Надлишкова маса тіла

N

Надлишкова маса тіла - з цим потрібно боротися!

При сучасному способі життя деякі захворювання одержують все більше і большее поширення. Сидяча робота, їзда в автомобілі, велику кількість технікі, яка багато в чому заміняє працю людини, а також мінливі звички пітанія ведуть до того, що в енергетичному обміні виникає дисбаланс у бік ізбиточного накопичення енергії (тобто жиру). Людина не встигає витратити набранние калорії, внаслідок чого вага його поступово збільшується. Як же справіться з цією проблемою?

Ожіреніе - це надлишкове нагромадження жиру в організмі. За винятком випадків очень розвиненою мускулатури, ожирінням вважається перевищення маси тіла на 20% і более від стандартних значень, зазначених у загальноприйнятих таблицях зросту й ваги.
N
Браузер деяких країнах число людей, що страждають цією патологією, дуже велике. NТак, наприклад, за даними статистики, в США ожирінням страждають 24% чоловіків і 27% женщін. Однак поширеність даного захворювання значно варіюється в завісімості від віку, соціально-економічного становища та раси.
N
Существует безліч різних чинників, які призводять до розвитку надлишкової масси тіла. Але, незважаючи на їх різноманітність, в основі всіх цих чинників лежить одна загальна причина: дисбаланс споживання і витрати енергії. Це універсальний механізм, що не залежить від індивідуальних особливостей людини. Крім цього, очень важливу роль грає запізнювання почуття насичення - у огрядного людини ця задержка виявляється вирішальною для споживання надлишкової кількості калорій і увеліченія маси тіла. У реалізації перерахованих вище механізмів і формуванні ізбиточной маси тіла беруть участь кілька чинників. По-перше, це генетіческая схильність.
N
Большую роль у розвитку ожиріння у деяких людей грають ендокринні та метаболіческіе порушення. Хоча часто не ясно, що тут є причиною, а що следствіем.
N
Не варто виключати і психологічні проблеми: у багатьох огрядних людей спостерігаються нарушенія в емоційній сфері. Дуже часто це також призводить до формування ізбиточной маси тіла, тому що у багатьох з'являється неадекватна оцінка своєї внешнего виду. У результаті може виникати депресія, людина йде в себе і начінает є ще більше. При цьому харчова поведінка може порушуватися за двома разним шляхами: булімія (постійне відчуття голоду) і синдром нічного голоду, которий включає відсутність апетиту вранці, підвищене споживання їжі вечером і вночі і безсоння.
N
в розвинених країнах зниження фізичної активності часто розглядається як главная причина зростання поширеності ожиріння. Енергетичні потреби прі сидячому способі життя знижені, а споживання їжі часто знижується в непропорціонально меншою мірою; причому у деяких людей обмеження фізіческой активності навіть підвищує споживання їжі.
N
Негатівное вплив надлишкової маси тіла на організм украй різноманітно. NОднако різні захворювання є хоч і важливим, але не єдиним последствіем наявності надлишкової маси тіла. Іншою проблемою, з якою сталківаются огрядні люди, є труднощі в соціальній сфері: їм буває тяжело просуватися по кар'єрним сходам або навіть просто влаштуватися на бажану работу, нерідко виникають проблеми у стосунках з протилежною статтю, связанние як з реально існуючим ожирінням, так і з заниженою самооцінкою і налічіем найрізноманітніших психологічних комплексів. Таким чином, навіть Якщо людина не критично ставиться до свого зовнішнього вигляду і не вважає ізбиточную масу тіла проблемою, з якою потрібно боротися, йому все одно пріходітся в тій чи іншій мірі стикатися з косими поглядами оточуючих і предвзятим ставленням до себе, а згодом і займатися лікуванням супутніх ожіренію патологій. Тому краще вчасно задуматися про підбір грамотної схеми для схуднення і підтримки нормальної маси тіла.
N
Уменьшеніе маси тіла радикально знижує додаткові ризики різноманітних осложненій. Доведено, що скорочення маси тіла у більшості страждають гіпертензіей зменшує артеріальний тиск і 75% хворих з діабетом II типу позволяет відмовитися від медикаментозних засобів.
N
Для корекції надлишкової маси тіла може застосовуватися дієтотерапія і збільшення фізіческой навантаження. Проте ці методи малоефективні, тому що в рідкісних випадках пріводят до вироблення нових правильних харчових звичок. А значить, зниження маси тела, навіть якщо воно і спостерігається, є короткостроковим, і вага швидко восстанавлівается після закінчення курсу дієти і повернення до нормального фізіческой активності.
N
Для підтримки досягнутого результату організм повинен звикнути до нового уровню обміну речовин і відсутності надлишкової енергії. Проте тільки при некотором збільшення фізичних навантажень і дієтотерапії частіше всього цього не проісходіт. Тому для досягнення стійкого ефекту в лікуванні ожиріння, і тим более для зниження маси тіла при наявності факторів ризику, не обійтися без медікаментозной терапії.
N
Браузер час в Росії застосовується два лікарські препарати, що пройшли клініческіе дослідження і довели свою ефективність: сибутрамін і орлистат. NХорошо зарекомендували себе і натуральні засоби на основі хітозану. NНеобходімо враховувати, що сьогодні проблема, що стоїть перед пацієнтом, часто заключается не тільки і не стільки у зниженні маси тіла, скільки в підтримці веса на потрібному рівні протягом тривалого часу. Підтримання ваги, про що вже говорілось вище, можливо лише при виробленні правильних харчових звичок і нормалізаціі почуття насичення, яке і відповідає за те, скільки їжі (а значіт, та енергії) пацієнт отримує. Фахівці вважають, що домогтися длітельного ефекту терапії і сформувати у пацієнта нові стереотипи харчування Можна за допомогою сибутраміна. Це обумовлено механізмом дії препарату: после його прийому раніше настає відчуття ситості, прискорюється розпад жирів. NЧеловек з надлишковою масою тіла позбувається від помилкових позивів до додаткового пріему їжі, в результаті чого відбувається поступове і стійке зниження масси тіла. Хтозна - це натуральний амінополісахарід, що отримується з панцирів морскіх ракоподібних (лангустів і омарів). Він пов'язує жири і холестерин, содержащіеся в їжі, безпосередньо у травному тракті до їх засвоєння. NОтлічітельная особливість хітозану полягає в тому, що він не володіє сістемним дією, тому що не надходить у системний кровотік. Потім отримана масса природним шляхом (з калом) виводиться з організму.
N
Думка фахівця
Ашот Мкртумян, проф., Докт. мед. наук, зав. кафедрою ендокринології та діабетологіі МДМСУ

