Ставка на терапевтичне клонування

Данная інформація призначена для фахівців в галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.
Органи з перших рук

Ян Вілмут робить ставку на терапевтичне клонування

Берлін, 25 вересня 2002 р . Кожен знає про овечки Доллі, деякі - про Поллі, а дехто також чув і про те, що до Доллі вже були (існували) клоніровани (клони) вівці Морган і Меган. І вже ніяк не меншу популярність сніскал 'батько-творець' цих клонованих тварин професор Ян Вілмут. Сам же учений поставив перед собою вже нову мету: використати своє ноу-хау для развітія терапевтичного клонування. Дослідницький Фонд Ернста Шерінга високо оцінив новаторські досягнення професора Яна Вілмута і присудив йому премію Ернста Шерінга за 2002 рік. Ця премія, розмір якої становить 50 тисяч євро, є найбільш великою з усіх премій Німеччини, які присуджуються за научно-дослідні досягнення. Урочисте вручення відбудеться 25 сентября 2002 р. у Драматичному театрі (Schauspielhaus) Берліна.

У 1997 році в науковому журналі 'Nature' професор Вілмут повідомив про успішне репродуктівном клонуванні (організмів) ссавців. У результаті овечка Доллі відразу стала зіркою. Світ дізнався про перший життєздатному ссавець, генетіческій матеріал (код) якого відбувається з повністю диференційованої клеткі, взятої з тканин вимені дорослої вівці породи Finn Dorset.

Займаючись проблемами клонування вівці, Вілмут з самого початку рішуче виступал проти клонування людини. Він відкидав це і з етичної точки зренія, і через проблем при технічному освоєнні даного методу.

При цьому в наслідку Вілмут зацікавився проблемою терапевтичного клонірованія, що дозволяє проводити зародкові стовбурні клітини людини: первоначально - для фундаментальних досліджень, а пізніше - для терапевтичних целей. Особлива перевага для досліджень професора Вілмута і його співробітників з Рослінского Інституту (поблизу м. Единбурга, Шотландія) полягає в тому, що брітанское законодавство з 2001 року допускає (при проведенні суворого етіческого контролю терапевтичне) людське клонування (людського ембріона) для отримання стовбурових клітин при дотриманні суворих етичних норм. .

Метою дослідника є вирощування нових тканин на основі стволових клеток. Наприклад, інтактні нервові клітини для страждаючих хворобою Паркінсона, новие острівковий клітки для хворих на діабет по типу I, а, може бути, і для відновлення хворого серця - можливості великі. Однак реалізація етого проекту буде нелегка і не варто розраховувати на швидкі результати. Поки ведутся фундаментальні дослідження, але вже досягнуті перші конкретні успіхи в дослідженні з гризунами.

Переваги терапевтичного клонування

Існують наступні можливості для отримання стовбурових клітин:

поряд з кістковим мозком дослідники все частіше виявляють в органах і тканях людини і так звані дорослі стовбурові клітини. Перевага полягає в тому, що донором клітин є сам пацієнт і, таким чином, створені на основе цих клітин нові органи імунологічно сумісні і подальше їх отторженіе імунною системою малоймовірно (неможливо). Недолік же заключается в тому, що потенціал цих стовбурових клітин поки не досить точно ізучен. Крім того, складний процес виділення (диференціації) і розмноження цих клеток.

Іншим джерелом можуть служити бластоцисти - запліднені яйцеклітини на очень ранній стадії процесу розподілу. З них можна виділити так звані зародишевие стовбурові клітини, які, за наявними сьогодні даними є більш універсальнимі, ніж дорослі стовбурові клітини. Їх можна отримати з (Вихідним пунктом) (можуть служити або (надлишкові) (ранні) знаходяться на ранній стадії развітія ембріонови, (що виникли) утворених при заплідненні iIn-vitro, або путем або терапевтіческогое клонірованіяе. Однак при використанні методу іскусственного запліднення виникає небезпека, що імунна система реціпіента може не 'прийняти' отримані з цих тканин стовбурові клітини, (як чужеродние), і виникне їх подальше відторгнення як чужорідної тканини.

Інакше стоїть справа при другому варіанті - терапевтичному клонуванні. Тут ядро диференційованої клітини самого пацієнта поміщається в яйцеклітину, з которой попередньо було видалено її ядро. З ембріональних стовбурових клітин виращенной на цій основі бластоцисти згодом реконструюються тканини для паціента. Так як донор і реципієнт - ідентичні (це один і той же чоловік), то іммунних проблем не виникає.

Те, що просто на словах, складно на практиці. Існує цілий ряд відкритих вопросов, над вирішенням яких наполегливо працює Ян Вілмут і його відділ 'Gene Expression and Development' ('Експресія генів і розвиток'). Поки вчені располагают тільки попередні дані про те, які чинники управляють перепрограммірованіем ядра клітини. А зрозуміти це дуже важливо, так як ядро полностью диференційованою і, таким чином, спеціалізованої клітини іспользует тільки частина всіх наявних генів. Іноді пересадка ядра взагалі не пріводіт до поділу клітини. Очевидно, що білки в цитоплазмі яйцеклітини грають решающую роль.

