Імплантація інтраокулярної лінзи Iris-claw IOL при ускладнених формах афакіі

Данная інформація призначена для фахівців у галузі охорони здоров'я та фармацевтики. Пацієнти не повинні використовувати цю інформацію в якості медичних рад чи рекомендацій.

Імплантація інтраокулярної лінзи Iris-claw IOL при осложненних формах афакіі

Винод Кумар, Н.В. Душин
Россійскій університет дружби народів, Москва


Implantation of intraocular lens «iris-claw» in complicated forms of aphakia

Vinod Kumar, NV Dushin

Russky Meditsinsky Journal One of most frequent complication of extracapsular cataract extraction is disruption of the posterior capsule. In this case intraocular correction is performed by implantation of the anterior chamber IOL or fixing of posterior chamber IOL. However, these manipulations may cause some complications. Authors have analyzed 110 cases of iris-claw IOL implantation and consider it to be universal method of correction of postoperative aphakia. The implantation is easily performed.

Імплантація задньокамерної Інтраокулярна лінз (ЗКІОЛ) в капсульний мішок является методом вибору в інтраокулярної корекції афакіі. Але імплантація цих лінз при повному або частковому відсутності задньої капсули представляється важко виполняемой завданням у зв'язку з вибором моделі лінзи, що забезпечує її стабільний положеніе в оці. Використовувані в даний час моделі зінична інтраокулярних лінз не позбавлені істотних недоліків, головним з яких является сама можливість її дислокації.

Розрив задньої капсули є одним з найбільш часто зустрічаються ускладнень в ході операції екстракції катаракти. За даними P.0 Desai et al. [10], розрив задней капсули спостерігається в 4,4% випадках. При повному або частковому відсутності задней капсули, щоб уникнути дислокації ЗКІОЛ в склоподібне тіло застосовують разлічние види шовного фіксації. Рекомендують підшивання опорних елементів до радужке [6].

Найбільш часто застосовують транссклеральним підшивання лінз через плоску частину ціліарного тіла [1,3,8,12,14]. Техніка транссклеральним шовної фіксації заднекамерних ІОЛ хоча й дозволяє досягти намічених результатів, але сама по себе досить складна, сприяє додаткової травматизації і нерідко сопровождается ускладненнями як під час операції, так і в післяопераційному періоде. Геморагії в порожнину ока (гіфема, частковий гемофтальм та інші) і випаденіе склоподібного тіла є найбільш часто зустрічаються ускладненнями Щоб час операції [1,6,17]. У ранньому післяопераційному періоді виявляються транзіторное підвищення внутрішньоочного тиску від 11,9% випадків [1] до 18,8% случаев [3] і іридоцикліти від 0,5% [20] до 14,3% випадків [1]. На думку Аветісова С.Е. [1], підвищення внутрішньоочного тиску при фіксації опорних елементов ІОЛ в зоні циліарного тіла пов'язано з деяким підвищенням продукції внутріглазной рідини. У віддаленому післяопераційному періоді ускладнення многочісленни. Найбільш частим є прорізування фіксуючого ІОЛ вузлового шва, що вимагає додаткового хірургічного втручання від 10% до 73% случаев [17]. Дислокація або нахил лінзи спостерігається від 4,6% [15] до 36% случаев [11]. Так як війкового борозна візуально недоступна хірургу, то не всегда вдається правильно фіксувати ІОЛ. При ультразвукової біомікроскопії Steiner et al. [18] виявили правильне положення опорних елементів тільки в 33% випадках. У 50% випадках опорні елементи знаходилися дозаду від циліарного борозди і в 17% вперед. Стабілізація положення лінзи цілком залежить від состоянія фіксуючого шва, тому з часом при його зміні (ослаблення, разложеніе) ризик дислокації лінзи в склоподібне тіло збільшується. При такому способе видалення шва небажано. Саме підшивання лінзи займає досить много часу, коли задній відділ очі, в тому числі незахищена макули больного, схильна до тривалого впливу інтенсивного світла операційного мікроскопа, що, можливо, провокує фототоксичних зміни сітківки. При флуоресцентной ангіографії хворих з шовної склеральної фіксації ІОЛ, Lanzetta R. et al. [12] виявили фототоксичних зміни у вигляді набряку макулярної області від 5,8% до 33,3% випадків.

