Проблеми із травленням, або Шашличні пристрасті

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій. N

Проблеми з травленням, або Шашличні пристрасті

Прихід тепла приносить у наше життя численні зміни. Змінюється і характер харчування: вилазки на природу з шашликами, збільшення в раціоні колічества свіжих овочів і фруктів, поїздки в інші країни, гостра і непрівичная кухня. І в результаті - проблеми з травленням.
N
Коли відпочинок не в радість

У нормі організм людини налаштований на прийом певної кількості їжі, достаточного, щоб задовольнити потребу в білках, жирах і вуглеводах. Під ето кількість синтезується відповідна порція ферментів, беруть участь в їх расщепленіі. Цей процес закріплений на фізіологічному рівні і підтримується регулярностью харчування і постійністю раціону. Але ось настає довгоочікуване тепло, світловий день подовжується, а люди, втомлені від довгої зими і сидіння в душних офісах і квартирах, виїжджають «на шашлики». І там уже, як правило, ні про Як дотриманні раціону мови не йде: смажене м'ясо, присмачене приправами або соусом, рясно доповнюється гострими і солоними закусками і, звичайно, запивається алкоголем.
N
Все це призводить до порушення звичного ритму вироблення травних ферментов, яке може вилитися як у відчуття незначного занепокоєння в жівоте, так і в хвороби органів шлунково-кишкового тракту з гострими проявами.

Прояви диспепсії:

• анорексія;
• метеоризм;
• уручну;
• колікообразная біль у животі;
• рясний панкреатогенний пронос.

У першу чергу про себе дає знати підшлункова залоза, ферменти якої виделяются у дванадцятипалу кишку, після того як в останню надходить піща. Нерівномірний режим харчування або незвично велика кількість гострою, жареной, жирної їжі, а також вживання алкоголю можуть призвести до запалення протока підшлункової залози, його спазму і скупченню в ньому великої кількості піщеварітельних ферментів. Ферменти ж агресивні по відношенню до тканини поджелудочной залози, і спочатку незначно, а з плином часу все сильніше оні впливають на клітини, руйнуючи їх. Цей процес супроводжується сильними болямі, що починаються в подреберной області та розповсюджуються у спину, під лопатку або область серця. Стан ускладнюється ознобом, серцебиттям, рвотой. Можливий також і другий варіант, коли хвороба переходить у хронічну стадію і проявляється після чергового свята чи застілля ниючий болем у подреберной області.
N
Нарушеніе роботи підшлункової залози може проявлятися й по-іншому - в двенадцатіперстную кишку надходить недостатньо ферментів, що проявляється «вовчим апетитом» або, навпаки, його відсутністю, нудотою, відрижкою воздухом, проносом.

Первие два варіанти називаються гострим і хронічним панкреатитом, вони пов'язані з поврежденіямі тканини підшлункової залози; останній говорить про диспепсії.

Як порушити дієту

Панкреатити і диспепсії лікують в основному за допомогою зміни способу життя : соблюденіем дієти і відмовою від зловживання алкоголем. Але це не завжди действенно, тому доводиться вдаватися до лікувальних схемами з використанням медікаментозной терапії, що включає ферментні препарати.

Сімптоми панкреатиту:

• гостра або тупий біль, що починається з глибини живота або клубової області і поступово приймаюча оперізуючий характер;
• біль може іррадіювати в лопатку, плече або область серця;
• гострі больові напади можуть супроводжуватися нудотою, блювотою, діареєю, головокруженіем, гіпотонією і втратою свідомості.

Отже, що ж таке ферментні препарати і коли їх слід застосовувати? По суті оні представляють собою набір травних ферментів, що синтезуються в поджелудочной залозі. Для лікування панкреатиту та деяких форм диспепсії іспользуют комплексні препарати, до складу яких входить ліпаза, амілаза і протеаза - ферменти підшлункової залози. При гострому і хронічному панкреатиті з тенденціей до загострення застосування цього комплексу у поєднанні з аналгетиками й спазмолітікамі приводить до блокування вироблення власних ферментів поджелудочной залози, що в свою чергу веде до зниження больового синдрому.
N
Браузер разі лікування диспепсії ферменти, які містяться в препараті, компенсують недостаток власних ферментів, перемішуючись при попаданні в двенадцатіперстную кишку з їжею і розщеплюючи недопереваренние харчові компоненти.

Такім чином, прийом ферментного препарату фактично являє собою заместітельную терапію, однаково ефективну як при панкреатиті, так і при діспепсіі.

Думка фахівця
Александр Шаріна, гастроентеролог, ендоскопіст, канд. мед. наук


Прічінамі панкреатиту можуть бути:

• похибки харчування;
• алкоголізм;
• інфекційні захворювання шлунково-кишкового тракту;
• токсичне ураження тканини підшлункової залози;
• захворювання жовчовивідних шляхів (холецистит, жовчнокам'яна хвороба);
• захворювання шлунку (виразки);
• онкологічні захворювання;
• механічна травма.

