Офіційні документи

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Перелік безкоштовних ліків для пільгових категорій населення РФ

Перелік безкоштовних ліків для пільгових категорій населення РФ - Наказ Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації від 2 грудня 2004 р. № 296 р. Москва 'Про затвердження переліку лікарських засобів'. R

Російська православна церква і Мінохоронздоров'я РФ уклали угоду про співробітництво

Російська православна церква і Мінохоронздоров'я РФ уклали угоду про співпрацю - Укладено угоду про співробітництво між Міністерством охорони здоров'я РФ і Московською патріархією Російської православної церкви.

Дитячі посібники зростуть у два рази

Дитячі посібники зростуть у два рази - У 2007 році розмір допомоги по догляду за дітьми до півтора років збільшиться майже в два рази, повідомив міністр охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Михайло Зурабов під час селекторної наради з регіонами Росії.

Затверджено нові положення про ліцензування фармдеятельності та ліцензування виробництва ліків

Затверджено нові положення про ліцензування фармдеятельності та ліцензування виробництва ліків - Російський уряд 6.07.2006 затвердив нові положення про ліцензування виробництва лікарських засобів та ліцензування фармацевтичної діяльності. З текстами нових положень можна ознайомитися, наприклад, тут:

Депутати схвалили законопроект, що передбачає повну заборону на рекламу тютюнової продукції в Росії

Депутати схвалили законопроект, що передбачає повну заборону на рекламу тютюнової продукції в Росії - У вівторок комітет Держдуми з питань жінок, сім'ї та дітей схвалив законопроект, що передбачає повний заборона на рекламу тютюнової продукції в Росії. Але голова комітету Олена Мізуліна визнає, що законопроекту буде складно подолати опір тютюнового та рекламного бізнесу, який у разі ухвалення закону очікують серйозні збитки.

Оголошені лауреати Нобелівської премії в області медицини

Оголошені лауреати Нобелівської премії в області медицини - Вчора були оголошені перші лауреати Нобелівської премії. Ними за традицією стали вчені, які зробили найбільш значуще відкриття в області медицини і фізіології.

Виробникам медичної техніки доведеться змагатися за держзамовлення

Виробникам медичної техніки доведеться змагатися за держзамовлення - 22 листопада в Головному управлінні матеріальних ресурсів Челябінської області будуть підведені підсумки відкритих конкурсів на право постачання медичного обладнання в лікарні області. Як повідомили в конкурсній комісії, конкурси проводять Фонд обов'язкового медичного страхування, Головне управління охорони здоров'я області, Управління лікарського забезпечення населення області.

Рада Федерації звернеться до парламентів країн СНД у зв'язку з поширенням атипової пневмонії

Рада Федерації звернеться до парламентів країн СНД у зв'язку з поширенням атипової пневмонії - Рада Федерації вивчає можливість підготовки звернення до парламентів країн СНД у зв'язку з поширенням атипової пневмонії . Про це 13.05.2003 повідомив журналістам голова СФ Сергій Миронов за підсумками засідання ради палати, на якому була представлена інформація МОЗ РФ про поширення захворювання в світі. R

Ветслужба Росії зняла заборону на імпорт курячого м'яса з США

Ветслужба Росії зняла заборону на імпорт курячого м'яса зі США - Ветеринарна служба Росії з 21 листопада зняла заборону на імпорт м'яса птиці, птахівничої продукції та кормів для птахів з штатів Арізона , Невада, Техас і Каліфорнія. Обмеження були введені в квітні цього року у зв'язку з виявленими випадками курячої чуми. R

Напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом депутати обласної думи вирішили внести в Держдуму свої поправки до закону про ВІЛ-інфекції

У переддень Міжнародного дня боротьби зі СНІДом депутати обласної думи вирішили внести в Держдуму свої поправки до закону про ВІЛ- інфекції - 29 листопада депутати Калінінградської обласної думи схвалили ініціативу свого колеги - мера Калінінграда Юрія Савенко, який запропонував законопроект про внесення доповнень до федерального закону 'Про попередження поширення в РФ захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції)'.

Підготовлено законопроект, що забороняє аборти

Підготовлено законопроект, що забороняє аборти - У Держдумі відбулася прес-конференція заступника голови думського Комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Олександра Чуєва, який представив до уваги журналістів законопроект, спрямований на захист життя ненароджених дітей .

Введення нових правил сертифікації лікарських засобів відкладений до 01.11.2002 р.

Введення нових правил сертифікації лікарських засобів відкладений до 01.11.2002 р. - Як стало відомо, введення нових правил сертифікації лікарських засобів відкладено мінімум на два місяці: з 1 вересня до 1 листопада. Мінохоронздоров'я і Держстандарт вирішили доопрацювати систему сертифікації. На ділі це означає, що вона буде спрощена в інтересах учасників ринку.

Американці домагаються того, щоб процес пересадки ембріона був прирівняний до усиновлення

Американці домагаються того, щоб процес пересадки ембріона був прирівняний до усиновлення - Клієнти американського агентства 'Сніжинка', який надає послуги з пересадки людського ембріона, заявляють про необхідність закону , який міг би регулювати відносини сторін у подібних ситуаціях.

У школах відроджують медкабінет

У школах відроджують медкабінет - У буквальному сенсі 'дати друге дихання' шкільним медичним кабінетах має намір Міністерство охорони здоров'я Росії. МОЗ видано наказ, що передбачає ставки лікарів різного профілю для роботи в дитячих садах, школах, ліцеях, училищах і т.п.

30% лікарів порушують заборону евтаназії

30% лікарів порушують заборону евтаназії - Евтаназія і асистував суїцид заборонені в більшості країн. Але, виявляється, кожен третій лікар порушує цю заборону. Дослідження показали, що багато доктора вводять своїм термінальним хворим підвищені дози сильнодіючих знеболюючих, наближаючи його смерть.

Як завжди лікарям не платять ...

Як завжди лікарям не платять ... - За даними щотижневого моніторингу заборгованість по заробітній платі медичним працівникам за минулий тиждень збільшилася по Росії на 293,2 млн. рублів і склала на 17.10.2001 734,0 млн. рублів, у тому числі через відсутність бюджетного фінансування - 495,0 млн. рублів.

Ох ці бідні французькі й англійські лікарі ...

Ох ці бідні французькі й англійські лікарі ... - Ми звикли говорити про те, що російські лікарі не отримують грошей, що рівень вітчизняної охорони здоров'я нижче всяких норм, і т.д. і т.п. Виявляється, ті ж самі проблеми випробовують англійські лікарі. Принаймні, так вважає міністр охорони здоров'я Франції.

МОЗ має лікарям півмільярда рублів

МОЗ має лікарям півмільярда рублів - Заступник Міністра охорони здоров'я Росії Тетяна Стуколова провела чергове засідання оперативного штабу з контролю ситуації з погашенням заборгованостей по заробітній платі працівникам охорони здоров'я. За даними моніторингу МОЗ Росії на 04.12.2002 на тижні з 28.11.02 по 04.12.02 заборгованість знизилася на 291,3 млн. рублів і склала 486, 8 млн. рублів.

Конституційний суд закріпив за батьками право на відпустку по догляду за дітьми

Конституційний суд закріпив за батьками право на відпустку по догляду за дітьми - Конституційний суд /КС /зажадав спростити процедуру надання батькам відпустки по догляду за дітьми. Така вимога міститься в оприлюдненій сьогодні ухвалі суду, який перевіряв норми федерального закону 'Про забезпечення посібниками з тимчасової непрацездатності, по вагітності та пологах громадян, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню'.

Медведєв вніс зміни до закону про наркозасобів та психотропних речовинах

Медведєв вніс зміни до закону про наркозасобів та психотропних речовинах - Президент Росії Дмитро Медведєв підписав Федеральний закон 'Про внесення змін до ст.28 Закону України' Про наркотичні засоби і психотропні речовини '. Документ був прийнятий Держдумою 19 грудня 2008 і схвалений Радою Федерації 22 грудня 2008 року, повідомляє прес-служба Кремля.

Затверджено Правила клінічної практики в Російській Федерації

Затверджено Правила клінічної практики в Російській Федерації - Відповідно до Федеральним законом від 22.06.1998 № 86-ФЗ 'Про лікарські засоби' затверджені Правила клінічної практики в Російській Федерації.

Патріарха нагородили медаллю Мінохоронздоров'я

Патріарха нагородили медаллю Мінохоронздоров'я - У середу в МОЗ відбулася урочиста церемонія нагородження медалями' За заслуги перед вітчизняним охороною здоров'я ', повідомляє РИА' Новости '.

Державна Дума підготує законопроект, що забороняє госпіталізацію вихованців дитячих будинків у психіатричні клініки без рішення суду

Державна Дума підготує законопроект, що забороняє госпіталізацію вихованців дитячих будинків у психіатричні клініки без рішення суду - Про це, як передає ІТАР-ТАРС, повідомила сьогодні перший заступник голови комітету Держдуми у справах сім'ї, материнства і дитинства Наталія Карпович. В даний час, пояснила Карпович, вихованці дитячих будинків направляються на психіатричне лікування за рішенням адміністрації цих установ, що створює грунт для зловживань. Зокрема, за її словами, дітей нерідко відправляють у лікарні 'у виховних цілях, в покарання'.

МОЗ Росії дав визначення фальшивих ліків і вніс його в уряд - для додавання до закону про лікарські засоби

МОЗ Росії дав визначення фальшивих ліків і вніс його в уряд - для додавання до закону про лікарські засоби - МОЗ Росії дав визначення фальшивих ліків і вніс його в уряд - для додавання до закону про лікарські засоби. Поки боротьбу з фальшивками ведуть самі виробники.

МАП пропонує заборонити рекламу наркотичних речовин

МАП пропонує заборонити рекламу наркотичних речовин - Міністерство по антимонопольній політиці (МАП) Росії пропонує ввести адміністративну відповідальність за незаконну рекламу аналогів наркотичних і психотропних речовин. Про це сьогодні повідомили в антимонопольному відомстві.

Російський суд розв'язав руки всім любителям сексу

Російський суд розв'язав руки всім любителям сексу - Зазвичай вік сексуального партнера цікавить усіх. Але скоро жителі Росії в деяких випадках можуть навіть не думати про це. Пленум Верховного Суду Росії нещодавно випустив роз'яснення для наших судів щодо ведення справ, що мають у своєму складі злочини на сексуальному грунті.

Нові заходи по боротьбі з фальшивими медикаментами

Нові заходи по боротьбі з фальшивими медикаментами - Підробити можна все, і в тому числі ліки. 'МВ' вже повідомляв, що частка фальсифікованих препаратів на російському ринку становить кілька відсотків. Але тепер за справу взявся МОЗ, оголосивши про початок боротьби з фальшивими медикаментами.

Права та соціальний захист медичних і фармацевтичних працівників

Права та соціальний захист медичних та фармацевтичних працівників - Право на заняття медичною і фармацевтичною діяльністю в Російській Федерації мають особи, які отримали вищу або середню медичну та фармацевтичну освіту в Російській Федерації, що мають диплом і спеціальне звання, а на заняття певними видами діяльності, перелік яких встановлюється Міністерством охорони здоров'я Російської Федерації, - також сертифікат фахівця і ліцензію.

Постановою Уряду № 613 затверджено Положення про ліцензування технічного обслуговування медичної техніки

Постановою Уряду № 613 затверджено Положення про ліцензування технічного обслуговування медичної техніки - 16.08.2002 р. Постановою Уряду № 613 затверджено Положення про ліцензування технічного обслуговування медичної техніки (за винятком випадків, коли зазначена діяльність здійснюється для забезпечення власних потреб юридичної особи або індивідуального підприємця). Про це СКРИНЯ повідомили в Департаменті урядової інформації.

Зміни у Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера) при наданні додаткової безкоштовної медичної допомоги

Зміни у Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера) при наданні додаткової безкоштовної медичної допомоги - Наказ МОЗ та соціального розвитку Російської Федерації від 24 грудня 2004 № 321 Про внесення змін і доповнень до наказу Міністерства охорони здоров'я Росії від 2 грудня 2004 року № 296.

У Москві більше не буде хотдогів, шаурми і російських млинців

У Москві більше не буде хотдогів, шаурми і російських млинців - До 1 квітня в Москві будуть закриті всі павільйони вуличного харчування, які не обладнані централізованими системами водопостачання та каналізації . Як повідомив у понеділок головний санітарний лікар Москви Микола Філатов, роботу таких торгових точок планувалося припинити до 1 березня, однак за рішенням федерального центру Держсанепіднагляду терміни були перенесені на один місяць.

Держдума заборонила використовувати в рекламі образи медичних працівників

Держдума заборонила використовувати в рекламі образи медичних працівників - 22 лютого депутати Держдуми РФ прийняли нову редакцію закону 'Про рекламу', яка істотно посилює вимоги до реклами товарів і послуг, а також способів її розповсюдження, повідомляє АМІ-ТАСС.

Комітет охорони здоров'я м. Москви перетворений в департамент

Комітет охорони здоров'я м. Москви перетворений у департамент - Постанову 'Про реорганізацію Комітету охорони здоров'я Москви' прийняло міське уряд. Як повідомили агентству 'МК-Новини' в мерії столиці, вирішено реорганізувати Комітет охорони здоров'я Москви до Департаменту охорони здоров'я міста Москви.

Рада Федерації збільшив період виплати допомоги по догляду за онкохворими дітьми

Рада Федерації збільшив період виплати допомоги по догляду за онкохворими дітьми - Рада Федерації зняв обмеження щодо тривалості виплати допомоги по догляду за дитиною віком до 15 років, які страждають злоякісними новоутвореннями. Відтепер допомоги по тимчасовій непрацездатності будуть виплачуватися застрахованим особам протягом усього періоду амбулаторного лікування або спільного перебування з дитиною в стаціонарі.

Наказ МОЗ РФ № 267 від 19.06.2003''Про затвердження правил лабораторної практики''

Наказ МОЗ РФ № 267 від 19.06.2003''Про затвердження правил лабораторної практики''- Наказ МОЗ РФ № 267 від 19.06.2003 'Про затвердження правил лабораторної практики' зареєстрований у Мін'юсті РФ 25.06.2003 під № 4809.

У Держдумі пройшли парламентські слухання''Стан та перспективи розвитку модельного законодавства в галузі охорони здоров'я в країнах СНД''

У Держдумі пройшли парламентські слухання''Стан та перспективи розвитку модельного законодавства в галузі охорони здоров'я в країнах СНД''- У Держдумі в четвер, 05.06.2003, пройшли парламентські слухання 'Стан та перспективи розвитку модельного законодавства в галузі охорони здоров'я в країнах СНД'. Слухання провів думський комітет з охорони здоров'я і спорту.

Депутати рекомендували відхилити законопроекти, що пропонують звільнити від ПДВ лікарські засоби, вироби медичного призначення та медичну техніку

Депутати рекомендували відхилити законопроекти, що пропонують звільнити від ПДВ лікарські засоби, вироби медичного призначення та медичну техніку - Комітет Держдуми з бюджету і податків на засіданні у четвер, 05.02.2004, рекомендував відхилити три альтернативні законопроекти, що пропонують звільнити від податку на додану вартість (ПДВ) лікарські засоби, вироби медичного призначення та медичну техніку.

Гарні новини про водійські комісії

Гарні новини про водійські комісії - 18 березня 2010 комісія Управління Федеральної антимонопольної служби по Новосибірській області прийняла рішення, яке фактично скасувало існуючу практику отримання довідок від психіатра і нарколога при проходженні водійських комісій тільки в спеціалізованих диспансерах.

Держдума прийняла в третьому читанні бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2005 рік

Держдума прийняла в третьому читанні бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2005 рік - Держдума в середу на пленарному засіданні прийняла бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2005 рік у третьому читанні. При необхідних 226 голосах за це рішення проголосували 332 депутати, 91 проти, 1 утримався.

Смерть вуличного харчування відклали на три місяці

Смерть вуличного харчування відклали на три місяці - У вівторок не відбулося закриття вуличних точок громадського харчування, не обладнаних магістральним водопроводом та каналізацією, що планувалося у зв'язку з прийняттям нових санітарних правил, повідомляє газета 'Известия'. Вранці першого квітня головний санітарний лікар столиці зібрав нараду зацікавлених сторін, за результатами якого було прийнято рішення відкласти на три місяці 'кончину вуличного громадського харчування'.

Алтайський край. Формується система сімейних лікарів.

Алтайський край. Формується система сімейних лікарів. - Постанова про формування системи надання первинної медичної допомоги за принципом лікаря загальної практики (сімейного лікаря) підписав губернатор Алтайського краю Олександр Суріков.

США мають намір приділити особливу увагу сприянню Росії в охороні здоров'я, створення громадянського суспільства і розвитку бізнесу

США мають намір приділити особливу увагу сприянню Росії в охороні здоров'я, створення громадянського суспільства і розвитку бізнесу - Адміністрація Джорджа Буша має намір приділити в 2003 році підвищену увагу надання сприяння Росії в трьох областях: охороні здоров'я, створенні громадянського суспільства та розвитку приватного підприємництва.

Депутати Думи РФ відхилили поправку, що передбачає зміна єдиного соціального податку

Депутати Думи РФ відхилили поправку, що передбачає зміна єдиного соціального податку - У п'ятницю, 11-го червня, на денному засіданні Державної Думи РФ депутати відхилили поправку Уряду, яка передбачає , що в Федеральний Фонд обов'язкового медичного страхування (ФОМС) з 1 січня 2005 року єдиний соціальний податок (ЄСП) буде відраховуватися за ставкою 1%, а в територіальні - 1,8% (зараз у ФОМС відраховується ЄСП за ставкою 0,2%, в територіальні фонди - 3,4 %).

Міжнародний кодекс медичної етики

Міжнародний кодекс медичної етики - Ухвалено З-їй Генеральною Асамблеєю Всесвітньої Медичної Асоціації, Лондон, Велика Британія, жовтень 1949, доповнений двадцять другий Всесвітньої Медичної Асамблеєю, Сідней, Австралія, серпень 1968 і 35 - ї Всесвітньої Медичної Асамблеєю, Венеція, Італія, жовтень 1983.

МЕРТ РФ попросить уряд продовжити терміни на доопрацювання законопроекту про обов'язкове медичне страхування

МЕРТ РФ попросить уряд продовжити терміни на доопрацювання законопроекту про обов'язкове медичне страхування - МЕРТ РФ буде просити уряд продовжити терміни на доопрацювання законопроекту 'Про обов'язкове медичне страхування' , повідомив журналістам перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Дмитрієв.

Учасники саміту''великої вісімки''зобов'язалися прийняти''всі необхідні заходи''для викорінення поліомієліту до 2005 р.

Учасники саміту''великої вісімки''зобов'язалися прийняти''всіх необхідних заходів для викорінення'' поліомієліту до 2005 р. - Прийняти 'всі необхідні заходи' для викорінення поліомієліту до 2005 року зобов'язалися лідери 'великої вісімки' на саміті в Сі-Айленді.

Московські власті хочуть примусово перевіряти повій на ВІЛ

Московські власті хочуть примусово перевіряти повій на ВІЛ - У вівторок на засіданні уряду Москви було піднято питання про примусове обстеженні повій, наркоманів і бомжів на вірус СНІДу.

Мінздоровсоцрозвитку затвердив порядок надання медичної допомоги людям, що страждають на алергію та хворобами, пов'язаними з імунодефіцитом

Мінздоровсоцрозвитку затвердив порядок надання медичної допомоги людям, що страждають на алергію та хворобами, пов'язаними з імунодефіцитом - Мінздоровсоцрозвитку Росії затвердив порядок надання медичної допомоги алергікам та людям, що страждають хворобами , пов'язаними з імунодефіцитом. Наказ стверджує послідовність дій лікарів.

Конституційного суду повернув сільським лікарям пільги на отримання безкоштовного житла

Конституційного суду повернув сільським лікарям пільги на отримання безкоштовного житла - Відповідне рішення суд виніс за скаргою лікаря дитячого туберкульозного санаторію, чиє ім'я не називається. За інформацією конституційного суду, до монетизації пільг автор скарги, будучи сільським лікарем, мав право на безкоштовне житло з опаленням і освітленням.

Російська влада роз'яснили, як відслідковувати мутантів

Російська влада роз'яснили, як відслідковувати мутантів - З 1 червня 2004 року МОЗ РФ знижує обов'язковий для маркування рівень вмісту ГМД (генетично модифікованих джерел) у харчових продуктах з 5% до 0, 9%. Напередодні введення нових правил маркування влади роз'яснили, хто і як буде відслідковувати ГМД у продуктах.

У щорічному посланні до Федеральних зборів В. Путін наголосив на необхідності підвищення доступності та якості охорони здоров'я

У щорічному посланні до Федеральних зборів В. Путін наголосив на необхідності підвищення доступності та якості охорони здоров'я - 'Гарантії забезпечення медичну допомогу повинні бути загальнодоступними, зрозумілі ', - сказав президент у щорічному Посланні до Федеральних Зборів. На його думку, система охорони здоров'я в країні поки не домоглася значних результатів. Громадяни країни як і раніше не знають, які послуги вони можуть отримати безкоштовно, а за які повинні доплачувати, відзначив президент.

Медична експертиза

Медична експертиза - Експертиза тимчасової непрацездатності громадян у зв'язку з хворобою, каліцтвом, вагітністю, пологами, доглядом за хворим членом сім'ї, протезуванням, санаторно-курортним лікуванням та в інших випадках здійснюється в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Європейців будуть судити за покупку іноземних органів

Європейців будуть судити за покупку іноземних органів - Нова ініціатива Європарламенту повинна поставити бар'єр на шляху міжнародної торгівлі донорськими органами, контрольованої злочинними співтовариствами. Передбачається, що пацієнти, які заплатили за органи від живого донора з бідних країн, будуть переслідуватися в кримінальному порядку на території ЄС, як і лікарі, які погоджуються допомагати в подібних угодах.

