Імунологія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Російська вакцина проти пташиного грипу готова до випробувань

Російська вакцина проти пташиного грипу готова до випробувань - Керівник НДІ грипу в Санкт-Петербурзі Олег Кисельов виступив з оптимістичним заяву про те, що створена в травні цього року вакцина проти пташиного грипу повністю готова до клінічних випробувань, повідомляє РІА Новини. Інститут, за його словами, має в своєму розпорядженні затвердженими штамами вакцини проти цього вірусу.

Вуглецеві нанотрубки стимулюють імунні клітини організму

Вуглецеві нанотрубки стимулюють імунні клітини організму - Інженери Єльського університету (Yale University) виявили, що дефекти вуглецевих нанотрубок змушують антигени Т-клітин у крові об'єднуватися в кластери і стимулювати природний імунну відповідь організму. Результати їх дослідження, опубліковані в журналі Langmuir, можуть поліпшити адоптівную імунотерапію, метод лікування, який використовується для підвищення здатності організму боротися з раком.

Нестача вітаміну D призводить до імунних розладів і запальних процесів

Нестача вітаміну D призводить до імунних розладів і запальних процесів - Раніше вчені вже доводили, що брак вітаміну негативно впливає на серцево-судинну функцію і підвищує ризик розвитку раку. Експерти зафіксували збільшення концентрації сироватки ТНФ-альфа, запального маркера, у здорових жінок, які відчували дефіцит вітаміну D.

Отримано вакцина, що захищає мишей від менінгококової інфекції серогруппы B

Отримано вакцина, що захищає мишей від менінгококової інфекції серогруппы B - Британські дослідники розробили вакцину, яка забезпечує захист від більшості штамів менінгококів групи В.

Австралійські вчені виявили пряму залежність між характером їжі, що вживається і імунною відповіддю

Австралійські вчені виявили пряму залежність між характером їжі, що вживається і імунною відповіддю - Вчені з Сіднея Інституту Медичних Досліджень вивчили механізми впливу харчових волокон на функціонування імунної системи. Дослідники показали взаємозв'язок між характером харчування й імунопатологічні станами.

Аспірин знижує ефективність вакцин проти грипу

Аспірин знижує ефективність вакцин проти грипу - Дослідники з Університету Міссурі (США) встановили, що аспірин знижує ефективність вакцин проти грипу. Це знання допоможе уникнути деяких помилок під час щеплення і після неї.

Алерген-специфічна імунотерапія

Алерген-специфічна імунотерапія - 'Поломка' в імунній відповіді і складний пристрій імунної системи пояснюють, чому на даний момент не існує жодного стовідсоткового способу лікування алергії. Як же усунути наявний дефект? На це питання вчені і лікарі шукають відповідь з того моменту, як була встановлена роль зміненого імунної відповіді організму в розвитку алергії.

Компанія Рош підписала ліцензійну угоду і угоду про врегулювання претензій в області іммунодіагностікі вірусу гепатиту С

Компанія Рош підписала ліцензійну угоду і угоду про врегулювання претензій в області іммунодіагностікі вірусу гепатиту С - Компанія Рош повідомила про підписання спільного з Ortho-Clinical Diagnostics, Inc. та Novartis Vaccines & Diagnostics ліцензійної угоди та угоди про врегулювання претензій, що стосуються іммунодіагностікі гепатиту C. Згідно з ліцензійною угодою по сплаті відрахувань компанії Ortho-Clinical Diagnostics, Inc. та Novartis Vaccines & Diagnostics передали підрозділу Рош - Діагностика генеральну ліцензію на весь портфель своєї продукції, призначеної для іммунодіагностікі вірусу гепатиту C (ВГС).

Революційна вакцина проти герпесу

Революційна вакцина проти герпесу - Група дослідників під керівництвом Джуліана Хіклінга з британської компанії Xenova створили нову версію щеплення проти герпесу. У своїй роботі вчені використовували революційну технологію - створивши вірус, який може реплікуватись лише одного разу. R

У астматиків знижений противірусний імунітет

У астматиків знижений противірусний імунітет - Результати нового дослідження допомагають пояснити, чому хворі на бронхіальну астму більш схильні до вірусних інфекцій, які найчастіше призводять до загострень астми.

HLA - антигени при пухлинах головного мозку у киргизів

HLA - антигени при пухлинах головного мозку у киргизів - Найбільш виражена асоціація між HLA - антигенами і виникненням будь-якого виду патології найімовірніше буде в тих випадках, коли ці захворювання мають значення в селекції виду. Про це свідчать дані, про зв'язок HLA - антигенів з онкологічними захворюваннями. Так, В. М. Шабалін, Л. Д. Сєрова (1988) досліджували розподіл HLA - антигенів у 124 хворих з різною локалізацією раку і встановили, що найбільш виражені відмінності у розподілі антигенів HLA в порівнянні зі здоровими індивідуумами були виявлені в локусі В і полягали у зменшенні частоти зустрічальності низки антигенів.

Сучасні підходи до призначення імуномодуляторів у педіатричній практиці

Сучасні підходи до призначення імуномодуляторів в педіатричній практиці - Впоследніе десятиліття однією з найважливіших проблем в педіатрії є зростання захворювань, торпідний до адекватної етіотропної терапії, пов'язаних з порушеннями в системі імунітету. У числі причин виникає патології у дітей на сучасному етапі є нерідке поєднання різних хвороб з клінічними проявами синдрому вторинної імунної недостатності (ВІН)

Профілактика грипу у медичних працівників: вакцина Ваксігріп і гомеопатичні препарати

Профілактика грипу у медичних працівників: вакцина Ваксігріп і гомеопатичні препарати - Внастоящее час найбільш перспективним методом боротьби з грипом визнана вакцинація, яка перш за все орієнтована на групу високого ризику. До групи ризику входять: медичний персонал, працівники сфери побутового обслуговування, транспорту, навчальних закладів, школярі і т.д.

Апельсини допомагають мікробам

Апельсини допомагають мікробам - Рослини 'жовто-зеленої' групи - банани, цитрусові та ін, виявилися небезпечні. Каротиноїди, що містяться в цих продуктах, містять антиокислювачі, що захищають шкідливі бактерії від імунної системи.

Вітчизняні вакцини проти кліщового енцефаліту

Вітчизняні вакцини проти кліщового енцефаліту - відмінна якість протягом 20 років - З 1983 року по теперішній час випущені мільйони доз інактивованої вакцини концентрованої кліщового енцефаліту для дорослого контингенту Інституту поліомієліту та вірусних енцефалітів АМН СРСР без будь-яких рекламацій.

Молекулярно-біологічне обгрунтування застосування імунофана в клінічній практиці

Молекулярно-біологічне обгрунтування застосування імунофана в клінічній практиці - Порушення імунних механізмів захисту організму приводить до появи інфекційних ускладнень, аутоімунної патології, розвитку злоякісних пухлин і алергічних захворювань. Вторинна імунна недостатність часто спостерігається при вірусних, паразитарних та деяких бактеріальних інфекціях, при виснаженні організму, тривалому стресі, при важких травмах, опіках, інтоксикаціях, при лікуванні онкологічних хворих хіміотерапевтичними засобами або за допомогою променевої терапії, при тривалому впливі шкідливих чинників у процесі професійної діяльності або в несприятливих екологічних умовах

Чоловіки офіційно визнані слабкою статтю

Чоловіки офіційно визнані слабкою статтю - Схильність чоловіків перебільшувати свої болячки, рідкісна помисливість багатьох представників сильної половини людства вже давно увійшли у фольклор. Жінки тихо посміюються, коли їх улюблені чоловіки, сини, брати з нещасним виглядом укладаються під ковдру і починають міркувати про тяжкість спіткало їх захворювання, навіть якщо воно є банальною застудою. Однак, як з'ясували вчені, чоловіки і справді більш болючі, ніж жінки, вони частіше заражаються багатьма хворобами і довше і важче хворіють.

У США почнуться клінічні випробування нового препарату проти сибірської виразки

У США почнуться клінічні випробування нового препарату проти сибірської виразки - Американська компанія 'Human Genome Sciences' оголосила про те, що їй отримано дозвіл уряду на клінічні випробування лікарського препарату проти сибірської виразки.

Відкрито форум з імунології

Відкрито форум з імунології - У рамках медіцінскіх конференцій форум: 'Питання алерголога' перетворений у форум 'Питання алергології та імунології '. Консультант-імунолог - Сілічев Петро Васильович. Лікар, стаж лікаря-імунолога 15 років, проходив навчання в ФРН.

Кому потрібна вакцина проти грипу

Кому потрібна вакцина проти грипу - Застудні захворювання викликаються різними вірусами, але їх симптоми в першу чергу залежать від того, який етіологічний агент викликає дану інфекцію. Тим не менш основні прояви застуди - головний біль, болі в горлі і нежить - часто схожі, особливо на початкових стадіях хвороби.

Розроблено метод подолання толерантності

Розроблено метод подолання толерантності - Дослідники з відділення гематології та онкології клініки Університету в Майнці (Німеччина) розробили метод подолання толерантності клітин імунної системи до раковим клітинам власного організму.

Щеплення від курячого грипу майже готова

Щеплення від курячого грипу майже готова - Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про перехід робіт над вакциною від пташиного грипу на новий етап. Готовий прототип вірусу, який стане основою для створення щеплення. Найближчим часом він вступить до розпорядження трьох фармацевтичних компаній, з якими є домовленість про роботи зі створення препарату.

Синдром хронічної втоми та імунної дисфункції

Синдром хронічної втоми та імунної дисфункції - Синдром хронічної втоми (СХВ) є постінфекційної (ГРВІ) хронічним захворюванням, основний прояв якого - невмотивована виражена загальна слабкість, на тривалий час виводить людину з активною повсякденному житті. Раніше це захворювання визначалося як міалгіческій енцефаломієліт [5], хронічна Епштейна-Барр вірусна інфекція та ін, а ще раніше (у 1869 р.) як «неврастенія» і «нейроциркуляторна астенія» [2]. Довгий час трактування цього захворювання носила дискусійний характер.

Лімфоцити в боротьбі з біо-тероризму

Лімфоцити в боротьбі з біо-тероризму - Учені, зайняті пошуком нових методів біоаналіза, вкрай рідко запозичують рішення у природи. Але штучні методи трудомісткі, дороги і вимагають багато часу. Група американських мікробіологів на чолі з професором Тоддом Райдером (Todd Rider) з Массачусетського технологічного інституту в Кеймбрідж в рамках програми заходів з боротьби з біотероризмом розробила на базі живих лімфоцитів експрес-тести, здатні швидко виявляти збудників найбільш небезпечних інфекційних захворювань.

Принципи замісної імунотерапії

Принципи замісної імунотерапії - Однією з головних завдань імунної системи організму є захист його від інфекційних агентів. Існує ряд факторів природного імунітету, які практично відразу вступають в боротьбу з інфекційними агентами. Це фагоцити, природні антитіла до мікроорганізмів, комплемент. Спочатку антитіла, специфічно взаємодіють з антигенами були виявлені у фракції, - глобулінів сироватки крові. Надалі ідентифіковано сімейство молекул, з якими пов'язана активність антитіл - імуноглобуліни.

Імунну реакцію на донорські СК можна запобігти

Імунну реакцію на донорські СК можна запобігти - Коли після трансплантації СК відбуваються такі ускладнення, як відторгнення трансплантата або реакція «трансплантат проти господаря», лікарі намагаються придушити діяльність Т-лімфоцитів - головних клітин, задіяних в таких імунних реакціях. Ці ускладнення є причиною 30-50% смертності після трансплантації. R

Де дорослішають натуральні кілери?

Де дорослішають натуральні кілери? - Натуральні кілери - це один з типів клітин імунної системи. У людини вони становлять приблизно 5% лімфоцитів периферичної крові. Основний обов'язок кілерну клітин - виявляти і знищувати власні клітки організму, у яких щось порушилося: вони вбивають пухлинні клітини і клітини, заражені вірусами (а також, можливо, і іншими чужорідними агентами).

Досвід застосування імуномодулятора Іммуномакс при лікуванні папіломавірусної інфекції

Досвід застосування імуномодулятора Іммуномакс при лікуванні папіломавірусної інфекції - В останні роки як у нас в країні, так і за кордоном зростає захворюваність папіломавірусною інфекцією (ПВІ). Так, якщо у 1993 р. в Росії був зареєстрований 26 231 хворий (17,8 на 100 000 населення), то в 1999 р. вже 37 272 (25,6 на 100 000).

Чому перед щепленням необхідно добре поспати?

Чому перед щепленням необхідно добре поспати? - Щорічно від 10 до 20 відсотків американців хворіють на грип. Щоб уникнути цього багато людей піддають себе щорічним вакцинація проти грипу. Виявляється в тому випадку, якщо Ви себе піддаєте щорічним щепленням ви повинні напередодні вакцинації проводити більше час в ліжку. Це обумовлено тим, що недосипання негативно впливає на роботу вакцини.

Етапи імунореабілітації часто і тривало хворіють респіраторними інфекціями

Етапи імунореабілітації часто і тривало хворіють респіраторними інфекціями - імунореабілітації часто і тривало хворіють респіраторними інфекціями (ЧДБРІ) залежить від обліку цілого комплексу імунологічних причин зниження протиінфекційного резистентності. Спираючись на літературні дані та власні дослідження ми спробували в цій статті розповісти лікареві перш за все про опорних клінічних ознаках, найбільш важливих для вибору методу реабілітації.

Дослідники з ФРН визначили конфігурацію молекули ферменту, що виконує важливу роль в роботі імунної системи людини

Дослідники з ФРН визначили конфігурацію молекули ферменту, що виконує важливу роль в роботі імунної системи людини - Цей фермент, Гранзєє А, виробляють лімфоцити-кілери , які користуються ним для знищення уражених хвороботворними вірусами клітин і ракових пухлин. Співробітники Інституту біохімії і нейробіології Товариства Макса Планка не тільки виробили структурний аналіз гранзіма А, а й розробили дешевий і ефективний метод отримання цієї речовини.

Вчені знайшли причину аутоімунних захворювань

Вчені знайшли причину аутоімунних захворювань - Американські вчені з Онкологічний центр Андерсона Техаського університету (University of Texas MD Anderson Cancer Center) показали, що людський пептид (короткий білок), який діє як природний антибіотик при вторгненні мікроорганізмів можна пов'язати з ДНК, викликаючи імунні реакції при відсутності інфекції.

Кровотворення та імунітет

Кровотворення та імунітет - Дослідники Гарвардського університету експериментально довели, що кровотворні стовбурові клітини є частиною імунної системи. Це відкриття, зроблене співробітниками лабораторії професора патології Ульріха фон Андріана, серйозно коригує усталені уявлення про фізіологічні функції таких клітин. R

Ізраїльські й американські вчені об'єднали свої зусилля в розробці нового терапевтичного засобу для лікування аутоімунних захворювань

Ізраїльські й американські вчені об'єднали свої зусилля в розробці нового терапевтичного засобу для лікування аутоімунних захворювань - Новий продукт являє собою поєднання терапевтичних прийомів і препаратів, що є інтелектуальною власністю відразу кількох розробників - 'Адас', технологічної компанії, що належить медичної організації 'Адасса' в Єрусалимі, Гарвардської медичної школи, Університету імені Бригама і Жіночої лікарні, навчального філії Гарвардського університету. Це перше офіційне співробітництво між організаціями.

Гематологи виявили специфічну біохімічну позначку, яка присутня в крові тварин, хворих на коров'ячий сказ »

Гематологи виявили специфічну біохімічну позначку, яка присутня в крові тварин, хворих на коров'ячий сказ» - Це відкриття зробили співробітники Рослінского інституту, де сім років тому з `явилася на світ перша клонована вівця Доллі. Причиною губчастої енцефалопатії є особливі білки, які називаються пріонами.

Використання техніки нанесення татуювання при вакцинації може значно підвищити ефективність деяких вакцин

Використання техніки нанесення татуювання при вакцинації може значно підвищити ефективність деяких вакцин - Німецькі вчені припускають, що щеплення, зроблені за допомогою електричних машинок для татуювань, діють значно ефективніше , ніж вакцинація, зроблена звичайними шприцами.

Синтетична молекула підсилює імунну відповідь на ВІЛ і рак

Синтетична молекула підсилює імунну відповідь на ВІЛ і рак - Вчені з Єльського університету створили штучні молекули, здатні підсилити імунну відповідь на ВІЛ-інфекцію, ВІЛ-інфіковані клітини і рак передміхурової залози. Їхнє дослідження, опубліковане он-лайн в Journal of the American Chemical Society, може призвести до вироблення нових терапевтичних підходів до лікування цих захворювань.

Синдром вторинної імунної недостатності у хворих з алергічними захворюваннями та методи її корекції

Синдром вторинної імунної недостатності у хворих з алергічними захворюваннями та методи її корекції - В останні десятиліття відзначається не тільки зростання алергічних захворювань, але і посилення тяжкості клінічних проявів , зниження ефективності комплексної базисної терапії, швидке формування стероїдної залежності, розвиток інших ускладнень

Імуномодулятори: механізм дії і клінічне застосування

Імуномодулятори: механізм дії і клінічне застосування - Імуномодулятори (ІМ) - лікарські засоби, що володіють імунотропної активністю, які в терапевтичних дозах відновлюють функції імунної системи (ефективну імунну захист).

Ефективність імуномодулюючої терапії у хворих з хронічними неспецифічними захворюваннями легень

Ефективність імуномодулюючої терапії у хворих з хронічними неспецифічними захворюваннями легень - Погіршення екологічної ситуації, вплив на організм несприятливих факторів навколишнього середовища призвели до зростання захворюваності населення, збільшення інфекційних, алергічних, аутоімунних та інших патологій. Змінилося і клінічний перебіг різних захворювань людини, збільшився відсоток атипових і стертих форм, найчастіше відзначається хронізації процесу, частіше зустрічаються захворювання, резистентні до загальноприйнятих методів терапії, нерідко умовно-патогенні мікроби стають патогенними для людини

Нова вакцина проти цитомегаловірусної інфекції пройшла клінічні випробування

Нова вакцина проти цитомегаловірусної інфекції пройшла клінічні випробування - Нова вакцина проти цитомегаловірусної інфекції продемонструвала свою ефективність у другій фазі клінічних випробувань. Це перший успіх у розробці подібної вакцини, хоча спроби її створити робляться близько 30 років. R

Британці розробили захист від менінгіту В

Британці розробили захист від менінгіту В - Вакцина, що забезпечує повний захист від збудників менінгіту, була розроблена британськими вченими. Це перший серйозний прорив у науці, що дає можливість лікарям зміцнити імунну систему дітей від цієї форми захворювання - менінгіту В, який у Британії вважається найбільш небезпечним.

Антитіла до протеїном хламідій можуть стати новим маркером захворювань серця

Антитіла до протеїном хламідій можуть стати новим маркером захворювань серця - Антитіла до т.зв. тепловому шокового протеїном-60, маркер антитільної відповіді організму на інфекцію Chlamydia pneumoniae, асоціюються з розвитком інфаркту міокарда та нестабільної стенокардії.

У США більше 70 мільйонів доз вакцини від грипу H1N1 опинилися під загрозою знищення через закінчення терміну придатності препаратів

У США більше 70 мільйонів доз вакцини від грипу H1N1 опинилися під загрозою знищення через закінчення терміну придатності препаратів - Директор Національного центру імунізації і респіраторних захворювань при CDC Енн Шукати (Anne Schuchat) заявила, що утилізація деякої кількості вакцин неминуча.

Вакцинація проти грипу: за і проти

Вакцинація проти грипу: за і проти - 19 лютого 2008 року в Москві, в РІА «Новини» пройшла прес-конференція «Вакцинація проти грипу: за і проти», присвячена вакцинації як необхідної і безпечної мірою по боротьбі з грипом.

Прогноз для метеочутливих людей по Москві на 06.11.2009

Прогноз для метеочутливих людей по Москві на 06.11.2009 - Істотних змін в погоді не відбудеться. Основним несприятливим фактором для метеочутливих людей як і раніше буде підвищений атмосферний тиск.

Вакцини зазнають поразки

Вакцини зазнають поразки - Чим це нам загрожує в найближчому часі, розповідає заслужений лікар Російської Федерації, головний інфекціоніст МОЗ Росії, завідувач кафедрою інфекційних хвороб Російської медичної академії післядипломної освіти, професор Мелс Хабібовіч Турьянов.

Вірус СНІДу прискорює еволюцію імунної системи

Вірус СНІДу прискорює еволюцію імунної системи - Вчені з університетів Оксфорда, Гарварду і Квазулу-Натал, ПАР (KwaZulu-Natal), виявили гени, що допомагають імунній системі боротися з ВІЛ-інфекцією, повідомляє BBC News. За словами вчених, результати дослідження допоможуть пояснити, чому у деяких людей, заражених ВІЛ, захворювання не розвивається протягом декількох років і дозволять надалі розробити вакцину проти СНІДу.

Нову вакцину від астми зробили з бактеріальної ДНК

Нову вакцину від астми зробили з бактеріальної ДНК - Вакцина, створена вченими з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (University of California San Diego) з ділянок штучної бактеріальної ДНК, не тільки виліковує бронхіальну астму, але і загоює викликане нею ураження легень, пише The San Diego Union Tribune.

Вакцинація не рятує людей похилого віку з грипу

Вакцинація не рятує людей похилого віку від грипу - Дослідження, проведене Національним інститутом охорони здоров'я США (National Institutes of Health), показало, що за більш ніж три десятиліття вакцинація літніх людей проти грипу не знизила смертності від цієї інфекції, повідомляє Associated Press. Дані дослідження ставлять під сумнів ефективність урядової програми вакцинації.

протигрипозних вакцин краще вводити внутрішньошкірно

протигрипозних вакцин краще вводити внутрішньошкірно - Стандартну дозу вакцини проти грипу можна істотно зменшити, якщо вводити її не в м'яз руки, а внутрішньошкірно. Вчені вважають, що хоча внутрішньошкірне введення протигрипозної вакцини технічно більш складно, але воно дозволить використовувати вакцину більш ощадливо.Про це повідомляє New England Journal of Medicine. Крім того, внутрішньошкірне введення вакцини дозволить створити більш ефективний протигрипозний імунітет у людей похилого віку.

Імунітет і''приховані інфекції''. Лекція для лікарів

Імунітет і''приховані інфекції''. Лекція для лікарів - Досить давно стало зрозуміло, що імунна система є компонентом гомеостатичного трикутника, в який окрім неї входять нервова і ендокринна системи. А імунітет захищає постійність клітинного складу організму людини, виявляючи і видаляючи будь-які генетично чужорідні клітини і речовини, що надходять ззовні і утворюються всередині організму. Проти всіх цих антигенів розвивається імунна відповідь з утворенням різних ефекторних клітин і молекул.

Нова вакцина буде діяти 70 років

Нова вакцина буде діяти 70 років - Вчені розробили унікальну ефективну вакцину проти однієї з найбільш поширених груп мікроорганізмів - стрептококів групи А, «що мешкають» в порожнині рота практично у кожної людини і викликають різні гнійно-запальні захворювання. Передбачається, що одного введення цієї вакцини буде достатньо для того, щоб захистити людину від хвороб на 60-70 років.

Вакцину від грипу дит приймати під язик

Вакцину від грипу дит приймати під язик - Південнокорейські вчені запропонували відмовитися від традиційних ін'єкцій вакцини проти грипу, замінивши їх її прийомом під язик. Проведені ними експерименти на тваринах показали, що цей метод введення вакцини не тільки позбавлений неприємних побічних дій, але і перевершує традиційні уколи по ефективності.

Імунна система має миттєвої реакцією

Імунна система має миттєвої реакцією - Імунна система реагує на появу в організмі патогенних бактерій і вірусів уже через кілька хвилин після того, як вони проникають у тканини. До такого досить несподіваного висновку дійшли вчені з Університету Данді у Великобританії.

преспективі створення протиракової вакцини

преспективі створення протиракової вакцини - Біологи на чолі з Майклом Россманом отримали детальне зображення процесу інфекції бактерії E. Сoli бактеріофагом Т4. За результатами дослідників був складений відеофільм, який пояснює, як працює механізм 'упорскування' бактеріофага Т4. Дослідники сподіваються, що знання механізму роботи ін'єктора бактеріофага допоможе в майбутніх методи доставки ліків. R

Кубинські біотехнологи створили першу в світі синтетичну вакцину, яка забезпечує від зараження гемофільної палички типу b

Кубинські біотехнологи створили першу в світі синтетичну вакцину, яка забезпечує від зараження гемофільної палички типу b - Ця патогенна бактерія викликає гострі синусити, бронхіт і запалення легенів, а також артрити, гнійний менінгіт і навіть зараження крові. Щорічно від цієї інфекції гинуть не менше півмільйона дітей, переважно з країн, що розвиваються.