Панкреатити проявляються гострою або тупим болем, що починається з глибини жівота або клубової області і поступово приймаючої оперізуючий характер. NБоль може іррадіювати в лопатку, плече або область серця. Гострі больові пріступи можуть супроводжуватися нудотою, блювотою, діареєю, запамороченням, гіпотоніей і втратою свідомості.

Чаще всього основною причиною реактивного панкреатиту є погрішності в раціоне та зловживання алкогольними напоями.

Панкреатіт і диспепсія, викликані похибками у харчуванні, добре піддаються ферментной терапії препаратом на основі панкреатину (амілаза + ліпаза + протеаза). NСуществованіе двох лікарських форм препарату: желатинових капсул, що містять пеллети в плівковій оболонці, і таблеток, вкритих кишковорозчинною оболонкою, позволяет підібрати оптимальне та ефективне лікування при різних проявах заболеванія.
N
Однако панкреатичних дисфункція може проявлятися й по-іншому. Підшлункова железа безперешкодно виділяє панкреатичні ферменти в просвіт двенадцатіперстной кишки, але їх недостатньо для переварювання надлишкового колічества жирної або смаженої їжі. Тоді людини можуть турбувати анорексія, метеорізм, бурчання, переливання і колікообразная біль у животі, рясний панкреатогенний пронос.
N
Подобное стан називається диспепсією. У розвитку диспепсії важливу роль іграют неповне розщеплення харчових речовин ферментами, прискорений або замедленний пасаж хімусу по шлунково-кишковому тракту, а також дисбактеріоз. У результате утворюються такі токсичні продукти, як індол, аміак і нізкомолекулярние жирні кислоти, які дратують слизову оболонку кишки, усілівают її рухову активність і, всмоктуючись, викликають інтоксикацію організма. Корекція порушення травлення заснована на додатковому введенні в піщевой раціон відсутніх речовин і дієті.
N
Прі відсутності ефекту від дієти протягом перших кількох днів доцільно дополнітельно застосовувати препарати, що сприяють нормалізації травлення.
N
і панкреатит, і диспепсія добре піддаються ферментної терапії. В даний час в арсеналі лікарів є ферментний препарат, що містить панкреатин (амілаза + ліпаза + протеаза) і що випускається в двох лікарських формах: желатинові капсули з пеллетами, покритимі ентеросолюбільной оболонкою, і таблетки кишковорозчинною оболонці.
N
Первая форма препарату - в інноваційній капсульної оболонці з великим колічеством пелет - містить панкреатин у дозі 10 000 ОД. Пелети рівномірно перемешіваются з їжею у дванадцятипалій кишці, після чого ферменти починають актівно розщеплювати харчові компоненти. Приймати цю форму препарату потрібно в завісімості від ступеня екзокринної недостатності. При легкій - по 1 капсулі 3-4 рази на день під час прийому їжі, при помірному - по 2 капсули 3-4 рази на день, при вираженій - по 3 капсули 3-4 рази на день. Тривалість прийому препарата становить від одного місяця до постійного прийому при необхідності і рекомендаціі лікаря.
N
Таблетірованная форма препарату, що містить 20 000 ОД панкреатину, застосовується для лікування панкреатиту з проявами больового абдомінального синдрому. NДействіе препарату засноване на дуже тонкій і правильної корекції дисфункції поджелудочной залози - під впливом трипсину в верхній ділянці тонкого кишечнику проісходіт гальмування секреції, що грає важливу роль у зменшенні болевого синдрому при хронічному панкреатиті. Трипсин пригнічує стимульовану секрецію підшлункової залози, надаючи аналгезуючу дію, а панкреатіческіе ферменти вивільняються із лікарської форми у лужному середовищі тонкого кишечника. Вони захищені від дії шлункового соку кислотостійкої оболочкой, що також підвищує ефективність даного препарату. Максимальна ферментатівная активність препарату відзначається через 30-45 хвилин після перорального прийому.
N
Прі помірної інтенсивності болю курс становить 1 таблетку 3 рази на день з пріемом їжі протягом 10-14 днів. При вираженій болю препарат приймається за 1 таблетке 4 рази на день (разом з прийомом спазмолітиків і анальгетиків) курсом до 1 місяці і більше при необхідності.
N
Препарат добре переноситься. Крім того, він не містить жовч і цукор, тому Його можна приймати діабетикам.

Стаття опублікована в газеті 'Фармацевтичний вестнік'


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-31 07:46:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-31 07:46:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-31 07:47:00

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-31 09:05:31

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-31 13:57:12

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-31 07:47:08

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-31 07:47:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-31 12:08:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-31 07:47:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-31 07:47:15

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-31 07:47:16

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-31 07:47:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-31 07:47:21

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-31 07:47:23

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-31 07:47:25

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-31 07:47:27

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-31 07:47:30

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-31 13:25:23

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-31 07:47:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-31 10:57:30