Аналітики спрогнозували зміни на вітчизняному фармацевтичному ринку

Аналітики спрогнозували зміни на вітчизняному фармацевтичному ринку

У Росії можуть з'явитися аптеки вузького профілю. Такий прогноз зробили експерти галузевого аналітичного агентства ЦМІ «Фармексперт». На думку аналітиків, у найближчі два роки скорочення асортименту в аптеках стане однією з основних тенденцій. Особливо це буде помітно по великих мереж. У результаті на ринок можуть прийти «нішеві» аптеки, зосереджені на продажу однієї або декількох груп лікарських засобів.

У щорічному прогнозі можливих подій на російському фармацевтичному ринку аналітікі «Фармексперту» відзначили, що в другій половині 2009 року і у 2010-му Можливо поява аптек вузького профілю.

«Споживачі можуть зіткнутися з тим, що в аптеках відбудеться диференціація ассортімента». Тобто якийсь мінімум препаратів залишиться у всіх, його будуть строго контролювати, але в аптеках типу «А» будуть одні ліки, а в аптеках Тип «Б» - інші, - говорить директор з маркетингових проектів галузевого аналітіческого агентства Давид Мелік-Гусейнов. - Вже зараз населення починає чаще купувати ліки в аптеках немережевих, і, мабуть, цей процес триватиме до кінця кризи. Можливо, з'явиться більше дрібних аптечних мереж-дискаунтерів ».
N
Меньше аптек в Росії не стане, але і появи нових очікувати не варто. Як не стоіт очікувати і зниження цін на ліки. Навпаки, за оцінками учасників ринка, ціни, незважаючи на зусилля держави, будуть тільки рости. Ніяких особливих нових ліків на фармринок Росії, швидше за все, в нинішньому і наступному році не поступіт, вважає Мелік-Гусейнов. Якщо раніше російський ринок рухали і увелічівалі саме інноваційні препарати, то тепер такі інвестиції будуть заморожени.

Експерти вважають, що оптовики та аптеки скоротять закупівлі препаратів-аналогів, їх вибор в аптеках зменшиться. Менше стане в роздробі і збиткових ліків, а це в першу чергу вітчизняні препарати.
N
«Безумовно, держава хоче прийняти ряд заходів, здатних призупинити розвиток етой ситуації, - вважає Мелік-Гусейнов, - але пропоновані рішення швидше работают на стабільному ринку, коли не потрібно лавірувати в несподівано виникають економіческіх проблеми ».

Як відзначають експерти, для інвесторів найцікавішим в нинішньому і наступному году буде вкладення коштів в M & A-активність: зовсім скоро, з літа, експерти ожідают початку «золотого року злиттів і поглинань» , оскільки фармбізнес в Россіі явно переоцінений. Зараз дистриб'ютори і роздріб вже краще усвідомлюють свою реальную вартість.
«Якщо ще рік тому одна умовна аптека, виставлена на продаж, оцінювалася прімерно в шести-восьмимісячний оборот, то сьогодні така оцінка знизилася до Вільно п'ятимісячного обороту, кажуть експерти. Відбувається масштабна реструктурізація активів, ціни на них будуть поступово знижуватися », - комментірует Мелік-Гусейнов.
N
Експерти припускають, що на фармринок можуть прийти великі інвестори, швидше за всего, з суміжних чи далеких від фармації галузей, з тих сфер промисловості та бізнеса, де справи йдуть зараз найгірше.

Осторожно відносяться аналітики до заяв російських чиновників про можливе строітельстве вітчизняних заводів з виробництва ліків. На такі проекти уйдет не один рік копіткої роботи, а середній період окупності таких вложеній - три-п'ять років. Держава ж хоче отримати на виході таких проектів дешевие препарати, а попит населення на них поступово падає.
N
Прогнозіруя дії держави, експерти вважають, що відомства ближче до второй половині 2009 року будуть активніше регулювати ціни на препарати. NПроізводітелей ліків, що входять у список життєво необхідних і найважливіших лекарственних коштів, змусять реєструвати граничні відпускні ціни. NВероятно, буде мінімізована гранична величина надбавок для оптовиків і рознічной продажу.

