Фармакотерапія гострих респіраторно-вірусних інфекцій та риносинуситом

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Фармакотерапія гострих респіраторно-вірусних інфекцій та ріносінусітов

Починаючи з раннього дитячого віку і до глибокої старості людина піддається постоянному ризику виникнення простудних захворювань. Такі стани отримали наіменованіе гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ). Захворювання вознікает, як правило, після переохолодження, частіше у незагартована, ослаблених, воспріімчівих до простуд людей. Про сучасні методи фармакотерапії ГРВІ рассказивает доц. кафедри вуха, горла, носа ММА ім. І.М. Сеченова докт. мед. наук Андрей Юрійович ОВЧИННІКОВ.

Існує досить багато факторів, що сприяють частому виникненню і развітію ГРВІ. До їх числа можна віднести порушення імунітету, алергізації організма, порушення обмінних процесів, авітамінози, наявність супутніх хроніческіх захворювань, несприятливі умови праці та побуту, недостатнє та несбалансірованное харчування та багато іншого. Навряд чи можна зустріти людину, ні разу за своє життя не перехворів ГРВІ. Незважаючи на значні успіхи современной медицини і на постійно збільшується арсенал лікувальних засобів і методов, гострі та хронічні запальні захворювання верхніх дихальних путей залишаються найбільш поширеною патологією і складають близько 30% всіх обращеній до лікар-оториноларинголог.
N
Браузер повсякденному житті ми часто стикаємося із зневажливим ставленням до своему здоров'ю, коли людина вважає всі медичні заходи зайвими і рассчітивает виключно на можливості, часто обмежені, свого 'богатирського' організму. А іноді має місце інша крайність - хворий начінает безсистемне, неграмотне лікування, використовуючи одночасно велику колічество лікарських препаратів, часто не поєднаних між собою і не імеющіх ставлення до лікування виник простудного захворювання. Вибору подібної лініі поведінки неабиякою мірою сприяє надмірна і не завжди коректна реклама медичних засобів, що обрушуються зі сторінок газет і журналів і екрану телевізора. Така хибна 'лікувальна' тактика не тільки не сприяє облегченію стану хворого, але, навпаки, може призвести до найнесподіваніших осложненіям. Також досить часто зустрічаються і діагностичні помилки, пріводящіе до вживання медикаментозних засобів, дія яких не направлено на лікування реально існуючого захворювання.
N
ОРВІ являє собою захворювання, що характеризується комплексом загальних і местних симптомів. До загальних хворобливим проявів відносяться слабкість, недомоганіе, головний біль, зниження працездатності, іноді підвищення температури тіла. Місцева симптоматика охоплює всі відділи верхніх дихальних путей і виражається в закладеності носа, появі з носа виділень спочатку слізістого, а потім густого гнійного характеру. Виникає біль у горлі, усілівающаяся при проковтуванні слини (порожній ковток). Ця ознака дозволяє діфференціровать гострий фарингіт та ангіну, при якій біль у горлі посилюється прі ковтанні їжі. З'являються ознаки дискомфорту в горлі (сухість, першіння, жженіе), сухий кашель, може виникнути охриплість голосу. У неускладнених случаях тривалість захворювання не перевищує 4-5 днів. Однак за наявності разлічних обтяжливих обставин або при неправильному лікуванні захворювання может протікати значно довше з формуванням різних ускладнень з сторони інших органів і систем організму, можлива хронізації процесу. Тому каждому людині необхідно уявляти собі приблизну схему своїх действій для профілактики і лікування ГРВІ.
N
Прінціпи профілактики засновані в першу чергу на грамотному загартовування організма, основним принципом якого є поступове нарощування закалівающіх навантажень. Вибір процедур, їх інтенсивність і тривалість должни бути строго індивідуальними. Важливо пам'ятати про те, що у простудних заболеваній існують 'улюблені' пори року - весна й осінь. У ці періоди нужно бути особливо уважними до свого організму, забезпечуючи повноцінне і сбалансірованное харчування, вітамінізацію і ретельний підбір верхнього одягу в соответствіі з конкретними погодними умовами. Останнім часом з'явився спеціальний термін 'хвороба кондиціонерів'. Таке застуда вознікает при частому переході з приміщень, оснащених кондиціонерами, в інші помещенія або на вулицю. Ця обставина поширюється і на автомобілі. З целью профілактики ГРВІ слід уникати близьких контактів з уже хворими людьмі.
N
Традіціонним методом консервативного лікування риносинуситом є системна антібіотікотерапія. Проте для повного зникнення клінічних проявів сінусіта і запобігання подальшого рецидивування захворювання успішної борьби з збудником буває недостатньо. У зв'язку з цим нашу увагу привернув препарат Бронхо-Вакс, що володіє імунологічним дією за рахунок збільшення продукціі імуноглобуліну А слизовою оболонкою верхніх дихальних шляхів і колічества Т-лімфоцитів. Дана властивість препарату може попередити рецідівірованіе патологічного запального процесу слизової оболонки верхніх дихальних шляхів при досить тривалому використанні препарату.
N
Целью цього дослідження було визначення ефективності та безпеки длітельного використання препарату Бронхо-Вакс в комплексній терапії хворих ріносінусітом.

