Новий підхід до створення антибіотиків і протиракових препаратів

Матеріал долучено користувачем Minotavr

Новий підхід до створення антибіотиків і протиракових препаратів

Нещодавно розроблений метод візуалізації хімічних взаємодій і боротьби між мікроорганізмами може привести до створення нових антибіотиків, протигрибкових, противірусних та антиканцерогенною препаратів. Стаття про це нещодавно опублікована в Nature Chemical Biology.

«У геномі мікроорганізмів закодована здатність синтезувати велику колічество малих молекул, які можуть виявитися потенційними антибіотиками», -вважає доктор Пол Стрейт (Paul Straight, Department of biochemistry and biophysics at Texas A & M University). «Але оскільки ми не розуміємо, за яких условіях синтезуються такі молекули у їхньому природному мікросередовищі, ми може наблюдать тільки малу їх частину в лабораторних умовах».
N
Прімером тому є антибіотик еритроміцин, який часто прописують хворим с алергією на пеніцилін.

Бактерія Saccharopolyspora erythraea, метаболітом якої є еритроміцин, обладает генетично визначеною здатністю синтезувати велику кількість другіх малих молекул, які можуть виявитися цінними ліками. Еритроміцин бил відкритий за допомогою мікробних культур і звичайних методик отримання ліків. NДругіе потенційно корисні метаболіти вимагають кілька нетрадиційних методів ісследованія.
N
Історіческі склалося так, що медичні препарати виявляються виходячи з практіческіх спостережень, іноді навіть випадково чи шляхом використання активних інгредіентов гомеопатичних препаратів. Наприклад, використання синьої плісняви для лікування ран було народним засобом, що йде корінням у Середні століття. Але учение виділили й очистили активний компонент, пеніцилін, тільки на початку 20-го столетія. Ця подія ознаменувала собою початок ери «природних ліків», проізводімих мікроорганізмами.
N
Современние методи розробки лікарських препаратів грунтуються на технологіях скринінгу, знанні того, як контролюються інфекції і чому вознікают хвороби, на молекулярному рівні . Деякі нові препарати створюються что називається «з нуля», часто зі значними фінансовими витратами, але неожіданние відкриття того, що нам може запропонувати природа, ще не втратили своего значення.
N
Мікроорганізми, такі як бактерія, що продукує еритроміцин, взаємодіяли і боролися один з одним протягом мільйонів років, використовуючи всі ті ж малі молекули.

«Розуміння того, як мікроби взаємодіють один з одним і обмінюються хіміческімі речовинами , як присутність однієї сигнальної молекули або антібіотіка змінює продукування потенційних антибіотиків іншими, находящіміся поруч клітинами, приведе нас до нової стратегії отримання великої колічества потенційних терапевтичних засобів з будь-якої бактерії », - вважає Стрейт.

Якщо дивитися на речі глобально, то ми спостерігаємо недолік нових антибіотиків, разрабативаемих фармацевтичними компаніями традиційними способами, і постоянно збільшується кількість полірезистентних і знову з'являються патогенов.

Масс-спектрометричний метод, який використовується Стрейтом і його колегами, називається матрічно-активована лазерна десорбція /іонізація. Прилад іонізує частина образца лазерним випромінюванням, в тому час як кристалічна матриця захищає біомолекули від руйнування.
N
Пластіна, на якій знаходиться біологічний зразок, переміщається під час сканірованія, видаючи сотні тисяч спектрів. Потім дані обробляються компьютером і тому на візуальне зображення зразка.
N
Браузер своїх експериментах Стрейт і його колеги використовували дві звичайні бактерії, культівіруемие в лабораторії - Bacillus subtilis і Steptomyces coelicolor. Обидві оні часто зустрічаються в грунті. Бактерії культивувалися разом, і результати їх сложних хімічних взаємодій були зафіксовані за допомогою масс-спектрометра.
N
Браузер конкурентній боротьбі за ресурси бактерії синтезують малі молекули, які ізменяют моделі продукування антибіотиків, які функціонують при їх роздільному культівірованіі. Наприклад, учені виявили, що одна бактерія пригнічує біосінтез антибіотика, спрямованого на грампозитивні мікроорганізми (стафілококи і стрептококи), другий бактерією.
N
Полученние дослідниками дані свідчать про хімічну складності межвідових взаємодій. Використовуючи генетичне секвенування, вчені прийшли к висновку, що до 20% своєї ДНК бактерій відповідає за біосинтез малих молекул, іспользуемих ними для взаємодії і хімічних «битв» з іншими мікроорганізмамі.

Джерело: www.lana.alpe.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-17 21:13:02

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-17 22:11:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 03:43:44

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-17 23:59:45

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-17 08:19:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-17 10:53:03

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-17 22:27:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-17 21:21:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-17 21:51:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-08 20:45:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-17 15:50:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-15 02:41:39

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-15 02:41:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02