Запалення верхніх дихальних шляхів і вуха: позбутися швидко і ефективно

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Запалення верхніх дихальних шляхів і вуха: позбутися швидко і ефективно

За останні 20 років захворюваність верхніх дихальних шляхів різко зросла. NПо даними російських дослідників, хвороби органів дихання в нашій країні занімают перше місце у загальній структурі захворюваності дітей та дорослих і составляют 68-72%. Питома вага хворих риносинуситом, що вимагають стаціонарного леченія, щорічно збільшується на 1,5-2%. Другим за частотою зустрічальності осложненіем захворювань верхніх дихальних шляхів є середній отит, в результате якого може розвинутися стійка приглухуватість.
N
Острий отит нерідко стає причиною важких внутрішньочерепних ускладнень (абсцес головного мозку, менінгіт, тромбоз венозних синусів), парезу лицьового нерва, розвитку остеоміелітіческого процесу з деструкцією різних відділів вісочной кістки. Тому раціональної фармакотерапії в оториноларингології прідается велике значення.
N
Воспаленіе верхніх дихальних шляхів та вуха (риніт, синусит, тонзиліт, отит) визивают найрізноманітніші збудники: віруси, мікроби, гриби, їх асоціації. NПатогени можуть бути позаклітинним і внутрішньоклітинними. До позаклітинним відносяться: грамположітельние бактерії (стафілококи, стрептококи, пневмококи, ентерококкі, коринебактерії, лістерії тощо) і грамнегативні бактерії (гемофільна палочка, моракселла та ін.)
N
К внутрішньоклітинним патогенів відносять віруси. У цю ж групу входять деякі бактеріі: хламідії, мікоплазми, легіонелли та ін З збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) переважають віруси грипу, аденовіруси, ріновіруси та ін Переважною патологією як дорослого, так і дитячого населенія є запальні захворювання верхніх дихальних шляхів з пораженіем носа, придаткових пазух, глотки, гортані і трахеї. Чисельність больних збільшується в осінньо-зимовий період. Розвитку захворювань сприяють попаданіе збудників на слизову оболонку дихального тракту та вплив неблагопріятних факторів зовнішнього середовища (перепади температури, підвищена влажность повітря, запиленість, загазованість та ін).
N
Симптоми захворювання :

• головний біль;

• відчуття тиску в носовій порожнині;

• утруднене носове дихання;

• гнійні виділення з носової порожнини;

• підвищена температура;

• набряклість шкіри в області повік або щік;

• зниження або відсутність нюху.

Особенность анатомічної будови порожнини носа, придаткових пазух, глотки і гортані полягає в тому, що запальний процес локалізується у вузьких кишенях, щелях і синусах. У зв'язку з цим найбільш переважним видом терапії воспалітельних захворювань ЛОР-органів є місцеве застосування ліків, дающее можливість забезпечувати достатні концентрації препарату в ограніченной анатомічної зоні. Це ж відноситься і до простудних захворювань, іх лікування необхідно, оскільки запущена хвороба може викликати разлічние ускладнення, такі як: гайморит (запалення верхньощелепної пазухи), фронтіт (запалення лобної пазухи), етмоідіт (запалення клітин гратчастою кості), сфеноідіт (запалення порожнини клиноподібної кістки). Якщо запалюються відразу несколько пазух, це полісінусіт. Патогенні властивості збудників можуть проявляться в певних умовах.
N
Бактеріальное інфікування в більшості випадків розвивається після гострої вірусной інфекції. До того ж саме захворювання або його ускладнення виникає при нарушеніі локальних або системних механізмів імунного захисту, а збудник внедряется в ті області, які в нормальному стані є стерильними (синуси, порожнини середнього вуха). Проникнення патогенного збудника в епітеліальние клітини і його розмноження в них можливі тільки в умовах зниження функціональной здатності периферичних захисних систем. Тому велике значеніе в тактиці лікування цих захворювань відводиться імунотерапії.
N
Думка фахівця
Андрей Александров, старший викладач кафедри імунології РМАПО

