Керівництво з проведення реанімації

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Керівництво з проведення реанімації (2005)

Основні зміни в наданні основної допомоги дорослим

 • Рішення про початок серцево-легеневу реанімацію приймається, якщо хворий не реагує на зовнішні подразники, і його дихання порушене .
 • що надають допомогу особи повинні вміти розміщувати руки в центрі грудної клітини, замість того, щоб використовувати метод «реберного краю», що віднімає більше часу.
 • Кожен рятувальний вдих здійснюється за 1 секунду, а не за 2 секунди. N
 • Співвідношення компресії до вентиляції повинно бути 30:2 для всіх дорослих хворих з зупинкою серця. Те ж співвідношення застосовується до дітей, коли допомога надається непрофесіоналом.
 • У дорослої пацієнта два перших штучних вдиху не виконуються, при цьому відразу ж після підтвердження зупинки серця робляться 1930 компресії. N

Основні зміни в автоматичній зовнішньої дефібрілляціі

 • Навчання в рамках програми по здійсненню дефібрілляціі непрофесіоналами рекомендується проводити в тих областях, де очікуване використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора при підтвердженої зупинці серця перевищує один раз на два роки.
 • Наноситься один дефібрілляціонний розряд (принаймні 150 Дж, біфазної, або 360 Дж, монофазний), відразу ж після нього слід безперервна кардіопульмонального реанімація протягом 2 хвилин, без контролю на предмет припинення фібриляції шлуночків або контролю ознак життєдіяльності або пульсу.

Основні зміни в наданні невідкладної допомоги дорослим

Серцево-легенева реанімація перед дефібрілляціей

 • У випадках зупинки серця поза лікарнею, коли допомога надається професійними медичними працівниками, які мають у розпорядженні ручні дефібрилятори, але зупинка серця ними не підтверджена, проводити серцево-легеневу реанімацію протягом 2 хвилин (тобто приблизно 5 циклів при співвідношенні 30:2) перед дефібрілляціей.
 • не відкладати дефібрілляцію, якщо зупинка серця поза лікарнею підтверджена професійним медичним працівником.
 • не відкладати дефібрілляцію при зупинці серця в лікарні.

Методика дефібрілляціі

 • Проводити терапію фібриляції шлуночків /шлуночкової тахікардії без пульсу одиночним розрядом, відразу ж після цього відновити серцево-легеневу реанімацію (співвідношенні компресії до вдиху 30:2). Не оцінювати повторно ритм або не мацати пульс. Після 2 хвилин серцево-легеневої реанімації перевірити ритм і нанести наступний розряд (якщо показано).
 • Рекомендована початкова енергія для дефібриляторів, що дають біфазної імпульси, - 150-200 Дж. Нанести другий і наступні розряди з енергією 150-360 Дж.
 • При використанні дефібрилятора, що дає монофазні імпульси, рекомендована енергія складає 360 Дж, як для першого, так і для наступних розрядів.

Мелковолновая фібриляція шлуночків

 • Якщо є сумнів щодо того, чи є ритм асистолією або мелковолновой фібриляцією шлуночків, НЕ намагатися здійснювати дефібрілляцію. N Замість цього продовжувати компресії грудної клітини і штучне дихання. N

Адреналін (епінефрин)

 • Фібриляція шлуночків /вентрикулярна тахікардія
  Запровадити 1 мг адреналіну внутрішньовенно, якщо після другого розряду фібриляція шлуночків /шлуночкова тахікардія зберігається. Повторювати введення адреналіну кожні 3-5 хвилин після цього, якщо фібриляція шлуночків /шлуночкова тахікардія зберігається.
 • Електрична активність без пульсу /асистолія
  Ввести 1 мг адреналіну внутрішньовенно, як тільки буде отримано доступ для внутрішньовенного введення, і повторювати введення кожні 3-5 хвилин після цього до тих пір, поки не буде відновлено спонтанне кровообіг.

Антиаритмічні засоби

 • Якщо вентрикулярна фібриляція /вентрикулярна тахікардія зберігається після 3 розрядів , ввести 300 мг аміодарону у вигляді болюсної ін'єкції. N Подальша доза в 150 мг може бути введена в разі рецидивуючої або резистентної вентрикулярної фібриляції /вентрикулярної тахікардії, за нею /n слід інфузія 900 мг протягом 24 год
 • Якщо аміодарону немає в наявності , як альтернатива може бути використаний лідокаїн 1 мг/кг-1, проте лідокаїн не можна вводити, якщо вже був введений аміодарон. Не перевищувати сумарну дозу 3 мг/кг-1 протягом першої години.

Тромболітична терапія при зупинці серця

 • Розглянути необхідність тромболітичної терапії, коли причиною зупинки серця вважається наявність доведеного або підозрюваного легеневого емболії. Необхідність тромболізису може розглядатися в деяких випадках при зупинці серця у дорослих, після первинних невдалих стандартних реанімаційних заходів у пацієнтів, у яких є підозра на те, що зупинка серця викликана гострим тромбозом. Триваюча серцево-легенева реанімація не є протипоказанням для тромболізису. N
 • Розглянути проведення серцево-легеневої реанімації протягом 60-90 хвилин, коли під час серцево-легеневої реанімації вводилися тромболітичним кошти.

