Лікування виразок трофічних при варикозній недостатності

Матеріал долучено користувачем Vasyl31

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Лікування виразок трофічних при варикозній недостатності

ХВН - хронічна варикозна недостатність являє собою хвороба , которая широко поширена серед населення дорослого віку. NЕпідеміологіческіе вишукування встановили, що практично скрізь, тільки з незначітельнимі модифікаціями, хронічною венозною недостатністю страждає від 10 до 15 відсотків чоловіків і від 20 до 25 відсотків жінок. За інформацією статістіческого характеру, яка в 1999 році була оприлюднена академіком Савельевим (головний хірург МОЗ Росії), розширенням (варикозним) вен і следствіямі тромбофлебіту глибоких і поверхневих вен, перенесеного людьми, страдают від 35 до 38 мільйонів громадян Російської Федерації.

Серед пацієнтів старечого та похилого віку дуже велика кількість паціентов з хронічною венозною недостатністю. З них у 25-30 відсотків отмечаются трофічні циркуляційні гомілково виразки, вилікувати які вельми проблематічно. Пацієнтам з трофічними виразками (циркулярні) змушені проізводіть множинні пересадки шкірних покривів без попередньої ліквідаціі тих причин, які стали чинником формування виразки.

Хворі старечого і літнього віку, які страждають виразками, або отримують як лучшій варіант терапію в умовах поліклінік, у зв'язку з тим, що їх госпіталізація не здійснюється, або, що значно гірше - лікуються самостоятельно . В умовах клінічного стаціонару необхідно приблизно 3-4 месяца для того, щоб відбулося загоєння виразки. У 50-60 відсотків пацієнтів з-за велику поверхні виразки та з-за супутньої тяжкої патології терапію оперативного характеру здійснити не представляється можливим.

У середньому є від 3 до 5 супутніх важких хвороб, що не дає Можливо підібрати адекватну терапію. Також на складність вибору терапії оказивает вплив і тяжкість загального стану пацієнтів. Фінансові витрати на терапію виразок (трофічних) в Сполучених Штатах дорівнюють одному мільярду долларов за рік, а в Британії цей показник складає 900 мільйонів.

Патогенез і етіологія хронічної венозної недостатності.

Ключовими причинами, які викликають формування варикозно розширених вен, прізнаются придбана або спадкова недостатність мадських клапанів, повишенное значення варикозного тиску, що пов'язано з кров'яним рефлюксом у поверхностную систему з венозної глибокої системи і зменшення тонусу стінки (варикозної). При посттромбофлебітична захворюванні спостерігається складність з оттоком по венах (глибоким), в результаті чого виникає недостатність перфорантних і коммунікантних вен, а також рефлюкс в підшкірні вени крові. При етом є ймовірність виникнення вторинного варикозного розширення.

При хронічної венозної недостатності відзначаються зміни (характерні) в лімфатіческіх капілярах і судинах з прагненням до утворення артеріоспазма, а также з активним формуванням синдрому недостатності лімфовенозной.

Через збільшення рефлюксу (паталогічна) капілярної проникності наблюдается розвиток лімфостазу та набряку, а також підвищення кількості рідини інтерстіціальной. Підвищення капілярної проникності призводить до розвитку адгезіі, міграції та ліквідації лейкоцитів. При цьому вивільняються активні з біологіческой точки зору речовини - протеолітичні ферменти, вільні радікали, лейкотрієни, цитокіни. Також наголошується чинник збільшення інтенсівності розвитку тромбоцитів. Всі ці фактори в поєднанні з величезним чіслом утворюються пошкоджених еритроцитів через венозного застою стають прічіной індурації шкірних покривів, склерозу клітковини (підшкірної), гіпоксії, расстройства мікроциркуляції. Дані причини в результаті ведуть до формування трофіческіх виразок, які істотно зменшують якість життя хворих.

Класифікація хронічної венозної недостатності.

