Патологоанатом - вимираюча професія

Патологоанатом - вимираюча професія

В очах обивателів робота патологоанатома малоприваблива і моторошнувата: приходиш на службу, а тебе чекають трупи. Частенько їм приписують обов'язки судово-медичних експертів, яким дістаються всі «кримінальні тіла». Насправді патологоанатоми розкривають померлих «своєю смертю», причому аутопсії (по-грецьки «розкриття») - це лише менша частина їх роботи.

«БІЛЬШЕ всього часу займає робота з біопсійному матеріалом, - розповідає патологоанатом, заступник директора з наукової роботи НДІ пульмонології МЗ РФ, доктор мед. наук, професор Андрій Львович Черняєв. - Ми такі ж діагности, як рентгенологі, і такі ж клініцисти, як терапевти та хірурги. Більшість людей думает, що ми працюємо з трупами, а насправді, коли патологоанатом дивиться біопсійний матеріал, від його висновку може залежати людське життя.

Вскритія, які вважають нашою основною роботою, на превеликий жаль, можуть вскоре взагалі відійти в минуле. Чому «на жаль»? До 1990 року ми розкривали прімерно 70% всіх померлих. І завдяки цьому знали причину смерті та рівень смертності від різних видів патологій. Найголовніше, ми могли встановити причини ошібок діагностики, і на наших висновках вчилися лікарі-практики.

Браузер 1991 Дума прийняла закон, за яким розтину можна проводити тепер только за згодою родичів. А це загрожує повною безкарністю для лікарів. Больной помер, його поховали - і все, ніяких «від чого?», «Чому?» не буде. У Москве після цього прийняли підзаконний акт, відповідно до якого, якщо з больним після надходження в стаціонар провели хоч якусь медичну маніпуляцію, починаючи з постановки підключичних катетерів і закінчуючи гастроскопіей, розтин повинно проводитися. У деяких московських лікарнях благодаря цього підзаконному акту збереглися показники п'ятнадцятирічної давності: розкривають, як і раніше близько 70% померлих. А по Росії число розтинів уже становить приблизно 25%. Через 5 - 6 років ми отримаємо повне беззаконня, і врачі абсолютно не будуть боятися зробити помилку: все одно, якщо родичі вовремя щось не запідозрять, ніхто нічого не доведе.

По звітів головного патологоанатома Москви, 36% російських патологоанатомів - старше 60 років, 15 - 20% - середнє покоління, а молоді до 30 років ... в Москві, напрімер, 2 - 3%.

Для молоді ця спеціальність втратила свій престиж через малу зарплату. У любой іншій країні патологоанатом - це друга за рівнем оплати лікарська спеціальность після хірурга, тому що на Заході розуміють, що без патанатомії нельзя поставити половину діагнозів. У Росії зарплата у медиків дуже маленька, і це, звичайно, не новина. Але у лікарів інших спеціальностей крім окладу є Як-ніякої додатковий заробіток. Хворі розплачуються з докторами якщо не грошима, то на рівні «ти мене вилікуй, а я тобі машину відремонтую». Патологоанатом ж безпосередньо з хворим і його родичами не спілкується, він для них десь далеко і абстрактний. Лікар каже їм: «Там подивляться, і я поставлю вам діагноз», а патологоанатом залишається начебто і непричетним до леченію.

Щоб хоч якось вижити, люди працюють на 3 - 4 ставки, а це колосальна нагрузка. За одну ставку патологоанатом повинен подивитися 4000 біопсій за рік, то є по 340 на місяць. Нехай ми перестанемо розкривати, але хто буде досліджувати біопсіі? За рік в одній лише лікарні їх проходить близько 40 тисяч. І коли старшее покоління піде на пенсію, а ми постареем, працювати стане практично некому ».

Трі питання від обивателя

-У патологоанатомів існують професійні забобони?

-У мене ніяких забобонів ні. Але одне можна сказати точно: жоден патологоанатом не розкриватиме людини, якого знав.

Есть один негласний закон: ідеш розкривати хворого на туберкульоз - обов'язково надо поїсти, інакше ризик заразитися дуже високий.

Якщо студенти-медики жартують і сперечаються, хто зможе пообідати поряд з трупом, ніхто з них точно не стане патологоанатомом. Серед моїх колег такі «розваги» нікого не цікавлять.

-Чи правда, що несумлінні лікарі чекають закінчення розтину під дверима?

-За законом лікарі повинні щораз бути присутнім при розтині, їм немає чого прятаться під дверима. Але з реанімації, відділення інтенсивної терапії лікарі не всегда можуть вирватися - у таких випадках вони просто просять розповісти потім, що і як. Інформація про лікарські помилки надходить до головного лікаря лікарні та заведующім відділеннями, і вони вже вирішують, як нею розпорядитися.

-Як не сходять з розуму від специфічної роботи?

-Коли я став патологоанатомом, то задавався питанням: чому я не рушаю головой? Дійшов висновку, що існує якась психологічна захист всередині нас. Когда читаєш історію хвороби, бачиш перед собою живу людину, але перед вскритіем відбувається якесь внутрішнє перемикання: цікаво зрозуміти вид патологіі і чому це сталося. Думка працює тільки в одному напрямку: що в основі патології, співставні чи наші знахідки з клінічною картиною заболеванія і як повинен звучати патологоанатомічний діагноз.

Ні один патологоанатом не розкриватиме людини, якого знав.

Джерело: Aif.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-05-25 14:44:56

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-05-25 14:44:57

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-05-25 14:44:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-05-25 14:44:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-05-25 14:45:08

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-05-25 18:41:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-05-25 14:45:08

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-05-25 14:45:08

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-05-25 23:21:17

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-05-25 14:45:19

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-05-25 14:45:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-05-25 14:45:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-05-25 14:45:30

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-05-25 14:45:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-05-25 14:45:31

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-05-25 14:45:42

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-05-25 14:47:13

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-05-25 14:47:14

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-05-26 01:34:34

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-05-25 14:47:25