Вживання непитної алкоголю в дев'ять разів збільшує ризик смерті

Вживання непитної алкоголю в дев'ять разів збільшує ризик смерті

Найбільш доступний джерело дешевого алкоголю для росіян - медичні настоянки, що продаються в аптеках. Такий результат дослідження міжнародної групи вчених під керівництвом співголови Громадянської ініціативи щодо зниження зловживання алкоголем Артема Гіля. Соціологічні опитування і дослідження ринку в 17 містах Росії показали, що дешевий етиловий спирт, не призначений для пиття, як і раніше є самим легкодоступним алкоголем.

Детальний виклад результатів проведеного дослідження буде опубліковано в 12-му номері журналу ' Наркологія 'у грудні 2008 року.

' Попереднє дослідження 2003 - 2005 років показало, що 7% чоловіків трудоспособного віку часто заміняють алкогольні напої непитної алкоголем: одеколонами, настоянками, миючими рідинами та т . д. ', - пояснює Артем Гіль. Це потужний фактор, за яким можна впевнено прогнозувати ризик смерті. N 'Чоловіки, що вживають алкоголь непитної, вмирають у дев'ять разів частіше, ніж їх умеренно питущі однолітки', - говорить експерт.
N
'Основна проблема, пов'язана із вживанням алкоголю непитної, не в наявності токсічних домішок, як багато хто думає. Токсичний ефект пояснюється тим, що люді споживають дуже концентрований і дуже дешевий етанол ', - відзначає научний співробітник Центру цивілізаційних та регіональних досліджень Дар'я Халтуріна.
NЗлоупотребленіе алкоголем і тютюнопаління - основні причини аномально високою смертності росіян у працездатному віці . 'При цьому російській особливістю является вживання значних кількостей міцного алкоголю за один раз', - добавляет Кирило Данішевський, провідний спеціаліст Відкритого інституту здоров'я.
N
Оценкі споживання алкоголю в Росії занижуються як за опитуваннями, тому що люди не говорять правди, так і за оцінками продажів. Значною частиною споживаного алкоголя є сурогати або сірий, не оподатковуваний податками алкоголь. К жідкостям, які в Росії п'ють як алкогольних напоїв, відносяться медіцінскіе настоянки, антисептичні розчини, спиртовмісні антифризи, гігіеніческіе розчини для ванн (наприклад, 'Трояр'), лосьйони та одеколони. NЗначітельная частина цих рідин представляє собою лише водний розчин чистого етанола з концентрацією до 90% і не має медичних, парфумерних чи інших техніческіх властивостей.
N
Браузер ході дослідження вчені легально купували такі продукти в більшості з обследованних міст Росії, різних за величиною і географічному розташуванню, хотя зустрічалися і міста, де такий алкоголь знайти не вдалося. Найбільш доступним джерелом дешевого етанолу виявилися медичні настоянки об'ємом 100 мл (наприклад, настоянка глоду), що продаються в аптеках.
N
Експерти вважають, що необхідний більш жорсткий контроль виробництва і реалізації населенію таких продуктів. Прийняті в 2006 році заходи привели до зниження доступності уживаних населенням псевдоодеколонов, проте доступність дешевих аптечних настойок з високим вмістом етанолу не знизилася. Незважаючи на пріказ Росспоживнагляду від 07.09.06, що регламентує заборону реалізації аптечних настоянок об'ємом більше 25 мл, настойки в фасування 100 мл, як і раніше продаются в аптеках.
N
Среді заходів, спрямованих на зниження доступності непитної алкоголю для населенія, вчені запропонували збільшення акцизів на спирт, зниження концентрації етілового спирту в аптечних настоянках, реалізацію аптечних настойок строго по рецепту лікаря, а особливо - повна заборона виробництва даремних з медіцінской точки зору настоянок з високим вмістом етанолу.

Что стосується інших спиртовмісних продуктів, то торгівля неденатурований спіртосодержащімі рідинами технічного призначення незаконна і є лише адміністратівним правопорушенням, у той час як, з огляду на катастрофічну смертность споживачів цих рідин, вона повинна вважатися кримінальним преступленіем, вважає Дарина Халтуріна.

Джерело: Gzt.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-29 08:51:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-29 19:00:19

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-29 12:38:46

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-29 09:01:55

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-29 19:56:32

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-29 15:18:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-29 20:04:49

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-29 17:48:29

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-29 19:31:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-29 08:54:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-29 12:32:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-29 08:43:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-29 08:58:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-29 08:47:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-29 08:59:17

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-29 08:41:13

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-29 18:31:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-29 08:58:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-29 20:13:57

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-29 17:25:14