Мінфін не задоволений рацпропозиції керівників охорони здоров'я Ростовської області з контролю за витратами

Мінфін не задоволений рацпропозиції керівників охорони здоров'я Ростовської області з контролю за витратами

На минулому тижні спеціально створена робоча група, куди увійшли представники Ростовського фонду обов'язкового страхування (РОФОМСа), обласного МОЗ, а також страховики, доповіла про свої пропозиції з наведення порядку у фінансуванні місцевого охороні здоров'я.

Вислухавши доповіді виконавчого директора РОФОМСа Віктора Пузікова та обласної міністра охорони здоров'я Володимира Мелешкіна , представник донського Мінфіну Іріна Гордієнко заявила, що так і не почула про заходи, які б на практиці ісключілі повторення минулорічної історії, коли місцеве охорона здоров'я не досчіталось 300 млн. бюджетних рублів.

Як повідомляє 'ГородN', в минулому році трапилася дивна історія. Губернські власті в черговий раз істотно (до 5 млрд. руб.) Збільшили фінансування донскіх поліклінік і лікарень, однак за підсумками року з'ясувалося, що запланірованной рекордної суми на місцеве охорону здоров'я все одно не вистачило. NБраузер системі обов'язкового медстрахування (ОМС), в рамках якої і перераспределяются державні кошти на безкоштовну медицину для населення, образовался дефіцит у розмірі 300 млн. руб. На грудневій колегії адміністраціі Ростовської області називалися найрізноманітніші причини цього неожіданного перевитрати: приписки лікарів, яких недостатньо контролюють страховщікі і РОФОМС, економічно необгрунтовані тарифи на медичні послуги, ізбиточное кількість ліжко-місць у стаціонарах та інші. Тоді ж перший віце - губернатор Іван Станіславів доручив спеціальній робочій групі на чолі з Віктором Пузікової розробити комплекс заходів щодо наведення порядку в фінансірованіі донського охорони здоров'я, тим більше що в нинішньому році на ці целі виділяється грошей ще більше - 6 млрд. руб .

з що прозвучала на минулому тижні доповіді Віктора Пузікова випливало, що сейчас підготовлено нове тарифна угода, в якому тарифи збалансовані з бюджетом РОФОМСа, що дозволить уникнути повторення торішнього дефіциту. Крім того, в новій угоді, за словами пана Пузікова, серйозно звужені можливості для яких би то не було приписок з боку лікувальних установ.

Что стосується оптимізації ліжкового мережі, то це прерогатива Міністерства охорони здоров'я і тут ще окончательний варіант пропозицій не вироблений.

Щоб зробити прозорішою систему фінансування лікувальних установ, РОФОМС намерен домовитися зі страховиками і спільно провести додаткову автоматізацію лікарень і поліклінік - докупити комп'ютери, модеми. Як пояснив позже кореспондентувиконавчий директор РОФОМСа, автоматизація дасть Можливо фонду в режимі реального часу побачити, де починається позаплановий перерасход коштів, і терміново з'ясувати, у чому справа: чи то стартувала епідемія гріппа, чи то лікарі зайнялися приписками.

Кроме того, РОФОМС підготував документи з проведення в Ростовській області конкурсного відбору страховиків для обов'язкового медичного страхування неработающего населення, яке ведеться за рахунок коштів місцевих бюджетів. У беседе з кореспондентомВіктор Пузіков сказав, що в конкурсі переможуть ті компаніі, у яких будуть більш кваліфіковані кадри і більший штат експертів, прізванних перевіряти обгрунтованість рахунків лікувально - профілактичних установ (ЛПУ) та якість медичних послуг. Ще одним критерієм конкурсного відбору станут інвестиційні пропозиції страховиків з придбання для місцевих больніц, наприклад, санітарних автомобілів. Якщо такі пропозиції не зможуть сделать місцеві компанії, то їм на зміну прийдуть потужні столичні страховики, сказал виконавчий директор РОФОМСа.

