Популярно про загальної анестезії

Матеріал долучено користувачем kam

Популярно про загальної анестезії

Кохан Аркадій Миронович
Профессорская стоматологічна клініка на Арбаті

http: //www.profclinic-arbat.ru/

Працюю анестезіологом-реаніматологом з 1986 року тому кое-що собі уявляю на цей рахунок. Є така приказка: «У медицини болельщіков більше, ніж у спорту». Якщо розвинути тему, то найбільше в медицині «уболівальників» у анестезіології.

Найсумніше, що серед таких уболівальників часто зустрічаються і лікарі. Не хочу нікого образити, але дуже часто чую дивні по безграмотності та невежеству висловлювання про наркоз на цей рахунок не тільки від обивателів, але і від хірургов, гінекологів, терапевтів і лікарів інших спеціальностей.

Більше того, жоден анестезіолог або не береться судити про хірургію або ЛОР болезнях, але практично будь-який неанестезіолог із задоволенням скаже Вам глубокомисленно щось на кшталт «наркоз - завжди наркоз» або «наркоз не цукерка». NХорошо хоч більшість не повторює загальноприйнятих дурниць про те, що «наркоз отнімает 5 років життя у людини» або «діє на серце». Одного разу я зіткнувся с таким: пацієнт прийшов на видалення зубів під наркозом, заплатив за лікування і наркоз, але від наркозу відмовився, так як родичка (терапевт) сказала, що від наркоза ВСЕ вмирають.

Пацієнти, які йдуть на операції під загальною анестезією з задоволенням пишуть в різних форумах, як вони бояться «загального наркозу», а хор доброзичливців їм вторіт: «так, так, наркоз - це як трошечки померти», «у наркозу маса протівопоказаній »,« може бути алергічний шок! ». Таке відчуття, що без обезболіванія можна обійтися і стежити за соматичним станом пацієнта під время найскладніших і травматичності втручань не треба.

Правда, ніхто не пише, що біль дуже і дуже сильно впливає на здоров'я, что не все можна потерпіти, що хірург - це під час операції тільки людина, которий виконує операцію, а анестезіолог якраз той фахівець, який іменно пацієнтом і займається.

Якщо поглянути на Анестезіологічний монітор (апарат стеження за пацієнтом Щоб час операції), то можна побачити, як підскакують тиск і пульс человека, що потрапив в операційну, як вони збільшуються після того, як хірург делает місцеву анестезію. Мало того, що самі уколи болючі, препарати, которие місцеву анестезію викликають досить токсичні, при потраплянні в кров могут викликати ускладнення, в стоматологічні препарати ще й додають адреналін, який однозначно викликає звуження судин - для того і додають, - поднімает артеріальний тиск, потреба міокарда в кисні і почастішання сердцебіенія. Так що місцева анестезія не менш, а іноді і більш агресивна, чем загальна.

Весь час операції лікар-анестезіолог спостерігає за станом пацієнта не только за клінічними ознаками, а й за допомогою об'єктивних даних. На екрані монітора відображаються: частота пульсу, його ритм, кардіоскопія (це майже кардіограмма, тільки не на папері, а на екрані), артеріальний тиск, колічество кисню і вуглекислого газу в крові і видихуваному повітрі і це мінімальний набір показників. При необхідності до нього може бути додано ще такое ж кількість показників

Про гінекологічні захворювання ніхто не стане запитувати у травматолога, тем не менше, питання по анестезіології задають лікарям будь-якої спеціальності, которие, як правило , розуміються на ній не більше за інших обивателів - надто вже спеціфічний предмет анестезіологія.

Що таке загальне знеболювання або, як кажуть «знавці» російської мови «загальний наркоз». Якщо не вдаватися в подробиці, а виділити найважливіше для паціента, то загальне знеболювання - це таке знеболювання, яке проводить анестезіолог. Зовсім не обов'язково пацієнт повинен спати під час загального обезболіванія - іноді достатньо і дрімоти, медикаментозно викликаного спокойствія і індіферентності до навколишнього світу. Такий стан називається седаціей. Іноді, за рахунок такого серйозного заспокоєння - седаціі, пацієнт засипает самостійно, але в потрібний момент прокидається - по команді лікаря виполняет прості дії (відкрито рот, повернути голову, підняти кінцівку) і т.п.
Общую анестезію поділяють за кількома ознаками, але ми заглиблюватися не будемо опять ж, а лише назвемо і характеризуємо основні види, що застосовуються в практиці.

На великих операціях на внутрішніх органах, розташованих вище діафрагми, которая відокремлює порожнину грудної клітки від черевної, як правило, застосовується наркоз зі штучною вентиляцією легень, а, при операціях на серці, і з іскусственним кровообігом. Препарати для наркозу можуть вводитися як внутрівенно, так і з вдихуваним повітрям, або ж і тим і іншим способом.
NІногда такий наркоз підкріплюють ще спінальної (субдурально) або ж епідуральной анестезією, які, у свою чергу, можуть використовуватися самостоятельно.

