''Чистий''їжа: між мрією і реальністю

''Чистий''їжа: між мрією і реальністю

У Німеччині один за одним відкриваються біо-супермаркети. Навіть і в звичайних магазинах органічні продукти належать до обов'язкового асортименту товарів. І це незважаючи на те, що вони іноді майже вдвічі дорожче за звичайні.

За словами експерта Центрального агентства з ринкового і цінового моніторингу ФРГ (ZMP) Маркуса Рєпіна, купівельна стриманість жителів Німеччини, від которой зараз страждає більшість галузей промисловості, на екологіческом секторі практично не позначається:

-За нашими даними, в 2001 і 2002 роках ринок біопродуктів істотно виріс. NМощним поштовхом для цього розвитку стала епідемія 'коров'ячого сказу' в 2000 году. Потім, в результаті скандалу, викликаного виявленням канцерогенного нітрофена в органічних кормах, яйцях і птиці, в цілому ряді сегментів екологіческого ринку був відзначений різкий спад. Це було влітку 2002-го року. NПравда, потім, у вересні, жовтні і листопаді цей спад вдалося компенсувати, так що ми розраховуємо на десятивідсотковий зростання обороту за результатами 2002-го года.

Екологіческіе чисті продукти купують ... від страху?

Епідемія коров'ячого сказу - хвороби великої рогатої худоби, що передається людям, м'ясо, що містить гормони, потенційно небезпечні для споживачів, високотоксічний акриламід, виявлений, зокрема, в картопляних чіпсах - вот далеко не повний список останніх скандалів у харчовій галузі. Що залишається делать бідному налякане європейцю? Схоже, одне з двох: або зовсім отказаться від їжі, або купувати продукти із позначкою 'біо' - воно хоч і дорожче, Але зате начебто надійніше.

Nа селяни несуть шкоду ...

Казалось б, екологічне сільське господарство повинно процвітати, проте ж ...

- Серйозні труднощі виникають у зв'язку з швидким зростанням обсягів імпорту біопродуктов з-за кордону. Вони дуже дешеві, і через це виникає тиск на цени на зерновому ринку ФРН, почасти й на німецькому ринку екологічно чистих овощей. Несприятливо розвивається і експорт. Попит на органічні продукти за рубежом один час ріс дуже бурхливо, зараз він різко знизився. У результаті в целом хороші фінансові показники екологічної галузі на конкретних проізводітелях біологічних продуктів в Німеччині не відображаються ніяк, селяни только несуть збитки.

Паденіе закупівельних цін розоряє господарників

Понятно, що настрій власників німецьких екологічних господарств - далеко не радужное. До того ж закупівельні ціни на органічні продукти падають, особливо на молоко і молочні продукти. Це призводить до того, що багато біофермери подумивают про те, щоб перейти на звичайний промисловий спосіб ведення господарства. Nі це незважаючи на те, що об'єктивні статистичні дані Центрального агентства за ринковим і цінового моніторингу Німеччини налаштовують, швидше, на оптімістіческій лад:

-Охолодження світової економічної кон'юнктури на екологічному секторі особливо не позначилося. Вперше за останній час легке зниження попиту на органічні продукти, викликане важким становищем в народному господарстві, виявилося у декабре минулого року.

Немецкім біофермерам необхідна підтримка

на минулому тижні в Нюрнберзі пройшла найбільша в світі ярмарок біопродуктів 'Biofach 2003'. На неї приїхали дві тисячі учасників з 55 країн. 'Головним гостем' ярмарки на цього разу була названа Франція. Конкуренція з боку сусіда стає для немецкіх селян усе відчутніше: лише в останні три роки площа екологічних сельскохозяйственних угідь у Франції збільшилася вдвічі і досягла 420 тисяч гектар. Багато винороби в регіонах Бордо або Лангедок-Руссійон, сировари з Бретані, власники фруктових плантацій в долині Рони перейшли на екологічний способ ведення господарства.

Однако англійці, італійці, голландці і данці теж прагнуть на німецький ринок біопродуктів - найпривабливіший в Європі. На думку представників крупнейшего у ФРН сільськогосподарського Об'єднання Bioland, дотримується строгіх екологічних критеріїв у виробництві, німецьким біофермерам необхідна срочная підтримка.

Джерело: Dw-world.de

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-05 09:24:19

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-05 00:05:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-04 22:37:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-05 11:37:48

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-04 17:31:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-04 00:34:15

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-05 02:37:51

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-05 11:35:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-05 11:37:54

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-05 10:29:57

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-04 00:17:36

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-05 12:29:23

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-04 08:05:09