''У найближчі місяці''вперше буде отримана штучне життя

''У найближчі місяці''вперше буде отримана штучне життя

У найближчі місяці вчені, можливо, зможуть уперше створити нову форму штучного життя. Це стало можливим завдяки знаменної прориву: вдалося перетворити одну бактерію в іншу.

Експеримент викликав стільки ж захоплення, скільки тривоги. Американські вчені взялі повний набір генів - геном - бактеріальної клітини і пересадили його бактеріі близькоспорідненого виду.

Ця клітина в лабораторії почала рости і ділитися, в кінці кінців перетворившись на бактерію вихідного виду.

Ісследователі, що здійснили першу операцію з 'трансплантації біологічного віда', говорять, що в найближчі місяці збираються проробити те ж саме з іскусственним геномом, виготовленим у лабораторії 'з нуля'.

Якщо і цей експеримент вдасться, він ознаменує створення штучної форми жізні.

Учение хочуть створити нові різновиди бактерій, а на їх основі - нові разновідності живих організмів, які можна буде використовувати як 'зеленого' палива замість нафти і вугілля, для переробки токсичних відходів або абсорбціі вуглекислого газу та інших парникових газів з атмосфери.

Але ці новаторські дослідження паралельно будять неспокій, чи не слід огранічіть діяльність учених, і неминучий страх, що ще може накоїти человек, 'уподібнюючи себе Богові'. Крім того, знову пробуджується жахливе побоювання, что одного разу цю технологію хтось може використовувати в поганих цілях - для созданія біологічної зброї нового покоління.

Созданіе живих клітин з штучних геномів, що складаються з ДНК лабораторного проізводства, вимагає розробки методів переміщення цілих геномів і маніпуляцій с ними.

Сегодня пройдено важливий рубіж на цьому шляху. Заслуги належать групі вчених під главе з Крег Вентер - першою людиною, чий геном був розшифрований цілком. У группу також входить нобелівський лауреат Хамілтон Сміт.

Вентер заявив, що після цього успіху, увінчаного десять років роботи, він попитается здійснити безпрецедентну операцію з трансплантації 'генома з пробіркі' і в 'найближчі місяці' уперше створити штучне життя.

'Ми безперечно сподіваємося протягом найближчих десяти років - а можливо, і п'яти - создать перший паливо з штучних організмів', - сказав Вентер.

Научний прорив відбувся в Інституті Дж. Крега Вентера в Роквіллі (штат Меріленд), повідомила сьогодні група вчених у журналі Science. Один з наукових редакторов назвав це 'знаменною віхою в галузі біологічної інженерії'. N

С 1970-х років учені здійснювали переміщення генів - які дають свого роду інструкціі для виробництва білків - між різними живими організмами.

Але це перший випадок, коли був пересаджений весь 'комплекс інструкцій', насчітивающій більше мільйона 'букв' ДНК, і таким чином бактерія одного виду превратілась на бактерію іншого виду.

Учение намагаються створити мікроорганізм з мінімальним набором генів, необхідних для підтримки життя. Подальше завдання - оснастити його іншими корисними генамі, наприклад тими, які відповідають за вироблення біологічного палива.

Группа Вентера нещодавно подала заявки, щоб запатентувати методи створення іскусственних геномів з ДНК лабораторного виробництва.

Предварітельно вчені розробляли метод переносу цілого генома в живу клітину. NДля цього вони вибрали найпростішу і маленьку різновид - бактерію. У общей складності з мільйонів бактерій, яким учені намагалися пересадити геном, успешно завершувалася лише одна спроба на 150 тисяч.

Крег Вентер образно описав цей процес як 'перетворення комп'ютера' Макінтош 'в PC за рахунок інсталяції однієї нової програми' і підкреслив, що в застосуванні до другім типами клітин процес буде більш трудомістким, оскільки в них є ензіми, що руйнують ДНК окупантів.

Але, як зазначив Вентер, виконати фокус з перетворенням однієї бактерії до іншої, не використовуючи нічого, крім чистої ДНК, - 'це величезний крок, що відкриває нові горізонти'.

'Це важливе й несподіване досягнення', - прокоментував Роберт Холт з Michael Smith Genome Sciences Centre в канадському місті Ванкувер.

'Це необхідний крок у бік створення штучного життя', - додає мікробіолог Фред Блеттнер з Вісконсинського університету.

Антуан Даншен з паризького Пастерівського інституту назвав експеримент 'безпрецедентним технічним досягненням'.

Але, як він пояснив Science, 'не вистачає безлічі контрольних механізмів'. NІменно це, як визнав Хамілтон Сміт, перешкодило дослідницькій групі Гласса по-справжньому розібратися в тому, яким чином впроваджена ззовні ДНК перепрограммірует клітку 'господаря'.

'Ми на крок наблизилися до штучних організмів', - зазначив Маркус Шмідт з Організаціі за міжнародний діалог, що базується у Відні. Він сказав, що експерімент спричинить за собою нові дискусії про проблеми безпеки, связанних з біологічним синтезом і його наслідками для суспільства.

Вентер підкреслив, що роботи були на певний час припинені для того, щоб упевнитися в їх етичності. Він визнав Небезпідставність опасеній, що біологічний синтез може прокласти шлях для створення нових моделей біологічної зброї.

Джерело: Inopressa.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-19 16:54:52

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02