Ціанокобаламін (Вітамін В12). Джерела цианокобаламіна. Зміст цианокобаламіна в продуктах

Матеріал долучено користувачем Vasyl31

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Ціанокобаламін (Вітамін В12). Джерела цианокобаламіна. NСодержаніе цианокобаламіна в продуктах

Ціанокобаламін (Вітамін B12) як і вітамін В9 бере участь у регулюванні жірового і вуглеводного обміну в організмі і в кровотворенні. У разі нестачі ціанокобаламіна утворюється хвороба анемія, яку також називають малокровіем. Злоякісну анемію супроводжує ряд симптомів - біль у ногах, проблеми при ходьбі, шлункові хвороби, які обумовлюються недоліком сока шлунка, печіння язика, слабкість, втома. Багатьом незрозуміло, як звичайний вітамін здатний допомогти людині уникнути стільки проблем.

Злоякісна анемія до 1940 року визнавалася захворюванням, яке не поддается лікуванню. У ті часи анемію зараховували до ракових хвороб, і предполагалі, що вона є однією з його форм. При цьому на острові Цейлон злокачественную анемію лікували століттями, використовуючи сиру печінку.

Два лікаря з Гарварду в 1934 році Вільям Парі Мерфі і Джордж Майкот за откритіе унікальних властивостей цианокобаламіна, які стали застосовуватися в леченіі , були удостоєні Нобелівської премії.

Вітамін В12 має величезне значення для стабільної роботи нервової системи, что впливає на функціональність всіх органів людського організму. NЯкщо організм недоотримує необхідну кількість цианокобаламіна, починає фіксіроваться і брак вітаміну В1, навіть у тих ситуаціях, коли в дієті його вроде і вистачає. Дефіцит вітаміну В1 в свою чергу стає причиною нарушенія роботи як нервової системи, так і розладів травної системи, поліневрітов (хвороба бері-бері), порушень роботи мозку і залоз внутрішньої секреціі.
N
Зачастую психіатри просто вражаються тому факту, наскільки за короткий термін в ряде захворювань вітамін В12 стає вирішальним чинником лікування їх паціентов. Також варто відзначити, що ціанокобаламін здатний в деяких випадках ізлечівать чоловіче безпліддя і зменшувати хворобливі відчуття в очах.

Ціанокобаламін бере участь у поділі клітин, що притаманне будь-якій клітці організма. Орієнтуючись лише на один цей факт, можна зробити висновки про важливість ціанокобаламіна для організму людини. Найбільш від адекватної кількості ціанокобаламіна залежать тканини, поділ яких відбувається максимально активно - клеткі, які вистилають кишечник, клітини шкірних покривів, імунні клітини, клеткі крові. Механізм впливу цианокобаламіна повністю не вивчений і до цих пор, але точно відомо, що він має ключове значення для формування нервових покритій, що носять назву мієлінової оболонки (мієліном називають непосредственно білковий матеріал покриття). Недостатність мієліну хроніческого виду стає причиною процесу руйнування нервів, який является незворотнім.
N
Ціанокобаламін, крім того, потрібен для вироблення генетичного матеріалу (кислот нуклеіна) і для вірної роботи в організмі вітаміну В9. Ціанокобаламін прінімает участь в утворенні здорових клітин, в переробці жирів, вуглеводів і білків. Вітамін В12 розчиняється у воді і міститься в рибі, нирках, печінці, мясе, яєчному жовтку й у молочних продуктах. Ціанокобаламін має низький рівень у осіб, які страждають поруч розладів психічного характеру, зокрема у паціентов з хворобою Альцгеймера.

Ціанокобаламін тісно взаємодіє з пантотенової і фолієвої кислоти, вітаміном С, і приймає інтенсивну участь в обміні вуглеводів, жирів і білків. NВітамін В12 підтримує роботу молекул кислоти фолієвої, що виробляють холін, что дає можливість організму боротися зі всілякими стресами, які пріводят до розладу нервової системи. Зазвичай організм людини має малі запаси заліза, і саме ціанокобаламін здатний оживити їх.

