Особливості анестізіологіческого допомоги та реабілітації пацієнтів з ліпосакції великих обсягів

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Особливості анестізіологіческого посібники та реабілітаціі пацієнтів з ліпосакції великих обсягів

Арутюнян М.Г., Король Л.А.
Медіцінская асоціація «МераМед»


Браузер останні роки відзначається підвищений попит пацієнтів на пластичні операції, связанние з корекцією фігури. Проведення таких операцій, в тому числі і ліпосакцій, в більшості випадків здійснюється не за вітальним показаннями і не связано з відновленням життєздатності органів і систем людини. Є некоторие особливості хірургічного та анестезіологічного ведення пацієнтів прі проведенні пластичних операцій, відмінних від ведення хворих з традиційною хірургіческой патологією. Таким пацієнтам важливо не тільки змінити свою внешность, але і зробити це максимально безболісно.

Браузер зв'язку з цим, метою анестезіологічного ведення пацієнтів при проведенні пластіческіх операцій є проведення якісного та комфортного обезболіванія. Особливо актуальна ця проблема при проведенні ліпосакцій великих об'емов, які за тривалістю і по можливих наслідків у послеопераціонном періоді вимагають особливого підходу.

Наіболее прийнятним і безпечним методом знеболювання при ліпосакція є епідуральное або спинальне знеболення. Ці види анестезії складають у нашій клініке 90% від інших методів знеболення.

Указанние види анестезії мають наступні переваги:

• знеболювання здійснюється без застосування наркотичних аналгетиків;
• можливе застосування якісних гіпнотіков, що забезпечують пацієнтові комфортний сон ;
• забезпечується продовжене знеболення в найближчий післяопераційний період.

За минулий рік нами проведено понад 1300 оперативних втручань, з яких около 600 складали операції з ліпосакції, що відповідає 42% від загального колічества всіх операцій. У клініці освоєна методика операції ліпосакції з об'емом понад 5 літрів жирової емульсії одномоментно. За вказаний період в клініке було поведені понад 400 ліпосакцій обсягом понад 5-ти літрів. У 95% - ето жінки у віці від 18 до 60 років (середній вік - 37,8 років). Ускладнень не було.

Столь високі показники роботи були досягнуті завдяки кільком умовам.

1.Всі пацієнти, що надходять в клініку на оперативне втручання, проходять тщательное інструментальне і лабораторне обстеження, в наступному обсязі:

• лабораторне обстеження - загальний аналіз сечі, крові (з лейкоформули), біохіміческій аналіз крові , коагулограма, група крові, резус фактор;
• ЕКГ, R-графія органів грудної клітки;
• консультація терапевта і вузьких фахівців за показаннями, а також проведення УЗІ внутрішніх органів, ЕхоКГ, холтерівського моніторування і т.д.

Якщо у пацієнта на передопераційному етапі виявляється хронічні заболеванія, йому призначають курс лікування, переводячи захворювання в стадію компенсаціі або ремісії, і тільки після цього беруть на операцію.

2.Спинальна анестезія проводиться спінальним маркаіном або 2% розчином лідокаіна. Епідуральна анестезія проводиться розчином 2% лідокаїну або наропіном.
3.Під час операції ведеться моніторинг усіх життєво важливих параметрів, таких Як ЕКГ, АТ, SPO2, СО2, PS. При об'ємних ліпосакція велике значення має інтраопераціонная інфузійна терапія, яка включає в себе як інфузію крісталлоідних розчинів, так і розчинів крохмалю, що підтримують обсяг ціркулірующей крові, покращують реологічні властивості крові (інфукол 10% або 6%).

4.Після операції всі пацієнти проходять через палату інтенсивної терапії, оборудованную сучасною апаратурою моніторного стеження. Пацієнти, поступающіе в палату інтенсивної терапії після ліпосакцій, піддаються тщательному лабораторному та інструментальному моніторингу. В обов'язковому порядке контролюються свідчення ЕКГ, ЧСС, PS, АД, ЧДД, сатурації, температура тела, обсяг діурезу і виділень в пов'язки. Лабораторний контроль включає клініческій аналіз крові, біохімічний аналіз крові (загальний білок і альбумін, калій, натрій, кальцій, магній, залізо, хлор, АЛТ, АСТ, альфа-амілаза, лужна фосфатаза, ЛДГ, КФК, глюкоза), коагулограму . При необхідності призначається аналіз крові на КЩС, D-димери, Тропонін, загальний аналіз сечі.

5.У всіх пацієнтів після об'ємних ліпосакцій відзначається гіпопротеїнемія і альбумінемія. Подальші дії лікаря-реаніматолога, який веде пацієнтів в бліжайшем післяопераційному періоді, спрямовані на їх корекцію. У залежності NОТ результатів лабораторних досліджень, з об'єктивних і суб'єктивних показателям пацієнтові призначається терапія за індивідуальною схемою, яка включает в себе інфузійно-трансфузійної, знеболюючу, гемостатичну та антібіотікотерапію, а також профілактику ДВС-синдрому та симптоматичну терапію.

Браузер інфузійну терапію раннього післяопераційного періоду, як правило, включені крісталлоіди та препарати крохмалю, проводиться трансфузія одногрупной плазми і 10%-го розчину альбуміну. Залежно від лабораторних показників, суб'ектівних і об'єктивних даних, трансфузія одногрупной плазми та альбуміну может проводитися протягом найближчих трьох діб після оперативного вмешательства. У рідкісних випадках при показанні гемоглобіну крові нижче 70г /л проізводітся трансфузія еритроцитарної маси.

С метою знеболення застосовуються нестероїдні аналгетиками. Добре себе зарекомендовала продовжена епідуральна аналгезія наропіном, що дозволяє адекватно знеболити пацієнта й позбавлена багатьох небажаних побічних ефектів наркотіческіх і ненаркотичних аналгетиків. Вона також сприяє профілактиці і лікування післяопераційних парезів кишечнику. У порівнянні з аналогічним обезболіваніем 2%-м розчином лідокаїну, знеболення наропіном є більш длітельним і не перевищує допустиму добову дозу.
Введеніе антибіотиків починається ще в передопераційному періоді, вони включені в премедікацію. При необхідності, в залежності від тривалості і травматичності операціі, їх введення повторюється інтраопераційно і далі в палаті інтенсивної терапіі. Ми застосовуємо антибіотики широкого спектру дії, переважно цефалоспоріни другого і третього покоління.

Профілактіка ДВЗ-синдрому проводиться фраксипарин, під контролем часу свертиванія крові і коагулограми, що особливо актуально при ліпосакція большого обсягу. Проте у ряді випадків виникала необхідність у проведенні гемостатіческой терапії.
6.Важливим чинником є як можна більш раннє проведення фізіотерапевтіческіх процедур, зокрема магніто-і світлотерапії. Вони оказивают болезаспокійливу, протинабрякову дію, сприяє розсмоктуванню гематом.

Такім чином, відповідно до визначених принципи анестезіологічного забезпечення паціентов з великими обсягами ліпосакції, представляється можливим істотно снізіть ризик виникнення важких наслідків таких операцій.

Ст Атья опублікована на сайті http://www.rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-11 18:54:04

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05