Для вирішення поставленого завдання нами обстежено 50 хворих з гострим або хроніческім гайморитом, гаймороетмоідітом в стадії загострення. Всім хворим проводілось лікування сучасними системними антибактеріальними засобами, рекомендованнимі для емпіричної терапії гострого або хронічного риносинуситом в стадії загострення, топічними деконгестантів, за показниками - секретолітікамі, гіпосенсибілізуючий засобами.
N
Все хворі були розділені на дві групи по 25 чоловік. Хворі основної групи дополнітельно до базисної терапії отримували препарат Бронхо-Вакс по 1 капсулі в день протягом 10 днів з наступним 10-денним перервою. Для визначення степені зниження ризику рецидивування інфекційно-запального захворювання верхніх дихальних шляхів хворі основної групи продовжували одержувати Бронхо-Вакс у вигляді монотерапії, представленої трьома курсами по 10 днів з переривамі між ними також по 10 днів. У групі порівняння протирецидивне терапія не проводилася.
N
Больним проводили рентгенологічне дослідження навколоносових пазух і мікробіологіческое дослідження виділень з порожнини носа. Схемою лікування пункція синуса не передбачалася. Стан хворих оцінювали на 20-й, 30-й, 40-й, 50-й і 60-й день терапії препаратом Бронхо-Вакс. Під час візитів проводілі доскональне оториноларингологічних обстеження хворих. NКлініческіе прояви оцінювали в балах. При цьому враховували такі показники, Як закладеність носа, інтенсивність головного болю, кількість і характер виделеній з носа.
N
Полученние результати продемонстрували високу лікувальну ефективність препарата Бронхо-Вакс відносно запальних захворювань верхніх дихательних шляхів при його використанні в комплексі з антибактеріальними та секретолітіческімі препаратами. Монотерапія препаратом Бронхо-Вакс дозволила ізбежать загострень захворювань верхніх дихальних шляхів у осіб, схильних до рецідівірованію запальних процесів цій галузі.
N
Следовательно, застосування Бронхо-Ваксома в якості додаткової терапії в комплексном лікуванні інфекцій дихальних шляхів доцільно для профілактики рецідівірованія і хронізації запальних процесів слизової оболонки. NІммунотропное дію препарату дозволяє його рекомендувати при бактеріальних осложненіях вірусних інфекцій дихальних шляхів у разі резистентності возбудітелей до традиційних антибіотиків.

Стаття опублікована в газеті 'Фармацевтичний вестнік'


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-09 07:51:10

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-09 04:34:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-09 13:26:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-09 15:46:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-09 08:14:57

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-09 08:15:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-09 13:52:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-09 23:52:25

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-09 23:14:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-09 08:15:07

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-09 13:42:54

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-09 14:30:05

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-09 08:14:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-09 14:46:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-09 04:33:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-09 04:33:26

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-09 04:33:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-09 15:41:38

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-09 04:33:35

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-09 08:15:26