Елідел в дерматологічній практиці

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Елідел в дерматологічній практиці

В.І. Кулагін, Д.К. Нажмутдінова, Є.В. Таха

 Russky Meditsinsky Journal Атопічний дерматит (АД) є однією з найбільш актуальних проблем дерматологіі, що пов'язано зі значним зростанням захворюваності цим дерматозом, характерізующімся хронічним перебігом з частими рецидивами, а також з недостаточной ефективністю існуючих методів лікування. Частота АД увелічілась в останні десятиліття. Серед людей, що народилися до 1960 р., від 1,4 до 3% мали один епізод АД або більше, а серед народжених після 1970 р. цей показатель склав від 8,9 до 20,4%. Частота АД особливо висока у дітей.

У розвинених країнах приблизно 10-15% дітей у віці менше 5 років страдают АД , і у 48-75% з них початкові ознаки захворювання появілісь протягом перших 6 міс. життя. Таким чином, АТ став соціально значімой хворобою, особливо з огляду на високу захворюваність серед дітей. NКлініческіе прояви атопічного дерматиту характеризуються інтенсивним свербінням, вознікновеніем запалення, інфільтрації, ліхеніфікаціі в типових місцях локалізаціі шкірного процесу, а також загальної підвищеної сухістю шкірного покриву. NЗаболеваніе найчастіше виникає у дитячому віці, рецидиви, як правило, связани з похибками в дієті, стресами. Атопічний дерматит - іммунозавісімое захворювання, що характеризується з боку імунної системи гіперпродукціей IgE, порушенням цитокінової регуляції та співвідношення Th1 /| Th2 лімфоцітов, детермінованим дефіцитом Т-лімфоцитів супресорів, порушенням процессов апоптозу. У патогенезі захворювання істотне значення мають дісбаланс внутрішньоклітинних регуляторних механізмів (співвідношення цАМФ /цГМФ), нарушеніе мембранної рецепції, активація неімунних механізмів вивільнення медіаторов алергії, порушення нейровегетативних і периферичної циркуляції з сосудістой нестабільністю і порушенням рецепції ендотелію; психофізіологічні і психосоматичні відхилення . У зовнішній терапії цього дерматозу дуже часто пріменяют кортикостероїдні засоби, не вільні від побічних ефектів. Проте значітельний прогрес і наукові досягнення в галузі клінічної імунології позволілі розшифрувати багато хто не відомі раніше механізми іммунопатогенезаетого заболеванія, що послужило стимулом для створення нових препаратів з целенаправленним, селективним дією на алергічні процеси в шкірі.

Такими засобами стали зовнішні інгібітори запальних цитокінів , що належать до класу аскоміцінових макролактамов. На вітчизняному ринке лікарських засобів представником цієї групи є 1% пімекролімус (крем «Елідел», компанія «Новартіс», Швейцарія). Пімекролімус (Елідел) - це новий нестероїдний інгібітор запальних цитокінів, разработанний спеціально як засіб місцевої терапії атопічного дерматиту. NЕто речовина має вибіркову дію відносно запального процесса в шкірі і не робить впливу на місцевий і системний імунну відповідь. NПімекролімус є похідним макролактама аскоміціна. Селективно інгібує продукцію і вивільнення цитокінів і медіаторів з Т-лімфоцитів і тучних клеток. Володіє протизапальними властивостями. Пімекролімус специфічно связивается з макрофіліном-12 і інгібує кальційзалежні фосфатазу кальціневрін. У результаті, блокуючи транскрипцію ранніх цитокінів, пімекролімус подавляет активацію Т-лімфоцитів. Зокрема, в наномолярного концентраціях пімекролімус інгібує синтез в людських Т-лімфоцитах інтерлейкіну-2, інтерферона-? (Th1 тип), інтерлейкіну-4 і інтерлейкіну-10 (Th2 тип). Крім того, in vitro після взаємодії з комплексом антиген /IgE пімекролімус предотвращает антиген /IgE-опосередкований вивільнення цитокінів і медіаторів воспаленія із тучних клітин. Пімекролімус не впливає на зростання кератиноцитів, фібробластов та ендотеліальних клітин. На експериментальних моделях шкірного воспаленія була продемонстрована висока протизапальна активність пімекролімуса після його місцевого та системного застосування. При місцевому застосуванні на моделях алергічного контактного дерматиту (АКД) у свиней пімекролімус так же ефективний, як і високоактивні кортикостероїди клобетазола-17-пропіонат та флутіказон.

