Короткий огляд потенційних вакансій на фармацевтичному ринку Росії

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.
Почнемо з невеликого екскурсу в історію. Давно канули в Лету часи Авіценни і Парацельса - легендарних цілителів минулого, які працювали за принципом 'сам собі фармацевт і аптекар'. У сучасному світі фармацевтичне виробництво - один з найбільш наукоємних і високотехнологічних. Воно як губка вбирає в себе всі передові досягнення в різних областях людських знань. Розробка одного, нехай навіть не самого революційного, препарату - процес довготривалий, нерідко триває роками. Не будемо приводити конкретні показники обсягу фармацевтичного ринку Росії (таку інформацію можна почерпнути в будь-якому спеціалізованому виданні). Однак той факт, що вболівати люди, на жаль, не перестають ніколи, вже дає хоча б саме загальне враження про масштаби цього ринку. До того ж не слід забувати і про дуже близькому до фармацевтичного ринку парафармацевтики (зубні пасти, памперси та інші гігієнічні засоби), адже 'гравці' в цих секторах - і серед постачальників-виробників, і серед дистриб'юторів, - як правило, одні і ті ж.
Спробуємо скласти деяке уявлення про прийняті в даній сфері правилах гри і способах в неї вступити. На фармацевтичному ринку представлені дві групи вакансій: пропоновані виробниками і пропоновані дистриб'юторами.
Вакансії виробників (особливо іноземних) - найбільш ласий шматочок для амбітного здобувача. Але і ставляться до кандидатів вимоги тут вельми високі. На які посади можна претендувати в цьому секторі? Звичайно, все залежить від рівня і положення на ринку самої компанії-виробника, однак структура представництв у всіх компаній приблизно однакова.
Отже, підемо зверху вниз. Найвища посадова позиція - голова представництва, намісник штаб-квартири компанії. Як правило, цю посаду займає громадянин країни, в якій розташовується головний офіс фірми. Хоча є приклади, коли представництвами великих іноземних компаній керують наші співвітчизники. Крім вільного володіння англійською або мовою, прийнятою в штаб-квартирі компанії (для громадян РФ), здобувач повинен мати певний досвід проживання в Росії (для іноземців), а головне - бути професіоналом. Вища фармацевтична освіта не є строго обов'язковим, однак диплом MBA, як правило, необхідний. На такі посади рідко потрапляють люди з боку. Типові голови представництв у Росії - молоді, добре освічені іноземці, які планують швидко зробити кар'єру і працюють за контрактом, або ж наші колишні співвітчизники, пожівшіе деякий час за кордоном і повернулися сюди вже в іншій якості. Про зарплати подібних посадових осіб говорити не прийнято.
'Другими' людьми у представництві є комерційний директор, key account manager, координатори програм, заступники голови представництва, директор з продажу, регіональні представники і т.д. При всій різноманітності назв суть одна: це 'робочі конячки', які тягнуть на собі весь віз продажів лікарських препаратів, не займаючись, на відміну від своїх начальників, 'високими матеріями'. Залежно від штату представництва в обов'язки цих фахівців можуть входити контрактна робота, проведення робочих переговорів з дистриб'юторами, збір аналітики з продажу, а іноді й питання транспортної логістики. Таких посад у представництві, як правило, декілька. Повноваження і сфери впливу людей, їх займають, звичайно розподіляються за регіональним або іншій ознаці. У великих представництвах іноді заступнику голови підпорядковуються всі інші. Ця посада досить творча, цікава і відповідальна - як правило, така робота добре оплачується. Потрапити на неї реально і з боку (наприклад, через кадрове агентство), проте для цього необхідно мати хороший багаж у вигляді 'досвіду успішних продажів', вільного володіння іноземною мовою, вищої економічної або медичної освіти. Типові представники - колишні лікарі, на зорі 'нового НЕПу' пішли з медицини в бізнес, або випускники Плеханівській академії.
На третіх ролях у цій своєрідній піраміді - фахівці з митного оформлення, різноманітні логісти, референти, маркетологи (їх можна також віднести і до раніше описаної другій групі), PR-менеджери, тренінг-менеджери і фахівці, які координують роботу медичних представників. Вимоги до кандидатів тут нижче і специфічні для кожної конкретної вакансії. Основну роль відіграє досвід роботи в подібній посаді в інших компаніях, причому зовсім не обов'язково фармацевтичних.