Випробування вакцини від людської форми''пташиного грипу''почнуться восени 2004 року

Випробування вакцини від людської форми''пташиного грипу''почнуться восени 2004 року - Випробування вакцини від людської форми 'пташиного грипу' почнуться восени цього року, а їх результати очікуються до весни 2005 року, повідомив у п'ятницю на прес-конференції в женевській штаб-квартирі ООН експерт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Клаус Штор.

Проходить дослідження вакцина проти вірусу папіломи людини

Проходить дослідження вакцина проти вірусу папіломи людини - Очевидність взаємозв'язку раку шийки матки та вірусу папіломи людини вже давно доведена. Довгий час очікувалося поява вакцини від цього захворювання.

Розроблена в Росії вакцина проти грипу не поступається зарубіжним

Розроблена в Росії вакцина проти грипу не поступається закордонним - експерти - Розроблена в Росії вакцина проти грипу не поступається закордонним. Таку думку висловили представники медичної громадськості у вівторок на прес-конференції в РІА 'Новости'.

Критерії оцінки ефективності вакцинації

Критерії оцінки ефективності вакцинації - Ефективність імунопрофілактики багатьох інфекційних хвороб доведена багаторічною світовою практикою. Сьогодні представляється безперечним той факт, що вакцинопрофілактика є найбільш потужним методом боротьби з інфекційною патологією. Накопичені дані переконливо свідчать про те, що ризик несприятливих реакцій на введення сучасних вакцин незрівнянно нижче, ніж при виникненні відповідної інфекції

Обгрунтування та принципи імунокоригуючою терапії та імунореабілітації

Обгрунтування та принципи імунокоригуючою терапії та імунореабілітації - Різні види іммунопатологіі: алергічні та аутоаллергіческіе захворювання, імунодефіцитні хвороби та синдроми, що протікають у вигляді рецидивів інфекційно-запальних процесів, виникають як наслідок транзиторних і стійких імуномодуляцію під впливом несприятливих факторів навколишнього середовища.

Виявлено, що ушкодження лівої півкулі мозку значно сильніше гнітить імунітет людини, ніж пошкодження правого

Виявлено, що ушкодження лівої півкулі мозку значно сильніше гнітить імунітет людини, ніж пошкодження правого - Лікарі госпіталю при Джорджтаунському університеті виявили, що ушкодження лівого півкулі мозку значно пригнічує імунітет людини. Цей висновок зроблено за результатами спостереження за 22 хворими на епілепсію, котрі перенесли операції на мозку.

Вакцина проти куріння готова до випробувань

Вакцина проти куріння готова до випробувань - Шведські вчені закінчили роботу зі створення універсальної 'вакцини проти куріння'. Розроблений ними препарат, призначений для людей, які бажають кинути палити, вже пройшов попередні випробування і незабаром буде досліджено в умовах клініки.

У Нігерії нарешті дозволена вакцинація проти поліомієліту

У Нігерії нарешті дозволена вакцинація проти поліомієліту - У вівторок 26 травня губернатор нігерійському штаті Кано Ібрагім Шекарау після того, як багато хто звинуватили його в тому, що він винен у швидкому поширенні поліомієліту в країні через введеного ним мораторію на вакцинацію проти цього страшного захворювання, погодився відновити програму вакцинації.

Вчені з Великобританії розробили технологію консервації вакцин, що дозволяє зберігати ці препарати без використання холодильної техніки

Вчені з Великобританії розробили технологію консервації вакцин, що дозволяє зберігати ці препарати без використання холодильної техніки - Звіт про розробку групи фахівців під керівництвом Меттью Коттінгема (Matthew Cottingham) з Оксфордського університету (Oxford University) опублікований в журналі Science Translational Medicine.

Китайці почали випробування вакцини проти SARS на людях

Китайці почали випробування вакцини проти SARS на людях - Китайські медики опублікували звіти про початок перших у світі клінічних випробувань вакцини проти 'важкого гострого респіраторного синдрому' (Severe Acute Respiratory Syndrome - SARS ), відомого також під назвою 'атипова пневмонія'.

Дитяча вакцина корисна дорослим

Дитяча вакцина корисна дорослим - Дитяча вакцина від вітряної віспи може допомогти впоратися з дорослими проблемами. Як встановили вчені з медичного центру Стенфордського університету, її призначення пацієнтам з ослабленою імунною системою дозволяє попередити розвиток оперізуючого лишаю, який викликається тим же вірусом, що й вітрянка, тільки у дорослої людини.

Вроджені імунодефіцити

Вроджені імунодефіцити - Даний стан виявляється в порушенні продукції антитіл одного (IgA селективна агаммаглобулінемії) або декількох класів. При цьому вміст антитіл у сироватці крові може знижуватися або залишатися в межах норми (у цьому випадку до деяких антигенів буде вироблятися недостатня кількість антитіл). R Антітела не виробляються або виробляються в недостатній кількості, тому вони не пов'язують антигени (бактерії або їх токсини) і не знешкоджують їх.

Ефективність Іммунала як неспецифічного імуностимулятора

Ефективність Іммунала як неспецифічного імуностимулятора - Імунна система є виключно складною багатокомпонентною системою, високочутливої до впливу різних факторів. Мінливі умови навколишнього середовища, у т.ч. антропогенні, до яких людина не встигає чи не може адаптуватися, призводять до ослаблення імунної відповіді і зростанню імунозалежних патології, а також до хронізації захворювань. При цьому зростає стійкість патогенних факторів до традиційних лікарських препаратів.

Рослинний імуностимулюючий препарат

Рослинний імуностимулюючий препарат - Іммунал. Перспективи застосування в медицині - Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) лідирують серед всіх інфекційних захворювань, тому їх профілактика має величезне соціальне значення. Однак можливості проведення такої профілактики обмежені низкою факторів, серед яких можна виділити численність збудників, їх генетичну мінливість, нестійкість формується імунітету. Все це перешкоджає специфічної профілактики грипу та інших респіраторних інфекцій.

імунодефіциту: діагностика та імунотерапія

імунодефіциту: діагностика та імунотерапія - Метою цього огляду є аналіз сучасних даних про діагностику та імунотерапії імунодефіцитів. Імунодефіцит - це зниження функціональної активності основних компонентів імунної системи, що веде до порушення захисту організму від мікробів і проявляється в підвищеній інфекційної захворюваності. Імунодефіцити діляться на первинні та вторинні.

Питання про вдосконалення Національного календаря знову відкладений

Питання про вдосконалення Національного календаря знову відкладено - Незважаючи на що відбувся в середині грудня візит провідних російських і зарубіжних фахівців епідеміологів та імунологів до Ради Федерації Росії, засідання Державної Думи з питання внесення змін до Російський Національний календар щеплень знову перенесено.

Національний календар щеплень необхідно розширити

Національний календар щеплень необхідно розширити - Розширення кількості щеплень, включених до Національного календар, дозволить збільшити середню тривалість життя росіян. Про це заявив директор Наукового центру здоров'я дітей РАМН Олександр Баранов, виступаючи на засіданні Експертної ради з охорони здоров'я Комітету Ради Федерації з соціальної політики і охорони здоров'я. Засідання, яке пройшло на базі центру, було присвячено керованим інфекціям серед дітей.

Вакцини і вакцинація

Вакцини і вакцинація - Більше 70 видів бактерій, вірусів, найпростіших і грибків є збудниками серйозних захворювань людини [I]. Вже є вакцини проти деяких з цих збудників, крім того, ведуться роботи зі створення вакцин проти майже всіх інших бактерій і вірусів, і проти приблизно половини найпростіших. У таблиці 1 перераховані інфекції для боротьби з якими вакцини дозволені до застосування чи вивчалися в рамках 3-ї фази клінічних випробувань [2], і тому, ймовірно, будуть дозволені в майбутні 5-10 років.

Імунітет і сонце: за і проти

Імунітет і сонце: за і проти - Літо, мабуть, єдиний час в році, якого з однаковим нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Адже воно дарує можливість поніжитися на сонці, розслабитися в прохолодних водоймах і просто насолодитися гарним відпочинком. Однак навіть в цей безтурботний час не варто втрачати пильність - небезпека для здоров'я підстерігає нас і влітку.

Клітки жирової тканини беруть участь у захисті організму від інфекційних захворювань?

Клітки жирової тканини беруть участь у захисті організму від інфекційних захворювань? - Дослідники з університету Пардью підтвердили гіпотезу, відповідно до якої клітини жирової тканини, так звані адипоцитах, беруть участь у захисті організму від інфекційних захворювань. Професор Спарлок і його колеги довели, що при контакті з бактеріальними токсинами адипоцитах починають виробляти гормоноподібна речовини, що стимулюють роботу імунної системи.

Виявлено залежність відторгнення трансплантата від статі донора

Виявлено залежність відторгнення трансплантата від статі донора - Швейцарські дослідники виявили, що у жінок, яким пересадили нирку чоловіки, значно підвищена ймовірність відторгнення трансплантата. У своїй публікації в журналі «The Lancet» вчені порекомендували використовувати для пересадки органи донорів однієї статі з пацієнтами.

Нашим імунітетом управляють 2190 генів

Нашим імунітетом управляють 2190 генів - Вчені закінчили дослідження генетичного коду людини, контролюючого розвиток і функції імунної системи. Ця робота проводилася в рамках продовження проекту 'Геном людини', присвяченого вивченню функції окремих генів і хромосом.

Російські вчені створюють рослинну вакцину від грипу

Російські вчені створюють рослинну вакцину від грипу - НДІ грипу РАМН в Санкт-Петербурзі та ряд інших російських наукових організацій отримали грант на 2 мільйони євро від Міннауки та Європейської комісії на створення нової рослинної вакцини від грипу.

Сучасний календар профілактичних щеплень та шляхи його вдосконалення

Сучасний календар профілактичних щеплень та шляхи його вдосконалення - 1996 р. виповнилося 200 років з того дня, як Едвард Дженнер вперше застосував метод активної імунізації, прищепивши семирічному дитині коров'ячу віспу. За два століття вакцинопрофілактика безумовно показала себе найбільш ефективним методом попередження інфекційних захворювань. Активне проведення специфічної імунопрофілактики забезпечує різке зниження інфекційної захворюваності. Узгоджені дії медичних працівників у міжнародному масштабі привели до ліквідації натуральної віспи, останній випадок якої був зареєстрований в 1979 р. З 1980 р. масова вакцинація проти віспи на Землі була припинена.

У Росії в найближчі два роки з'явиться принципово нова вакцина проти грипу

У Росії в найближчі два роки з'явиться принципово нова вакцина проти грипу - У Росії в найближчі два роки з'явиться принципово нова вакцина проти грипу. Про це заявив сьогодні журналістам директор НДІ вакцин і сироваток ім.І.І. Мечникова академік Віталій Звєрєв.

Успішно випробуваний новий метод імунотерапії онкологічних захворювань

Успішно випробуваний новий метод імунотерапії онкологічних захворювань - дослідників із Чиказького університету успішно випробували на тваринах новий метод імунотерапії онкологічних захворювань. Доктор Пінг Ю і його колеги провели серію дослідів на мишах, яким були перевиті метастатичним ракові пухлини.

чіпкою антитіла допоможуть проти ВІЛ

чіпкою антитіла допоможуть проти ВІЛ - Учені склали детальну модель двох антитіл, за допомогою яких організм бореться з вірусом імунодефіциту людини. Отримані знання дозволять, як вважають дослідники, створити більш ефективні вакцини.

Бактерії в кишечнику: стимулюють імунну систему або викликають аутоімунні захворювання?

Бактерії в кишечнику: стимулюють імунну систему або викликають аутоімунні захворювання? - Особливі бактерії в кишечнику можуть стимулювати імунну систему, допомагаючи боротися з інфекціями в деяких випадках, але також можливо грають роль в аутоімунних захворюваннях, говорять дослідники.

Відгук вакцини від грипу H1N1

Відгук вакцини від грипу H1N1 - Компанія Санофі Пастер-відкликає частину партії вакцини від грипу H1N1.

інтерлейкін-2 в терапії ВІЛ-інфекції

інтерлейкін-2 в терапії ВІЛ-інфекції - Ізольована антиретровірусна терапія, що проводиться відповідно до сучасних протоколами, стримує на деякий час реплікацію ВІЛ, але нездатна етіопатогенетичних впливати на прогресуючий імунодефіцит і дезінтеграцію імунної системи, що призводить до виникнення опортуністичних інфекцій, онкозахворювань і летального результату.

Підсумки прес-конференції, присвяченій ролі професійного медичного співтовариства в організації імунопрофілактики в Російській Федерації

Підсумки прес-конференції, присвяченій ролі професійного медичного співтовариства в організації імунопрофілактики в Російській Федерації - Провідні педіатри та інфекціоністи Росії закликають почати роботу з підготовки змін законодавства РФ в галузі імунопрофілактики із залученням до обговорення медичної громадськості. Про це йшла мова на прес-конференції, організованої Союзом педіатрів Росії за підсумками спільного засідання російських і закордонних експертів в області вакцинопрофілактики та візиту російських і міжнародних фахівців у Рада Федерації РФ.

Білорусія закупить мільйон доз вакцини проти російської грипу H1N1

Білорусія закупить мільйон доз вакцини проти російської грипу H1N1 - МОЗ Білорусії планує закупити російську вакцину проти грипу H1N1. Про це повідомляє 'Інтерфакс-Захід' з посиланням на джерело в міністерстві.

Імунну систему можливо програмувати?

Імунну систему можливо програмувати? - Канадські фахівці в галузі трансплантології зробили сенсаційну заяву - вони стверджують, що імунну систему людини можна перепрограмувати, і тепер при пересадці органів групи крові донора і реципієнта не обов'язково повинні збігатися.

Бактерії ротової порожнини людини можуть викликати розсіяний склероз

Бактерії ротової порожнини людини можуть викликати розсіяний склероз - Наукове дослідження показало, що звичайні бактерії-сапрофіти, які інфікують ротову порожнину людини можуть викликати активізацію аутоімунних захворювань. Стаття присвячена цьому опублікована в грудневому номереThe American Journal of Pathology

Значення комплементу в патогенезі бронхіальної астми

Значення комплементу в патогенезі бронхіальної астми - Нові дані про патофізіології бронхіальної астми можуть відкрити перспективні для розробки альтернативних методів лікування.

Ефективність екстреної та планової вакцинопрофілактики грипу

Ефективність екстреної та планової вакцинопрофілактики грипу - Грип та гострі респіраторні захворювання (ГРВІ), на які у структурі інфекційної захворюваності припадає 95%, як і раніше завдають величезної шкоди як здоров'ю населення, так і економіці країни.

Трилери знижують імунітет

Трилери знижують імунітет - Нове дослідження, проведене західними вченими, стверджує, що фільми жахів можуть знизити імунну систему людини. Ці ж фахівці стверджують, що повсякденний стрес для пам'яті може навпаки надати благотворний вплив на організм людини.

Вироблення антитіл до інфліксімабу може знизити його ефективності при хворобі Крона

Вироблення антитіл до інфліксімабу може знизити його ефективності при хворобі Крона - Клінічне значення утворення антитіл до інфліксімабу було вивчено в когорті з 125 пацієнтів з хворобою Крона. У хворих з високим рівнем антитіл спостерігалося зменшення періоду відповіді на лікування (35 днів при концентрації антитіл 8 мкг /мл і вище в порівнянні з 71 днем у пацієнтів з концентрацією нижче 8 мкг /мл; р <0,001).

Мінохоронздоров'я не виявив ускладнень при вакцинації проти грипу H1N1

Мінохоронздоров'я не виявив ускладнень при вакцинації проти грипу H1N1 - У Росії поки не виявлено будь-яких ускладнень при вакцинації населення живий вакциною проти грипу H1N1. Про це, як передає 'Інтерфакс', заявила сьогодні міністр охорони здоров'я і соціального розвитку Тетяна Голікова.

На Україні завершилися клінічні випробування російської вакцини від грипу H1N1

На Україні завершилися клінічні випробування російської вакцини від грипу H1N1 - За його словами, препарат успішно пройшов доклінічні і клінічні дослідження і рішенням міністерства охорони здоров'я України може бути зареєстрований найближчим часом . Біловол зазначив, що вакцинацію населення можна буде почати по завершенні процедури реєстрації препарату.

Клітки для запобігання відторгнення трансплантованих органів

Клітки для запобігання відторгнення трансплантованих органів - В даний час всі пацієнти, яким був пересаджений орган, змушені приймати імуносупресорів для придушення реакції імунного відторгнення. Проте всі ці препарати мають низку дуже небажаних побічних ефектів - крім зниженого імунітету, люди страждають від перепадів настрою, підвищеного тиску, зростає вміст холестерину в крові, ризик діабету і ламкість кісток. R

Імунна система захищає від СНІДу краще презерватива

Імунна система захищає від СНІДу краще презерватива - Нове дослідження, відкривши завісу таємниці над причинами стійкості деяких людей до вірусу СНІДу, допоможе створити нові методи профілактики та лікування цієї важкої інфекції. Так стверджують вчені з міланського Наукового інституту «Сан-Раффаеле», які виявили конкретні імунологічні механізми, що лежать в основі цього явища.

Альфа-інтерферон можна використовувати для профілактики і лікування азіатській атипової пневмонії

Альфа-інтерферон можна використовувати для профілактики і лікування азіатській атипової пневмонії - Голландські лікарі припускають, що антивірусний препарат альфа-інтерферон можна використовувати для профілактики і лікування азіатській атипової пневмонії. Доказом цього є результати дослідів на макаках, проведених в медичному центрі університету імені Еразма.

Імуностимулятори під час грипу можуть бути небезпечні

Імуностимулятори під час грипу можуть бути небезпечні - Приймати більше 10 днів імуностимулятори вкрай не рекомендується. З такою заявою виступив головний лікарі клініки 'Борис', терапевт Ольга Перельман в ефірі радіостанції 'Свобода'. 'Якщо більше 10 днів приймається імуностимулятор, то відбувається ефект загнаного коня, коли ви продовжуєте підхльостує імунну систему', - пояснила Перельман.

Імунні порушення і методи іммунооріентірованной терапії

Імунні порушення і методи іммунооріентірованной терапії - Гострий деструктивний панкреатит (ВДП) прийнято відносити до захворювань змішаного (реаніматолого-хірургічного) профілю. Однак, останнім часом накопичується все більше число аргументів для розгляду ОДП в колі понять імунології, де з'являється можливість вирішення важких клінічних проблем, стійких до стандартних підходів.

Застосування вакцин зможе продовжити життя на 10-15 років

Застосування вакцин зможе продовжити життя на 10-15 років - НДІ вакцин і сироваток імені Мечникова зайнявся клінічними випробуваннями вакцини, яка зможе позбавити людей від тютюнової залежності, а також від пристрасті до наркотичних речовин, зокрема, кокаїну. Про це повідомив директор інституту Борис Семенов.

Хірургічні методи іммунореанімаціі в клініці

Хірургічні методи іммунореанімаціі в клініці - На організм людини постійно впливає потік чужорідної антигенної інформації різної інтенсивності та тривалості. При наявності відповідного преморбідного фону порушуються механізми захисту, тобто виникає патологічний стан, обумовлений недостатністю захисних сил організму, іншими словами, формується вторинний імунодефіцит.

Росспоживнагляд попереджає про небезпеку російської вакцини проти грипу 'Гріфор' для здоров'я громадян

Росспоживнагляд попереджає про небезпеку російської вакцини проти грипу 'Гріфор' для здоров'я громадян - Як вказується в розміщеному на сайті відомства інформаційному листі Геннадія Онищенко, даний препарат не пройшов встановлених процедур реєстрації та оцінки безпеки.

Акаріаз і колагенози

Акаріаз і колагенози - Стаття містить оглядову інформацію з акаріазам - захворювання, викликане кліщами, а також результати багаторічних досліджень автора в галузі клінічної акарологіі, які (у сукупності з відомими науковими відомостями в літературі) дозволяють йому висловити свою точку зору на механізм розвитку колагенозів та інших аутоімунних захворювань людини.

Компанія «Новартіс Вакцини і Діагностика ГмбХ і Ко.КГ »провела благодійну акцію в Будинку дитини

Компанія« Новартіс Вакцини і Діагностика ГмбХ і Ко.КГ »провела благодійну акцію в Будинку дитини - У Будинку дитини № 5 живуть і виховуються малюки з різними порушеннями опорно-рухового апарату, а також затримкою розумового розвитку. Компанія «Новартіс Вакцини і Діагностика ГмбХ і Ко.КГ »спеціально для діточок організувала свято, з театральною виставою, іграми та подарунками.

У Югре продовжується вакцинація дітей проти гемофільної інфекції

У Югре продовжується вакцинація дітей проти гемофільної інфекції - З січня 2009 року в Нягані прищепної роботою проти гемофільної інфекції охоплені неорганізовані діти і вихованці дитячих садів до 5 років. R

Імунна система в шлунково-кишковому тракті повинна захищати і пристосовуватися

Імунна система в шлунково-кишковому тракті повинна захищати і пристосовуватися - Приблизно на 200 квадратних метрів поверхні шлунково-кишкового тракту постійно відбувається конфронтація величезного числа чужорідних організму речовини. Учені все ще намагаються зрозуміти особливості імунної системи шлунково-кишкового тракту й обгрунтувати нові методи лікування без шкідливих побічних ефектів.

Люди похилого віку, які змушені доглядати за своїми виведеними з ладу подружжям, не без підстави відчувають себе старше за свої роки

Люди похилого віку, які змушені доглядати за своїми виведеними з ладу подружжям, не без підстави відчувають себе старше за свої роки - Вчені з університету штату Огайо (США) встановили, що в крові подружжя піклуються про свою безпорадною другій половині, значно підвищений вміст важливого іммунорегулятора - інтерлейкіну - 6 (ІЛ-6).

Стратегії імунного захисту. Система природної профілактики інфекцій

Стратегії імунного захисту. Система природної профілактики інфекцій - Поряд з уродженим і придбаним імунітетом для боротьби організму зі збудниками інфекцій існують також і механізми природної профілактики інфекційних захворювань. Специфічний профілактичний імунітет може сформуватися як шляхом переболеванія в ході гострого інфекційного процесу, так і в результаті латентного, прихованого (безсимптомного) течії. І, крім того, коли ризик невеликий, в організмі запускаються механізми, що провокують і активізують потенційно небезпечні мікроорганізми, щоб у перспективі отримати проти них специфічний імунітет. R

Ефективність таблеток циклоферону у терапії грипу та ГРЗ

Ефективність таблеток циклоферону у терапії грипу та ГРЗ - ІФН стимулюють фагоцитоз, активність природних кілерну клітин. З іншого боку, ІФН можуть пригнічувати утворення антитіл, розвиток анафілактичного шоку, запалення, гіперчутливості уповільненого типу, реакцію зв'язування комплементу, тобто інтерферони є інстіннимі імуномодуляторами, які відіграють важливу роль у регуляції клітинного гомеостазу

Люди, які сплять менше 7 годин на добу, застуджуються в три рази частіше, ніж ті, хто знаходяться в стані сну більше

Люди, які сплять менше 7 годин на добу, застуджуються в три рази частіше, ніж ті , хто знаходяться в стані сну більше - Люди, які сплять менше 7 годин на добу, застуджуються в три рази частіше, ніж ті, хто знаходяться в стані сну більше, встановили американські вчені з університету Карнегі-Меллона в Піттсбурзі.

Сильна і слабка імунна система

Сильна і слабка імунна система - За якими ознаками або симптомами можна зрозуміти, що імунна система ослабла і дає збій у роботі? Як організм нам показує, що імунітет вимагає до себе уваги?

У Калінінградській області призупинено планова вакцинація

У Калінінградській області призупинено планова вакцинація - У Калінінградській області призупинено планова вакцинація дітей після смерті тримісячної дівчинки в місті Черняховськ, передає 'Інтерфакс'. Смерть дівчинки настала в день, коли їй було зроблено щеплення АКДС, що захищає від кашлюку, правця та дифтерії.

Інсульт пригнічує імунітет

Інсульт пригнічує імунітет - імунодепресивним стан типово для хворих з гострим інсультом.

Вчені змусили імунну систему боротися з раком шкіри

Вчені змусили імунну систему боротися з раком шкіри - Дві незалежні групи американських дослідників використовували новий підхід у боротьбі з найбільш небезпечною різновидом раку шкіри - меланому. Різними способами вченим вдалося відключити регуляторні механізми імунної системи організму і посилити її атаки на ракові клітини, що призвело до зменшення розмірів або повного зникнення злоякісних пухлин.

Дефектні Т-лімфоцити викликають аутоімунні захворювання

Дефектні Т-лімфоцити викликають аутоімунні захворювання - За повідомленням в журналі Nature Immunology, вчені з Гарвардської медичної школи в Бостоні спробували пояснити виникнення різних аутоімунних захворювань. На їхню думку, вирішальне значення має порушення елімінації в тимусі дефектних Т-лімфоцитів, не розпізнають соматичні клітини, як свої.