Вітамін А ніколи б не впорався з тканинним синтезом, якщо б тісно не взаімодействовал з вітаміном В12. Ціанокобаламін гарантує вступ в обмін веществ каротинів, які згодом модифікуються у вітамін А. І одне з самих важливих властивостей вітаміну В12 - це синтез рибонуклеїнової і дезоксірібонуклеіновой кислот, який запускається за активної участі ціанокобаламіна. Подібний синтез являє собою ключовий процес, необходімий для нормальної життєдіяльності будь-якого організму. Адже синтез рібонуклеіновой і дезоксирибонуклеїнової кислот - це білкові елементи, які входят до складу ядер клітин, що містять всі спадкові дані.
N
Потреба організму в ціанокобаламін

Найменша добова норма вітаміну В12 дорівнює трьом мікрограма. Навіть при условіі малого вживання яєць, молока і м'яса, організм отримує щоденно порядка 15 мкг вітаміну В12. І лише люди, які дотримуються вегетаріанського образа життя, ризикують залишитися без цианокобаламіна. Варто сказати, що будь-який організм має свої внутрішні резерви, які допомагають вітаміну В12 образовиваться.
NЦіанокобаламін має і своїх ворогів. Так, наприклад, використання різних лекарственних препаратів у великих кількостях і вживання таблеток проти зачатія можуть стати чинником повного вичерпання цианокобаламіна в організмі. NТакже необхідно знати, що для засвоєння вітаміну В12 потрібна наявність «внутрішнього чинника», що знаходиться в соку шлунка та вироблюваного непосредственно організмом людини. Навіть великі дози цианокобаламіна при Пропущено «внутрішнього чинника» практично не будуть засвоюватися. Існує целая група людей, у яких ціанокобаламін не синтезується в організмі. До них относятся, перш за все, люди похилого віку, система травлення яких уменьшает виділення соляної та інших кислот. У тих ситуаціях, коли відсутня требуемое виділення кислот у потрібній кількості, синтезу речовини не буде, що пріводіт до зниження засвоюваності ціанокобаламіну та заліза, і як результат цього -розвиток анемії. У подібних випадках слід застосовувати не таблетки з вітаміном, Nа здійснювати його ін'єкції. До речі кажучи, таблетки мають поганим поєднанням с залізом. При цьому яблучний оцет, кислоти овочів, фруктів і ягід забезпечують в організмі необхідний рівень кислотності. Саме тому, слід дбати про том, щоб разом з натуральними продуктами в організм надходили необхідні дози вітамінів В12, В2, В6 і В1.

Людському організму цианокобаламіна потрібно зовсім небагато, якщо сравнівать з потребою в інших вітамінах - близько однієї мільйонної грама.

Дані останніх років свідчать про те, що брак цианокобаламіна ведет до дефіциту квазівітаміна - карнітину. Квазівітамін в крові здатний вилавлівать жирові молекули і доставляти їх у своєрідні клітинні «електростанції», звані мітохондріями. У мітохондріях відбувається окислення молекул жиру, в результаті чого організм отримує необхідну йому енергію. Без квазівітаміна кількість продуктів розпаду, які знаходяться у крові, увелічівается, адже жир не переробляється. Для того, щоб ціанокобаламін усваівался кишечником, необхідно забезпечити в організмі потрібний рівень содержанія кальцію.
N
Джерела цианокобаламіна. Вміст у продуктах харчування.

Найбільш оптимальними джерелами вітаміну В12 є теляча і яловича печень. Печінка необхідно вживати як мінімум один раз за сім днів, пожеж або загасивши її, в поєднанні з салатом. Також слід вживати дріжджі будь-якого Тип не менше одного разу на тиждень, що пов'язано з більшою інтенсивністю впливу ціанокобаламіна в комплексі з іншими вітамінами В-групи.
NГлавнимі джерелами цианокобаламіна є наступні продукти харчування - морепродукти (креветки, кальмари, морська капуста), шпинат, пророслої пшениці, ліверний паштет, свиняча або теляча печінка (у поєднанні з овочами, при цьому овощей необхідно вживати в три рази більше, ніж паштету або печінки), зелений цибуля, салати, бадилля редиски, моркви , ріпи, пивні та пекарські дріжджі, соя, сирий яєчний жовток, кисломолочні продукти.

Додаткові відомості про вітамін В12

Ціанокобаламін може в певній мірі накопичуватися у легенях, в селезінці, в печінці та нирках, але він не впливає токсично на організм, на відміну від вітамінов, які є жиророзчинний. Вітамін В12 у процесі готування піщі піддається руйнуванню в незначній мірі, так як є вельми устойчівим до світла і нагрівання. Особливих проявів гіпервітамінозу ціанокобаламіна в даний час не зафіксовано. При цьому є відомості, що прі інтоксикації вітаміну В12 є ймовірність виникнення на шкірі висипань у віде вугрів.

Джерело: http://evrofarm.su/


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-26 16:20:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-26 22:55:32

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-26 16:22:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-26 16:21:10

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-26 16:22:02

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-26 16:23:57

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-26 16:21:27

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-26 16:22:21

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-26 16:21:45

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-27 01:55:08

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-26 16:16:29

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-26 16:17:22

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-26 16:15:55

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-26 16:17:59

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-26 16:18:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-26 16:16:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-26 16:18:26

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-26 16:17:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-27 01:04:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-26 16:16:11