Наркомани не зможуть займати багато посад

Наркомани не зможуть займати багато посад - За повідомленням інформаційно-аналітичного центру Республіки Північна Осетія-Аланія, парламентом РСО-А в порядку законодавчої ініціативи до Державної думи РФ був внесений проект федерального Закону ' Про внесення змін до Закону ...

Уряд Росії заборонило оборот психоактивних курильних сумішей на території країни

Уряд Росії заборонило оборот психоактивних курильних сумішей на території країни - У перелік наркотичних і психотропних речовин потрапили такі компоненти цих сумішей, як листя шавлії провісників і їх активний компонент сальвінорін А , насіння гавайської троянди, а також квіти і листя блакитного лотоса. За культивацію та збут цих рослин передбачена кримінальна відповідальність. R

Держдума законодавчо затвердила понятія''профілактика наркоманії''і''антинаркотична пропаганда''

Держдума законодавчо затвердила поняття''профілактика наркоманії''і''антинаркотична пропаганда''- Держдума законодавчо затвердила поняття 'профілактика наркоманії' і 'антинаркотична пропаганда'. Палата прийняла сьогодні в першому читанні внесений групою депутатів законопроект, що доповнює двома поправками закон 'Про наркотичні засоби і психотропні речовини'.

Рада Федерації РФ схвалив зміни закону про охорону здоров'я, уточнюючі поняття першої допомоги

Рада Федерації РФ схвалив зміни закону про охорону здоров'я, уточнюючі поняття першої допомоги - Поправки в законодавство розділяють поняття 'перша допомога' і 'швидка медична допомога '. Згідно з текстом законопроекту, надання першої допомоги, на відміну від швидкої медичної, покладається на осіб, які не мають медичної освіти. Першу допомогу необхідно надавати при травмах, отруєннях та інших випадках, які становлять загрозу для життя і здоров'я громадян.

Мінздоровсоцрозвитку Росії затвердив порядок надання медичної допомоги при трансплантації

Мінздоровсоцрозвитку Росії затвердив порядок надання медичної допомоги при трансплантації - Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку РФ затвердив Порядок надання медичної допомоги методом трансплантації органів. Цей документ регламентує дії медиків по відношенню до пацієнтів, яким життєво необхідна пересадка органу, пояснили у відомстві.

Держдума має намір продовжити заборону на клонування людини на невизначений термін

Держдума має намір продовжити заборону на клонування людини на невизначений термін - Термін дії російського закону, що встановив п'ятирічний заборону на клонування людини, закінчився 23 червня 2007. Згідно з новим документом, ця заборона пропонується продовжити на невизначений термін, до набрання чинності федерального закону, який регулюватиме порядок використання технологій клонування.

Скасовано зміни до правил відпуску лікарських засобів з аптек, прийняті 23 вересня ц.р.

Скасовано зміни до правил відпуску лікарських засобів з аптек, прийняті 23 вересня ц.р. - 17 грудня МОЗ Росії наказом за № 598 визнав таким, що втратив чинності прийнятий 23.09.2003 наказ № 460, який вносив ряд змін до прийнятих в цьому році '« Правила відпустки (реалізації) лікарських засобів в аптечних організаціях »(ОСТ 91500.05.0007-2003)'.

ФАС незадоволена проектом закону про звернення ліків

ФАС незадоволена проектом закону про звернення ліків - Федеральна антимонопольна служба (ФАС) РФ розкритикувала розроблений Мінздоровсоцрозвитку законопроект 'Про обіг лікарських засобів', повідомляє РІА Новини. Начальник управління соціальної сфери і торгівлі ФАС Тимофій Ніжегородцев заявив, що документ може створити адміністративні бар'єри при реєстрації ліків.

В. Путін підписав закон про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 рік

В. Путін підписав закон про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 рік - Президент Росії Володимир Путін 07.12.2003 підписав федеральний закон 'Про бюджеті Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 рік '. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Правила проведення сертифікації лікарських засобів

Правила проведення сертифікації лікарських засобів - Ці Правила визначають основні принципи і вимоги, пов'язані з порядком сертифікації зареєстрованих на території Російської Федерації лікарських засобів вітчизняного та зарубіжного виробництва, з метою захисту прав та інтересів споживачів і проведення єдиної державної політики в галузі забезпечення населення високоякісними лікарськими засобами.

У Держдумі обговорили заходи з профілактики та лікування ВІЛ /СНІДу

У Держдумі обговорили заходи з профілактики та лікування ВІЛ /СНІДу - Російське законодавство з профілактики ВІЛ /СНІДу вимагає негайного і активного втручання. Таку думку висловили учасники минулого в четвер у Держдумі круглого столу, організованого комітетом Держдуми з охорони здоров'я. Дискусія також показала, що парламентарії, медики, організатори охорони здоров'я, чиновники по-різному оцінюють як статистику захворюваності та методи профілактики, так і ситуацію в цілому.

Мінздоровсоцрозвитку просить у уряду заборонити курильні суміші

Мінздоровсоцрозвитку просить у уряду заборонити курильні суміші - Мінздоровсоцрозвитку направило на узгодження до уряду проект постанови з питань, пов'язаних з обігом наркотичних засобів. Документ вже погоджений із зацікавленими відомствами, повідомили в прес-службі міністерства.

Уряд запропонував Держдумі ввести держреєстрацію граничних цін виробників на життєво необхідні ліки

Уряд запропонував Держдумі ввести держреєстрацію граничних цін виробників на життєво необхідні ліки - Законопроект про звернення лікарських засобів, внесений раніше урядом у Держдуму, передбачає введення державної реєстрації граничних відпускних цін виробників на препарати, включені до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів. Це випливає з тексту законодавчої ініціативи, поширеного сьогодні у нижній палаті парламенту. R

Держдума сьогодні: обговорення законопроекту про виключення діяльності з розповсюдження лікарських засобів з числа ліцензованих

Держдума сьогодні: обговорення законопроекту про виключення діяльності з розповсюдження лікарських засобів з числа ліцензованих - Сьогодні на порядку денному Державної Думи РФ - обговорення законопроекту про виключення діяльності з розповсюдження лікарських засобів з числа ліцензованих. Обговорення відбудеться в рамках засідання комітету з власності.

Володимир Путін затвердив концепцію боротьби з алкоголізмом у Росії

Володимир Путін затвердив концепцію боротьби з алкоголізмом у Росії - У четвер прем'єр-міністр Володимир Путін затвердив концепцію боротьби з алкоголізмом у Росії, передає РІА Новини. Згідно з цим документом, до 2020 року споживання спиртного в країні зменшиться на 55 відсотків, до норми, прийнятої Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). R

Мінздоровсоцрозвитку внесло кілька поправок до списку ненаркотичних сильнодіючих і отруйних речовин

Мінздоровсоцрозвитку внесло кілька поправок до списку ненаркотичних сильнодіючих і отруйних речовин - Мінздоровсоцрозвитку внесло кілька поправок до списку ненаркотичних сильнодіючих і отруйних речовин, на які поширюється особливий порядок ввезення в Росію і вивозу з неї.

Мінздоровсоцрозвитку затвердив новий порядок надання медичної допомоги потерпілим з поєднаними травмами, які супроводжуються шоком »

Мінздоровсоцрозвитку затвердив новий порядок надання медичної допомоги потерпілим з поєднаними травмами, які супроводжуються шоком» - Документ регламентує дії медиків по відношенню до потерпілих, що, як розраховують у міністерстві, дозволить знизити смертність від транспортних травм.

Премія «Людина року» присуджено академіку Бокерія

Премія «Людина року» присуджено академіку Бокерія - Експертна рада Російського біографічного інституту 11 грудня назвав лауреатів національної премії «Людина року» повідомляє Країни.Ru. Серед лауреатів - президент Росії В. В. Путін, Патріарх Московський і Всієї Русі Алексій II, художник Нікас Сафронов, гімнастка Аліна Кабаєва і інші відомі люди.

ВООЗ встановила норми вмісту меламіну в продуктах

ВООЗ встановила норми вмісту меламіну в продуктах - Норми вмісту меламіну в продуктах харчування були встановлені експертами з безпеки продуктів харчування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в ході конференції, що пройшла в Оттаві (Канада ), повідомляє AP.

Про збори за видачу ліцензій та право на виробництво та обіг етилового спирту

Про збори за видачу ліцензій та право на виробництво та обіг етилового спирту - Справжнім Федеральним законом встановлюється порядок і розмір справляння збору за видачу ліцензії і право на виробництво та обіг етилового спирту, спиртовмісної та алкогольної продукції кожного виду (спирт питної, горілка, лікеро-горілчані вироби, шампанське, коньяки (бренді), кальвадос, вина виноградні, плодові, ігристі, шипучі, натуральні і спеціальні, слабоалкогольні напої та інша харчова продукція з вмістом етилового спирту з харчової сировини більш півтора відсотка від обсягу одиниці алкогольної продукції), за винятком пива (далі - збір).

Депутати вирішили не відміняти перехід на літній час

Депутати вирішили не відміняти перехід на літній час - Державна дума в середу, 3 грудня, відхилила законопроект про скасування переходу на літній час, повідомляє «Інтерфакс». Законопроект «Про порядок обчислення часу на території РФ», що розглядався в першому читанні, був внесений представниками партії «Справедлива Росія» - лідером партії Сергієм Мироновим і депутатами Валерієм Черешневий та Іваном Грачовим.

Змінений довгостроковий прогноз смертності по важких хвороб

Змінений довгостроковий прогноз смертності по важких хвороб - Число жертв СНІДу складе до 2030 року 1,2 млн людей на рік, це більш ніж у п'ять разів нижче раніше прогнозованої цифри 6,5 млн осіб. Про це йдеться в спеціальній доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), оприлюдненому вчора.

Про календар профілактичних щеплень

Про календар профілактичних щеплень - Міністерство охорони здоров'я Російської Федерації Пріказ від 18 грудня 1997 N 375 о календарі профілактичних щеплень

Процедура декларування лікарських засобів буде оптимізована

Процедура декларування лікарських засобів буде оптимізована - Зараз розглядається питання про оптимізацію системи декларування відповідності лікарських засобів. З початку 2007 року декларування відповідності було введено замість обов'язкової сертифікації ліків, і з цього часу лікарські засоби декларувалися за участю третьої сторони.

Держдума: перше читання закону''Про федеральному бюджеті на 2004 рік''

Держдума: перше читання закону''Про федеральному бюджеті на 2004 рік''- На 19 вересня в Державній Думі РФ СФ намічено перше читання закону 'Про федеральний бюджет на 2004 рік». Схвалений Урядом РФ у середині серпня законопроект був внесений у Думу 26 серпня.

Затверджено Положення про ліцензування медичної діяльності

Затверджено Положення про ліцензування медичної діяльності - Відповідно до постанови Уряду РФ № 30 від 22.01.2007 ліцензування медичної діяльності здійснюється Федеральна служба з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку.

Росспоживнагляд заборонив додавати ліків в засоби інтимної гігієни

Росспоживнагляд заборонив додавати ліків в засоби інтимної гігієни - У п'ятницю 19 грудня головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко підписав постанову 'Про посилення нагляду за засобами інтимної гігієни'.

Президент підписав закон про бюджет Фонду соціального страхування

Президент підписав закон про бюджет Фонду соціального страхування - Закон 'Про бюджет Фонду соціального страхування на 2003 рік' підписав 10 лютого Володимир Путін, повідомляє РИА 'Новости' з посиланням на прес -службу глави російської держави.

Конституційний суд РФ заборонив заочно визнавати громадян недієздатними

Конституційний суд РФ заборонив заочно визнавати громадян недієздатними - Конституційний суд визнав неконституційними кілька положень цивільного кодексу і закону «Про психіатричну допомогу та гарантії прав громадян при її наданні».

Депутати пропонують посилити покарання за примус до вилучення органів

Депутати пропонують посилити покарання за примус до вилучення органів - Держдума може посилити кримінальне покарання за примус до вилучення органів для трансплантації. Відповідно до законопроекту, внесеним на розгляд депутатами Павлом Таргани (ЛДПР) і Ільдар Гільмутдіновим, це правопорушення пропонується віднести до категорії особливо тяжких злочинів, і карати позбавленням волі на строк до 10 років.

У Росії починають діяти нові санітарні правила для дитячих таборів

У Росії починають діяти нові санітарні правила для дитячих таборів - У Росії з сьогоднішнього дня починають діяти нові санітарні вимоги для роботи дитячих туристичних таборів і установ з денним перебуванням дітей в період канікул, пише 'Російська газета', яка опублікувала два відповідних постанови головного санітарного лікаря РФ.

ФМБА розробить програми тренування російських олімпійців

ФМБА розробить програми тренування російських олімпійців - Федеральне медико-біологічне агентство РФ (ФМБА) займеться розробкою індивідуальних програм підготовки спортсменів до олімпійських ігор. Про це глава агентства Володимир Уйба повідомив на розширеному засіданні колегії ФМБА. R

Підроблені лікарняні листи обійшлися лікаря-травматолога трьома роками позбавлення волі

Підроблені лікарняні листи обійшлися лікаря-травматолога трьома роками позбавлення волі - До трьох років позбавлення волі (умовно) засудив Нижегородський обласний суд колишнього лікаря Дзержинської міської лікарні N2 Ігоря Рекшінского . Йому було пред'явлено звинувачення в підробці документів з метою власного збагачення.

Депутати заборонять пропагувати використання нарковмісних рослин у медичних цілях

Депутати заборонять пропагувати використання нарковмісних рослин у медичних цілях - Відповідний законопроект з поправками до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, а також Кодекс про адміністративні правопорушення був прийнятий Держдумою в другому читанні .

Мосгордума підтримала заборону на дитяче харчування з ГМО

Мосгордума підтримала заборону на дитяче харчування з ГМО - Мосгордума на засіданні в середу підтримала федеральний законопроект про заборону на використання генетично модифікованих організмів (ГМО) в продуктах дитячого харчування.

Держдума заборонить куріння в нових фільмах і спектаклях

Держдума заборонить куріння в нових фільмах і спектаклях - Держдума приступила до обговорення нової редакції закону «Про обмеження споживання тютюну», розробленої у зв'язку з приєднанням Росії до Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби з курінням, повідомляє «Інтерфакс». Новий документ передбачає введення цілої низки обмежень на розповсюдження та рекламу тютюнових виробів, у тому числі - заборона на демонстрацію куріння в кіно і на телебаченні.

Аптечні кіоски кануть в лету

Аптечні кіоски кануть в лету - У Росії набирають чинності нові правила продажу медичних препаратів. Тепер їх продаватимуть лише в аптеках. Поширення ліків в кіосках і на вулицях відтепер заборонено. За задумом розробників, нові правила спрямовані насамперед на боротьбу з аптечними автофургона, якими сьогодні наповнені вулиці великих російських міст. За статистикою, більша частина фальшивих і неякісних препаратів продається саме з таких машин. R

Після доповіді ФСБ Путін заборонив вивіз біообразцов для медичних досліджень

Після доповіді ФСБ Путін заборонив вивіз біообразцов для медичних досліджень - Федеральна митна служба призупинила відправку за межі країни препаратів клінічних досліджень. До них належать усі медичні біологічні зразки людини, від волосся до зразків крові. Рішенню ФМС передував доповідь керівництва ФСБ Володимиру Путіну, присвячений біотероризму та розробці Заходом 'генно-біологічної зброї'. Дана заборона не тільки може поставити під загрозу життя десятків хворих у країні, але і повністю паралізує ринок клінічних досліджень західних фармацевтичних досліджень в Росії, пише 'Комерсант'.

Уряд РФ затвердив функції Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку

Уряд РФ затвердив функції Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку - Як повідомили РІА 'Новости' у департаменті урядової інформації, відповідну постанову за номером 155 прем'єр-міністр РФ Михайло Фрадков підписав 06.04.2004.

Пацієнта, який вбив медсестру і поранив чергового лікаря, звільнять від кримінальної відповідальності

Пацієнта, який вбив медсестру і поранив чергового лікаря, звільнять від кримінальної відповідальності - У новгородському міському суді завершилося слухання у справі про вбивство медсестри місцевої лікарні. Нагадаємо, 21 січня 33-річний пацієнт лікарні Вадим Арбаков, озброєний ножем, убив 22-річну медсестру чергову і важко поранив що підійшов на допомогу дівчині чергового лікаря. R

Відкрилася п'ятьдесят другого Всесвітня асамблея охорони здоров'я

Відкрилася п'ятьдесят другого Всесвітня асамблея охорони здоров'я - В Женеві в понеділок відкрилася щорічна Всесвітня асамблея охорони здоров'я. Як очікується головною темою обговорення делегатами, які зібралися з 191 країни світу, на цій зустрічі стане епідемія атипової пневмонії. Навіть самим присутніх доводиться підтверджувати, що протягом останніх десяти днів вони не були в контакті з хворими SARS, після чого їх допускають на засідання.

Адміністрація США зрадила свою тютюнову промисловість

Адміністрація США зрадила свою тютюнову промисловість - На асамблеї ВООЗ у Женеві глава американської делегації Томмі Томсон (Tommy G. Thompson) заявив, що США готові повністю підтримати проект Міжнародної конвенції антитютюнової, повідомляє Washington Post. 'Я збираюся підтримати документ, - повідомив Томсон. - Я не бажаю вносити до нього зміни, у нас немає зауважень. Таким чином делегація США, у чолі зі мною, схвалює Конвенцію '.

Два міністри охорони здоров'я заснували премію Пирогова

Два міністри охорони здоров'я заснували премію Пирогова - 17 квітня в Росії засновується міжнародна премія імені видатного хірурга Миколи Івановича Пирогова 'за безпрецедентний внесок у розвиток світової медицини', повідомляє Коммерсант з посиланням на ІТАР- ТАСС. На премію зможуть бути номіновані видатні медики, вчені і практики світової медицини.

Мосгордума пропонує примусово перевіряти громадян на ВІЛ-інфекцію

Мосгордума пропонує примусово перевіряти громадян на ВІЛ-інфекцію - Дозволити без згоди громадян проводити їх медичний огляд на ВІЛ-інфекцію та венеричні захворювання пропонує комісія з охорони здоров'я Мосміськдуми. На засіданні в п'ятницю підготовлений документ, який запропонований міському парламенту до розгляду, повідомляє ИТАР-ТАСС.

МОЗ РФ створює рада з боротьби зі СНІДом

МОЗ РФ створює рада по боротьбі зі СНІДом - Заступник міністра охорони здоров'я Геннадій Онищенко в понеділок заявив, що найближчим часом запрацює координаційну раду МОЗ з ВІЛ-інфекцій, повідомляє ИТАР-ТАСС .

Дипломатам заборонили хворіти на туберкульоз і сифіліс

Дипломатам заборонили хворіти на туберкульоз і сифіліс - Уряд РФ затвердив список захворювань, що перешкоджають роботі у представництвах Російської Федерації за кордоном, повідомляє РИА 'Новости'.

Визначено порядок знищення наркотичних засобів і психотропних речовин, що входять до списків II і III Переліку наркотичних засобів

Визначено порядок знищення наркотичних засобів і психотропних речовин, що входять до списків II і III Переліку наркотичних засобів - Законодавство: наказ МОЗ РФ від 28.03.2003 № 127 'Про затвердження інструкції щодо знищення наркотичних засобів і психотропних речовин, що входять до списків II і III переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що підлягають контролю в Російській Федерації, подальше використання яких в медичній практиці визнано недоцільним'. Зареєстровано в Мін'юсті РФ 05.05.2003 за № 4484.

Уряд РФ затвердив положення, що стосується забезпечення державних гарантій по безкоштовної медичної допомоги

Уряд РФ затвердив положення, що стосується забезпечення державних гарантій по безкоштовної медичної допомоги - Уряд РФ затвердив положення про розробку та фінансування виконання завдань щодо забезпечення державних гарантій надання громадянам Росії безкоштовної медичної допомоги та контроль за їх реалізацією.

До 2007 р. на всій території Росії планується ввести в дію нову систему обов'язкового медичного страхування

До 2007 р. на всій території Росії планується ввести в дію нову систему обов'язкового медичного страхування - До 2007 р. на всій території Росії планується ввести в дію нову систему обов'язкового медичного страхування. Про це повідомив у четвер, 17.04.2003, на прес-конференції перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Дмитрієв.

Затверджено новий порядок призначення ліків, медвиробів та лікувального харчування

Затверджено новий порядок призначення ліків, медвиробів та лікувального харчування - Наказ мінздоровсоцрозвитку призначений перш за все лікарям - цей об'ємний документ фактично є інструкцією, як правильно призначати і виписувати пацієнтам ліки, вироби медичного призначення та спеціалізовані продукти лікувального харчування.

Уряд розширив список життєво необхідних ліків

Уряд розширив список життєво необхідних ліків - Уряд РФ затвердив новий, розширений перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів (ЖНВЛС), передає ИТАР-ТАСС. Мова йде про препарати, які в обов'язковому порядку повинні бути доступні пацієнтам російських лікарень. Чергова редакція документа включає біля двадцяти найменувань нових ліків.

Уряд Росії випустило спеціальне розпорядження по боротьбі з атиповою пневмонією (SARS)

Уряд Росії випустило спеціальне розпорядження по боротьбі з атиповою пневмонією (SARS) - Голова уряду Росії Михайло Касьянов підписав розпорядження про заходи щодо запобігання розповсюдження в країні атипової пневмонії 'SARS'.

''Російська газета'': коментар до наказу МОЗ''Про медичний огляд на стан сп'яніння''

''Російська газета'': коментар до наказу МОЗ''Про медичний огляд на стан сп'яніння''- Наказ МОЗ 'Про медичний огляд на стан сп'яніння' - це, мабуть, найгучніший документ, після Закону про обов'язкове страхування.

Кращим російським хірургам вручені престижні премії

Кращим російським хірургам вручені престижні премії - Кращим російським лікарям, що працюють в області серцево-судинної хірургії, 26 травня вручені премії імені Олександра Бакулєва та Володимира Бураковського. R

Депутати Мосміськдуми виступають за відновлення пільги почесним донорам

Депутати Мосміськдуми виступають за відновлення пільги почесним донорам - 11 квітня Комісія Московської міської думи з охорони здоров'я й охорони громадського здоров'я обговорила необхідність відновлення почесним донорам права безкоштовного проїзду в громадському транспорті. Про це 'Regions.Ru 'повідомили в прес-центрі Мосміськдуми.