Розроблено вакцина проти лікарсько-стійких мікробів

Розроблено вакцина проти лікарсько-стійких мікробів - Американські вчені провели успішні випробування вакцини, яка може стати ефективним засобом боротьби із стійкими до антибіотиків мікробами. Досліди на мишах показали, що новий препарат захищає тварин від найбільш небезпечних різновидів золотистого стафілокока, який є збудником смертельно небезпечних спалахів внутрішньолікарняної інфекції.

Рак шкіри будуть лікувати щепленнями

Рак шкіри будуть лікувати щепленнями - У листопаді співробітники Бірмінгемського університету приступлять до клінічних випробувань експериментальної вакцини, призначеної для лікування меланоми. Цю вакцину виготовляють для кожного пацієнта з його власних дендритних клітин, які входять до складу крові. Клітини цього типу володіють здатністю розпізнавати ракові пухлини і повідомляти про них імунним лімфоцитам-кілерам, проте аж ніяк не завжди вони роблять це досить ефективно.

Китай оголосив про успішні випробування вакцини проти ВІЛ

Китай оголосив про успішні випробування вакцини проти ВІЛ - Китайські медики оголосили про те, що початкова стадія тестування створеної ними вакцини проти ВІЛ дала «дуже обнадійливі» результати, повідомляє AFP.

Вакцина проти всіх видів грипу

Вакцина проти всіх видів грипу - Вчені Великобританії і Швейцарії незалежно один від одного розробляють вакцини проти грипу, здатні захищати відразу від всіх різновидів вірусу. Їх планується протестувати на людях уже в цьому році.

Російські лікарі поки не можуть розробити вакцину від пташиного грипу

Російські лікарі поки не можуть розробити вакцину від пташиного грипу - Спеціальну вакцину від пташиного грипу можна буде створити тільки тоді, коли ця хвороба проявиться у людей, заявив вчора головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко.

Вакцинація проти грипу в Росії необхідна, вважають експерти

Вакцинація проти грипу в Росії необхідна, вважають експерти - Експерти вважають за необхідне проводити в країні вакцинацію проти грипу та інших респіраторних захворювань.

Відторгнення органів можна уникнути без допомоги імунодепресантів

Відторгнення органів можна уникнути без допомоги імунодепресантів - Дві незалежні команди американських учених заявили, що змогли позбавити пацієнтів, які перенесли трансплантацію нирки, від довічного прийому імунодепресантів. Звіт про ці випадки був опублікований в New England Journal of Medicine.

Основні принципи імуномодулюючої терапії

Основні принципи імуномодулюючої терапії - Сучасним лікарям стало ясно, що впоратися зі зростанням інфекційної захворюваності за допомогою одних антибіотиків практично неможливо [20]. Антибіотик пригнічує розмноження збудника захворювання, але кінцева його елімінація з організму є результатом діяльності факторів імунітету. Тому на тлі подавленої імунореактивності дію антибіотиків, а також протигрибкових, противірусних та інших хіміотерапевтичних засобів буде неефективним або мало ефективним.

Створено щеплення від вагітності

Створено щеплення від вагітності - протизаплідні вакцина, яка робить собак тимчасово безплідними, скоро буде випущена в широкий продаж.

У людей, які страждають безсонням, порушений імунітет

У людей, які страждають безсонням, порушений імунітет - Метою вивчення канадських вчених було припущення про зв'язок клінічної безсоння із змінами в імунному статусі. Savard J з колегами провели порівняння функціонування імунної системи у добре сплячих пацієнтів та у пацієнтів, які страждають безсонням.

Англійські імунологи підтвердили ефективність нового методу боротьби з відторгненням пересадженою нирки

Англійські імунологи підтвердили ефективність нового методу боротьби з відторгненням пересадженою нирки - Для запобігання відторгнення трансплантованих тканин і органів зазвичай використовують циклоспорин - препарат, який знижує активність імунної системи. Медики з Бірмінгема прийшли до висновку, що у разі пересадки нирки захисну дію циклоспорину можна значно підсилити.

Перша вакцина проти гепатиту Е була успішно випробувана на солдатах

Перша вакцина проти гепатиту Е була успішно випробувана на солдатах - Перша вакцина проти гепатиту Е, розроблена компанією ГлаксоСмітКляйн, пройшла успішні випробування на людях, повідомляє New England Journal of Medicine .

Щеплення від паління

Щеплення від куріння - в найближчій перспективі - Індустрія боротьби з курінням найближчим часом може стати не менш прибутковим бізнесом, ніж саме виробництво сигарет. У цю сферу приходять високі технології, і якщо якийсь час назад курець міг розраховувати в основному на допомогу нарколога, психотерапевта, голкорефлексотерапевт, то вже незабаром серйозно займатися лікуванням нікотінізма, або тютюнової залежності, почнуть імунологи.

Американські молекулярні біологи вперше створили людські імунні клітини, в яких не може розмножуватися вірус СНІДу

Американські молекулярні біологи вперше створили людські імунні клітини, в яких не може розмножуватися вірус СНІДу - Цього вдалося добитися за допомогою новітньої лабораторної техніки, яка дозволяє впливати на роботу клітинного або вірусного спадкового апарата за допомогою невеликих молекул рибонуклеїнових кислот. Професор Колорадського університету Рамеш Аккіна і його колеги спроектували ці молекули таким чином, щоб вони перешкоджали функціонуванню одного з ключових генів вірусу імунодефіциту.

Знайдено ген розвитку довгострокового імунітету

Знайдено ген розвитку довгострокового імунітету - Група вчених на чолі з доктором Рафі Ахмедом виявила: що відсутність гена під назвою SAP призводить до того, що організм не в змозі пізнати патогенні організми і захистити людину від хвороби навіть після вакцинації.

лікувалися від пневмонії - попутно позбулися від склерозу

лікувалися від пневмонії - попутно позбулися від склерозу - Дослідники з University of California, San Diego Medical School в дослідах на лабораторних тваринах показали, що застосування вакцини для лікування пневмонії сприяє запуску елементів імунної системи, що відповідають за ліквідацію атеросклерозу.

Американці впевнені в тому, що вакцина проти ВІЛ вже існує

Американці впевнені в тому, що вакцина проти ВІЛ вже існує - Кожен п'ятий американець вважає, що вакцина проти ВІЛ вже давно розроблена, але цей факт тримається в секреті від лікарів і населення. Про це свідчать результати опитування, проведеного американським Національним інститутом алергології та інфеціонних захворювань (NIAID).

Цинк допомагає зміцнювати імунітет

Цинк допомагає зміцнювати імунітет - Кожен знає, що вітаміни 'від А до цинку' мають важливе значення для підтримки гарного здоров'я. Тепер американські лікарі виявили терапевтичний потенціал цинку для боротьби з небезпечними інфекціями.

У лабораторіях каліфорнійської компанії Avanir Pharmaceuticals сконструйовані генноінженерних антитіла, які знешкоджують токсин сибірської виразки

У лабораторіях каліфорнійської компанії Avanir Pharmaceuticals сконструйовані генноінженерних антитіла, які знешкоджують токсин сибірської виразки - Терапевтичне дію цих імуноглобулінів підтверджено в дослідах на щурах. Серйозно зміцнилися позиції гіпотези, згідно з якою перші зірки запалилися вже через 200 мільйонів років після виникнення Всесвіту. Три місяці тому заявили про таку можливість заявили американські вчені, які вивчали спектри реліктового космічного випромінювання.

Вакцина проти гепатиту В

Вакцина проти гепатиту В - ревакцинація не обов'язкова - У медичному журналі Journal of Viral Hepatitis представлені результати аналізу даних кількох довготривалих обстежень осіб, вакцинованих проти гепатиту В: новонароджених, дітей і дорослих, в індустріально розвинених і країнах, що розвиваються.

У Москві буде проведена додаткова імунізація дітей проти поліомієліту

У Москві буде проведена додаткова імунізація дітей проти поліомієліту - У Москві буде проведена додаткова імунізація дітей проти поліомієліту. Про це сообщілглавний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко. За його даними, в додаткових щеплення потребує 5526 московських дітей у віці від 13 місяців до 15 років, більшість з яких не були своєчасно вакциновані з-за відмови батьків.

Нова стрептококова вакцина безпечна

Нова стрептококова вакцина безпечна - Нова 26-Валентна стрептококова вакцина, що пройшла I фазу клінічних випробувань на 30 здорових добровольцях, не викликає небажаних побічних ефектів і значно збільшує рівень антитіл до антигенних пептидів.

Профілактичні щеплення проти бактеріальної пневмонії можуть загальмувати розвиток атеросклерозу

Профілактичні щеплення проти бактеріальної пневмонії можуть загальмувати розвиток атеросклерозу - Про це свідчать результати експерименту, проведеного вченими з США і Фінляндії. Співробітники Каліфорнійського університету й університету Оулу ввели мишам стандартну вакцину, яку застосовують для запобігання пневмококових інфекцій.

Підлітків стануть повторно прищеплювати від свинки

Підлітків стануть повторно прищеплювати від свинки - Робити повторні щеплення від свинки почнуть у столиці учням старших класів і студентам перших курсів. Як повідомили в Моссанепіднадзоре, епідемічний паротит, в простолюдді званий свинкою, останнім часом все частіше стає захворюванням серед дорослого покоління.

Медики близькі до створення вакцини проти СНІДу

Медики близькі до створення вакцини проти СНІДу - Міжнародна група дослідників заявила сьогодні про те, що ними був 'зроблений важливий крок на шляху до створення вакцини проти СНІДу'.

Разработн новий метод профілактики вірусних інфекцій, який заснований на збільшенні можливостей природних механізмів захисту організму

Разработн новий метод профілактики вірусних інфекцій, який заснований на збільшенні можливостей природних механізмів захисту організму - Співробітники Університету Макгі (McGill University) у Монреалі, Канада, розробили новий метод профілактики вірусних інфекцій, який полягає у збільшенні можливостей природних механізмів захисту організму. Дослідники зробили неактивними у мишей два гени, що пригнічують вироблення інтерферону, білка, який є першим захисним бар'єром клітини проти вірусів. R

Москвичів прищеплять від кору

Москвичів прищеплять від кору - Столична влада має намір провести масову вакцинацію москвичів від кору. За словами головного санітарного лікаря Москви Миколи Філатова, щеплення отримають всі діти і дорослі у віці до 35 років.

Розроблено клітинний препарат для лікування аутоімунних захворювань

Розроблено клітинний препарат для лікування аутоімунних захворювань - Компанія Medistem Laboratories, Inc. Повідомляє про створений її фахівцями продукт на основі модифікованих дорослих стовбурових клітин - Tolerostem (TM), призначеному для контролю небажаних імунних реакцій.

Стовбурові клітини з плаценти не викликають імунної реакції

Стовбурові клітини з плаценти не викликають імунної реакції - Компанія Pluristem Life Systems, Inc. Представила докази того, що її клітинний продукт PLX-I є іммунопрівілегірованним, тобто при трансплантації ці клітини не відторгаються. Даний продукт створений з метою вирішити проблему браку сумісного донорського матеріалу для пересадки кісткового мозку. PLX-I являє собою мезенхімальні стовбурові клітини, добуті з плаценти та розмножені за власною 3D PluriX (TM) технології компанії.

У Росії намічена масова вакцинація населення проти дифтерії

У Росії намічена масова вакцинація населення проти дифтерії - Починаючи з цього року, в Росії буде проводитися кампанія з масової імунізації населення проти дифтерії. Про це повідомили в середу в держсанепідслужби Росії. Мета акції - знизити захворюваність на дифтерію в країні і підвищити рівень захисту населення від цієї хвороби.

Щеплення від гепатиту через ... цигарку

Щеплення від гепатиту через ... цигарку - Російські дослідники спільно з білоруськими вченими одержали трансгенні рослини тютюну, що виробляють антиген вірусу гепатиту В (HBs-антиген).

Хіміки з каліфорнійського Інституту Скріппса синтезували речовину, яка стимулює виникнення імунної реакції на нікотин

Хіміки з каліфорнійського Інституту Скріппса синтезували речовину, яка стимулює виникнення імунної реакції на нікотин - Хіміки з каліфорнійського Інституту Скріппса синтезували речовину, яка стимулює виникнення імунної реакції на нікотин. Вчені вважають, що ця сполука може стати основою нового покоління ліків, призначених для боротьби з курінням.

Розроблено вакцина проти менінгіту

Розроблено вакцина проти менінгіту - За словами представників фонду Meningitis Trust, розроблений дослідний зразок вакцини, який ефективний проти штаму менінгококів групи B, проти якого ще не було розроблено препаратів. Випробування також показали, що вакцина ефективна при септицемії - зараженні крові, часто супутньому захворюванню - і при менінгіті типу С.

Вакцину від СНІДу не отримають раніше 2009 року

Вакцину від СНІДу не отримають раніше 2009 року - Вакцина від вірусу імунодефіциту (ВІЛ), що викликає СНІД, не буде готова щонайменше до 2009 року. Про це заявила курирує це питання організація International AIDS Vaccine Initiative (IAVI). За словами представників IAVI, зараз на шляху створення панацеї від СНІДУ існує багато перешкод. Одне з найбільш успішних досліджень в цьому напрямку зазнало фіаско в цьому році. R

На наступному тижні в Лондоні і Лозанні почнуться клінічні випробування профілактичної протівоспідовой вакцини EuroVacc 01.

На наступному тижні в Лондоні і Лозанні почнуться клінічні випробування профілактичної протівоспідовой вакцини EuroVacc 01. - У її розробці брали участь лікарі і фармакологи восьми країн - Англії, Німеччини, Іспанії, Італії, Нідерландів, Франції, Швейцарії та Швеції. Основою цієї вакцини служать штучно синтезовані фрагменти генома збудника імунодефіциту, які ні за яких умов не можуть стати причиною захворювання.

Спостереження за хворими людьми активує імунну систему

Спостереження за хворими людьми активує імунну систему - Якщо ми просто спостерігаємо за хворою людиною, цього достатньо, щоб активувати і поліпшити роботу імунної системи нашого організму, стверджують канадські фахівці з Університету Британської Колумбії . Попередні дослідження показали, що коли люди бачать когось хворим, у більшості спрацьовує внутрішня психологічна реакція - багато хто відчуває огиду і бажають залишитися в стороні від пацієнта.

Доведено зв'язок між імунодефіцитом і раковими захворюваннями

Доведено зв'язок між імунодефіцитом і раковими захворюваннями - Журнал Lancet опублікував результати грандіозного епідеміологічного дослідження, що довело зв'язок між імунодефіцитом і раковими захворюваннями.

Вчені знайшли спосіб зробити наше здоров'я невразливим

Вчені знайшли спосіб зробити наше здоров'я невразливим - Дослідники Копенгагенського університету та Датського технічного університету розробили метод, завдяки якому можна значно удосконалити механізми імунного захисту. Керівники проекту Сорен Бус і Мортен Нільсен, об'єднавши досягнення біоінформатики та імунохімії, зуміли створити модель мережі нервових волокон, що працюють як індивідуальні ПІН-коди, які застосовують для захисту електронних систем від зломів. За задумом вчених, здоров'я кожної людини буде захищена унікальним імунним ПІН-кодом, так що навіть якщо вірус зламає імунітет однієї людини, він не зможе вразити інших людей за допомогою тих же засобів.

HLA - антигени в осіб киргизької популяції з різними формами ХНН

HLA - антигени в осіб киргизької популяції з різними формами ХНН - Аналіз численних клінічних спостережень із застосування різних видів лікування термінальних форм ХНН дає можливість підтвердити обгрунтованість обліку форм клінічного перебігу хвороби при відборі хворих для трансплантації нирки. Безумовно, при вирішенні питання про трансплантацію потрібно правильно оцінити ступінь ХНН.

Розроблена універсальна вакцина від грипу типу А

Розроблена універсальна вакцина від грипу типу А - Вчені з США та Великобританії, які працювали на замовлення кампанії Acambis, повідомили про успішне завершення першого етапу клінічних випробувань вакцини, здатної забезпечити довготривалий захист людини від всіх різновидів вірусу грипу типу А.

Імуномодулятори: вірні помічники організму

Імуномодулятори: вірні помічники організму - До групи імуномодуляторів відносяться препарати ендогенного, мікробного, рослинного або синтетичного походження, що володіють здатністю стимулювати і коригувати імунні процеси, а також активувати імунокомпетентні клітини - Т-і В -лімфоцити, ЕК-клітини, макрофаги, дендритні клітини і нейтрофіли. Також до імуномодуляторами можна віднести лікарські препарати, що викликають імуносупресії, які застосовуються для лікування аутоімунної патології та запобігання реакції відторгнення трансплантата.

Меню для імунітету

Меню для імунітету - Як не Занедужала в сезон застуд і грипу? У першу чергу потрібно навчитися зміцнювати захисні функції організму! Про рецептах, які захищають нашу імунну систему, розповідає імунолог, лікар вищої категорії Марина Пономарьова. R

Розроблено штучні клітини, здатні значно збільшувати вироблення Т-лімфоцитів

Розроблено штучні клітини, здатні значно збільшувати вироблення Т-лімфоцитів - Біомедичні інженери з Єльського університету розробили штучні клітини, здатні значно збільшувати вироблення Т-лімфоцитів, що забезпечують розвиток імунної відповіді. Їх застосування дозволяє стимулювати організм пацієнта на боротьбу з раком, а також конкретними інфекційними захворюваннями, повідомляє журнал Molecular Therapy.

Принципи імунотерапії і імунореабілітації рецидивуючих респіраторних захворювань

Принципи імунотерапії і імунореабілітації рецидивуючих респіраторних захворювань - Одним із головних досягнень сучасної медицини є наукові розробки в області імунології. Розкриття ролі імунної системи у фізіологічних і патофізіологічних процесах в організмі людини привело до створення методів профілактики, лікування та реабілітації, заснованих на спрямованої регуляції імунних реакцій. Застосування імунотропних лікарських засобів стає визначальним чинником в лікуванні багатьох соматичних та інфекційних захворювань.

Вчені розробили вакцину проти СНІДу

Вчені розробили вакцину проти СНІДу - Московські вчені розробили вакцину проти СНІДу, імунологи готові приступити до її клінічних випробувань.

Зайва вага послаблює імунну систему

Зайва вага послаблює імунну систему - Згідно з дослідженням учених з Бостонського університету (США), людям, що страждають проблемами з вагою, важче боротися з різними видами інфекції.

Австралійські дослідники змогли виростити тимус

Австралійські дослідники змогли виростити тимус - Австралійські дослідники використовували стовбурові клітини для вирощування тимуса - одного з головних органів імунної системи. На їхню думку, ця техніка може бути використана на пацієнтах, хворих на СНІД або рак.

Створена вакцина проти пневмонії

Створена вакцина проти пневмонії - Кубинські вчені розробили унікальну синтетичну вакцину проти пневмонії та менінгіту. Як показали попередні клінічні випробування, вона ефективна (тобто знижує ймовірність розвитку хвороби більш ніж на 95%) у 99% людей.

Російську вакцину від свинячого грипу випробують на 140 дітей

Російську вакцину від свинячого грипу випробують на 140 дітей - Випробування російської вакцини проти грипу A/H1N1 пройдуть у два етапи, в яких візьмуть участь як дорослі, так і діти. Як повідомляє прес-служба Росздоровнагляду, у першому етапі - з 10 вересня до 10 листопада - візьмуть участь 260 добровольців, а до другого, який почнеться 15 листопада, планується залучити 140 дітей.

Знешкодити вірус

Знешкодити вірус - Зміна єдиною амінокислоти у складі ферменту полімерази, що забезпечує розмноження вірусів, дозволяє швидко, ефективно і без великих фінансових витрат одержувати знешкоджені форми вірусів, придатні для створення вакцин. R

У Росії скасують обов'язкову вакцинацію новонароджених від гепатиту В

У Росії скасують обов'язкову вакцинацію новонароджених від гепатиту В - Щеплення від гепатиту В, яку новонародженим роблять у пологових будинках, перестане бути обов'язковою. За ініціативи Міністерства охорони здоров'я, від гепатиту В будуть прищеплювати тільки тих малюків, чиї матері знаходяться в «групі ризику», повідомляє ИТАР-ТАСС. R

Щеплення: за і проти

Щеплення: за і проти - З давніх пір людство стикалося з різними інфекційними захворюваннями, що супроводжувалися високою смертністю незважаючи на всі зусилля лікарів.

Вакцини, які ми можемо собі дозволити

Вакцини, які ми можемо собі дозволити - У Росії - епідемія гепатиту В. Специфічного лікування цього захворювання не існує. Його можна запобігти вакцинацією. Вакцина проти гепатиту В - єдина вакцина з Національного календаря щеплень, вироблена за допомогою генної інженерії.

Вірус СНІДу скоро буде лікувати хвороби

Вірус СНІДу скоро буде лікувати хвороби - Британські дослідники намагаються використовувати нешкідливу форму вірусу СНІДу, щоб запобігти відторгненню пересаджених органів. ВІЛ небезпечний передусім тим, що має здатність вбудовувати свій генетичний матеріал у ДНК звичайних неделящіхся клітин.

Вітамін D володіє імуномодулюючими властивостями

Вітамін D володіє імуномодулюючими властивостями - 1,25-дігідровітамін D3 володіє імуномодулюючими властивостями за даними клінічних досліджень і експериментів на тваринах.

Вакцина проти куріння. Перші позитивні результати

Вакцина проти куріння. Перші позитивні результати - Робота по створенню протівотабачной вакцини набирає обертів. І це зрозуміло. Потенційний ринок дуже великий і оцінюється приблизно в 850 млн євро. Саме тому англійська компанія Xenova, американська Nabi Pharmaceuticals і швейцарська Cytos Biotechnology хочуть якомога швидше завершити експериментальні та клінічні випробування. Останні повинні продемонструвати, що вакцини, розроблені трьома компанія і багато в чому схожі між собою, насправді працюють. Попередні результати вселяють оптимізм.

Інгаляційні кортикостероїди знижують рівень поствакцинального імунітету

Інгаляційні кортикостероїди знижують рівень поствакцинального імунітету - Щорічна вакцинація проти грипу є стандартною профілактичною мірою для пацієнтів, що страждають на бронхіальну астму. Однак вплив підтримуючої терапії кортикостероидной на вироблення протигрипозного імунітету вивчено недостатньо. R

Весняне оновлення або 3 способу зміцнити імунітет «від протилежного»

Весняне оновлення або 3 способу зміцнити імунітет «від протилежного» - Натхненно прагнучи слідувати ідеї весняного оновлення, ми з ентузіазмом беремося за підтримку захисних сил свого організму.

Новини німецької медицини: вакцина проти ВПЛ рекомендується тільки дівчатам

Новини німецької медицини: вакцина проти ВПЛ рекомендується тільки дівчатам - За результатами дослідження, проведеного німецькими лікарями, можна зробити висновок, що вірус папіломи людини (ВПЛ) відіграє важливу роль при виникненні певних типів раку шийки матки. Серед більш ніж 150 варіантів ВПЛ, деякі з яких, наприклад, викликають утворення нешкідливих бородавок на руках і ногах, є також так звані типи підвищеного ризику, перш за все - типи 16 і 18.

Можливості вакцинації проти грипу пацієнтів групи ризику

Можливості вакцинації проти грипу пацієнтів групи ризику - Менталітет співвітчизників, «щеплений» в минулі роки, відсунув на задній план турботу про власне здоров'я. Протягом життя у людини з'являється маса захворювань, які не тільки перешкоджають нормального життя, але і прискорюють процес старіння. Хронічні захворювання і старість, як би доповнюючи один одного, призводять до виснаження функцій всіх органів і систем, і особливо захисного бар'єру, що перешкоджає проникненню різних вірусних і бактеріальних інфекцій.

Через нестачу коштів роботи над отриманням вакцини проти атипової пневмонії в Росії будуть заморожені

Через нестачу коштів роботи над отриманням вакцини проти атипової пневмонії в Росії будуть заморожені - Через нестачу фінансування подальші роботи над отриманням вакцини проти атипової пневмонії (ТОРС - важкий гострий респіраторний синдром) в Росії будуть заморожені. Про це в понеділок, 29.03.2004, в інтерв'ю РІА 'Новости' cообщіл заступник генерального директора Державного наукового центру вірусології і біотехнології 'Вектор' (ГНЦ ВБ 'Вектор'), член-кореспондент РАН Сергій Нетеси.

Створена вакцина від золотистого стафілокока

Створена вакцина від золотистого стафілокока - Найближчим часом у розпорядженні лікарів може виявитися засіб, який дозволить запобігати тисячі випадків внутрішньолікарняного інфікування стійкими до антибіотиків бактеріями. Як показали перші випробування вакцини проти золотистого стафілокока, вона забезпечує активацію імунної системи та ефективний захист від небезпечного мікроба.