Актуальний пошук та розробка іншого більш ефективного способу інтраокулярної коррекціі для нестандартних хірургічних ситуацій, який позбавлений вище зазначених осложненій. Запропоновано нові моделі штучного кришталика: ІОЛ поплавець float із сополімеру колагену поєднує подвійну фіксацію на ареактівное стекловідное тіло і в області зіниці [4]; задньокамерної лінза модель ? гімнаст ? [9], що фіксується біля кореня райдужки через дві мікроколобоми і модіфіцірованний модель ІОЛ Т26 з трьома опорними елементами для фіксацій на край капсулорексіса [8]. Але ускладнення під час операції і в післяопераційному періоде при використанні цих моделей лінз також численні.

У 1970 році JGFWorst [21] запропонував оригінальну модель переднекамерной лінзи irisclaw lens (лінзакоготь або лінза кліщового захоплення), яка має орігінальний спосіб безшовного кріплення на райдужці ока. Суть полягає в ущемленіі строми райдужки у двох точках дистальними кінцями ІОЛ. Для цього в опорной частини лінзи передбачені щелевидные прорізи (клішні), в які фіксіруют райдужки. Можливий варіант фіксації ІОЛ перед зіницею і за райдужки в заднюю камеру. Безпека та надійність способу кріплення інтраокулярної лінзи кліщового захоплення (ІОЛКЗ) на райдужці ока доведена на великому клінічному матеріале [5,16,21].

Запропоновано модифікацію цієї лінзи SinghWorst іріслінза [16]. Клішні в цій моделі зміщені догори на 45 градусів. В результаті одна клешня стає дліннее і, отже, більш гнучкою, ніж інша. Техніка утиску райдужки упрощается і стає менш травматичною.

Мета роботи

Метою роботи було підвищення якості функціональної реабілітації інтраокулярной корекції афакіі при ускладнених формах афакіі шляхом імплантації ІОЛКЗ.

Матеріал і методи

Для імплантації ми використовували лінзу SinghWorst. Лінза монолітна, ізготовлена з поліметилметакрилату; форма плосковипуклая; гаптікі площинні. NОбщій розмір кришталика 7,00 мм; діаметр оптичної частини 4,25 мм; діаметр отверстія в гаптіках 1,21 мм; товщина клешні 0,17 мм. А констант від проізводітелей 116,0.

Під спостереженням знаходилося 110 хворих (110 очей) віком від 6 до 85 років, з них чоловіків 68 (61,8%), жінок 42 (38,2%). ІОЛКЗ імплантована при наступних нестандартних ситуаціях хірургії катаракти: при розриві задньої капсули в ході операціі 46 хворих, в тому числі з випадінням склоподібного тіла 36; при затрудненіях імплантації ЗКІОЛ при набуханні склоподібного тіла 18, за несостоятельності зв'язкового апарату кришталика 10; при дислокації ЗКІОЛ в стекловідное тіло, її експлантаціі і реімплантаціі ІОЛКЗ 2; при вимушеній інтракапсулярной екстракції катаракти 3; при підвивихи мутного /прозорого хрусталіка 7, у тому числі з посттравматичним 4 хворих і з постхірургіческім подвивіхом кришталика 3 хворих (табл. 1).

Крім цього нами використана ІОЛ-КЗ для вторинної імплантації у 24 хворих , в тому числі з випадінням склоподібного тіла в ході попередньої операції - 10 больних і з неускладненій грижею склоподібного тіла - 5 хворих.

Термін спостереження від 6 місяців до 6 років. Робота виконана в очному відділенні клініческой лікарні та медікосанітарной частини сталеплавильного заводу м. Бокаро, штат Біхар, Індія (19941998).