У комплексному лікуванні отитів та інших лор-захворювань доцільно застосовувати разлічние імуномодулюючі препарати (при відсутності протипоказань). У цьому отношеніі добре зарекомендував себе вітчизняний імуномодулятор поліоксідоній. NПрепарат має також детоксикуючу та антиоксидантну активність. На сегодняшній день поліоксідоній - єдиний імуномодулятор комплесного действія: він не тільки відновлює імунний статус людини, але також связивает і виводить токсини з організму.
N
Препарат добре поєднується з антибіотиками, противірусними та протигрибковими препаратамі , глюкокортикоїдами, нестероїдними протизапальними, антігістаміннимі і спазмолітичні засобами, вітамінами, бета-блокаторами, цітостатікамі. Поліоксидоній цілком сумісний з будь-яким курсом лікування. Препарат хорошо переноситься, не має антигенні властивості, не чинить аллергізірующего дії.
N
Последнее обставина має важливе значення, тому що відомо, що використання средств, що активують імунні реакції, може також посилити і алергічні реакціі. Тому багато імуномодулятори та імуностимулятори не можна застосовувати у аллергіков. Ця заборона не поширюється на препарат - він успішно застосовується в як імуномодулятора в терапії алергії і бронхіальної астми.
N
Препарат випускається в різних лікарських формах: ліофілізований порошок для приготування розчину для ін'єкцій для інтраназального і сублінгвального прімененія, супозиторії, таблетки. Неін'єкційних способи введення використовуються для фокусування в області патологічного процесу. Це дозволяє активувати местний імунітет, тобто відділи імунної системи, найближчі до хворого органа або ткані. Для лікування запальних процесів у носоглотці і бронхах препарат Можна закопувати під язик або у ніс. Ці способи особливо гарні для лікування детей, тому що дозволяють уникнути ін'єкцій.

Клініческіе дослідження показали: під впливом поліоксидонію в рази скорочується длітельность хвороби, зникають місцеве запалення і біль, закладеність носа, улучшается загальний стан. Якщо знадобилася операція, поліоксідоній прискорює і улучшает процес загоєння.
N
Прі хронічної інфекції носоглотки поліоксідоній зменшує головний біль і заложенность носа, а по закінченні курсу лікування зменшується глоткових мигдалин -винуватець всіх неприємностей. Поліоксидоній знижує ризик і частоту ускладнень прі гострих інфекційних захворюваннях, істотно зменшує інтоксикацію, уменьшает ступінь ушкоджень в тканинах і скорочує час хвороби. У випадках хроніческіх запальних захворювань він не тільки знижує симптоматику заболеванія (больовий синдром і т.п.), але і сприяє повному і остаточному виздоровленію. Препарат взаємодіє з усіма ланками імунної системи: моноцітамі, нейтрофілами, Т-клітинами, В-клітинами, NК-клітинами. Це означає, що Його ефективний і при вірусних, і при бактеріальних, і при грибкових захворюваннях.
N
Поліоксідоній - «розумний» імуномодулятор. Він здатний підвищувати знижені показателі імунної системи, знижувати високі і ніяк не впливає на нормальні показателі. Таким чином, препарат має завидною універсальністю, його Можна застосовувати при будь-якому захворюванні, пов'язаному зі зміною імунітету. А ще Його економить кошти споживачів. Адже перед початком його використання ісследованіе імунної системи зовсім не обов'язково.
N
Безрецептурний відпустку (свічки, таблетки), різноманітність лікарських форм (свічки, таблеткі, ін'єкції) роблять застосування цього лікарського засобу дуже удобним. Поліоксидоній можна застосовувати починаючи з самого «ніжного» віку (з 6 месяцев).

Стаття опублікована в газеті 'Фармацевтичний вестнік'


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-09 07:51:10

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-09 04:34:39

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-09 13:26:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-09 15:46:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-09 08:14:57

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-09 08:15:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-09 13:52:30

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-09 22:29:28

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-09 22:28:56

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-09 08:15:07

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-09 13:42:54

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-09 14:30:05

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-09 08:14:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-09 14:46:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-09 04:33:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-09 04:33:26

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-09 04:33:42

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-09 15:41:38

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-09 04:33:35

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-09 08:15:26