США: Розмір грошових компенсацій пацієнтам, постраждалим від лікарських помилок, буде жорстко обмежений

США: Розмір грошових компенсацій пацієнтам, постраждалим від лікарських помилок, буде жорстко обмежений - Президент США Джордж Буш направив у сенат закон, який накладає жорсткі обмеження на судові позови проти лікарів і лікарень за фактами медичних помилок. Наприклад, судам пропонується в подібних випадках обмежувати максимальну суму грошових компенсацій 250 тисячами доларів.

У Москві порушено кримінальну справу стосовно лікарів, що допустили смерть пацієнта

У Москві порушено кримінальну справу стосовно лікарів, що допустили смерть пацієнта - У Москві порушено кримінальну справу стосовно лікарів 67-ї міської лікарні, що допустили смерть пацієнта. Як повідомили в правоохоронних органах столиці, Хорошевський міжрайонною прокуратурою порушено кримінальну справу за статтями 'Халатність' і 'ненадання допомоги хворому' у відношенні завідувача відділенням реанімації-анестезіології Сергія Бастиркіна та лікаря-реаніматолога Галини Дорожковой. R

В Євросоюзі стандартизують татуювання

У Євросоюзі стандартизують татуювання - Єврокомісія, на основі результатів відповідного дослідження, планує скласти резолюцію, що визначає правила нанесення татуювань і постійного макіяжу. Резолюція складається у співпраці з Радою Європи, і Єврокомісія пропонує експертам із всіх країн Європейського союзу приєднатися до цієї роботи.

антитютюнову конвенцію підписали вже 40 країн

антитютюнову конвенцію підписали вже 40 країн - Вже 40 країн підписали антитютюнову конвенцію, прийняття якої було ініційовано Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Як відзначають представники цієї міжнародної організації, результат, досягнутий всього за один тиждень, є важливим кроком на шляху забезпечення реалізації угоди, який став справжнім поворотним пунктом в боротьбі з курінням.

Росздравнадзор зареєстрував ціни на 98 відсотків міжнародних непатентованих найменувань лікарських засобів, включених до переліку ЖНВЛС

Росздравнадзор зареєстрував ціни на 98 відсотків міжнародних непатентованих найменувань лікарських засобів, включених до переліку ЖНВЛС - Про це, як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, заявила на прес-конференції в.о. голови федеральної служби Людмила Тельнова.

Про затвердження положення про порядок проведення державного контролю ефективності та безпеки лікарських засобів

Про затвердження положення про порядок проведення державного контролю ефективності та безпеки лікарських засобів - Наказ МОЗ РФ від 28.05.2003 № 223 'Про затвердження положення про порядок проведення державного контролю ефективності та безпеки лікарських засобів на території Російської Федерації 'зареєстрований у Мін'юсті РФ 03.06.2003 під № 4633.

У Держдумі пройшли парламентські слухання''Законодавче забезпечення розвитку медичної науки''

У Держдумі пройшли парламентські слухання''Законодавче забезпечення розвитку медичної науки''- У Держдумі в понеділок, 09.06.2003, пройшли парламентські слухання 'Законодавче забезпечення розвитку медичної науки '. Слухання провів профільний думський комітет з охорони здоров'я.

Кращі медики Росії нагороджені премією''Покликання''

Кращі медики Росії нагороджені премією''Покликання''- У понеділок на урочистому засіданні в ГЦКЗ 'Росія', присвяченому Дню медпрацівника, пройшла церемонія вручення премії 'Покликання' , повідомляє РИА 'Новости'. Премія була присуджена в семи номінаціях.

Депутати прийняли бюджет МГФОМС на 2004 рік

Депутати прийняли бюджет МГФОМС на 2004 рік - На засіданні бюджетно-фінансової комісії Московської міської Думи 9 червня депутати розглянули проект закону 'Про бюджет Московського міського фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 рік' . Предполагается, що в наступному році доходи МГФОМС можуть скласти 20 млрд. 559 млн. рублів, а витрати планується здійснити в обсязі 20 млрд. 191,1 млн. рублів. Заплановано перевищення доходів над витратами в сумі 367,9 млн. рублів.

Держдума прийняла закон про компетентному органі РФ згідно з конвенцією про передачу на лікування психічно хворих

Держдума прийняла закон про компетентному органі РФ згідно з конвенцією про передачу на лікування психічно хворих - Держдума на пленарному засіданні в п'ятницю, 26.03.2004, прийняла відразу в трьох читаннях закон 'Про компетентному органі РФ по Конвенції про передачу осіб, які страждають психічними розладами, для проведення примусового лікування'.

Клятва російського лікаря

Клятва російського лікаря - Добровільно вступаючи в медичне співтовариство, я урочисто клянусь і даю письмове зобов'язання присвятити себе служінню життя інших людей, усіма професійними засобами прагнучи продовжити її і зробити краще; здоров'я мого пацієнта завжди буде для мене вищою нагородою.

Податок на ліки буде відмінено

Податок на ліки буде скасований - Податок на додану вартість на лікарські препарати, вироби медичного призначення і медтехніку, введення якого з початку поточного року викликало значне зростання цін в російських аптеках, планується скасувати. Про необхідність такого кроку, як повідомляє РІА «Новини», говорили на що відбулися в понеділок у Держдумі парламентських слуханнях.

Путін підписав закон про пересадку органів

Путін підписав закон про пересадку органів - Володимир Путін підписав Федеральний закон «Про внесення змін до статті Закону Російської Федерації« Про трансплантацію органів та /або тканин людини », прийнятий Держдумою 26 січня 2007 року і схвалений Радою Федерації. Про це з посиланням на прес-службу Кремля повідомляє ИТАР-ТАСС.

Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров'я став представник Республіки Корея

Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров'я став представник Республіки Корея - Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров'я став доктор Джонг-Вук Лі (Jong-Wook Lee) (Республіка Корея). Як повідомили в прес-службі міжнародної організації, його кандидатура була схвалена на засіданні 56-ї асамблеї ВООЗ. До виконання нових обов'язків пан Лі приступить 21.07.2003.

У Тбілісі підписана угода про співробітництво між Грузією і Росією в сфері охорони здоров'я

У Тбілісі підписана угода про співробітництво між Грузією і Росією в сфері охорони здоров'я - У Тбілісі у вівторок, 15.04.2003, підписано угоду про співробітництво у сфері охорони здоров'я між міністерством охорони здоров'я Російської Федерації і міністерством праці, охорони здоров'я та соціального захисту Грузії.

Затверджено документи за визначенням моменту смерті людини і перелік закладів охорони здоров'я, яким дозволено здійснювати трансплантацію органів

Затверджено документи за визначенням моменту смерті людини і перелік закладів охорони здоров'я, яким дозволено здійснювати трансплантацію органів - Затверджено документи за визначенням моменту смерті людини і перелік закладів охорони здоров'я, яким дозволено здійснювати трансплантацію органів.

НДІ Скліфософський не торгує органами

НДІ Скліфософський не торгує органами - Арбітражний суд Москви в понеділок задовольнив позов НДІ швидкої допомоги імені Скліфософський про захист ділової репутації, повідомляє РИА 'Новости'. R

Рада Федерації дозволить випробування ліків на дітях

Рада Федерації дозволить випробування ліків на дітях - Комітет Ради Федерації з соціальної політики створив експертну групу для внесення поправок до Закону про лікарські засоби, повідомляє МК. За інформацією видання, сенатори планують дозволити клінічні випробування за участю дітей в Росії.

Депутати дозволили робити ліки з наркотиків

Депутати дозволили робити ліки з наркотиків - Держдума РФ дозволила переробляти вилучені з незаконного обороту наркотики і виробляти з них лікарські препарати, повідомляє РІА Новини.

Федеральний ФОМС роз'яснює порядок розрахунків за ліки для пільговиків

Федеральний ФОМС роз'яснює порядок розрахунків за ліки для пільговиків - З метою забезпечення проведення розрахунків між територіальними фондами ОМС і фармацевтичними організаціями за виставленими рахунками за фактично відпущені ЛЗ окремим категоріям громадян та подання рахунків-фактур Федеральний ФОМС вніс зміни до свого наказу № 16 від 21.02.2005.

ФМС зняла заборону на вивіз з Росії біоматеріалів

ФМС зняла заборону на вивіз з Росії біоматеріалів - Федеральна митна служба (ФМС) і Мінздравсоцразвітія РФ розробили особливу процедуру контролю за провозом біоматеріалів людини через кордон Росії, повідомляє РІА Новини.

За Новгородської області бродять шахраї-гіпнотизери

За Новгородської області бродять шахраї-гіпнотизери - У Великому Новгороді затримана підозрювана у шахрайстві 29-річна циганка, яка гіпнотизували своїх жертв.

Червоний кристал став новою емблемою міжнародного руху Червоного Хреста

Червоний кристал став новою емблемою міжнародного руху Червоного Хреста - Сьогодні на конференції в Женеві була затверджена нова емблема міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Третім офіційним символом руху був проголошений червоний кристал.

У Білорусі заборонено використовувати терміни «дієтичний» і «лікувальний»

У Білорусі заборонено використовувати терміни «дієтичний» і «лікувальний» - У Білорусі заборонено використовувати терміни «дієтичний» і «лікувальний» у назвах їжі без дозволу міністерства охорони здоров'я.

Держдума заборонить використовувати образ лікаря в рекламі

Держдума заборонить використовувати образ лікаря в рекламі - У четвер Комітет Держдуми з економічної політики підтримав новий закон 'Про рекламу', в ньому, зокрема, заборонено використовувати образ лікаря в рекламі немедичних товарів, таких, наприклад, як жувальна гумка, пишуть 'Нові Вісті'. У рекламі медикаментів буде заборонено залякувати наслідками хвороб. При дистанційної продажу по телебаченню рекламодавця зобов'яжуть вказувати юридична адреса фірми. R

К провізору їде ревізор

К провізору їде ревізор - Ретельно вивченням асортименту російських аптек займеться нова інспекція МОЗ. Вже в грудні міністерство має намір звернутися до уряду з проханням дозволити створення цієї служби, яка відстежувала б якість продають ліки і почала більш активну боротьбу з фальсифікованими препаратами, які все частіше виявляються у торговельній мережі. Таке рішення було затверджене вчора колегією МОЗ.

Держдума РФ прийняла в першому читанні бюджет ФФОМС на 2008-2010 рр.

Держдума РФ прийняла в першому читанні бюджет ФФОМС на 2008-2010 рр. - Державна дума РФ прийняла в першому читанні бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування (ФФОМФ) на 2008-2010 рр.., незважаючи на велику кількість запитань до керівництва фонду та Міністерства охорони здоров'я.

Закон про медичне страхування громадян у РФ

Закон про медичне страхування громадян у РФ - Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи медичного страхування населення в Російській Федерації. Закон спрямований на посилення зацікавленості та відповідальності населення та держави, підприємств, установ, організацій в охороні здоров'я громадян у нових економічних умовах і забезпечують конституційне право громадян Російської Федерації на медичну допомогу.

МОЗ РФ спростовує чутки про підвищення цін на лікарські препарати у зв'язку з введенням з 01.09.2002 р. нових правил сертифікації ліків

МОЗ РФ спростовує чутки про підвищення цін на лікарські препарати у зв'язку з введенням з 01.09.2002 р . нових правил сертифікації ліків - Як заявив журналістам начальник фармінспекціі МОЗ Росії Сергій Зайцев, введення в РФ нових умов сертифікації лікарських засобів дозволить забезпечити якість ліків - як імпортованих, так і вироблених на території країни. А до зростання цін не приведе.

У Росії може бути введений 'податок на здоров'я'

У Росії може бути введений 'податок на здоров'я' - Фахівці з Мінекономрозвитку прийшли до висновку, що без фінансової підтримки громадян вітчизняна медицина далі навряд чи зможе функціонувати. Як повідомляє інтернет-версія газети «Час новин», проект, який готують у міністерстві, фактично припускає введення 'податку на здоров'я'.

Путін проти роботи санітарних лікарів

Путін проти роботи санітарних лікарів - Обов'язки санітарних лікарів можуть бути перекладені на страхових агентів. У вівторок перший заступник міністра охорони здоров'я Геннадій Онищенко обговорив з керівниками низки страхових компаній Росії можливість використання страхування відповідальності виробників, продавців і виконавців за якість продукції з метою усунення надмірного адміністративного регулювання.

Законопроект про обов'язкове медичне страхування буде доопрацьовуватися протягом місяця в Апараті Уряду РФ

Законопроект про обов'язкове медичне страхування буде доопрацьовуватися протягом місяця в Апараті Уряду РФ - Законопроект про обов'язкове медичне страхування (ОМС) буде доопрацьовуватися протягом місяця в Апараті Уряду РФ. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету міністрів 15 січня, повідомив журналістам перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі РФ Михайло Дмитрієв. За його словами, закон перебуває в завершальній стадії розробки, тому було вирішено не повертати його на доопрацювання в міністерство.

Лікарів звільнять від кримінальної відповідальності за спричинення шкоди здоров'ю середньої тяжкості

Лікарів звільнять від кримінальної відповідальності за спричинення шкоди здоров'ю середньої тяжкості - Держдума в середу схвалила в першому читанні зміни до статті 124 КК РФ про ненадання допомоги хворому, повідомляє РІА Новини. Внесені поправки звільняють медиків від кримінальної відповідальності за спричинення шкоди здоров'ю середньої тяжкості з необережності. R

Трансгенні продукти визнані нешкідливими?

Трансгенні продукти визнані нешкідливими? - Існуючі генно-модифіковані продукти ВООЗ визнала безпечними для здоров'я, але нові трансгенні об'єкти ще вимагають перевірки. Екологи РФ вважають, що ВООЗ поквапилася як мінімум на 30 років.

У Росії заборонять рекламу сигарет

У Росії заборонять рекламу сигарет - Уряд РФ схвалив законопроект про приєднання нашої країни до Рамкової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров'я із боротьби проти тютюну, повідомляє РІА Новини. Документ, прийнятий ВООЗ у 2003 році, передбачає введення повної заборони на рекламу й інші методи підвищення продажів тютюнових виробів. R

Французьких дітей позбавили права 'не народжуватися'

Французьких дітей позбавили права 'не народжуватися' - Французький парламент скасував судове рішення, яке фактично закріплювало права дитини 'не бути народженим' і вимагати від лікарів компенсації за те, що ті не наполіг на аборті. У цій країні суди вже кілька разів задовольняли подібні вимоги батьків хворих дітей.

Росспоживнагляд оголосив війну харчовим добавкам з наркотичними речовинами

Росспоживнагляд оголосив війну харчовим добавкам з наркотичними речовинами - Головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко підготував і підписав постанову про харчові добавки, у складі яких були виявлені наркотичні і галюциногенні речовини. У цей час документ знаходиться на реєстрації в Мін'юсті, повідомляє АМІ-ТАСС.

Комітет Держдуми з економічної політики і підприємництва схвалив законопроект про заборону реклами окультних послуг і цілительства

Комітет Держдуми з економічної політики і підприємництва схвалив законопроект про заборону реклами окультних послуг і цілительства - За даними голови комітету Тетяни Яковлевої, зараз у Росії налічується близько 800 тисяч цілителів, що займаються нетрадиційним лікуванням громадян без ліцензії.

Законопроект про заборону реклами абортів у ЗМІ внесений до Держдуми

Законопроект про заборону реклами абортів у ЗМІ внесений до Держдуми - Про це повідомив заступник голови думського комітету з охорони здоров'я Сергій Колесников. За словами Колесникова, законодавчу ініціативу підтримують депутати «Єдиної Росії», «Справедливої Росії» і КПРФ.

Законодавчі акти з охpане тpуда і здоpовья працюйте жінок

Законодавчі акти з охpане тpуда і здоpовья працюйте жінок - Голованева Г. В.

Хто краще працює в приймальному відділенні?

Хто краще працює в приймальному відділенні? - Лікарі-жінки, що працюють в приймальних відділеннях лікарень, витрачають на розмови з пацієнтами більше часу, ніж їхні колеги-чоловіки. Крім того, при розмові з пацієнтом вони приділяють більше уваги його емоціям і відчуттям, ніж фактичним даним, що стосуються перебігу захворювання.

Росіян стане більше

Росіян стане більше - Фахівці міністерства економічного розвитку і торгівлі РФ прогнозують, що в період з 2003 по 2005 роки в Росії збільшаться коефіцієнт народжуваності, тривалість життя і рівень життя населення. Про це повідомили представники Мінекономрозвитку напередодні обговорення в уряді прогнозу соціально-економічного розвитку країни на 2003 рік і на період до 2005 року.

Швидка допомога не хоче перевозити товстунів

Швидка допомога не хоче перевозити товстунів - товстун у деяких районах Великобританії, можливо, доведеться добиратися до лікарні своїм ходом. Профспілка, до якого входять працівники служби швидкої допомоги, офіційно повідомив працівників, що, перевозячи пацієнтів із зайвою вагою, вони можуть порушувати закон і нести відповідальність.

Держдума зрівняла росіян і білорусів у правах на медичну допомогу

Держдума зрівняла росіян і білорусів у правах на медичну допомогу - 6 лютого Держдума ратифікувала міжурядову Угоду з Республікою Білорусь про порядок надання медичної допомоги громадянам на території двох держав, повідомляє РИА Новини. Договір передбачає рівні права для громадян Росії і Білорусії на отримання медичної допомоги, при цьому в Угоді враховано відсутність в Білорусії системи обов'язкового медичного страхування.

МОЗ ухвалить нову кадрову політику

МОЗ ухвалить нову кадрову політику - МОЗ розробляє нову політику роботи з кадрами. Як повідомляє РІА «Новини», основні положення нової концепції і заходи, спрямовані на її реалізацію, обговорювалися у вівторок на колегії в міністерстві.

Мінекономрозвитку РФ до кінця року розробить новий закон про обов'язкове медичне страхування

Мінекономрозвитку РФ до кінця року розробить новий закон про обов'язкове медичне страхування - Мінекономрозвитку РФ до кінця року розробить новий закон про обов'язкове медичне страхування. Про це заявив на прес-конференції перший заступник голови МЕРТ Михайло Дмитрієв.

МОЗ покінчить з рекламою чудодійних засобів

МОЗ покінчить з рекламою чудодійних засобів - МОЗ не має наміру миритися з недобросовісною рекламою біологічно активних харчових добавок. Про це, як повідомляє РІА «Новини», заявив у вівторок начальник відділу гігієни харчування Держсанепіднагляду РФ Анатолій Пєтухов. Вже підготовлено інформаційний лист «Про рекламу біологічно активних добавок до їжі в засобах масової інформації».

Здоров' я дітей в масштабах країни

Здоров'я дітей в масштабах країни - Заступник міністра охорони здоров'я РФ О. В. Шарапова провела 25 липня прес-конференцію, присвячену попередніми підсумками всеросійської дитячої диспансеризації. За її словами, за останні 5 років на 31% зросла підліткова захворюваність; у кожної дитини в ході диспансеризації сьогодні реєструється не менше 3 захворювань.

Невтішна статистика цін на медикаменти

Невтішна статистика цін на медикаменти - Держкомстат Росії оприлюднив інформацію про індекс споживчих цін у липні 2002 р., який у минулому місяці досяг 100,7%.

Росія: розширений перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів

Росія: розширений перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів - Перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів значно розширено і саме на підставі цього переліку в Росії будуть регулюватися ціни на медикаменти .

У Японії можуть дозволити продаж м'яса клонів

У Японії можуть дозволити продаж м'яса клонів - Міністерство землеробства, лісівництва та рибальства Японії офіційно оголосив, що яловичина, отримана 'за методом овечки Доллі', за всіма характеристиками не відрізняється від звичайної і може вживатися в їжу, повідомляє 14 серпня РИА 'Новости'.

Уряд виконує всі зобов'язання з фінансування науки

Уряд виконує всі зобов'язання з фінансування науки - Президент Російської академії наук Юрій Осипов проінформував Володимира Путіна про те, що цього року уряд виконує всі зобов'язання з фінансування науки. Як передає кореспондент РИА 'Новости', під час зустрічі з главою держави у вівторок Осипов також відзначив, що 'науку підтримали і на 2003 рік'.

Челябінська область. 14 листопада медики області візьмуть участь у Всеросійській акції протесту профспілок.

Челябінська область. 14 листопада медики області візьмуть участь у Всеросійській акції протесту профспілок. - Південноуральський медики підтримають Всеросійську акцію протесту 'За трудові права і соціальні гарантії трудящих ', яка відбудеться 14 листопада. Таке рішення прийняв актив Челябінській обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Росії на своєму останньому засіданні.

Президент Росії виділив більше 40 млн. рублів зі свого резервного фонду на підтримку освітніх і медичних установ

Президент Росії виділив більше 40 млн. рублів зі свого резервного фонду на підтримку освітніх і медичних закладів - Президент Росії Володимир Путін розпорядився виділити у третьому кварталі поточного року 41,848 млн. руб. з резервного фонду глави держави. Як повідомили кор. ІТАР-ТАРС у прес-службі Кремля, ці кошти підуть насамперед на підтримку освітніх і медичних установ.

Страхування від нещасних випадків стало обов'язковим

Страхування від нещасних випадків стало обов'язковим - Держдума РФ прийняла в другому і третьому читанні закон 'Про страхові тарифи на обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на 2003 р.' .

МОЗ вважає, що у зв'язку з введенням обов'язкової сертифікації ліки подорожчають на 1,5%

МОЗ вважає, що у зв'язку з введенням обов'язкової сертифікації ліки подорожчають на 1,5% - МОЗ вважає, що у зв'язку з введенням обов'язкової сертифікації ліки подорожчають на 1,5% Мінздрав розіслав керівникам органів управління фармацевтичною службою РФ лист за № 12487-02-32, в якому пропонується посилити контроль за ціновою дисципліною на ринку лікарських засобів. У листі прямо вказується прогноз підвищення цін: 1,5% відсотка.