І, нарешті, на четвертому місці стрункими рядами виступають офісні секретарі та медичні представники. На утриманні роботи останніх зупинимося докладніше. Посада медичного представника - це перш за все найширше поле докладання зусиль для лікарів та фармацевтів, які втомилися працювати за невеликі зарплати. Суть роботи досить проста: відвідування колег - діючих лікарів - із розповідями про препарати компанії та вручення їм різноманітних рекламних матеріалів. Незважаючи на те, що ця вакансія позиціонується в самому низу піраміди, не варто ставитися до неї як до нікому 'останнього варіанту'. По-перше, тому, що для лікарів, які ніколи не займалися бізнесом, це дуже непоганий спосіб отримувати додаткові гроші, не перериваючи роботу за своїм основним фахом (деякі роботодавці пропонують часткову зайнятість). По-друге, якщо мова йде про повну зайнятості, медичні представники нерідко отримують соціальний пакет. Наприклад, їм можуть виділити службовий автомобіль або оплачувати амортизацію особистого. По-третє, і це найголовніше, робота медпредставники - хороший старт для кар'єри. Відомий випадок, коли дівчина, яка прийшла на таку посаду за оголошенням, зуміла забезпечити значне зростання продажів і за якісь півтора - два роки досягла другий щаблі ієрархії, ставши менеджером із ключових клієнтів. Головною вимогою до кандидатів є медичне або фармацевтичну освіту. Також бажано мати презентабельну зовнішність, а для роботи у великих західних фірмах - знати іноземну мову.
Все вищесказане відноситься в основному до закордонним компаніям. Деякі російські виробники, котрі стали на шлях розвитку за західним зразком, також створюють у себе подібного роду структуру, однак, поступаючи туди на роботу, необхідно робити поправку на горезвісний 'російський менталітет'.
Тепер про вакансії дистриб'юторів. Їх, у свою чергу, варто розділити на вакансії дистриб'юторів первинного і вторинного ринку. Розрізняються вони не тільки переліком можливих посад, але й специфікою роботи на кожній з них.
Розбирати в рамках даної статті вакансії в сфері вищого керівництва фірми (генеральні і фінансові директори, заступники генерального директора тощо) безглуздо, оскільки ці посади, як правило, займають господарі або співзасновники компанії. Що з'являються на даному рівні вакансії заповнюються, в першу чергу, за рекомендацією.
На другу сходинку слід поставити керівників відділів продажів, закупівель, маркетингу та PR, а також відділу кураторів філій. Відділ продажів у великих Фарм-може підрозділятися на відділи оптових і аптечних продажів. Відповідно, на чолі кожного з підвідділів варто свій бос. Вимоги до кандидатів не надто жорсткі: наявність фармацевтичної освіти не настільки важливо, однак вища, і бажано економічна, освіта - обов'язково. Необхідні також добре знання комп'ютера та вміння керувати людьми, адже в підпорядкуванні у вас може бути 10 і більше осіб. Головне для здобувача - досвід ефективних продажів. На такі посади охоче приймають випускників вузів старше 30 років з досвідом подібної роботи. Приблизно ті ж вимоги пред'являються до кандидатів на посаду начальника філіальної мережі, але в цьому випадку необхідна ще і готовність до частих відряджень.
Начальник відділу закупівель - одна з ключових фігур компанії. Основна вимога до претендентів - вміння грамотно вести переговори. Це особливо важливо для дистриб'юторів першої ланки, яким необхідно вміти домовлятися з іноземними партнерами. Втім, іноді це простіше, ніж спілкуватися зі співвітчизниками. На таку посаду охоче приймаються випускники технічних і гуманітарних вузів, знайомі з основними бізнес-процесами та навичками ведення ЗЕД. Як не дивно, знання іноземної мови не входить до числа обов'язкових вимог, оскільки спілкування з усіма значущими компаніями-виробниками відбувається через російськомовних співробітників у представництвах. Диплом MBA теж не потрібно, однак його наявність буде великим плюсом для претендента.
На посаді начальника відділу маркетингу і PR зазвичай хочуть бачити людину з вищою маркетинговим або фармацевтичним утворенням і хорошим досвідом аналогічної роботи, в деяких випадках необхідне вміння працювати з базами даних для збору аналітики.
