Добровільне медичне страхування (ДМС) у період кризи

Матеріал долучено користувачем Mednavigator

Добровільне медичне страхування (ДМС) у період кризи

Олексій Жуков, Павло Загурський

Чи варто страхувати що залишилися після скорочення працівників? У чому преімущества добровільного медичного страхування? Що вибирати в першу очередь: страхову компанію або оптимальний варіант? Які варіанти ДМС предлагают страхові компанії? Будемо намагатися відповісти на всі поставлені вопроси.
N
Медичне страхування. Чи варто страхувати що залишилися після скорочення работніков.

В умовах, що настав фінансової кризи для кожного підприємства питання сокращенія витрат виходить на перший план. Щоб пережити ці важкі часи руководітелям доводиться економити на всьому, і в першу чергу, на робочій силі. NВпрочем, скорочуючи персонал, що не кожен думає про проблему підвищеного навантаження, лежащей на плечах залишилися працівників. Коли керівникові доводиться економити nна системі взаємозамінності персоналу, хвороба будь-якого працівника тягне більш серьезние наслідки для підприємства.

У такій ситуації стає шкідливим не думати про здоров'я співробітників. Вирішуючи проблеми своїх працівників, керівник дбає в першу чергу про свою бізнесе. Питання полягає лише в тому, як вирішити проблему здоров'я співробітників наіболее оптимально.

Добровільне медичне страхування та його переваги

Одним із дієвих механізмів організації і раціонального способу оплати медіцінскіх послуг є добровільне медичне страхування (ДМС) . Головне преімущество добровільного страхування полягає в наявності податкових пільг, предоставляемих роботодавцю державою, тобто ДМС по суті є безналоговой формою оплати праці. Коли працівник хворіє, він буде витрачати гроші на оплату медичних послуг. Але якщо цей бюджет «здоров'я» формується за рахунок добровольного медичного страхування, то він поповнюється без сплати ПДФО і ЕСН.
NБраузер той же час, рішення проблеми здоров'я співробітників шляхом страхування не таке простое, яким воно бачиться на перший погляд . Побудова раціональної системи защіти працівників на випадок хвороби - складна проблема, яка вимагає профессіонального підходу. Використання неефективних варіантів ДМС найчастіше сводіт нанівець всю економічну вигоду від податкових пільг, і навіть приносить дополнітельние витрати.
N
Медичне страхування: що вибирати в першу чергу: страхову компанію або оптимальний варіант

Вибір страхової компанії в умовах кризи в силу певних причин отходіт на другий план. У період, коли руйнуються фінансові структури першої сотні світового рейтингу, орієнтуватимуться на фінансові показники минулих періодов і попередню історію стає нераціонально. Чим більше страхова компанія, тим більший тягар зобов'язань на ній лежить. Тому пріоритетним вопросом стає вибір варіанту страхування, найбільш відповідного конкретного предпріятію.
N
Добровільне медичне страхування: що пропонують страхові компанії. NПреімущества і недоліки різних варіантів ДМС

Контролюючі організації визнають тільки класичний варіант добровольного медичного страхування . У момент укладання договору сторонамі визначається чіткий список застрахованих осіб, кожен з яких получает страховий поліс, програму і страхову суму.
NКлассіческій варіант страхування має і низку недоліків. Серед них відсутність реальной фінансової допомоги в ситуаціях, коли вона дійсно необхідна. NРаботнікі зовсім не мотивовані «бути здоровими», члени сімей взагалі не получают ніякого захисту. З фінансової точки зору звичайно варіант визнається нееффектівним, так як в страховій компанії залишається до 45% сплачених внесків.

Індивідуальний депозитний варіант ДМС припускає, що кожен застрахованний працівник може витратити певну суму на медичні услугі. Втім, і тут є свої «але». Гроші, які не використав один работнік, не йдуть на лікування іншого, більш потребує у медичних послугах. NПоетому застраховані не отримують необхідної фінансової допомоги для оплати дорогостоящіх медичних послуг, члени сімей знову ж таки не захищені, і мотивації «не хворіти» як і раніше немає. Крім того, виникають складності з використанням средств: страхові компанії часто не бажають, щоб в рахунках вказувалися такі услугі, як протезування чи санаторно-курортне лікування.

Депозитний колективний варіант полягає в тому, що сума, перечісленная в страхову компанію, фактично не розподіляється між работнікамі. «Джентльменська домовленість» зі страховою компанією, характерна для такого варіанту, припускає використання не менше 85-90% перерахованих средств на оплату медичних послуг, централізовано замовляються підприємством для своїх працівників.
NАле і цей варіант добровільного страхування має недоліки . Зокрема, в сітуаціях, коли потрібна дорога медична допомога, розраховувати пріходітся тільки на раніше перераховані в страхову компанію кошти предпріятія. Крім того, варіант припускає додаткові обов'язки з контролю залишків коштів, що знаходяться у страхової компанії. Та й гроші потрібно тратіть в обмежений період дії договору, навіть якщо необхідності в медіцінскіх послугах не виникне.

За відгуками більшості фахівців, тільки раціональне застосування комбінаціі перерахованих варіантів добровільного медичного страхування дає ожідаемий ефект . І врахувати всі фактори, що впливають на ефективність ДМС здатний только грамотний фахівець, який має досвід у вирішенні питань страхування. NПоетому іноді краще не страхувати співробітників зовсім, ніж вибрати перший попавшійся нехитрий варіант.
N
© «Медичний навігатор»


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-25 14:44:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-25 14:44:57

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-25 14:44:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-25 14:44:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-25 14:45:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-25 18:41:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-25 14:45:08

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-25 14:45:08

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-25 23:21:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-25 14:45:19

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-25 14:45:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-25 14:45:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-25 14:45:30

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-25 14:45:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-25 14:45:31

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-25 14:45:42

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-25 14:47:13

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-25 14:47:14

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-26 01:34:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-25 14:47:25