При спінальної анестезії препарат вводиться під тверду мозкову оболонку в жідкость, що омиває спинний мозок на рівні його сегментів, відповідальних за чувствітельность в зоні операції. На термін дії анестетика ці сегменти і всі те, які знаходяться нижче їх, стають нечутливими до болю, а анестезірованние частини тіла - нерухомими.

При епідуральної анестезії ліки, її викликає, вводиться над твердою мозговой оболонкою, на рівні нервових стовбурів, що відходять від спинного мозку і, омивая їх, викликає переривання чутливих і рухових нервових імпульсів в месте дії ліки. Органи, розташовані нижче місця операції можуть бути, і НЕ знеболити.

Обидва виду такої анестезії вважаються щадними: вони найменш агресивні і обладают достоїнствами загальної та місцевої анестезії, при цьому, практично, не маючи іх недоліків.

Епідуральна анестезія може бути ще й продовженої. У цьому випадку над твердою мозговой оболонкою ставиться тонкий катетер (трубка) який виводиться назовні. NЙого приклеюють до спини пацієнта і додають туди знеболюючі препарати: такое післяопераційний знеболювання є найефективнішим.

Для таких видів знеболювання потрібна дуже невелика кількість препарату з групи місцевих анестетиків, до недавнього часу знеболює лідокаїном, але сейчас запропоновані препарати, що діють триваліше і ефективно в менших дозах.
Во час такої анестезії лікар може запропонувати пацієнту поспати або стан седаціі, щоб людина не нудьгував весь той час, поки йде операція.

Є ще деякі види знеболювання, менш часто зустрічаються. Сакральна -як вид епідуральної, провідникова - коли анестетик вводиться поруч з нервовим стволом, внутрішньовенна - на самостійному диханні - таку часто використовують при обезболіваніі абортів. Є вже зовсім екзотичні: плевральна, торакальна, ректальная, внутрішньокісткова тощо

І ще трохи про амбулаторну анестезіології та анестезіології в стоматології в зокрема. Саме наркоз (центральне знеболення) у сучасній амбулаторной стоматології застосовується вкрай рідко і це, як правило, неоправданно - палити з гармати по горобцях. Оптимальним, на даний момент, является проведення седаціі з одночасним контролем стану пацієнта - моніторінгом. Таке анестезіологічне посібник посилює місцеву анестезію і сніжает необхідне для досягнення ефекту кількість анестетика. NПротівопоказаній до цього методу для людей, що дійшли своїми ногами до кабінету стоматолога, не існує. За власними відчуттями пацієнт спить так само, як і прі наркоз, однак прокидається швидко, орієнтований і здатний сам передвігаться.

седацию можна проводити скільки завгодно разів, через день і щодня. NПрепарати, якими досягається седацию, дуже швидко - протягом декількох мінут - виводяться з організму, анестезіолог в процесі седаціі постійно їх добавляет. За кілька хвилин до закінчення операції введення седатіков прекращается і пацієнт прокидається сам.

На лікування одного зуба можна витрачати одне відвідування. Можна працювати з кофердамом. Вербальний контакт пацієнта з лікарем на час проведення седаціі сохраняется і його можна попросити виконати прості команди на кшталт «відкрити пошіре рот». Всі рефлекси (кашльовий, блювотний) збережені. Ніякі наркотичні препарати не застосовуються.

Постійна форма мерехтіння передсердь, ішемічна хвороба серця, гіпертоніческая хвороба, бронхіальна астма, цукровий діабет і багато інших хроніческіе захворювання не є протипоказанням для лікування зубів под седацию, навпаки, постійне апаратне та клінічне моніторування врачом-інтерністів дозволить вчасно медикаментозно запобігти патологічний ексцесс.

До речі, контроль і корекція стану страждає хронічними недугами паціента, під час стоматологічних операцій - основний сенс участі анестезіолога в процесі лікування. Медикаментозний сон, як компонент допомоги, может і не бути присутнім.

смертності від седаціі не існує, а від наркозу настільки мала, що смертность від місцевої анестезії її перевищує. Пристрасть до наркотичних препаратам і алкоголю не є протипоказанням для лікування зубів під седаціей, хоча і ускладнює завдання анестезіолога.

І, наостанок, ще одна професійна приказка: «страшний НЕ наркоз, страшен наркотізатор» . І некомпетентний людина, що дає поради.

28.11.2007


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-12 02:24:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-12 03:52:17

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-11 20:04:52

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-11 08:31:03

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-11 10:09:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-11 21:03:51

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-11 23:45:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-11 22:04:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-11 19:13:12

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-11 08:31:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-10 22:55:10

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-11 17:49:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-10 22:55:15

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-11 23:34:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-12 00:59:21

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-10 22:55:28

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-11 22:19:56

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-10 22:55:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-12 01:55:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-12 03:15:05