Є цілий ряд класифікацій хронічної венозної недостатності ніг. NНеобходімо ясно відрізняти вторинну ХВН у вигляді посттромбофлебітична заболеванія від первинної ХВН у вигляді варикозного захворювання. Найбільш широко пріменяемой і зручною визнається класифікація 1972 року, створена Савельєвим В.А. За етіопатогенетичної ознакою у цій класифікації варикозне заболеваніе ділиться на висхідну й спадну форми. При низхідній формі варікозной хвороби ключове етіопатогенетичне значення має кров'яної рефлюкс по загальної стегнової, що проходить в систему малої і великої вен під шкірою через устье. При висхідній формі рефлюкс здійснюється в підшкірні вени по венах перфорантним з глибоких вен гомілки та стопи. При цій формі механізмом, запускающім процес, є дезорганізація і розлад «м'язово-венозної помпи', які спостерігаються у венозній глибокої системі на тлі підвищеного давленія і клапанна недостатність вен комунікативних.

У результаті головну роль у формуванні ХВН та освіті трофічних виразок імеет стан відтоку (венозного) з ноги.

Відповідно до класифікації 1972 року (Савельєв В.С.) розлади венозного оттока підрозділяють на наступні етапи:

1. Компенсаційна стадія - підшкірні вени розширюються, ознак расстройства венозного відтоку і стазу не спостерігається.
N2. Субкомпенсаціонная стадія - при фізичному навантаженні фіксуються набряки (минущі) і відзначаються болі, які при положенні ноги горизонтально і при отдихе зникають.
N3. Декомпенсаціонная стадія - шкірний болісна сверблячка, що посилюється вночі або ввечері, судоми м'язів гомілках, модифікації (екзематозні) шкіри гомілки, пігментація, індурація, підвищена стомлюваність, больовий синдром, пастозність і сістематіческая набряклість стоп і гомілок без трофічних розладів.
4. Стадія трофічних розладів - формуються трофічні виразки на тлі опісанних симптомів.

При посттромбофлебітична захворюванні відзначають варикозну і склеротичних форми розвитку захворювання, згідно з даними 1983 Веденського О.М. NСклеротіческая форма описується витікання шкірних покривів, гіперпігментація, гіпереміей, індурація, фіброзом (панцирних) клітковини гомілки (її нижньої третини). NПрі склеротичних формі екзематозні поразку шкірних покривів фіксується более часто, ніж при варикозному вигляді захворювання.

При варикозної формі підшкірні вени починають розширюватися на перших етапах болезні, а в стадіях, які є запущеними, відбувається формування лімфовенозной хронічній недостатності і трофічних розладів (виразкова пораженіе, екзематозні поразку, пігментація, індурація ).

Діагностика хвороби

Діагностика хронічної венозної недостатності базується на анамнестіческіх і клінічних відомостях, і особливої складності не викликає.
в зв'язку з впровадженням останнім часом ультразвукових способів діагностики в алгорітме діагностики патології вен на друге місце висунулася допплерографія (ультразвукова). Вона витіснила флебографію (рентгеноконтрастних) і осуществленіе функціональних проб.
Для здійснення хірургічної радикальної терапії слід до оперативного вмешательства призвести функціональну та візуальну оцінку апарату (клапанного) вен в магістралі, виявити тонкощі патологічних і «фізіологічних» рефлюксів. Сканування дуплексним методом венозної системи з картірованіем кров'яних потоків в кольорі дає можливість отримати повною мірою опісаніе венозних клапанів (зокрема їх стулок), є можливість ісследовать їх недостатність і смикаемость із здійсненням проби Вальсави (дихальна проба). Крім того, можна провести тести Сігела (компресійні) без здійснення флебографії контрастного плану. Показання до здійснення контрастной флебографії останнім часом значно знижені, і вона повинна проізводіться для прийняття рішення про вибір хірургічного способу терапії і для обнаруженія оклюзій (сегментарних) при постфлебіческом захворюванні.

Достовірні та повні дані про стан венозного сегмента є можливість получіть при огляді кров'яного потоку в ультразвукових стандартних «вікнах». NПервое подібне вікно розташоване медіальне артерії на стегні, нижче складки у паха у верхній стегнової третини. Друге розташовується на межі середньої та верхней третини стегна. Третє ультразвукове «вікно» знаходиться в зоні ямки під коленом, четверте - в середній третині гомілки (по медіальній поверхні), і п'яте -по поверхні (медіальній) ямки під щиколоткою.

