Розшифровка геному людини

Матеріал долучено користувачем malecorp

Розшифровка геному людини

Д. Романов. la_defonce25@yahoo.com

Всі ми були поставлені в понеділок, 12 лютого 2001р. перед унікальним фактом в світі наукових досягнень - відразу дві великі, незалежні один від одного групи учених зробили заяву про повну розшифровку генома людини. Ця заява визвало до генетики новий підвищений інтерес, тому що нас давно хвилює - почему ми буваємо душевнохворими, здатними до творчості, нав'язливими, уязвімимі і т.д.? Яка роль у цьому наших генів і речовин навколишнього середовища? Що первічно, що вдруге - «курка чи яйце»?

Что за наука «генетика», до якої ми маємо право звернутися з такими питаннями? І что означає весь цей «шум»?

Генетіка, висловлюючись просто, «наука про спадковість». Народилася вона під пером монаха Грегора Менделя в 1866 році. Він показав, що спадкові задатки не смешіваются, а передаються від батьків нащадкам у вигляді відособлених одиниць. Позже, в 1909г. датчанин Йогансен назвав ці одиниці генами. Ген опинився в висшей ступеня самодостатнім. Будучи молекулою, він може відтворювати себе. Оказалось, що все живе навколо нас є носіями генів (вся сукупність которих в організмі має назву «геном»).

Зная цю інформацію і насолоджуючись різноманітним проявом навколишнього світу, учение, та й всі ми, законно вважали, що у всіх організмів різні гени. Проте с розвитком біохімії, біофізики, цитології (науки про клітку) з'ясувалося, на тлі внешнего відмінності, вражаюче внутрішня схожість навколишнього світу. Основа строенія і функції всього живого - єдина. Всі організми і навіть віруси (які счітаются перехідною формою живого і неживого) містять одні й ті ж хімічні вещества, які утворюють головну молекулу генетичної пам'яті організму - дезоксірібонуклеіновую кислоту, або ДНК. Свого часу, за крок від теорії до конкретной структурі ДНК, дослідники Уотсон і Крик отримали в 1953р. Нобелевскую премію. А тепер розшифрований геном людини, й дивне Повідомлення, що кількість наших генів в ДНК замість передбачуваних 100 000 оказалось лише 30 000. Приміром, в геномі круглого хробака їх 19 000, тобто по колічеству у нас на третину більше. Або в п'ять разів більше, ніж у пекарських дрожжей. Другий дивовижний факт, що кількість наших генів співпадає з таковим у мишей. Більше того, ми відрізняємося від миші всього 300 іншими генами, а 113 (або більше) взагалі запозичили у вірусів і бактерій. «Фактично, пише в своем повідомленні Dr. Claverie, з 30 000мі генів, кожен з яких прямо взаімодействует в середньому з 4-5ю іншими, людський геном не більше складний, чем сучасний реактивний літак, який містить 200 000 унікальних частин, каждая з яких взаємодіє в середньому з 3 - 4 іншими ». /The New York Times, Feb, 13,2001 /

Связанние з відкриттям, нас починають цікавити самі різні подробиці, Як-то: «Між 40-60% залежність від алкоголю, опіатів і кокаїну є генетіческімі », або більш фундаментальне:« Ефект генів у таких складних характерістіках, як поведінка, ймовірно, не визначений »- висловлюються ісследователі з Лондонського Королівського Університету. Нам стає від них же ізвестно наступне: «Поза сумнівом, гени важливіші, ніж навколишнє середовище, в поведеніі людини <..> але робити умовивід з цього, що кримінальний інстінкт, спортивну майстерність або гомосексуальність генетично достовірні, научно НЕ підтверджено ».

Благодаря генетики людини ми стали багато знати про генетичні хвороби. Знати так багато, що фактор природного добору по спадковості став нікчемно мал. Знати так мало, що до цих пір рак, генетично обумовлений, щоденно уносіт в США життя 2000 осіб. Тому наші надії з лікування раку так сільно зв'язуються з цим відкриттям.

Кроме того, розшифровка «ДНК людського генома перекине психологію і псіхіатрію». «Знання геному стане надзвичайно корисним в розпізнаванні псіхіческіх розладів генетичної природи і першим кроком до виробництва лекарств психічнохворим» - повідомляють дослідники з Лондонського Королівського Універсітета.

Лідери світової фармацевтичної індустрії (Pfizer, Immunex Corp. ) вже ефективно іспользуют відкриття в пошуках нових ліків, які припиняють роботу небезпечних генів до розвитку хвороби. Настає нова ера, коли ліки можна проектувати на компьютере, а не винаходити емпірично, як це було до цих пір.

Молодая і цікава наука генетика блискуче розвивається. Але на тлі яскравих епізодов нам не варто забувати про страшний досвід, коли її знання було поставлено на ідеологічну службу. Ще Ф. Гальтон, двоюрідний брат Чарльза і Еразма Дарвіна опублікував статтю «Успадкування таланту і характеру» (1865г.) і 'Вивчення здібностей людини та їх розвитку» (1883г.). Його «дослідженнями» бил зроблено висновок про те, що великі здібності і досягнення популярності прямо завісят від спадковості. І на цій підставі пропонував створення іерархіческого суспільства зі сверхлюдьмі, які виходили б при народженні від одаренних батьків. Наука про поліпшення потомства стала називатися «євгеніка».

Браузер Німеччині євгеніка стала називатися «расової гігієною». Рух під цим названіем застерігало людей від «забруднення раси», виступало проти «відкритого суспільства» з людськими свободами. Згодом

націстская ідеологія «остаточно вирішувала єврейське питання» вбивством на початку 40х майже 6 мільйонів євреїв.

С новим відкриттям може статися, що при прийомі на роботу в майбутньому нам зможуть отказать на підставі наших генетичних особливостей, а страхові компанії перестанут страхувати нас від хвороб, ймовірність яких буде видно в наших генах.

Поетому Конгресом США був нещодавно прийнятий закон, припиненні саму можливість діскрімінаціі людини за генетичними ознаками.

Любая гуманна ініціатива, безперечно, повинна знаходити підтримку і в нашому обществе.

Даже з великими відкриттями ми продовжуємо малими кроками присуватися до суті нашего існування: «Практично, наша здатність перетворити наше знання в поніманіе генів, гірко неадекватна» - завершив прес-конференцію з відкриття генома Dr.Venter.

Другімі словами, зроблено велике відкриття, але усвідомити всю повноту його значімості нам поки що не дано. За генетичним схожістю належить глибше разобраться в розходженні. Все живе прошито однією ниткою під ім'ям ДНК, і взаімозавісімо один від одного. Планета нашого проживання ширше, ніж просто Земля, Як стверджував «ноосферою» В. І. Вернадський.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-18 12:46:12

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-18 10:48:41

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-18 16:31:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-18 17:12:23

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 03:13:11

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02