Хронічні отруєння

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Хронічні отруєння

Кандидат мед. наук Чичерін І.Ю., Кулемін Л.М.

Современний людина може з гордістю заявити: «Так, я живу в еру научно-технічного прогресу!». Все б добре, якби не одне АЛЕ: за цей прогресс доводиться розплачуватися власним здоров'ям.

У сучасному урбанізованому світі, з його розвиненою промисловістю ми невольно постійно стикаємося з шкідливими, а в ряді випадків і отруйними веществамі.

Ні для кого не секрет, що, на превеликий жаль, у ряді випадків проізводство пов'язано з викидом токсичних відходів у водойми, землю і атмосферу. У багатьох будинках трубопроводи зроблені із застосуванням свинцю.

До цих пір люди користуються для приготування їжі посудом, яка містить алюміній, ми п'ємо воду, насичену фтористі сполуки, а більша частина моющіх коштів має у своєму складі хлор і його похідні. Ми стикаємося з радіаціей від побутової техніки, вдихаємо забруднений вихлопними газами повітря від мілліонов автомобілів.

У сільському господарстві використовуються різноманітні пестициди. NСтоматологіческая практика і до цього дня для пломбування зубів використовує амальгаму, що містить ртуть.

Якщо підвищений вміст отруйних речовин у повітрі викликає руйнування фасадов будівель і корозію металів, що ж відбувається з організмом людини? А ведь ми щодня отримуємо токсичні речовини не тільки з повітря, але з їжею і водой.

Відбувається їх поступове накопичення в організмі, в результаті слабшають Його захисні сили (імунітет). Загострюються наявні хронічні захворювання, развівается дисбактеріоз (зменшення кількості корисних мікроорганізмів у кішечніке).

Як наслідок - погіршення самопочуття, слабкість, зниження работоспособності, хвороби. Постійний контакт з усіма цими шкідливими факторамі, безсумнівно, призводить до хронічного отруєння організму.

Постійний контакт з усіма цими шкідливими факторами, безсумнівно, призводить к хронічного отруєння організму.

Серед хронічних отруєнь вагоме місце займають отруєння солями тяжелих металів. До важких металів ставляться більше сорока хімічних елементів с питомою вагою 6,0 і більше.

З них найбільш зустрічаються - ртуть, мідь, кадмій, золото, залізо, свинець, таллій, вісмут, сурма та ін Вони входять до складу промислових органічних і неорганіческіх з'єднань, сільськогосподарських гербіцидів та інсектицидів, медіцінскіх препаратів.

В організм солі важких металів зазвичай надходять в складі харчових продуктов, з вдихуваним повітрям, рідше через шкіру і слизові оболонки. Солі важких металлов здатні накопичуватися у всіх органах і тканинах і зберігаються там месяцамі, викликаючи прогресуюче їх пошкодження з подальшим порушенням функцій.

Оскільки хронічні отруєння характеризуються тривалим надходженням небольшіх доз отрути в організм, його розвиток, як правило, залишається непомітним, поскольку перші клінічні прояви (слабкість, швидка стомлюваність, сніженіе працездатності) неспецифічні, а тому нерідко залишаються без уваги со боку хворого.

При продовженні надходження в організм токсичних з'єднань, розвивається развернутая картина хронічного отруєння, прояви якого визначаються конкретним металом.

Основні токсичні ефекти реалізуються через пошкодження желудочно-кишкового тракту, нирок і нервової системи.

Поразки шлунково-кишкового тракту в основному проявляются такими скаргами як біль у животі, нудота, блювота. Тривалий действіе отрути призводить до загибелі нормальної мікрофлори кишечнику, що викликає нарушеніе спорожнення кишечника, частіше у вигляді закрепів, але можливi і проноси та їх чередованіе. Порушення спорожнення кишечника, як правило, супроводжуються вздутіем живота.

Поразки нирок може характеризуватися як пошкодженням канальцев, так і клубочків, з розвитком і прогресуванням гострої або хроніческой ниркової недостатності.

Ураження нервової системи характеризуються різноманітними нарушеніямі чутливості, руховими розладами і психічними сімптомамі.

Проте більшою мірою клінічні прояви хронічного отруєння завісят як від виду отрути, так і від його кількості та тривалості дії на організм.

Зупинимося на деяких специфічних симптомах отруєння сіллю того або іншого металу.

Ртуть переважно впливає на нервову систему, що сопровождается появою наступних симптомів: психічне збудження, тремтіння рук або всього тіла, судоми, пітливість, підвищене слиновиділення, тахікардія, склонность до підвищення артеріального тиску, ураження слизових рота.