Техніка імплантації ІОЛКЗ перед зіницею. Для імплантації необхідні бімануальная техніка та спеціальні мікроінструменту вертикальний пінцет для захвата ІОЛ і іріспінцет для захоплення поверхневих шарів строми райдужної оболочкі. Після повного видалення капсули і кортикальних мас зіницю медікаментозно звужують. У передню камеру вводять 0,3 мл 0,025% розчину карбохола. Камеру заповнюють віскоеластіком до середньої глибини. ІОЛ вводять в переднюю камеру. Вертикальним пінцетом захоплюють лінзу в оптичній частині та центріруют її перед зіницею. Тримаючи лінзу в такому положенні, робочий кінець іріспінцета в замкнутому вигляді поміщають під правою прорізом лінзи. Злегка відкриваючи бранші пінцета, захоплюють поверхневі шари строми райдужки і обережно проводят їх через проріз. При зворотному змиканні прорізи строма райдужки ущемляется в неї. Аналогічну процедуру повторюють з іншого боку ІОЛ (рис. 1). NБраузер ході операції обов'язково виконання базальної ірідектоміі. При випаданні стекловідного тіла проводять передню вітректомія і, по можливості, всі стекловідное тіло вправляють за райдужки.

Рис. 1. Фіксація ІОЛ-КЗ перед зіницею. Вражена райдужка в прорезах без ознак атрофії. На 12 годинах визначається область раніше проведенной антиглаукомних операції. Термін спостереження 6 місяців. Гострота зору - 0, 3, з циліндром - 3,00, вісь 105 градусів = 0,8-0,9

Техніка імплантації ІОЛ-КЗ в задню камеру . ІОЛ захоплюють у центрі оптікі вертикальним пінцетом і вводять в передню камеру. Одну гаптіку обережно вставляют через зіницю за райдужки. Оптику лінзи центрують у області зіниці й любим загостреним інструментом (штовхач, ірис-пінцет або тонкий пінцет McPherson) натискають на райдужки над щелевидной прорізом ІОЛ до її відкриття з формірованіем іріденклейзіса. Процедуру повторюють з іншого боку ІОЛ (рис. 2).

Рис. 2. ІОЛ-КЗ за райдужки в задній камері. Термін спостереження 7 месяцев. На місці утиску райдужна оболонка спокійна, немає ознак атрофії. NЛінза добре центрувати. Гострота зору = 0,6-0,7 НЕ коригується

Фіксація ІОЛ перед зіницею здійснена в 90 випадках (81,8%), з них у 36 после проведення передньої вітректомії. У 3 випадках проведена іридопластики. У 20 випадках (18,2%) лінза імплантована за райдужки. Раніше у всіх випадках без ісключенія лінзу імплантували перед зіницею. Але в деяких випадках ми наблюдалі нахил нижнього краю лінзи через грижі склоподібного тіла. Нахил лінзи угрожал контактом з ендотелієм рогівки. Ми також спостерігали, що у всіх цих случаях мало місце порушення передній гіалоідной мембрани у ході операції або Щоб час попередньої операції. У зв'язку з цим ми запропонували більш діфференцірованний підхід в імплантації цієї лінзи. Нами запропонована імплантація етой лінзи в залежності від стану передньої гіалоідной мембрани. При сохранності згаданої структури лінзу імплантували перед зіницею, а при її нарушеніі - за райдужки. Запропонований підхід дозволив нам найбільш раціонально пріменять цю лінзу в реабілітації хворих з нестандартними ситуаціями.

Результати та обговорення

Висока гострота зору (0,5 і вище) досягнуто в 67,86% випадків; від 0,3 до 0, 4 у 27 , 38% і нижче 0,3 в 4,76% (рис. . Найбільш частими причинами низького зренія (менше 0,5) були високий післяопераційний астигматизм, дегенератівние зміни скловидного тіла, сітківки та зорового нерва в 23, 8% випадків, в тому числі глаукоматозние зміни 4 випадки, виражене отложеніе преципітатів на поверхні ІОЛ 1 випадок, посттравматичні зміни на очному дні 1 випадок.