Допомога після проведення реанімаційних заходів - терапевтична гіпотермія

 • Дорослі пацієнти без свідомості, зі спонтанним кровообігом, після зупинки серця внаслідок фібриляції шлуночків, проведеної поза лікарнею, повинні бути піддані охолодженню до 32-34 ? С протягом 12-24 годин.
 • Помірна гіпотермія може бути також корисною для дорослих пацієнтів у непритомному стані зі спонтанним кровообігом після мала місце позалікарняною зупинки серця внаслідок ритму, що не потребує дефібрілляціі, або після зупинки серця внутрішньолікарняної.

Основні зміни в наданні невідкладної допомоги дітям
Основна медична допомога дітям

 • що надають допомогу особи, які є непрофесіоналами, або особи, що надають допомогу в поодинці, що підтверджують або проводять терапію зупинки серця у дітей, повинні використовувати співвідношення компресії до штучного диханню 30:2, як прийнято в методиці основної медичної допомоги у дорослих.
 • Двоє або кілька людей, зобов'язані надати допомогу, повинні використовувати співвідношення 15:2 у дитини до початку пубертантного періоду. Відсутній необхідність формального встановлення початку пубертантного віку; якщо надає допомогу вважає, що хворий є дитиною, необхідно використовувати керівні вказівки, прийняті в педіатрії.
 • У немовлят (менше 1 року) методика компресії залишається тією ж: компресія двома пальцями для осіб, які надають допомогу в поодинці, і методика охоплення з допомогою двох великих пальців рук для двох або декількох осіб, які надають допомогу. Для дітей старше одного року відмінності між методиками з використанням однієї або двох рук не проводиться. Можливе застосування методики з використанням однієї або двох рук у відповідності з перевагою особи, надає допомогу.
 • Автоматичний зовнішній дефібрилятор може бути використаний у дітей в віці старше 1 року. У віці від 1 до 8 років рекомендуються атенюатори (ослабітелі) електричної енергії на виході.
 • При усуненні обструкції дихальних шляхів стороннім тілом у перебуває без свідомості дитини або немовляти виконати 5 штучних вдихів і, при відсутності реакції, продовжувати компресії грудної клітини без подальшої оцінки кровообігу.

Невідкладна допомога дітям

 • Layngeal Mask Airway - це допустимий, що використовується на ранньому етапі повітровідвідні пристрій для тих, хто має досвід його застосування. У лікарні за певних обставин може бути корисно застосування ендотрахеальний трубки з манжетою, наприклад це можливо у випадках слабкою податливості легенів, високого опору дихальних шляхів або великий витоку повітря в голосової щілини. Тиск роздування манжети має контролюватися регулярно, і залишатися нижче 20 см Н2О.
 • При зупинці серця гіпервентиляція шкідлива. Ідеальний обсяг вдиху повинен викликати помірний підйом стінки грудної клітки.
 • При використанні ручного дефібрилятора для першого і наступного розрядів повинна застосовуватися доза 4 Дж/кг-1 (біфазної або монофазний імпульс). N

асистолія, електрична активність без пульсу

 • Слід ввести адреналін внутрішньовенно або внутрішньокісткової в дозі 10 мкг/кг-1 і повторювати введення кожні 3-5 хвилин. Якщо доступу до судинах немає, і коштує ендотрахеальний трубка, адреналін в дозі 100 мкг/кг-1 може бути введений через неї, поки не буде отриманий доступ для внутрішньовенного /внутрікісткового введення. N

Методика дефібрілляціі

 • Проводити терапію вентрикулярної фібриляції /вентрикулярної тахікардії без пульсу одиночним розрядом, відразу ж після цього відновити кардіопульмонального реанімацію (співвідношення компресії до вдиху 15:2). Не оцінювати повторно ритм і не промацувати пульс. Після кардіопульмонального реанімації протягом 2 хвилин перевірити ритм і нанести ще один розряд (якщо показано).
 • Ввести адреналін внутрішньовенно в дозі 10 мкг /кг, якщо вентрикулярна фібриляція /вентрикулярна тахікардія зберігається після другого розряду.
 • Після цього повторювати введення адреналіну кожні 3-5 хвилин, якщо фібриляція шлуночків /тахікардія шлуночкова зберігається.

Контроль температури

 • Після зупинки серця активно лікувати лихоманку.
 • Для дитини, у якого відновилося спонтанне кровообіг, але який залишається в коматозному стані після зупинки серця, може бути корисним охолодження до температури внутрішніх органів 32-34 ? С протягом 12-24 годин. Після періоду м'яких гіпотермії дитини знову слід повільно зігріти зі швидкістю 0,25-0,5 ? С /ч.

Реанімація новонароджених

 • Захистити новонародженого від втрати тепла. Голова і тіло недоношених новонароджених (крім осіб) мають бути покриті пластиком, без попереднього обсушування немовляти. Укритого таким чином немовляти потім поміщають під джерело променистого тепла.
 • Вентиляція: необхідно виконати початкове роздування протягом 2-3 секунд для перших кількох вдихів, щоб сприяти розширенню легенів. N
 • ендотрахеальний шлях введення адреналіну не рекомендується . При необхідності використання ендотрахеальний шляху, слід ввести дозу 100 мкг/кг-1.
 • Відсмоктування меконію з носа і рота новонародженого перед народженням його грудної клітини (внутріродовое відсмоктування) не є корисним і більше не рекомендується.
 • Стандартні реанімаційні заходи в пологовому залі повинні виконуватися з концентрацією кисню 100%. Однак, припустимі більш низькі концентрації. N

Джерело: http://www.trimm.ru/


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-12 03:52:17

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05