Оцінка ефективності реабілітації хворих з вібраційною хворобою в умовах санаторію

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Оцінка ефективності реабілітації больних з вібраційною хворобою в умовах санаторію

Лисянська Г.В., Зюзько Є.В., Котенко І.А., Ерзін Д.А. Нікіфорова Н.Г.
ФГУ Центр реабілітації Фонду соціального страхування Російської Федерації «Омський»

Браузер структурі професійних захворювань в Росії в цілому і в м.Омську одне з ведущіх місць займають хвороби від впливу фізичних факторів проізводственной середовища і, перш за все, вібраційна хвороба.

Учітивая, що щорічний збиток, що наноситься професійними захворюваннями у зв'язку с різними виплатами постраждалим, становить від 4 до 8% внутрішнього валового продукта країни, а вібраційна хвороба є однією з провідних. Стає очевідной актуальність проблеми реабілітації даної групи пацієнтів, а так само ізисканіе патогенетично обумовлених видів лікування.

Патогенез вібраційної хвороби складний. Відповідно до сучасних уявлень в його основе лежить складний процес порушень нейрорефлекторних, нейрогуморальних клеточно-мембранних механізмів регуляції, що створюють метаболічну основу для развітія системного ангіотрофоневроза, при цьому спостерігається стійке порушення нейро-гуморальної регуляції, рання активація перекисного окислення ліпідів (ПОЛ ) і виснаження антиоксидантної системи (АОС), що призводить до розвитку мікро- і макроантогенних дистрофічних змін з боку опорно-рухового аппарата, нервової системи, вісцеропатіі, раннього старіння організму (Сухаревська Т.М., Потеряева Є.Л., Нікіфорова Н.Г.).

Целью цього дослідження було вивчення динаміки показників основних звеньев патогенезу СБ - систем перекисного окислення ліпідів та гормональної регуляціі під впливом лікувальних факторів Центру реабілітації «Омський».
Необходімо помітити, що, займаючись більше 3 років реабілітацією пацієнтів, страдающіх вібраційної хворобою, клінічно (суб'єктивно і об'єктивно) ми однозначно отримували позитивний результат.

Браузер цьому дослідженні спостерігалися 27 пацієнтів з різним ступенем вібраціонной хвороби, у 16 з них була вібраційна хвороба від локальної вібраціі, у 11 від загальної вібрації. Середній вік 52 роки.
Клініческая ефективність проведених реабілітаційних заходів представлена в таблиці № 1.

Таблиця 1. Ефективність реабілітаційних програм при вібраціонной хвороби

Вихідні дані у кінці періоду спостереження

(24 дні)

Кількість осіб з позитивною динамікою

Зменшення розладів вегетативної нервової системи

Судоми

80

парестезії

75

Ціаноз

70

Мозаїчність забарвлення шкіри кистей

77

Зникнення ознак астенізація

Сон

90

Стомлюваність

80

Самопочуття

Зменшення больового синдрому

Біль у суглобах

88

Болі в шиї та попереку

80

Відсутність потреби в аналгезії

95


Лабораторние дослідження дали наступні результати:

- у всіх спостережуваних пацієнтів вихідна інтенсивність ліпонероксідаціі була повишенной. Так, рівень малонового альдегіду - токсичного метаболіту ПОЛ був повишен щодо верхньої межі норми більше ніж в 2 рази і склав 24,3 ± 2, 50 мк М /Л е /л при нормі 6,0-12,0, при цьому спостерігалася виражена депресія ферментатівного ланки антиоксидантної системи - активність каталази в ерітроцітах становила 15,0 ± 2,38 Мкат /л (в нормі 35,0-45,0) співвідношення проаксіданта /антиоксиданту дорівнювало 0,62. Після лікування виявлено статістіческі достовірне зниження рівня молонового альдегіду в 1,6 рази і возрастаніе активності католази в 2,5 рази.

Коеффіціент прооксіданти /антиоксиданти склав 2,46. Тобто рівень малонового альдегіда після лікування знизився майже до норми, а активність ферменту антіоксідантной системи зросла до нормальних значень.

Браузер системі гормональної регуляції вихідні дані показали статистично достоверние зміни по всіх тифоїдна гормонів. Так, вихідний рівень ТТГ був повишен, в той час як концентрація периферичних гормонів (Т3 і Т4) була значітельно знижена. У процесі реабілітації відзначалося достовірне зниження концентраціі ТТГ на тлі підвищення трийодтироніну і тироксину.

Еті дані свідчать про те, що в процесі реабілітації активація функції щітовідной залози визначається не активацією центральних механізмів, а непосредственним впливом лікувально-оздоровчих процедур на її функцію.

Нормалізація функції щитовидної залози супроводжувалася підвищенням вмісту в крові кортизолу, що може бути наслідком активації процесів синтезу цього гормона в наднирниках і є проявом системної реакції на комплекс лечебно-оздоровчих процедур.

Такім чином, отримані дані свідчать про те, що комплекс реабілітаціонних заходів, що проводяться в Центрі реабілітації «Омський», является високоефективним щодо зниження вмісту продуктів перекисного окісленія ліпідів та підвищення активності антиоксидантної системи, а так само нормалізаціі гормональної регуляції, а, отже, патогенетично обоснованним і, однозначно потрібно для лікування вібраційної хвороби.

Ст Атья опублікована на сайті http://www.rusmg.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-14 14:09:24

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-14 14:10:51

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-14 16:17:50

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-12 19:25:24

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-14 15:14:39

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-14 00:43:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-13 19:52:45

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-14 16:54:29

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-13 23:23:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-13 23:05:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-14 12:56:40

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-14 17:05:09

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-13 15:42:10

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-14 07:17:09

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-12 19:26:19

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-13 18:37:11

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36