Хрящ можна виростити за допомогою ембріональних стовбурових клітин

Матеріал долучено користувачем st-cells

Хрящ можна виростити за допомогою ембріональних стовбурових клітин

Інженери-біомедікі університету Райс розробили нову технологію вирощування хряща з людських ембріональних стовбурових клітин. Даний метод можна буде використовувати для вирощування заміни пошкодженого хряща, а також для хірургічного відновлення колінних, щелепних, тазостегнових та інших суглобів.

Інженери-біомедікі університету Райс розробили нову технологію виращіванія хряща з людських ембріональних стовбурових клітин. Данний метод можна буде використовувати для вирощування заміни поврежденному хряща, а також для хірургічного відновлення коленних, щелепних, тазостегнових та інших суглобів.

«Так як дані нам природою хрящі не можуть себе відновлювати, ісследователі довгий час шукали способи вирощування заміну хряща в лабораторних умовах, якою можна буде лікувати травми », - говорить главний дослідник Кіріакос А. Атанасов, професор біоінженерії. « Дослідження пропонує новітній підхід до виробництва близьких до хрящевим клітин з ембріональних стовбурових. Також представлений перший метод використання таких клітин для отримання хрящової тканини з отлічнимі функціональними властивостями ».

Експериментуючи з різними стимуляторами, дослідники разработалі спосіб перетворення стовбурових клітин в хрящові. Потім, основиваясь на цій роботі, вчені змогли отримати хрящову тканину з виведенних клітин. Результати показують, що ті види хрящів, які Можна створити в лабораторії, схожі з хрящами людського тіла. Так, напрімер, можна отримати гіаліновий суглобовий хрящ (який прісутствует в будь-якому суглобі) і волокнистий хрящ (знаходиться в меніску коленного суглоба і в щелепно суглобі). Атанасій говорить, що результати роботи вражають. Передбачається, що подібні методи можна Буде використовувати для перетворення хрящових стовбурових клітин в здоровие, міцні частини хряща - це буде корисно для клінічного прімененія.

Фахівці по роботі з тканинами, в тому числі і команда Атанасов, питаются розкрити секрети регенеративної системи людського тіла, Щоб знайти нові способи заміни пошкоджених ділянок таких тканин, Як м'язова, кісткова, хрящова та шкірний. Лабораторія кістково-м'язової біоінженеріі Атанасій в Університеті Райс спеціалізується на виращіваніі хрящової тканини.


Початковим відкриттям було те, що зі стовбурових клітин можна получіть багато інших клітини організму. У кожній людині існує множество діючих «зрілих» стовбурових клітин. Вони можуть ставати кровянимі, кістковими, шкірними і т.д. Стовбурові клітини спеціалізуються под впливом складної послідовності хімічних і біомеханіческіх стимуляторів, сигналів, які вчені тільки починають понімать.

На відміну від зрілих стовбурових клітин, які можуть перетворитися лішь в певні клітини нашого організму, ембріональні стовбурові клеткі теоретично здатні стати будь-якими.

Команда Атанасій є однією з кращих в усьому світі ісследовательскіх груп по вивченню хрящових клітин і, особливо, полученію хрящової тканини. За його словами, головна перевага їх разработкі полягає в тому, що ембріональні стовбурові клітини, на відміну NОТ зрілих, мають властивість гнучкості застосування.

«Знайти постійно доступний джерело клітин - ось основна трудність в інженерії хрящів », - говорить Атанас. «Ми знаємо, як отримати з зрелих стовбурових клітин хрящеподобние. Головна проблема виникає при попитке зберегти в часі виведений штам зрілих стовбурових клітин. NОні постійно намагаються перетворитися зі стовбурових в спеціалізовані клеткі, тому при роботі з ними час грає проти нас ».

Для порівняння, дослідницька група Атанасій змогла набагато более простим чином виростити та зберігати штам ембріональних стволових клітин. Проте, вони зазначили, що поки не ясно, який тип стволових клітин найкраще підходить для хрящової інженерії.

«Ми не знаємо відповіді на це», - говорить Атанас. «Дуже важливо те, что ми вивчили всі можливі для використання типи клітин, а потім сравнілі між собою результати. У результаті ми виявили, з чим і при Як умовах працювати краще. Але всі ці клітинні процеси - дуже сложная штука. Швидше за все, потрібно буде для конкретної ситуації Використано найбільш підходящий тип стовбурових клітин ».

Атанасій почав вивчати ембріональні стовбурові клітини в 2005 році. У то час, коли фінансування його програми було обмежено, він спросіл двох нових аспірантів з своєї групи, не бажають вони прінять участь у розробці, яка була другорядною по отношенію до їх роботи. Ці вчені, Юджин Коей і Гвен Хобен, тепер являются співавторами даного дослідження. Вони є співробітниками Медіцінского коледжу Бейлора, працювали за Програмою підвищення кваліфікаціі вчених-медиків, яка дозволяла аспірантам отримати степень в області медичних наук від Бейлора і, в той же час, ступінь кандідата наук в Університет Райс.

Результати дослідження доступні онлайн, а також опубліковані у вересневому випуску журналу «Stem Cells».

Робота велася над стовбуровими клітинами, які були дозволені до використання Національним Інститутом охорони здоров'я.

Фінансування йшло від Університету Райс.

Примітка: стаття взята з випуску новин Університету Райс.Джерело: http://st-cells.com

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-17 21:13:02

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-17 22:11:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 03:43:44

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-17 23:59:45

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-17 08:19:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-17 10:53:03

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-17 22:27:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-17 21:21:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-17 21:51:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-08 20:45:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-17 15:50:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-15 02:41:39

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-15 02:41:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02