Революція в клонуванні, етап 2

Революція в клонуванні, етап 2

Після овечки Доллі з'явилася нова технологія, яка буде використана для порятунку вимираючого виду - білого носорога. Чи може це стати передвісником світу, в якому тварини не будуть вимирати?

Революційна технологія клонування буде використана, відчайдушно намагаючись спасті одна з рідкісних тварин на Землі - північного білого носорога, який находітся на межі вимирання. У дикій природі залишилося всього декілька особин данного виду.

Брітанскіе вчені ініціюють спробу зберегти гени носорога, що міститься в неволе, шляхом використання технології змішування клітин його шкіри з ембріонами його блізкого родича, південного білого носорога, який перебуває не в такій опасності. Отримані нащадки будуть 'химерами' з клітинами обох підвидів. NУчение сподіваються, що деякі з них виростуть і зроблять сперму і яйцеклітини северного білого носорога і тим самим поповнять що скорочується генофонд.

Якщо цей новаторський експеримент увінчається успіхом, біологи сподіваються застосувати ету технологію до широкого спектру інших вимираючих видів, чисельність яких у дікой природі серйозно скоротився через полювання та позбавлення природного середовища обітанія.

Спеціалісти Королівського зоологічного товариства Шотландії і Единбурзького універсітета спільно здійснюють цей проект за допомогою фахівців з охорони окружающей середовища в цій галузі, які попереджають, що дні північного білого носорога лічені і на луках північно-східній Африки залишилися всього три або четире особини. У цьому науково-дослідному проекті бере участь Ян Вільмут, який очолював групу вчених з клонування овечки Доллі. Він заявіл, що нова технологія більш багатообіцяюча і практична, ніж метод клонірованія, який він використовував при своєму знаменитому прорив більше 10 років назад.

Профессор Роберт Міллар, директор відділення репродуктивних наук Ради з медіцінскім досліджень при Единбурзькому університеті, який очолює проект, сообщіл: 'Багато африканські тварини знаходяться на межі вимирання. Ми хочемо защітіть їх геноми, але ви повинні захистити середовище їхнього проживання. Це один з способов вирішення проблеми, особливо якщо число цих тварин у світі досягає такой низької позначки. Це методика, яку ми повинні почати використовувати і ввесті в обіг, як страховку - за даними лабораторних досліджень, це вполне здійсненне '.
N
Учение мають намір взяти невеликі зразки шкіри кількох білих носорогів, содержащіхся в неволі, а також тварин, тимчасово виловлених у дикій природі, і трансформіровать їх у клітки по типу ембріональних, використовуючи нові технології генной інженерії, ретельно випробувані на лабораторних мишах.

Технологія припускає зміну декількох регуляторних генів з метою 'перепрограмування' клеток шкіри дорослої особини тому, в ембріональний стан, з якого вони могут надалі розвинутися в будь-які спеціалізовані тканини організму, включаючи клеткі зародкової лінії, які розвиваються в сперму і яйцеклітини.

на цього тижня в інтерв'ю The Independent один вчений попередив, що технологія індукованих поліпотентної стовбурових клітин (iPS) може бути пріменена незалежними фахівцями з екстракорпорального запліднення навіть к що звернулися до них безплідним парам, так як ця технологія виявилася дуже простой в використанні, показавши лише кілька явних побічних ефектів при експеріментах на мишах.

Роберт Ланза, керівник наукового сектора американської біотехнологічної компаніі Advanced Cell Technology в Массачусетсі, також сказав, що він сотруднічает з китайськими вченими для використання iPS-клітин на прикладі гігантской панди в рамках природоохоронної програми. 'Технологія може представлять величезну цінність для біології охорони навколишнього середовища. Фактично Ми ведемо роботу з використання iPS-клітин для порятунку вимираючих тварин ', - отметіл Ланза.
N
' У нас також є угода з Chinese Giant Panda Breeding Group, що займається разведеніем гігантської панди, про спільну роботу по використанню технологій репрограммірованія для перетворення клітин гігантської панди - зразків шкіри або інших збережених ними тканин - у iPS-клітини з метою порятунку генів, які іначе назавжди зникнуть з лиця Землі ', - додав він.

Отделеніе репродукції людини Ради з медичних досліджень збирається тесно співпрацювати з Единбурзьким зоопарком в області технологій розмноження, которие можна було б використовувати для збереження вимираючих видів, таких як афріканская гієноподібного собака, ефіопський вовк і карликовий гіпопотам. У століце Шотландії була заснована нова організація під назвою Інститут виведенія рідкісних і вимираючих африканських ссавців, мета якого - об'едініть вчених і дозволити їм обмінюватися досвідом та ресурсами.

Пол де Суса, спеціаліст зі стовбурових клітин Единбурзького університету, зазначив, что у всіх ссавців, схоже, є одні й ті ж гени, які можна настроіть на репрограммірованіе клітин шкіри з метою створення iPS- клітин і що Ця технологія може бути застосована до північного білому носорога. 'Ніхто не робив етого раніше, але я впевнений, що це можна зробити. Ви группіруете клітини ембріона, і те, що ви створите, буде 'химерою' носорога ', - зазначив доктор де Суса.
N
Експерти з природоохоронної біології стверджують, що проблеми, пов'язані з Використання тканин вимираючих тварин, безмежні. 'Якщо це запрацює, нам чекає довгий шлях ... Він буде дуже непростим ', - відзначив професор Вілл Хольт з Зоологічного суспільства Лондона.

Джерело: Inopressa.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02