Рис. 3. Гострота зору у хворих з імплантацією ІОЛ-КЗ

При вивченні офтальмогідродінамікі в чотирьох випадках імплантації ІОЛ за радужку порушень не виявлено. Тонографіческіе показники знаходилися в межах норми.

Серед хірургічних ускладнень при імплантації ІОЛКЗ відзначені наступні: неполное видалення кортикальних мас під час операції зазначено у трьох випадках; кровотеченіе з базальної колобоми у двох, кровотеча із зони розрізу, потрібно тривалої іригації в одного і діаліз кореня райдужки в одного больного (табл. 2) Особливостями післяопераційного періоду у хворих з ІОЛКЗ явілісь ареактівное післяопераційний перебіг в 41,82% випадках, виявлення преціпітатов на передній поверхні ІОЛ в 30 випадках (27,27%). Іридоцикліти імелі місце в 19 випадках (17,27%), набряк, десцеметіти і складки рогівки у 8 (7,27%), наявність склоподібного тіла в передній камері в 8 (7,27%), залишкові кортікальние маси в 7 (6,36%), гіфема у 6 (5,45%), підвищення внутрішньоочного давленія у 2 (1,82%) і зінична блок, що вимагає лазерірідотоміі в 1 випадку. У одном випадку виявлено обертання кришталика навколо точок фіксації за випадково оставленного міхура повітря в передній камері. При зміні положенні тіла больного міхур зайшов в задню камеру за кришталик і при зворотному виході проізвел його обертання. Для виправлення становища лінзи потрібно повторне хірургіческое втручання. Надалі ми ретельно видаляли повітря з передней камери. Явища іридоцикліту легко купірувати. Наявність преципітатів на поверхні ІОЛ зажадало тривалого закапування протизапальних капель.

У пізньому післяопераційному періоді грижа склоподібного тіла, яка наблюдалась у 8 хворих, викликала легке зміщення вперед нижнього краю ІОЛ в 7 случаях і погрожувала зіткненням з ендотелієм рогівки. У майбутньому для предотвращенія цього ускладнення ми визначали місце фіксації лінзи в залежності NОТ стану передньої гіалоідной мембрани. При збереження згаданої структури лінзу імплантували перед зіницею, а при її порушенні за райдужки. В останньому случае лінза тампонують склоподібне тіло і перешкоджає розвитку грижі. Такий подход дозволяє найбільш раціонально застосовувати цю лінзу для реабілітації больних з нестандартними ситуаціями.

депігментація строми райдужки на місці її утиску відзначена в 12% випадків і била характерною для темних райдужок. В одного хворого виявлена повна інкапсуляція лінзи фібрином, де через 45 місяців проведено його механічне удаленіе з підвищенням гостроти зору до 0,60,7.

За весь термін спостереження не було виявлено жодного випадку дислокацій ІОЛКЗ.

Аналіз показує, що імплантація ІОЛКЗ при різних ускладнених формах афакіі дозволяє досягти високих результатів клінікофункціональних . Імплантація сопровождается мінімальними ускладненнями під час і після операції. Завдяки орігінальному дизайну і способу фіксації, положення імплантується кришталика остается стабільним протягом всього періоду спостереження. Анатомічно надежная фіксація лінзи забезпечується за рахунок адвентіціальной оболонки судин радужкі, яка має достатню товщину. Крім того, місце, де фіксується ІОЛ є найменш рухомим. Місце фіксації і положення лінзи знаходяться під візуальним контролем хірурга. Ще однією відмінною рисою цієї лінзи є ее розміри вони менше, ніж розміри очі, завдяки цьому лінза і її опорні часті не роблять тиск на тканини ока.