На відміну від клобетазола-17-пропіонату пімекролімус не викликає атрофію шкіри у свиней. На відміну від клобетазола-17-пропіонату і флутиказону пімекролімус также не викликає ущільнення і зміни консистенції шкіри у свиней. Як було показано на моделях контактного дерматиту у щурів, пімекролімус інгібує воспалітельную реакцію у відповідь на вплив шкірних подразників. Крім того, прі місцевому та пероральному застосуванні пімекролімус ефективно зменшує шкірне воспаленіе і свербіж і нормалізує гістопатологічного зміни у безшерсті щурів с гіпомагніємія, які є моделями атопічного дерматиту гострого теченія. У порівнянні з такролімусом пімекролімус при місцевому застосуванні одінаково добре проникає в шкіру, як було показано на експериментальних моделях. Тим не менше через високу ліпофільності ступінь проникнення пімекролімуса через шкіру в 10 разів менше, ніж такролімусу. Отже, пімекролімус володіє селективним дією на шкіру. Пімекролімус ефективніше прі шкірному запаленні, в той же час його вплив на системний імунну відповідь весьма незначно. У цілому унікальність механізму дії пімекролімуса состоіт в поєднанні протизапальної активності, селективної відносно кожі, з низькою здатністю викликати системні імунні відповіді. Лікування варто начінать при перших проявах захворювання для запобігання різкого розвитку Його загострення. 1% крем Елідел 2 рази на день наносять тонкімслоем на уражену поверхность і обережно втирають до повного всмоктування.

Препарат можна наносити на шкіру будь-яких частин тіла, включаючи голову, обличчя, шию, Nа також на області попрілостей. Крем слід застосовувати 2 рази на день, до повного ісчезновенія симптомів. Після припинення лікування, щоб уникнути подальших обостреній, при перших ознаках рецидиву атопічного дерматиту терапію слід возобновіть. Пом'якшуючі кошти можна застосовувати відразу після нанесення 1% крему Елідел. Однак після водних процедур пом'якшуючі засоби слід застосовувати перед нанесеніем крему Елідел. Застосування 1% крему Елідел може викликати незначітельние минущі реакції в місці нанесення, такі як почуття тепла і /або печіння. При значній вираженості цих реакцій пацієнти повинні проконсультіроваться у лікаря. Найбільш часто реєстрованими побічними ефектами билі реакції в місці застосування препарату, які відзначалися у 19% пацієнтів, леченних 1% кремом Елідел, і у 16% пацієнтів з контрольної групи. Ці реакції в основному виникали на ранньому етапі лікування, були незначними /помірними і непродолжітельнимі.

Частота побічних ефектів: дуже часто?10%; часто - від?1% до <10%; іноді - від?0,1% до <1%; рідко - від?0,01% до <0,1%; дуже рідко <0,01%. Дуже часто: відчуття печіння в місці нанесення крему. Часто: місцеві реакції (подразнення, свербіж та почервоніння шкіри), шкірні інфекції (фолікуліт). Іноді: нагноеніе; погіршення перебігу захворювання; простий герпес; дерматит, обусловленний вірусом простого герпесу (герпетична екзема); контагіозний моллюск, місцеві реакції, такі як висип, біль, парестезії, лущення, сухість, отечность, шкірні папіломи, фурункули . Клінічні дослідження Елідела (Е) в терапіі хворих АД продемонстрували швидкий початок дії препарату, прі якому інтенсивність свербежу зменшувалася вже після 2-3 дні застосування крему Елідел , а всі симптоми АД регресували у більшості хворих у теченіе курсу терапії [Eichenfield L. et al., 2002]. Сприятливий ефект леченія пімекролімусом спостерігався протягом всього дослідження (у терміни до 43 днів) у немовлят 3-23 місяців і у дітей 2-17 років, причому особливо ефективний Е був при локалізації процесу на обличчі і шиї, а при подальшому клінічному наблюденіі відсутність виражених симптомів АД зберігалося в терміни до 6 місяців [ Eichenfield L. et al., 2002; Ho V. et al., 2003]. Подальші клінічні ісследованія підтвердили ефективність використання Е в терапії АД у дітей та взрослих, встановили, що довгострокове (до 6 місяців) застосування Е сприяє контролю над захворюванням і запобігає розвитку виражених загострень АД, у то же час не призводить до розвитку значущих побічних явищ, таких як піогенная або вірусна суперінфекція [Kapp A. et al., 2002; Wahn U. et al., 2002; Meurer M. et al., 2002]. Клінічні дослідження, проведені в Росії (РГМУ, ММА імені І. М. Сеченова, Уральський НДІ дерматовенерології і іммунопатологіі і др.), За участю хворих АД різних вікових груп, в лікуванні яких Використано новий топічний препарат крем Елідел, продемонстрували еффектівность більш ніж у 95% пацієнтів .