Пенсійний Фонд максимально профінансує лікування пенсіонерів

Пенсійний Фонд максимально профінансує лікування пенсіонерів - Про зміни медичного обслуговування російських пенсіонерів заявив голова правління Пенсійного Фонду Михайло Зурабов, передає Strana.ru. Головна програма Фонду в новому році - додаткове медичне страхування пенсіонерів. Крім того, ПФ продовжить фінансування будівництва соціально-значущих об'єктів.

Положення про систему сертифікації лікарських засобів

Положення про систему сертифікації лікарських засобів - Це Положення встановлює основні цілі, принципи, склад, вимоги та правила Системи обов'язкової сертифікації лікарських засобів системи сертифікації ГОСТ Р, дозволених до медичного застосування та зареєстрованих у Російської Федерації, (далі - Система).

ВООЗ випустила щорічний звіт, в якому визначено 20 основних факторів, що загрожують здоров'ю

ВООЗ випустила щорічний звіт, в якому визначено 20 основних факторів, що загрожують здоров'ю - Всесвітня організація охорони здоров'я при ООН, випустила щорічний звіт, в якому вперше зроблено спроба визначити головні загрози здоров'ю людей, розставити їх за ступенем небезпеки і проаналізувати способи боротьби. У доповіді розглянуті 20 основних факторів, що загрожують здоров'ю.

Про імунопрофілактику інфекційних хвороб

Про імунопрофілактику інфекційних хвороб - Цей Закон встановлює правові основи державної політики в області імунопрофілактики інфекційних хвороб, здійснюваної з метою охорони здоров'я та забезпечення санітарно - епідеміологічного благополуччя населення Російської Федерації.

''Почесного донора''будуть присвоювати по-іншому

''Почесного донора''будуть присвоювати по-іншому - Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку РФ вніс зміни в механізм подання громадян РФ до нагородження нагрудним знаком 'Почесний донор Росії ', повідомляє РИА' Новости '.

Затверджено новий перелік лікарських засобів для пільговиків

Затверджено новий перелік лікарських засобів для пільговиків - Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії № 665 від 18.09.2006 (реєстр. в Мін'юсті № 8322 від 27.09.2006) затверджено новий Перелік лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера) при наданні додаткової медичної допомоги окремим категоріям громадян, які мають право на отримання державної соціальної допомоги відповідно до Федерального закону від 17.07.1999 N 178-ФЗ. Цей наказ вступає в дію з 1 листопада 2006 року.

Росія знаходиться на 130 місці у світі за якістю охорони здоров'я

Росія знаходиться на 130 місці у світі за якістю охорони здоров'я - Системи охорони здоров'я пострадянських держав поступаються більшості європейських, близькосхідних і латиноамериканських держав. При досить невисокому рівні дитячої смертності, держави колишнього СРСР страждають від високої смертності серед дорослого населення і низькою тривалістю життя.

Кожен 14-й громадянин Росії

Кожен 14-й громадянин Росії - інвалід - У вівторок у Росії, як і у всіх країнах світу, відзначається Всесвітній день інвалідів, який був затверджений 14 жовтня 1992 Генеральної Асамблей ООН з ініціативи російської делегації.

Уряд РФ може досить швидко повернутися до колишньої схеми сертифікації, якщо в результаті моніторингу аптек буде помічений занадто різке зростання цін

Уряд РФ може досить швидко повернутися до колишньої схеми сертифікації, якщо в результаті моніторингу аптек буде помічений занадто різке зростання цін - Терміни вступу в силу нових правил сертифікації ліків на російському ринку в черговий раз відкладаються. Щоправда, лише до 15.12.2002. Про це повідомив наприкінці минулого тижня заступник міністра охорони здоров'я Антон Катлінскій.

Про донорство крові та її компонентів

Про донорство крові та її компонентів - Цей Закон покликаний врегулювати відносини, пов'язані з розвитком донорства крові та її компонентів в Російській Федерації та забезпеченням комплексу соціальних, економічних, правових, медичних заходів щодо організації донорства, захист прав донора.

У Думі починаються слухання щодо реалізації національного проекту''Здоров'я''

У Думі починаються слухання щодо реалізації національного проекту''Здоров'я''- 'Нас цікавить хід підготовки законопроекту про обов'язкове медичне страхування, про державні гарантії медичної допомоги і про розширення організаційно-правових форм медичних організацій ', - сказала глава комітету Тетяна Яковлєва.

Медична експертиза

Медична експертиза - Експертиза тимчасової непрацездатності громадян у зв'язку з хворобою, каліцтвом, вагітністю, пологами, доглядом за хворим членом сім'ї, протезуванням, санаторно-курортним лікуванням та в інших випадках здійснюється в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Правосуддя США: 1,4 мільйона доларів за халатність

Правосуддя США: 1,4 мільйона доларів за халатність - Американський суд присяжних виніс постанову про виплату в якості компенсації за моральний збиток 1,4 млн. доларів людині, якій в одному з лікувальних установ ... невірно повідомили результати аналізу.

Президент Путін оголосив 2003 в РФ роком інвалідів

Президент Путін оголосив 2003 в РФ роком інвалідів - Володимир Путін оголосив 2003року в РФ роком інвалідів, повідомляє РИА 'Новости' з посиланням на прес-службу президента Росії. У четвер Путіним був підписаний відповідний указ.

Білорусії заборонена евтаназія

Білорусії заборонена евтаназія - У прийнятому минулого тижня в Білорусі законі 'Про охорону здоров'я' юридично зафіксований заборону на евтаназію.

МОЗ РФ виступає за впровадження системи сімейної медицини

МОЗ РФ виступає за впровадження системи сімейної медицини - Проблема переходу амбулаторно-поліклінічної допомоги в Росії на систему сімейної медицини обговорювалася у вівторок на засіданні колегії фахівців міністерства охорони здоров'я РФ.

Інститут медичного страхування (м. Санкт-Петербург) розробив нормативи надання медичних послуг

Інститут медичного страхування (м. Санкт-Петербург) розробив нормативи надання медичних послуг - Санкт-Петербурзький інститут медичного страхування розробив 'Нормативи надання медичних послуг у натуральному і вартісному вираженні' Як повідомила 'Агентству бізнес-новин' директор інституту Валентина Петухова, в грудні 2001 року 'Нормативи' були направлені до Комітету з економічного розвитку та торгівлі Санкт-Петербурга.

Подорожчають чи ліки

Подорожчають чи ліки - ДОЛЯ цін на ліки знаходиться в руках Державної думи. Зараз готується проект 2-ї частини Податкового кодексу. Раніше ліків покладалися податкові пільги. Якщо новий закон буде прийнятий, всі медикаменти (крім тих, що входять до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів) будуть обкладатися ПДВ у 20%. Міністерство фінансів вважає, що такий захід істотно поповнить бюджет країни.

Онищенко: епідемію СНІДу в Росії зупинила міліція

Онищенко: епідемію СНІДу в Росії зупинила міліція - Головний санітарний лікар Геннадій Онищенко заявив у середу на прес-конференції, що жорсткість заходів з боку силових структур по боротьбі з наркоманією дозволило скоротити кількість ВІЛ-інфікованих в Росії. Крім того, як підкреслив заступник міністра охорони здоров'я, позитивну роль зіграла і діяльність Держсанепіднагляду РФ, повідомляє 'Інтерфакс'.

Розпорядження № 1344-р''Перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів''

Розпорядження № 1344-р''Перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів''- Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2004 № 1344-р р. Москва. Опубліковано в 'Російській газеті' 26 жовтня 2004

Муніципальні аптеки р. Тамбова відмовляються видавати ліки за пільговими рецептами

Муніципальні аптеки р. Тамбова відмовляються видавати ліки за пільговими рецептами - Причина - заборгованість обласного бюджету перед аптеками у розмірі більше 700 тис. руб. У цих умовах лікарі міських поліклінік виписують пільгові рецепти тільки в самому крайньому випадку - хворим на бронхіальну астму, паркінсонізмом і перенесли гострий інфаркт міокарда.R

Лікарів посадять за хабарництво, але тоді в лікарні буде нікому працювати

Лікарів посадять за хабарництво, але тоді в лікарні буде нікому працювати - Камчатським лікарям, затриманим співробітниками міліції у момент отримання хабара в розмірі 14 тисяч рублів, загрожує позбавлення волі до 12 років. У даний момент вони відпущені з ізолятора тимчасового утримання під підписку про невиїзд. Стресовий стан, в якому знаходяться медики, не дозволяє їм приступити до виконання своїх обов'язків, що помітно ускладнює роботу обласної лікарні.

Ульяновськ. Молодих лікарів зобов'язали 1 місяць в році працювати в районних і сільських лікарнях області.

Ульяновськ. Молодих лікарів зобов'язали 1 місяць в році працювати в районних і сільських лікарнях області. - Відтепер молоді лікарі з Ульяновська (ті, хто другий рік навчається в клінічній ординатурі) будуть по черзі працювати в районних і сільських лікарнях Ульяновської області. Термін відрядження - 1 місяць. Всього протягом року в лікарнях області відпрацюють 55 осіб. Така практика Департаментом охорони здоров'я та фармації спільно з Інститутом медицини та екології в Ульянівській області вводиться вперше. Це один із шляхів вирішення проблеми нестачі медичних спеціалістів у районах

Сертифікація ліків знову перенесенa

Сертифікація ліків знову перенесенa - Заступник міністра охорони здоров'я Антон Катлінскій заявив у п'ятницю, що сертифікація ліків буде введена з 15 грудня, а не з 1, як планувалося, повідомило 'Ехо Москви'.

У США введено нові правила реклами алкогольної продукції

У США введено нові правила реклами алкогольної продукції - У США введено нові правила реклами алкогольної продукції. Кожного разу, кидаючи погляд на плакат, що рекламує найкраще в світі пиво, вино або горілку, американці будуть відтепер дізнаватися, що непомірне споживання спиртних напоїв може згубно позначитися на їх здоров'ї. Саме до цього зобов'язало виробників алкогольної продукції Бюро з контролю торгівлі тютюном та алкогольними напоями при Міністерстві фінансів США.

Фрадков затвердив перелік захворювань, що дають право на додаткову житлову площу

Фрадков затвердив перелік захворювань, що дають право на додаткову житлову площу - Прем'єр-міністр Російської Федраціі Михайло Фрадков затвердив перелік захворювань, що дають право на додаткову житлову площу, повідомляється на офіційному сайті Уряду Росії.

Центристські депутатські об'єднання Держдуми пропонують розширити федеральні гарантії з оплати праці працівників охорони здоров'я

Центристські депутатські об'єднання Держдуми пропонують розширити федеральні гарантії з оплати праці працівників охорони здоров'я - Центристські депутатські об'єднання Держдуми пропонують розширити федеральні гарантії з оплати праці працівників охорони здоров'я. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', було заявлено на розширеному засіданні робочої групи фракції 'Єдність', ОВР, депутатських груп 'Народний депутат' і 'Регіони Росії' з розгляду концепції реформування оплати праці працівників бюджетної сфери.

Ленобласті отримала наркотичну автономію

Ленобласті отримала наркотичну автономію - МОЗ РФ довірив уряду Ленінградської області контроль за обігом наркотичних і психотропних засобів, повідомили 'Abnews.ru'. Крім того, уряд регіону займеться ліцензуванням медичної та фармацевтичної діяльності.

Уряд виділить на медицину 26 мільярдів

Уряд виділить на медицину 26 мільярдів - У цьому році на поліпшення якості медичного обслуговування москвичів з бюджету Москви буде направлено 26 мільярдів рублів. Це передбачено програмою уряду Москви на 2003 рік, повідомили РІА 'Новости' у столичній мерії.

МОЗ пропонує 10 тисяч за народження дитини

МОЗ пропонує 10 тисяч за народження дитини - Збільшити розмір одноразової виплати по народженню дитини запропонував уряду Росії міністр охорони здоров'я і соціального розвитку Михайло Зурабов. Як повідомляє інформаційне агентство 'Інтерфакс', на засіданні уряду 7 липня глава Мінздоровсоцрозвитку Михайло Зурабов запропонував збільшити розмір виплати до 10 тисяч рублів.

У Швеції прийнятий закон про обрізання

У Швеції прийнятий закон про обрізання - Парламентом Швеції прийнятий закон, що стосується процедури обрізання. Відтепер операцію дозволено проводити тільки під наркозом і в присутності лікаря чи медсестри. Однією з причин прийняття закону стала смерть маленького хлопчика-мусульманина внаслідок неправильного виконаного обрізання.

Державна Дума РФ прийняла нову редакцію закону «Про рекламу»

Державна Дума РФ прийняла нову редакцію закону «Про рекламу» - Сьогодні, 10 лютого 2006, Держдума РФ прийняла в другому читанні нову редакцію закону 'Про рекламу', регулюючу відносини на російському ринку реклами. Законопроект визначає загальні вимоги до реклами, способи її поширення, обмеження реклами окремих товарів, основи саморегулювання і держконтролю в цій сфері. (Інтерфакс)

Звернення голови МОЗ РФ Юрія Леонідовича Шевченка

Звернення голови МОЗ РФ Юрія Леонідовича Шевченка - Останні дні року, що минає - час традиційного підбиття підсумків. Яким був 2002 для медиків? МОЗ опублікував передноворічне інтерв'ю Міністра охорони здоров'я Росії Юрія Леонідовича Шевченка.R 'Дорогі друзі! Закінчується ще один рік нового століття і нового тисячоліття. І сьогодні хочеться озирнутися назад, підвести підсумки і намітити перспективи на майбутнє.

Бідним, багатодітним і хворим москвичам збільшать посібники

Бідним, багатодітним і хворим москвичам збільшать посібника - З 1 січня 2003 року міська влада будуть платити москвичам по 12 тисяч рублів за кожну трійню, повідомляє РИА 'Новости'. За даними агентства, компенсації соціально незахищеним верствам населення Москви затвердить на засіданні 24 грудня столичний уряд.

Прийнятий бюджет Фонду соціального страхування

Прийнятий бюджет Фонду соціального страхування - Рада Федерації в середу схвалив бюджет Фонду соціального страхування на 2003 рік, повідомляє РИА 'Новости'.R Доходи Фонду складають 134 500 000 000, а витрати - 143 мільярда рублів. Крім того, уряд Росії має намір відшкодувати Фонду витрати за 1994-2001 роки у сумі 838 мільйонів рублів на підставі закону про соціальний захист громадян, які постраждали від радіації в результаті катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Мінохоронздоров'я і РАМН вибрали 20 кращих лікарів року

Мінохоронздоров'я і РАМН вибрали 20 кращих лікарів року - У Росії вибрані 20 кращих лікарів року. На урочистій церемонії 23 січня лікарі були нагороджені кришталевими статуетками Гігієї (грецької богині здоров'я, дочки стародавнього лікаря Ескулапа), а також дипломами, значками 'Відмінник охорони здоров'я' та відеокамерами. Призи переможцям вручав міністр охорони здоров'я РФ Юрій Шевченко, передає РИА 'Новости'.

Уряд РФ затвердив порядок ввезення і вивезення ЛЗ для медичного застосування

Уряд РФ затвердив порядок ввезення і вивезення ЛЗ для медичного застосування - Голова Уряду РФ М. Фрадков підписав 16.07.2005 р. Постанова № 438 «Про порядок ввезення і вивезення ЛЗ, призначених для медичного застосування», яка набуде чинності через 60 днів після його опублікування. Одночасно визнано таким, що втратив чинність, Постанову Уряду РФ № 1539 від 25.12.98 «Про ввезення в РФ і вивезення з неї ЛЗ та фармсубстанцій».

Звіт ВООЗ про здоров'я людства за 2003 рік

Звіт ВООЗ про здоров'я людства за 2003 рік - Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала звіт про здоров'я людства за 2003 рік (World Health Report 2003). Як відзначають автори звіту, головна мета документа - висвітлити реальний стан справ в охороні здоров'я всього світу, і виявити проблеми, які вимагають негайного рішення.

З 1 квітня 2010 року в Москві почнуть діяти граничні розміри надбавок на ціни ліків до їх відпускної ціни

З 1 квітня 2010 року в Москві почнуть діяти граничні розміри надбавок на ціни ліків до їх відпускної ціни - Як повідомили у столичній мерії, заходи стосуються лише тих лікарських препаратів, які включені урядом Росії до переліку життєво необхідних та найважливіших. Документ вступає в дію з 1 квітня 2010 року. R

Дмитро Медведєв продовжив тимчасову заборону на клонування людини

Дмитро Медведєв продовжив тимчасову заборону на клонування людини - У понеділок 29 березня президент РФ підписав федеральний закон 'Про внесення змін до статті 1 Закону України' Про тимчасову заборону на клонування людини ' .

Держдума РФ може в період весняної сесії ввести обмеження для реклами абортів

Держдума РФ може в період весняної сесії ввести обмеження для реклами абортів - Комітет з питань сім'ї, жінок і дітей рекомендував нижній палаті парламенту прийняти відповідний законопроект у першому читанні . Ініціаторами проекту виступили депутати Кіра Лук'янова, Віктор Звагельскій та Олег Міхєєв.

Зареєстровано в Мін'юсті наказ МОЗ''Про затвердження положення про інформаційну систему, що забезпечує суб'єкти обігу лікарських засобів необ''

Зареєстровано в Мін'юсті наказ МОЗ''Про затвердження положення про інформаційну систему, що забезпечує суб'єкти обігу лікарських засобів не - 03.06. 2003 у Мін'юсті зареєстровано наказ Міністерства охорони здоров'я РФ від 28.05.2003 № 224 'Про затвердження положення про інформаційну систему, що забезпечує суб'єкти обігу лікарських засобів необхідного інформацією'.

Про запобігання розповсюдженню в РФ захворювання, що викликається ВІЛ

Про попередження поширення в РФ захворювання, що викликається ВІЛ - Визнаючи, що захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекція), набуває масового поширення в усьому світі, залишається невиліковним і призводить до невідворотного смертельного результату, викликає важкі соціально - економічні та демографічні наслідки для Російської Федерації, створює загрозу особистій, ...

Москва. За минулу добу в Москві від переохолодження померла одна людина, 9 постраждалих були госпіталізовані.

Москва. За минулу добу в Москві від переохолодження померла одна людина, 9 постраждалих були госпіталізовані. - За минулу добу в Москві від переохолодження померла одна людина, 9 постраждалих були госпіталізовані, повідомили сьогодні, 5 листопада, в московському Комітеті охорони здоров'я. За минулий тиждень в столиці від переохолодження померли троє людей, 116 постраждалих були госпіталізовані.

Витрати на медицину збільшать на 25 відсотків

Витрати на медицину збільшать на 25 відсотків - У 2003 році Росія збільшить на 25 відсотків витрати на охорону здоров'я. Таким чином, витрати на медицину в майбутньому році складуть 31 мільярдів рублів. Про це, як передає РИА 'Новости' у вівторок на міжнародній конференції, присвяченій історії серцево-судинної хірургії, повідомив міністр охорони здоров'я Росії Юрій Шевченко.

Чим корисно ОМС

Чим корисно ОМС - Ми майже привчилися носити з собою медичний страховий поліс. І вже майже не обурюємося, коли в поліклініці в першу чергу нас запитують саме про нього. А не як раніше: що сталося? І при цьому до цих пір до ладу не знаємо, що особисто нам дає це страхування ...

Мінохоронздоров'я і країни АСЕАН об'єднаються в боротьбі з SARS

Мінохоронздоров'я і країни АСЕАН об'єднаються в боротьбі з SARS - МОЗ Росії звернувся до Міністерства закордонних справ Росії з пропозицією виступити з ініціативою встановити взаємодію з країнами блоку АСЕАН з питань, пов'язаних з запобіганням розповсюдження атипової пневмонії. Про це РІА 'Новости' cообщілі в четвер у прес-службі МОЗ Росії.

Заборгованість перед лікарями збільшилася в два рази

Заборгованість перед лікарями збільшилася в два рази - Ситуація з виплатою заробітної плати працівникам установ охорони здоров'я в країні залишається складною. У середу заступник міністра охорони здоров'я Тетяна Стуколова провела засідання штабу з контролю за виплатами. На сьогодні рівень заборгованості по Росії виріс приблизно в два рази і склав 744 300 000 рублів.

Онищенко звів боротьбу з палінням у ранг нацпроекту

Онищенко звів боротьбу з палінням у ранг нацпроекту - Головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко заявив, що боротьбу з курінням в Росії необхідно зробити окремим національним проектом.

Держдума прийняла бюджет Фонду обов'язкового медичного страхування

Держдума прийняла бюджет Фонду обов'язкового медичного страхування - Держдума прийняла 18 грудня законопроект бюджету Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2003 рік, повідомляє РИА 'Новости'. Відповідно до прийнятого документа, доходи і витрати Фонду встановлюються на наступний рік у сумі 5,3 мільярдів рублів.

Рада федерації тимчасово відхилив шлюби з 14 років

Рада федерації тимчасово відхилив шлюби з 14 років - У понеділок комітет Ради федерації з соціальної політики вирішив відхилити прийнятий Держдумою закон про внесення змін і доповнень до Сімейного кодексу РФ, що знижує мінімальний вік вступу в шлюб за наявності особливих обставин з 16 до 14 років. Як повідомляє 'Коммерсант' комітет вирішив, що закон не гарантує малолітнім захисту від сексуального розбещення, і запропонував створити погоджувальну комісію для доопрацювання документа.

Кодекс лікарської етики РФ

Кодекс лікарської етики РФ - Схвалений Всеросійським з'їздом Пирогівський лікарів 7 червня 1997

Держдума прийняла в другому читанні законопроект, що продовжує заборону на клонування людини в Росії

Держдума прийняла в другому читанні законопроект, що продовжує заборону на клонування людини в Росії - 26 лютого Держдума прийняла в другому читанні законопроект, що продовжує у Росії заборона на клонування людини. Це означає, що необхідні поправки будуть внесені тепер у федеральний закон 'Про тимчасову заборону на клонування людини». Заборона на клонування людини діяв в РФ з 2002 р. і був обмежений п'ятьма роками. Термін закінчився вже два роки назад.