До сьогоднішнього дня причиною виникнення рецидиву недостатності венозної у пацієнтів (у 10-30 відсотків) є недооцінка клапанного апарату (його состоянія) гомілкової, підколінної і стегнової вен. Ультразвукове дослідження полного виду в «вікнах» і в цих зонах дає можливість здійснити профілактіческіе заходи рецидиву варикозу. Дуже важливим у профілактичних меропріятіях представляється зробити оцінку клапанної системи та її стану коммунікантних глибинних вен. Рівень клапанної недостатності вени під коліном самим точним чином є можливість розрахувати, якщо зробити оцінку рефлюкса з боку його характеру. Додатковими параметрами, які дають Можливо зробити оцінку клапанного апарату і його дієздатності, прізнаются феномени (ехооптіческіе) «задимлення» просвіту і «пташиного гнізда», которие спостерігаються над нормальними клапанами. Загалом при варикозному заболеваніі підшкірна велика вена уражається у 80-85% пацієнтів, а поразка малой підшкірної відзначається у 18-20%, підколінної - у 3-5% і стегнової - у 10%. У 10-12% хворих спостерігається ураження всієї системи вен (глибоких і поверхностних).

У діагностиці стану венозної системи глибокої і перфорантних вен велике значеніе має крім того радіофлебосцінтіграфія і індикація радіонуклеідная.

Дуже багато пацієнтів, у яких діагностована латентна форма варикозу жалуются на судоми в литках ніг ночами, на набряки, які періодично отмечаются в подлодижечной області, на відчуття важкості у кінцівках. При подобних скаргах необхідно обстежити стан вен суральних. Саме їх недостаточность може стати причиною формування такого синдрому.

Визначення способу лікування

Лікувальні заходи з приводу недостатності вен повинні виробляти хірургі. Особливих труднощів лікування субкомпенсаціонних та компенсаційних стадій венозной недостатності не викликає. Але при декомпенсаціонной стадії наблюдаются трофічні виразки, індурація і стійкий набряк (особливо у хворих с підвищеною небезпекою втручань оперативного характеру), сто ускладнює задачу. У цьому випадку ключовим принципом визнається комбінація консервативного і хірургіческого малотравматична способів лікування. Лікувальні заходи направляют, перш за все, на поліпшення мікро-і макроціркуляціі. Якщо прісутствуют трофічні розлади, до терапії слід залучити фармакологів і дерматологов.

Принципи сучасної медицини для лікування виразки трофічної при недостаточності вен

Найбільш радикальним способом лікування трофічних виразок є хірургічне вмешательство. Ключовими принципами хірургічного лікування пацієнтів старечого і похилого віку, у яких присутні трофічні виразки, визнаються следующіе:

1. Зменшення гіпертензії венозної та видалення рефлюксу (вено-венозного).
N2. Найменша травматичність (інвазивність) хірургічного втручання.

Найнадійнішим і поширеним методом ліквідації вено-венозного рефлюксу счітается резекція (пригирловій) підшкірної великий вени, яка носить наіменованіе кроссектоміі (втручання по Тренделенбурга-Троянова). Видалення малой і великий підшкірних вен (операція Бебкокка) з використанням зонда з металла на даний момент залишається традиційним методом хірургічної терапії варікоза (магістрального). При хронічної венозної недостатності на тлі сіндрома посттромбофлебітична характеру великим ефектом володіє субфасціальная локальна перев'язка вен (коммунікантних). Але здійснення традіціонних операцій ліквідацій вено-венозного рефлюксу і хронічної венозної недостаточності у пацієнтів старечого та похилого віку часто неоправданно, що пов'язано з тяжкістю стану пацієнта і наявних патологій, сопутствующіх основному захворюванню. Використання відеосімпатектоміческіх методов і сучасних склерозирующих лікарських засобів стало чинником, обуславлівающім застосування хірургічних малоінвазивних методів у лікуванні паціентов з важкими формами хронічної венозної недостатності та виразками (трофічними). До цих методів відносять відеоендохірургію, склерохірургію, сочетаніе різних малотравматичних методик (компресійних, ендоскопічних, склерозірующіх і хірургічних).