-Але найголовніше - завдяки конкурсу страховики стануть незалежними від голів районов і зможуть більш об'єктивно перевіряти обгрунтованість виставляються больніцамі рахунків, - заявив Віктор Пузіков. - Адже зараз муніципалітети самі решают, кого із страховиків до себе пускати, а кого ні. У той же час у мерів есть передвиборні зобов'язання щодо збереження робочих місць, зарплати, в тому чісле і медпрацівникам. Тому страховики не можуть по-справжньому жорстко контроліровать витрати ЛПЗ. У результаті там, де функції страховика виконують філіали РОФОМСа, відсоток відхилених рахунків за послуги лікарень становить 8%, а у страхових компаній у середньому лише 3%.

Впрочем, всі ці заходи особливого враження на адміністрацію Ростовської області не проізвелі. Зокрема, заступник міністра фінансів Ірина Гордієнко, крапку зренія якій підтримав і віце-губернатор Олександр Бедрик, заявила, що у предложеніях РОФОМСа і Міністерства охорони здоров'я немає самого головного - різного роду документальних нормативів і стандартів, які б чітко регламентували расходованіе коштів на місцеве охорону здоров'я. - Нам нема чого було збиратися і обсуждать ці пропозиції, раз немає ніяких документів за новими нормами расходованія коштів, - сказала пані Гордієнко. - Я, наприклад, з подивом узнаю, що механізм формування фонду оплати праці медиків був розроблений ще прі попередньому міністрі охорони здоров'я. І мені незрозуміло, чому в одного головлікаря зарплата 17 тис. руб., А в іншого - 2000. В останні роки в Ростовській області на ринку медпослуг з'явилося багато відомчих клінік, а значить, на муніціпальние лікувальні установи навантаження знизилася, і це повинно знайти своє отраженіе в загальному обсязі фінансування, але ми цього не помічаємо. В окремих больніцах персонал укомплектований лише на 50%, але вони чудово справляються зі своімі обов'язками - значить, там просто роздутою штатний розклад, яке давно не переглядалися. Ми збільшуємо видатки на медицину темпами, превишающімі на 5% інфляцію, а грошей все одно не вистачає. Якщо зараз тут все не оптимізуємо і не регламентуємо, то у 2004 році прийдемо до краху.

Страховщікі теж незадоволені підсумковим документом робочої групи. Зокрема, презідент Ростовської обласної асоціації медичних страховиків Володимир Естрін заявив, що жодна пропозиція страхових компаній не було прийнято (р - н Пузіков пояснив, що р - н Естрін просто пізно передав свої пропозиції). Крім того, Володимир Естрін вважає недоцільною марнування мільйонів рублів на автоматізацію, метою якої є онлайновий контроль за рухом коштів у сістеме обов'язкового медичного страхування.

-Це можна зробити і без додаткових витрат, - заявив В. Естрін. - Ми готові хоть зараз пересилати в РОФОМС електронною поштою або факсом щоденні сведенія про рух коштів. Що стосується конкурсу, то ми, в принципі, не проти него. Однак представлений нам проект конкурсної документації недопрацьований і содержіт масу юридичних нестиковок і неточностей.

Браузер свою чергу, гендиректор страхової компанії 'Айболіт' Дмитро Альперович сказал, що 'так і не зрозумів з надісланої РОФОМСом документації , що повинен сделать або запропонувати страховик, щоб стати переможцем конкурсу '.

і хоча остаточне рішення про проведення конкурсу ще начебто не прийнято, в ростовском філії страхової компанії' МАКС-М 'підтвердили, що медичні страховщікі вже почали отримувати від муніципалітетів повідомлення про те, що у связі з проведенням конкурсу договори з компанією можуть бути достроково расторгнути.

Впрочем, всі поточні розбіжності щодо методів наведення ладу в системі фінансірованія місцевого охорони здоров'я, можливо, вдасться врегулювати вже в рамках другий робочої групи, яка створюється під головуванням віце-губернатора Олександра Бедрик.

Джерело: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-09 14:12:07

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 21:41:27

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 18:50:20

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-09 17:26:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 16:36:39

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 21:22:43

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 23:09:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-09 10:22:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 17:23:09

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-09 13:49:37

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00