Комітет Державної думи з охорони здоров'я і спорту пропонує скасувати ПДВ на ліки, медичні вироби та техніку

Комітет Державної думи з охорони здоров'я і спорту пропонує скасувати ПДВ на ліки, медичні вироби і техніку - Про це повідомив у понеділок, 24.03.2003, на прес-конференції голова комітету Микола Герасименко. За словами депутата, відповідно до 2-й частиною Податкового кодексу 01.01.2002 введена 10% ставка ПДВ на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Також скасована пільга для оподаткування і прибутку для підприємств від реалізації виробленим або медичною продукцією, що входить до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів.

Закон Російської Федерації про лікарські засоби

Закон Російської Федерації про лікарські засоби - Цей Закон створює правову основу діяльності суб'єктів обігу лікарських засобів, встановлює систему державних органів, які здійснюють правозастосовчу практику відповідно до цього Закону, розподіляє повноваження органів виконавчої влади у сфері обігу лікарських засобів.

Зміни в законі дали зелене світло генно-модифікованих продуктів

Зміни в законі дали зелене світло генно-модифікованих продуктів - 'Лобісти ГМО (генно-модифікованих організмів. -' МК ') домоглися свого. Тепер вони будуть дурити споживачів по повній програмі і не клеїти марки на ті товари, де є трансгени ', - з жалем констатує голова комісії Мосміськдуми з охорони здоров'я Людмила Стебенкова. Так супротивники 'їжі Франкенштейна' сприйняли набрали чинності поправки до Закону 'Про захист прав споживачів', нібито наближають нас до Європи. А на ділі - дають повну свободу виробникам ГМ-продуктів.

Колишній міністр охорони здоров'я став головним хірургом Росії

Колишній міністр охорони здоров'я став головним хірургом Росії - Колишній міністр охорони здоров'я Росії Юрій Шевченко призначений головним хірургом країни, повідомляється на сайті Вести.Ru. Крім того, міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку затвердив Шевченка на посаді президента Національного медико-хірургічного центру імені Пирогова. На цей пост екс-міністр був обраний навесні 2003 року.

Здоров' я москвичів обходиться державі в 3,5 тисячі рублів на рік

Здоров'я москвичів обходиться державі в 3,5 тисячі рублів на рік - В останні дні року, що минає були підведені підсумки роботи Комітету охорони здоров'я м. Москви. Його голова, Андрій Сельцовскій, розповів про роботу свого відомства в рамках прес-конференції присвяченій соціальній сфері, передає Regnum.

У Росії затверджено перелік найважливіших лікарських препаратів

У Росії затверджено перелік найважливіших лікарських препаратів - Розпорядженням уряду РФ з метою забезпечення державного регулювання цін на ліки затверджено перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських засобів, повідомляє департамент урядової інформації.

Курганська область. Область знаходиться на останньому місці в Росії за забезпеченістю медичними кадрами.

Курганська область. Область знаходиться на останньому місці в Росії за забезпеченістю медичними кадрами. - Охорона здоров'я в Курганської області знаходиться в критичному стані. По забезпеченості медичними кадрами Курганська область з 89 суб'єктів федерацій Росії знаходиться на останньому місці, повідомляє ІА 'Урал-Прес-Інформ'.

Уряд легалізував кетамін в Росії

Уряд легалізував кетамін в Росії - У понеділок, 6 серпня, Уряд затвердив Положення про використання наркотичних засобів і психотропних речовин у ветеринарії, офіційно дозволивши тим самим використання кетаміну та інших наркотиків в роботі лікарів- ветеринарів. Про це повідомляється на офіційному сайті Уряду РФ.

Уряд вирішив менше витрачати на охорону здоров'я

Уряд вирішив менше витрачати на охорону здоров'я - З першого кварталу 2004 року максимальний розмір державної допомоги по тимчасовій непрацездатності в Росії буде обмежений 15 тисячами рублів, - повідомив у четвер міністр праці РФ Олександр Починок. Працівникам зі стажем від 5 до 8 років буде виплачуватися 65% окладу, зі стажем понад 8 років - 85% середньої заробітної плати. Відповідні пропозиції міністерства праці були підтримані урядом.

Держреєстрацію прискорять

Держреєстрацію прискорять - Наказом МОЗ РФ № 352 від 20.11.2002 (зареєстровано в Мін'юсті РФ 06.12.2002 № 4007) затверджено Положення, що встановлює єдину прискорену процедуру державної реєстрації вітчизняних і зарубіжних ЛЗ.

У листопаді на розгляд Держдуми будуть представлені законопроекти, що посилюють боротьбу з лікарськими підробками

У листопаді на розгляд Держдуми будуть представлені законопроекти, що посилюють боротьбу з лікарськими підробками - Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Антон Катлінскій. За його даними, зараз за фактом фальсифікації ліків у нашій країні заведено 25 кримінальних справ, але через відсутність правової бази жодне з них не завершилося судом. Зараз на російському фармацевтичному ринку 5-7% фальсифікованих ліків.

Україна лідирує з продажу людських органів

Україна лідирує з продажу людських органів - Торгівля людськими органами придбала величезні масштаби, зокрема в таких країнах, як України і Молдова. Саме в цих країнах незаконним продажем нирок і тканин займаються цілі мережі торговців, лікарів і медсестер. У зв'язку з цим Європейський парламент прийняв спеціальну резолюцію, що забороняє торгівлю людськими органами.

Росспоживнагляд зняв обмеження на виїзд учнів російських шкіл за кордон

Росспоживнагляд зняв обмеження на виїзд учнів російських шкіл за кордон - Росспоживнагляд зняв обмеження на виїзд учнів російських шкіл за кордон, введені влітку 2009 року у зв'язку із загрозою розповсюдження пандемічного штаму вірусу грипу H1N1. Про це розповіла РІА Новини прес-секретар Російського союзу туріндустрії (РСТ) Ірина Тюріна. R

Росспоживнагляд сумнівається в безпеці психоактивних рослинних сумішей

Росспоживнагляд сумнівається в безпеці психоактивних рослинних сумішей - Територіальне управління Росспоживнагляду по Саратовської області попередило громадян про небезпеку вживання курильних сумішей рослинного походження з наркотичним ефектом, які з'явилися у вільному продажі в регіоні. Про це повідомив сьогодні РИА 'Новости' представник відомства.

Мосгордума і Рада Федерації підтримали законопроект про скасування переходу на «літній» і «зимовий» час

Мосгордума і Рада Федерації підтримали законопроект про скасування переходу на «літній» і «зимовий» час - В даний час ці поправки знаходяться на розгляді в Держдумі. Їх розробила група депутатів і сенаторів, серед розробників - спікер верхньої палати Сергій Миронов.

Уряд РФ затвердив технічний регламент про вимоги безпеки крові та її продуктів

Уряд РФ затвердив технічний регламент про вимоги безпеки крові та її продуктів - Уряд РФ постановою від 26 січня N29 затвердив технічний регламент про вимоги безпеки крові, її продуктів, кровезамещающіх розчинів і технічних засобів, використовуваних у трансфузійної-інфузійної терапії. Текст документа розміщений на сайті уряду. R

А.Лукашенко заявив про необхідність переходу системи охорони здоров'я від підтримуючої медицини до профілактичної

А.Лукашенко заявив про необхідність переходу системи охорони здоров'я від підтримуючої медицини до профілактичної - Як повідомляє прес-служба президента, Косинець доповів про виконання доручень та завдань, поставлених головою держави при його призначенні на посаду ректора, і представив звіт за п'ятирічний період діяльності вузу. Під час зустрічі були обговорені питання, пов'язані з розробкою доктрини охорони здоров'я та кадровою політикою в цій сфері.

Євреї будуть розмножуватися In Vitro

Євреї будуть розмножуватися In Vitro - Як безпрецедентного кроку, що включає внесення поправки до Закону про штучне запліднення, міністр охорони здоров'я Ізраїлю Ніссим Дахау підписав указ, на підставі якого дозволяється ввезення в країну з-за кордону заморожених людських ембріонів і запліднених яйцеклітин.

Ліки будуть продавати за новими правилами

Ліки будуть продавати за новими правилами - Щороку через неналежні умови зберігання та транспортування 35% ліків, що надходять на вітчизняний фармацевтичний ринок, відбраковується контрольними органами МОЗ. У зв'язку з цим з 1 вересня поточного року на території Росії вступають в дію нові правила оптової торгівлі ліками.

Медведєв доручив МЗС РФ підписати від імені Росії Конвенцію ООН про права інвалідів

Медведєв доручив МЗС РФ підписати від імені Росії Конвенцію ООН про права інвалідів - Президент Росії Дмитро Медведєв підписав розпорядження 'Про підписання Конвенції про права інвалідів'. Як повідомила прес-служба Кремля, глава держави розпорядився 'прийняти пропозицію уряду РФ про підписання Конвенції про права інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 13 грудня 2006 р', і доручив 'МЗС Росії підписати від імені Російської Федерації зазначену Конвенцію'.

ВООЗ завдає удару по насильству

ВООЗ завдає удару по насильству - Щорічно насильство стає причиною загибелі більше 1,6 мільйона людей. Мільйони людей у результаті нападів отримують каліцтва. На даний момент, насильство є однією з основних причин загибелі людей у віці 15-44 років.R

Російський уряд найближчим часом завершить доопрацювання і внесе до Держдуми законопроект про обов'язкове медичне страхування

Російський уряд найближчим часом завершить доопрацювання і внесе до Держдуми законопроект про обов'язкове медичне страхування - Російський уряд найближчим часом завершить доопрацювання і внесе до Держдуму законопроект про обов'язкове медичне страхування. Про це повідомили журналістам у Департаменті урядової інформації (ДПІ) за підсумками традиційного наради прем'єр-міністра РФ Михайла Касьянова зі своїми заступниками і ключовими членами кабінету міністрів.

Уряд затвердив функції Федерального агентства з охорони здоров'я і соціального розвитку

Уряд затвердив функції Федерального агентства з охорони здоров'я і соціального розвитку - Уряд затвердив функції Федерального агентства з охорони здоров'я і соціальному розвитку. Відповідну постанову прем'єр-міністр Михайло Фрадков підписав у п'ятницю, 09.04.2004, повідомили РІА 'Новости' у Департаменті урядової інформації.

Депутати Держдуми пропонують уряду РФ розглянути питання про скасування ПДВ при реалізації лікарських засобів

Депутати Держдуми пропонують уряду РФ розглянути питання про скасування ПДВ при реалізації лікарських засобів - У Держдумі підготовлений проект постанови 'Про звернення Держдуми ФС РФ' До голови уряду РФ Михайлу Касьянову про прийняття невідкладних заходів з державного регулювання цін на лікарські засоби '.

Повітовим епідеміологам заборонили приховувати спалаху інфекцій

Повітовим епідеміологам заборонили приховувати спалаху інфекцій - Підвищити пильність санітарних служб на місцях і змусити їх повідомляти навіть про невеликі спалахи різних захворювань у 'центр' як можна швидше має намір Департамент держсанепіднагляду МОЗ Росії.

У російському Міністерстві охорони здоров'я готується наказ про сурогатному материнстві

У російському Міністерстві охорони здоров'я готується наказ про сурогатному материнстві - До кінця 2001 року МОЗ Росії планує випустити наказ про донорство і сурогатному материнстві. Про це, як передає 'Уралінформбюро', заявила в Єкатеринбурзі заступник федерального міністра охорони здоров'я Ольга Шарапова. Вона зазначила, що зараз в Росії близько 5,5 мільйонів подружніх пар не можуть завести дітей з-за безпліддя.

Держдума обмежила рекламу абортів

Держдума обмежила рекламу абортів - Депутати підтримали обмеження реклами абортів, повідомляє ІА REGNUM. У середу Держдума прийняла в другому читанні законопроект, що вносить відповідні зміни до закону 'Про рекламу'.

Мінздоровсоцрозвитку Росії: Про додаткового лікарського забезпечення в 2007 р

Мінздоровсоцрозвитку Росії: Про додаткового лікарського забезпечення в 2007 р - Мінздоровсоцрозвитку Росії в частині реалізації додаткового лікарського забезпечення з 1 січня 2007 року повідомляє наступне.

Дума готується прийняти закон про права пацієнта

Дума готується прийняти закон про права пацієнта - Думський комітет з охорони здоров'я і спорту підготував законопроект 'Про права пацієнта' для розгляду в першому читанні, повідомляє РИА 'Новости'. Цей текст був внесений на розгляд депутатом Ашот Саркісяном. Документ обумовлює права пацієнта і встановлює гарантії забезпечення цих прав.

Медичні працівники будуть притягнуті до суду за невиконання своїх обов'язків

Медичні працівники будуть притягнуті до суду за невиконання своїх обов'язків - Вчора токійська поліція передала в міську прокуратуру документи на сім співробітників клініки 'Сакурадай', що знаходиться в токійському районі Неріма.

Хабаровський хворі 'з'їли' місцевих чиновників

Хабаровський хворі 'з'їли' місцевих чиновників - Міська дума Хабаровська прийняла рішення перерахувати лікувальним установам на поліпшення системи харчування хворих 500 тисяч рублів, збережених за рахунок скорочення штату чиновників. Про це розповіла кореспонденту РІА 'Новости' виконуюча обов'язки керівника прес-служби мерії Хабаровська Марія Щінова.

утробне законодавство

утробне законодавство - У Росії слід заборонити аборти на пізніх термінах вагітності, що проводяться за соціальними показниками. Про це в середу заявив депутат Держдуми Олександр Чуєв, який обіймає посаду заступника голови комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій. За словами депутата, у нашій країні в рік скоюється близько 2 млн абортів, ще приблизно стільки ж виробляється нелегально.

Закон про обов'язкове медичне страхування затримається на рік

Закон про обов'язкове медичне страхування затримається на рік - Як повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі РФ Михайло Дмитрієв, закон про обов'язкове медичне страхування (ОМС) буде повноцінно працювати тільки з 1 січня 2008 року. По відомостями РІА 'Новости', закон буде введений в дію на рік пізніше, ніж планувалося - 1 січня 2005 року. Три роки відводиться на перехідний період.

Мінздоровсоцрозвитку підготувало проект нового закону про донорство

Мінздоровсоцрозвитку підготувало проект нового закону про донорство - Мінздравсоцрозвитку планує в наступному місяці внести в уряд проект федерального закону «Про донорство крові та її компонентів», який дозволить продавати кров приватним і відомчим клінікам . При цьому донори будуть отримувати символічне заохочення.

Мінохоронздоров'я хоче заборонити рекламу ліків

Мінохоронздоров'я хоче заборонити рекламу ліків - МОЗ вважає за необхідне повністю заборонити рекламу лікарських препаратів на радіо і телебаченні, передає ИТАР-ТАСС. Як повідомила заступник міністра охорони здоров'я Тетяна Стуколова, з метою захисту здоров'я росіян відомості про медикаменти повинні в першу чергу бути 'закритим знанням суто професійного співтовариства'.

Президент Буш виступив із законодавчим пропозицією про прискорене просуванні на ринок безпатентних ліків.

Президент Буш виступив із законодавчим пропозицією про прискорене просуванні на ринок безпатентних ліків. - Акції більшості американських фармацевтичних компаній знизилися в понеділок, 21.10.2002 р. , після того, як президент США Джордж Буш (George Bush) виступив із законодавчим пропозицією, спрямованим на прискорене просування на ринок безпатентних (генеричних) ліків.

Білгородська область. Єпархія та обласної мінохоронздоров'я уклали угоду про співпрацю.

Білгородська область. Єпархія та обласної мінохоронздоров'я уклали угоду про співпрацю. - 8 феврадя в конференц-залі єпархіального управління відбулося підписання угоди між Бєлгородсько-Старооскольський єпархією та управлінням охорони здоров'я адміністрації Бєлгородської області.

Зниження чисельності росіян прискорилося

Зниження чисельності росіян прискорилося - Населення Росії за січень-серпень 2001 скоротилося на 589,7 тис. осіб, або на 0,4%. Про це повідомив у понеділок Держкомстат РФ. За оцінкою Держкомстату, на 1 вересня 2001 року в країні проживало 144,2 млн. чоловік. У порівнянні з минулим роком зниження чисельності росіян прискорилося: за перші 8 місяців 2000 року населення країни зменшилося на 507,4 тис. осіб, або на 0,3%.

Сьогодні в 'Президент-готелі' назвуть кращих педіатра, терапевта, стоматолога, гінеколога ...

Сьогодні в 'Президент-готелі' назвуть кращих педіатра, терапевта, стоматолога, гінеколога ... - Сьогодні в 'Президент -готелі 'пройде фінал першого Всеросійського конкурсу' Кращий лікар року '. Як повідомляє 'Самара сьогодні', в конкурсі взяли участь більше 270 претендентів з 55 регіонів Росії.

Хворих на туберкульоз оштрафують

Хворих на туберкульоз оштрафують - Депутати Московської міської думи схвалили поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за ненавмисне розповсюдження туберкульозу.

Росія і Всесвітня організація охорони здоров'я підписали базову угоду про співпрацю

Росія і Всесвітня організація охорони здоров'я підписали базову угоду про співпрацю - Росія і Всесвітня організація охорони здоров'я /ВООЗ /підписали базову угоду про співпрацю. Підписи під документом поставили постійний представник РФ при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Валерій Лощинін і генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен.

Держдума не дозволила призивати в армію хворих

Держдума не дозволила призивати в армію хворих - Державна Дума відхилила законопроект про призов в армію громадян, визнаних військово-лікарською комісією обмежено придатними до військової служби. Розглянутий у першому читанні законопроект пропонував закликати громадян від 18 до 27 років, звільнених від призову як обмежено придатних за станом здоров'я і зарахованих у запас, але визнаних за черговому медичний огляд придатними до проходження військової служби, повідомляє РИА 'Новости'.

Реформа лікарського забезпечення

Реформа лікарського забезпечення - У понеділок, 11 жовтня, в будівлі Уряду РФ відбулася нарада з соціальних питань під головуванням Михайла Фрадкова. На заході із доповіддю виступив глава Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Михайло Зурабов, в якому озвучив основні нововведення, які планує ввести його відомство у рамках лікарського забезпечення.

Депутати Держдуми пропонують скасувати ПДВ на лікарські засоби і повернутися до раніше діючому порядку оподаткування ліків

Депутати Держдуми пропонують скасувати ПДВ на лікарські засоби і повернутися до раніше діючому порядку оподаткування ліків - Комітет з питань бюджету і податків підготував до розгляду в першому читанні законопроект 'Про внесення змін і доповнень до статті 149 і 164 частини другої Податкового кодексу РФ' (про звільнення від обкладення податком на додану вартість ліків-субстанцій, в тому числі внутріаптечного виготовлення, виробів медичного призначення і медичної техніки).

Держдума прийняла закон про імунопрофілактику грипу в Росії

Держдума прийняла закон про імунопрофілактику грипу в Росії - Держдума сьогодні прийняла закон про включення щеплень проти грипу в національний календар профілактичної вакцинації. R

Пітерські геронтологи

Пітерські геронтологи - найкращі - У сфері медико-соціального обслуговування людей похилого провідне місце в Росії зайняв Санкт-Петербург, повідомило в понеділок ІА 'Regnum' з посиланням на комітет з охорони здоров'я міської адміністрації. Ці дані стали відомі після того, як петербурзьке уряд розглянув хід реалізації медико-соціальної програми 'геріатрична служба і система хоспісів 2001-2004 рр..'.

У Росії вперше видана ліцензія на застосування стовбурових клітин

У Росії вперше видана ліцензія на застосування стовбурових клітин - Федеральна служба з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (Росздравнадзор) вперше видала дозвіл на застосування медичної технології з використанням стовбурових клітин науково-дослідному лікувально-реабілітаційному центру 'Інститут біологічної медицини' (IBMED). Про це 'Інтерфаксу' повідомив в п'ятницю головний лікар інституту академік Юрій Блошанскій.

Мосгордума остаточно схвалила закон про профілактику ВІЛ

Мосгордума остаточно схвалила закон про профілактику ВІЛ - Мосгордума остаточно прийняла в середу законопроект про основні принципи попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції в Москві. За словами голови комісії з охорони здоров'я й охорони здоров'я МГД Людмили Стебенковой, прийнятий закон закріплює діючу в місті практику боротьби з ВІЛ-інфекцією.

Для всіх країн СНД буде створена єдина система медичного страхування

Для всіх країн СНД буде створена єдина система медичного страхування - 25.03.2202 р. в Санкт-Петербурзі на засіданні комісії Міжпарламентської асамблеї СНД було вирішено створити єдину систему медичного страхування для всіх країн Співдружності. Про це пише 'Коммерсант ''.

ВООЗ одноголосно прийняла антитютюнову конвенцію

ВООЗ одноголосно прийняла антитютюнову конвенцію - У середу присутні на 56-й асамблеї ВООЗ одноголосно ухвалили Рамкову конвенцію з контролю над обігом тютюнових виробів, повідомляє BBC News. За ухвалення цього документа проголосували і США, до останнього часу відмовлялися підтримати Конвенцію.

Єврокомісія: закон і наука на варті здоров'я

Єврокомісія: закон і наука на варті здоров'я - 20 лютого керівництво Єврокомісії схвалив пропозицію про введення заборони на використання в цивільних цілях 43 найменувань хімічних речовин, які, згідно з даними досліджень останніх років , можуть з'явитися причиною розвитку ракових пухлин і становлять особливу небезпеку для генетики людини.

США: черговий скандал з приховуванням медичної інформації

США: черговий скандал з приховуванням медичної інформації - У США розгорається черговий скандал, пов'язаний з приховуванням медичної інформації від пацієнтів. Батьки дітей, хворих на аутизм, звинуватили 11 найбільших національних фармацевтичних та стоматологічних компаній у тому, що вони використовують у своїх продуктах небезпечну для дитячого організму ртуть і забувають попередити про це своїх клієнтів і покупців.

