Зупинка ядерних реакторів залишила хворих на рак без діагностики

Зупинка ядерних реакторів залишила хворих на рак без діагностики

Діагностика ракових пухлин в американських клініках стала неможливою через за ремонту ядерних реакторів. Два реактори, робота яких тепер припинено, забезпечували більшу частину світового виробництва необхідного для тестів речовини. N

Зв'язок між ядерними реакторами і онкологією далеко не очевидна, але зараз остановка цих пристроїв може стати для деяких пацієнтів буквально питанням жізні і смерті: за допомогою реакторів отримують речовину, що застосовується для точної діагностікі пухлин. Зараз Національна асоціація променевої фармакології США (The National Association of Nuclear Pharmacies, NANP) виступила із заявою, в котором характеризує ситуацію як критичну.
N
Вибор технецію-99м
Для непосвячених сама ідея застосування технецію-99м може здатися як мінімум странной: у кров вводять розчин, що містить радіоактивний ізотоп! Технецій, встроенний, наприклад, у молекули глюкози, накопичується в органах - і при цьому продолжает випромінювати гамма-кванти, які володіють великою проникаючою способностью, тобто легко проходять крізь людське тіло.
N
Якщо для фахівців з радіаційної безпеки здатність гамма-променів пронікать через різні перешкоди - джерело проблем, захист від яких является важкої у всіх сенсах, то ось для пацієнта це швидше благо.

Чем більше квантів випромінювання пройде назовні, тим менше застрягне в організмі, а снаружі гамма-промені будуть спіймані детекторами, які дозволять медикам определіть, де, як і в якій кількості накопичився радіоактивний ізотоп. NПоскольку технецій вбудований в молекули глюкози, то і накопичується він там, де актівность вище: наприклад, в клітинах швидко зростаючої пухлини.
N
Іменно так, за допомогою радіоактивних міток, можна знайти невидимі при інших методах діагностики ракові пухлини, причому знайти перш, ніж вони перейдуть у категорію неоперабельних.

Вибор технецію-99м не випадковий: інші ізотопи або дають застряють у тілі (і опромінюють його зсередини) частки, або розпадаються за невідповідний час. NПрепарат, який або залишається в організмі на місяці, або за півгодини перестає действовать, не годиться - а от технецій-99м набув широкого поширення.
N
Молібден - строковий вантаж
Остановка реакторів на ремонт залишає клініки без сировини, необхідного для діагностікі: технецій-99м можна отримати тільки при опроміненні іншого ізотопу, молібдена-99, а він синтезується тільки в ядерному реакторі.

Скорості доставки молібдену-99 у клініку може позаздрити більшість вантажів. NДрагоценний, вартістю мільйони доларів за кілограм, молібден везуть самолетамі - тому що через кожні 66 годин кількість цього ізотопу становітся рівно вдвічі менше. Чим довше він їде, тим менше його залишається, і замедліть розпад неможливо в принципі. А в клініках, до яких несуться контейнери з радіоактивним молібденом, і в яких з нього отримають технецій-99м, груз дуже чекають: кожен день приблизно 70 тисяч чоловік проходять діагностичні процедури з використанням цього ізотопу.
N
Крізіс
По словами Роберта Атчера, представника Товариства променевої медицини (Society of Nuclear Medicine, SNM), нині становище США неприйнятно. У третині випадків із-за острого дефіциту технецію-99м діагностичні процедури доводиться відкладати на місяць - при тому, що мова йде про виявлення швидко зростаючої ракової опухолі. «У ряді випадків затримка навіть в один день може виявитися серйозною», - подтверждает слова Атчера Майкл Грехем, президент SNM.
N
Трі місяці тому, коли найбільші у світі реактор в Канаді став на ремонт, можно було говорити про дефіцит, але коли стало відомо що він встав як мінімум на весь 2010 рік, а другий реактор, в Європі, також довелося зупинити для планового ремонту - ситуація стала критичною. З п'яти світових реакторів осталось три ... і жоден з них не перебуває на американському континенті, який і витрачав велику частину ізотопу.
N
Россійская альтернатива?
Ядерний кризу, що вразила медицину США і Канади, цікавий не тільки тим, що показивает зв'язок між, здавалося б, віддаленими областями людської деятельності. Схожий з канадським центр з виробництва радіоактивних ізотопів предполагалось ще на початку 1990-х років створити в Самарі. Розташований там научно-дослідний інститут атомних реакторів могла почати виробництво технеція, но ... проект не був реалізований, через неможливість швидко вивозити столь «швидкопсувний» препарат за кордон.
N
Сейчас, в 2009 році, на тлі світового дефіциту молібдену-99 і одержуваного з него технецію-99м, про виробництво ізотопу в Росії знову заговорили. Але ось на реалізацію проекту (від комплексу виділення молібдену до організації оперативної доставкі) піде час - тому на початку серпня канадська компанія MDS Nordion провела переговори про постачання на світовий ринок молібдену з іншого російського реактора, в Обнінську.

Правда, знову-таки мова поки йде лише про підготовку техніко-економічного обоснованія: так що чекати дозволу світової кризи за рахунок російських ізотопов доведеться ще довго.

Джерело: Gzt.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-28 02:21:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-27 22:31:15

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-27 22:32:11

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-28 03:23:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-27 22:32:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-27 16:36:37

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-27 18:58:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-27 01:55:08

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-27 16:42:42

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-27 16:47:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-27 16:36:45

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-27 22:31:02

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-26 16:16:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-26 16:18:26

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-26 16:17:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-27 17:05:05

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-26 16:16:11