Програма добровільного медичного страхування (ДМС)

Матеріал долучено користувачем Mednavigator

Програма добровільного медичного страхування (ДМС)

Олексій Жуков

Програма добровільного медичного страхування досі не отримала четкого визначення.

Попробуем розібратися з цим важливим поняттям, що визначає відносини сторін при реалізаціі договору страхування. Програма страхування при ДМС - це основний регулятор доступу клієнта до медичної допомоги. На відміну від інших видів страхованія, де таким регулятором при виплатах є страхова сума, ДМС предполагает як обмежувача саме програму страхування.

З одного боку, Програма - це перелік страхових випадків, тобто состояній, коли страхова компанія зобов'язана організувати і оплатити лікування. NДобровольное медичне страхування реалізується в рамках наступних найбільш популярних програм: «Амбулаторно-поліклінічна допомога», «Стаціонарна помощь», «Стоматологія», «Санаторно-курортне лікування», «Комплексна програма», «Швидка допомога». При цьому в різних страхових компаніях наповнюваність програм разная.

З іншого боку, Програма - це перелік послуг, які оплачуються страховой компанією. Наприклад, медикаментозне забезпечення, консультативна помощь, діагностика, реабілітація і т. д.

Третій сенс Програми полягає у своєрідних стандарти лікування, які оплачіваются страховою компанією.

Приміром, «озонотерапія», «гірудотерапія» у багатьох компаній не включені в Программу страхування. Якщо у Застрахованої виникла певна хвороба, которая потребує стаціонарного лікування, лікуючий лікар вважає, що «озонотерапія» поможет прискорити лікування і зменшити ймовірність рецидиву хвороби. Страхова сумма, тобто той обсяг фінансової допомоги, який обіцяний застрахованій, позволяет сплатити дану процедуру. Але страхова компанія може відмовити у оплате на тій підставі, що ця процедура не включена до Програми.

Програма добровільного медичного страхування, при «депозитному» варіанті договора не є жорстким обмежувачем доступу до медичних послуг. У данном випадку основною обмежник - сума перерахованих клієнтом грошей. Саме об це домовилися (досягнута неформальна домовленість) клієнт і представітель страхової компанії.

Враховуючи, що контролюючі інстанції не визнають такі договори, на папері зафіксірован «ризиковий» договір, до якого прикладена програма страхування , регламентірующая умови проведення виплат.

У ході реалізації такого договору можуть виникнути певні проблеми

Напрімер, програма не передбачає виконання професійного чищення зубів, Nа клієнт бажає провести дану процедуру. Страховик не заперечує, але лікувальний учрежденіе, в якому виконується дана послуга, не готове замість рахунку за профессіональную чищення зубів, виставити рахунок за іншу послугу, яка входить в программу страхування. Тому навіть при укладанні «депозитного» договору, в котором по суті немає жодних обмежень щодо медичних послуг, треба уважно ізучіть програму страхування, яка ці обмеження фіксує.

Добровільне медичне страхування в «ризиковому» варіанті передбачає налічіе програми, як жорсткого документа, що регламентує доступ до медіцінской допомоги. При цьому договорі страховик прагне заплатити як можна меньше і будь-яка подвійність в трактуванні програми буде тлумачитись не в пользу клієнта. Особливо уважним треба бути в ситуаціях, коли увага отвлекают нереально високою страховою сумою. У цій ситуації в програмі можуть бить закладені досить серйозні обмеження по доступу до медичних послуг. NОпасной є і така ситуація, коли особливих обмежень у програмі не предусмотрено, а страхова сума більша. У цьому випадку може бути значно завишен страховий внесок. По суті, вам пропонується купити не фінансову допомогу в определенной ситуації, а абонемент на певний перелік медичних послуг, которие Вам пропонується оплатити авансом, незалежно від того будете Ви ними пользоваться чи ні.
N
Висновок

Не маючи досвіду і медичної освіти оцінити пропоновану страхової компаніей Програму добровільного медичного страхування дуже важко. Ще более складною є оцінка адекватності запропонованої ціни.

© «Медичний навігатор»


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-25 14:44:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-25 14:44:57

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-25 14:44:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-25 14:44:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-25 14:45:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-25 18:41:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-25 14:45:08

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-25 14:45:08

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-25 23:21:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-25 14:45:19

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-25 14:45:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-25 14:45:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-25 14:45:30

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-25 14:45:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-25 14:45:31

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-25 14:45:42

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-25 14:47:13

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-25 14:47:14

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-26 01:34:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-25 14:47:25