МОЗ покінчить з підробленими ліками

МОЗ покінчить з підробленими ліками - Уряд вживе заходів, щоб захистити громадян від підроблених ліків. Як заявив у вівторок на прес конференції в РІА 'Новости' заступник міністра охорони здоров'я РФ Антон Катлінскій, планується посилити систему контролю за лікарськими засобами та виявлення фальсифікованих препаратів.

Мінекономрозвитку РФ вніс до уряду проект закону''Про обов'язкове медичне страхування''

Мінекономрозвитку РФ вніс до уряду проект закону''Про обов'язкове медичне страхування''- Мінекономрозвитку РФ вніс до уряду проект закону 'Про обов'язкове медичне страхування , повідомив журналістам перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Дмитрієв.

Уряд Росії скасував більшість соціальних показань для абортів

Уряд Росії скасував більшість соціальних показань для абортів - Як повідомили сьогодні в Міністерстві охорони здоров'я РФ, уряд Росії ухвалив скоротити перелік соціальних показань для переривання вагітності на пізніх термінах, передає ИТАР-ТАСС.

У Санкт-Петербурзі почалося будівництво інституту ім Раїси Горбачової

У Санкт-Петербурзі почалося будівництво інституту ім Раїси Горбачової - У Санкт-Петербурзі закладено перший камінь на місці майбутнього Інституту дитячої гематології та трансплантології ім Раїси Горбачової, передає РІА « Новини ». На урочистій церемонії були присутні екс-президент СРСР Михайло Горбачов, міністр охорони здоров'я Юрій Шевченко, губернатор Санкт-Петербурга Володимир Яковлєв та інші офіційні особи.

Мосгордума прийняла в другому читанні законопроект «Про охорону здоров'я в місті Москві»

Мосгордума прийняла в другому читанні законопроект «Про охорону здоров'я в місті Москві» - Страхування відповідальності лікарів в столичних державних клініках стане не обов'язковим, як планувалося раніше , а лише «можливим».

Дума просить у прем'єра іноземних кредитів для військових госпіталів

Дума просить у прем'єра іноземних кредитів для військових госпіталів - У п'ятницю держдума направила запит прем'єру Касьянову про залучення іноземних кредитів для оснащення двох головних військових госпіталів: Головного військового клінічного госпіталю імені Н . Н. Бурденко і Третього Центрального військового клінічного госпіталю імені О. О. Вишневського.

Українські власті визнали наркотичними речовинами компоненти курильних сумішей

Українські власті визнали наркотичними речовинами компоненти курильних сумішей - Українська влада визнали наркотичними речовинами компоненти курильних сумішей. Відповідні зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів були внесені постановою уряду країни від 31 травня 2010 року.

МОЗ підготувало наказ про визнання''Трамадолу''сильнодіючою отруйною речовиною

МОЗ підготувало наказ про визнання''Трамадолу''сильнодіючою отруйною речовиною - Міністерством охорони здоров'я поданий відповідний наказ, який зараз проходить реєстрацію в Мінюсті щодо віднесення «Трамадолу» до сильнодіючих отруйних речовин.

Російським укладеним заборонили брати участь у клінічних дослідженнях

Російським укладеним заборонили брати участь у клінічних дослідженнях - Президент РФ Дмитро Медведєв підписав закон 'Про внесення змін до статті 12 Кримінально-виконавчого кодексу РФ', повідомляє 'Інтерфакс' Закон забороняє залучати до участі в будь-яких клінічних дослідженнях осіб, що знаходяться в місцях примусового утримання.

МВС введе кримінальну відповідальність за підробку ліків

МВС введе кримінальну відповідальність за підробку ліків - Міністерство внутрішніх справ розробило законопроект про введення кримінальної відповідальності за виготовлення і виробництво фальсифікованих лікарських препаратів, повідомляє РІА Новини. Про це на минулому у вівторок круглому столі «Захист російського ринку медикобіологічні і фармацевтичної продукції від контрафактних і фальсифікованих товарів» заявив начальник оперативно-слідчого бюро МВС РФ Борис Говорун.

Церкви офіційно дозволили бути присутнім у московських лікарнях

Церкви офіційно дозволили бути присутнім у московських лікарнях - Московська єпархія РПЦ і столичний Департамент охорони здоров'я уклали угоду про співпрацю. За даними РІА Новини, документ був підписаний у середу вікарієм Патріарха Московського і всієї Русі архієпископом Арсенієм і керівником Департаменту охорони здоров'я Москви Андрієм Сельцовскім.

Британські пацієнти будуть отримувати жовті та червоні картки

Британські пацієнти будуть отримувати жовті та червоні картки - Британські державні лікарні незабаром отримають право відмовити в наданні медичної допомоги грубим і агресивним пацієнтам. Як заявив міністр охорони здоров'я Алан Мілберн (Alan Milburn), таких людей будуть позбавляти права на лікування на строк до одного року.

Європарламент схвалив створення Європейського центру з попередження і контролю захворювань

Європарламент схвалив створення Європейського центру з попередження і контролю захворювань - Європарламент схвалив у вівторок, 10.02.2004, проект створення Європейського центру з попередження і контролю захворювань.

Держдума прийняла закон, що встановлює посібники батькам по догляду за дітьми з онкологічними захворюваннями

Держдума прийняла закон, що встановлює посібники батькам по догляду за дітьми з онкологічними захворюваннями - Відповідно до нього застраховані особи будуть отримувати допомогу по догляду за хворою дитиною , що страждають злоякісними новоутвореннями, за весь період амбулаторного лікування або спільного перебування з дитиною в стаціонарному лікувально-профілактичному закладі.

Держдума дозволила пересадку донорських органів

Держдума дозволила пересадку донорських органів - Законодавчі перешкоди, з якими стикалися російські трансплантологи при заборі органів, 26 січня 2007 р усунені Держдумою. R Прінят закон, що уточнює порядок дій медустанов і їх права , повідомляє радіо 'Ехо Москви'. Закон про трансплантацію органів і тканин людини прийнятий у другому і третьому читаннях. Документ дозволяє 'паркан і заготівлю органів не тільки в державних, але і в муніципальних установах охорони здоров'я'.

Президент РФ Дмитро Медведєв підписав новий закон''Про звернення лікарських засобів''

Президент РФ Дмитро Медведєв підписав новий закон''Про звернення лікарських засобів''- У понеділок 12 квітня глава держави провів зустріч, присвячену цим законом , з міністром охорони здоров'я і соціального розвитку Тетяною Голікової.

У Росії заборонять рекламувати сигарети на вулицях

У Росії заборонять рекламувати сигарети на вулицях - З 1 січня 2007 року з російських вулиць зникне реклама тютюнових виробів. Це заходи будуть прийняті відповідно до прийнятого федеральним законом. Поправки про заборону тютюнової реклами були внесені Держдумою в статтю 39 Федерального закону 'Про рекламу'.

Москвичів забезпечать медичною допомогою

Москвичів забезпечать медичною допомогою - У російській столиці у вівторок була прийнята програма забезпечення москвичів медичною допомогою на 2002-2003 роки, повідомляє агентство МК-Новини. Як зазначалося на засіданні уряду Москви при ухваленні цього документа, на її реалізацію буде виділено 70 851 000 000 рублів.

Лужков обмежить зростання цін на ліки

Лужков обмежить зростання цін на ліки - Уряд Москви всерйоз вирішив розібратися зі спекулянтами на фармацевтичному ринку. Мер Юрій Лужков підписав постанову, що обмежує з 1 травня 2002 року розмір оптових і роздрібних надбавок на ліки.

Реклама сигарет більше не буде муляти очі

Реклама сигарет більше не буде муляти очі - У 2005 році зі сторінок журналів і газет, що виходять в 15 країнах Європейського економічного співтовариства, зникне реклама сигарет і інших тютюнових виробів. Ніхто не буде закликати телеглядачів 'подумати про своє здоров'я' і 'перейти на сигарети з удосконаленими фільтрами'.

Поняття Орфа ліків законодавчо визначать до кінця 2010 року

Поняття Орфа ліків законодавчо визначать до кінця 2010 року - Рада Федерації вважає за необхідне в найкоротші терміни прийняти закон, що регулює обіг ліків для лікування рідкісних захворювань. Про це повідомила Regions.Ru голова комітету з соціальної політики верхньої палати російського парламенту Валентина Петренко. R

Уряд РФ затвердив перелік медичної техніки, реалізація якої на території Росії не підлягає обкладенню ПДВ

Уряд РФ затвердив перелік медичної техніки, реалізація якої на території Росії не підлягає обкладенню ПДВ - Уряд РФ затвердив перелік життєво необхідної медичної техніки, реалізація з якою на території Росії не підлягає обкладенню податком на додану вартість (ПДВ).

Відбулася робоча зустріч: 'Перспективи співпраці МОЗ РФ і медичних програм ООН'

Відбулася робоча зустріч: 'Перспективи співпраці МОЗ РФ і медичних програм ООН' - Проблеми російської охорони здоров'я та перспективи співпраці МОЗ РФ і медичних програм ООН обговорили на робочій зустрічі у вівторок, 20 листопада, міністр охорони здоров'я Росії Юрій Шевченко та перший заступник Генерального секретаря ООН Луїза Фрешетт.

Санкт-Петербург. Хворий побив лікарів швидкої допомоги.

Санкт-Петербург. Хворий побив лікарів швидкої допомоги. - Множинні удари, закриті черепно-мозкові травми, струси головного мозку отримали фельдшера швидкої медичної допомоги, приїхавши на виклик до хворого.

Мосгордума прийняла законопроект, що дозволяє дітям з обмеженими можливостями здоров'я навчатися в будь-якому освітньому закладі Москви

Мосгордума прийняла законопроект, що дозволяє дітям з обмеженими можливостями здоров'я навчатися в будь-якому освітньому закладі Москви - Законопроект також визначає число учнів з обмеженими можливостями в одному освітньому закладі на очній формі - не більше 10% від загального числа учнів. «Надалі буде потрібно переобладнати освітні установи для потреб інвалідів, переучити фахівців», - заявила журналістам заступник голови МГД за освітою і молодіжної політики Ірина Веліканова.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін розпорядився швидко розробити новий закон про обов'язкове медичне страхування (ОМС)

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін розпорядився швидко розробити новий закон про обов'язкове медичне страхування (ОМС) - Відповідне доручення на засіданні уряду було дано керівникам Мінздоровсоцрозвитку, Мінфіну та фонду ОМС.

У Раді Федерації розглянуті проблеми надання високотехнологічної медичної допомоги

У Раді Федерації розглянуті проблеми надання високотехнологічної медичної допомоги - У Росії склалася вкрай неблагополучна ситуація з наданням високотехнологічних, і тому дорогих видів медичної допомоги населенню. Як повідомили Regions.Ru в прес-службі Ради Федерації, це було констатовано на парламентських слуханнях, організованих Комітетом 27.02.2004 СФ у науці, культурі, освіті, охороні здоров'я та екології.

У Росії готують заборону на куріння в автомобілях

У Росії готують заборону на куріння в автомобілях - Депутати Держдуми готують нову редакцію закону про обмеження куріння тютюну. Як заявив за засіданні Громадської ради Москви, що відбувся в п'ятницю, заступник голови комітету з охорони здоров'я Держдуми Микола Герасименко, в цьому документі буде міститися, зокрема, заборону на куріння в особистому автомобілі.

Законодавчі ініціативи по ліцензуванню

Законодавчі ініціативи з ліцензування - Напередодні виборів законодавці взялися за доопрацювання законопроекту «Про ліцензування окремих видів діяльності». Ще у вересні Держдума РФ обговорювала законопроект про виключення діяльності з розповсюдження лікарських засобів з числа ліцензованих.

Близько ста колишніх підневільних робочих пройшли безкоштовне лікування в ортопедичних клініках Німеччини

Близько ста колишніх підневільних робочих пройшли безкоштовне лікування в ортопедичних клініках Німеччини - Магдебург. Близько ста колишніх підневільних робітників «третього рейху» з країн Центральної та Східної Європи пройшли в останні тижні безкоштовне лікування в ортопедичних клініках Німеччини.

Російська армія змінює сигарети на цукерки

Російська армія змінює сигарети на цукерки - Російське військове керівництво почало боротьбу з палінням у Збройних силах, повідомляє 'Інтерфакс' з посиланням на джерело в Міноборони.

Уряд РФ ввело ставки ввізних мит на низку медичних товарів

Уряд РФ ввело ставки ввізних мит на низку медичних товарів - 31.08.2002 р. Уряд Російської Федерації затвердив ставки ввізних митних зборів строком на 9 місяців з 01.10.2002 р. на наступні групи товарів:

Нове положення про військово-лікарську експертизу не повинно різко скоротити кількість призовників до армії

Нове положення про військово-лікарську експертизу не повинно різко скоротити кількість призовників до армії - Нове положення про військово-лікарську експертизу не повинно різко скоротити кількість призовників до армії. Про це в середу, 26.03.2003, на 'круглому столі' в РІА 'Новости' заявив генерал-майор медичної служби, голова Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони Росії Валерій Куликов.

Доктор Смерть вбивав за допомогою отруєних цукерок і сигарет з вірусом чуми

Доктор Смерть вбивав за допомогою отруєних цукерок і сигарет з вірусом чуми - У вівторок організатору масового знищення людей із застосуванням бактеріологічної зброї в епоху апартеїду в Південній Африці, який отримав прізвисько Доктор Смерть, пред'явлено звинувачення по 46 (!) пунктами, повідомляє Independent.

Уряд затвердив перелік соціально значущих захворювань

Уряд затвердив перелік соціально значущих захворювань - Уряд Російської Федерації затвердив переліки соціально значущих і небезпечних для оточуючих захворювань, повідомляє РИА 'Новости'.

Сер молекулярний біолог

Сер молекулярний біолог - На додаток до численних наукових нагород, в числі яких Нобелівська премія 1962 р. в області фізіології і медицини, один з першовідкривачів знаменитої подвійної спіралі ДНК Джеймс Уотсон (James Watson) отримає почесне лицарське звання.

У весняну сесію Держдума розгляне поправки, що вводять нові обмеження куріння в машині

У весняну сесію Держдума розгляне поправки, що вводять нові обмеження куріння в машині - Серед пропозицій, які належить обговорити парламентаріям, - тотальна заборона куріння в особистих автомобілях.

Про порядок сертифікації лікарських засобів

Про порядок сертифікації лікарських засобів - Відповідно до Системою сертифікації лікарських засобів Системи сертифікації ГОСТ Р і Правилами проведення сертифікації лікарських засобів реалізація лікарських засобів в аптечну мережу та лікувально-профілактичних установ на території Російської Федерації без сертифіката відповідності встановленого зразка заборонено.

Онищенко закликав боротися з курінням драконівськими законами

Онищенко закликав боротися з курінням драконівськими законами - Глава Росспоживнагляду головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко на сьогоднішній прес-конференції закликав посилити російське законодавство щодо вживання тютюнових виробів, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Росія приєдналася до конвенції про якість ліків

Росія приєдналася до конвенції про якість ліків - Росія приєдналася до міжнародного співтовариства з контролю якості та безпеки ліків - Європейській фармакопеї. Про це повідомив керівник Росздоровнагляду Раміля Хабре, передає ИТАР-ТАСС.

Учасники паламентскіх слухань наполягають на посиленні заходів щодо профілактики паразитарних хвороб в Росії

Учасники паламентскіх слухань наполягають на посиленні заходів щодо профілактики паразитарних хвороб в Росії - Як передає кореспондент РІА 'Новости', слухання, організовані думським комітетом з охорони здоров'я та спорту, пройшли в Держдумі у вівторок, 19.11.2002. На думку виступили фахівців, сучасна епідеміологічна обстановка характеризується зростанням захворювань населення паразитарними хворобами, що викликаються кишковими вірусами і паразитичними черв'яками, такими як ентеробіоз, аскаридоз, опісторхоз і діфеллоботріоз.

держсанепіднагляду заборонив розфарбовувати підручники

держсанепіднагляду заборонив розфарбовувати підручники - держсанепіднагляду затвердив санітарно-гігієнічні вимоги до шкільних підручників, зошитів і прописами. Зокрема, в постанові головного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка обмежений вага шкільних посібників. За даними ГСЕН, книги для початкових класів повинні важити максимум 300 грамів, підручники для 5-6 класів - 400, для 7-9 класів - 500, а для випускників - 600 грамів.

Ціни на ліків в Росії буде регулювати держава

Ціни на ліків в Росії буде регулювати держава - З 30 березня в Росії вступають в дію нові 'Правила відпустки (реалізації) лікарських засобів в аптечних організаціях', повідомляє РИА 'Новости '. Тепер ціни на ліки в усіх аптеках будуть встановлюватися відповідно до вимог нормативних правових актів, затверджених урядом РФ. R Кроме того, згідно з новими Правилами, на прохання покупця йому повинна бути надана додаткова інформація про ліки, його аналоги і ціни на них.

Путін заснував Раду з фармацевтичної і медичної промисловості

Путін заснував Раду з фармацевтичної і медичної промисловості - У Росії встановлений Рада з розвитку фармацевтичної і медичної промисловості при уряді РФ. Відповідна постанова була підписана прем'єр-міністром Володимиром Путіним, повідомляє ИТАР -ТАСС.

МОЗ має намір ліквідувати правовий вакуум у регулюванні фармацевтичної діяльності

МОЗ має намір ліквідувати правовий вакуум у регулюванні фармацевтичної діяльності - МОЗ Росії має намір ліквідувати правовий вакуум у регулюванні фармацевтичної діяльності. Про це заявив у вівторок, 12.02.2002 р. на прес-конференції в РІА 'Новости' заступник керівника Департаменту державного контролю Олександр Топорков.

Що приходить за них на зміну сертифікації ЛЗ?

Що приходить за них на зміну сертифікації ЛЗ? - З 1 жовтня цього року відповідно до постанови Уряду РФ N 72 зі списку товарів, що підлягають обов'язковій сертифікації, будуть виключені лікарські засоби. На зміну системі обов'язкової сертифікації (СОС), яка була введена в 2002 році, вводиться система добровільного декларування відповідності якості (ДСК). («Російська газета», 15.09.04)

Юрій Шевченко хоче використовувати ресурси Пенсійного фонду

Юрій Шевченко хоче використовувати ресурси Пенсійного фонду - Міністр охорони здоров'я Юрій Шевченко здійснює робочу поїздку по Чувашії. Сьогодні на брифінгу в Чебоксарах він висловив свою точку зору щодо реформування системи обов'язкового медичного страхування в Росії, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Держдума забороняє пити пиво

Держдума забороняє пити пиво - Комітет Держдуми РФ з економічної політики підприємництва та туризму ухвалив у другому читанні проект федерального закону 'Про обмеження роздрібного продажу і споживання (розпивання) у громадських місцях пива та напоїв, що виготовляються на його основі '.

Держдума продовжила тимчасову заборону на клонування людини

Держдума продовжила тимчасову заборону на клонування людини - Держдума продовжила тимчасову заборону на клонування людини, прийнявши в третьому читанні відповідний законопроект. Тимчасова заборона строком на п'ять років було введено в РФ у 2002 році. Термін його дії закінчився 23 червня 2007. З цього часу створення клонів людини російськими законами не регулювався. R

Тамбов. Філія Поволзького кооперативного інституту обманює студентів.

Тамбов. Філія Поволзького кооперативного інституту обманює студентів. - Працівники тамбовського антимонопольного комітету та обласного управління освіти і науки намагаються розплутати клубок таємниць, що веде в місто Енгельс Саратовської області.

ООН проти клонування

ООН проти клонування - Спеціальний комітет ООН почав підготовку міжнародної угоди про заборону клонування людей. Правовий комітет Генеральної асамблеї ООН призначив робочу групу з підготовки проекту угоди.R

До 05.03.2003 Мінекономрозвитку має намір внести на розгляд російського уряду законопроект''Про обов'язкове медичне страхування''

До 05.03.2003 Мінекономрозвитку має намір внести на розгляд російського уряду законопроект''Про обов'язкове медичне страхування''- Передбачається, що вже протягом весняної сесії Держдума зможе затвердити закон у першому читанні. Як повідомив перший заступник міністра з економічного розвитку Михайло Дмитрієв під час свого недавнього візиту в Петербург, 20.02.2003 уряд нарешті схвалив концепцію реформування ОМС.

Засідання Міждержавної комісії країн СНД із стандартизації, реєстрації та контролю якості лікарських засобів, виробів медичного призначення та міді

Засідання Міждержавної комісії країн СНД із стандартизації, реєстрації та контролю якості лікарських засобів, виробів медичного призначення і міді - 19 - 20 вересня в Сочі пройшло засідання Міждержавної комісії країн СНД із стандартизації, реєстрації та контролю якості лікарських засобів, виробів медичного призначення і медичної техніки в ході якого був обраний новий голова Комісії. Їм одноголосно був обраний Дмитрієв В.А., керівник російської делегації, заступник керівника ФДМ НЦ ЕСМП. Дмитрієв В.А. брав участь у створенні і протягом 2 років очолював Асоціацію російських фармацевтичних виробників (АРФП).

Росія і Білорусія поліпшать демографію спільними зусиллями

Росія і Білорусія поліпшать демографію спільними зусиллями - Росія і Білорусь можуть в майбутньому прийняти союзну програму з поліпшення демографічної ситуації. Про це на прес-конференції за підсумками засідання Ради міністрів Союзної держави Росії і Білорусі повідомив білоруський прем'єр-міністр Сергій Сидорський.

Інститут Скліфосовського захищає ділову репутацію в суді

Інститут Скліфосовського захищає ділову репутацію в суді - Свалявський міжмуніципальний суд столиці 18 грудня відклав розгляд позову Науково-дослідного інституту швидкої допомоги імені Скліфосовського Н.В про захист ділової репутації до газети 'День ', повідомляє РИА' Новости '. Причина перенесення засідання суду - неявка представників відповідача.

Обрано нового президента РАМН

Обрано нового президента РАМН - Новим президентом Російської академії медичних наук обраний Михайло Іванович Давидов, академік РАН і РАМН, професор, заслужений діяч науки РФ, гендиректор онкоцентру ім. М. М. Блохіна РАМН.