Особливість клінічного перебігу слабка вираженість запального процесу. NЕтому сприяють наступні факти: поперше, райдужка це найстійкіша тканина глаза, і її обмеження в прорізах, ірідектомія або пластику за допомогою інертних шовних матеріалів не призводять до запальних і дегенеративних змін в її тканях [16]. Подруге, дизайн і спосіб фіксації повністю усуває контакт самой лінзи та її опорних елементів з рогівкою і трабекулярної зоною. Потретє, Вільно лінзи менше, ніж розміри очі, і її імплантація не призводить до ізбиточному тиску на тканині кута передньої камери, не травмує трабекул, радужку, циліарного тіло і не викликає розвитку синдрому Еллінгсона, що включає глаукому, увеїт і гіфему. Так як лінза фіксується на периферії райдужки, нормальная функція зіниці не порушується. І, Почетверте, імплантація лінзи майже атравматічна, її присутність в передній камері не впливає на рівень втрати ендотеліальних клітин рогівки [13] і не викликає порушень у гемодинамике очі і в гематоофтальмічний бар'єрі [19]. На думку Monenjo et al. [12], втрата клеток пов'язана з первинної хірургічної травмою. Вивчаючи білковий і клітинний состав рідини передньої камери після імплантації негативній ІОЛКЗ за допомогою лазерного флуерометра, Strobel [19] встановив, що через 6 місяців після імплантаціі лінзи складу білка та клітин в переднекамерной рідини був порівнянний з таковим при ендокапсулярной фіксації задньокамерної ІОЛ . Застосовуючи флуоресцентну ірідоангіографію, автор далі довів, що при імплантації ІОЛКЗ гематоофтальміческій бар'єр не порушується.

Висновки

ІОЛКЗ є універсальною лінзою, яку можна імплантувати за будь-яких сітуаціях. Імплантація лінзи безпечна, надійна і незалежна від стану задній капсули. Техніка імплантації проста. Клінічний перебіг сприятливий, функціональние результати високі. Фіксація лінзи за райдужки володіє всіма преімуществамі ЗКІОЛ. Лінзу можна рекомендувати для широкого застосування при разлічних ускладнених формах афакіі.

Література:

1. Аветісов С.Е., Ліпатов Д.В. Віддалені результати корекції афакіі з помощью Інтраокулярна лінз з склеральної фіксацією //Сучасні технології хірургіі катаракти. Збірник наукових статей. Москва. 2001.С. 711.

2. Астахов С.Ю., Куглеев А.А. //До питання про імплантації ІОЛ при розриві задней капсули і випаданні склоподібного тіла в ході екстракції катаракти. NАктуальние питання офтальмології. ЧастьI: Збірник наукових праць научнопрактіческой конференціі, присвяченій 170летію Московської офтальмологічної клінічної больніци. Москва. 1996. С. 135137.

3. Вургафт Я.М., Зубрилова М.М., Анісімова Г.Р., Сабірова І.Х. Результати інтраокулярной корекції афакіі із застосуванням методу транссклеральним фіксації ІОЛ //Сучасні технології хірургії катаракти. Збірник наукових статей. Москва. N2001.С.5658.

4. Єгорова Е.В., Іошін І.Е., Толчинським А.І., Шахбазов А.Ф. Результати імплантаціі колагенових ІОЛ з ірідовітреальной фіксацією у відсутності задньої капсули //Актуальні питання офтальмології. ЧастьI: Збірник наукових праць научнопрактіческой конференції, присвяченій 170летію Московської офтальмологіческой клінічної лікарні. Москва. 1996. С. 142144.

5. Захаров В.Д, Захарова Є.В., Ігнатьєв С.Г. Можливість інтраокулярної коррекціі бескапсульной афакіі //Матеріали II Євроазіатської конференції з офтальмохірургіі. Єкатеринбург. 2528 квітня, 2001. С. 1920.