Стеклохірургія передбачає комбіновану терапію хронічної венозної недостаточності, і включає в себе хірургічні малотравматична патогенетіческі виправдані втручання у поєднанні з раціональним застосуванням разнообразних способів флебосклерозірующей терапії. Даний метод істотно уменьшает травматичність хірургічного втручання і збільшує його косметічность, що важливо для пацієнтів старечого та літнього віку з повишенной небезпекою хірургічних операцій. Оперативну терапію у пацієнтів з повишенной оперативної небезпекою здійснюють під анестезією (епідуральної). N

Для здійснення склеротерапії застосовуються лікувальні засоби, пов'язані з детергентам, що мають максимальний рівень очищення (наприклад, «Етоксісклерол» і «фібро-Вейн»). NСтоіт помітити, що великої різниці між цими лікувальними засобами немає при проведеніі склерозування вен (магістральних). Для зменшення травматичності і об'ема хірургічного втручання використовується склерозування вен під шкірою (післяопераційний) або катетерних інтраопераційна склеротерапія.

Технологія виконання втручання з Тренделенбурга-Троянова: з розрізу малих Вільно (до 1 сантиметра) виділяється відень (лодижечная), яка встановлюється на держалкі і проводиться її розтин. Напрямок проведення кататера - проксімальное. Лікувальний засіб вводиться до верхньої третини стегна, і відразу ж проводітся компенсація вени. Аосле цього рану слід вшити і здійснити бінтрованіе ноги еластичним бинтом. Компресія постійного виду склерозірованного судини повинна проводитися не менше 5-7 днів після хірургіческого втручання.

Крім того, для ліквідації провідного патогенезного ланки трофічних виразок і уменьшенія венозної локальної гіпертензії на ділянці трофічних розладів проізводітся склерозування перфорантних недостатніх вен. Для чого пріменяется «Фібровейна» (тривідсотковий) або «Етоксісклерол» в 1-2-процентної концентраціі в обсязі 2-6 мл.

Під контролем ангіосканування (дуплексного) на дисплей надходить інформація о перфорантних недостатньою вені, при цьому проводиться оцінка глибини її залеганія, діаметра і довжини. Пункція вени відбувається під контролем датчика. На дісплее видно голка, при попаданні якої в ультразвуковий промінь, а точніше - в його полость, вона без проблем візуалізується і є можливість визначити її положеніе по відношенню до судини. Розташування голки в венном просвіті також подтверждается появою венозної крові в канюлю. Для поліпшення контролю следует застосовувати шприц 2 мл і голку калібру від 18 до 23 G. Лікувальний засіб необходімо вводити допустимо швидко, при цьому на дисплеї в режимі картування (кольорового) кровотік змінює забарвлення в перфорантних недостатньою вені. Відразу ж следует забезпечити компресію локального типу та бинтування еластіческімм матеріалом високого рівня розтяжності. Здійснюючи склеротерапія по вишеопісанним технікам, можна бути впевненими в їх безпеці та ефективності. N

Як бачимо, склеротерапія є безпечним і високоефективним способом комплексной терапії ХВН у пацієнтів старечого та похилого віку.

Варикозне захворювання. Ендохірургія.

Розвиток техніки для ендоскопії стало причиною активного впровадження в практику современних клінік абсолютно нової технології малотравматична виду - флебоендохірургіі. Дана методика дуже добре виявила себе при операціях на ізмененіях (індуративного) гомілковий шкіри і при терапії трофічних виразок. Стало доступним виконання травматичної ендоскопічного втручання з Лінтон через малий розріз далеко від змінених патологічно тканин.

Універсальної технікою, яка дає можливість прізвесті повну ревізію субфасціального простору, став доступ повільними темпами з гомілковий верхній треті. Розріз має довжину від 2 до 4 сантиметрів (при традиційній операції з Фельдеру або за Лінтон його величина складає від 25 до 30 сантиметрів).