Сьогодні на земній кулі налічується близько 1,7 млрд осіб, які страждають ожіреніем, і це з 6,5-мільярдного населення. Навіть у Японії, де проблема ізлішнего ваги ніколи не була поширена, відзначається зростання кількості людей, страдающіх ожирінням. Багато в чому це пов'язано з 'вестернізацією' звичок харчування і способу життя.
N
Среді дітей захворюваність на ожиріння також зростає, причому в дитячому віці данное захворювання ще більш небезпечно, тому що порушує формування органів і сістем, що продовжується і в підлітковому віці. З'являються передумови для развітія серйозних захворювань надалі. Так, наприклад, ожиріння у дівчаток значітельно підвищує ризик розвитку синдрому полікістозних яєчників, який часто призводить до безпліддя, порушень менструального циклу. Крім того, наявність ожіренія у підлітка часто свідчить про те, що і в дорослому житті він Буде страждати від даної проблеми. Таким чином, очевидно, що зайва вага і ожіреніе - проблема, поширена повсюдно й вимагає серйозного подхода.
N
Браузер чому ж полягає причина даного захворювання? У розвинених країнах населення імеет можливість не обмежувати себе у виборі та кількості придбаних продуктов, збільшилася кількість професій, де людина перебуває в сидячому положеніі, люди стали менше ходити пішки і більше їздити на машинах. NВследствіе цього виникає дисбаланс енергетичного обміну: люди витрачають менше калорій, ніж отримують. Доведено, що спадковість грає велику роль в развітіі огрядності, хоча в деякій мірі всі ми маємо схильність до накопичення ізбиточного ваги, що пов'язано з еволюцією людини.
N
Большое значення для розвитку ожиріння мають зловживання алкоголем і куреніе. Алкогольні напої є висококалорійним продуктом (другим за калорійності після олії), і, на жаль, їх вживання широко поширене в нашій країні. Куріння, як було доведено в численних дослідженнях, також способствует розвитку метаболічного синдрому і ожиріння.
N
Ожіреніе є досить небезпечним захворюванням, тому що до нього часто прісоедіняется супутня патологія. Надмірна вага сприяє розвитку артеріальной гіпертонії, цукрового діабету II типу, подагри, призводить до дісбалансу ліпідів крові, що веде до атеросклерозу. Крім перерахованого вище, доказано що 40% випадків раку товстого кишечника і 25% раку молочної залози обусловлено ожирінням.
N
Поетому очевидна роль грамотного підходу до лікування даного захворювання, в котором зміна способу життя займає провідне місце . На жаль, не существует панацеї від цієї проблеми і мрія багатьох - прийняти таблетку і похудеть, нічого більше не змінюючи в звичному життєвому укладі, - неосуществіма. Прийнятні для пацієнта фізичні вправи і обмеження отдельних продуктів харчування необхідні для зниження маси тіла і підтримки достігнутих результатів. Потрібно знизити споживання тваринних жирів і простих углеводов, додавати в раціон крупи, овочі, нежирні сорти м'яса, риби.
N
Для збільшення ефективності лікування існують лікарські препарати, підбір которих здійснюється лікарем індивідуально для кожного пацієнта. При цьому потрібно добіваться фізіологічного зниження маси тіла. Нормальним вважається зниження веса на 500-700 г на тиждень, тому що організм встигає адаптуватися до нових условіям. Якщо такій схудненню сприяє зміна способу життя, то полученние результати будуть довготривалими.

Стаття опублікована в газеті 'Фармацевтичний вестнік'


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-31 07:46:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-31 07:46:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-31 07:47:00

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-31 09:05:31

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-31 07:47:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-31 07:47:08

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-31 07:47:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-31 12:08:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-31 07:47:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-31 07:47:15

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-31 07:47:16

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-31 07:47:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-31 07:47:21

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-31 07:47:23

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-31 07:47:25

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-31 07:47:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-31 07:47:30

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-31 07:47:32

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-31 07:47:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-31 10:57:30