Дія препарату відзначалося вже в перший тиждень застосування, коли площа пораженія шкіри, вираженість симптомів АД зменшувалися в 1,4-1,8 рази, а інтенсівность сверблячки і порушень сну практично в 2 рази. Показник SCORAD сніжался в 2,5-4,6 рази в порівнянні з початковим. Крем Елідел був особливо клініческі ефективний в терапії хворих ПЕКЛО дітей до 3-х років і підлітків, що подтверждалось значним сніженіеміндекса SCORAD і його складових. У взрослих пацієнтів було відзначено значне зменшення інтенсивності свербежу после закінчення терапії. За час дослідження були відсутні небажані явленія та ускладнення, переносимість крему Елідел була хорошою у більшості паціентов. Таким чином, узагальнюючи результати досліджень та досвід зарубіжних і отечественних вчених, можна зробити висновок, що крем Елідел ефективний в терапії больних АД дітей, підлітків, дорослих і його використання в широкій клінічній практіке дерматологами дозволяє оптимізувати лікування хворих ПЕКЛО.

Література

1. Атопічний дерматит у дітей. Керівництво для лікарів. Під ред.М. Г. Короткого. 2003; 82-90.
N2. Атопічний дерматит. Керівництво для лікарів. Під ред. Ю. В. Сергєєва. 2002; 8 с.
N3. Балаболкін І.І., Гребенюк В.Н. Атопічний дерматит у дітей,-М.: Медицина, 1999. -238 С.
NКунгуров Н.В., Герасимова Н.М., Кохан М.М. Атопічний дерматит (типи перебігу, прінціпи терапії) - Єкатеринбург: виданнях під Урал. ун-ту, 2000.-266 с.
4. Кунгур Н.В., Кохан М. М. Кеніксфест Ю.В. та співавт. Досвід застосувавши крем Елідел в терапії топічного дерматиту у дітей і дорослих: РМЗ, т.12, № 4, с 171-174. NСергеев Ю.В., Іванов О.Л., Новіков Д.К. Атопічний дерматит: сучасна діагностіка і лікування //Іммунопатологія, алергологія, Інфектологія. -2001. N-№ 4. -С. 28-48
5. Скрипкін Ю.К., Самсонов В.А., Селісскій Г.Д., Гомберг М.А. Сучасні проблеми дерматовенерології //Вісник дерматології і ве-
нерологіі. -1997. -N6. -С.4-8.
N6. Смирнова Г.І. Сучасні технології місцевого лікування атопічного дерматиту у дітей //Іммунопатологія, алергологія, Інфектологія. -2003. - № 3. -С. 75-82.
N7. Феденко Е. С. Атопічний дерматит: обгрунтування поетапного підходу до терапії //Consilium medicum. -2001. - № 3 (4). -С. 176-184.
N 8. Hultsch T. et al. Ascomycin macrolactam derivative SDZ ASM 981 inhibits the release of granule-associated mediators and of newly synthesized cytokines in RBL 2H3 mast cells in an immunophilin-dependent manner // Arch. Dermatol. NRes. - 1998. -Vol.290. -P.501-507.
N9. Kapp A. et al. Long-term management of atopic dermatitis in infants with
topical pimecrolimus, a nonsteroid anti-inflammatory drug //J. NAllergy Clin. Immunol. - 2002. -Vol.110. -P.277-284.
N10. Lewis-Jones MS, Finlay AY, Dykes PJ The Infants 'Dermatitis Quality
of Life Index //Br. J. Dermatol. - 2001. -Vol. 144. -P. N104-110.
11. Meurer M. et al. Pimecrolimus cream in the long-term management of
atopic dermatitis in adults: A six-month study //Dermatology. - N2002. -Vol. 205. -P.271-277.
N12. Schultz-Larsen F, Hanifin JM. Epidemiology of atopic dermatitis //
Immunol. Allergy Clin. North Am. -2002. -Vol.22. -P.1-24.
N13. Stuetz A et al. Pimecrolimus does not affect Langerhans 'cells in murine
epidermis, in contract to corticosteroids //J. Invest. Dermatol. N-2002. -Vol.119. P. 347
14. Tofte SJ, Hanifin J..M. Current management and therapy of atopic dermatitis //J. American Acad. Dermatol. -2001. -Vol. 44 (1). -
Р . N13-16.
N15. Wahn U et al. Efficacy and safety of pimecrolimus cream in the long-term
management of atopic dermatitis in children //Pediatrics .- 2002. -Vol.110. -P.158-159.

Опубліковано з дозволу адміністрації Російського Медичного Журналу. N


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 16:05:26

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-28 16:06:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-28 16:10:59

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-28 09:48:00

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-28 05:24:32

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-28 10:01:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-28 09:57:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-28 10:00:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-28 10:00:48

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-28 17:05:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-28 09:58:24

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-28 09:58:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-28 10:00:43

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-28 17:03:06

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-28 09:59:06