При венозній недостатності ендохірургія при тому, що за своєю радикальністю ні в чому не поступається втручанню традиційного характеру за Лінтон, дає Можливо в 7-10 разів зменшити число ускладнень у важкій формі (бешихове воспаленіе , лігатурного свищі, келоїдні рубці, лімфорея, некрози шкіри, нагноенія) і травматичність. Також в кращу сторону змінилася і косметична операціі з істотним зниженням непрацездатності та реабілітаційних термінів. N

компресійного лікування являє собою один з необхідних та ключових способов терапії венозної недостатності у всіх наявних стадіях і формах. NВерний підбір виробів для компресії (бинти, панчохи), фізіологічне рівномірне распределеніе тиску і застосування оптимальної системи дають можливість добіться нормалізації мікроциркуляторних і флебогемодінаміческіх розладів. NПодбор виду трикотажу для компресії знаходиться в залежності від рівня конкретной ситуації і завжди вибирається в індивідуальному порядку.
Браузер зв'язку з усім перерахованим вище, терапія ХВН ніг представляє собою складну і не повністю вирішеною проблему, незважаючи на тривалу історію і разнообразіе способів терапії.

Консервативна терапія

Терапія даної патології повинна здійснюватися комплексно. Ключовим принципом прі цьому зізнається комплекс консервативних і хірургічних способів терапії. NПрі підборі лікувальних засобів слід враховувати вплив їх на патологічний процесс в різних ланках:

1. Збільшення тонусу вен.
N2. Поліпшення лімфатичного і венозного відтоку.
3. Корекція гемореології.
N4. Вплив на процеси мікроциркуляції.
5. Купірування різних шкірних явищ запальної та іншого характеру (мацерація, закінчення лімфи, екзема, виразка).

Для поліпшення відтоку та збільшення тонусу вен застосовують: сучасні лікувальні средства - ендотелон (двічі на добу по 150 мг), цикл-3-форт (на добу по 2-3 капсули), Гінкор форт (на добу по 2 капсули), детрелекс (на добу по 2 таблетки), Nа також класичні препарати - есцин (тричі на добу по 1-2 драже), Рутозид (двічі на добу по одній таблетці), анавенол (3-4 рази на день по 20 крапель на протяженіі 30 днів).
Для нормалізації гемореології та ліквідації мікроциркуляції порушень застосовують клопідогрель (один раз на день по одній таблетці), тиклопидин (двічі на добу по 1 таблетці), аспірин (100 мг на день), пентоксифілін (тричі на добу по 1 драже).

Для купірування запальних процесів використовуються НПЗП - протівовоспалітельние нестероїдні препарати: індометацин (за день до 4 капсул), діклофенак (тричі на добу по 1 таблетці), та мазі, до складу яких входить гепарін та нестероїдні протизапальні засоби: Гепатромбін (Декспантенол + алантоїн + гепарин), Індовазин (гепарин + індометацін), мазь індометаціоновая з диклофенаком.

Зміни, які формуються при варикозному захворюванні на мікроціркуляторном, клітинному та тканинному рівнях, зумовлюють потребу разработать схему медикаментозного раціонального лікування. Показаннями (абсолютними) до фармакологічного лікування визнаються симптоми (виражені) недостаточності вен (набряковий синдром, судоми в литках ніг, відчуття тяжкості) і осложненние види хвороби (лімфостаз вторинний, трофічні розлади).

Слід зауважити, що монолеченіе варикозного захворювання з застосуванням флеботоніческіх лікарських засобів нового покоління, які надають полівалентное вплив, дає можливість отримати стабільний ефект терапії без поліпрагмазіі та алергічних проявів.

Варикозна екзема. Лікування.

Терапія варикозної екземи представляється досить складним завданням і проізводітся хірургами та дерматологами спільно. Ключовою ланкою комплексної терапіі варикозної екземи вважається лікування місцевого характеру, яке осуществляется, грунтуючись на фазі захворювання, на рівні вираженості проявленій на шкірі і на запальної фазі.

Останнім часом класичні препарати для зовнішньої терапії заміняються на современние з терапевтичним ефектом більш високого рівня. місцеве Використання кортикостероїдних лікарських засобів базується на їх антіекссудатівном, протисвербіжну, антиалергічну, імуносупресивну та протівовоспалітельном впливі.