Проект стратегії розвитку фармпрома Росії до 2020 року направлений в уряд

Проект стратегії розвитку фармпрома Росії до 2020 року направлений в уряд - Як заявив глава Мінпромторгу Росії Віктор Христенко в п'ятницю під час відвідин заводу з виробництва генно-інженерних препаратів, внесений в уряд проект стратегія розвитку фармпромисловості - це синтез пріоритетів держави і можливостей бізнесу, продукт приватно-державного партнерства.

SARS тепер перебуває під контролем Лужкова

SARS тепер перебуває під контролем Лужкова - Юрій Лужков підписав постанову 'Про заходи щодо попередження завезення і розповсюдження' SARS ('важкого гострого респіраторного синдрому', Severe Acute Respiratory Syndrome), повідомляє ' Інтерфакс '. Як вказується в документі, для прийняття оперативних рішень у випадку виявлення ознак захворювання 'атипової пневмонією' створена спеціальна комісія, яку очолила перший заступник мера в уряді столиці Людмила Швецова.

Прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов пообіцяв розібратися з тими, хто допустив необгрунтоване зростання цін на ліки

Прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов пообіцяв розібратися з тими, хто допустив необгрунтоване зростання цін на ліки - Михайло Касьянов:' Те, що відбувається на ринку, а саме, неконтрольоване зростання цін на ліки і медикаменти не пов'язане з причиною податкового законодавства. Зміна ставки податку на додану вартість могло призвести до зміни ціни на 4-6%. А що вище цього це вже залежить безпосередньо від розповсюджувачів цих ліків '.

'Автори-примари' зникнуть з наукових журналів

'Автори-примари' зникнуть з наукових журналів - Фармацевтичні компанії, активно втручаються в наукові дослідження, повинні прийняти «кодекс честі», завдяки якому інформація, що з'являється в наукових виданнях , стане більш вірогідною. З такою пропозицією, як повідомляє British Medical Journal, виступила група вчених на що проходила минулого тижня конференції Американської асоціації медичних авторів.

Поповнився список хвороб, що дають право на безкоштовну путівку в санаторій

Поповнився список хвороб, що дають право на безкоштовну путівку в санаторій - МОЗ Росії спільно з Фондом соціального страхування РФ поповнив список хвороб, за наявності яких можна отримати безкоштовну путівку на доліковування в спеціалізовані санаторії, повідомляє газета 'Московський Комсомолець'.

Мінекономрозвитку Росії планує до кінця листопада 2003 внести в уряд доопрацьований законопроект про обов'язкове медичне страхування

Мінекономрозвитку Росії планує до кінця листопада 2003 внести в уряд доопрацьований законопроект про обов'язкове медичне страхування - Про це в середу, 12.11 .2003, повідомив журналістам перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі РФ Михайло Дмитрієв.

Фахівці аналізують можливі поправки до закону про психіатричну допомогу

Фахівці аналізують можливі поправки до закону про психіатричну допомогу - Розгляд одіозних поправок до Закону 'Про психіатричну допомогу та гарантії прав громадян при її наданні', про які 'РГ' писала в номері від 19.09.2003, відкладено. Проте їх обговорення триває. На що завершила свою роботу Всеросійській конференції психіатрів свої заперечення до законопроекту висловив президент Незалежної психіатричної асоціації Росії Юрій Савенко.

Держдума збільшила допомоги матерям

Держдума збільшила допомоги матерям - Держдума прийняла в першому читанні поправки до закону «Про державну допомогу громадянам, що мають дітей». Вони передбачають збільшення розміру щомісячної допомоги по догляду за дитиною до півтора років і введення одноразової виплати 8 тисяч рублів за передачу дитини на виховання в сім'ю, повідомляє РІА Новини.

Мосгордума прийняла в першому читанні закон про принципи профілактики ВІЛ-інфекції

Мосгордума прийняла в першому читанні закон про принципи профілактики ВІЛ-інфекції - Законопроект 'Про попередження розповсюдження на території Москви захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції ) 'був прийнятий столичними парламентаріями в першому читанні 2 вересня.

Винахідникам «блакитної крові» вручили премію «Визнання»

Винахідникам «блакитної крові» вручили премію «Визнання» - Вчора відбулося нагородження вчених з Інституту теоретичної та експериментальної біофізики РАН. З нагоди дня медика їм була вручена премія «Визнання »за розробку перфторану - штучного замінника крові. в 1979 році в Інституті біофізики Пущинського АН СРСР, який очолював професор Фелікс Федорович Белоярцев, були проведені перші в країні експерименти з перфузії серця та нирок перфтортрібутіламіном (ПФТБА).

Дослідження ліків на дітях в РФ не закріплені законом

Дослідження ліків на дітях в РФ не закріплені законом - Законодавча база РФ у сфері клінічних досліджень лікарських препаратів, зокрема, на дітей, що не допрацьована. Таку думку висловили чиновники і лікарі в ході засідання колегії Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (Росздравнадзор).

Вийшло перше додаток до 15-го видання Держреєстру цін

Вийшло перше додаток до 15-го видання Держреєстру цін - Пісьмoм № 2510/3451-03-32 від 04.04.2003 МОЗ РФ затвердив першого додатку до Державного Реєстру цін на лікарські засоби. До нього увійшли ціни, зареєстровані за період з 26 лютого по 26 березня ц.р. Всього на додаток увійшли 154 найменування лікарських засобів, що входять до Переліку життєво необхідних і найважливіших.

МОЗ РФ затвердив новий порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів на території Росії

МОЗ РФ затвердив новий порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів на території Росії - Наказом Міздрава Росії № 137 від 04.04.2003 затверджено Порядок здійснення державного контролю якості лікарських засобів на території Російської Федерації.

Росія виділила 10 мільйонів доларів на ліквідацію поліомієліту

Росія виділила 10 мільйонів доларів на ліквідацію поліомієліту - Росія виділила 10 мільйонів доларів на боротьбу з поліомієлітом у світі. Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні кабінету міністрів.

Зміни в Ості для аптек

Зміни в Ості для аптек - У найближчу суботу, 25 жовтня, набуває чинності Наказ № 460 Міністерства охорони здоров'я РФ від 25 вересня ц.р. Даний законодавчий документ покликаний внести корективи в існуючий галузевий стандарт ОСТ 91500.05.0007-2003 «Правила відпустки (реалізації) лікарських засобів в аптечних організаціях», прийнятий Наказом № 80 МОЗ 4 березня ц.р.

Російська система охорони здоров'я змінюється еволюційним шляхом

Російська система охорони здоров'я змінюється еволюційним шляхом - Російська система охорони здоров'я змінюється еволюційним шляхом, ні про яку реформу в ній не йдеться. Про це заявив у середу, 06.03.2002 р., на прес-конференції міністр охорони здоров'я Росії Юрій Шевченко, передає РИА 'Новости'.

Російські суди підтвердили право самотніх жінок на використання програм сурогатного материнства

Російські суди підтвердили право самотніх жінок на використання програм сурогатного материнства - Рішення на користь жінок, що зіткнулися з труднощами при реєстрації народжених сурогатними матерями немовлят, були прийняті судами Москви і Санкт-Петербурга.

Уряд говорить стовбуровим клітинам «так»

Уряд говорить стовбуровим клітинам «так» - Урядовою комісією з високих технологій та інновацій під головуванням віце-прем'єра С. Б. Іванова прийнято рішення про розробку концепції закону про застосування стовбурових клітин.

Міжнародний день донора став щорічним

Міжнародний день донора став щорічним - Міжнародний день донора крові (World Blood Donor Day, WBDD), вперше відзначався 14 червня 2004, стане щорічним, говориться в прес-релізі Всесвітньої організації охорони здоров'я ( ВООЗ). Це рішення було прийнято на що проходить в Женеві 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я. Як і в минулому році, як дати проведення обрано день народження австрійського вченого Карла Ландштайнера (Karl Landsteiner), що відкрив систему груп крові АВ0.

Московську реєстрацію не дадуть прокажений і сифілітиків

Московську реєстрацію не дадуть прокажений і сифілітиків - Уряд Росії затвердив список інфекційних захворювань, які є підставою для відмови у видачі дозволу на тимчасове проживання, повідомляє РИА 'Новости'. У число цих хвороб увійшли: лепра, туберкульоз і деякі венеричні захворювання (сифіліс, хламідійна лімфогранульома, м'який шанкр).

Ціни в російських аптеках буде регулювати держава

Ціни в російських аптеках буде регулювати держава - З 30 березня в Росії вступають в дію нові 'Правила відпустки (реалізації) лікарських засобів в аптечних організаціях'. Тепер ціни на ліки в усіх аптеках будуть встановлюватися відповідно до вимог нормативних правових актів, затверджених урядом РФ.

До кінця року російським лікарям дозволять забирати донорські органи у дітей

До кінця року російським лікарям дозволять забирати донорські органи у дітей - До кінця року в Росії з'явиться закон, що регламентує вилучення й пересадку дитячих донорських органів. Підготовка відповідного наказу зараз йде в Мінздоровсоцрозвитку РФ. Про це в інтерв'ю ІТАР-ТАРС розповів директор Наукового центру серцево-судинної хірургії ім. Бакулєва академік Лео Бокерія.

Дума запропонувала росіянам «розмножуватися іншим шляхом»

Дума запропонувала росіянам «розмножуватися іншим шляхом» - У четвер Державна Дума Росії, «грунтуючись на повазі гідності людини, визнання цінності його особистості, необхідності захисту його прав і свобод, а також на недостатній вивченості потенційних біологічних та соціальних наслідків клонування », прийняла проект закону« Про тимчасову заборону на клонування людини ».

держсанепіднагляду попереджає: висівки харчових і зернових культур дозволено реалізувати населенню тільки у складі відповідних БАД

держсанепіднагляду попереджає: висівки харчових і зернових культур дозволено реалізувати населенню тільки у складі відповідних БАД - У зв'язку з виниклим неоднозначним тлумаченням правил реалізації населенню продуктів , що включають висівки харчових, зернових і зернобобових культур і харчових волокон з висівок держсанепіднагляду МОЗ РФ направив президенту Асоціації БАД В. А. Ісаєву лист за № 115-16/20-04 з відповідними роз'ясненнями з цього питання.

З 1 квітня 2007 р. в Росії набув чинності новий порядок ввезення імпортних ліків

З 1 квітня 2007 р. в Росії набув чинності новий порядок ввезення імпортних ліків - Відтепер постачальники повинні надавати митникам на кожну партію медикаментів замість сертифікатів так звані декларації відповідності якості.

Пільговикам спростили життя

Пільговикам спростили життя - Мінздоровсоцрозвитку змінив порядок відпуску аптечними установами лікарських засобів. Згідно з новими правилами, працівники аптек у разі відсутності виписаного лікарем лікарського засобу в рамках ДЛО можуть здійснювати його синонімічні заміну без узгодження з лікарем.

У Москві нагородили кращих лікарів 2003 року

У Москві нагородили кращих лікарів 2003 - У понеділок в Президент-готелі міністр охорони здоров'я Росії Юрій Шевченко нагородив кращих лікарів 2003 року, повідомляє РИА 'Новости'. Конкурс 'Кращий лікар року' тривав більше восьми місяців, а на премії в 20 номінаціях претендували більше тисячі медиків.

Законодавці вирішили підтримати боротьбу з курінням

Законодавці вирішили підтримати боротьбу з курінням - Держава має створити національну стратегію боротьби з курінням, заявили учасники II Всеросійського форуму «Здоров'я чи тютюн», що відкрився вчора в Москві. Активісти вимагають ввести кримінальне переслідування за продаж сигарет неповнолітнім. Депутати підтримують ініціативи громадських працівників, а учасники тютюнового ринку заявляють, що їхній бізнес вже й так максимально обмежений.

румунам заборонено курити на вулицях і на робочих місцях

румунам заборонено курити на вулицях і на робочих місцях - У Румунії вводяться жорсткі регламентації щодо паління у громадських місцях, передає кореспондент РІА 'Новости'.

ВООЗ відновила свої стандарти чистої води

ВООЗ відновила свої стандарти чистої води - Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала нові рекомендації, які дозволять убезпечити питну воду і попередити спалахи інфекційних захворювань серед населення. Рекомендації стосуються забезпечення питною водою як населення мегаполісів, так і сільського населення у віддалених районах, а також особливостей водопостачання в умовах стихійних лих і катастроф.

Держава забезпечить пенсіонерів безкоштовними ліками

Держава забезпечить пенсіонерів безкоштовними ліками - В уряді розглядають можливість забезпечити російських пенсіонерів безкоштовними ліками. Про це, як повідомляє РИА 'Новости', заявив у середу міністр праці і соціального розвитку Росії Олександр Починок на прес-конференції в Саратові. Там же міністр брав участь у загальноросійському з'їзді соціальних працівників.

Москва. Академік Валерій Шумаков нагороджений орденом Святого апостола Андрія Первозванного.

Москва. Академік Валерій Шумаков нагороджений орденом Святого Апостола Андрія Первозванного. - Директор НДІ трансплантології і штучних органів академік Валерій Шумаков нагороджений орденом Святого Апостола Андрія Первозванного за видатні досягнення в області охорони здоров'я і медичної науки.

У Росії можуть тимчасово заборонити клонувати людину

У Росії можуть тимчасово заборонити клонувати людину - МОСКВА, 09 жовтня - Законопроект, що передбачає на п'ять років введення в Росії заборони на клонування людини, підготував для розгляду нижньою палатою російського парламенту Комітет з охорони здоров'я та спорту.

Путін підписав постанову про держрегулювання цін на ліки

Путін підписав постанову про держрегулювання цін на ліки - Глава російського уряду Володимир Путін підписав постанову про введення обов'язкової реєстрації цін на життєво необхідні і найважливіші лікарські засоби (ЖНВЛС), повідомляє РІА Новини . Документ опублікований на офіційному сайті російського уряду.

Великобританія готова виділити 40 млн. дол. На реалізацію програми з протидії поширенню ВІЛ /СНІД в Росії

Великобританія готова виділити 40 млн. дол. На реалізацію програми з протидії поширенню ВІЛ /СНІД в Росії - Уряд Великобританії готове фінансово підтримати програму з протидії поширенню ВІЛ /СНІД в Росії і виділити 25 млн. фунтів стерлінгів (40 млн. дол.). Про це заявив посол Великобританії в РФ Родерік Лайнс на зустрічі з міністром охорони здоров'я РФ Юрієм Шевченко.

Держдума РФ прийняла законопроект 'Про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2002 рік'.

Держдума РФ прийняла законопроект 'Про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2002 рік'. - Держдума РФ на пленарному засіданні в четвер прийняла законопроект 'Про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2002 р.'

На Всесвітньому саміті ООН будуть обговорюватися питання охорони здоров'я

На Всесвітньому саміті ООН будуть обговорюватися питання охорони здоров'я - У найбільшому місті ПАР Йоганнесбурзі почав роботу 10-денний Всесвітній саміт ООН зі сталого розвитку. У конференції візьмуть участь більше 40 тисяч делегатів, у тому числі лідери близько 100 держав світу.R на саміті будуть обговорюватися питання забруднення води, екологічно чистої енергії, охорони здоров'я, сільського господарства та збереження біологічного різноманіття Землі.

Введення податку на додану вартість на ліки

Введення податку на додану вартість на ліки - це помилка уряду? - Про це заявив на що відбулася 21 грудня прес-конференції голова підкомітету з фармацевтичної діяльності та організації лікарського забезпечення Державної думи РФ Олександр Афанасьєв. За його словами, 'ця помилка ще проявиться, і питання про скасування ПДВ на ліки виникне знову'.

Уряд Росії встановило новий вид допомоги на дитину

Уряд Росії встановило новий вид допомоги на дитину - Уряд РФ схвалив сьогодні поправки до федерального закону про державну допомогу громадянам, що мають дітей. Зміни стосуються як самих видів виплат, так їх розміру, повідомляє АМІ-ТАСС.

Коли ж лікарям і вчителям платитимуть гідно?

Коли ж лікарям і вчителям платитимуть гідно? - Керівники 'Яблука' і СПС закликають уряд збільшити фінансування освіти на 4,5 млрд. руб. При розгляді проекту федерального бюджету у другому читанні.

Про права пацієнта замовте слово

Про права пацієнта замовте слово - Російські пацієнти нарешті отримали гарантії щодо дотримання своїх прав під час лікування. Комітет з охорони здоров'я і спорту підготував до розгляду законопроект 'Про права пацієнта'. Ініціатором його розробки став депутат Ашот Саркісян.

У Женеві відкрилася Всесвітня асамблея охорони здоров'я

У Женеві відкрилася Всесвітня асамблея охорони здоров'я - Делегати з 191 країни світу зібралися в понеділок на 55 Світової асамблею охорони здоров'я, яка розпочала роботу в Женеві. В ході тижневої сесії вищого керівного органу Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) учасники обговорять широке коло питань, що стосуються міжнародної політики в галузі громадського здоров'я, і визначать напрямки діяльності організації.

Уряд затвердив програму безкоштовної медичної допомоги

Уряд затвердив програму безкоштовної медичної допомоги - Уряд РФ затвердив програму державних гарантій надання російським громадянам безкоштовної медичної допомоги на 2006 рік, повідомляє РБК. Відповідну постанову підписав прем'єр-міністр Михайло Фрадков. Мінздоровсоцрозвитку доручено до 1 липня 2006 року внести проект аналогічної програми на 2007 рік.

Уряд РФ затвердив Програму держгарантій надання росіянам безкоштовної медичної допомоги на 2008 рік

Уряд РФ затвердив Програму держгарантій надання росіянам безкоштовної медичної допомоги на 2008 рік - Програма, затверджена постановою Уряду РФ № 286 від 15.05.2007, визначає види, нормативи обсягу медичної допомоги, нормативи фінансових витрат на одиницю об'єму медичної допомоги, подушного нормативи фінансування Програми і порядок формування тарифів на медичну допомогу, яка надається громадянам Російської Федерації (далі - громадяни) на території Російської Федерації безкоштовно.

У Росії вилучатимуть з продажу курильні суміші

У Росії вилучатимуть з продажу курильні суміші - Росспоживнагляд має намір посилити контроль над оборотом у Росії курильних сумішей. З такою заявою виступив учора керівник служби Геннадій Онищенко.

В Європі заборонять ртутні термометри

В Європі заборонять ртутні термометри - Європейський союз скасує традиційні ртутні термометри та барометри. Європейська комісія винесла відповідне рішення, а Комітет із захисту навколишнього середовища не заперечив його.

Онищенко заборонив обіг психоактивних курильних сумішей

Онищенко заборонив обіг психоактивних курильних сумішей - Глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко видав постанову про посилення нагляду за реалізацією курильних сумішей, до складу яких входять шавлія провісників (Salvia divinorum), гавайська троянда (Argyreia nervosa ), блакитний лотос (Nymphaea caerulea), повідомляє прес-служба відомства. Він також направив в митну службу лист з проханням заборонити ввезення цих сумішей в країну.

Соціальний захист медиків обговорили в держдумі

Соціальний захист медиків обговорили в держдумі - У столиці відбулося спільне засідання думського Комітету з охорони здоров'я і спорту з ЦК профспілки працівників охорони здоров'я РФ, на якому присутні обговорили проблеми соціального захисту медичних працівників. У засіданні взяли участь депутати Ігор Ханкоев і Борис Кібіров, голови профспілок, Мінохоронздоров'я і Мінпраці РФ, повідомляє агентство «МК-Новини».

Держдума затвердила бюджет Фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 р

Держдума затвердила бюджет Фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 р - Держдума затвердила бюджет Фонду обов'язкового медичного страхування на 2004 р. і прийняла відповідний законопроект відразу в другому і в третьому, остаточному читанні. Згідно з прийнятим законом, доходи фонду в 2004 році складуть 6,406 млрд. руб., Витрати - 6,391,2 млрд. руб., Повідомляє 'Газета.Ru '.

Нове перешкоду для клінічних досліджень в Росії

Нове перешкоду для клінічних досліджень в Росії - 30 жовтня ГТК РФ листом № 01-06/42926 встановив порядок переміщення через кордон РФ біологічних об'єктів. При цьому ГТК посилається на 'Тимчасовий порядок з ввезення (вивезення) біооб'єктів' (Лист МОЗ РФ від 17 жовтня 2000 р. № 2510/11197-32) і на листи МОЗ РФ від 19.08.02 № 2510/8559 та від 02.10.02 № 2510/9826-02-23.R

Держдума підтримала законопроект про ліки, покликаний забезпечити їх доступність та стимулювати розвиток російської фармпромисловості

Держдума підтримала законопроект про ліки, покликаний забезпечити їх доступність та стимулювати розвиток російської фармпромисловості - Держдума прийняла сьогодні в другому - основному - читанні урядовий законопроект ' Про звернення лікарських засобів ', покликаний принципово змінити всю систему реєстрації та розповсюдження ліків у Росії.

'Замовні статті' не пройдуть

'Замовні статті' не пройдуть - 'Замовні' статті в засобах масової інформації вже давно не викликають бур протесту серед читачів. У самому справі, їх дуже легко виділити серед інших матеріалів і просто не читати. А якщо це стаття у відомому науковому журналі, присвячена клінічних випробувань нового лікарського препарату, не виділяється серед інших матеріалів номера?

Держдума займеться утилізацією медичних відходів

Держдума займеться утилізацією медичних відходів - Депутат Держдуми РФ від Татарстану Михайло Рокіцький вніс на розгляд російського парламенту законопроект про медичні відходи. Про це він повідомив на засіданні прес-клубу 'Татарстан - нове століття'. Проект закону незабаром буде обговорюватися на пленарному засіданні Держдуми. Поки його обговорили на 'круглому столі' у Комітеті з охорони здоров'я і спорту, членом якого є Михайло Рокіцький.

З 01.11.2002 р. може бути введена система обов'язкової сертифікації лікарських засобів

З 01.11.2002 р. може бути введена система обов'язкової сертифікації лікарських засобів - Сертифікація ліків існувала на практиці і раніше, але велася вона (і до досі ведеться) незаконно. Це, до речі, відкрито визнав глава Держстандарту Б. Альошин. Визнав він і те, що роздрібні ціни на ліки при введенні нової системи все ж зростуть. Що ж керує носіями ідеї?