Ян Вілмут і його співробітники сподіваються краще зрозуміти основні принципи перепрограммірованія за допомогою експериментів з клонування мишей, тому що 'їх більш швидке в порівнянні з овець або рогатою худобою розвиток дозволяє значітельно бистреео отримувати відповіді на основні питання ', - заявив Вілмут. При цьому його співробітники працюють з ядрами різних донорських клітин. После пересадки ядра в яйцеклітину за попередньо віддаленим власним ядром ісследуется вплив чужорідного для яйцеклітини ядра на подальший розвиток яйцеклеткі і проводиться порівняння цих даних з результатами розвитку 'нормальної' яйцеклітини. При цьому особлива увага приділяється белкаму хромосом, напрімер, для того, щоб дослідити вплив гістонів та їх модифікацій, які вознікают, як тільки запускається зберігається збережена в ДНК програма развітія.

паралельно в Рослінском Інституті ведеться підготовка до виробництва зародишевих стовбурових клітин людини. Вчені передали свою методику отримання клеток (концепцію проведення досліджень) у державні контролюючі органи і чекають їх схвалення. Поряд з можливістю відтворювати для організма 'запчастини' Ян Вілмут вважає, що ембріональні стовбурові клітини, полученние (з) з використанням ДНК пацієнта, мають більш широкий потенціал. 'Існує ідея про проведення індивідуального тесту для з'ясування ефективності (дієвості) різних лікарських засобів. На підставі дослідження стволових клітин від різних донорів ми по всій ймовірності зможемо вивчити разлічние метаболічні процеси активних речовин і, таким чином, передбачити еффектівность препарату ще до його застосування '.

Рішуче' Ні 'копіюванню людини

Як тільки овечка Доллі стала ізвествна світу, стали виникати фантазії про клонірованіі людини. То тут, то там Яна Вілмута стали порівнювати з Франкештейном, який не зміг утримати під контролем своє 'створення'. Вілмут ж с самого початку твердо заявляв про своє неприйняття можливості відтворення человека. І не тільки тому, що не бачить у цьому сенсу ... Основна причина на Його погляд полягає в дуже високого ступеня ризику. Овечка Доллі 'вийшла' у вчених тільки з 277 спроби. Але навіть у випадку оволодіння методом виробництва здорових клонів вчений-ембріолог виступає проти клонування людини. 'Взяти хотя б чисто психологічну проблему людини, обнаружевшего, що він є точной копією іншої людини'.

А якщо хтось одного разу все ж зробить це? Відчує чи Ян Вілмут, заложівшій основи клонування, свою провину? 'Немає і ще раз ні', - рішуче заявляет вчений і, посилаючись на значне число жертв дорожньо-транспортних проісшествій, говорить: 'Не можна ж у цьому звинуватити Готліба Даймлера на підставі того, що він був піонером автомобілебудування?'

Премія Дослідницького Фонду Ернста Шерінга присуджується щорічно вже в теченіе останніх одинадцяти років. Нею нагороджуються всесвітньо відомі вчені за видающіеся фундаментальні дослідження в природознавстві, перш за все, в біологіі, хімії чи медицині. Дослідницький Фонд Ернста Шерінга був заснований в 1991 році для сприяння фундаментальним дослідженням у галузі природничих наук та медицини. Лауреатами премії з 1992 року були наступні видатні вчені: Петер Х. Зеебург (Peter H. Seeburg), Крістіане Нюсслейн-Фольхард (Christiane Nüsslein-Volhard), Берт Фогельштейн (Bert Vogelstein), Ясутомі Нішізука (Yasutomi Nishizuka), Джуда Фолкмен, Йохан Мулцер (Johann Mulzer), Ільмі Шліхтінг (Ilme Schlichting), Майкл Дж. Беррідж (Michael J. Berridge), Такао Шимізу (Takao Shimizu) і Кіріакос К. Ніколау (Kyriacos C. Nicolaou).

Деякі містяться в цьому прес-релізі висловлювання, в которих не наводяться документально доведені фінансові результати або історіческіе факти, носять попередній характер. Особливо це стосується прогноза майбутніх подій, тенденцій, планів і цілей. Такі висловлювання не можна рассматрівать, як абсолютно гарантовані, так як вони можуть піддаватися естественним відомим і невідомим ризикам, не піддаються вимірюванню і на них могут впливати інші фактори, внаслідок яких дійсні результати, плани і цілі Schering можуть значною мірою відрізнятися від висказанних або інших прогнозів. Schering не бере на себе обязательства публічно актуалізувати або переглядати дані висловлювання в свете нової інформації, майбутніх подій або з інших причин.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати на сайтах www.schering-fg.de і www.schering.de

або у відділі корпоративних комунікацій Schering AG

Pharma: Frank Richtersmeier, Tel.: +49-30-468 176 61, frank.richtersmeier @ schering.de


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-18 12:46:12

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-18 10:48:41

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 10:16:27

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-18 19:45:33

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-18 11:58:53

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-18 16:31:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-18 17:12:23

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-18 16:31:25

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-18 13:00:25

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02