Введення ПДВ на ліки збільшило розміри тіньового ринку

Введення ПДВ на ліки збільшило розміри тіньового ринку

Введення ПДВ на ліки «на десятки відсотків підвищив розміри тіньового ринку», що торгує неякісної фармацевтичною продукцією. Про це заявив на прес-конференції перший заступник міністра охорони здоров'я РФ Антон каслінське.

За його словами, зростання цін на ліки, спровокований зазначеної мерой, складе 11,5%. На думку президента Російської фармацевтичної ассоціаціі Олександра Апазова, з урахуванням ряду додаткових факторів зростання може составіть до 17%. На думку фармацевтів, урядова міра вдарила і по потребітелям, і по виробниках.

Іменно за ініціативою уряду два роки тому був прийнятий закон, устанавлівающій ставку ПДВ у 20% на медичну продукцію. З урахуванням прогнозів слішком різкого зростання цін реалізація цього документа була спочатку відстрочена, а затем в нього були внесені доповнення. Після того, як законодавці знизили розмір НДС до 10%, закон набув чинності. Згідно з даними учасників парламентських слушаній на тему «Про ситуацію, що склалася на фармацевтичному ринку РФ», вже у начале року оптові ціни на ліки підвищилися в середньому на 11,5%, роздрібні - на 12,1%. При цьому в деяких регіонах, особливо північних і далекосхідних, Цей зростання склало до 30 і навіть 40% і при цьому триває. На думку правітельства, ситуація не настільки страшна. У багатьох європейських країнах ПДВ на фармацевтичну продукцію істотно вище, ніж у Росії, - 15-25%, і нічего.

Такой податок не завдає шкоди прибутків виробників, але дає державі серьезний доход - у цьому році, як очікується, сума додаткових надходжень до россійскій бюджет складе 6-9 млрд крб. Що стосується зростання цін, то він спровоцірован в основному торговими надбавками, які встановили місцеві органи власті. Виробники дотримуються іншої думки, вважаючи, що нововведення ударіло в першу чергу з ним, а не за імпортерам ліків та медичного оборудованія. Саме залежність російського ринку ліків від імпорту віце-прем'єр Валентина Матвієнко в минулому році назвала «проблемою на межі національной безпеки». Ця залежність нині складає до 60%, при тому, що большая частина російської продукції робиться на привізній сировині.

Як результат - високі ціни, які роблять багато ліків малодоступними для шірокіх верств населення, особливо пенсіонерів. При цьому вказується, що ПДВ на лекарства в багатьох країнах дійсно вищі, ніж у Росії, але є багато развітих країн, де цей податок нижче (Франція, Бельгія, Фінляндія і т.д.). Отечественним виробникам доведеться, мовляв, перестати думати про розширення і модернізаціі виробництва, оскільки оборотні кошти підуть на сплату ПДВ. Правда, так думають не всі - деякі фармацевти вважають, що новий податок позволіт їм навіть де в чому заощадити, але, мабуть, все залежить від структури їх бізнеса. Лобіювання в Думі і в ЗМІ «попускають» ініціатив величезне, і це не удівітельно: фармацевтичний бізнес вельми доході.

Лекарственная проблема - одна з найскладніших в Росії. На фармацевтичному ринке панує величезна кількість дистриб'юторів і перепродавців, які тільки накручівают зайві націнки на ліки, самі нічого при цьому не виробляючи. Якщо в цивілізованих країнах кількість таких фірм-посередників не перевищує 5-7, то в Росії їх ще два роки тому нараховувалося до 7 тис. (зараз трохи менше). Правітельство намагається вирішити проблему, посиливши контроль за діяльністю фірм-посередників, а також намагаючись зобов'язати виробників і дистриб'юторів наносіть на упаковку ліки його так звану реєстраційну ціну (собівартості) і карати за більш ніж 30% різниці між цією і роздрібної цінами .

Але поки більша частина цих пропозицій законодавчо не оформлена через существенних юридичних «нестиковок». І споживач змушений купувати лекарства, незважаючи на все більш зростаючі ціни. Тим більше що нескінченні телевізіонние ролики про користь різних 'шипучих' і 'швидкорозчинних' переконали многіх російських покупців, що без них їх здоров'я в небезпеці. У результаті в деяких російських регіонах частка ліків у видатковій частині сімейного бюджета досягла величезної цифри - 25% (у той час як в Англії, наприклад, вона не више і 2%). Насправді, на думку міністра охорони здоров'я Юрія Шевченка, большінство препаратів, нині продаються в аптеках, росіянам «зовсім не потрібні» (треба більше дбати про постійне і правильне харчування, боротися з «курінням, пьянством і наркоманією»). Тому, можливо, подорожчання ліків в результаті введенія нової ПДВ і не піде на шкоду росіянам.

Але поки що вони в цьому не впевнені. Тим більше що фармацевти ведуть потужну кампанію на свій захист від «утиски державою», переконуючи споживача, що введенная з січня ПДВ сприяє подорожчання ліків і збільшення тіньового ринка (на якому переважає сумнівна продукція, вироблена в азіатських странах). Яка точка зору переможе - ще невідомо. Ймовірно, коли будуть подведени річні підсумки, зокрема, як по ціновій динаміці, так і по поступленію коштів до бюджету, прихильники і супротивники нової податкової політики смогут помірятися більш зримими аргументами. Хоча в таких суперечках далеко не всегда вирішують аргументи. Вирішують можливості.

Джерело: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-09-17 21:13:02

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-09-17 22:11:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-09-18 03:43:44

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-09-17 23:59:45

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-09-17 08:19:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-09-17 10:53:03

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-09-17 22:27:07

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-09-17 21:21:05

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-09-17 21:51:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-09-17 10:27:17

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-09-16 11:33:52

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-09-08 20:45:37

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-09-17 16:41:00

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-09-17 15:50:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-09-15 02:41:39

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-09-16 18:35:23

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-09-16 06:14:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-09-15 02:41:28

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-09-15 02:41:30

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-09-16 17:49:02