Про обмеження опромінення населення при проведенні рентгенорадіологіческіх медичних досліджень

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Про обмеження опромінення населення при проведенні рентгенорадіологіческіх медичних досліджень

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

П о С Т А Н О В Л Е Н Н Я
21.04.2006 № 11

Про обмеження опромінення населення при проведенні рентгенорадіологіческіх медіцінскіх досліджень

Я, Головний державний санітарний лікар Російської Федераціі Г.Г. Онищенко, проаналізувавши стан забезпечення радіаційної безопасності населення при використанні джерел іонізуючого випромінювання в медіціне за підсумками радіаційно-гігієнічної паспортизації та результатами аналізу доз опромінення, встановив.

Медіцінскіе рентгенорадіологіческіе обстеження вносять найбільший внесок серед техногенних джерел у дози опромінення населення. У різних суб'єктах Россійской Федерації цей внесок становить від 4,58 до 37,63% (у середньому по Россійской Федерації 23,5%).

Браузер 33 суб'єктах Російської Федерації середні ефективні дози на одного жителя за счет медичного опромінення населення перевищують середній показник федеральний 0, 87 мЗв /рік. Найбільші значення середньої ефективної дози відзначаються в Новосібірской області (1,12 мЗв /рік), Красноярському краї (1,14 мЗв /рік), Ніжегородской області (1,15 мЗв /рік), Псковської області (1,19 мЗв /рік), м. Санкт-Петербурзі (1,27 мЗв /рік), Агінським Бурятському АТ (1,36 мЗв /рік), Магаданской області (1,64 мЗв /рік).

Терріторіальние органи управління охороною здоров'я не приділяють належної уваги состоянію забезпечення радіаційної безпеки при проведенні рентгенологіческой допомоги населенню: близько 70% використовуваного медичного рентгенодіагностіческого обладнання застаріло, терміни його експлуатації закончілісь. Використання застарілої техніки часто призводить до повторних ісследованіям і збільшенню доз опромінення пацієнтів. До теперішнього часу остается високим відсоток медичних установ, які не мають ліцензії на деятельность з

істочнікамі іонізуючого випромінювання. Повільно впроваджуються в практику медичних учрежденій інструментальні методи контролю за рівнями опромінення пацієнтів, на долю яких припадає 4,8% від загального числа проведених досліджень. З сторони територіальних управлінь Росспоживнагляду ослаблений нагляд за ліцензірованіем робіт джерелами іонізуючого випромінювання (генеруючими).

Браузер метою посилення нагляду за радіаційною безпекою при проведенні медіцінскіх рентгенорадіологіческіх досліджень, подальшого зниження доз облученія населення та персоналу і відповідно до Федерального закону від 30 марта 1999 № 52-ФЗ року «Про санітарно -епідеміологічне благополуччя населення » (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 14, ст. 1650) і від 9 января 1996 року N 3-ФЗ« Про радіаційної безпеки населення »(Відомості законодательства Російської Федерації, 1996 р ., N 3, ст. 141).

ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Рекомендувати органам виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації:

1.1. Заслухати питання забезпечення радіаційної безпеки населення при проведеніі медичних досліджень на засіданнях органів виконавчої влади суб'ектов Російської Федерації.

1.2. Розробити регіональні програми з переоснащення лечебно-профілактичних установ рентгенодіагностичного обладнання, в первую чергу, дитячих ортопедичних і туберкульозних лікарень та диспансерів, в которих рентгенологічні обстеження пацієнтів застосовуються найбільш часто. N

2. Керівникам органів управління охороною здоров'я суб'єктів Російської Федераціі:

2.1. Забезпечити контроль за дотриманням вимог радіаційної безпеки при проведеніі рентгенорадіологіческіх досліджень в медичних установах, у тому чісле за наявністю ліцензій на діяльність пов'язану з джерелами іонізуючого ізлученія.

2.2. Розглянути питання про включення до складу конкурсної комісії по закупівлі медіцінского обладнання та радіофармацевтичних препаратів для медичних учрежденій регіону представника Територіального управління Федеральної служби по нагляду у сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини.

2.3. Розробити план заходів щодо зниження доз опромінення персоналу та паціентов, в якому мають бути передбачені: заміна застарілого обладнання, внедреніе нових методів діагностики, що забезпечують мінімальну променеву нагрузку, придбання апаратури для обліку доз опромінення пацієнтів, переподготовка фахівців з питань радіаційної безпеки.

3. Рекомендувати керівникам установ охорони здоров'я та індивідуальним предпрінімателям, що використовують джерела іонізуючого випромінювання в медичних целях:

3.1. Вжити заходів щодо впровадження інструментальних методів контролю доз опромінення паціентов, і персоналу та їх облік.

3.2. Забезпечити дотримання річної ефективної дози 1 мЗв при проведенні профілактіческіх медичних рентгенологічних досліджень, у тому числі при проведеніі диспансеризації.

3.3. Не допускати використання рентгенодіагностичного обладнання та радіофармацевтіческіх препаратів без наявності на них санітарно-епідеміологічного висновку про відповідність санітарним вимогам. N

3.4. Подати в 3-х місячний термін документи на ліцензування діяльності з істочнікамі іонізуючого випромінювання (у разі її відсутності).

4. Головним державним санітарним лікарям по суб'єктах Російської Федерації:

4.1. Довести текст цієї постанови до відома всіх зацікавлених ліц і організацій.

4.2. Взяти участь у підготовці плану заходів з обмеження опромінення персонала і пацієнтів медичних закладів, що розробляється органами управленія охороною здоров'я суб'єкта Російської Федерації.

4.3. Забезпечити нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства в часті забезпечення радіаційної безпеки населення при медичному опроміненні, обратів особливу увагу на відповідність застосовуваних радіофармацевтичних препаратов і апаратури санітарним вимогам.

4.4. Не допускати роботу з джерелами іонізуючого випромінювання без ліцензії.

4.5. Забезпечити своєчасне інформування органів державної влади в суб'ектах Російської Федерації про стан радіаційної безпеки в медіцінскіх установах, що використовують джерела іонізуючого випромінювання, з указаніем доз опромінення населення в динаміці і порівнянні з середніми показника по Росії з пропозиціями заходів щодо їх подальшого зниження.

4.6. Підвищити вимогливість до керівників організацій, що використовують істочнікі іонізуючого випромінювання, за проведенням контролю та обліку індівідуальних доз опромінення населення.

4.7. Встановити контроль за виконанням в установленому порядку термінів представленія і якістю інформації форм державного федерального статістіческого спостереження.

4.8 Доповісти про заходи щодо виконання постанови до 30 жовтня 2006 року.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника руководітеля Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів та благополучія людини Л.П. Гульченко.
N
Головний санітарний лікар Російської Федерації Г.Г. Онищенко

Ст Атья опублікована на сайті http://www.medafarm.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-29 08:51:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-29 19:00:19

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-29 12:38:46

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-29 09:01:55

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-29 19:56:32

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-29 15:18:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-29 20:04:49

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-29 17:48:29

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-29 19:31:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-29 08:54:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-29 12:32:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-29 08:43:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-29 08:58:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-29 08:47:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-29 08:59:17

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-29 08:41:13

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-29 18:31:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-29 08:58:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-29 20:13:57

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-29 17:25:14