Комплексна реабілітація пацієнтів з люмбалгії

Матеріал долучено користувачем sinplotnika

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Комплексна реабілітація пацієнтів з люмбалгії

Стерхова Г. В., Мезенцева Н.В.
Россія, м. Москва, Центр відновної медицини.


Шірокое поширення хронічних захворювань опорно-рухового апарату і достаточно велика кількість ускладнень при їх тривалому медикаментозному леченіі сприяє пошуку альтернативних схем лікування і реабілітації пацієнтів етой категорії .

Среді поразок хребта, що супроводжуються болем та іншими розладами, наіболее часто виявляється остеохондроз, в основі якого лежить дегенеративне поврежденіе хряща міжхребцевого диска і реактивні зміни з боку смежних тіл хребців.

Браузер залежності від того, на які освіти надають патологічну дію пораженние структури хребта, розрізняють компресійні і рефлекторні сіндроми. Компресійні синдроми виникають при механічним впливом на корешок, спинний мозок або судину і зустрічаються лише в 5-10% випадків. Найчастіше болевой синдром носить рефлекторний характер і виникає у результаті роздратування рецепторов хребта з впливом афферентной імпульсації на мотонейронів передніх рогів з наступним підвищенням тонусу і зміною трофіки соответствующіх м'язів.
N
Намі проведено обстеження та лікування 14 осіб у віці від 26 до 68 років з люмбалгіей і остеохондроз поперекового відділу хребта. Серед них 9 (64.2%) мужчін та 5 (35.8%) жінок. Діагноз встановлювався на підставі анамнезу заболеванія, клінічного, неврологічного та мануального обстеження хворих, подтвержденних даними рентгенологічного та ядерно-магнітно-резонансного ісследованія. Оцінка фізіологічних вигинів хребта проводилася з Використання приладу Zebris. Інтерпретація результатів здійснювалася з помощью програми WinSpine.
N
Браузер клінічній картині захворювання ведучим був больовий синдром. Поява болю паціенти пов'язували з фізичної або статичним навантаженням, переохолодженням

У 9 (64.3%) хворих були діагностовані рефлекторні синдроми, у 5 (35,7%) компрессіонние. Загальна тривалість захворювання варіювала від 2 місяців до 25 років. Гострий початок захворювання наголошувалося у 6 (42,9%) чоловік, підгострий у 8 (57.1%).
N
Випрямленний поперековий лордоз визначався у 11 пацієнтів, гіперлордоз - у 3.

Комплексная лікувальна програма була розділена на 2 етапи, тривалістю 10 лечебних сеансів кожний. Завданням першого етапу було купірування больового сіндрома і усунення вегетативної дисфункції. Лікування включало іглорефлексотерапію, черезшкірної електронейростімуляцію апаратом «СКЕНАР - 02», кріотерапію поперекового відділу за допомогою апарату фірми «Кріотек» і механотерапію з використанням багатофункціональних і ізольованих тренажерів фірм «Panatta» і «Technogym». Медикаментозна терапія не проводилася. NСКЕНАР-терапія проводилася за індивідуальним рецептом, складеним за допомогою аппаратно-програмного рефлексодіагностіческого комплексу «Рісто-ЕПД», работающего за методом Накатані. Обгрунтуванням вибору методів лікування з'явилася високая ефективність рефлексотерапії і СКЕНАР-терапії, що виявляється у вигляді анальгезіі і міорелаксації за рахунок активації міоціркуляціі і тканинного метаболізма. Антиноцицептивної дію локальної кріотерапії доповнювало рефлексотерапію і дозволяло приступити до індивідуально складеною програмою фізіческой реабілітації. На першому етапі комплекс вправ був спрямований на восстановленіе нормального тонусу й еластичності окремих м'язів, фасцій і связок, що визначають патологічний стереотип пози і рухи. Акцент робився на пассівние і пасивно-активні розтягування.
N
на другому етапі до занять на тренажерах реабілітаційних додали сеанси лечебной партерної гімнастики. Метою цього етапу було усунення м'язового та дісбаланса і відновлення природних фізіологічних вигинів хребта.
N
Все пацієнти відзначали зменшення болю вже після першої комплексної процедури. На 3-4 лікувальному сеансі больовий синдром був повністю купейний у трьох пацієнтів, остальние відзначали значне зниження болю, нормалізацію сну та настрою. К 5-6 сеансу болі були відсутні у 6 (43%) пацієнтів. У всіх пацієнтів відзначалося значітельное зниження м'язового тонусу, збільшення обсягу рухів. До 10 сеансу только у 4 пацієнтів відзначалися незначні періодичні дискомфортні ощущенія, у решти больовий синдром був повністю купейний.
N
У 5 пацієнтів спочатку лікування було діагностовано виражене обмеження двігательной активності, після другого етапу обсяг рухів повністю восстановілся у всіх.

Мишечний Дефанс тією чи іншою мірою до лікування спостерігався у всіх хворих, після первого етапу лікування незначне м'язово-тонічне напруження зберігалося у 9 пацієнтів, а після другого етапу - у 4. Після закінчення лікування пацієнтам рекомендован комплекс фізичних вправ в профілактичному режимі.
N
Такім чином, комплексне немедикаментозне лікування пацієнтів з люмбалгію і остеохондрозом хребта дозволяє домогтися позитивної динаміки в короткі срокі, уникнувши побічних ефектів медикаментозного лікування. Індивідуально подобранние компоненти фізичної реабілітації дозволяють відновити двігательную активність, усунути м'язово-тонічні рефлекторні реакції і создать умови для профілактики рецидивів.


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-06 18:20:00

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-06 07:28:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 11:19:12

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-06 01:16:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-06 10:21:40

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 16:35:42

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-05 02:36:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-06 16:13:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-06 16:22:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-06 18:02:26

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-06 02:48:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-03 23:09:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-06 05:35:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 16:13:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-06 16:13:15