Система лікарського страхування буде впроваджена по всій Росії в 2010 році

Система лікарського страхування буде впроваджена по всій Росії в 2010 році

У Санкт-Петербурзі розпочала роботу XIV міжнародна конференція Адама Сміта, присвячена проблемам фармацевтичного ринку та охорони здоров'я в Росії. У день відкриття учасники форуму обговорювали питання забезпечення населення РФ лікарськими препаратами. Вже приблизно через півтора року Мінздравсоцрозвитку планує впровадити по всій країні систему лікарського страхування. Для держбюджету це може означати 50 млрд рублів додаткових витрат щорічно.

Мета нової системи полягає в тому, щоб дати населенню рівні можливості по полученію базового пакету медичної допомоги. Прикладом успішного впровадження подобной системи може служити Німеччина, де застрахованій населенню компенсіруется приблизно 90% вартості ліків.
N
Первие прикидки концепції прозвучали на одній з останніх колегій відомства з уст міністра Тетяни Голікової. Ініціатором нової схеми став Федеральний фонд обязательного медичного страхування (ФФОМС). Система лікарського страхованія повинна буде надаватися всім громадянам РФ, що мають медичні поліси ОМС незалежно від соціального статусу. Контроль за ресурсами і технологіямі поставок, а також звітністю ляже на плечі Росздоровнагляду.
N
Технологіческі система буде виглядати як виділення бюджетних ресурсів, тобто дотацій до вартості ліків в розмірі, приблизно відповідному 50% їх стоімості. Півціни препарату працює населенню буде компенсувати работодатель. «Принцип сооплати громадянином повинен нівелювати ризики неадекватной виписки рецептів лікарями», - заявив 'Газеті' в.о. директора ФФОМС Дмітрій Рейхарт.

По словами заступника керівника Росздоровнагляду Олени Тельнова, перехід до цівілізованному лікарського забезпечення буде поступовим: 'Все населення ми сразу не охопиш, але будемо рухатися в цьому напрямку. Поки буде йти норматівная та інформаційна підготовка населення, страхових компаній, медиків і ігроков фармринку '. Як і коли в проект вступлять страхові організації, поки не ясно, сказала вона. За розрахунками ФФОМС, програма буде теоретично опрацьована до кінця нинішнього року, випробувана в 2009-м (на прикладі якої-небудь однієї області), а з 2010 року схема буде поширена на всю РФ.
N
«Від держави нова схема може зажадати близько 50 млрд рублів на рік, - сказал у своєму виступі на форумі генеральний директор DSM Group Олександр Кузін. - Але я вважаю, що каменем спотикання можуть стати не інвестиції, а Пропущено належної інфраструктури. Навіть якщо буде задіяна інфраструктура программи додаткового лікарського забезпечення (ДЛО), в Росії просто немає нужного кількості поліклінік, кабінетів для виписки рецептів, і ці недоробки могут виявитися 'граблями ДЛО', на які є ризик наступити ». Тим не менше аналітік вважає, що 2010 рік - дата реальна для початку проекту. Крім того, по його словами, нова схема дасть поштовх до зростання фармринку приблизно на 18-20%. В абсолютних цифрах (якщо виходити з обсягу коштів ФФОМС в 2008 році в 123 млрд рублів) обсяг ринку готових ліків буде становити 44 млрд рублів.
N
Діректор з маркетингових досліджень ЦМІ 'Фармексперт' Давид Мелік-Гусейнов оценіл необхідні державі ресурси для початку проекту лікарського страхованія в $ 2-2,5 млрд. Решта коштів буде інвестувати роботодавці та самі громадяни, оплачуючи частину вартості ліків. Головне ж, що буде потрібно для запуску проекту, - це наявність політичної волі, каже експерт. Судячи з развітію ситуації, така воля буде проявлена. Оскільки велика частка навантаження на охорону здоров'я за новою схемою ляже на плечі роботодавців, державі останется лише подбати про постачання ліками непрацюючих росіян.

Джерело: Gzt.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-25 14:44:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-25 14:44:57

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-25 14:44:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-25 14:44:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-25 14:45:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-25 18:41:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-25 14:45:08

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-25 14:45:08

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-25 23:21:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-25 14:45:19

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-25 14:45:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-25 14:45:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-25 14:45:30

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-25 14:45:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-25 14:45:31

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-25 14:45:42

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-25 14:47:13

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-25 14:47:14

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-26 01:34:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-25 14:47:25