Уряд РФ в цілому прийняв концепцію реформи обов'язкового медичного страхування

Уряд РФ в цілому прийняв концепцію реформи обов'язкового медичного страхування

20.02.2003 уряд в цілому взяло концепцію реформи обов'язкового медичного страхування (ОМС). Одночасно було схвалено проект постанови, яка запустить нову реформу вже в цьому році. Проте не виключено, що реформа залишиться на папері - уряд уникає конкретики при обговоренні ключових положень проекту.

20.02.2003 на засіданні уряду був прийнятий проект другої після пенсійної кардінальной реформи соцстраху - ОМС (докладніше див Ъ від 20.02.2003). Як не странно, обговорення пройшло спокійно. Може, тому, що ідея реформування ОМС хорошо витриманий - чиновники лаялися з цього приводу весь минулий рік. Проект не раз знімалося з розгляду кабінетом міністрів. 'Ситуація була напружена до предела, - згадує голова соціального департаменту уряду РФ Євген Гонтмахер. - Але до моменту обговорення розбіжності постаралися зняти'. Зазвичай в ітоге таких обговорень з'являється компромісний документ, який неможливо пріменіть на практиці.

Браузер підсумку вчорашньої дискусії в уряді був прийнятий саме такий проект. NДругого і не чекали - дискусія чиновників затягнулася настільки, що в минулий понедельнік в конфлікт втрутився Володимир Путін. Президент захотів побачити прінятий пакет з реформи ОМС до кінця тижня. Уряд виконав це требованіе: концепція нової реформи соціальної сфери прийнята в цілому.

Одобрен також проект постанови, за яким, за відомостями Ъ, особливо ретельно следіла адміністрація президента, - 'Про додаткове фінансування витрат на оказаніе адресної медичної допомоги у 2003 році '. Цей проект передбачає проведеніе в цьому році експерименту, який повинен стати фундаментом майбутньої реформи. У його основі нова система фінансування ОМС непрацюючих громадян. NОплату медпослуг цієї категорії цього року профінансує Пенсійний фонд Росії (ПФР) (докладніше див Ъ від 20.02.2003).

Однако сіль експерименту в тому, що в програмі обов'язково повинні брати участь регіони: ПФР дасть грошей тільки тоді, коли губернатори регіонів заплатять за неработающіх рівнозначні кошти. Адже гроші в системі величезні, більше 200 млрд. руб. на рік. Але, судячи з бюджету охорони здоров'я, на надання послуг з ОМС тратітся менше половини. Останнє губернатори розподіляють на 'інші цілі'. NПоетому суб'єкти, які відмовилися від участі в програмі, по суті, опиняться в оппозіціі до президента - їх запідозрять у несанкціонованих витратах коштів, которие повинні йти на фінансування самої незахищеної категорії - пенсіонерів. NПоетому в кулуарах експеримент розцінюють в тому числі і як жорсткий адміністратівний ресурс, який створюється перед виборами.

Сама концепція реформи ОМС виглядає цілком сенсаційно. У 2005 році люди зможуть отказаться від державної системи на користь приватної та придбати поліс коммерческого страховика. Але умови переходу не опрацьовані. Внески в систему ОМС, які сплачуються у рамках соцналога, можна буде частково компенсіровать. Але розмір цієї компенсації концепція не визначає. І у міністров на цей рахунок різні думки. Так, міністерство Германа Грефа виступає за 50% відрахування із ЕСН. 'Можна дозволити компенсувати до 100% внесків, - вважає міністр праці Олександр Починок. - Адже з тих коштів, які надходять сегодня в систему ОМС, оплачується обслуговування тих, хто не робив внески в цю сістему. Коли-небудь цей соцзабез повинен закінчитися '.

Предполагается, що фінансування системи буде кардинально змінено. Але непонятно, чи вдасться покрити дефіцит, який виникне на початку реформи. 'Запропонований коеффіціент централізації коштів ще буде обговорюватися, - заявив голова ПФР Михайло Зурабов. - Без цих розрахунків неможливо визначити, скільки можна Буде забрати з державної системи'.

Работодателям вдасться заощадити, але незрозуміло скільки. 'Тарифи і розмір компенсаціі ЄСП не визначені, і про вигоду говорити поки рано, - заявив гендіректор КСОРР Олег Єремєєв. - Запропонований проект концепції не вирішить тих проблем, які встануть перед системою обов'язкового медичного страхування. NОні можуть бути вирішені тільки при переході на реальне страхування '.

Частние страховики отримають величезний фінансовий потік, але незрозуміло, на яких условіях. Як раніше заявляв голова групи 'Згода' Ігор Жук, страховикам обещалі участь і в пенсійній реформі. Проте з неї вони випали. Втім, як заявіл Ъ заступник гендиректора 'РЕСО-Гарантія' Ігор Іванов, 'це вже технічні вопроси, які нас не лякають'. Головне, за його словами, зроблено - уряд одобріло можливість вибору між державною і приватною системою.

Браузер Загалом, невизначеностей багато. Тому в зауваженнях до проекту за підсумками вчерашнего засідання часто з'являється слово 'уточнити'. Але уточнювати чиновники будут при підготовці законопроектів і нормативних актів, які необхідні для полноценного початку реформи. 'За фактом концепцію повертати не будуть, - пояснив Евгеній Гонтмахер. - Всі зауваження мають бути враховані при підготовці законів'. NКогда про це заходить мова, чиновники важко зітхають. Не тільки тому, що нужно прийняти більше десяти нових законів, численні поправки і нормативні акти. А тому, що при обговоренні цих документів почнуться нові суперечки. І тут отделаться розпливчастими формулюваннями вже не вдасться. Тому що закони, в отлічіе від концепції, повинні працювати.

Правітельство обговорило іпотечне кредитування.

20.02.2003 на засіданні уряду РФ було також розглянуто питання про іпотечном кредитуванні. Ключова роль у прийнятих рішеннях в розвитку системи іпотечного кредитування приділяється Агентству по іпотечному житловому кредитуванню (АІЖК). Були прийняті рішення про збільшення статутного капіталу АІЖК і про предоставленіі під його запозичення гарантій уряду, згідно з бюджетом.

Также уряд вирішив, що необхідно доопрацювати проект поправок до законопроекту 'Про іпотечні емісійних цінних паперах' і представити їх у правітельство протягом двох тижнів. Було вирішено, що Держбуд, МЕРТ, Мінфін, МАП і ФКЦБ за участю ЦП допрацюють план підготовки проектів нормативних актів і іних документів і нададуть їх до 01.04.2003. Проведення політики щодо іпотечного кредитування покладено на урядову комісію з житлової політіке на чолі з Віктором Христенко.

Джерело: Pharmindex.ru

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-05 09:24:19

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-05 00:05:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-04 22:37:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-05 11:37:48

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-04 17:31:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-04 00:34:15

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-05 02:37:51

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-05 11:35:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-05 11:37:54

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-05 10:29:57

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-04 00:17:36

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-05 12:29:23

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-04 08:05:09