Скрипкове соло для хворий спини

Найпарадоксальніше у всій цій історії полягає у тім, що Володимир Мазель за професією не ортопед. Останні сорок років він пов'язаний з музичною педагогікою: в Петербурзі, де він раніше жив, він був відомий як один з кращих педагогів по класу скрипки.

За словами Мазель, в процесі своєї педагогічної діяльності він багато разів стикався з тим, що прекрасні музиканти змушені були 'за вироком' медиків залишати музику в самий розпал своєї кар'єри. Ці 'вироки' були пов'язані з болючими симптомами - 'перегравання' рук, різкими болями в області спини та хребта і т.д. В основному, такі невтішні діагнози ставили медики, незнайомі зі специфікою рухового процесу у музикантів. У той же час педагоги, які виховували тих же музикантів, не володіли навіть елементарними знаннями в області фізіології. Втім, це біда всієї світової музичної педагогіки.

І Мазель прийшла у голову щаслива ідея: а що якщо з'єднати медичні розробки в цьому напрямі з педагогічною практикою, з спостереженнями, які він вів у процесі навчання? Першими пацієнтами були тільки музиканти; потім допомоги стали просити люди, які не мають жодного відношення до музики.

Результатом досліджень та практичного застосування нової методики стала книга 'Музикант і його руки', яку Володимир Мазель випустив у світ у вересні минулого року.

Величезний резонанс ця книга отримала у Росії. Одне з місцевих видавництв випустило повторний тираж книги, а потім видавництво 'Композитор' викупило у Мазель права на 'Музиканта ...', а також на другу і третю книги, які він зараз закінчує.

Більше того, в пітерському Інституті ортопедії йому запропонували створити й очолити центр реабілітації, який базувався б на його унікальною методикою.

Власне, з самої методики я і хотів почати свою розмову з Володимиром Ханановічем.

- Розкажіть про суть вашої методики.

- Моя методика спрямована на те, щоб з раннього віку правильно організувати все рухові дії дитини - так, щоб у нього не було проблем у майбутньому. Але з іншого боку, ця система дозволяє і знімати всілякі проблеми у дорослих людей. Протягом п'яти-шести тижнів мені вдається не тільки зняти больові відчуття, не тільки створити людині нову поставу, але й вивести його на принципово інший рівень самовідчуття.

- Ваша методика достатньо проста - це певний комплекс фізичних вправ ...

- Не зовсім так. 'Фізика' - вторинна, первинний же психологічний аспект - концентрація уваги на правильний рух і на ті м'язові групи, які повинні організувати той чи інший рух, повернути людині правильну поставу.

- Вашою методикою зацікавилися фахівці-ортопеди. Я читав їхні відгуки, там стверджується, що ця методика носить революційний характер.

- Напевно, революційність цієї методики полягає насамперед в усвідомленні власної безграмотності. Я, як і всі, довгий час знаходився у владі існуючих уявлень. Як тільки я відмовився від стереотипів, то зробив якийсь прорив. Спочатку для самого себе, а потім і для інших. І той факт, що ортопеди всерйоз сприйняли мої розробки, говорить сам за себе.

- Але мова йде про російські ортопеда ...

- Не тільки. Я викладав в Бар-Іланском університеті, місяць читав лекції на відділенні східних інструментів. Відгуки були дуже хороші, і тоді я запропонував організувати реабілітаційний центр на базі університету. Крім того, там є курси перепідготовки педагогів, і я хотів і їх ознайомити зі своєю методикою. Бо педагоги, які працюють з дітьми, зобов'язані все робити для того, щоб не калічити своїх вихованців. Поки там думають та прикидають, як такий центр можна організувати, я консультую ізраїльських музикантів, та й не тільки їх. До мене приходять люди, яким лікарі часто не можуть допомогти і виставляють один діагноз: 'непрацездатність'.

- Наскільки мені відомо, ви практикуєте і тоді, коли приїжджаєте в Росію?

- У мене дуже багато відгуків від вилікуваних мною 'зірок'. Ось, приміром, Ганна Лаухіна - петербурзька скрипалька, 'зірка'. У двадцять три роки в неї почалася атрофія м'язів правої руки і лікарі радили їй кинути скрипку. Півроку вона взагалі не могла взяти скрипку в руки. Після півторамісячних занять за моєю методикою вона повністю відновила працездатність.

- Володимир Ханановіч, а яким чином про вашу методикою дізналися петербурзькі ортопеди?

- Випадково. Моя книга якимось чином потрапила в НДІ ортопедії - це базовий інститут Академії медичних наук. Потім мене запросив на зустріч директор НДІ академік Микола Корнілов. Під час нашої Сорокахвилинна бесіди він запропонував мені створити реабілітаційний центр на базі його інституту. А треба помітити, що тут крім інституту є ще й клініка на 900 ліжок.

- І ви погодилися на пропозицію академіка?

- Так, я зідзвонився з Петербургом і дав свою згоду. Організувати такий центр я можу за два-три місяці. Навчу фахівців, і вони будуть приймати хворих ...

До речі, академік Корнілов вважає, що книга ізраїльтянина повинна стати посібником не тільки для музикантів, але і для ортопедів. За його словами, незбагненно, як людина, що не має спеціального медичної освіти, зміг розробити унікальну методику, що спирається на глибокі знання ортопедичні.

Марк Котлярський, Ізраїль


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 12:57:08

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-08 12:55:53

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-08 12:47:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-08 08:33:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 11:50:53

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-08 11:59:17

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-08 04:45:57

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-08 12:14:31

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-08 11:09:46

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-08 05:38:28

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00