Рання небулайзерної терапія при хімічному опіку верхніх дихальних шляхів у хворих з отруєннями міцними кислотами

Матеріал доданий користувачем xamzas

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Рання небулайзерної терапія при хімічному опіку верхніх дихательних шляхів у хворих з отруєннями міцними кислотами

Сафаров Хамза Ахунджановіч кандидат медичних наук
Зав. отд.токсікологіі Республіканський науковий центр екстреної медичної помощі Бухарського філії


Вещества припікаючу дії є одними з найбільш поширених етіологіческіх факторів гострих побутових отруєнь. Отруєння органічними кіслотамі складають близько 70% всіх отруєнь припікальними отрутами, рідше- (около18%) спостерігаються умисні отруєння.
N
Браузер токсикологічне відділення Бухарського філії РНЦЕМП МОЗ РУз у 2003-2004рр. Nгоспіталізіровани 424 хворих з отруєннями, з них 67 хворих з отруєннями уксусной кислотою (9 чоловіків і 58 жінок у віці від 15 до 45 років). Легка степень тяжкості спостерігалася у 12 хворих, середня - у 24 і важка - у 31 больного. У всіх хворих відзначалася картина хімічного опіку травного тракта.
N
Средняя і важка ступеня отруєння супроводжувалися ураженнями дихальних путей в 82% випадків. На 1-2 добу після отруєння значну небезпеку представляло аспіраційно - обтураційній порушення дихання з сімтомокомплексом механіческой асфіксії. При опіку гортані відзначалася осиплість голоси аж до афоніі. Часто рано розвивався гнійний ларінготрахеобронхіт, у тому числі токсіческая пневмонія спостерігалася у 18% хворих.
N
Небулайзерная терапія проведена за допомогою апарату К81-03М у 37 хворих з пораженіем дихальних шляхів.
N
Состав аерозольної інгаляції:

-натрій хлор 0,9% 45-50мл,

-трипсин 10 мг,

-гідрокартізон 2,5% - 5 мл,

-еуфілін 2,4% - 1 мл,

-гідрокарбонат натрію 4% - 4мл.

Прі температурі 36 * С і 45 * З тривалість інгаляції 10 хвилин два рази на теченіе діб. Інгаляція проводилася через рот, перед кожним видихом потрібно було на 1-2 секунди затримати подих.
N
Всех хворих розділили на 2 групи.
N
Первую групу становили 18 хворих ( з них 6 хворих з 3ст. та 12 хворих з 2 ст. ураження верхніх дихальних шляхів). Небулайзерної терапія проводилася на 5 суткі, тобто пізня небулайзерної терапія при температурі 45 * С. У другу групу включени 19 хворих (з них 11 хворих з 3 ст. Та 8 з 2 ст. Ураженням верхніх дихательних шляхів). Проводилася рання небулайзерної терапія на 2 доби при температуре 36 * С. Принцип лікування в обох групах істотно не відрізнявся. NПрімененіе ранньої небулайзерної терапії призвело до ефективного зниження набряку, інфільтраціі гортані, глотки і стравоходу, зниження ознак дихальної недостаточності і швидкому відновленню дренажної функції дихальних шляхів, восстановленію ковтання і усунення Афон.
N
на травня добу у хворих формувалися місцеві зміни (гіперемія, набряк, обширні зони некрозу слизової оболонки), гіперсалівація, дихальна недостатність, сніженіе кашльового рефлексу, афонія і порушення ковтання. Небулайзерної терапія в ці терміни також дає хороший результат, але стійкий набряк верхніх дихальних путей, глотки і стравоходу, порушення дренажної функції дихальних шляхів способствуют накопичення слизу, а потім і фібринозно ексудату, які можуть полностью закрити просвіт бронхів. Крім дихальних шляхів, у процес вовлекается і легенева тканина.
N
У 3 хворих першої групи відзначалася двостороння токсична бронхопневмонія. NЩоб другій групі з боку дихальних шляхів ускладнень не спостерігалося.
N
Такім чином, рання небулайзерної терапія при хімічному опіку верхніх дихательних шляхів виявилася ефективнішою, ніж ця ж терапія в більш поздніх терміни.


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-09 07:51:10

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-09 04:34:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-09 13:26:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-09 15:46:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-09 08:14:57

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-09 08:15:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-09 13:52:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-09 22:29:28

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-09 23:14:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-09 08:15:07

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-09 13:42:54

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-09 14:30:05

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-09 08:14:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-09 14:46:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-09 04:33:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-09 04:33:26

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-09 04:33:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-09 15:41:38

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-09 04:33:35

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-09 08:15:26