На третій сходинці 'дислокується' армія менеджерів з продажу, закупівель, а також маркетологів. Великою перевагою для продають менеджерів є наявність власної клієнтської бази. Це дає непоганий виграш в зарплаті, так як винагороду за працю зазвичай складається з окладу й відсотка від продажів. Втім, забезпечити гарні продажі компанії і безбідне існування для себе можна, навіть почавши з нуля. Фармобразованіе тут, як правило, не є обов'язковим, хоча і дуже вітається. Менеджери із закупівель, крім забезпечення наявності препаратів на складі, можуть займатися контрактною роботою, брати участь у переговорах з постачальниками, володіти інформацією щодо розрахунків. Звідси і пропоновані до претендентів вимоги: хороші аналітичні здібності, впевнене володіння комп'ютером; для дистриб'юторів першої ланки - знання основ транспортної та складської логістики, митного і валютного законодавства РФ; для роботи в компаніях, що ведуть закупівлі на вторинному ринку, - висока працездатність, вміння швидко орієнтуватися в постійно мінливому ринку. Правда, багато великих компаній йдуть по шляху поділу всіх перерахованих обов'язків між співробітниками відділу закупівель, але в цьому випадку треба бути хорошим фахівцем у своїй галузі.
До маркетологам і співробітникам, що займаються рекламою, ніяких специфічних для фармацевтичного ринку вакансій вимог не пред'являється. Вони повинні бути професіоналами у своїй справі.
У великих компаніях у кожного з менеджерів може бути один або кілька помічників, які виконують технічну роботу. Ці люди отримують на 20-30% менше свого начальника, але мають реальну перспективу досить швидко піднятися до посади менеджера.
Підрозділ, зване групою митного оформлення товару, передбачено тільки в дистриб'юторів першої ланки. Співробітники групи займаються 'розмитненням' товару і спілкуються безпосередньо з митними органами. Вимоги до кандидатів - досвід аналогічної роботи, а іноді - наявність сертифікату митного брокера. У деяких компаніях такі вакансії називаються 'менеджер з ЗЕД'.
І, нарешті, четвертий рівень в посадовій ієрархії у фармацевтичній компанії - співробітники складу, відділу сертифікації та ряду допоміжних служб. Такі вакансії на ринку зустрічаються досить рідко, так як працюють на відповідних посадах люди намагаються триматися за своє місце. Великим і безсумнівним плюсом тут є досвід роботи в якості комірника або службовця у відділі сертифікації. Необхідно мати закінчену середню, а іноді - спеціальну освіту. Дуже непогано, якщо ви хоча б трохи володієте ПК: склади великих дистриб'юторів зазвичай комп'ютеризовані.
У даній статті ми розглянули лише специфічні для фармацевтичного ринку вакансії . Так що якщо ми нічого не сказали, приміром, про IT-фахівців, то це зовсім не означає, що таких вакансій у цій сфері немає. Крім того, реальна структура компаній може значно відрізнятися від описаної нами: все залежить від розмірів самої організації та бачення предмета її керівництвом. Претендентам слід враховувати, що тільки в Москві існують близько 50 активно працюють у цьому сегменті ринку компаній, а також велику кількість представництв великих заводів-виробників, тому перспективи для знаючого, цілеспрямованого фахівця є завжди.
Денис Ковальов
'Робота & Зарплата'

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-19 14:29:04

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-19 14:18:31

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-19 10:20:59

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-19 03:30:52

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-19 08:00:49

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-19 15:58:59

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-18 16:47:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-19 14:29:56

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-19 01:33:30

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-19 11:20:14

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-18 16:01:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-19 01:21:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-18 20:55:03

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-18 22:23:24

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-18 18:51:20

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02