Відсутність тільки одного гена повертає ссавцям здатність до регенерації тканин

Матеріал долучено користувачем Minotavr

Відсутність тільки одного гена повертає ссавцям здатність до регенерації тканин

Пошуки, початі десятиліття тому зі випадкового спостереження, досягли певної віхи у своєму розвитку: виявлено ген, що регулює регенерацію у ссавців. Відсутність одного гена, названого р21, дарує потенційне зцілення мишам - тваринам, у яких здатність до регенерації вважалася давно втраченої в процесі еволюції. Таку здатність еволюція зберегла тільки у таких істот, як плоскі черв'яки, губки і деякі види саламандр.

У статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, учение з Інституту Вістар (Wistar Institute) продемонстрували, що миші з Пропущено гена р21 набувають здатність до регенерації втраченої або поврежденной тканини.

Браузер відміну від типових ссавців, заліковує рани шляхом формування рубця, еті миші починають з освіти бластеми, структури, пов'язаної з швидким клеточним зростанням і де-диференціацією, що спостерігається в амфібій. На думку вчених Інстітута Вістар втрата гена р21 змушує клітини таких мишей вести себе швидше Як ембріональні стовбурові клітини, ніж клітини дорослих ссавців. NЕксперіменти вчених надають переконливі докази зв'язку між тканевой регенерацією і контролем над поділом клітин.
N
«Майже так само, як у втратили кінцівку тритонів, у таких мишей відсутня або пошкоджена тканина заміщається здорової без всяких ознак рубцювання », - говоріт керівник дослідження Елен Хебер-Катц (Ellen Heber-Katz), доктор філософіі, професор Університету Вістар, що спеціалізується в області молекулярного і клітинного онкогенезу. «Поки ми тільки починаємо усвідомлювати последствія цих відкриттів, але, можливо, одного дня зможемо прискорити зцілення людей с допомогою тимчасової інактивації гена р21».
N
Хебер-Катц і її колеги використовували мишей з відсутнім геном р21 для раскритія таємниці, з якою вони вперше зіткнулися в 1996 році, спостерігаючи у своїй лабораторіі за мишами зовсім іншої лінії. MRL-миші, що вивчаються в експерименті, связанном з аутоімунними захворюваннями, мали спеціальні проколи у вухах - часто використовувані довічні маркери. Через кілька тижнів дослідники обнаружілі, що проколи у вухах зарості без сліду. Хоча експеримент довелося прекратіть, він поставив вченим нове питання: чи не є MRL-миші ключем до регенераціі у ссавців?

Откритіе призвело до того, що лабораторія Хебер-Катц продовжила свою роботу відразу в двох напрямках. У співпраці з генетиками Елізабет Бленкенхорн (Elizabeth Blankenhorn) з Університету Дрексел (Drexel University) і Джеймсом Чеверудом (James Cheverud) з Вашингтонського університету (Washington University) лабораторія сконцентріровала свою увагу на картування критичних генів, що викликають самоісцеленіе у мишей. Одночасно ведуться в Університеті Вістар клітинні ісследованія виявили, що в культурі клітини MRL-мишей ведуть себе зовсім не так, Як клітини мишей, не здатних до самозцілення. Кхаміліа Бедебаева (Khamilia Bedebaeva), доктор медицини і філософії, яка вивчала генетичні ефекти последствій аварії на Чорнобильському атомному реакторі, відразу ж помітила, що такіе клітини є атиповими, а також демонструють глибокі відмінності в характерістіках клітинного циклу і пошкодження ДНК. Це наштовхнуло доктора філософіі Ендрю Снайдера (Andrew Snyder) на думку про вивчення шляхів ушкодження ДНК і його впливу на контроль клітинного циклу.
N
Снайдер виявив, що р21, регулятор клітинного циклу, в клітинах, узятих з ушей MRL-мишей, постійно перебував у неактивному стані. Експресія р21 жестко контролюється супресорів пухлин р53, іншим регулятором клітинного деленія і відомим фактором багатьох форм раку. Кінцевий експеримент повинен був подтвердіть, що миші з відсутнім р21 демонструють регенерацію аналогічну той, яка спостерігалася у MRL-мишей. І він дійсно підтвердив це.
N
Як з'ясувалося, миші з відсутністю гена р21 вже були створені і широко Використано у багатьох експериментах. Але те, що такі миші легко заліковували своі вуха, не було відмічено ніким.
N
Браузер нормальних клітинах р21 грає роль гальма, що блокує прогресію клітинного цікла у разі пошкодження ДНК, запобігаючи подальше клітинний поділ і потенціальное перетворення клітин у ракові. У мишей без р21 спостерігається ожідаемое посилення пошкодження ДНК, але як це не дивно, вони не демонстріруют ніяких ознак раку.
N
У MRL-мишей вчені фактично побачили посилення апоптозу - також відомого як запрограммірованная клітинна смерть - механізму саморуйнування клітин, який часто включається при ушкодженнях ДНК. На думку Хебер-Катц саме такий тип поведенія клітин спостерігається у тварин, яким властива регенерація.
N
Комбінірованний ефект посилення клітинної регенерації і апоптозу може дозволити клеткам таких організмів швидко ділитися без виходу з-під контролю і превращенія на ракові. «Фактично, це аналогічно тому, що ми бачимо в ембріонах ссавців, в яких при пошкодженні ДНК р21 також залишається неактівним. Неактивний стан р21 сприяє індукції плюріпотентних состоянія клітин ссавців, підкреслюючи зв'язок між стовбурними клітинами, тканевой регенерацією і клітинним циклом », - коментує Хебер-Катц.
N
Істочнік: Нанотехнологіі в медицині та біології

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02