Молода рентгенолог врятувала пацієнтів від опромінення

Молода рентгенолог врятувала пацієнтів від опромінення

За нову методику нешкідливою променевої діагностики ніжегородке Наталії Забавіной присудили престижну німецьку премію.

- Та ні, Олександр Флегонтовіч, схоже на «добро». Я не бачу тут онкологіі, - 29-річна лікар Наталія Забавіна та її наставник, хірург Плотніков питліво вдивляються в рентгенівський знімок. - По-моєму, у хлопчика спортивна травма. Наталія всього лише чверть години тому переступила поріг рідного рентгенологіческого відділення Приволзького окружного медичного центру (ПОМЦ). NТолько що повернулася з відрядження до Пітера, а вже буквально зарилася в накопівшіхся за чотири дні її відсутності «складних» знімках. Навіть не встигла похваліться перед колегами дипломом, який привезла з Північної столиці! А похвастаться є чим - за наукове дослідження, якому Наталія разом з коллегамі віддала два роки, вона отримала перше місце на російському конкурсі молодих вчених-радіологів та престижну премію Ернста Шерінга - дві з половиною тисячі євро!

Радіаціі вистачає від мобільників і комп'ютерів

-Наша хірургічна клініка, яку очолює доцент Володимир Загайнов, спеціалізіруется на хворобах печінки та підшлункової залози. До нас часто поступают пацієнти з такими діагнозами, як пухлина голівки підшлункової желези, метастази в печінку, рак жовчних проток, - розповідає Наталія. - NПроходімость жовчних проток у них порушена, жовч не відходить, через це развівается жовтяниця. Такого пацієнта обов'язково треба оперувати, щоб устраніть причину нездужання - як правило, пухлина. Але поки у хворого не нормалізуется рівень білірубіну і не пройде жовтяниця, за нього не візьметься ні одін хірург, оскільки після операції можуть розвинутися серйозні ускладнення, вплоть до летального результату. Тому завдання номер один - зняти у пацієнта проявленія жовтяниці. А для цього потрібно усунути так званий блок у жовчних протоках - застій жовчі.
NТрадіціонно в клініках використовують наступну методику. У спеціально обладнаній рентген-операційної, під контролем рентгенівського випромінювання хірург робить у теле хворого невеликі проколи і через них вставляє в жовчні протоки дренажние трубочки. За ним застояна жовч витікає назовні. Далі в трубочку вводітся контрастну речовину, і жовчні протоки видно на знімках «у всій красе», що дозволяє уточнити діагноз. Через кілька днів після процедури проявленія жовтяниці у пацієнтів зменшуються, а, значить, його можна оперувати.
NЦей метод давно відомий. Широко використовується він і до цього дня - як у Росії, так і в усьому світі. Та й чому не використовувати, якщо його висока ефективність не викликає ніяких сумнівів?
-Але є у нього один великий мінус, - пояснює Наталія. - Протягом усієї процедури хворий, лікар і операційна сестра перебувають під безперервним іонізірующім опроміненням рентген-апарата. Але ж зараз ми і так достатньо його получаем - від тих же стільникових телефонів і комп'ютерів.
NБраузер медицині ж діє такий правило: будь-яка променеве навантаження повинна бути обоснована. Тому, якщо немає необхідності, нічого зайвий раз піддавати человека опроміненню.
N-Методи, що дозволяють діагностувати й оперувати без зайвого опромінення, сейчас стають особливо актуальними, - продовжує Наталія. - Тому ми з коллегамі вирішили «обкатати» цю методику в нашій клініці.
N
Nа тепер те ж саме, але без «промінцем»

Ідея була така - провести з хворим ж самі маніпуляції, але позбавити його від лішнего рентгенівського випромінювання. Та й колег-лікарів теж від нього поберегти ...
-Ми стали дренувати жовчні протоки під контролем не рентгена, а безпечного ультразвука, - розповідає Наталія. - Відомо, що в хірургічному плані така методіка нітрохи не гірше традиційною. Хірург отримує точно таку ж інформацію о жовчних протоках, а пацієнт - у сім разів меншу дозу радіації!
За два роки в дослідженні взяли участь 36 хворих від 42 до 82 років - порівну мужчін і жінок. І в усіх втручання пройшло без ускладнень, а в подальшому паціенти були успішно прооперовані.
NБраузер минулому році відома фармацевтична компанія «Байєр Шерінг Фарма» предложіла Наталії взяти участь у конкурсі наукових робіт молодих російських учених на тему «Використання контрастних речовин в медицині ». Переможцю полагалась престижна премія Ернста Шерінга. У Європі вона вручається з 1994 року, Nа в нашій країні - усього лише в п'ятий раз.
NАвторітетная комісія з 20 представлених робіт вибрала чотири, авторів яких прігласілі виступити з доповіддю на Невському радіологічному форумі, який только що пройшов в Санкт-Петербурзі. І ось радісна звістка: в результаті інтерактівного голосування розробку нашої землячки визнали найкращою! Нагороджували счастлівіцу в Анічковому палаці.
N-Наталія, на що премію витратите? І взагалі, вона велика? - Цікавлюся в победітельніци.
N-Суму називати не буду. Скажу одне: для мене це великі гроші. Я не очікувала іх отримати, тому не будувала планів, на що їх витратити.
N
За шкідливість дають молоко. А треба було б червоне вино!

Наталья працює в ПОМЦ рентгенологом з 2004 року - це її основне місце роботи после закінчення клінічної ординатури Нижегородської медакадемії. Вибрати це направленіе Забавіну надоумила завідуюча рентгенологічним відділенням лікарні № 13 Олена Шустова, і з тих пір наша героїня жодного разу не пошкодувала, що пріслушалась до її порадою. На початку року Наталія успішно захистила кандидатську діссертацію, темою якої стали хронічні синусити.
N-Мені дуже цікаво тут працювати, - натхненно розповідає Наталія. - NНаш директор Сергій Романов всіляко підтримує наукову роботу співробітників. NВсе ці два роки, що я займалася своїм дослідженням, мені дуже допомагали мої старшіе колеги - доцент медакадемії Ігор Колпащіков, завідувач відділом лучевой діагностики Павло Рихтік, хірург Олександр Плотніков.
N-Наталія, робота на рентгені дуже шкідлива ?
-Взагалі, шкідливих робіт дуже багато, і наша не шкідливіше інших. Головне - раціонально використовувати цей метод і правильно захищатися. Сучасне оборудованіе зводить імовірність опромінення до мінімуму. Пульт керування апаратом установлен в одній кімнаті, а пацієнт знаходиться в іншій. Це дозволяє лікарю під время дослідження не опромінювати. До того ж, робочий день у нас скорочений, а отпуск - довгий.
N-І молоко за шкідливість дають?
-Дають, дають, - Наталія сміється. - Але по секрету скажу, що краще всього радіацію з організму виводить келих червоного вина!

Матеріал опублікований на сайті http: //www.kokina.ru/art2009-10.htm

Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 02:21:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-27 22:31:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-27 22:32:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-27 16:36:37

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-27 18:58:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-27 01:55:08

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-27 16:42:42

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-27 16:47:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-27 16:36:45

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-27 22:31:02

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-26 16:16:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-26 16:18:26

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-26 16:17:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-27 17:05:05

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-26 16:16:11