Погане харчування ослаблює імунітет

Погане харчування ослаблює імунітет - Вчені підтвердили те, в чому давно були впевнені всі матері планети: щоб імунітет справлявся зі своєю роботою, треба добре їсти. У експерименті на білоногої хом'ячка Lynn Martin і його колеги довели, що при зменшенні харчового раціону на 30% в організмі суттєво зменшується кількість B-клітин. B-клітини виробляють антитіла й підтримують імунну пам'ять організму. При нестачі B-клітин організму доводиться заново «вчитися» справлятися навіть з тими інфекціями, з яким йому вже доводилося стикатися раніше.

Проходить випробування нова вакцина від малярії

Проходить випробування нова вакцина від малярії - У Гамбії проходить випробування нова вакцина від малярії. Вакцина була винайдена британськими вченими з Оксфордського університету. Учені використовували ДНК малярійного комара - рознощика смертельного захворювання. Основу нової вакцини становить вакцина від віспи, до якої додані гени комара, здатні десятикратно збільшити опірність організму інфекції.

Деякі протези вбивають клітини імунної системи

Деякі протези вбивають клітини імунної системи - Протези та інші вироби медичного призначення, призначені для імплантації людині, можна захистити від руйнівного впливу імунної системи, змінюючи фізико-хімічні властивості матеріалу. Як встановили американські вчені з університету «Кейс Вестерн Резерв» в Клівленді, краще всього атаки імунних клітин відображають гідрофільні і аніонні поверхні.

Італійські генетики і разом з ізраїльськими вилікували імунодефіцит

Італійські генетики і разом з ізраїльськими вилікували імунодефіцит - Дослідник Клаудіо Бордіньен з міланської лікарні Сан-Рафаеля у співпраці з Шимоном Славін з клініки Єрусалимського університету Хадас вперше в світі повністю вилікували палестинську дівчинку двох з половиною років, а перед цим колумбійську дівчинку, якій зараз вже 4 роки, від страшної вродженої хвороби - імунодефіциту, нездатності організму існувати в нормальному оточенні.

Скоро створять вакцину від коров'ячого сказу

Скоро створять вакцину від коров'ячого сказу - Останні дані, отримані командою швейцарських і американських учених, підтвердили можливість створення вакцини проти хвороби коров'ячого сказу. Вчені раніше побоювалися, що вакцинація проти пріонних хвороб може спровокувати збій роботи імунної системи, проте, досліди на лабораторних мишах показали, що боятися нічого.

Імунна терапія переможе пріони

Імунна терапія переможе пріони - До теперішнього часом лікарі не могли запропонувати нам жодного ефективного методу для лікування і профілактики патологій, викликаних пріонами, приміром, хвороби Крейтцфельда-Якоба. Тепер дослідники вважають, що змогли розробити метод, здатний перешкоджати розвитку хвороб у мишей.

Імуномодулятори в лікуванні хронічної рецидивуючої інфекції, викликаної вірусами простого герпесу

Імуномодулятори в лікуванні хронічної рецидивуючої інфекції, викликаної вірусами простого герпесу - Однією з нозологічних форм, яку віруси простого герпесу (ВПГ) викликають у людини, є генітальний герпес. В даний час ця форма ВПГ-інфекції вважається найбільш поширеною серед всіх інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Нові ліки вимкне частина імунітету

Нові ліки вимкне частина імунітету - Новий препарат, виділений із грунтової бактерії, може стати майже ідеальним засобом для попередження відторгнення пересаджених органів. На відміну від інших ліків, які пригнічують всю імунну систему, таутоміцетін діє лише на T-лімфоцити, які безпосередньо відповідають за відповідь імунної системи при появі «чужорідних» донорських клітин.

Ламантин допоможе боротися з раком

Ламантин допоможе боротися з раком - Істоти, яких називають ламантини, або морськими коровами, що мешкають в морі на невеликій глибині по всьому світу, можуть допомогти ученим перемогти рак. Ці морські ссавці мають феноменально стійку імунну систему. Медики сподіваються, що, вивчивши природу цього явища, вони зможуть знайти спосіб підсилити імунну систему людини.

Вчені виявили спосіб підвищити ефективність вакцин в 6-8 разів

Вчені виявили спосіб підвищити ефективність вакцин в 6-8 разів - За останні роки імунологи створили вакцини проти більшості відомих інфекційних захворювань. Тим не менш, в деяких випадках ефективність вакцин виявляється недостатньою для того, щоб запобігти розвитку захворювання. Тому вченим доводиться розробляти все нові й нові способи підсилити вплив вакцини на імунну систему людини і викликати формування максимально активного імунітету.

Масова вакцинація від віспи

Масова вакцинація від віспи - небезпечна - Результати нового дослідження, проведене американськими вченими з університету Еморі, вказує на те, що масова вакцинація від віспи у разі біотерористичних нападу може привезти лише до збільшення кількості жертв.

Прийом знеболюючих і жарознижуючих препаратів знижує ефективність вакцинації дітей

Прийом знеболюючих і жарознижуючих препаратів знижує ефективність вакцинації дітей - До такого висновку прийшли фахівці Центрів з контролю і профілактики захворювань США (CDC), стаття яких опублікована в журналі The Lancet.

Росздравнадзор дозволив застосування перших вакцин від грипу H1N1

Росздравнадзор дозволив застосування перших вакцин від грипу H1N1 - Дві вакцини проти грипу H1N1 були офіційно зареєстровані у Федеральній службі з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку у вівторок, 13 жовтня, говориться в повідомленні, що надійшов до редакції Медновости. Офіційна реєстрація вакцини означає, що препарат може бути запущений у промислове виробництво.

Вакцина захищає від герпесу тільки жінок

Вакцина захищає від герпесу тільки жінок - Нова вакцина від генітального герпесу надійно захищає людину, навіть якщо його статевий партнер хворий і не лікується. Як встановили дослідники під керівництвом доктора Лоренса Стенберрі (Lawrence R. Stanberry) з Медичного відділення Університету Техасу в Галвестоні (Galveston), ефективність захисту при вакцинації може досягати 74 відсотків.

У Норвегії винайшли захист від випромінювання мобільних телефонів

У Норвегії винайшли захист від випромінювання мобільних телефонів - Норвежці будуть захищати голову від випромінювання мобільних телефонів. Місцева фірма випустила на ринок спеціальні бейсболки, при створенні яких використовувалися нитки срібла. Як стверджують творці 'мобільного кепки', що продається за ціною 385 крон (53 долари США), вона фільтрує 100 відсотків випромінювання мобільного телефону і при цьому проводить звук.

Імунологія репродукції

Імунологія репродукції - Імунологія репродукції займається вивченням імунних механізмів, що беруть участь у розвитку статевих клітин чоловіків і жінок, запліднення, вагітність, пологи, післяпологовому періоді, а також при гінекологічних захворюваннях.

З людських ЕСК отримані зрілі Т-лімфоцити

З людських ЕСК отримані зрілі Т-лімфоцити - Американські вчені з UCLA AIDS Institute і Institute for Stem Cell Biology and Medicine виростили з людських генетично модифікованих ембріональних стовбурових клітин (ЕСК) зрілі клітини імунної системи - Т-лімфоцити (хелпери). У ЕСК був вбудований ген, що надає їм (і всім отриманим з них клітинам) стійкість до вірусу імунодефіциту людини.

Вакцина від натуральної віспи небезпечна для здоров'я

Вакцина від натуральної віспи небезпечна для здоров'я - Відновлення вакцинації від натуральної віспи, можливість якого сьогодні розглядається в ряді країн у зв'язку із загрозою біотероризму, може призвести до серйозних проблем. Досвід масових прищепних кампаній минулого підказує, що вакцина не абсолютно безпечна, а сьогоднішня ситуація зі здоров'ям населення може призвести до більшого числа ускладнень.

Нові ефекти від пересадки імунних клітин

Нові ефекти від пересадки імунних клітин - У Science опубліковані нові дані про пересадку імунних клітин пацієнтам, що страждають від раку, які були отримані вченими з Національного Інституту Раку США. Імунні клітини пацієнта, активоване в лабораторних умовах проти його пухлини, а потім введені в організм, можуть знищувати ракові клітини всередині пухлини.

Тепер можна побачити роботу імунних клітин

Тепер можна побачити роботу імунних клітин - Унікальна технологія розроблена американськими вченими. Завдяки відпрацьованій ними методикою з'явилася можливість спостерігати дію імунної системи людини в режимі реального часу.R

Росіян чекає посилена вакцинація від грипу

Росіян чекає посилена вакцинація від грипу - В умовах загрози захворювання на пташиний грип вакцинація населення Росії від звичайного грипу буде значно посилена, повідомив на прес-конференції глава Росспоживнагляду Г. Онищенко.

Американці розробили дешеву і зручну вакцину від сказу

Американці розробили дешеву і зручну вакцину від сказу - Американські вірусологи розробили новий засіб для вакцинації від сказу, повідомляє Nature. Вакцина, створена групою вчених з Університету Томаса Джефферсона (Thomas Jefferson University) під керівництвом Бернарда Діцшолда (Bernhard Dietzschold), на ранній стадії запобігає подальший розвиток захворювання.

Функціональний стан імунної системи при запальних захворюваннях

Функціональний стан імунної системи при запальних захворюваннях - Вивчити особливості імунного статусу гострої фази запального процесу в найбільш поширених групах ЧДБ у порівнянні з такими в групах, що не відносяться до ЧДБ. Таке порівняння характеризує відмінності у відповідь реакції в умовах імунної недостатності і без такої. Виявити відмінності імунного статусу в умовах клінічної ремісії запального процесу груп ЧДБ у порівнянні з клінічно здоровими людьми. Проаналізувати роль ряду факторів, що впливають на формування груп ЧДБ: генетична детермінованість, психосоціальні фактори, структура харчування. Обгрунтувати і порівняти варіанти патогенетично обгрунтованої імунокорекції в групах ЧДБ.

Невагомість пригнічує імунну систему

Невагомість пригнічує імунну систему - Міллі Хьюс-Фалфорд (Millie Hughes-Fulford) і її колеги з університету Каліфорнії (UCSF) виявили ще один фактор негативного впливу невагомості на людський організм, на додаток до безлічі впливів, відкритих за останні чотири десятиліття. Виявляється, невагомість втручається у роботу імунної системи людини. Хьюс-Фалфорд провела випробування вільних людських клітин в установці, модельованої мікрогравітації.

Імунна відповідь залежить від активності каспаз-8

Імунна відповідь залежить від активності каспаз-8 - Згідно з даними, отриманими канадськими вченими, каспаз-8 не тільки бере участь в процесі апоптозу, але і безпосередньо пов'язана з силою імунної відповіді .

У РФ заснована премія за досягнення в області медичної біотехнології

У РФ заснована премія за досягнення в області медичної біотехнології - Президією Російської академії медичних наук прийнято постанову 'Про заснування премії' За видатні досягнення в області медичної біотехнології 'на згадку Н. А. Абрамова - одного із засновників компанії 'Партнер' - ініціатора, співзасновника і спонсора премії.

Імуномодулятор''Гепон''в лікуванні герпетичної та кандидозної-трихомонадно інфекцій урогенітального тракту

Імуномодулятор''Гепон''в лікуванні герпетичної та кандидозної-трихомонадно інфекцій урогенітального тракту - Лікування рецидивуючого герпесу і змішаної кандидозної-трихомонадно інфекції урогенітального тракту представляє собою серйозну проблему для лікарів. Різноманіття схем терапії даних захворювань з включенням у комплекс лікувальних заходів протигерпетичних, протістоцідних і антимікотичним препаратів, які використовуються як окремо, так і в різних комбінаціях, не вирішує вказаної проблеми, а результати вивчення їх ефективності нерідко вельми суперечливі, що диктує необхідність подальшого пошуку нових лікарських засобів і схем лікування цих інфекцій.

Розроблено нову антіротавірусная вакцина

Розроблено нову антіротавірусная вакцина - Фахівцями тайваньського підрозділу Merck & Co розроблена інноваційна антіротавірусная вакцина - Rotavirus Pentavalent Vaccine, покликана захистити дітей від вірусу, що викликає важку форму діареї. R

Вакцина від SARS готова для випробувань на тварин

Вакцина від SARS готова для випробувань на тваринах - Китайські і гонконгські дослідники готові приступити до випробувань на тваринах нової вакцини проти вірусу SARS, повідомляє Reuters.

Канадські вчені розробили нановакціну проти власних імунних клітин людини для лікування аутоімунних захворювань

Канадські вчені розробили нановакціну проти власних імунних клітин людини для лікування аутоімунних захворювань - У експерименті на мишах ця вакцина показала свою ефективність в лікуванні цукрового діабету 1 типу, пише Scientific American.

Випробувано препарат від СНІДу новий

Випробувано новий препарат від СНІДу - Фахівці компанії Glaxo розробили і випробували нові ліки проти СНІДу, яке виявилося більш ефективним у зниженні вірусів, ніж більшість подібних препаратів.

Канадські вчені визначили один з основних механізмів контролю речовин NK, регулюючих активність клітин

Канадські вчені визначили один з основних механізмів контролю речовин NK, регулюючих активність клітин - Продукція, імунною системою, NK-клітини відповідальні за розпізнавання і знищення ракових клітин і клітин, інфікованих вірусами.

Росіян можуть знову почати прищеплювати від віспи

Росіян можуть знову почати прищеплювати від віспи - Завідувач кафедрою мікробіології та імунології Московської медичної академії імені Сеченова академік Анатолій Воробйов заявив, що в США прийняли рішення про відновлення вакцинації проти віспи, і він вважає, що таку практику треба ввести і в Росії.

Дослідження американських онкологів підтвердили, що імунна система виконує надзвичайно важливу роль у процесах захисту організму від онкологічних захворював

Дослідження американських онкологів підтвердили, що імунна система виконує надзвичайно важливу роль у процесах захисту організму від онкологічних захворював - Добре відомо, що ракові пухлини можуть бути атаковані і зруйновані специфічними клітинами-кілерами - цитотоксичними Т-лімфоцитами. Лікарі з Пенсільванського університету виявили, що присутність Т-лімфоцитів в занедбаній пухлини яєчників служить гарним ознакою.

Імунітет при ВІЛ

Імунітет при ВІЛ - Американські вчені з інституту венерології та імунології пропонують розгадку взаємин імунної системи людини при імунодефіциті. Тепер відомо, що спочатку імунні клітини сприймають вірус «в багнети», але потім, у вирішальний момент, дозволяють вірусу проникнути всередину себе.

Створена нова вакцина проти менінгіту

Створена нова вакцина проти менінгіту - Американське Управління з ліками і харчовим продуктам офіційно дозволив застосування в клінічній практиці нової вакцини проти менінгіту, розробленої компанією 'Sanofi-Aventis'.

Вперше у світі вакцина для людини буде проводитися з використанням культури клітин

Вперше у світі вакцина для людини буде проводитися з використанням культури клітин - Компанія Солвей Фарма розпочала будівництво заводу з виробництва протигрипозної вакцини Influvac ® TC, яка виробляється з використанням культури клітин ссавців MDCK.

Ключ до лікування психічних хвороб лежить в імунній системі?

Ключ до лікування психічних хвороб лежить в імунній системі? - Вченим вдалося вилікувати мишей від психічного розладу, пересаджуючи їм кістковий мозок від здорових особин, повідомляє The Nature. Можливо, дефіцит імунних клітин, які захищають мозок від інфекцій, викликає конкретне розлад поведінки, викладає журналістка Джанелль Уівер результати нового дослідження.

Вчені пояснили, чому жінки переносять стрес краще за чоловіків

Вчені пояснили, чому жінки переносять стрес краще за чоловіків - Американські вчені пояснили, чому жінки справляються зі стресом краще за чоловіків, повідомляє American Journal of Physiology. Дослідження, проведене на щурах, показало, що після ізоляції з подальшим гострим стресом відбувається стимуляція імунної системи у самок, у самців, навпаки, відбувається зниження імунітету.

Іммунномодулірующее дію харчових волокон і пребіотиків

Іммунномодулірующее дію харчових волокон і пребіотиків - Шлунково-кишковий тракт піддається дії потужних і постійних чужорідних антигенних подразників з боку їжі та мікробів. Цей орган повинен інтегрувати комплексну взаємодію їжі, зовнішніх патогенів та місцевих імунологічних та неіммунологіческіх процесів

Методи підвищення імунітету

Методи підвищення імунітету - Для підвищення імунітету, необхідно звернути увагу на своє харчування. Харчуватися потрібно не менше трьох разів на день. Один раз на день в меню обов'язково має входити перша страва »як правило, це різні супи, борщі і інше.

Вакцина від сибірської виразки виходить солдатам США боком

Вакцина від сибірської виразки виходить солдатам США боком - Військові США і Великобританії, які в самий найближчий час можуть бути відправлені на театр військових дій в район Іраку, скаржаться на побічні дії вакцини від сибірської виразки.

Результати застосування імуноглобуліну при хронічній кропив'янці

Результати застосування імуноглобуліну при хронічній кропив'янці - Введення імуноглобуліну один раз на місяць - ефективний метод терапії хронічної аутоімунної уртикарний висипки. Даний метод лікування рекомендується пацієнтам, у яких не ефективні звичайні методи лікування-до такого висновку прийшли автори доповіді представленого в Мюнхені на XIX Всесвітньому конгресі алергологів.

Неспецифічна профілактика грипу та ГРВІ вітчизняним препаратом аміксин

Неспецифічна профілактика грипу та ГРВІ вітчизняним препаратом аміксин - Гострі респіраторні вірусні інфекції та грип - традиційно найбільш поширена група інфекційної патології, що займає в структурі захворюваності 95-97%.

Імунокорекція в комплексі відновного лікування

Імунокорекція в комплексі відновного лікування - Проблема імунотерапії становить інтерес для лікарів практично всіх спеціальностей у зв'язку з неухильним зростанням інфекційно-запальних захворювань, схильних до хронічного і рецидивуючого перебігу на тлі низької ефективності проведеної базової терапії , злоякісних новоутворень, аутоімунних та алергічних захворювань, системних захворювань, вірусних інфекцій, що обумовлюють високий рівень захворюваності, смертності та інвалідизації.

Вакцину від СНІДу випробують у космосі

Вакцину від СНІДу випробують у космосі - Новий екіпаж Міжнародної космічної станції (МКС) проведе на борту експеримент, який допоможе вченим створити ліки від СНІДу, повідомив у четвер, 23 вересня, на передпольотної прес-конференції в Зоряному містечку російський космонавт Саліжан Шаріпов. 'Ми виступаємо тільки виконавцями, а наші замовники - колектив учених на Землі.

Не їжте багато їжі з барвниками

Не їжте багато їжі з барвниками - залишитеся без імунітету - Харчові барвники міцно зайняли місце обов'язкових інгредієнтів багатьох продуктів, які ми щодня вживаємо в їжу. Якого тільки кольори не зустрінеш продукти харчування на прилавках магазинів. І, як правило, на етикетках фірма виробник цих продуктів інформує про безпеку своєї продукції, у якій використані харчові барвники. R

Турецькі вчені заявили про новий захворюванні

Турецькі вчені заявили про новий захворюванні - У середу, 31 травня, турецькі учені оголосили про те, що ними зареєстровано нове імунодефіцитний захворювання. Протягом трьох років доктор Ісмаїл Реіслі з Selcuk University 's Meram School of Medicine' s Children Immunology and Allergy Department спостерігав дівчинку з турецького міста Конія (Konya). Вчений встановив, що захворювання CD19 Deficiency пов'язане з порушеннями в імунній системі. Реіслі закликав провести термінові дослідження, оскільки, на його думку, хвороба може призвести до 'серйозних проблем'.

Вчені розробляють вічну вакцину від грипу

Вчені розробляють вічну вакцину від грипу - Вакцину від усіх видів грипу, що діє все життя людини, розробляють англійські й бельгійські вчені. Існуючі сьогодні препарати вимагають щорічної вакцинації, але навіть вони не рятують від всіх типів вірусу; так, наприклад, від пташиного грипу щеплень поки немає. R

Розроблено новий метод одержання живих вакцин

Розроблено новий метод одержання живих вакцин - Відповідно до повідомлення в журналі Nature Medicine, американські вчені з корпорації Cerus в Конкорді (штат Каліфорнія) розробили нову концепцію отримання живих вакцин за допомогою блокування гена, відповідального за реакції реплікації ДНК в клітинах бактерій, що має припиняти їх поділ.

Вакцина проти меланоми: як виміряти імунну відповідь

Вакцина проти меланоми: як виміряти імунну відповідь - На відміну від вакцин проти інфекційних захворювань, процес вироблення іммунтітета проти меланоми у різних людей виявляється по-різному, і ще недавно не було можливості прогнозувати результат процесу. Запропонований метод забезпечує можливість моніторингу імунної відповіді на вакцинацію проти меланоми.

Міжнародний проект з вакцинопрофілактики краснухи

Міжнародний проект з вакцинопрофілактики краснухи - Ненецький автономний округ не перший рік активно співпрацює з Норвегією з найрізноманітніших напрямках. Нещодавно за участю Інституту суспільної охорони здоров'я Осло був розроблений новий міжнародний проект з вакцинопрофілактики краснухи. Вартість проекту понад 50 тис. дол США і фінансується іноземними партнерами.

Антибіотики послаблюють імунітет не гірше малих доз радіації

Антибіотики послаблюють імунітет не гірше малих доз радіації - Російські імунологи, що дослідили імунітет у співробітників різних підприємств, прийшли до висновку, що біологічні та хімічні чинники (наприклад, антибіотики) послаблюють імунітет людини так само сильно, як і малі дози радіації.

фармакоекономічних модель продемонструвала, що захист Церварікс може забезпечити велику економічну ефективність, ніж захист Гардасіл відносно генітальних кондилом

фармакоекономічних модель продемонструвала, що захист Церварікс може забезпечити велику економічну ефективність, ніж захист Гардасіл відносно генітальних кондилом - Результати фармакоекономічного дослідження продемонстрували, що перехресна ефективність вакцини ГлаксоСмітКляйн Церварікс ® стосовно вірусів папіломи людини (ВПЛ) високого онкогенного ріска1, 2 може призводити до більшого зниження витрат систем охорони здоров'я, ніж зниження витрат, обумовлене вакциною Гардасілl ® стосовно генітальних кондилом.

Британці готують вакцину від чуми

Британці готують вакцину від чуми - Британські вчені зробили найважливіший прорив в розробці вакцини від 'чорної смерті'. Бубонна чума, яка забрала життя мільйонів людей в Європі в 1348-49 роках, є одним з найбільш смертоносних вірусів, доступних терористам.

Гельмінти покажуть шлях до лікування аутоімунних захворювань

Гельмінти покажуть шлях до лікування аутоімунних захворювань - Механізм, за допомогою якого гельмінти обманюють імунну систему людини, може допомогти вченим відкрити спосіб лікування діабету, астми і сінної лихоманки.

експерементальних вакцина для профілактики бактеріального менінгіту типу А

експерементальних вакцина для профілактики бактеріального менінгіту типу А - На майбутній рік почнуться клінічні випробування експериментальної вакцини, призначеної для профілактики бактеріального менінгіту типу А. Вона створена в рамках міжнародної програми Meningitis Vaccine Project , яку курирує Всесвітня організація охорони здоров'я.

Настрій вакцініруемого впливає на реакцію імунної системи

Настрій вакцініруемого впливає на реакцію імунної системи - Виявилося, що у студентів з песимістичним настроєм синтез антитіл після введення вакцини проти гепатиту C значно сповільнений.

Американські вірусологи з успіхом випробували на тваринах вакцину, здатну захистити організм від вірусної геморагічної лихоманки Ебола

Американські вірусологи з успіхом випробували на тваринах вакцину, здатну захистити організм від вірусної геморагічної лихоманки Ебола - Її активним початком служать два білки, які входять до складу оболонки збудника цієї хвороби. Фахівці стверджують, що такі вакцини менш небезпечні, ніж препарати, що містять спадкову інформацію вірусу.

Австралійські дослідники знайшли можливість блокувати аутоімунні реакції у тварин

Австралійські дослідники знайшли можливість блокувати аутоімунні реакції у тварин - У цьому процесі беруть участь так звані отростчатие клітини, які входять до складу крові і лімфи. У нормальних умовах такі клітини розпізнають чужорідні антигени і віддають наказ Т-лімфоцитів знищити агресора.

Чим загрожує щеплення від свинячого грипу?

Чим загрожує щеплення від свинячого грипу? - Після початку щеплення від свинячого грипу зареєстровані випадки побічних ефектів від вакцини Pandemrix.