Кроме того, можливо, держава зробить спробу сформувати граничні надбавкі для груп регіонів, зібраних за принципом федеральних округів або часових поясів, посилиться контроль системи розподілу ліків за госпрограммам, буде оголошена війна складськими запасами ( за даними Росздравнадзора, дорогої продукції на регіональних складах «зависло» на 15 млрд рублів). Контроль діяльності регіонів буде посилений, частина чиновників могут втратити робочі місця.
N
Скорее всього, бюджети на закупівлю ліків для пільговиків не будуть скорочені, а Можливо, навіть кілька збільшаться, але їх купівельна спроможність стане ніже (тобто ліків на ці гроші можна буде купити менше, ніж планіровалось). Тому експерти прогнозують «осідання» обсягів держзакупівель препаратов у другому півріччі 2009 - 2010 років, так що дефіцит ліків сохранітся.
N
Проізводітелі, що мають держзамовлення, аби залишитися на плаву, починають заблаговременно враховувати такі тенденції: підсилюють комерційні продажі, виходят на суміжні ринки збуту, в тому числі на ринок постачань ліків для клінік з використанням адміністративного тиску.

Отечественние фармвиробники так і знаходитимуться у менш вигідному положеніі, ніж іноземні. Слабка фінансова «подушка», а також обмеженість доступа до кредитів не дозволяють їм відчувати себе на ринку впевнено. NПотребітелі критично ставляться до продукції вітчизняного фармпрома, не найкраща репутація якого не дозволяє вітчизняним компаніям зробити ривок уперед.
N
Експерти вважають, що до кінця 2010 року ні преференції в держпрограмі, ні стратегія «Фарма- 2020 »не змінять розкладу сил на фармринку. Тим більше що стратегія «Фарма-2020», підготовлена робочою групою Мінпромторгу, так і не била офіційно прийнята і профінансована, і, швидше за все, її реалізацію отодвінут до кращих часів.

Прімерно так само буде і з введенням європейських правил належного виробництва -стандартів GMP. Так що очікувати прориву в якості вітчизняних препаратів населенію не доводиться.
N
Іностранние виробники не квапляться купувати компанії на російському ринку і основой своєї стратегії виберуть швидше маркетинг в різних його варіаціях. Всі больше буде прямої реклами препаратів.

Так, за звітами різних інформаційних агентств, за період з вересня 2008 года по лютий 2009-го обсяг реклами фармпродукції у всіх ЗМІ виріс у середньому на 15%. У той час як реклама на ринках побутової техніки, продуктів харчування, алкоголя різко впала.
N
Експерти пророкують, що вплив великих оптовиків знову збільшиться, а среднему і дрібному оптового бізнесу доведеться ще складніше: власники дрібних компаній можуть піти з ринку.

«У зону ризику потрапляють регіональні та« кишенькові »дистриб'ютори, - говорить Мелік-Гусейнов. - В аптечній роздробі все менше будуть користуватися попитом біологіческіе добавки і товари для краси і здоров'я.

Владельцам бізнесу експерти радять стежити за своєю часткою ринку і не задумиваться про зростання продажів. Вже в 2009 році їм, швидше за все, доведеться змінити прівичное ставлення до таких показників, як прибуток і рентабельність бізнесу. NДо кінця року зростання ринку в рублях очікується в розмірі 33%, в упаковках він може уменьшіться до 3%, але експерти попереджають, що період травень - червень для фармбізнеса може бути критичним '.
N
в зв'язку з триваючим ростом цін на ліки населенню доведеться все більші лічние ресурси виділяти на лікування. За даними директора Інституту проблем общественного охорони здоров'я Юрія Крестінского, частка населення Росії, винужденная збирати кошти на лікування, за період з 2008 по 2009 рік збільшилася с 10,9 до 29,2%.
N

Джерело: Gzt.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-18 12:46:12

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-18 10:48:41

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 10:16:27

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-18 19:45:33

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-18 11:58:53

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-18 16:31:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-18 17:12:23

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-18 16:31:25

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-18 13:00:25

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02