Лікування стовбуровими клітинами: за і проти

Матеріал долучено користувачем kage

Лікування стовбуровими клітинами: за і проти

У цей час росте кількість методів лікування з використанням стовбурових клітин. Однак занадто багато людей та організації вважають такі технології неетичними, тому завдання розширити права ембріологів на дослідження до цих пір залишається вельми важкою.

Однак отримати ці самі клітини не так-то просто. В основному використовуються донорскіе клітини, хоча часто через несумісність з тканинами пацієнта Використано їх важко або неможливо. Наука вже дозволяє вирощувати собственние стовбурові клітини пацієнта за допомогою цибридних технологій (використання яйцеклітини тварини з людським ДНК) та клонування. Проте слішком багато людей та організації вважають такі технології неетичними, тому задача розширити права ембріологів на дослідження до цих пір залишається вельми трудной.

Перед слуханням нового законопроекту «Про людське запліднення і ембріологіі» в британському суспільстві почався великий шум. У парламенту зібралися політікі, вчені, лікарі, а також найміцніші з хворих, які потребують в лікуванні стволовимі клітинами. Демонстрація на підтримку нового закону, покликаного расшіріть можливості вчених для роботи з людським ембріоном проводилися з плакатамі «Дослідження стовбурових клітин етично і принципово необхідні».

Стволовие клітини, про які зараз, здається, чув кожен - це клітини, вознікшіе незабаром після того, як ембріон почав ділитися. У певний момент клетка виявляється позбавленою «спеціалізації» - тобто, вона може перетворитися на любую клітину організму - чи то нейрон або червоні кров'яні тільця. Вчені возлагают на такі клітини великі надії. З їх допомогою можна виконати багато сложние завдання медицини - наприклад, виростити і пересадити пацієнтові нерви, которих у нього бракує з моменту останньої автомобільної катастрофи, і таким образом повернути йому здатність рухатися. Вчені також розраховують воссоздавать пошкоджені ділянки таких життєво важливих органів як серце, печень або мозок. Проте до цих пір у Великобританії і багатьох країнах світу запрещени технології, що сприяють створенню культур стовбурових клітин. Серед ніх - клонування людського ембріона і навіть створення так званих цібрідних (від слова cytos - клітка і hybrid - гібрид) ембріонів, створених за счет введення людської ДНК в порожню яйцеклітину тварини. Зрозуміло, виращіваніе клонів і «химер» не планується. Створення клонованих і цибридних ембріонов просто забезпечить дослідників великою кількістю клітин, що містять человеческую ДНК. На її основі можуть бути вирощені культури тканин, які Можна буде пересаджувати пацієнтам і таким чином лікувати найрізноманітніші заболеванія - від наслідків травм до спадкових недуг.

Решіть проблему у Великобританії, можливо, дозволить «Білль про людський оплодотвореніі та ембріології». Перш за все за нього, не рахуючи біологів і медіков, виступають люди, яким більш широке застосування стовбурових клітин може прінесті здоров'я й продовжити життя.

Оні дуже сподіваються, що нове законодавство допоможе збільшити число еффектівних методів лікування від різних придбаних захворювань, а також позволіт проникнути в таємниці багатьох спадкових недуг.

Однако з ними солідарні далеко не всі. У перших рядах противників закону - релігіозние лідери, зокрема, представники римської католицької церкви. NМногіе з них наполягають на тому, що запліднена яйцеклітина вже практично равна дорослому людській істоті і вважають експерименти з нею негуманними. N

По думку однієї з противниця розширення прав дослідників стовбурових клітин - Андреа Вільямс з одного і британських християнських центрів, закон порушує права ембріонов як найбільш вразливою форми життя. Вона закликала своїх однодумців виступать проти нового закону і «молитися про диво», - тобто, про те, що парламентаріі знехтуваний «Білль про людський оплодовореніі».

Впрочем, неготовність парламентаріїв прийняти подібний закон - зовсім не диво, так що в більшості країн молитви часто бувають почуті - правда, скоріше не Богом, а політиками та громадськістю. І результати виявляються не на користь учених. Так, в Західній Австралії минулого тижня подібний законопроект був отвергнут. N

Джерело: Клініка профессора Феськова А.М. - Діагностика і лікування всіх видів безпліддя

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-17 21:13:02

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-17 22:11:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 03:43:44

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-17 23:59:45

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-17 08:19:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-17 10:53:03

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-17 22:27:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-17 21:21:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-17 21:51:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-08 20:45:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-17 15:50:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-15 02:41:39

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-15 02:41:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02