Т-клітинні імунодефіцити

Т-клітинні імунодефіцити - Первинні Т-клітинні дефіцити - це рідкісні спадкові порушення, що вражають розвиток і функцію Т-клітин. Ці порушення зазвичай проявляються в грудному або ранньому дитячому віці, а проте, вік появи симптомів може варіювати залежно від в основі лежить генного дефекту. Хоча Т-клітинні імунні реакції можуть бути порушені селективно, тим не менш, з цим часто асоціюють ненормальні В-клітинні функції, почасти через супутні внутрішніх В-клітинних дефектів, але також і тому, що вироблення антитіл більшості залежить від допомоги Т- клітин

Сир з пробіотиками допомагає зміцнювати імунітет в літньому віці

Сир з пробіотиками допомагає зміцнювати імунітет в літньому віці - Сир сприяє зміцненню імунної системи літніх людей, діючи в якості джерела корисних пробіотичних бактерій. Вчені Університету Турку довели, що щоденне споживання пробіотиків у сирі допомагає запобігти небезпечним вікові зміни в імунній системі.

Корекція генетичного дефекту імунної системи методами клонування, клітинної та генної терапії

Корекція генетичного дефекту імунної системи методами клонування, клітинної та генної терапії - У журналі Cell опубліковано дослідження американських вчених з корекції генетичного дефекту імунної системи методами клонування, клітинної та генної терапії.

Вакцину від СНІДу зроблять в Уганді

Вакцину від СНІДу зроблять в Уганді - Нові перспективи у створенні вакцини проти СНІДу відкривають дані, отримані нещодавно вченими з Уганди. Вони виявили, що в групи місцевих жителів зараження вірусом імунодефіциту людини не відбувається, незважаючи на незахищений секс з ВІЛ-інфікованими партнерами. Особливості їх імунітету допоможуть створити вакцину, сподіваються автори відкриття.

Сонце на благо і на шкоду

Сонце на благо і на шкоду - Довгі сонячні літні дні можуть підвищувати ризик «підхопити» захворювання, що передаються статевим шляхом, і пов'язано це не тільки з тим, що якщо погода хороша, то люди частіше займаються сексом. Голландські вчені виявили: найбільша частота виявлення папілома вірусу людини під час рутинного онкотест відзначається в серпні. За їхньою теорією, сонячне випромінювання пригнічує імунітет жінок.

Ефективна вакцина від ВІЛ-інфекції навряд чи буде знайдена в найближчі 10 років

Ефективна вакцина від ВІЛ-інфекції навряд чи буде знайдена в найближчі 10 років - Директор програми ООН з вивчення СНІДу Пітер Піо в понеділок заявив, що, на його думку, 'ефективна вакцина від ВІЛ-інфекції навряд чи буде знайдена в найближчі 10 років'.

Французькі вчені провели успішні випробування вакцини проти СНІДу

Французькі вчені провели успішні випробування вакцини проти СНІДу - Французькі вчені опублікували звіт про перший більш-менш успішне випробування вакцини проти вірусу імунодефіциту. В експериментах на приматах, заражених мавпячим вірусом імунодефіциту (SIV), їм вдалося шляхом вакцинації домогтися вираженого зниження вмісту вірусних частинок в крові, тобто фактично запобігти переходу інфікування в імунодефіцит.

Російськими вченими з новосибірського наукового Центру''Вектор''розроблено новий, модифікований варіант вакцини проти віспи

Російськими вченими з новосибірського наукового Центру''Вектор''розроблено новий, модифікований варіант вакцини проти віспи - Російськими вченими з новосибірського наукового Центру 'Вектор' розроблений новий, модифікований варіант вакцини проти віспи. Про це в четвер, 01.04.2004, РИА 'Новости' cообщіл заступник директора ДНЦ вірусології і біотехнології 'Вектор' член-кореспондент РАН Сергій Нетеси.

Імунітет може бути відновлений

Імунітет може бути відновлено - Втрачений імунітет може бути відновлений. Це сенсація! Її автори - науковці з клініки Мейо, що в Міннесоті. Вони встановили, що B-лімфоцити, які продукують антитіла, допомагають генерації Т-лімфоцитів, що борються з вірусами та пухлинами.

Принципи імунокоригуючою терапії вторинних імунодефіцитів, асоційованих з хронічною вірусно-бактеріальною інфекцією

Принципи імунокоригуючою терапії вторинних імунодефіцитів, асоційованих з хронічною вірусно-бактеріальною інфекцією - Імунна система людини - складно організована багаторівнева структура, яка має свою мову передачі інформації всередині і поза системою (цитокіни, хемокінів та інші), постійно і одночасно реагує на численні екзогенні та ендогенні агенти, роздратування, сигнали. Важливо підкреслити, що імунна система функціонує в тісному зв'язку з нервовою, ендокринної та вегетативної нервової системами, з оточуючими органами та тканинами (купферовскіе клітини печінки, епітеліальні клітини судин, слизових оболонок та ін.)

Нова вакцина проти грипу не вимагає уколів

Нова вакцина проти грипу не вимагає уколів - Нова «аерозольна» вакцина проти грипу 'FlulNsure', що не вимагає уколів, виявилася досить ефективною для застосування в клінічній практиці. Про це повідомили її творці, представники канадської фармацевтичної компанії 'ID Biomedical Corp .'.

Генна інженерія для вакцини від стрептококових інфекцій

Генна інженерія для вакцини від стрептококових інфекцій - Вчені заявляють про справжній прорив у створенні вакцини від стрептококових інфекцій - причини мільйонів фарингіт та інших, у тому числі дуже небезпечних аутоімунних захворювань.

Проводиться перша у світі масова вакцинація проти холери

Проводиться перша у світі масова вакцинація проти холери - За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у другому за величиною портовому місті Мозамбіку - Бейра вперше у світі проводиться масова вакцинація населення проти холери .

Причина аутоімунних захворювань - у відсутності сигналів від умираючих клітин

Причина аутоімунних захворювань - у відсутності сигналів від умираючих клітин - Вчені з University of Texas Southwestern Medical Center виявили, що при нормальному ембріональному розвитку вмираючі стовбурові клітини подають сигнали, які спонукають здорові клітини «поїдати» їх. Відсутність таких сигналів призводить до порушень в розвитку, запальним реакціям і аутоімунним захворюванням.

Південнокорейські вчені створили вакцину від грипу H1N1

Південнокорейські вчені створили вакцину від грипу H1N1 - Група корейських вчених з Національного університету Південного Чхунчхо (Chungnam National University), яку очолює професор З Сан-хий (Seo Sang-heui), у понеділок повідомила про успішно завершилися в п'ятницю роботах із створення вакцини від нового штаму грипу H1N1, що вразила більше восьми з половиною тисяч чоловік в 39 країнах світу.

Створена універсальна вакцина від гепатиту

Створена універсальна вакцина від гепатиту - Співробітники новосибірського науково-виробничого підприємства 'Вектор-БіАльгам' розробили вакцину проти гепатиту, що захищає від одночасно декількох різновидів цієї хвороби. На думку фахівців, створення цієї вакцини є 'важливим кроком у захисті населення від інфекційних захворювань'.

Вакцина проти SARS

Вакцина проти SARS - успішні випробування - Американські вчені стверджують, що їм вдалося добитися обнадійливих результатів під час випробувань прототипу вакцини проти атипової пневмонії.

Тестостерон

Тестостерон - ворог імунітету - Американські медики знайшли відповідь на питання, чому імунні системи жіночого і чоловічого організму найчастіше ведуть себе по-різному - виявляється, в цьому винен головний чоловічий гормон тестостерон. Тестостерон у великих кількостях пригнічуюче діє на імунну систему, пригнічуючи активність Т-лімофіцітов - клітин, що і ведуть боротьбу з 'чужорідними загарбниками' в нашому організмі.

У Японії працюють над вакциною, здатною захистити від будь-яких штамів грипу

У Японії працюють над вакциною, здатною захистити від будь-яких штамів грипу - У японських ЗМІ опубліковано повідомлення про те, що вчені Хіросімського університету під керівництвом професора Тайдз Уда знайшли спосіб захистити людство від будь-якої різновиду грипу (в тому числі і курячого) однієї щепленням. Відомо, що штам вірусу грипу залежить від структури двох білків-антигенів (гемаглютініна і нейрамінідази), які знаходяться на його поверхні.

що пригнічують імунітет препарат продовжив життя літніх мишей

що пригнічують імунітет препарат продовжив життя літніх мишей - що використовуються для придушення імунітету ліки сіролімус (торгова назва - 'Рапампіцін') подовжує життя мишей на 9 відсотків для самців і на 14 - для самок . Такі результати були досягнуті в ході експериментів, що проводилися паралельно в трьох наукових центрах в американських штатах Мен, Мічиган і Массачусетс. Статтю про це дослідження публікує журнал Nature.

Епідемія аутизму в США і Канаді не пов'язана з вакцинацією

Епідемія аутизму в США і Канаді не пов'язана з вакцинацією - Вакцини, виготовлені із застосуванням ртутьвмісних консервантів, а також щеплення від кору, краснухи і свинки (MMR) не збільшують ризик розвитку аутизму у дітей.

Щеплення за і проти

Щеплення за і проти - Щеплення роблять від таких захворювань як віспа, холера, черевний тиф, чума, і від багатьох інших. Спалахи епідемій забирали життя більшості людей. Вимирала, велика, половина населення.

Керівники англійської охорони здоров'я вирішили продовжити тривалість схеми вакцинацій

Керівники англійської охорони здоров'я вирішили продовжити тривалість схеми вакцинацій - Відповідно до загальноприйнятої системі профілактики інфекційних хвороб, людина отримує останні щеплення у школі. Після цього він може пройти вакцинацію від деяких хвороб (наприклад, грипу або гепатиту В) за бажанням, причому зазвичай за гроші. Тепер же керівники англійської охорони здоров'я вирішили продовжити тривалість схеми вакцинацій - щеплення від менінгококового менінгіту будуть робити вже в інституті.

Ефективність імунізації проти грипу

Ефективність імунізації проти грипу - Гострі респіраторні інфекції, в тому числі і грип, є найпоширенішими захворюваннями людини. Основним стратегічним напрямком боротьби з грипом є вакцинація.

Гормон стресу перешкоджає роботі імунної системи

Гормон стресу перешкоджає роботі імунної системи - Австралійським вченим вдалося пояснити механізм негативного впливу стресів на стійкість організму до різних захворювань.

Знайдена можлива причина провалу випробувань вакцини проти ВІЛ

Знайдена можлива причина провалу випробувань вакцини проти ВІЛ - Французькі і швейцарські вчені провели експеримент, результати якого можуть пояснити причини провалу клінічних випробувань вважалася найбільш перспективною вакцини для профілактики ВІЛ-інфекції. На думку вчених, їм вдалося відтворити умови, за яких експериментальний препарат не тільки не знижував, але й, навпаки, міг збільшувати ризик зараження вірусом імунодефіциту.

крокодилячу кров пустять на антибіотики

крокодилячу кров пустять на антибіотики - Австралійські вчені збирають зразки крові крокодилів в надії створити потужний антибіотик. Тести показали, що імунна система цих рептилій, зокрема, в змозі впоратися з вірусом імунодефіциту людини, повідомляє Reuters. Як пояснюють дослідники, у крокодилів працюють інші імунні механізми, більш ефективні, ніж людські.

Іммунномодулірующее дію харчових волокон і пребіотиків

Іммунномодулірующее дію харчових волокон і пребіотиків - Шлунково-кишковий тракт піддається дії потужних і постійних чужорідних антигенних подразників з боку їжі та мікробів. Цей орган повинен інтегрувати комплексну взаємодію їжі, зовнішніх патогенів та місцевих імунологічних та неіммунологіческіх процесів. Відбуваються захисні імунні реакції відповіді на потенційні патогени, тоді як реакції гіперчутливості на харчові антигени мінімізовані. Існує доказ того, що харчові волокна ферментірованние і знову описані пребіотики можуть модулювати різні властивості імунної системи, включаючи властивості лімфоїдної тканини, пов'язаної з кишечником (ЛТСК).

антитілами верблюдів лікуватимуть людей

антитілами верблюдів лікуватимуть людей - Верблюди можуть надати неоціненну допомогу медичній науці. Вивчаючи імунну систему цих тварин, учені з ОАЕ виявили, що їх захисні антитіла мають більш просте будову, а, значить, і синтезувати їх буде легше, ніж людські. Крім цього вони менше, що дозволяє їм добре проникати в тканини.

Російський уряд зареєструвало семівалентную кон'юговані вакцину (PCV-7) компанії Вайет

Російський уряд зареєструвало семівалентную кон'юговані вакцину (PCV-7) компанії Вайет - 30 січня 2009 Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації оголосило про те, що Превенар був офіційно зареєстрований в Росії.

Новий тест на ВІЛ допоможе лікувати вірус

Новий тест на ВІЛ допоможе лікувати вірус - Біологи з Південної Африки розробили новий тест на ВІЛ, який здатний вимірювати рівень вірусу в крові набагато швидше й дешевше існуючих методів. Цей тест може перетворити методи лікування мільйонів заражених ВІЛ, особливо в країнах, що розвиваються: для того, щоб прописати необхідні антивірусні ліки, лікарям необхідно спочатку визначити рівень вмісту вірусу в крові пацієнта.

Рослинний імуностимулюючий препарат

Рослинний імуностимулюючий препарат - Іммунал. Перспективи застосування в медицині - Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) лідирують серед всіх інфекційних захворювань, тому їх профілактика має величезне соціальне значення. Однак можливості проведення такої профілактики обмежені низкою факторів, серед яких можна виділити численність збудників, їх генетичну мінливість, нестійкість формується імунітету. Все це перешкоджає специфічної профілактики грипу та інших респіраторних інфекцій.

Імунні клітини людини можна вирощувати в поросятах

Імунні клітини людини можна вирощувати в поросятах - Американські вчені розробили технологію вирощування клітин імунної системи людини в організмі свинячих ембріонів. На думку дослідників, у майбутньому отримані таким чином клітини можуть лягти в основу нових методів лікування онкологічних захворювань та імунодефіцитних станів.

Чи проводити хлопчикам і молодим чоловікам вакцинацію проти раку шийки матки?

Чи проводити хлопчикам і молодим чоловікам вакцинацію проти раку шийки матки? - Відповідно до рекомендацій федеральної консультативної групи, вакцину Гардасіл проти вірусних захворювань, що передаються статевим шляхом і здатних викликати рак шийки матки, можуть почати вводити також хлопчикам і молодим чоловікам, щоб захистити їх від зараження загостреними кондиломами.

Передопераційна іммуноподготовка

Передопераційна іммуноподготовка - Ускладнення, що виникають у хворих, що перенесли оперативне лікування, значною мірою зумовлені об'єктивними факторами: характером основного захворювання, особливостями клінічної картини, утруднюють діагностику і збільшують тривалість післяопераційного періоду, супутньою патологією, шоком, крововтратою, станом імунітету.

Розроблено новий метод швидкого створення вакцини до будь-яких високо летальним вірусам, таким, як коронавірус атипової пневмонії

Розроблено новий метод швидкого створення вакцини до будь-яких високо летальним вірусам, таким, як коронавірус атипової пневмонії - Американські вчені оголосили, що вони розробили вакцину, яка захищає мавп від вірусу Ебола. Завдяки тільки одній дозі - знайдено новий спосіб зупинити спалах смертельно небезпечної хвороби.

Ударний працю знижує імунітет

Ударний працю знижує імунітет - Предотпускной стрес приводить до раптових хвороб, які починаються в перші дні відпустки, з'ясували американські вчені. Останній робочий тиждень, як правило, особливо важка і різко знижує імунітет.

Симпозіум «Інтерферони в лікуванні патології репродуктивних розладів»

Симпозіум «Інтерферони в лікуванні патології репродуктивних розладів» - Симпозіум «Інтерферони в лікуванні патології репродуктивних розладів», організований компанією «Біокад», відбудеться 30 вересня в Центрі Міжнародної Торгівлі ( Краснопресненська набережна д.12, з 16:00-17:30 в залі «ДОН») під головуванням д.м.н., проф. І.Б. Манухін.

Інтерферон бета пригнічує диференцировку імунних клітин Th17

Інтерферон бета пригнічує диференцировку імунних клітин Th17 - Отримані нові дані про механізм дії інтерферону бета 1а при розсіяному склерозі.

Розпочато клінічні випробування ліків широкого спектру дії, призначеного для боротьби з аутоімунними захворюваннями

Розпочато клінічні випробування ліків широкого спектру дії, призначеного для боротьби з аутоімунними захворюваннями - У Сполучених Штатах, Канаді і кількох європейських країнах проводяться широкомасштабні клінічні випробування ліків широкого спектру дії, призначеного для боротьби з аутоімунними захворюваннями.

У Дніпропетровську знайдений новий підхід в терапії та профілактики герпесу

У Дніпропетровську знайдений новий підхід в терапії та профілактики герпесу - Дніпропетровська державна медична академія запропонувала новий підхід в терапії та профілактики рецидивів герпесвірусної інфекції. Проведені під керівництвом д.м.н., професора кафедри шкірних і венеричних хвороб ДДМА Валерія Федотова клінічні випробування препарату «Аміксин IC» підтвердили його високу ефективність в лікуванні герпесвірусної інфекції в поєднанні з повною відсутністю ускладнень і практично повною відсутністю рецидивів герпесу.

Вакцина проти H5N1 вперше випробовується на людях

Вакцина проти H5N1 вперше випробовується на людях - Одна з провідних фармакологічних фірм Австрії проводить випробування вакцини проти пташиного грипу на добровольцях. R

Вакцина проти грипу буде випускатися в одноразових стерильних шприцах

Вакцина проти грипу буде випускатися в одноразових стерильних шприцах - Вперше в Росії у філії 'Імунопрепарати' ФГУП 'НВО' Мікроген 'Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ почнеться випуск вакцин у одноразових стерильних шприцах, готових до вживання. До цього вітчизняні вакцини випускалися в ампулах.

Алерген-специфічна імунотерапія (гіпосенсібілізація)

Алерген-специфічна імунотерапія (гіпосенсібілізація) - Алерген-специфічна імунотерапія веде свою історію з 1911 року, коли вона була використана для лікування полінозу (сезонного алергічного риніту). Цей метод лікування складається у введенні в організм пацієнта зростаючих доз водно-сольового екстракту того алергену, до якого у хворого виявлена підвищена чутливість і який відповідальний за клінічні прояви захворювання. Метою лікування є зниження чутливості пацієнта до природної експозиції даного алергену - специфічна гіпосенсібілізація

Легкий засмага підсилює захист шкіри

Легкий засмага підсилює захист шкіри - Помірне ультрафіолетове опромінення змушує імунні клітини мігрувати в поверхневі шари шкіри, посилюючи таким чином захист від захворювань шкірних покривів і навіть раку. До таких висновків приходять американські вчені, звіт про дослідження яких опублікований в журналі Nature Immunology.

Вакцина від SARS: випробування йдуть успішно

Вакцина від SARS: випробування йдуть успішно - Китайський уряд оголосив про успішне закінчення першої фази клінічних випробувань вакцини проти 'важкого гострого респіраторного синдрому' (Severe Acute Respiratory Syndrome - SARS), відомого також під назвою 'атипова пневмонія', повідомляє агентство Xinhua.

Вакцина від СНІДу мавп не врятувала

Вакцина від СНІДу мавп не врятувала - Вакцини від СНІДу, з якими пов'язували стільки надій, можуть виявитися далеко не такими ефективними, як передбачалося. Бостона вчені, які відчували один з варіантів подібної вакцини на тваринах, заявили, що три щеплені мавпи все ж загинули, незважаючи на те, що на початку експерименту вакцина здавалася дослідникам дієвою.

Не всім літнім людям однаково корисна щеплення від грипу

Не всім літнім людям однаково корисна щеплення від грипу - Згідно з рекомендаціями, всі люди старше 65 років повинні щорічно отримувати щеплення від грипу. Два нових дослідження ставлять під питання ступінь ефективності цих щеплень.

Імуногенетичний профілізація основних популяцій Киргизької республіки

Імуногенетичний профілізація основних популяцій Киргизької республіки - Результати популяційного аналізу дозволяють виявити часто зустрічаються фенотипи і генотипи антигенів різних локусів і використовувати дані про розподіл HLA антигенів у регіоні для підбору пари донор-реципієнт, а також для обміну алотрансплантата з іншими центрами з пересадки органів.

експерементальних вакцина від юнацького діабету і ревматоїдного артриту

експерементальних вакцина від юнацького діабету і ревматоїдного артриту - Англійські вчені c успіхом випробували на тваринах експериментальну вакцину, призначену для профілактики двох найпоширеніших аутоімунних захворювань - юнацького діабету і ревматоїдного артриту. Активним початком цього препарату служить пептид, який є складовою частиною токсину кишкової палички.

Відомий медичний журнал помилково назвав щеплення небезпечними

Відомий медичний журнал помилково назвав щеплення небезпечними - Головний редактор відомого британського журналу The Lancet Річард Хортон (Richard Horton) визнав помилковою публікацію 1998 року, в якій говорилося про небезпеку щеплень, повідомляє AFP . Автор наукової роботи Ендорю Уейкфілд (Andrew Wakefield) як з'ясувалося пізніше, працював на прохання батьків, чиї діти після вакцинації захворіли на аутизм.

Японці розробили універсальну вакцину від грипу

Японці розробили універсальну вакцину від грипу - Група вчених під егідою міністерства охорони здоров'я і праці Японії розробила універсальну вакцину від грипу. Вона вже пройшла апробування на тваринах і довела свою високу ефективність, повідомляє сьогодні газета 'Іоміурі'. R

Імунна система найкраще працює вночі

Імунна система найкраще працює вночі - Спокійний сон дійсно служить для організму незамінним ліками, тому що імунна система проявляє свої захисні функції найкраще саме під час нічного відпочинку.

20 мільйонів африканських дітей прищеплять від поліомієліту за три дні

20 мільйонів африканських дітей прищеплять від поліомієліту за три дні - З 12 лютого в Західній Африці стартує триденна кампанія по масовій вакцинації дітей від поліомієліту. За допомогою добровольців планується прищепити близько 20 мільйонів дітей у восьми країнах, повідомляє BBC.

Імунітет людини залежить від процесу засвоєння жирів

Імунітет людини залежить від процесу засвоєння жирів - Австралійські медики з інституту медичних досліджень Гарвана (The Garvan Institute of Medical Research) під керівництвом професора Чарльза Маккея (Charles Mackay) досліджували дендритні клітини - білі клітини крові, головною функцією яких є ініціація імунної відповіді.

Національний календар профілактичних щеплень буде вдосконалений

Національний календар профілактичних щеплень буде вдосконалений - На сьогоднішній день в Національний календар профілактичних щеплень входять десять інфекцій, проти яких росіяни отримують вакцину безкоштовно.

Успішно випробувана вакцина від СНІДу

Успішно випробувана вакцина від СНІДу - Новосибірські вчені підготували до клінічних випробувань на людях два види вакцин проти СНІДу, повідомила завідуюча лабораторією рекомбінатних вакцин російського Державного наукового центру вірусології і біотехнології 'Вектор' Лариса Карпенко.

Семінар''Здорова імунної системи

Семінар''Здорова імунної системи - ступінь до здоров'ю''- С.-Петербург. 29.10.2005г.

Вакцинація в умовах появи нових штамів грипу: проблеми якості, ефективності та безпеки вакцин

Вакцинація в умовах появи нових штамів грипу: проблеми якості, ефективності та безпеки вакцин - 9 вересня в Москві відбулася прес-конференція компанії «Новартіс Вакцини і Діагностика ГмбХ і Ко.КГ в Росії і країнах СНД », присвячена проблемам грипу та вакцинації населення в Росії, безпеки та якості протигрипозних вакцин.

Прес-конференція, присвячена новітнім розробкам російських вчених в області лікарських препаратів на основі гама-інтерферонів

Прес-конференція, присвячена новітнім розробкам російських вчених в області лікарських препаратів на основі гама-інтерферонів - 31 травня (середа) в 12.00 в ІТАР ТАСС (Тверський бульвар, буд.2, 2 поверх) за підтримки НДІ грипу РАМН відбудеться прес-конференція, присвячена новітнім розробкам російських вчених в області лікарських препаратів на основі гамма-інтерферонів.

Куба з успіхом провела перші досліди по використанню терапевтичної вакцини проти раку простати

Куба з успіхом провела перші досліди по використанню терапевтичної вакцини проти раку простати - Успішні випробування вакцини, створеної на Кубі проти раку простати, завершені в східній провінції Камагуей . Як повідомили в суботу місцеві влади, препарат 'з успіхом пройшов перший етап клінічних випробувань' на шляху до його сертифікації.

Хочете придушити імунні реакції? Візьміть карабін

Хочете придушити імунні реакції? Візьміть карабін - Раніше невідомий білок карабін (Carabin), що синтезується лейкоцитами спеціалізованими, використовується організмом для контролю над проявами імунних реакцій (нежить, лихоманка) при вірусних інфекціях.