6. Каспаров А.А., Каспарова Є.А. Ірідотранссклеральная фіксація іскусственного кришталика в задній камері афакічного очі при відсутності капсульного мішка //Актуальні проблеми сучасної офтальмології. Російська конференція офтальмологів, присвячена 75летію Смоленської державної медіцінской академії та кафедри очних хвороб. Смоленськ. 1995. Тези доповідей. NС.1718.

7. Коссовскій Л.В., Полтанова Т.І. Склеральної фіксації задньокамерної інтраокулярних лінз //VII З'їзд офтальмологів Росії. Частина1: тези доповідей. NМосква, 1619 травня, 2000. С. 5152.

8. Малюгін Б.Е., Філіпов В.О., Латипов І.А. Інтраокулярна лінза з фіксацією на край капсуорексіса. Там же. С. 59.

9. Сергієнко Н.М., Жабодеев Д.Є. //Імплантація ІОЛ в очах без капсулярного опори. Там же. С. 7172.

10. Desai P, Minassian D, Reidy A. The National Cataract Surgery Survey 1997/98: a report of the results of the clinical outcomes //Br. J Ophthalmol. N1999. Vol.83. P.13361340.

11. ForminskaKapuscik M, GierekCiaciura S, Kaminska Olechnowicz B, BlazejewskaMeller G, Filipecka I, RokitaWala I, PiatekKoronowska G. The state of anterior eye segment after posterior chamber intraocular lens implantation with transscleral fixation //Klin Oczna. 2001. Vol.103. № .23. P.1016.

12. Lanzetta P, Menchini U, Virgili G, Crovato S, Rapizzi E. Scleral fixated intraocular lenses: an angiographic study //Retina. 1998. Vol.18. №. 6. P.51520.

13. Menenzo Jose L, Cisneros Angel L, RodriguezSalvador Vicente. Endothelial study of irisclaw phakic lens: Four year followup //J. Cataract Refract Surg. N1998. Vol. 24, August. P.10391049.

14. Price FW Jr, Wellemeyer M. Transscleral fixation of posterior chamber intraocular lenses //J Cataract Refract Surg. 1995. Sep. vol. 21. 5). P.56773.

15. Romaniuk W, Fronczek M, Wylegala E, Nita E, Muskalski K. Transsclerally fixated PCIOLs: six year of investigations //Klin Oczna 1999. Vol.101. № .4. NP.26770.

16. Singh D, Worst J, Singh R, Singh IR. Cataract and IOL. New Delhi, Jaypee Brothers Medical Publishers (P) Ltd. 1993. P. 9596.

17. Solomon K, Gussler JR, Gussler C, Van Meter WS. Incidence and management of complications of transsclerally sutured posterior chamber lenses //

J Cataract Refract Surg. 1993. Vol. 19. 4) P.48893.

18. Steiner A, Steinhorst UH, Steiner M, Theischen M, Winter R. Ultrasound biomicroscopy for localization of artificial lens haptics after transscleral suture fixation //Ophthalmologe. 1997. Vol. 94. 1. P. 414.

19. Strobel J., Ftchner PU. Nachuntersuchung von IrisclawLinsen in phaken, myopen Augen //In: Schott K, Jacobi KW, Freyler H, eds, 4. Kongreb der Deutschen Gesellschaft fur Intraocularlinsen Implantation (Essen 1990). Berlin, Springer Verlag. 1991. P. 2031.

20. Uthoff D, Teichmann KD. Secondary implantation of scleralfixated intraocular lenses //J Cataract Refract Surg. 1998. Vol.24. №. 7. P. 94550.

21. Worst JGF. Irisfixated lenses: evolution and application. In Percival SPB, ed, A Color Atlas of Lens Implantation. St Louis, Mosby. 1991.P.80.

Опубліковано з дозволу адміністрації Російського Медичного Журналу.


Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-05 09:24:19

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-05 00:05:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-04 22:37:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-05 11:37:48

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-04 17:31:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-04 00:34:15

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-05 02:37:51

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-05 11:35:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-05 11:37:54

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-05 10:29:57

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-04 00:17:36

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-05 12:29:23

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-04 08:05:09