Для ефективності лікування екземи величезне значення має вірний підбір форми (лікарської) лікарського засобу. Він знаходиться в залежності від стадії процесса екземи на момент терапії. Лосьйони та емульсії використовуються для ділянок кожних покривів, які мокнуть, так як вони мають охолоджувальне вплив, уменьшают набряклість, підсушують вогнища, де відзначається поразка. Креми пріменяют в гострих фазах хвороби, які супроводжуються мокнути й екссудаціей. Хворим з лупиться, ліхенізірованной, сухою шкірою необхідний окклюзівний ефект, що допомагає пом'якшення і загоюють процес. У таких випадках пріменяют мазі жирного виду з малим вмістом води. Як бачимо, різні форми лечебних коштів дають можливість медичному працівникові вибрати оптимальний препарат, який ідеально підходить для конкретної фази і локалізації процесу. NТакім потребам відповідають мазь і крем фуроат мометазону і валерат бетаметазону. N

У випадках, коли спостерігається вторинна інфекція, що проявлется у присутності гнойних кірок і пустульозний елементів, необхідно місцеве лікування змінити. У етіх ситуаціях вибирають лікувальний засіб целестодерм В, що містить гераміцін. NЦелестодерм має у своєму складі гентаміцин (антибіотик з групи аміноглікозідов з широким колом впливу) і валерат бетаметазону. Гентаміцин проявляет активність по відношенню до грампозитивних і грамнегативних бактеріям. Мазь або крем слід наносити на уражені Хони шкірних покривів дважди на добу до зменшення проявів процесу, а потім після ліквідації прізнаков запалення ще протягом 3-5 діб.

У ситуаціях супутньої грибкової та бактеріальної інфекцій використовується препарати, які мають антимікотичним, антимікробну і протизапальну воздействіе (клотримазол, гентаміцин, дипропіонат, Тридерм). Лікувальний засіб следует наносити двічі на добу на пошкоджені зони шкіри протягом 3-4 тижнів. N

Якщо відзначається свербіж, прописуються антигістамінні препарати (хлропірамін, клемастін та інші) 3-4 рази на добу по 1 таблетці протягом 3-4 тижнів (в особо важких випадках можна вживати до 6 таблеток за день).

Місцева терапія виразки трофічної

При терапії виразки трофічної вірно підібраний метод місцевого лікування має огромное значення в прискорення процесу загоєння. При цьому застосовуються:

1. Компресійна адекватна терапія з використанням панчіх і еластичних бінтов, що покращує стан помпи (м'язово-венозної) і зменшує гіпертензію венозную.
2. Піднесений положення ноги, що прискорює лімфатичний і венозний відтік.
N3. Для відновлення тонусу вен слід створити спокій (функціональний) для ногі.
N4. Фізіотерапевтичні процедури і терапевтична гімнастика для підвищення мікроціркуляціі (лазерна терапія, ультразвукові хвилі, магнітотерапія).
N5. При мокнути й фіксуванні запальних проявів близько виразки активно іспользуются різні примочки (йодопірон, марганцово-кислий калій (пятіпрцентний), діоксідін, фурацилін - спирт у співвідношенні 2 до 1, ріванол).
После здійснення купірування запального гострого процесу слід наложіть пов'язки на виразку, з протизапальними і антибактеріальними мазями (левосін, левоміколь, іруксол мазь, діоксидинова п'ятипроцентна мазь) або аерозолями (пантенол, діоксіколь, олазоль та ін.)

Після того, як зазначено стихання процесу запалення, а виразка очищається від некротіческіх гнійних тканин за допомогою ферментів (протеолітичних), в грануляціонной фазі великим ефектом володіють масла (рапсове, шіповніковое, облепіховое) і мазі (метілураціловая, «Актовегін», «Солкосерил ®»). На цій фазі у последнее час відмінно проявило себе лікувальний засіб «Куриозін», яке імеет у своєму складі активні з біологічної точки зору елементи - цинк і кіслоту гіалуронову. Цінкгіалуронат посилює фагоцитоз, формує умови (фізіологічні) для процесів загоєння виразок трофічних. При цьому виявляється протівовоспалітельний ефект, колаген активізується, істотно збільшується мікроціркуляція. Лікувальний засіб варто наносити по одній краплі на один квадратний сантиметр безпосередньо на трофічну виразку. Перев'язки необхідно осуществлять на добу 1 або 2 рази.
N
Істочнік: http://www.evrofarm.su/


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-18 12:46:12

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-18 10:48:41

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 10:16:27

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-18 19:45:33

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-18 11:58:53

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-18 16:31:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-18 17:12:23

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-18 16:31:25

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-18 13:00:25

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02