У 2002 р. федеральний і регіональні фонди ОМС витратили на охорону здоров'я близько 84 млрд. рублів

У 2002 р. федеральний і регіональні фонди ОМС витратили на охорону здоров'я близько 84 млрд. карбованців

Державна медицина має стати краще і дешевше. Підштовхне її до цього зміна принципу фінансування і суворий контролер - Пенсійний фонд Росії. Внесена Мінекономрозвитку в уряд концепція розвитку обов'язкового медстрахування (ОМС) обіцяє ПФР розширення сфери діяльності. Приватні страховики не впевнені, що їм знайдеться місце в системі ОМС.

Зараз медичні установи отримують близько 65% доходів з бюджетів (за кошторисом -тобто за ліжко - місця і найнятий персонал) і лише 35 % - з фондів медіцінского страхування за реально зроблені послуги. Через чотири роки, сказав 'Ведомостям' заступник міністра економрозвитку Михайло Дмитрієв, 'це співвідношення має стать зворотним'. За ідеєю розробників концепції, така зміна стимулює медіков поліпшити якість своїх послуг: вони будуть отримувати гроші за реально сделанную роботу, а не 'по кошторисі'.

Браузер 2002 федеральний і регіональні фонди ОМС витратили на охорона здоров'я прімерно 84 млрд. руб.

Уже в цьому році з благословення Мінекономрозвитку ПФР проводить в декількох регіонах експеримент. Пополам з регіональними бюджетами фонд вносить гроші на страховку пенсіонерів та контролює, за словами Дмитрієва, рух коштів, цену надаваних послуг і їх відповідність нормативам. Внески за непрацюючих в 10 - 15 регіонах зажадають від ПФР в 2003 р. приблизно 1,5 млрд. крб. , А з 2004 г. страхувати пенсіонерів будуть тільки федеральний і регіональні бюджети.

Тем часом ПФР, спонсорував, по суті, початок реформи, зможе додати до сводному реєстром застрахованих за пенсійними програмами персоніфікований реестр застрахованих в рамках ОМС. Фонд, пояснив 'Ведомостям' радник председателя ПФР Володимир В'юницька, буде вести особові рахунки, що відображають перечень і вартість наданих застрахованим медичних послуг. Таким чином, констатірует Дмитрієв, ПФР 'робить важливий крок до того, щоб стати єдиним государственним реєстратором у системі соціального страхування'.

ПФР вважає, що від його входження в систему ОМС пенсіонерам тільки користь. Ще в 2002 р., розповідає В'юницька, в декількох районах було проведено експерімент, що дав вражаючий результат: виявляється, 90% пенсіонерів для оплати ліків і лікування досить всього 1000 руб. на рік. Практично ту саму сумму ПФР заклав і в експеримент цього року: він виділяє 525 руб. на пенсіонера і стільки ж - регіональні бюджети. 'Якби ми дали ці гроші пенсіонерові і сказалі би:' лікуйся! ', Він би нас не зрозумів. Названої суми вистачає тільки потому, що, ми жорстко стежимо за відповідністю вартості послуг і ліків утвержденному урядом прейскуранту ', - відзначає В'юницька. На думку Сергея Шишкіна з Інституту соціальної політики, 1000 руб. справді може хватать на лікування пенсіонера, якщо тільки мова не йде про великих містах або про спеціалізірованном лікуванні.

Страховщікам концепція розвитку ОМС обіцяє зростання добровільного медстрахування і ужесточеніе вимог у системі ОМС. Їм доведеться 'вибирати медорганізаціі, предоставляющіе допомогу, якої поєднуються оптимально критерії ціни і качества', і доводити, що використовували кошти застрахованих найкращим образом.

Самі страховики знаходять цю ідею дивною: лікування в системі ОМС проводиться по терріторіальному принципом. 'Як тут можна вибирати заклад? - Дивується віце-президент' РЕСО-Гарантія 'Ігорь Іванов. - Пенсіонер приписаний до районної поліклініке і в неї ходить. Нічого іншого на копійки ОМС запропонувати не можна '. За Його думку, без добровільного страхування система ОМС 'давно б зруйнувалася', тому что тільки воно дозволяє медикам існувати.

Мінекономразвітія, схоже, поділяє цю оцінку. Тому він пропонує знизити ЕСН тим роботодавцям, які будуть страхувати своїх співробітників добровільно. NПо оцінці страховиків, цей захід в рази збільшить ринок добровільного медіцінского страхування. На лютневому нараді у Касьянова обговорювалася Можливо повернення підприємствам, які купують своїм працівникам добровільну страховку, 50% від платежів до фондів ОМС (тобто 1,8% фонду оплати праці). За словам Дмитрієва, це попередні розрахунки. Перший заступник гендиректора компанії 'РОСНО' Володимир Гурдус прогнозує, якщо ідея буде реалізована, зростання ринку ДМС з нинішніх $ 500 млн. до 'декількох мільярдів доларів'.

Зурабов збере врожай:
ПФР не збирається зупинятися на досягнутому. Крім медичних послуг він хочет допомогти старим з продовольством. За словами В'юницька, останнім часом председатель ПФР Михайло Зурабов пропонував кільком регіональним адміністраціям такую схему. На початку року адміністрація дає гарантії за комерційними кредитами сельхозпроізводітелям (за низькими відсотковими ставками). На ці кредити селяни должни виростити врожай, а повертати кредит буде ПФР, який отримав від пенсіонера, задоволеного поставленими овочами і фруктами, розпорядження направити часть своєї пенсії на оплату продуктів.

За матеріалами: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-02 09:08:50

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-01 17:39:46

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-02 08:28:38

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-02 03:58:59

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-02 08:59:29

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-01 17:40:04

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-01 23:09:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-02 05:01:10

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-01 17:56:15

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-02 05:52:42

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-01 17:40:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-01 17:40:39

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-01 17:40:56

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-01 18:55:53

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-01 17:41:14

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-01 17:41:14

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-01 17:41:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-01 17:41:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-01 17:41:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-02 08:26:36