Художні нахили людини

Художні нахили людини - результат генетичних мутацій

Сучасне мислення людини є результатом мутації гена' творчості ', яка сталася від 50 до 100 тис. років тому, стверджує експерт з походженням людини , професор антропології Стенфордського університету (Каліфорнія) Річард Клейн.

Причини вибуху мистецтва, культури та індивідуального вираження, який проізошел в Африці 50-100 тис. років тому, давно цікавили вчених, оскільки іменно його вважають першим свідченням появи у homo sapience сучасного поведенія і сучасного мислення. Більшість антропологів схильні пояснювати ету глобальну трансформацію, в результаті якої люди почали прикрашати своє тело, створювати абстрактне мистецтво і символічні предмети, поступовими 'культурними або демографічними змінами', наприклад, такими, як збільшення чисельності населенія.

До справжнього моменту біологічне пояснення культурного вибуху зазвичай отвергалісь, хоча насправді вони в набагато більшій мірі відповідають ізвестним фактами. 'Я вважаю, що в основі цієї абсолютно сучасної способності створювати і вводити нововведення лежали біологічне зміни - мутаціі генів', - вважає професор Клейн.

Його теорію про те, що культурна революція homo sapiens почалася з одного або несколькіх генетичні мутації, підтверджує недавнє прорив у генетиці, доказавшій, що мовна здатність людини стала результатом модифікації генів.

Браузер 2001 вченими Оксфордського університету був знайдений ген FOXP2, який определяет мовні здібності людини. Ген був виявлений при спостереженні за семьей 'КЕ', половина членів якої протягом трьох поколінь страждає серьезнимі мовними порушеннями. У ході вивчення виявлено, що у членів семьі з порушеннями мови у складі ДНК були ненормальні (мутованого) копії гена FOXP2, що й визначало дефекти мови.

Помімо людини, цей ген також був виявлений у горил, шимпанзе, орангутангів і мишей, проте людський ген дещо відрізняється від наявного у тварин.

Предполагается, що мутація гена FOXP2, що визначає мова, сталася 120-200 тис. років тому.

Ну а 'ген творчості', про який говорить професор Клейн, ймовірно, піддався трансформаціі близько 50-100 тис. років назад, оскільки саме в цей часовий отрезок поведінка людини початок дивним образом змінюватися.

Человеческіе популяції, раніше виробляли однакові інструменти, ісключітельно функціональні, раптом починають виготовляти артефакти з характернимі місцевими особливостями, а також символічні предмети, взагалі не імеющіе ніякого практичного значення. Саме здатність до такого своеобразному творчості вважається поряд з промовою головним визначальним якістю современного людського мислення.
'Археологічні знахідки більш раннього періоду - здебільшого однорідні. ТА вдруг з'являються географічно і хронологічно окреслені групи артефактів, ізготовленних у певному стилі, і їх географічна поширеність дуже ограніченна. Раптом люди починають вести себе по-сучасному, виробляючи предмети іскусства і прикраси та практикуючи поведінку, не спостерігалося до сих пор '.

Среді археологічних відкриттів, що свідчать про докорінні зміни человеческого поведінки в цей час - знахідки, зроблені в печері Бломбос в Южной Африці. Вчені виявили два бруски, пофарбованих вохрою і прикрашених візерунком 'хрестик', яким близько 70 тис. років. Ці бруски можуть вважатися найдавнішими образцамі абстрактного мистецтва. Ще однією ознакою сучасного мислення людей, їх виготовили, є знайдені там же шматочки охри, що зберігають сліди обработкі, як якщо б стародавні люди намагалися отримати пігментний порошок, і костяние інструментів, які могли служити для проколювання шкір перед їх сшіваніем.

Як вважає професор Клейн, і мовні гени, і гени творчості, яких може бить 10, а може і 10 тис., розвинулися в результаті випадкових мутацій, обеспечів нову модель розвитку людської культури.

'Можливо, нам вдасться розпізнати й інші гени, які змінилися в той час, -говорить Клейн. - Це повинні були бути гени, залучені в процес пізнання або общенія. Якщо їх вдасться виявити, тоді моя гіпотеза, я думаю, отримає шірокое розповсюдження '.

Конечно, в цьому напрямі ще величезна робота. Однак якщо аналіз человеческого геному підтвердить теорію Клейна, то наше уявлення про те, що сделало поведінку і мислення людини сучасним, повністю зміниться.

Джерело: Inopressa.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-09 23:43:34

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 21:41:27

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 18:50:20

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-09 17:26:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 16:36:39

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 21:22:43

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 23:09:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-09 10:22:28

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 17:23:09

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-09 13:49:37

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00