Хронічна інтоксикація неблаготворно впливає на перебіг вагітності, родов і лактації. Ураження нирок призводить до розвитку гострої або хронічної почечной недостатності.

Отруєння свинцем проявляються специфічної бледно-землистого забарвленням шкірних покривів, свинцевої лілово-сірої облямівкою по краю десен і зубів, змінами з боку крові (підвищення ретикулоцитів, анемія) , чрезмерним виділенням шлункового соку, токсичним ураженням печінки, нирок, упорнимі запорами, переймоподібними болями в животі.

Ураження нервової системи характеризується поліневритами, ознаками астеніческого синдрому (слабкість, швидка стомлюваність, порушення сну), в тяжелих випадках розвитком енцефалопатії. Свинець неблаготворно впливає на статеву сістему, що у жінок проявляється різноманітними порушеннями менструального цікла, передчасними пологами, внутрішньоутробної загибеллю плоду.

Отруєння солями миш'яку частіше відбувається в результаті вдиханія його разом з виробничою пилом. Виникає роздратування слизових глаз, носа, верхніх дихальних шляхів, що проявляється у вигляді сльозотечі, насморка, кашлю, іноді кровохаркання. Поразки шлунково-кишкового тракту характерізуются нудотою, блювотою, порушенням функцій печінки та кишечника. При попаданіі пилу на шкіру виникає екзема, дерматит, фурункульоз, ламкість нігтів, випаденіе волосся.


Тривалий контакт з сурми призводить до порушень з боку піщеварітельного тракту (зниження апетиту, розлади стільця, схуднення), воспалітельним змін в порожнині рота, свербіння і тріщин шкіри.

Характерними симптомами хронічного отруєння кадмієм являются головний біль, втрата нюху, шлунково-кишкові розлади, сніженія апетиту, схуднення, ураження слизової носа, легень з явищами пневмосклероза.

Принципи лікування включають в себе:

Припинення подальшого надходження отрути в організм (наприклад, в промишленних умовах);
Прімененіе ентеросорбентів;
Обільное питво, а у важких гострих випадках - форсований діурез (введення большіх обсягів рідини і сечогінних потужних препаратів, що сприяють виведенію нирками токсичних речовин з сечею);
Діета, багата вітамінами, вживання великої кількості овочів і фруктів, содержащіх клітковину і харчові волокна, здатні зв'язувати і виводити отруту з організма;
Прімененіе антиоксидантів (вітаміни Е, А, С і бета-каротин);
Сімптоматіческая терапія, спрямована на корекцію порушення з боку внутрішня органів.

При хронічних отруєннях основний лікувальний ефект, безумовно, связан з використанням сучасних ентеросорбентів.

Ентеросорбенти («Ентер» - внутрішній, «сорбео» - притягувати, поглинати), попадая в кишечник, «притягують» до себе токсичні речовини і виводять їх з організма. Крім того, ентеросорбенти здатні зв'язувати і виводити мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності.

Можливий цей процес за рахунок будови ентеросорбентів. На їх поверхні расположено велику кількість часу і активних центрів, що створює велику суммарную площа ефективного контакту. За рахунок цього ентеросорбенти в состояніі поглинути і вивести разом із собою з організму чималу кількість вредних, токсичних речовин.

Найбільш відомий ентеросорбент, широко застосовуваний і в даний час, - актівірованний вугілля.

На жаль, абсолютна більшість ентеросорбентів захоплюють і виводят не тільки небезпечні для нашого здоров'я речовини, але й корисні (вітаміни, мінеральние речовини, мікроелементи), тобто мають неспецифічної сорбцією. NЕто не кращим чином відбивається на здоров'ї людини.

Найбільш сучасним і високоефективним класом ентеросорбентів є ферментірованние унікальним штамом винних дріжджів харчові волокна на основі пшенічних висівок.

Родоначальником цього класу препаратів в Росії є Рекіцен-РД (регулятор кишкових ценозів рослинно-дріжджовий), що випускається ЗАТ «Ягідне», г.Кіров.

На аналогічній основі випускаються Фервітал (м.Москва) і Еубікор (м.Санкт-Петербург). При зовні схожою технології їх виробництва ентеросорбціонная активність вищевказаних препаратів істотно розрізняється.

Порівняльна оцінка ентеросорбціонной активності Рекіцена-РД, Фервітала, Еубікора і пшеничних висівок (контроль) у отношеніі свинцю і ароматичних вуглеводнів, виконана в Державному учрежденіі «Науково-виробничий центр екологічної безпеки» (м.Перм), представлена в табл.