вакциною проти гепатиту B щеплені 62 мільйони росіян

вакциною проти гепатиту B щеплені 62 мільйони росіян - Вакцинація проти гепатиту В дозволила значно скоротити поширеність гострої форми цього захворювання в Росії. Про це заявив під час конференції, присвяченої Міжнародному дню боротьби з гепатитами (відзначається 19 травня), керівник референс-центру з моніторингу за вірусними гепатитами Росспоживнагляду Володимир Чуланов.

В Ізраїлі створили першу вакцину від усіх штамів грипу

В Ізраїлі створили першу вакцину від всіх штамів грипу - Синтетичну вакцину від усіх видів грипу вдалося створити професору Рут Арнон з Інституту Вайцмана. Вакцина була зареєстрована компанією BiondVax Pharmaceuticals Ltd., І вже пройшла успішні клінічні випробування на людях, повідомляє NEWSru Israil з посиланням на Перший канал ізраїльського телебачення.

Голодування зміцнює імунітет

Голодування зміцнює імунітет - Голодування зміцнює імунітет. До такого висновку прийшли американські вчені, які провели спеціальне дослідження з цього питання. Ініціатором проекту була дослідницька служба Міністерства сільського господарства США, а базою для нього послужили галузева лабораторія імунології харчування і центр з проблем харчування і старіння при університеті Тафтса в Бостоні /штат Массачусетс /.

Онищенко закликав розширити кількість груп населення, що підлягають імунізації проти грипу

Онищенко закликав розширити кількість груп населення, що підлягають імунізації проти грипу - Розширити кількість груп населення, що підлягають імунізації проти грипу, закликав керівник Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Геннадій Оніщенко. Про це сьогодні повідомила прес-служба Росспоживнагляду.

Імунодефіцитні стану: можливості застосування імуномодуляторів

Імунодефіцитні стану: можливості застосування імуномодуляторів - Так як елімінація будь-якого інфекційного збудника є результатом синергічної взаємодії між захисними силами макроорганізму і антимікробними агентами, то лікування антибіотиками, противірусними та протигрибковими засобами буде малоефективним в осіб з початково зниженою функціональною активністю імунної системи. Тому виправданий пошук препаратів, стимулюючих імунологічну реактивність і тим самим підвищують ефективність антимікробної терапії. Мова йде про імуномодулятора - лікарські препарати з імунотропної дії, що підсилюють ефективну імунний захист [9, 10, 13].

Створено метод виявлення пацієнтів, які не потребують ліки для придушення імунної системи після пересадки донорської нирки

Створено метод виявлення пацієнтів, які не потребують ліки для придушення імунної системи після пересадки донорської нирки - Міжнародна група вчених розробила методику виявлення пацієнтів, не потребують в ліках для придушення імунної системи після пересадки донорської нирки. Ефективність методики була підтверджена тестами з участю кількох десятків людей, з різних причин відмовилися від прийому ліків після трансплантації донорського органу.

Застосування специфічної імунотерапії при поєднанні алергії і неврозів

Застосування специфічної імунотерапії при поєднанні алергії і неврозів - Стрімкий розвиток науки, поява все нових і нових технологій, швидкий темп життя призводять до того, що у виникненні та перебігу внутрішніх хвороб всі велику роль починають грати емоційні порушення. Психотравмуючі фактори викликають функціональні розлади нервової системи і справляють істотний вплив на чутливість організму до специфічних і неспецифічних антигенів, сприяючи загострення атопічних захворювань, таких як бронхіальна астма, атопічний дерматит і ін

Росіяни розробили вакцину проти SARS

Росіяни розробили вакцину проти SARS - Російські військові вірусологи розробили вакцину проти вірусу атипової пневмонії. Росії вдалося значно просунуться в рішенні проблеми атипової пневмонії в національному масштабі.

Вітамін А

Вітамін А - потужний модулятор імунних реакцій проти захворювань органів дихання та травного тракту, пов'язаних із хвороботворними мікроорганізмами - Співробітники Division of Pediatric Infectious Diseases, Children 's Hospital, University of Texas (США) вважають, що дієтичні мікронутрієнти типу вітамінів і мікроелементів - відомі модулятори імунних реакцій проти хвороботворних мікроорганізмів.

Імунна система допомагає раковим клітинам

Імунна система допомагає раковим клітинам - Онкологи з університету Рокфеллера (Rockefeller University) під керівництвом Мадхава Додапкара (Madhav Dhodapkar) виявили, що так звані дендритні клітини, що є частиною імунної системи ссавців, здатні змінити біологію ракових клітин.

Імунологи залишаться без роботи?

Імунологи залишаться без роботи? - Англійські вчені розробили унікальний препарат, що дозволяє повністю запобігти розвитку реакції відторгнення при пересадці органів і тканин. Як вважають самі творці препарату, їхнє дітище може здійснити справжню революцію в трансплантології. R

Вакцинація «Грипол» припинена в Оренбурзькій області

Вакцинація «Грипол» припинена в Оренбурзькій області - В Оренбурзькій області через численні ускладнень припинена вакцинація населення вітчизняної вакциною «Грипол», повідомляє Інтерфакс. Про це журналістам повідомив міністр охорони здоров'я області Микола Комаров.

Сім доларів

Сім доларів - за дозу вакцини від пташиного грипу - Названа найефективніша з розроблених на сьогоднішніх днів вакцин проти смертельного вірусу пташиного грипу H5N1. За даними перевірки, вакцина спрацьовує у 80 відсотків випадків. За попередньою оцінкою, доза цих ліків буде коштувати не більше семи доларів.

Розроблено вакцина від загального сепсису

Розроблено вакцина від загального сепсису - Американські вчені з Інституту Скріппса розробили першу в світі профілактичну вакцину, що захищає від загального сепсису. Цей препарат успішно пройшов перевірку на тваринах і вже підготовлений до клінічних випробувань.R

Виявлено, що деякі вакцини забезпечують більш тривалий імунітет, ніж передбачалося раніше

Виявлено, що деякі вакцини забезпечують більш тривалий імунітет, ніж передбачалося раніше - Відомо, що вакцина проти віспи захищає людину протягом всього його життя. Згідно з новим лонгітюдному дослідженню, таку ж тривалу стійкість дають вакцини проти кору і свинки. Вакцина проти правця, за нормами Міністерства охорони здоров'я США, діє протягом 10 років.

Мигдаль корисний для імунітету

Мигдаль корисний для імунітету - За даними лабораторних експериментів, мигдаль може поліпшувати роботу імунної системи і знижувати рівень запалення.

Вчені створили вакцину від туляремії

Вчені створили вакцину від туляремії - Нова розробка російських вчених. Вони створили вакцину від туляремії. Це інфекційне захворювання, яке передається людям від гризунів. Смертельний результат від туляремії практично виключений, проте саме ця інфекція вважається однією з найбільш відповідних для атак біотероризму, повідомляє телекомпанія НТВ.

Югорчанам пропонують зробити щеплення

Югорчанам пропонують зробити щеплення - У всьому світі почався тиждень імунізації. Вона організована за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров'я. Гасло цього тижня: «Захисти себе і своїх близьких! Зроби щеплення! ».

Розроблено експериментальну вакцина, призначеної для боротьби з запущеними формами гепатиту типу C

Розроблено експериментальну вакцина, призначеної для боротьби з запущеними формами гепатиту типу C - Бельгійська біотехнологічна фірма Innogenetics опублікувала попередні результатати клінічних випробувань експериментальний вакцини, призначеної для боротьби з запущеними формами гепатиту типу C. Виявилося, що ці ліки протиборствують запалення та подальшого руйнування печінки, а іноді навіть сприяє регенерації її тканини.

Можливості сучасної вакцинопрофілактики в дітей

Можливості сучасної вакцинопрофілактики у дітей - Москва, 09 квітня 2009 р. - Вакцинація в дитячому віці є необхідною профілактичним заходом, яка здатна запобігти розвитку серйозних інфекційних захворювань і впливає на поліпшення демографічної ситуації в Росії .

Щеплення від грипу цієї осені планується зробити 22 млн. росіян

Щеплення від грипу цієї осені планується зробити 22 млн. росіян - Відповідну постанову видано керівником Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини Геннадієм Оніщенко. У першу чергу щеплення будуть групи ризику - медпрацівники, освітяни, діти, які відвідують дошкільні установи, Младшеклассникі (1-4-ті класи) і дорослі старше 60 років. R

США можуть схвалити вакцину проти натуральної віспи

США можуть схвалити вакцину проти натуральної віспи - Американські урядові радники підтримали проект створення вакцини другого покоління проти натуральної віспи.

Російська вакцина успішно перемагає пташиний грип, але поки в пробірці

Російська вакцина успішно перемагає пташиний грип, але поки в пробірці - Російські вчені заявили про успішне випробування вакцини проти пташиного грипу. R Препарат створений у Всеросійському науково- дослідному ветеринарному інституті птахівництва. 'Після Нового року вакцина буде передана на вивчення в міністерство сільського господарства і в Академію сільськогосподарських наук', - сказав директор інституту Едуард Джавад. Він також зазначив, що у разі схвалення вакцини будуть потрібні додаткові випробування, в тому числі на тваринах і людях-добровольцях.

Орфановий ядерний рецептор впливає на диференцировку прозапальних клітин

Орфановий ядерний рецептор впливає на диференцировку прозапальних клітин - Інтерлeйкін (ІЛ) - 17, що продукується T-лімфоцитами і прозапальних клітинами, імовірно, відіграє ключову роль у розвитку аутоімунних захворювань. Американські дослідники ідентифікували орфановий ядерний рецептор, що впливає на продукцію ІЛ-17.

Нова вакцина від холери

Нова вакцина від холери - Розроблена в Індії вакцина від холери, що відповідає стандартам ВООЗ, виявилася безпечна і ефективна при введенні дітям молодшого віку в ендемічної щодо холери частині країни.

Імунітет треба зміцнювати за розумом

Імунітет треба зміцнювати за розумом - Мабуть, лише з появою такого страшного захворювання як синдром імунодефіциту людство усвідомило, наскільки важливий для нього імунітет.

Щеплення від грипу не несе небезпеки майбутнім матерям та їхнім дітям

Щеплення від грипу не несе небезпеки майбутнім матерям та їхнім дітям - Відомо, що грип під час вагітності дуже небезпечний для матері і майбутньої дитини. Так, наприклад, в США щеплення від грипу і правця офіційно рекомендуються всім вагітним. Проте багато е жінки бояться проводити вакцинацію через побоювання пошкодити майбутній дитині. R

Нове видання монографії А. М. Поповича''Імунотерапія при ВІЛ-інфекції рекомбінантний інтерлейкін-2''

Нове видання монографії А. М. Поповича''Імунотерапія при ВІЛ-інфекції рекомбінантний інтерлейкін-2''- З друку вийшло друге, оновлене та доповнене видання монографії А. М. Поповича 'Імунотерапія при ВІЛ-інфекції рекомбінантний інтерлейкін-2'. СПб: Вид-во 'Знамениті універсанти', 2004. 64 с. R в монографії проведено огляд сучасних підходів до імунотерапії при ВІЛ-інфекції. На початку книги висвітлено базисні уявлення про імунопатогенезі ВІЛ-інфекції, дана характеристика ендогенного імуномодулятора інтерлейкіну-2, розглянуті загальноприйняті методи оцінки стану імунної системи у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією.

Щеплення від грипу H1N1 отримали 140 тисяч росіян

Щеплення від грипу H1N1 отримали 140 тисяч росіян - Щеплення від нового грипу отримали 140 тисяч росіян, передає РІА Новини слова першого віце-прем'єра РФ Віктора Зубкова, який виступив на засіданні урядової комісії з грипом H1N1 у п'ятницю.

Результати застосування нового імуностимулятора при ішемії серця і передпухлинних станах

Результати застосування нового імуностимулятора при ішемії серця і передпухлинних станах - До числа найбільш важливих причин різкого погіршення здоров'я людей, аж до появи у них нових важких захворювань, відносяться несприятливий стан навколишнього середовища, недоброякісні з екологічної точки зору предмети повсякденного користування (від товарів побутової хімії та косметики до посуду та меблів) та багато іншого, тобто ті реальні умови, в яких всі ми сьогодні живемо. Вплив техногенного середовища на людину стає з кожним роком все більш агресивним.

Канадські імунологи отримали важливу інформацію про функціонування так званих дендритних клітин

Канадські імунологи отримали важливу інформацію про функціонування так званих дендритних клітин - Клітки цього типу першими розпізнають хвороботворні бактерії, віруси і ракові пухлини і активують наступні лінії імунного захисту. Співробітники університету Британської Колумбії виявили всередині дендритних клітин особливі частинки, які як раз і управляють цим процесом. Такі органели сортують надходять патогени і посилають ті чи інші сигнали іншим гілкам імунної системи.

застуду треба загодовують, а лихоманку

застуду треба загодовують, а лихоманку - морити голодом - Датські вчені вперше виявили, що на прийом їжі і на голодування імунна система людини реагує абсолютно по-різному. Їжа провокує імунну систему на знищення вірусів - винуватців застуди. Голодування змушує імунітет боротися з бактеріальною інфекцією, в переважній більшості випадків є причиною лихоманки.

Новий інтерферон бореться з вірусами гепатиту

Новий інтерферон бореться з вірусами гепатиту - Дослідники з США протестували здатність інтерферону лямбда, який відноситься до нового класу інтерферонів, зупиняти розмноження вірусів гепатиту В і С. Реплікація вірусу гепатиту В припинялася в 90 % випадків через 24 години, вірусу гепатиту С - у 90-99% випадків через п'ять днів після лікування.

''Роснано''буде виробляти вакцини та біопрепарати

''Роснано''буде виробляти вакцини та біопрепарати - Спостережна рада Російської корпорації нанотехнологій ('Роснано') схвалив проект виробництва нановакцін і терапевтичних біопрепаратів.

Вчені вважають, що введення в організм людини паразитів може позбавити від багатьох захворювань

Вчені вважають, що введення в організм людини паразитів може позбавити від багатьох захворювань - Західні вчені проводять дослідження на предмет того, чи здатні черв'яки-паразити стимулювати імунну систему людини. Завдяки вдосконаленню гігієнічних норм у розвинених країнах зараження людини черв'яками практично виключено. Але експерти вважають, що саме їх відсутність обумовлює зростання кількості таких захворювань, як астма і діабет.

Чи можна зробити щеплення від отиту?

Чи можна зробити щеплення від отиту - Застосування пневмококової гептавалентной вакцини давно вже стало рутинним методом профілактики захворювань дихальних шляхів у багатьох розвинених країнах. Вакцинація проти пневмокока дозволяє зменшити кількість таких захворювань як, наприклад пневмонія.

Нові ліки для боротьби з відторгненням пересаджених органів

Нові ліки для боротьби з відторгненням пересаджених органів - Дослідники зі Стенфордського ун-ту в Каліфорнії випробували нові ліки для боротьби з відторгненням пересаджених органів. Ліки діють тільки на специфічні імунні клітини, що викликають відторгнення, і дає мінімум побічних ефектів.

Канадські вчені знайшли заміну антибіотикам

Канадські вчені знайшли заміну антибіотикам - Канадські вчені вважають, що в майбутньому антибіотики можуть бути замінені супер-антитілами, для яких не буде перешкодою клітинна стінка, які зможуть проникати всередину кліток і знищувати там хвороботворні бактерії, віруси і токсини. Вони відчувають технологію модифікації антитіл, яка дозволяє їм вільно проникати в клітини і покидати їх.

Подвійний ефект вакцини проти грипу у дітей

Подвійний ефект вакцини проти грипу у дітей - Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю купило більше 2 мільйонів щеплень проти свинячого грипу. Ізраїльські вчені виявили, що найсильніший імунну відповідь в перший тиждень виявлено в групі дітей від 10 до 17 років при введенні однократної стандартної дози, і становив 76%.

Взаємозв'язок розвитку патології системи імунітету і зорового аналізатора у тундрових ненців крайньої півночі

Взаємозв'язок розвитку патології системи імунітету і зорового аналізатора у тундрових ненців крайньої півночі - Мета роботи: вивчити взаємовпливу імунологічних механізмів та імуногенетичних факторів на перебіг міопії в різних групах які часто хворіють тундрових ненців. На підставі отриманих результатів запропонувати комплекс імуноактивних терапії міопії в групі часто і тривало хворіють (ЧДБ) тундрових ненців.

Живу вакцину від герпесу скоро випробують на людях

Живу вакцину від герпесу скоро випробують на людях - Американські вчені з Медичного коледжу при Гарвардському університеті (Harvard Medical School) порівняли три вакцини проти генітального герпесу і прийшли до висновку, що найбільш ефективний препарат під назвою dl5-29, створений професором мікробіології і молекулярної генетики Девідом Найпом (David Knipe) з того ж коледжу, повідомляє Medical News Today. У дослідах на морських свинках вакцина dl5-29 давала активний імунна відповідь і знижувала ризик рецидивів генітального герпесу. Найближчим часом вакцину чекають випробування на людях.

Морква замінить уколи

Морква замінить уколи - Вакцинацію від гепатиту B можна з успіхом замінити звичайної морквою. Німецьким ученим з Університету Гіссен вдалося вбудувати гени гепатиту, які відповідають за синтез використовуваного у вакцині антигену вірусу, в генетичний код рослини. Вчені вважають, що технологія, яка дозволить різко знизити вартість вакцинації, буде доступна лікарям вже протягом трьох років.

Дослідники вперше спостерігали взаємодія імунних клітин і бактерій

Дослідники вперше спостерігали взаємодія імунних клітин і бактерій - Американським дослідникам вперше вдалося зробити відеозапис взаємодії імунних клітин з бактеріями.R Некоторое час тому стало відомо, що так звані дендрітіческіе клітини в імунній системі виконують роль спостерігачів. Вони виявляють сторонні агенти і активізують білі клітини крові Т-лімфоцити, які борються з інфекцією.R

Росздравнадзор схвалив випробування вакцин від грипу H1N1 на дітях

Росздравнадзор схвалив випробування вакцин від грипу H1N1 на дітях - Росздравнадзор схвалив проведення випробувань вакцин від грипу H1N1 на дітях, повідомляє прес-служба відомства. Робоча зустріч з питань реєстрації вітчизняних вакцин відбулася в Росздоровнагляді в понеділок. R

Вітчизняні імунотропних лікарські засоби останнього покоління й стратегія їхнього застосування

Вітчизняні імунотропних лікарські засоби останнього покоління й стратегія їхнього застосування - Сучасна патологія характеризується зростанням захворювань, пов'язаних з вторинної імунологічної недостатністю. Вона проявляється в частих, уповільнених, рецидивуючих інфекційно-запальних захворюваннях дихального, шлунково-кишкового і урогенітального трактів, шкіри і м'яких тканин. Застосування антибактеріальних лікарських засобів нерідко буває малоефективним або взагалі неефективним.

Вакцина від поліомієліту не могла стати причиною появи СНІДу

Вакцина від поліомієліту не могла стати причиною появи СНІДу - Вченим вдалося спростувати одну з поширених гіпотез появи ВІЛ /СНІД, згідно якої вірус потрапив у людську популяцію від шимпанзе, тканини яких використовувалися для приготування вакцини проти поліомієліту. Їх експедиція в охоплену громадянською війною Демократичну республіку Конго закінчилася трагічно: один учений загинув, двоє інших важко захворіли, але своєї мети вони досягли.

Профілактика і терапія респіраторних інфекцій при проведенні курсу специфічної імунотерапії

Профілактика і терапія респіраторних інфекцій при проведенні курсу специфічної імунотерапії - Проблема лікування атопії у розробці програми алергічних захворювань залишається однією з найактуальніших. Нові напрямки в розробці ефективних фармакологічних препаратів, безсумнівно, допомагають вирішувати ці проблеми. Але значною мірою дію лікарських засобів носить симптоматичний характер. Саме відсутність стійкого ефекту після відміни препарату і робить їх дію недостатнім.

Створена нова вакцина від віспи

Створена нова вакцина від віспи - Американські вчені закінчили розробку і випробування нової вакцини проти натуральної віспи, яка, за попередніми даними, в кілька разів ефективніше і безпечніше використовуваних зараз препаратів.

Клініко-імунологічні особливості маніфестації інфільтративного туберкульозу легень в умовах пенітенціарної установи

Клініко-імунологічні особливості маніфестації інфільтративного туберкульозу легень в умовах пенітенціарної установи - Виходячи з вищесказаного, метою цього дослідження є вивчення особливостей імунного статусу осіб з маніфестацією інфільтративного туберкульозу легенів в умовах пенітенціарної установи в залежності від супутніх частих гострих респіраторно-вірусних інфекцій в процесі комплексного імунотропної і протитуберкульозного лікування.

Раціональна імунокорекція для профілактики і лікування

Раціональна імунокорекція для профілактики і лікування - У зв'язку з неухильним зростанням інфекційно-запальних захворювань, схильних до хронічного і рецидивуючого перебігу, аутоімунних та алергічних захворювань, вірусних інфекцій, що обумовлюють високий рівень захворюваності, смертності та інвалідності, особливий інтерес для фахівців і пацієнтів представляє імунотерапія.

Вітамін А і імунітет до вірусної, бактеріальної та протозоної інфекції

Вітамін А і імунітет до вірусної, бактеріальної та протозоної інфекції - На думку Department of Ophthalmology, Johns Hopkins University School of Medicine (США) експерименти на тваринах демонструють, що вітамін А і ретиноїди грають головну роль у формуванні імунітету.

Журнал Nature Medicine оприлюднив перші відомості про новий метод протималярійний імунізації

Журнал Nature Medicine оприлюднив перші відомості про новий метод протималярійний імунізації - У його основі лежить одночасне використання двох експериментальних генноінженерних вакцин. Одна з них містить чисті фрагменти ДНК малярійного плазмодія, в той час як в іншій вакцині такі фрагменти вбудовані в спадкові структури нешкідливого вірусу.

Заняття спортом через силу тільки шкодять здоров'ю

Заняття спортом через силу тільки шкодять здоров'ю - Співробітники Колорадського університету знайшли причину, яка пояснює, чому фізичні вправи нерідко пригнічують імунну систему здорових організмів, замість того щоб зміцнювати її.

Вакцина, що захищає від папіломи, захистить і від раку шийки матки

Вакцина, що захищає від папіломи, захистить і від раку шийки матки - Дослідники прийшли до висновку, що вакцина, яка захищає жінок від 7 різновидів порівняно нешкідливих папілломних вірусів, часто супроводжують рак шийки матки, здатна запобігти значну частину захворювань цієї смертоносної хворобою.

Повноцінний нічний сон зміцнює імунну систему

Повноцінний нічний сон зміцнює імунну систему - Сучасні наукові дослідження періодично знаходять підтвердження народної мудрості: ранок вечора мудріший. Дослідження німецьких учених ще раз підтвердило користь нічного відпочинку, на цей раз вчені довели, що сон зміцнює імунну систему.

Корови освоюють професію фармацевта

Корови освоюють професію фармацевта - Цілком можливо, що в недалекому майбутньому корови будуть давати не тільки молоко і м'ясо, а й протипухлинні засоби.

Вчені знайшли єдину причину аутоімунних захворювань

Вчені знайшли єдину причину аутоімунних захворювань - Спільна робота декількох груп вчених у різних країнах допомогла встановити, що в механізмі розвитку цілого низки аутоімунних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, псоріаз і системна червоний вовчак , є загальна причина - поломка на рівні одного з регулюючих білків імунної системи. У майбутньому це відкриття допоможе знайти ефективні ліки.

Принципи застосування імуно-модуляторів в комплексному лікуванні інфекційних процесів

Принципи застосування імуно-модуляторів в комплексному лікуванні інфекційних процесів - У 50-60 роках XX століття існувала думка про можливе зникнення наприкінці сторіччя з нашої планети інфекційних захворювань, причому висловлювалося воно далеко не дилетантами, а висококваліфікованими фахівцями. Ці прогнози виявилися помилковими, інфекційні захворювання не тільки не зникли з лиця землі, але ведуть інтенсивне наступ на людство

Перші випробування на людині вакцини проти атипової пневмонії

Перші випробування на людині вакцини проти атипової пневмонії - Китай оголосив про те, що стане першою країною, в якій на пацієнтах буде випробувано засіб проти атипової пневмонії. Не було уточнено, коли на 30 добровольцях будуть початі випробування вакцини, яка повинна буде нейтралізувати SARS.

ВООЗ зробить 30 мільйонів щеплень від поліомієліту

ВООЗ зробить 30 мільйонів щеплень від поліомієліту - Програма по повному позбавленню людства від поліомієліту, що проводиться під егідою ЮНІСЕФ та Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) отримала відчутну підтримку у вигляді 30 мільйонів доз поліомієлітною вакцини, безоплатно переданої компанією Aventis Pasteur. Основна частина вакцини буде поширюватися в африканських країнах, три мільйони доз вже на шляху до Ліберії.

