16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога

16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога

16 жовтня на всій планеті відзначається Всесвітній день анестезіолога. Саме в цей день в 1846 році була зроблена перша у світовій історії анестезія - американський зубний лікар Вільям Мортон провів операцію під ефірним наркозом. Мортон і його вчитель, лікар і хімік Чарльз Джексон, який і запропонував використовувати ефір - визнані винахідниками наркозу і першими анестезіологами.

Анестезія - стан, при якому на тлі втрати або збереження свідомості частічно або повністю втрачаються відчуття, і тому відсутній біль. Слово «анестезія» означає нечутливість. Вона може бути наслідком хвороби, травми або введення анестезуючих засобів /анестетиків /. У загальновживаному смисле анестезією називають той чи інший спосіб порятунку пацієнта від болю в процессе хірургічних операцій.

Ізобретеніе анестезії стало одним з головних відкриттів XIX століття, яке позволіло значно просунути медичні дослідження, винайти нові методікі проведення операцій і врятувало життя багатьох людей. Із самого початку була частью хірургії, анестезіологія еволюційно виділилася в самостійну науку. NТеперь це окрема область клінічної медицини, що займається головним чином проблемамі знеболювання під час хірургічних втручань, а також разработкой та проведенням реанімаційних заходів та застосуванням анестетиків в лечебних цілях.

Поіскі коштів, що полегшують біль, велися ще в давнину. Проте успіхи були весьма обмеженими. Методи знеболювання почали розроблятися разом з хірургіей за багато тисяч років до н. е.. в Ассирії, Єгипті, Китаї, Індії та інших странах. Перші примітивні знеболюючі засоби виготовлялися з трав, кореньев і листя у вигляді настоїв, відварів і 'сонних губок', які пропітивалісь соком мандрагори, беладони, опію, індійських конопель, блекоти, цікути та ін Намочених в теплій воді або підпалена губка служила джерелом паров, вдихання яких усипляли хворих. Знеболювання викликалося також сдавленіем судин шиї або кінцівок, рясним кровопусканням, прийомом вина або спирту, застосуванням холоду. У XI-XII ст. у Болонському університеті був зібраний перечень 140-150 рецептів наркотичних засобів, що застосовувалися для знеболювання.

Історія сучасної анестезіології починається в першій половині XIX століття. У 1842 К. Лонг /США /при видаленні пухлини кістозної в одного зі своїх хворих застосував для знеболювання сірчаний ефір. Ця речовина використовувалася їм і в декількох другіх випадках, але про своє відкриття він повідомив лише в 1846. У 1844 американський врач Х. Уеллс при видаленні зуба використав закис азоту. У 1847 шотландський врач Дж. Сімпсон в якості засобу для наркозу запропонував хлороформ. У Росії ефірний і хлороформні наркоз з 1847 застосовував М. І. Пирогов.

Параллельно наркозу розвивалося і місцеве знеболення. Застосовувалися втирання разлічних речовин, здавлювання нервових стовбурів і кінцівок, обкладення льодом і т. п. З відкриттям кокаїну /1859 /з'явилися роботи про його анестезуючих свойствах. У подальшому для знеболювання пропонувалися різні препарати. NОднако нова ера в розвитку місцевого знеболювання почалася лише з відкриття новокаіна. З введенням у практику розчинів новокаїну почали швидко розвиватися разлічние способи місцевого знеболювання: інфільтраційна, провідникова та спінномозговая анестезія.
N
Браузер наприкінці першої половини XX ст. анестезіологія виділилася в самостійний розділ медіціни, завданнями якого є вибір методу знеболення та визначення характера анестезуючої речовини; підготовка хворих до операції, проведення наркоза, спостереження за хворим під час операцій та у післяопераційному періоді; профілактіка і лікування ускладнень, пов'язаних з операцією , участь у лікуванні острой серцево-судинної та легеневої недостатності та інших захворювань, протекающіх з різким пригніченням дихання /правець, поліомієліт та ін /; обезболіваніе при складних діагностичних процедурах /ендоскопії, зондуванні і катетерізаціі судин і порожнин серця та ін . /і т. п.; апробація і впровадження в практіку нових знеболюючих засобів і всіх речовин, що застосовуються під час операціі /релаксанти, гіпотензивні засоби, препарати для стимуляції дихання та сердечной діяльності /.

По даними Медичного вісника за 2007 рік, у Росії налічується близько 22 тисяч лікарів-анестезіологів. У США, де кількість громадян у два рази більше, діпломірованних анестезіологів налічується 6800. У нас фахівці настоящей вищої кваліфікації складають близько 20% всіх лікарів-анестезіологів, остальние - середньої і самої низької кваліфікації, оскільки наше базове образованіе явно недостатнє, щоб освоїти складності цієї спеціальності.

С 1992 року в Росії існує Федерація анестезіологів і реаніматологів, которая об'єднує 56 регіональних організацій по всій території нашої країни. NОсновнимі цілями Федерації є сприяння розвитку вітчизняних анестезіологіі та реаніматології, професійна консолідація, а також укрепленіе і розвиток професійних зв'язків та гуманітарних контактів між спеціалістамі-анестезіології та реаніматології.

Сегодня, у Всесвітній день анестезіолога, варто висловити подяку і поздравіть всіх людей цієї професії, чия робота часто залишається в тіні. Але между тим без лікарів-анестезіологів неможливо уявити жодну операцію.

Джерело: Ami-tass.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-06 18:20:00

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-06 07:28:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 18:33:25

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-06 01:16:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-06 10:21:40

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 16:35:42

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-05 02:36:08

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-06 16:13:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-06 16:22:30

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-06 18:02:26

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-06 02:48:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-03 23:09:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-06 05:35:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 16:13:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-06 16:13:15