Гострий і хронічний герпетичний стоматит

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Гострий і хронічний герпетичний стоматит

Е . А. Маковська, кандидат медичних наук
ММЦ «Геомед», Москва

стоматиту - це загальна назва захворювань, що викликають запалення слизової оболонки порожнини рота.

Серед стоматитів найчастіше діагностуються різновиди, що мають вірусну основу. Особливо поширений герпетичний стоматит, який викликається вірусом простого герпесу.

Клінічно в порожнині рота герпетична інфекція проявляється у двох формах: 1) хронічний рецидивуючий герпес; 2) гострий герпетичний гінгівостоматит.

Гострий герпетичний стоматит - це захворювання вірусної етіології, яке виникає як у дорослих, так і у дітей. Останнім часом гострий герпетичний стоматит розглядають як прояв первинної герпетичної інфекції вірусом простого герпесу в порожнині рота. Перші елементи ураження при гострому герпетичному стоматиті нагадують афти, які виникають на тлі набряклою, гиперемированной, запаленої слизової оболонки порожнини рота. N Захворювання контагіозне для осіб, раніше не інфікованих вірусом простого герпесу. В основному стоматитом хворіють діти у віці від 1 року до 3 років і дорослі у молодому віці.

Захворювання починається з скарг на загальне нездужання, з підвищення температури тіла до 37-37,5 ° С, збільшення лімфатичних вузлів регіонарних, спостерігається гіперсалівація. Слизова оболонка рота, особливо ясенного краю, набрякла, гіперемована. Одночасно з'являються бульбашки, заповнені серозної рідиною, які потім швидко розкриваються і зливаються в ерозії, вкриті фібринозний нальотом, з фестончатим краєм по периферії. Весь процес формування афт триває чотири-п'ять днів. При цьому пацієнт скаржиться на біль при прийомі їжі, печіння, свербіж. Якщо догляд за порожниною рота недостатній, то катаральні зміни (набряклість, гіперемія) можуть перейти в виразкові. При правильному догляді і лікуванні до восьмого-десятого дня хворий одужує. N Якщо захворювання прогресує, кількість ерозивних елементів не зменшується, а збільшується, загальний стан хворого погіршується, спостерігаються слабкість, головний біль, адинамія, температура тіла підвищується до 39-40 ° С, то це може бути обумовлено низькою реактивністю організму, зниженням імунітету. Реактивність організму залежить від різних причин - переохолодження, грип, інфекційні захворювання, хвороби крові, онкологічні захворювання. Якщо не провести потрібного лікування гострого герпетичної стоматиту, то виникає рецидивуюча форма, яка супроводжується регулярними висипаннями на слизовій оболонці порожнини бульбашок і афт.

У патогенезі захворювання спостерігається чотири періоди: продромальний, катаральний, період висипань, період згасання хвороби. За ступенем тяжкості розрізняють легку, середньотяжким, важку форму.

При легкій формі захворювання симптоми інтоксикації організму відсутні. N Елементи ураження з'являються у вигляді двох-трьох невеликих пухирців. N епітелізація слизової оболонки настає швидко.

середньотяжким форма супроводжується вираженим токсикозом. З'являються множинні висипання на слизовій оболонці порожнини рота.

При важкій формі виражені всі ознаки інфекційного захворювання.

Аналіз крові виявляє лейкопенію, збільшення паличкоядерних нейтрофілів; реакція слини кисла.

діагностики герпетичної стоматиту являє собою важке завдання і грунтується на використанні спеціальних молекулярно-біологічних, вірусологічних, серологічних, цитологічних та імунологічних досліджень.

Лікування стоматиту може бути складно внаслідок приєднання супутньої інфекції. Воно включає в себе призначення знеболюючих засобів (гелі з лідокаїном, Артикаїн місцево на слизову порожнини рота, всередину - кеторолак (кеторол, кеталгін)), противірусних препаратів (ацикловір або зовіракс всередину і місцево у вигляді мазі), протизапальних засобів (холісал, МЕТРОГІЛ гель) і імуномодуляторів.

Хронічний рецидивуючий герпес проявляється у вигляді одиночних або множинних тісно розташованих висипань - дрібних бульбашок на червоній каймі губ, слизовій оболонці неба, очей, статевих органів, шкірі губ, крил носа. Зазвичай поява цих поразок супроводжується відчуттям печіння. Далі елементи зливаються і утворюють ерозивні поверхні, і при прийомі їжі виникають хворобливі відчуття від подразників. Особливістю герпетичної інфекції є довічне носійство вірусу після перенесеного захворювання.


Зверніть увагу!

  • Особливо поширений герпетичний стоматит, який викликається вірусом простого герпесу.
  • Гострий герпетичний стоматит - це захворювання вірусної етіології, яке виникає як у дорослих, так і у дітей.
  • В основному стоматитом хворіють діти у віці від 1 року до 3 років і дорослі у молодому віці.
  • У патогенезі захворювання спостерігається 4 періоди: продромальний, катаральний, період висипань, період згасання хвороби. За ступенем тяжкості розрізняють легку, середньотяжким, важку форму.
  • діагностики герпетичної стоматиту грунтується на використанні спеціальних молекулярно-біологічних, вірусологічних, серологічних, цитологічних та імунологічних досліджень.
  • При правильному догляді і лікуванні до 8-10-го дня хворий одужує. N

Стаття опублікована в журналі Лечащій Лікар


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 16:05:26

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-28 16:06:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 17:59:18

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-28 16:10:59

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-28 09:48:00

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-28 05:24:32

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-28 10:01:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-28 09:57:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-28 10:00:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-28 10:00:48

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-28 17:05:15

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-28 09:58:24

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-28 09:58:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-28 10:00:43

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-28 17:03:06

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-28 09:59:06