Вакцини від грипу H1N1/09 та пташиного грипу H5N1 можуть володіти рядом побічних ефектів

Вакцини від грипу H1N1/09 та пташиного грипу H5N1 можуть володіти рядом побічних ефектів - Вакцини від грипу H1N1/09 та пташиного грипу H5N1 можуть володіти рядом побічних ефектів - з такою заявою виступив ряд учених із США і Великобританії. На їхню думку, прививки можуть спровокувати рідкісне захворювання, що вражає нервову систему.

Нове в імунології бронхіальної астми

Нове в імунології бронхіальної астми - Активність епітеліальної-мезенхімального трофічного блоку у хворих бронхіальної астми - шлях до хронізації процесу.

Вчені розробили прототип вакцини проти вірусу атипової пневмонії

Вчені розробили прототип вакцини проти вірусу атипової пневмонії - Університет Гонконгу і паризький інститут Пастера розробили прототип можливої вакцини проти вірусу найнебезпечнішого захворювання - атипової пневмонії. Спалах цієї хвороби в цьому році забрала життя більше 900 чоловік. Вже наступного місяця новинку передбачається випробувати на тваринах. R

Pасстройства сну пов'язані зі збоєм в роботі імунної системи

Pасстройства сну пов'язані зі збоєм в роботі імунної системи - Вчені виявили генетичні свідоцтва того, що одна з форм розладу сну - нарколепсії - пов'язана зі збоєм в роботі рядових клітин імунної системи .

Місце імуномодуляторів у комплексній антигелікобактерної терапії

Місце імуномодуляторів у комплексній антигелікобактерної терапії - В даний час для лікування хелікобактер-асоційованих захворювань шлунково-кишкового тракту використовуються стандартні схеми, до складу яких поряд з антихелікобактерних препаратами входять лікарські засоби, що володіють антисекреторних активністю. Оскільки дана терапія проводиться багаторазово внаслідок рецидивування захворювання, то виникає небезпека розвитку резистентності бактерії до застосовуваних препаратів.

Круглий стіл''Актуальні проблеми вітчизняних розробок і виробництва лікарських засобів і вакцин''

Круглий стіл''Актуальні проблеми вітчизняних розробок і виробництва лікарських засобів і вакцин''- Запрошуємо Вас взяти участь у «круглому столі» з темі: «Актуальні проблеми вітчизняних розробок і виробництва лікарських засобів і вакцин».

Антитіла можуть продукувати озон?

Антитіла можуть продукувати озон? - Згідно з даними, отриманими американськими вченими з The Scripps Research Institute (TSRI), імуноглобуліни мають не тільки функціями впізнавання антигену і активації імунної системи, але й самі здатні знищувати бактерії.

Онищенко пообіцяв продовжити вакцинацію «Грипол»

Онищенко пообіцяв продовжити вакцинацію «Грипол» - Головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко пообіцяв і надалі використовувати для вакцинації від грипу препарат «Грипол».

Антитіла до білка М2

Антитіла до білка М2 - перспективний напрямок у лікуванні грипу - У США представлений абсолютно новий препарат, потенційно здатний боротися з будь-яким різновидом грипу.

Вакцину від''пташиного грипу''випробували на людях

Вакцину від''пташиного грипу''випробували на людях - У тестуванні брали участь 240 добровольців з Москви і Петербурга. У тому числі директор НДІ грипу. Самопочуття всіх з червня - залишалося гарним. У Північній столиці щеплення від Ейч5-Ен-1 можуть почати робити вже у жовтні. У першу чергу фахівці радять щепитися людям із груп ризику: працівникам птахофабрик, мешканцям районів міграції диких птахів і тим, у кого робота пов'язана з поїздками у далекі країни.

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила нову дитячу вакцину

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила нову дитячу вакцину - Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) дала голландської біотехнологічної фірмі Crucell дозвіл на продаж нової вакцини, що захищає від п'яти головних дитячих хвороб.

Жіночий імунітет сильніше чоловічого

Жіночий імунітет сильніше чоловічого - Якщо припущення вчених вірні, чоловіки можуть виявитися більш слабкою статтю. У чоловіків з'явилося виправдання буркотливістю з приводу застуд і кашлю: як з'ясували вчені, імунна система чоловіків дійсно може бути слабкіше жіночої.

Розроблено вакцина від стафілококових інфекцій

Розроблено вакцина від стафілококових інфекцій - Американська біофармацевтичних корпорація Nabi приступила до клінічних випробувань експериментальної вакцини, що запобігає від стафілококових інфекцій.

комариний отрута сприяє виробленню в організмі імуноглобуліну А

комариний отрута сприяє виробленню в організмі імуноглобуліну А - Комарин отрута, як з'ясували досвідчені роботи фахівців НДІ медичних проблем Крайньої Півночі, сприяє виробленню в організмі імуноглобуліну А.

Нова технологія дозволить зберігати вакцини в будь-яких умовах

Нова технологія дозволить зберігати вакцини в будь-яких умовах - Британські вчені розробили нову технологію виготовлення вакцин, повідомляє BBC News. Отримані за такою методикою імунопрепарати можна зберігати в будь-яких умов, а не строго в холодильнику, як було потрібно для попереднього покоління вакцин.

Імунну систему можна''навчити''сприймати чужі органи

Імунну систему можна''навчити''сприймати чужі органи - Канадські вчені встановили, що при пересадці серця грудним дітям, їх імунна система сприймає трансплантат як 'свій' , навіть якщо донор відрізняється від рецепіента по групі крові, повідомляє BBC News. Якщо таке 'перепрограмування' імунної системи вдасться здійснити у дорослих пацієнтів, це дозволить врятувати життя багатьом хворим.

Як змусити населення прищеплюватися проти кліщового енцефаліту?

Як змусити населення прищеплюватися проти кліщового енцефаліту? - Усіх хворих на кліщовий енцефаліт треба лікувати платно. Таку пропозицію висловив на яка відбулася 5 червня прес-конференції заступник головного санітарного лікаря Свердловської області Віктор Романенко.

Вакцину від віспи розроблять ... комп'ютери

Вакцину від віспи розроблять ... комп'ютери - Невикористані потужності мільйонів персональних комп'ютерів будуть задіяні в боротьбі з віспою. Людству вдалося побороти цю смертельно небезпечну хворобу у 80-ті роки, однак існують побоювання, що вона знову може поширитися стараннями терористів.

Світовий досвід імунопрофілактики для російської охорони здоров'я

Світовий досвід імунопрофілактики для російської охорони здоров'я - У Москву з'їжджаються провідні педіатри та інфекціоністи для обговорення з російськими колегами тенденцій розвитку імунопрофілактики, обміну досвідом з оптимізації національних календарів вакцинації і вироблення єдиної позиції щодо універсальної масової вакцинації дітей на прикладі профілактики вітряної віспи.

Імунотерапія із застосуванням аффінолейкіна

Імунотерапія із застосуванням аффінолейкіна - У пермському НВО «Біомед» спільно з НДІ вакцин і сироваток ім. І. І. Мечникова АМН РФ (Москва) розроблений новий трансферфакторний препарат аффінолейкін, що представляє собою низькомолекулярні білки (молекулярна маса 3-8 КДА) лейкоцитарних і лімфоцитарний екстрактів. Препарат виготовляють з лейкоцитарної маси донорської крові на заключному етапі виробництва. Лейкоцити людини зібрані не менш ніж від 1000 донорів крові, що дозволяє збалансувати представництво молекул різної специфічності, що утворюються в результаті перенесених захворювань, вакцинацій та латентної імунізації

Розроблено першу інгаляційна вакцина від кору

Розроблено першу інгаляційна вакцина від кору - Вчені з Університету Колорадо розробили першу в світі вакцину від кору, яку можна вводити шляхом інгаляцій. Ефективність та безпека нового препарату підтверджені в дослідах на тваринах, клінічні випробування почнуться в 2010 році в Індії, повідомляє PhysOrg.

Тест вакцини від СНІДу приніс сенсацію

Тест вакцини від СНІДу приніс сенсацію - Перші в історії випробування на людях вакцини від СНІДу показали несподівані результати. У цілому вакцина виявилася практично неефективною. Однак число тих, кому вона, можливо, все-таки допоможе, вище серед африканців і азіатів.

Перша ротавірусна вакцина схвалена в Європі

Перша ротавірусна вакцина схвалена в Європі - Європейська комісія дозволила застосування в країнах Євросоюзу вакцини Rotarix ™ для активної імунізації дітей у віці від 6 тижнів від ротавірусної інфекції.

Виявлено''якір''для лейкоцитів

Виявлено''якір''для лейкоцитів - Англійські молекулярні біологи отримали нові відомості про структуру білка CD44, молекули якого розташовуються на зовнішніх мембранах лейкоцитів і багатьох інших клітин. Цей протеїн служить свого роду якорем, який дозволяє лейкоцитам причалювати до поверхні кровоносних судин під час розвитку запальних процесів в суглобах і дихальних шляхах.

Створюється банк з антитіл акул для медичних цілей

Створюється банк з антитіл акул для медичних цілей - У клітинах імунної системи акул синтезуються антитіла, які, ймовірно, можна буде використовувати в медицині.

Активація неуражені CD4-T-лімфоцитів хворого

Активація неуражені CD4-T-лімфоцитів хворого - новий метод боротьби з ВІЛ-інфекцією - Фармацевти, які розробляють нові препарати для боротьби з ВІЛ-інфекцією, стикаються з нерозв'язною дилемою. Знищити вірус не можна - він занадто швидко змінюється, виробляючи стійкість до найсучасніших ліків. 'Підстьобнути' імунну систему хворого теж неможливо - ВІЛ вибірково вражає саме ті клітини, які відповідальні за розвиток імунної відповіді. Що ж робити?

Первинні імунодефіцитні захворювання, обумовлені дефектами лімфоцитів

Первинні імунодефіцитні захворювання, обумовлені дефектами лімфоцитів - Визнання порушеного імунітету у дітей 50 років тому дало експоненціональний ріст знань про імунну систему. Було ідентифіковано більше ніж 95 спадкових імунних порушень. Генетично детермінований імунодефіцит може викликати не тільки надмірну чутливість до інфекції, але також і аутоімунні процеси і підвищений ризик раку. Ці дефекти можуть вражати один або кілька компонентів імунної системи, фагоцитарні клітини, включаючи Т-клітини, В-клітини, природні клітини-кілери, фагоцитарні клітини і протеїни комплементу

Негативні емоції знижують імунітет

Негативні емоції знижують імунітет - Вперше, як стверджують дослідники з США, було продемонстровано на рівні мозку, що негативні емоції знижують імунітет. R

Санкт-Петербург: люди залишилися без вакцини проти поліомієліту

Санкт-Петербург: люди залишилися без вакцини проти поліомієліту - Кілька дитячих поліклінік в самому 'багатодітним' Приморському районі Санкт-Петербурга опинилися без вакцини проти поліомієліту. Як повідомила 'Росбалту' головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги матерям і дітям комітету з охорони здоров'я Адміністрації міста Галина Ходирєва, в Санкт-Петербурзі вакцина є, проте в Приморському районі кількість дітей, яким необхідно зробити щеплення, виявилося більше заявленого.

Британські лікарі створили вічну вакцину від грипу

Британські лікарі створили вічну вакцину від грипу - Супер-вакцина, яка зможе назавжди захистити від усіх видів грипу, розробляється британськими лікарями. R

Щеплення від зараження крові

Щеплення від зараження крові - Вчені розробили унікальний засіб для боротьби із зараженням крові, яке складе конкуренцію традиційним антибіотиків. Незабаром перед кожною операцією пацієнту будуть робити щеплення від сепсису. Аналогічної процедури, ймовірно, будуть піддаватися люди 'небезпечних' професій - пожежники, рятувальники, каскадери.

Антидепресанти діють на імунну систему

Антидепресанти діють на імунну систему - Популярні антидепресанти з групи інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (ІОЗС) можуть впливати на імунну систему. Механізм цієї дії поки не ясний.

Російські імунологи стверджують, що розробили вакцину від СНІДу

Російські імунологи стверджують, що розробили вакцину від СНІДу - Російські вчені-імунологи розробили вакцину від СНІДу. За словами директора Державного наукового центру РФ 'Інститут імунології', Рахіма Хаітова 'нова вакцина блискуче пройшла всі доклінічні випробування, і зараз медики приступають до її випробувань в клінічних умовах'.

Щеплення від грипу не шкодять ні вагітним ні їхнім чадам

Щеплення від грипу не шкодять ні вагітним ні їхнім чадам - Вакцинація проти грипу безпечна для вагітних жінок і їхніх ще не народжених немовлят. Доктор Neil S. Silverman керівник акушерського підрозділи федерального Центру з контролю за захворюваністю (Centers for Disease Control) США рекомендує проводити щеплення проти грипу жінкам на другому і третьому триместрах вагітності.

Змінено показання для вакцинації проти вітряної віспи

Змінено показання для вакцинації проти вітряної віспи - Майже 5 років після підтвердження показання до вакцинації від вітряної віспи продовжували оброблятися, заявила американська академія педіатрії.

ВООЗ розробляє нову вакцину проти менінгіту

ВООЗ розробляє нову вакцину проти менінгіту - Проект з розробки нової високоефективної вакцини проти менінгіту, що викликається збудником Neisseria meningitidis серогруппы A, перейде в стадію клінічних випробувань на початку майбутнього року. Про це в інтерв'ю агентству 'BBC' повідомив керівник проекту доктор Марк Лафорс. За його словами, будуть потрібні ще 4 або 5 років, перш ніж нова вакцина стане широко доступною у потребують її країнах. R

Громадяни не люблять робити щеплення

Громадяни не люблять робити щеплення - За даними Всеросійського диспансеризації дітей і підлітків у дитячих дошкільних установах Московської області, відхилення у стані здоров'я мають понад 40% дітей, у загальноосвітніх закладах-50, 4% , а в школах-інтернатах та установах для дітей - сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків -67,7%. Відзначається різке наростання хронічної патології у дітей шкільного віку.

Страх перед щепленнями - це добре!

Страх перед щепленнями - це добре! - Встановлено, що страх перед щепленнями може зробити імунізацію більш ефективною. Наукові дослідження на лабораторних мишах показали, що короткочасний стрес підсилює силу і тривалість імунної відповіді.

Створення ефективних вакцин проти ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу та інших важких і хронічних аутоімунних захворювань не за горами

Створення ефективних вакцин проти ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу та інших важких і хронічних аутоімунних захворювань не за горами - Дослідники Техніона - ізраїльського Технологічного інституту в Хайфі - опублікували в американському 'Іммунологічском журналі' статтю про багатообіцяючих експериментах на тваринах, які можуть привести до створення ефективних вакцин проти ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу та інших вельми поширених, важких і хронічних аутоімунних захворювань.

Шведська вакцина проти вірусу імунодефіциту показує гарні результати

Шведська вакцина проти вірусу імунодефіциту показує гарні результати - Ризик отримати ВІЛ-інфекцію зменшується на 50 проц після вакцинації препарату 'Хівіс', розробленого в Швеції. Про це свідчать результати клінічних випробувань, проведених в Танзанії і оприлюднених сьогодні на науковій конференції в Парижі.

Боротьба допоможе імунній системі

Боротьба допоможе імунній системі - Заняття боротьбою хоч і болючі, але можуть допомогти імунній системі молодого організму. До такого висновку прийшли дослідники з Каліфорнійського університету в США. Дослідники встановили, що кількість білих кров'яних тілець, що відповідають за протидію бактеріям і вірусам, істотно підвищується після занять боротьбою.

Вакцинація проти грипу

Вакцинація проти грипу - 19 лютого 2008 в РІА-Новини відбудеться прес-конференція, присвячена вакцинації проти грипу, а також обговоренню проблем і успіхів вакцинації населення в рамках національного проекту «Здоров'я».

Біотехнологічна компанія фірну М представляє російську фармакологію в ПАР

Біотехнологічна компанія фірну М представляє російську фармакологію у ПАР - З 19 по 21 листопада біотехнологічна компанія фірну М прийняла участь у I Російської національній виставці в ПАР (м. Йоганнесбург).

Морква замінить уколи

Морква замінить уколи - Вакцинацію від гепатиту B можна з успіхом замінити звичайної морквою. Німецьким ученим з Університету Гіссен вдалося вбудувати гени гепатиту, які відповідають за синтез використовуваного у вакцині антигену вірусу, в генетичний код рослини. Вчені вважають, що технологія, яка дозволить різко знизити вартість вакцинації, буде доступна лікарям вже протягом трьох років.

Вченим вдалося уникнути відторгнення донорських тканин майже без використання препаратів, що пригнічують імунітет

Вченим вдалося уникнути відторгнення донорських тканин майже без використання препаратів, що пригнічують імунітет - Три незалежні команди медиків рапортують про пересадках органів людини, в ході яких вдалося уникнути відторгнення донорських тканин майже без використання препаратів, що пригнічують імунітет.

Діагностика та лікування діффеpенціpованное втоpічних імунодефіцитів

Діагностика та лікування діффеpенціpованное втоpічних імунодефіцитів - Колесніков О. П., Хабаpов А. С., Козлов В. а.R Кафедpа клінічної імунології та аллеpгологіі Алтайского медичного унівеpсітета, Баpнаул, Інстітут клінічної імунології (діp. - член-коpp. PАМН В. А. Козлов) СО PАМН, Новосібіpск

Створена «універсальна» вакцина проти стрептококів групи B

Створена «універсальна» вакцина проти стрептококів групи B - стрептококи групи B (GBS) мають безліч форм, що ускладнює створення вакцини. Шляхом скринінгу геному кількох підтипів бактерії вченим вдалося створити «універсальну» вакцину.

Російську вакцину від пташиного грипу випробують на людях у вересні

Російську вакцину від пташиного грипу випробують на людях у вересні - Клінічні випробування російської вакцини проти пташиного грипу почнуться з участю двадцяти добровольців у вересні поточного року, пише 'Фармацевтичний вісник' . Про це заявив керівник Національного центру з грипу ВООЗ, директор Інституту грипу в Санкт-Петербурзі, член-кореспондент РАМН Олег Кисельов.

Сотні тисяч людей гинуть від щеплень

Сотні тисяч людей гинуть від щеплень - 390 тисяч китайців гинуть щорічно від неякісних щеплень та уколів. Про це йдеться в опублікованій сьогодні доповіді китайського Мінохоронздоров'я. Найбільша кількість випадків зараження ВІЛ і гепатитом Б під час профілактичних щеплень та забору крові на аналіз зафіксовано в західних провінціях країни.

Мільйони життів можуть бути врятовані завдяки пневмококової вакцинації

Мільйони життів можуть бути врятовані завдяки пневмококової вакцинації - Провідні вчені закликали фармацевтичні компанії та міжнародні організації-донори до активних дій з розгортання пневмококової вакцинації.

Прорив у науці: створені клітини імунної системи

Прорив у науці: створені клітини імунної системи - Їх вперше в історії вдалося отримати в лабораторних умовах з ембріонів мишей. Це прорив у медичній науці дозволить прокласти шлях до майбутнього революційного лікування хворих на СНІД і рак, в яких порушена імунна система.

Вакцина проти біотероризму

Вакцина проти біотероризму - В Інституті медичної пріматологіі Російської академії медичних наук, розташованому на південній околиці Сочі в невеликому селі Гумарія, почалася підготовка до унікальних науковим експериментам, кінцева мета яких - розробка нової вакцини проти віспи . Звернутися до цих досліджень вчених змусили, як вони самі кажуть, реалії часу, а точніше, що проявилася в останні місяці загроза біотероризму.

Підбирати донора кісткового мозку не потрібно

Підбирати донора кісткового мозку не потрібно - Проблема пошуку донорів для пересадки кісткового мозку незабаром може бути вирішена абсолютно несподіваним чином. Як випливає відразу з двох публікацій, які з'явилися в науковій пресі, немає необхідності підбирати сумісного за всіма ознаками донора. Досить навчитися керувати клітинами імунної системи, які називаються натуральними кілерами.

Вакцина проти атеросклерозу, інфаркту та інсульту?

Вакцина проти атеросклерозу, інфаркту та інсульту? - Атеросклероз (ущільнення артерій) - це запальне захворювання, при якому стінки артерій потовщуються і втрачають еластичність, що підвищує ризик розвитку тромбозів і інших проявів серцево-судинної патології.

Сенсаційне відкриття українських медиків

Сенсаційне відкриття українських медиків - 3 вересня українські вчені з Центру ембріональних тканин 'EmCell' зареєстрували заявку на відкриття явища, яке полягає в заміні імунної системи організму на нову.

Корекція циклоферон імунодефіцитного стану

Корекція циклоферон імунодефіцитного стану - Різні порушення розвитку, диференціювання імунокомпетентних клітин, їх функціонування, синтезу їх продуктів або регуляції даних процесів ведуть до небажаних змін імунологічних функцій. Ці порушення можуть залишатися безсимптомними або проявляються клінічно. За тяжкості клінічні прояви коливаються від м'яких до фатальних. Такі порушення можуть стосуватися основних клітин імунної системи Т-і В-лімфоцитів, фагоцитів, природних кілерів та їх продуктів: білків системи комплементу, імуноглобулінів, цитокінів

Після 15 років досліджень в Бельгії оголошено про створення вакцини проти малярії

Після 15 років досліджень в Бельгії оголошено про створення вакцини проти малярії - Як повідомила в п'ятницю газета 'Суар', вакцина розроблена компанією 'Джі-Ес-Кей Байелоджікалс 'і її дію вже випробувано на двох тисячах хворих на малярію дітей у Мозамбіку.

Буш готовий виплатити 262 тисячі 100 доларів за кожного померлого від примусової вакцинації

Буш готовий виплатити 262 тисячі 100 доларів за кожного померлого від примусової вакцинації - Адміністрація президента Буша в середу запропонувала створити спеціальний фонд для виплати компенсацій постраждалим від примусової вакцинації проти віспи, повідомляє Associated Press. Програма вакцинації десяти з половиною мільйонів медпрацівників і співробітників служб порятунку була прийнята кілька місяців тому, і в багатьох вакцинованих були відзначені побічні реакції.

Спорт

Спорт - головний імунодепресанти! - Спорт - це здоров'я, нас так вчили. І якщо сьогодні вже відомо, що професійний спорт із здоров'ям не має нічого спільного, то і з аматорським - виявилося не все так ясно. Дуже багато чого залежить від інтенсивності тренувань. Фізичне перенапруження внаслідок надмірних тренувань сприяє ослаблення організму й зниження його опірності хворобам. До такого висновку прийшли карколомному, незалежно одна від одної, декілька груп вчених, що вивчали реакцію організму спортсмена на посилені тренування перед відповідальними змаганнями.

У Білорусі створена панель сироваток крові

У Білорусі створена панель сироваток крові - У Білорусі створена панель сироваток крові. Вона являє собою систематизований набір сироваток, що відрізняються з того чи іншого спектру антигенів. Панель створена на базі НДІ гематології та переливання крові та Республіканської станції переливання крові МОЗ і призначена для точного підбору донора для пересадки кісткового мозку, нирки та інших органів і тканин.

ВООЗ рекомендує повністю змінити склад протигрипозних вакцин

ВООЗ рекомендує повністю змінити склад протигрипозних вакцин - Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує повністю змінити склад вакцин проти грипу для країн Північної півкулі, у тому числі Росії. Таке рішення обумовлене невідповідністю антигенного складу вакцин і вірусів, що викликають епідемії.

Створено антитіла, здатні проходити крізь клітинну мембрану і знищувати віруси всередині клітини

Створено антитіла, здатні проходити крізь клітинну мембрану і знищувати віруси всередині клітини - Канадська біотехнологічна фірма InNexus створила антитіла, здатні проходити крізь клітинну мембрану і знищувати віруси всередині клітини. Звичайні антитіла закріплюються на поверхні клітин і не можуть протидіяти вірусам, які вже проникли всередину.

З 31 травня по 4 червня 2004 року вперше в Єкатеринбурзі, в ККТ «Космос» пройде Об'єднаний імунологічний Форум

З 31 травня по 4 червня 2004 року вперше в Єкатеринбурзі, в ККТ «Космос» пройде Об'єднаний імунологічний Форум - У рамках Форуму відбудуться III-ій З'їзд імунологів, VI-ої національний конгрес РААКІ (Російської Асоціації алергологів та клінічних імунологів), III-я Російська конференція «Цитокіни, Запалення, Імунітет».

