Профілактика вроджених вад розвитку плода та новонародженого

Профілактика вроджених вад розвитку плода та новонародженого

Медичні генетики переконані: вроджені вади розвитку плода можна і потрібно запобігати до настання вагітності.

26 лютого 2003 в приміщенні в Російської академії державної служби прі Президентові РФ відбулася перша Російська науково-практична конференція 'Профілактика вроджених вад розвитку плода та новонародженого'.

Спеціалісти оприлюднили результати найбільших досліджень, які відкривають Можливо ефективної профілактики вроджених вад розвитку у дітей.

У роботі Конференції під девізом 'Щоб малюк народився здоровим ...' взяли участіе видні діячі російської науки і фахівці з-за кордону. Членами оргкомітета медичного форуму стали: Бахарєв В.А., керівник лабораторії клініческой генетики НЦАГіП РАМН, Жученко Л.А., завідувачка медико-генетичним отделеніем діагностики, моніторингу і регістра ВВР МОНІАГ, Козлова С.І., заведующая кафедрою медичної генетики РМАПО і Прилепська В.М., керівник научно-поліклінічного відділу НЦАГіП РАМН. Учасники Конференції прослухали доклади за такими актуальними питань сучасної генетики, як 'Періконцепціонная профілактика вродженої патології у дітей', 'Первинна профілактіка вроджених вад розвитку із застосуванням полівітамінного комплексу Елевіт Пронаталь', 'Епідеміологія вроджених вад розвитку у РФ', 'Програма массовой профілактики фолати-залежних вроджених вад розвитку у дітей в Московской галузі, як перший російський досвід та інші. Головною темою Конференціі став виступ доктора наук, професора Ендрю Цейцеля, наукового діректора Фонду з контролю за спадковими захворюваннями (Угорщина). Ендрю Цейцель є керівником самого представницького дослідження впливу полівітамінного препарату Елевен Пронаталь, що містить фізіологічну дозу фоліевой кислоти на виникнення вроджених патологій плоду. Результати цього незавісімого, плацебоконтроліруемого рандомізованого дослідження переконливо доказалі, що препарат Елевен Пронаталь (Roche) дійсно ефективно предупреждает ризик виникнення вроджених вад розвитку (ВВР), зводячи появленіе деяких патологій (таких, як дефект нервової трубки, дефект мочевиводящіх шляхів, відсутність кінцівок) до нуля. З великою увагою прісутствующіе поставилися до першого досвіду проведення масової програми з прийому фоліевой кислоти в чистому вигляді, а також препарату Елевен Пронаталь серед жінок Московской області.

Главной проблемою, що стоїть перед медиками, є необхідність почати прийом препаратов, що містять фолієву кислоту як мінімум за місяць до настання беременності. Таким чином, медична проблема виходить на загальнодержавний уровень. Медики впевнені в необхідності масштабних просвітницьких заходів, пропагандірующіх плановану вагітність та профілактичні заходи, здатні значітельно зменшити ризик народження дитини з ВВР.

Вопроси профілактики ВВР актуальні не тільки в Росії. На тлі знижується детской смертності зростання кількості ВВР спостерігається в більшості країн світу. NСейчас сукупна частота ВВР коливається від 7 до 40 і вище випадків на 1000 рожденій. Існуюча пренатальна діагностика, така як ультразвукове ісследованіе (УЗД), сироваткові тести та інші дослідження, виявляють проблему на достатньо ранніх термінах розвитку плода, проте не здатні її розв'язати. NМедікі змушені ставити жінку та її сім'ю перед непростим вибором - відмовитися NОТ хворої дитини та штучно перервати вагітність або прийняти ответственность за дитину-інваліда, який ніколи не стане здоровим человеком. Витрати на лікування та підтримку життя таких дітей невиправдано високі. За оцінками американських фахівців, річні витрати на дитину з ВВР составляют до 70 тис. доларів.

Предотвращеніе вад розвитку плоду набагато гуманнішим і економічніший. Деякі страни, такі як Аргентина і Туреччина, вже реалізуються державні програми з предотвращенію вроджених патологій розвитку - вони складаються з освітньої часті, що роз'яснюють медичним фахівцям і самим жінкам шляхи профілактики вознікновенія вад розвитку плода та стимулюючої частини - компенсації 70-80% стоімості полівітамінних препаратів, що містять фолієву кислоту.

на зустрічі з представниками преси, попередньо науково-практичну конференцію, учасники форуму розповіли про результати досліджень і предстоящей роботі і відповіли на запитання журналістів. Г-н Цейцель Е. особливо подчеркнул важливість популяризації знань про можливості профілактики патологій прі плануванні вагітності. Він сказав, що в Угорщині на сьогодні планіруется лише 55% вагітностей.

Зав. Кафедрою медичної генетики РМАПО Козлова С.І. розповіла про те, що 95% всех вад розвитку плоду практично непередбачувані, тобто виникають спорадіческі, випадково. Саме тому так важлива ефективна масова профілактіка цих важких відхилень розвитку.

Новіков П.В., керівник відділу спадкових хвороб НІІПіДХ, головний спеціаліст з медичної генетики МОЗ Росії вважає за необхідне развернуть мережа медико-генетичних консультацій по всій Росії і пропагандіровать раннє звернення жінок до фахівців генетикам. 'В даний время 70% жінок, що звертаються до медичних генетикам, вже пережили нещастя. NМи повинні просвіщати в першу чергу дільничних лікарів і лікарів-гінекологів, которие б радили жінкам планувати вагітність і проводити вітамінну профілактіку вроджених вад розвитку плоду '.


Опубліковано на правах реклами

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-05 09:24:19

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-05 00:05:07

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-04 22:37:06

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-05 11:37:48

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-04 17:31:46

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-04 00:34:15

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-05 02:37:51

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-05 11:35:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-05 11:37:54

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 18:25:20

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-05 10:29:57

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 18:25:19

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 18:25:34

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-04 00:17:36

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-05 12:29:23

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 13:32:59

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 13:34:07

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 18:24:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-04 08:05:09