Емоції і здоров'я

Емоції і здоров'я

Олег Мінаєв

Про тієї чи іншої реакції людини на зовнішні подразники ми судимо, як правіло, за характером « емоційного ответа ».

Це - по-науковому, а в житті як вийде. Розвеселили - ти смієшся, разозлілі - ти лаєшся. Дуже часто в сьогоднішньому світі ми не в змозі іспитивать всю гаму емоційної палітри, властивою зрілої особистості. Зауважте, речь йде про зрілої особистості, а наша сьогоднішня емоційне життя суть проявленія незрілої або дегенерує особистості. Особистість, не здатна емоціонально реагувати на зовнішній світ, є емоційно тупий особистістю, такі стани бувають при тяжких психічні порушення. Але темой сьогоднішньої розмови є сучасний обиватель початку XXI століття, прожівающій на півдні Росії, поблизу «гарячих точок», визнаний умовно здоровим.

Бідність емоційного життя призводить до того, що поступово генералізуются полярние, або протилежні емоції, такі як туга - гнів і радість, - злість. NДавайте подивимося, що ж відбувається в організмі вищевказаного обивателя (до них я відношу і керівників різного рівня).

Розглядаючи зазначені пари емоцій неважко помітити, що перехід від однієї з ніх до іншої відбувається без участі ядра особистості, а значить несвідомо, і може управляться ззовні.

І тільки в одному випадку ядро особистості бере участь у процесі, при переході від гнева до радості, у випадку викиду гніву на причину гніву, навіть якщо вона видуманная. Але в цьому випадку відбувається найнесприятливіша трансформація схеми особистості, з'являється «радісний гнів», здатний перетворити людину на антісоціальную особистість, яка одержує задоволення при скоєнні агресивних действій. Особливе місце в даному прикладі займають випадки т.зв. «Священного» гніву, появляющегося під час воєн. У зв'язку з подібними змінами професійні военние не можуть самостійно адаптуватися в «мирної» життя, так як вона потрібно не бойових навичок, а багатою емоційного життя, де не можна знищувати обідчіков.

Тепер розглянемо процеси , які відбуваються в організмі людини, що має в основному 4 зазначені емоції.

Зі схеми видно, що радість в даному випадку займає не більше 25% у забарвленні жізні даної людини, а у випадку з « радісним гнівом »« незаплямованою радості » может зовсім не залишитися. При значному недоліку позитивних емоцій життя лічності набуває вигляду сірих буднів безпросвітних, в яких періодично вознікают скандали, бійки, і постійно гризе тиха злоба. Складається сітуація, коли навколишній світ стає безумовно агресивним по відношенню до індівіду.

З описаної вище ситуації організм індивіда змушений тримати в постійній «бойовий» готовності нервову й ендокринну системи, газообмін, шлунково-кишковий тракт, м'язовий каркас. В результаті відбуваються спочатку оборотні, а потім необратімие процеси дегенерації перерахованих вище систем. Так як у кожної організма існують так звані слабкі місця (а де тонко, там і рветься), то з всіх систем, «несучих цілодобову вахту бойового чергування» в нашому організме, «ламається» та, яка є найбільш слабкою. Наприклад, якщо у вас імеется «схильність» до цукрового діабету, то в стані хронічного боевого чергування ви захворієте на цукровий діабет. Психосоматичних захворюванням с прямим зв'язком є, наприклад гастрит і виразкова хвороба шлунка. Самою страшной емоцією є туга, так як вона не викликаючи зазвичай конкретних соматіческіх (тілесних) захворювань в явній формі витрачає весь резерв організма на своє існування, і організм «тане» від туги, або розвиваються неізлечімие хвороби. Для початку видимого розвитку ракової пухлини необхідно на протяженіі 6 - 8 років страждати хронічним запальним захворюванням (передракових) в області розвитку пухлини. Якщо при цьому людина часто або постійно знаходиться в стані туги, то може бути достатньо і 4 - 5 років. А коли ракова пухлина начала свій розвиток, його, як правило, не можуть зупинити.

Про психосоматики написано безліч наукових та науково-популярних праць, і разговор про дію емоцій на тіло може бути багатоденним, що недозволенно в рамках статті. Так чим же допомогти простій людині?

Запам'ятайте наступні правила:

 1. Намагатися прокидатися вранці в найбільш приємне для вас час (краще перед самим світанком), для цього розраховувати сон не менше 7 годин (у середньому), а після стресів не менше 9 -12 годин.
 2. Якщо ви прокинулися в піднесеному настрої, постарайтеся продовжити це стан ще кілька миттєвостей.
 3. Якщо у вас бувають періоди невмотивованої радості, тобто не пов'язаної з подіями життя, цінуєте їх і рахуйте найціннішим еліксиром.
 4. Дивіться на дрібниці життя з точки зору Тибетських каналами: «Я з цим стикаюся, але моя душа вище цього».
 5. Намагайтеся частіше радувати тих, хто з вами поруч, так як від них залежить, в який емоційної атмосфері ви будете жити.
 6. Щиро радійте успіхам близьких і друзів , це додасть вам здоров'я.
 7. Намагайтеся частіше слухати ваші улюблені мелодії та інструментальну музику (хардроковие композиції підвищують рівень агресивності і деформують електричну активність мозку), а ще краще співати або грати самому.
 8. Якщо з'явилася злість або гнів , їх необхідно витратити, бажано за допомогою важкої фізичної праці (до відчуття сильної втоми і відсутності емоцій).
 9. Прагніть завжди говорити правду (це значно підвищує вашу самооцінку), особливо у відносинах з друзями та родичами. Брехня під порятунок частіше вбиває, ніж рятує.
 10. Завжди цінуєте щирі дружні стосунки вище будь-яких матеріальних благ і вигод.
 11. Переможець сварок частіше страждає «невиліковними» захворюваннями, ніж переможений.
 12. І рада для жінок: Якщо ви у поганому настрої, злитеся або в гніві, хай краще хтось інший приготує вечерю, чи все лягають спати на голодний шлунок (це корисніше ніж переводити продукти на шкідливу для здоров'я куховарство).

Спробуйте слідувати порадам, і ви відчуєте зміни на краще у вашій жізні і в стані здоров'я.


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-09 23:43:34

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 21:41:27

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 18:50:20

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-09 17:26:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 16:36:39

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 21:22:43

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 23:09:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-09 10:22:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 17:23:09

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-09 13:49:37

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00