Генна інженерія допоможе перемогти ревматоїдний артрит

Генна інженерія допоможе перемогти ревматоїдний артрит 12 жовтня, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день боротьби з артритом. У його очікуванні провідні російські фахівці, в числі яких основоположник вітчизняної ревматології академік РАМН Валентина Олександрівна Насонова, розповіли представникам ЗМІ про небезпеки найбільш підступного з усіх ревматичних захворюваннях - ревматоїдного артриту. За неофіційними даними цим захворюванням в Росії страждає більше 1 мільйона чоловік - практично кожен сотий житель країни.

Зростання поширеності ревматичних хвороб сьогодні відбувається у всіх странах світу. Тільки на ревматоїдний артрит страждає понад 20 мільйонів жителів планети. Це найбільш небезпечне захворювання, неминуче призводить до інвалідності. NНаіболее часто ревматоїдний артрит вражає працездатних людей у віці від 30 до 50 років. Жінки ж страждають цим захворюванням в 5 разів частіше за чоловіків. Через пять років від початку захворювання половина пацієнтів стає інвалідами та утрачівает працездатність.

Офіціальная російська статистика захворюваності значно різниться з даними неофіціальнимі: хворих на ревматоїдний артрит налічується трохи більше 300 тисяч. Така розбіжність пов'язана з тим, що часто лікарі (як правило, спеціалісти загальної практики, до яких на первинний прийом приходить такий пацієнт) не можуть поставити правильний діагноз з-за великої кількості «масок», які может приймати ревматоїдний артрит на початку свого розвитку. Підступність хвороби заключается ще й у тому, що дуже часто вражаються не тільки суглоби, але і внутрішня органи. І як наслідок цього, виникає проблема «прихованої смертності», коли багато хворих помирають, наприклад, від серцевого недостаточності, насправді викликаної ревматоїдний ураженням серця. Багато годи це захворювання вважалося важко піддається лікуванню - до 30 відсотків больних не отримували позитивного результату від традиційної терапії.
N
Валентіна Насонова, академік РАМН, професор, Почесний Президент Асоціації Ревматологов Росії: «Російська ревматологія - досить молода наука. Але за последніе 40 років, які я їй займаюся, відбулися значні позитивні ізмененія. За ці роки в країні налагоджена ревматологічна служба, регулярно проводятся курси підвищення кваліфікації лікарів, ревматологія успішно розвивається в Росії і як наука і як практична дисципліна. Значним є той факт, що наукові досягнення, які з'являються у світовій медицині, тепер ми можем оперативно впроваджувати в російську практику. Я можу з упевненістю сказати, что тепер ми можемо боротися навіть з найскладнішими ревматичними заболеваніямі, причому боротися дуже ефективно ».

Несколько років тому з'явилися принципово нові методики: лікарі стали пріменять так звані «біологічні агенти» - інноваційні препарати, точечно впливають на чинники розвитку запального процесу в суглобах. Nа в минулому році в ревматології завдяки зусиллям компанії Рош прийшли моноклональние антитіла, які підтвердили свою ефективність в інших не менее серйозних областях медицини, зокрема, в онкогематології. Але, на сожаленію, доступність таких медикаментів з-за скорочення фінансування з программе ДЛО значно знизилася. Більше 20% пацієнтів (як правило, з тяжелимі, швидко прогресуючими формами захворювання) потребують застосування самой сучасної лікарської терапії. Тим часом, таку терапію отримує лише 1% від числа офіційно зареєстрованих хворих.

Евгеній Насонов, академік РАМН, професор, директор ДУ Інститут ревматології РАМН, Президент Асоціації ревматологів Росії: «Вітчизняні ревматологи сегодня активно використовують так звані біопрепарати, що стали оптимальним оружіем в лікуванні ревматоїдного артриту. Це стало проривом у світовій медицині, не меншим за значимістю, ніж відкриття антибіотиків. Такі антитіла, як рітуксімаб, дозволяють переконливо призупинити розвиток хвороби, підтримувати качество життя пацієнтів на високому рівні навіть у тих пацієнтів, яким раніше нічего не допомагало. Тепер найголовніше, щоб держава звернула увагу на проблему захворювання і забезпечило наших хворих такими сучасними препаратами. NВедь високий рівень інвалідизації при ревматоїдному артриті обертається серьезной економічної навантаженням на суспільство. Витрати системи охорони здоров'я на цих хворих в 3 рази вище середніх ».

Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-11 18:54:04

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05