Токсична речовина

Досліджувані препарати

Ступінь сорбції,

%

Свинець

Рекіцен-РД

85,6

Еубікор

70,1

Фервітал

67,5

Пшеничні висівки (контроль)

67,3

Бензол

Рекіцен-РД

77,4

Еубікор

55,8

Фервітал

65,1

Пшеничні висівки (контроль)

36,8

Толуол

Рекіцен-РД

91,7

Еубікор

73,6

Фервітал

68,8

Пшеничні висівки (контроль)

47,8

етилбензолу

Рекіцен-РД

85,7

Еубікор

73,1

Фервитал

54,7

 

 

Пшеничные отруби (контроль)

59,6

П,м-ксилол

Рекицен-РД

89,6

 

 

Эубикор

67, 3

 

 

Фервитал

49,7

 

  ;

Пшеничные отруби  (контроль)

61,8

О-ксилол

Рекицен-РД

96,6

 

 

Эубикор

69,5

 

 

Фервитал

48,0

 

 

Пшеничные отруби (контроль)

55,8

 

Представленные в таблице данные, убедительно свидетельствуют о том, что из указанного класса энтеросорбентов, Рекицен-РД обладает наиболее высокой способностью связывать тяжелые металлы и производные ароматических углеводородов.

 

Более того, Рекицен-РД проявляет высокую энтеросорбционную активность в отношении многих токсинов патогенных (вредных) микроорганизмов. Досить зазначити, що 1 гр. Рекіцена-РД (в упаковці - 100 гр.) Пов'язує до 10 тис. смертельних доз самого потужного природного отрути - ботулінічного токсину! При цьому вельми важливим является те, що на відміну від абсолютної більшості ентеросорбентів інших классов Рекіцен-РД не виводить з організму корисні біологічно активні вещества. Даний препарат можна застосовувати тривалий час без шкоди для здоровья.

Унікальність препарату заключается в тому , що він виконує дві взаємодоповнюючих друг одного функції - проводить ефективну глибоке очищення організму від «шлаків» і одночасно насичує організм великою кількістю найцінніших біологічно актівних речовин, що входять до його складу.

Крім способності пов'язувати токсичні та шкідливі веществаРекіцен-РД володіє поліклініческой ефективністю: при харчових розладах, алкогольної інтоксікаціі. Препарат стимулює рухову (моторно-евакуаторну) актівность кишечнику; печія, блювота і запори легко відступають перед ним.

Він показаний у комплексной терапії виразкової хвороби, запаленні внутрішніх органів - гастриті, холецістіте, панкреатиті, гепатитах. Володіючи вираженим імуностимулюючим действіем, Рекіцен-РД виявив високу ефективність при комплексному лікуванні воспаленій органів сечостатевої системи.

Під його воздействіем знижується рівень цукру у хворих діабетом, відновлюється нормальная мікрофлора кишечника при дисбактеріозі, очищаються шкірні покриви при угревой висипу, псоріазі. Під впливом Рекіцена-РД в організмі синтезується інтерферон і «секреторний» імуноглобулін «А», що захищають слизові оболонки від воспаленія.

Під впливом препарата підвищується рівень гемоглобіну, а також знижується вміст холестеріна в крові хворих. Рекіцен-РД зменшує запальні реакції, обладает вираженим протиалергічну дію.

Під впливом Рекіцена-РД в крові зменшується вміст основного прозапального цитокіну -« інтерлейкін - 1 бета »у 10 разів!

Рекіцен-РД отримав високую оцінку в Центральній клінічній лікарні головного медичного центру Управленія справами при Президентові РФ, Військово - медичної академії ім. С.М. NКірова, Інституті харчування РАМН, НДІ мікробіології МО РФ, Центральному НДІ гематологіі, Державної медичної академії ім. І. І. Мечникова, Медіцінском центрі МЗС Росії, гастроентерологічний санаторій «Моніно» і в другіх провідних медичних і наукових центрах країни.

Рекіцен-РД на разлічних міжнародних виставках нагороджений 11-ма золотими медалями та Спеціальним дипломом ЮНЕСКО . Рекіцен-РД є єдиною біологічно актівной добавкою до їжі в нашій країні, що входить протягом чотирьох последніх років у «Сто кращих товарів Росії».

Безсумнівним достоінством даного препарату є його доступна ціна.

Ст Атья опублікована на сайті http://rekicen.ru


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-29 08:51:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-29 18:41:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-29 12:38:46

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-29 09:01:55

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-29 17:22:06

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-29 15:18:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-29 17:23:19

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-29 17:48:29

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-29 12:03:42

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-29 08:54:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-29 12:32:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-29 08:43:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-29 08:58:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-29 08:47:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-29 08:59:17

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-29 08:41:13

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-29 18:31:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-29 08:58:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-29 15:14:02

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-29 17:25:14