Клініко-імунологічна ефективність застосування імунофана при опортуністичних інфекціях

Клініко-імунологічна ефективність застосування імунофана при опортуністичних інфекціях - Новий імунорегуляторний пептид - імунофан являє собою синтетичне похідне гормону тімопоетіна (аргініл-a-аспартам-лізіл-валив-тирозил- аргінін). У короткий час він детально досліджено та впроваджено в клінічну практику в якості засобу патогенетичної терапії. Успіх імунофана багато в чому визначається його походженням (препарат третього покоління на основі синтетичних гормонів імунітету), детальним дослідженням механізму дії та чітким обгрунтуванням до клінічного застосування

Загальні уявлення про''алергенний імунотерапії''

Загальні уявлення про''алергенний імунотерапії''- Реакція на вплив алергену у раніше сенсибілізованих суб'єктів є наслідком каскаду біологічних реакцій. Останні знаходяться під управлінням сенсибілізованих СD4 +-Т-лімфоцитів.

Довжина ніг як показник імунітету

Довжина ніг як показник імунітету - Довгі ноги і високий зріст - це індикатор не тільки краси, але і здоров'я. Виявляється, маленькі жінки більш схильні до ризику серцевих захворювань і ангіни ніж високі. Згідно з підсумками дослідження, ризик розвитку такого роду хвороб зменшується на 20% при «збільшенні» зростання приблизно на 6,4 см і на 16% - на кожні 4 см довжини ноги.

Нове дослідження ставить під сумнів реальність винаходу «універсальної вакцини»

Нове дослідження ставить під сумнів реальність винаходу «універсальної вакцини» - Імунна відповідь на ВІЛ у ідентичних близнюків відрізняється. Про це свідчить нове дослідження, проведене Інститутом СНІДу при Університеті Каліфорнії (Лос-Анджелес) і опублікований 25 грудня в медичному виданні Journal of Virology.

Ронколейкін в лікуванні хворих з гнійно-хірургічною патологією

Ронколейкін в лікуванні хворих з гнійно-хірургічною патологією - Введення. В даний час одним з перспективних напрямків сучасної імунокорекції та імунотерапії визнається використання медичних препаратів, основою яких є цитокіни. В хірургічній практиці, наприклад, вже накопичений досвід із застосування рекомбінантного інтерлейкіну-2 (Ронколейкіна ®) при лікуванні різних форм інфекції. Проте слід визнати, що більшість раніше проведених клінічних випробувань були 'пілотними'. Тому назріла необхідність координованих зусиль з оцінки ефективності Ронколейкіна ® на більш високому рівні клінічних досліджень.

імунокоригуючою терапія при інфекційних ураженнях порожнини рота

імунокоригуючою терапія при інфекційних ураженнях порожнини рота - В останні роки одним з перспективних напрямів у підвищенні ефективності терапії та профілактики багатьох захворювань є застосування імунокоригуючою засобів і методів. В даний час серед основних груп імунокоригуючою препаратів інтерес викликають імуномодулятори мікробного походження, серед яких виділяють три основні групи - очищені бактеріальні лізат

На атипову пневмонію нацькує антитіла

На атипову пневмонію нацькує антитіла - Американські вчені роблять перший крок на шляху створення препарату, здатного боротися з атиповою пневмонією (SARS). Їм вдалося виявити спосіб запобігання впровадження вірусу в людські клітини, по крайней мере в лабораторних умовах. R

Вчені виростили клітини імунної системи людини

Вчені виростили клітини імунної системи людини - У минулу п'ятницю ЗМІ Великобританії повідомили про нововведення американських вчених, які розробили технологію вирощування клітин імунної системи людини в організмі ембріонів свині. R

У Німеччині випробовують на людях вакцини проти СНІДу

У Німеччині випробовують на людях вакцини проти СНІДу - Німецькі вчені з медичного центру Гамбурзького університету вперше приступають до випробування на людях створеної ними вакцини проти СНІДу.

Novartis Vaccines and Diagnostics: Дотримання норм і правил підтримки Холодовий ланцюга в Росії

Novartis Vaccines and Diagnostics: Дотримання норм і правил підтримки Холодовий ланцюга в Росії - Вакцинація - це ефективне, безпечне та економічно вигідне засіб захисту проти інфекційних хвороб . Однак для того, щоб вакцинація була справді ефективною і безпечною, необхідне дотримання високих стандартів якості не тільки в процесі виробництва імунологічних препаратів, але також при їх транспортуванні, зберіганні і безпосередньому використанні.

У США почалися випробування вакцини від пташиного грипу на людях

У США почалися випробування вакцини від пташиного грипу на людях - У США почалися клінічні випробування вакцини від пташиного грипу, повідомляється на офіційному сайті Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (National Institute of Allergy and Infectious Diseases, NIAID). Створений на основі інактивованої вірусу грипу H5N1, виділеного в 2004 році, імунопрепарати буде випробуваний на 450 здорових добровольцях у Рочестері (Rochester), Балтіморі (Baltimore) і Лос-Анжелесі (Los Angeles). R

Неякісна вакцина від гепатиту А вбиває китайських школярів

Неякісна вакцина від гепатиту А вбиває китайських школярів - У Китаї набирає обертів скандал навколо неякісної вакцини від гепатиту А, закупленої у приватного продавця, повідомляє агентство Xinhua. 16-17 червня 2500 учням з 19 шкіл, розташованих у повіті Сисянь провінції Аньхой, була проведена вакцинопрофілактика. Станом на 26 червня у 216 школярів розвинулася аномальна реакція на щеплення, що виявлялася загальною слабкістю, запамороченням, головними болями, судомами.

Симптоми СНІДу викликаються надмірним імунною відповіддю на вірус

Симптоми СНІДу викликаються надмірним імунною відповіддю на вірус - Група американських дослідників висловила припущення, що медикаментозна терапія ВІЛ-інфікованих повинна бути спрямована не на зміцнення, а на ослаблення імунної системи.

Застосування нового вітчизняного імуномодулятора поліоксидонію в лікуванні урогенітальних інфекцій

Застосування нового вітчизняного імуномодулятора поліоксидонію в лікуванні урогенітальних інфекцій - Однією з центральних проблем сучасної інфекційної патології є проблема урогенітальних інфекцій, серед збудників яких одне з провідних місць посідає внутрішньоклітинний мікроб Chlamydia trachomatis . У чоловіків цей мікроб викликає негонорейний /постгонорейние уретрити, епідидиміти, простатити; у жінок - уретрити, цервіцитів, сальпінгіти, ендометрити.

Пробні випробування терапевтичної вакцини від ВІЛ дали позитивний результат

Пробні випробування терапевтичної вакцини від ВІЛ дали позитивний результат - Співробітники Паризького університету і бразильського Федерального університету штату Пернамбуко в Ресіфі провели випробування нового терапевтичного препарату проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) на 18 носіях цього вірусу в Бразилії. Всі вони були заражені вже, як мінімум, протягом року, ніяких інших ліків не брали, і хвороба активно прогресувала: імунних Т-клітин в їх крові залишалося все менше (як відомо, ВІЛ вбиває саме ці клітини, знижуючи імунітет організму проти всіх інших захворювань).

Жителів Росії стали прищеплювати від грипу

Жителів Росії стали прищеплювати від грипу - У Росії з 1 жовтня офіційно почалася прищеплювальна кампанія. За прогнозами фахівців, епідемію грипу в нашій країні слід чекати в січні майбутнього року. Захворюваність очікується на середньому рівні, але епідеміологи радять уже зараз розпочати профілактичні заходи - зробити щеплення або приймати імуностимулятори.

Нова методика впорається зі стійкими мікробами

Нова методика впорається зі стійкими мікробами - Проблема зростаючої стійкості мікробів до антибіотиків може бути вирішена за допомогою тих пацієнтів, які успішно перенесли хворобу. Вчені з Університету Манчестера навчилися виділяти з крові цих людей антитіла, що виробляються імунною системою у відповідь на появу стійких штамів збудника, і використовувати їх для лікування.

Вчені навчилися боротися c імунною недостатністю

Вчені навчилися боротися c імунною недостатністю - Співробітники Інституту біомедичних досліджень імені Уайтхеда провели серію експериментів на мишах, хворих спадковим імунодефіцитом.

Вчені приготували ліки від усіх хвороб

Вчені приготували ліки від усіх хвороб - У розпорядженні лікарів незабаром може з'явитися абсолютно новий клас ліків, які вже зараз підносяться авторами як ліки від усіх хвороб. Справа в тому, що вченим вдалося відтворити рецептори клітин імунної системи, які відповідають за розпізнавання чужорідних генів. Нові препарати, таким чином, зможуть атакувати всі хворі клітини без розбору.

Порівняльна оцінка імунного статусу хворих з уперше виявленим туберкульозом легень і при поєднанні його з хронічним гепатитом

Порівняльна оцінка імунного статусу хворих з уперше виявленим туберкульозом легень і при поєднанні його з хронічним гепатитом - Проблема поєднання туберкульозу та хронічного гепатиту В і /або С є актуальною. Ці захворювання відносяться до групи хронічних, зі схожими імунними реакціями. Очевидно, що взаємовплив мікст-інфекцій ускладнює одужання пацієнтів від туберкульозу.

Любов сальмонели до цукру відкриває нові шляхи створення вакцин

Любов сальмонели до цукру відкриває нові шляхи створення вакцин - Вперше британські вчені показали, як пристрасть сальмонели до глюкози може підказати новий спосіб створення вакцин проти неї та інших мікробів.

Американські вчені починають випробування вакцини від SARS на людях

Американські вчені починають випробування вакцини від SARS на людях - Перша розроблена в США вакцина проти атипової пневмонії (SARS) готова для тестування на людях, оголосили американські вчені в понеділок, 13 грудня. В даний час дослідники шукають десятьох добровольців для випробувань, які повинні довести, що вакцина безпечна для здоров'я.

Для створення універсальної вакцини проти грипу необхідно не менше 13 мільйонів доларів

Для створення універсальної вакцини проти грипу необхідно не менше 13 мільйонів доларів - На створення ефективної універсальної вакцини від грипу, що захищає від всіх різновидів вірусу, буде потрібно приблизно рік часу і близько 13 мільйонів доларів. До такого висновку прийшли експерти Всесвітньої Організації Охорони здоров'я.

Дефіцит вітаміну A призводить до імунним порушенням

Дефіцит вітаміну A призводить до імунним порушень - У популяціях, де доступність вітаміну A з продовольства - низька, інфекційні хвороби, можуть прискорити розвиток дефіциту вітаміну A, зменшуючи споживання, засвоєння і збільшуючи виведення з організму. Інфекційні хвороби, які мають гостру стадії також, порушують статус вітаміну A, швидко знижуючи концентрацію в сироватці ретинолу.

Стовбурові клітини беруть участь в імунній реакції

Стовбурові клітини беруть участь в імунній реакції - Американські та японські вчені відкрили, що завдяки особливим рецепторам стволові клітини кісткового мозку можуть виявляти присутність в крові хвороботворних агентів - вірусів і бактерій.

Розроблено експериментальний метод, що дозволяє повністю усунути імунну несумісність при пересадці органів

Розроблено експериментальний метод, що дозволяє повністю усунути імунну несумісність при пересадці органів - У Центрі медичних досліджень американських військово-морських сил у Бетесде під Вашингтоном розроблений експериментальний метод, що дозволяє повністю усунути імунну несумісність при пересадці органів.

Захистимо молодь від менінгіту

Захистимо молодь від менінгіту - Авторитетний медичний журнал Архіви педіатрії і підліткової медицини повідомляє, що нова менінгококова коньюгірованная вакцина проти штамів A, C, Y та W-135 (MCV-4) створює стійкий імунітет проти менінгококової інфекції у здорових підлітків. Причому в порівнянні з попереднім варіантом вакцини кількість реакцій на вакцинацію зменшилося більш ніж у два рази.

Тютюн перетворили на''фабрику вакцин''

Тютюн перетворили на''фабрику вакцин''- Японські вчені вивели унікальний вид тютюну, здатний ... синтезувати людські антитіла проти вірусу гепатиту В. Фахівці вважають, що таким чином можна буде створити спеціальні вакцини і сироватки, які будуть значно дешевше існуючих препаратів і при цьому не поступатися їм по ефективності.

Неправильна дієта послаблює імунітет

Неправильна дієта послаблює імунітет - Напевно, майже кожна жінка хоч раз у житті 'сідала на дієту', намагаючись скинути кілька кілограмів. Комусь це вдавалося, а хтось, навпаки, намагався схуднути не раз і не два, не добився бажаного результату. І, виявляється, такі невдалі спроби зовсім не приносили користі для організму, а, навпаки, шкодили йому.

Морква, що містить вакцину проти гепатиту В

Морква, що містить вакцину проти гепатиту В - За офіційною статистикою ВООЗ близько 350 млн. чоловік у світі інфіковані вірусом гепатиту В, що призводить до тяжких пошкоджень печінки, хронізації процесу і до смерті , щорічно забираючи один мільйон людських життів.

Перші випробування на людині вакцини проти атипової пневмонії

Перші випробування на людині вакцини проти атипової пневмонії - Китай оголосив про те, що стане першою країною, в якій на пацієнтах буде випробувано засіб проти атипової пневмонії. Не було уточнено, коли на 30 добровольцях будуть початі випробування вакцини, яка повинна буде нейтралізувати SARS.

Ожиріння знижує здатність організму виробляти імунітет проти вірусу грипу

Ожиріння знижує здатність організму виробляти імунітет проти вірусу грипу - Вчені з Університету Північної Кароліни провели дослідження і з'ясували, що ожиріння знижує здатність організму виробляти імунітет проти вірусу грипу, особливо, проти вторинних атак вірусу. Через ожиріння імунна система 'не пам'ятає', як вона боролася з попередніми схожими інфекційними атаками.

Пімекролімус при іммунодерматозах

Пімекролімус при іммунодерматозах - Успішний розвиток сучасної імунології призводить до того, що при багатьох хронічних шкірних захворюваннях, що зустрічаються в щоденній практиці дерматолога, все більш зрозумілими стають такі ланки патогенезу, які дозволяють відносити їх до імунозалежних або іммуноопосредованним дерматозах.

Літні американці не отримують необхідні вакцини

Літні американці не отримують необхідні вакцини - За результатами недавнього дослідження, лише невелика частина літніх американців отримує в термін усіх необхідних вакцини.

Російський календар щеплень відстав від світового на 15 років

Російський календар щеплень відстав від світового на 15 років - Парламентські слухання в Держдумі щодо зміни закону про імунопрофілактику в РФ, які повинні були відбутися 21 грудня, знову перенесено, вже в третій раз. Тим часом педіатри та інфекціоністи закликають не затягувати зі зміною законодавства, адже в області захисту дітей від інфекцій Росія відстала не тільки від країн Заходу, а й від низки країн СНД і Балтії.

Щеплення вагітної від грипу формує імунітет і у дитини

Щеплення вагітної від грипу формує імунітет і у дитини - Американське дослідження показало, що вакцинація вагітних від грипу захищає не тільки матір, але й дитини після народження. Зважаючи на те, що протигрипозна вакцина протипоказана дітям до шестимісячного віку, результати дослідження служать ще одним аргументом на користь вакцинації вагітних. R

Вакцини стануть''довгограючими''

Вакцини стануть''довгограючими''- Американські вчені запропонували нову систему для введення вакцин. На відміну від стандартних уколів, коли весь обсяг препарату вводиться одноразово, вона дозволяє 'розтягувати' цей процес на більш довгий термін, продовжуючи час дії вакцини й збільшуючи її ефективність.

У Канаді пройде завершальна фаза клінічних випробувань клітинного препарату

У Канаді пройде завершальна фаза клінічних випробувань клітинного препарату - Біотехнологічна компанія Osiris Therapeutics, Inc. Отримала схвалення канадських регуляторних органів на проведення III фази клінічних випробувань свого клітинного препарату PROCHYMAL ™, призначеного для лікування реакції «трансплантат проти господаря» (РТПХ). В даний час оголошений набір добровольців для участі у цих випробуваннях. R

Призупинено використання вакцини проти гепатиту В

Призупинено використання вакцини проти гепатиту В - У Ханти-Мансійському автономному окрузі в дітей після вакцинації проти гепатиту 'В' виявлені різні ускладнення, тому використання даної серії вакцини на території Росії припинено, повідомляє РІА 'Новости'.

Грип: хвороба чи профілактика?

Грип: хвороба чи профілактика? - Гострі респіраторні вірусні інфекції, у тому числі і грип, утворюють найбільш поширену групу патології, яка в структурі інфекційної захворюваності займає 95-97%. Щорічно в Росії ці інфекції вражають від 10 до 40% всього населення. Матеріальний збиток від грипу перевищує витрати на всі інші інфекційні захворювання разом узяті. Так, тільки в 1998 році економічні втрати, пов'язані з грипоподібним захворюваннями, в Москві склали майже 1,5 млрд. крб

Так канцерогенні чи вакцина від поліомієліту?

Так канцерогенні чи вакцина від поліомієліту? - Створення в 1950-х роках вакцини проти поліомієліту стало першим кроком до перемоги над цією страшною хворобою. Проте в 1963 році вчені виявили, що ця вакцина містила не тільки інактивований вірус поліомієліту, але й вірус SV40, що володіє канцерогенним ефектом.

З 31 травня по 4 червня 2004 року вперше в Єкатеринбурзі, в ККТ «Космос» пройде Об'єднаний імунологічний Форум

З 31 травня по 4 червня 2004 року вперше в Єкатеринбурзі, в ККТ «Космос» пройде Об'єднаний імунологічний Форум - У рамках Форуму відбудуться III-ій З'їзд імунологів, VI-ої національний конгрес РААКІ (Російської Асоціації алергологів та клінічних імунологів), III-я Російська конференція «Цитокіни, Запалення, Імунітет».

Швейцарські лікарі прийшли до висновку про те, що багато щеплення необхідно робити якомога раніше

Швейцарські лікарі прийшли до висновку про те, що багато щеплення необхідно робити якомога раніше - З такою заявою виступила Анна-Клер Зігріст, голова женевського медичного інституту.

Сонячні промені небезпечні для жінок розвитком аутоімунних захворювань

Сонячні промені небезпечні для жінок розвитком аутоімунних захворювань - Ультрафіолетове випромінювання пов'язане з розвитком деяких аутоімунних захворювань у жінок, за даними дослідження Національного інституту навколишнього середовища, здоров'я і наук /NIEHS, США /.

Завершено клінічні випробування двох російських вакцин проти свинячого грипу

Завершено клінічні випробування двох російських вакцин проти свинячого грипу - Завершилися клінічні випробування ще двох вітчизняних вакцин від грипу H1N1, повідомляє РИА Новости з посиланням на Ганну Грошева, співробітницю прес-служби розробника препаратів ГК 'Петровакс'.

Трансплантація мезенхімальних стовбурових клітин при діабеті 1 типу

Трансплантація мезенхімальних стовбурових клітин при діабеті 1 типу - Клінічні випробування клітинної терапії діабету 1 типу в даний час проводяться без попередньої перевірки на тваринної моделі хвороби.

Імунітет людини можна вимкнути

Імунітет людини можна вимкнути - Американські вчені знайшли спосіб на час 'відключити' імунну систему людини. Це відкриття повинне вирішити проблему відторгнення донорських органів, коли імунна система, беручи трансплантат за ворога, починає його атакувати. Рішення, як це часто буває, підказала природа.

Провал нової вакцини проти хвороби Альцгеймера

Провал нової вакцини проти хвороби Альцгеймера - Випробування нових вакцин - один з найнебезпечніших видів медичних експериментів. Якщо в теорії є якісь прорахунки та активність вакцини не співпадає з необхідною (причому небезпечно як підвищення, так і зниження активності препарату), то її введення може завдати серйозної шкоди здоров'ю пацієнта. Саме така доля чекала одну з новітніх експериментальних вакцин проти хвороби Альцгеймера.

Вакцина Церварікс ®

Вакцина Церварікс ® - захист жінок від раку шийки матки, підтверджена великомасштабними клінічними дослідженнями - Вперше узагальнені дані двох великомасштабних досліджень ефективності вакцини проти раку шийки матки Церварікс ® компанії ГлаксоСмітКляйн. Ці дані були представлені 1 жовтня 2009 року на симпозіумі «На стику гінекології та імунології - ВПЛ-інфекція як міждисциплінарна проблема» в рамках Конгресу «Мати і дитя». R

Алерген-специфічна імунотерапія

Алерген-специфічна імунотерапія - 'Поломка' в імунній відповіді і складний пристрій імунної системи пояснюють, чому на даний момент не існує жодного стовідсоткового способу лікування алергії. Як же усунути наявний дефект? На це питання вчені і лікарі шукають відповідь з того моменту, як була встановлена роль зміненого імунної відповіді організму в розвитку алергії.

Зворотний бік вакцинації

Зворотний бік вакцинації - Імунолог Ендрю Рід (Andrew Read) з Единбурзького університету створив математичну модель, прогнозує наслідки непродуманого втілення в життя деяких програм вакцинації. Рід визнає, що застосування більшості існуючих вакцин не викликає побоювань.

Зміст муцин-антигену 3EG5 в крові і бронхоальвеолярному змивах

Зміст муцин-антигену 3EG5 в крові і бронхоальвеолярному змивах - Передумовою для проведення даного дослідження були дані [I], що свідчать про те, що рівень сироваткового муцин-антигену 3EG5 , імовірно виділяється альвеолоцітамі 2-го типу, значно підвищений у хворих з інтерстиціальними захворюваннями легень в порівнянні зі здоровими добровольцями, хворими на пневмонію, хронічний бронхіт, бронхіальну астму і є маркером активності легеневого процесу.

Стан російських добровольців, вакцинованих від пташиного грипу, нормальне

Стан російських добровольців, вакцинованих від пташиного грипу, нормальне - Стан 240 добровольців, що зазнають на собі дію російської вакцини від пташиного грипу, не викликає занепокоєння лікарів. Кожен день проводиться медогляд. Будь-яке побічна дія вакцини фіксуватиметься.

Вакцину від грипу створять на комп'ютері

Вакцину від грипу створять на комп'ютері - Британські дослідники з медичного факультету Імперського коледжу (Imperial College Faculty of Medicine) розробили комп'ютерну модель еволюції вірусу грипу, повідомляє Reuters. За словами керівника дослідження Нілу Фергюсона (Neil Ferguson), 'тепер можна передбачати, який вірус з'явиться наступного року і завчасно створювати вакцину'.

Відбулася прес-конференція, присвячена новітнім розробкам російських вчених в області лікарських препаратів на основі гама-інтерферонів

Відбулася прес-конференція, присвячена новітнім розробкам російських вчених в області лікарських препаратів на основі гама-інтерферонів - 31 травня в ІТАР ТАСС за підтримки НДІ грипу РАМН відбулася прес-конференція, присвячена новітнім розробкам російських вчених в області лікарських препаратів на основі гамма-інтерферонів, і зокрема, препарату 'ІНГАРОН' - потужному зброї проти вірусних інфекцій та онкологічних захворювань.

Щеплення від поліомеліта та кору перешкоджають ожирінню

Щеплення від поліомеліта та кору перешкоджають ожирінню - Американською асоціацією вивчення ожиріння (NAASO) надані дані дослідження, які свідчать про те, що діти, щеплені від поліомеліта і кору, менше схильні до ожиріння.

Медики створили першу в світі вакцину від лихоманки денге

Медики створили першу в світі вакцину від лихоманки денге - Таїландські медики створили першу в світі вакцину від лихоманки денге, повідомляє національне інформаційне агентство ТНА. Як заявив директор Центру розробки вакцин від денге при Університеті Махідол доктор Сутхі Йоксам, що має змішаний склад новий засіб дієво від усіх чотирьох різновидів цієї смертельно небезпечної хвороби.

Під впливом марихуани лімфоцити втрачають орієнтацію

Під впливом марихуани лімфоцити втрачають орієнтацію - Групі японських учених вдалося встановити, що активний компонент марихуани вступає у взаємодію з клітинами імунної системи, порушуючи їх здатність мігрувати у вогнища запалення.

Картопля замінить вакцину проти гепатиту В

Картопля замінить вакцину проти гепатиту В - Генетично модифіковану картоплю може замінити собою вакцину, що використовується для створення імунітету проти гепатиту В. Дослідниками університету Аризони була створена «їстівна» вакцина.

Миші допомагають знайти спосіб відновлення втраченого імунітету

Миші допомагають знайти спосіб відновлення втраченого імунітету - Дослідники зі знаменитої клініки Мейо в Рочестері, штат Міннесота, Марільє Каскальхо і Джеффрі Платт в дослідах на мишах знайшли спосіб відновлення втраченого імунітету. Це відкриття може привести до розробки ефективних методів лікування СНІДу, раку, а також аутоімунних хвороб у людей.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-08 20:54:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-09 02:08:13

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-09 00:19:58

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-09 00:22:47

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-08 22:58:17

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-09 03:57:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-09 01:04:14

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-09 00:18:22

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-09 07:34:31

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-08 12:30:38

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-08 04:19:02

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-09 00:31:45

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-08 06:13:22

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-08 05:56:41

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-08 06:30:44

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-08 05:20:16

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-08 12:22:31

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-08 12:07:04

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-08 04:19:22

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-08 12:39:00