Учасники фармринку готують томи поправок до закону про ліки

Учасники фармринку готують томи поправок до закону про ліки - Представникам бізнесу не вистачить місяця для збору та редагування всіх поправок до проекту закону «Про звернення лікарських засобів», прийнятого в першому читанні Держдумою. Промисловці запропонують розтягнути цей період до півроку.

В ООН визначили десять причин смерті

В ООН визначили десять причин смерті - Згідно з даними доповіді, підготовленої співробітниками Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), небезпеки, що загрожують людству, різноманітні і численні, проте серед них можна виділити 10 'найбільш поширених 'причин поступового, але неухильного зростання смертності мешканців нашої планети. Саме на ці десять причин випадає більше 40% всіх смертей на землі.

Вимоги голодували працівників 'швидкої допомоги' виконані

Вимоги голодували працівників 'швидкої допомоги' виконані - Працівники станції швидкої допомоги Шкотовского району Приморського краю, які в понеділок оголосили голодування, вимагаючи погасити тримісячну заборгованість по заробітній платі, схоже, домоглися свого.

Ліки можуть подорожчати з листопада

Ліки можуть подорожчати з листопада - Введення з 1 листопада обов'язкової сертифікації лікарських препаратів може призвести до зростання цін в аптеках. Про це заявив голова Держстандарту Росії Борис Альошин. Він, проте, запевнив, що про цифру в 30-40%, яка фігурувала в деяких ЗМІ, мови йти не може.

Держдума затвердила звіт уряду про виконання бюджету Фонду загальнообов'язкового медичного страхування

Держдума затвердила звіт уряду про виконання бюджету Фонду загальнообов'язкового медичного страхування - Держдума затвердила представлений в палату урядом звіт про виконання бюджету федерального Фонду обов'язкового медичного страхування. Палата прийняла 23.10.2002 р. у першому читанні законопроект, яким затверджено доходи і витрати Фонду у 2001 році.

Європа: торгівля людськими органами визнана неприпустимою

Європа: торгівля людськими органами визнана неприпустимою - Європарламент представив на розгляд нові правила використання людських органів, крові, кісткового мозку і клітин. Цей пакет пропозицій має на меті запобігти незаконну торгівлю, процвітаючу зараз на території Європи.

Новий законопроект про охорону здоров'я планується внести до Держдуми до весняної сесії

Новий законопроект про охорону здоров'я планується внести до Держдуми до весняної сесії - Новий законопроект про охорону здоров'я планується внести до Держдуми до весняної сесії. Таку думку висловив РІА 'Новости' у четвер заступник голови комітету з охорони здоров'я Микола Герасименко.

МОЗ буде займатися здоров'ям і без того здорових

МОЗ буде займатися здоров'ям і без того здорових - У найближчі роки в політику в області охорони здоров'я можуть бути внесені серйозні корективи. На що пройшла у вівторок на колегії МОЗ обговорювався проект концепції з охорони та зміцнення здоров'я здорових людей. На даний момент, як зазначили присутні, основні ресурси охорони здоров'я спрямовані не на профілактику захворювань, а на їх лікування.

Огляд інвалідів в Росії тимчасово не буде

Огляд інвалідів в Росії тимчасово не буде - У зв'язку зі створенням нової системи медико-соціальної експертизи в Росії в поточному році інвалідів не переосвідетельствовать, пише газета 'Комерсант'. Таке рішення ухвалили вчора члени урядової комісії з соціальних питань. На їхню думку, стара структура соціальної експертизи вже скоро припинить роботу, а нова буде створена пізніше.

У Нью-Йорку зібралися остаточно заборонити куріння

У Нью-Йорку зібралися остаточно заборонити куріння - Влада Нью-Йорка ввели практично повну заборону на куріння в громадських місцях, позбавивши курців права з'являтися із запаленою сигаретою навіть у ресторанах і барах . Як стверджує мер міста Майкл Блумберг (Michael Bloomberg), це зроблено, в першу чергу, щоб не наражати на небезпеку персонал подібних закладів, який змушений проводити в прокурених приміщеннях цілу зміну.

З 2007 року російські чоловіки зможуть отримувати допомогу по догляду за дитиною

З 2007 року російські чоловіки зможуть отримувати допомогу по догляду за дитиною - З 1 січня 2007 року російські чоловіки отримають право офіційно йти в декретну відпустку по догляду за дитиною і отримувати покладене в таких випадках грошову допомогу від держави, повідомляє ІА 'Новий регіон'.

У США набуває чинності закон про дискримінацію європейців

У США набуває чинності закон про дискримінацію європейців - Списки американських донорів крові можуть серйозно скоротитися через нових правил, які набули чинності в п'ятницю. Тепер особи, які жили в ряді європейських країн тривалий час, не зможуть здавати кров. Ці заходи прийняті для того, щоб уникнути можливої передачі хвороби Крейтцфельда-Якоба, більш відомої як хвороба коров'ячого сказу.

Паління в громадських місцях пропонують повністю заборонити

Паління в громадських місцях пропонують повністю заборонити - Депутати законодавчих зборів Санкт-Петербурга внесли на розгляд Держдуми законопроект, що пропонує введення повної заборони на куріння в громадських місцях. Якщо розгляд законопроекту піде за планом, то муки нікотінозавісімих громадян почнуться 1 січня наступного року.

Державна фармацевтична інспекція, створена в міністерстві охорони здоров'я РФ, буде здійснювати широкі наглядові функції у сфері виробництва, дост

Державна фармацевтична інспекція, створена в міністерстві охорони здоров'я РФ, буде здійснювати широкі наглядові функції у сфері виробництва, дост - З максимальним ккд інспекція запрацює після прийняття змін і доповнень до Закону України 'Про лікарські засоби'. Зараз йде підготовка нормативних документів, в тому числі і 'Положення про державну фармінспекціі', яке має бути затверджене урядом.

Донорами органів зроблять всіх, хто не встиг відмовитися

Донорами органів зроблять всіх, хто не встиг відмовитися - Кілька депутатів Держдуми запропонували внести поправки до закону, що регулює питання трансплантації людських органів, пише газета 'Версія'. На необхідності таких поправок наполягли російські трансплантологи. У документі, зокрема, передбачається вважати згодним на посмертне донорство будь-якого, хто за життя не заявив протилежне. Запис про незгоду бути донором планується робити в паспорті, водійському посвідченні та інших документах.

Мінохоронздоров'я планує затвердити перелік ліків з граничною ціною до грудня

Мінохоронздоров'я планує затвердити перелік ліків з граничною ціною до грудня - Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку РФ планує затвердити перелік ліків, ціни на які не будуть перевищувати встановленого рівня, до 1 грудня поточного року. Таку думку висловив в четвер в ході роботи 'круглого столу' в Держдумі з проблем лікарського забезпечення населення Росії керівник Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку Раміль Хабре. R

У Росії прийнято закон про заборону на клонування

У Росії прийнято закон про заборону на клонування - 20 квітня 2002 Дума ухвалила закон про тимчасову заборону на клонування людини. За ухвалення закону проголосували 365 депутатів. Голосували проти і утрималися, не було. Під клонуванням мається на увазі 'створення людини, генетично ідентичного іншому'. Заборона вводиться строком на п'ять років. Терапевтичне клонування тканин закон не забороняє.

Мінздоровсоцрозвитку РФ направило на розгляд в уряд країни законопроект, що передбачає покарання для лікарів та аптечних працівників за рекомендацію ліків і медтехніки за домовленістю з компаніями-виробниками

Мінздоровсоцрозвитку РФ направило на розгляд в уряд країни законопроект, що передбачає покарання для лікарів і аптечних працівників за рекомендацію ліків і медтехніки за домовленістю з компаніями-виробниками - Як випливає з пояснювальної записки до законопроекту, що складаються 'у формалізованих або неформальних відносинах з фармацевтичною компанією або її представником' лікарі можуть виписувати ліки з 'порушенням принципу неупередженості лікаря, а також інших вимог медичної етики '. Такі відносини між лікарями та фармвиробниками, на думку Мінохоронздоров'я, 'не можуть бути визнані ефективними і сприятливими для пацієнта'. R

Витрати на медицину збільшаться майже на чверть

Витрати на медицину збільшаться майже на чверть - Президент РФ Володимир Путін повідомив, що в майбутньому році бюджетні видатки на медицину зростуть майже на 24%. Приблизно таке ж зростання буде зафіксовано у таких галузях, як освіта та культура, сказав він, відповідаючи в прямому ефірі на запитання телеглядачів.R

Головний генетик Росії закликає заборонити планування сім'ї

Головний генетик Росії закликає заборонити планування сім'ї - Директор Інституту загальної генетики РАН академік Юрій Алтухов, відомий, зокрема, своїм науковим інтересом до етнічних проблем і пропагандою близькоспоріднених шлюбів, закликав керівництво країни 'заборонити діяльність Російської асоціації' Планування сім'ї '/РІПАК /, засновану на ідеології скорочення народжуваності'.

Правоохоронні органи перевірили роботу міських аптек

Правоохоронні органи перевірили роботу міських аптек - Співробітники Відділення по боротьбі з правопорушеннями у сфері споживчого ринку (ОБППР) МВС Мордовії та фахівці міністерства охорони здоров'я провели операцію під умовною назвою 'фармакологія'. Було перевірено 384 об'єктів оптової та роздрібної торгівлі, що реалізують фармацевтичну продукцію, виявлено 89 адміністративно-правових порушень.

Лікар і торгівля людськими органами

Лікар і торгівля людськими органами - Колишній дільничний терапевт Бхагат Сінгх Маккарі, якого визнали винним у незаконній торгівлі людськими органами, довічно позбавлений медичної ліцензії.

Жертви теракту оживають у психлікарнях

Жертви теракту оживають у психлікарнях - Майже через рік після трагедії 11 вересня в клініках Нью-Йорка знаходять тих, кого раніше вважали жертвами теракту. З оприлюдненого минулого тижня списку жертв можна викреслити вже щонайменше сім прізвищ.R

В. Матвієнко: Уряд повинен посилити заходи щодо держрегулювання цін на ліки

В. Матвієнко: Уряд повинен посилити заходи щодо держрегулювання цін на ліки - Уряд має вжити більш жорсткі заходи по державному регулюванню цін на ліки, які є життєво важливими для населення, заявила віце-прем'єр російського уряду Валентина Матвієнко в прямому ефірі програми НТВ 'Герой дня'.

У Бельгії прийнятий закон, що дозволяє евтаназію

У Бельгії прийнятий закон, що дозволяє евтаназію - Бельгія стала другою після Нідерландів країною, офіційно дозволила евтаназію - добровільний відхід з життя безнадійно хворих людей. Відповідний закон, вже схвалений раніше Сенатом, прийняла в четвер нижня палата парламенту. За нього проголосували 86 депутатів, 51 висловився проти і 10 утрималися.

Олександр Починок: 'Закон про медичне страхування, можливо, буде прийнятий вже в 2002 році'

Олександр Починок: 'Закон про медичне страхування, можливо, буде прийнятий вже в 2002 році' - Закон про медичне страхування, можливо , буде прийнятий вже в 2002 році, заявив на зустрічі з журналістами міністр праці РФ Олександр Починок. За його словами, на сьогоднішній день 'документ вже знайшов форму'. Зокрема, зазначив міністр, 'це документ надзвичайної сили, порівнянний за революційності з реформою пенсійної системи'.

Сліпі донори оголошені поза законом

Сліпі донори оголошені поза законом - Абсолютним протипоказанням для здачі крові визнана відтепер повна сліпота. Новий порядок медичного обстеження донора крові та її компонентів затвердив днями Міністерство охорони здоров'я Росії.

Уряд схвалив програму"Організація донорства крові та її компонентів"

Уряд схвалив програму"Організація донорства крові та її компонентів"- Уряд Нижегородської області на засіданні в п'ятницю схвалив цільову програму' Організація донорства крові та її компонентів в Нижегородській області 'на 2003 - 2007 року, передає із засідання кореспондент' Нижегородського телеграфного агентства '.

Голландського лікарі визнали винним

Голландського лікарі визнали винним - Верховний суд Голландії визнав доктора Філіпа Сеторіуса винним в тому, що він допоміг своєму 86-річному пацієнтові покінчити життя самогубством. У 1998 році Сеторіус дав своєму пацієнтові, колишньому члену сенату Едварду Бронгерсма, смертельну суміш ліків.

Затверджено план підготовки до пандемії та панзоотії грипу в місті Москві

Затверджено план підготовки до пандемії та панзоотії грипу в місті Москві - У зв'язку з тим, що в 2003-2005 роках у світі реєструвалися масові епізоотії серед свійської птиці, а також захворювання людей, викликані високопатогенним вірусом грипу птахів типу А (H5N1), постановою Уряду Москви № 146-ПП від 07.03.2006 затверджено:

Держдума прийняла закон про ліки, радикально змінює систему їх реєстрації та обігу

Держдума прийняла закон про ліки, радикально змінює систему їх реєстрації та обігу - Держдума прийняла в третьому, остаточному читанні урядовий закон «Про звернення лікарських засобів», який передбачає державне регулювання цін на ліки, які належать до категорії життєво необхідних і найважливіших.

Держдума одноголосно прийняла у першому читанні проект закону за оборотом ліків

Держдума одноголосно прийняла у першому читанні проект закону за оборотом ліків - Депутати запропонували главі Мінздоровсоцрозвитку Тетяні Голікової вказувати на упаковках життєво важливих препаратів максимальну ціну, як це зараз робиться з сигаретами.

Міністр охорони здоров'я: 'Росія впоралася з туберкульозом і низькою народжуваністю'

Міністр охорони здоров'я: 'Росія впоралася з туберкульозом і низькою народжуваністю' - Проблема туберкульозу та низької народжуваності в Росії незабаром може відійти на другий план. Як повідомляє РИА 'Новости', у четвер після зустрічі з Володимиром Путіним міністр охорони здоров'я Юрій Шевченко розповів про успіхи, які були досягнуті вітчизняною системою охорони здоров'я за останній час.

Держдума пропонує оголосити 2005 роком спорту і здорового способу життя

Держдума пропонує оголосити 2005 роком спорту і здорового способу життя - Держдума в п'ятницю прийняла звернення до президента РФ про оголошення 2005 Роком спорту і здорового способу життя. У документі наголошується, що вирішення питань фізкультури, спорту і здорового способу життя має стати одним з пріоритетних напрямків політики держави.

У 2000 році найбільше життів забрали серцево-судинні захворювання

У 2000 році найбільше життів забрали серцево-судинні захворювання - За даними Всесвітньої Організації ЗдравоохраненіяWorld Health Organization, у 2000 році найбільше життів забрали серцево-судинні захворювання - 12.4% від загального числа смертельних випадків. На другому місці - інсульт (9.2%), на третьому респіраторні захворювання (6.9%).

Депутати Підмосков'я на варті здоров'я

Депутати Підмосков'я на варті здоров'я - На засіданні Московської обласної Думи було вирішено направити звернення до Державної Думи.

Московський закон''Про охорону здоров'я''пройшов перше читання у міській Думі

Московський закон''Про охорону здоров'я''пройшов перше читання у міській Думі - 8 липня Мосгордума прийняла в першому читанні законопроект «Про охорону здоров'я в місті Москві ».

Надання психологічної допомоги жителям Москви буде регулюватися відповідним законодавством

Надання психологічної допомоги жителям Москви буде регулюватися відповідним законодавством - У середу закон 'Про психологічної допомоги населенню в Москві' був прийнятий на останньому засіданні Мосміськдуми четвертого скликання. R

Календар медичних подій на 2002 рік

Календар медичних подій на 2002 рік - Шановні відвідувачі нашого сервера. Напередодні нового 2002 пропонуємо Вам розмістити інформацію про відомі Вам медичних події (виставки, конгресси, симпозіуми, семінари та ін.) Інформацію Ви можете додати за допомогою форми календаря медичних подій на нашому сайті або надіслати нам на e-mail postmaster@medlinks.ru

FDA заборонила гомосексуалістам бути донорами сперми

FDA заборонила гомосексуалістам бути донорами сперми - 25 травня в США будуть введені нові правила, згідно з якими донором сперми не може бути чоловік, вступати в статевий контакт з іншим чоловіком за останні 5 років. Таке рішення пояснюють більшою ймовірністю зараження гомосексуалістів ВІЛ-інфекцією в порівнянні з іншими чоловіками.

М. Касьянов заявив, що 2003 рік повинен стати роком впровадження страхових механізмів у сфері охорони здоров'я

М. Касьянов заявив, що 2003 рік повинен стати роком впровадження страхових механізмів у сфері охорони здоров'я - Виступаючи в середу, 19.02.2003, на засіданні колегії Міністерства праці та соціальних відносин, глава уряду підкреслив, що головне завдання обов'язкового медичного страхування - забезпечення гарантованого надання медичної допомоги населенню.

Мерія затвердила план опромінення москвичів

Мерія затвердила план опромінення москвичів - Мерія Москви остаточно затвердила цільову програму 'Підвищення екологічної та епідеміологічної безпеки на міських об'єктах і в місцях масового скупчення людей на основі сучасних технологій ультрафіолетових знезараження води і повітря' на 2005-2007 роки, повідомляє Mosinform.ru. На думку авторів програми, в результаті реалізації цього плану до кінця 2007 року рівень інфекційної захворюваності в Москві знизиться на 8%.

Перше слухання справи про евтаназію в Європейському суді з прав людини

Перше слухання справи про евтаназію в Європейському суді з прав людини - З вимогою дозволити добровільно піти з життя виступає Діана Претт. Вона страждає на хворобу центральної нервової системи. Експерти вважають, якщо еe вимогу задовольнять, це створить прецедент для вирішення аналогічних справ.

Президент взяв під контроль соціальне страхування і нещасні випадки на виробництві

Президент взяв під контроль соціальне страхування і нещасні випадки на виробництві - Президент Росії Володимир Путін підписав Федеральний закон 'Про страхові тарифи на обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на 2003 рік ', повідомляє Regions.ru з посиланням на прес-службу президента.

Уряд РФ в цілому прийняв концепцію реформи обов'язкового медичного страхування

Уряд РФ в цілому прийняв концепцію реформи обов'язкового медичного страхування - 20.02.2003 уряд в цілому прийняв концепцію реформи обов'язкового медичного страхування (ОМС). Одночасно було схвалено проект постанови, яка запустить нову реформу вже в цьому році. Проте не виключено, що реформа залишиться на папері - уряд уникає конкретики при обговоренні ключових положень проекту. R

Повідомлення Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я

Повідомлення Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я - Федеральною службою з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (керівник Хабре Р.У.) спрямовано в регіони інформаційний лист № 1326 /04 від 28 липня 2004 року.

Російська медицина починає підготовку до переходу на 'подушного' принцип фінансування

Російська медицина починає підготовку до переходу на 'подушного' принцип фінансування - До кінця 2002 року департамент економічного розвитку охорони здоров'я, управління фінансами і матеріальними ресурсами МОЗ РФ повинен підготувати пропозиції з перекладу охорони здоров'я на 'подушного' принцип фінансування. Таке рішення в числі інших ухвалила в середу виїзна колегія Міністерства охорони здоров'я РФ, передає з Самари кореспондент Країни.Ru.

Клятву Гіппократа замінять на нову внаслідок 'неактуальність'

Клятву Гіппократа замінять на нову внаслідок 'неактуальність' - Сьогодні лікарська еліта США і Європи оголосила про те, що клятва Гіппократа застаріла. Проіснувавши близько двох з половиною тисячоліть, вона перестала відповідати сьогоднішнім реаліям. Найвпливовіший медичний журнал 'Ланцет' опублікував тези, на яких буде створена нова клятва. Немедичний громадськість схвильована - що тепер чекати хворим від людей у білих халатах?

Зміни у Переліку лікарських засобів для пільговиків

Зміни у Переліку лікарських засобів для пільговиків - Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я Росії № 324 від 02.05.2006 (реєстр. в Мін'юсті Росії № 7840 від 16.05.2006) внесено зміни та доповнення до Переліку лікарських засобів, що відпускаються за рецептами лікаря (фельдшера) при наданні додаткової безкоштовної медичної допомоги окремим категоріям громадян, які мають право на отримання державної соціальної допомоги, затверджений Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ № 601 від 28.09.2005.

Сенат США прийняв Закон про ненароджених жертви насильства

Сенат США прийняв Закон про ненароджених жертви насильства - Сенат США прийняв у четвер Закон про ненароджених жертви насильства, який тепер буде спрямований на підпис президентові США, повідомляє Associated Press. Згідно із законом, якщо жертвою злочину стає вагітна жінка, то постраждалої вважається не тільки вона, але і її ненароджена дитина.

Названо лауреатів Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини

Названо лауреатів Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини - Названі імена лауреатів Нобелівської премії за 2004 рік в області фізіології і медицини. Ними стали американські вчені Річард Ексел (Richard Axel) з Колумбійського університету і Лінда Бак (Linda B. Buck) з Центру дослідження раку в Сіетлі, який розкрив фізіологічні механізми роботи нюхового аналізатора людини.

Правові аспекти телемедицини

Правові аспекти телемедицини - У квітні 2002 р. СПІІ РАН опублікував дослідження 'Правові аспекти телемедицини'. Автори розглядають правові аспекти набирає силу і суспільну значимість явища - телемедицини, що виникла в ході розвитку інформаційних та телекомунікаційних технологій і використання їх в медицині.

Мінпромнаукі планує об'єднати ряд своїх медичних інститутів в холдинг

Мінпромнаукі планує об'єднати ряд своїх медичних інститутів у холдинг - Мінпромнаукі планує об'єднати ряд своїх медичних інститутів у холдинг, очолить який, як передбачається, голова ради директорів страхової компанії 'Жива' Валерій Хайкін. Керівники об'єднуються інститутів дивляться на перспективу створення холдингу без ентузіазму: вони вважають, що 'Жива' зацікавилася нерухомістю наукових установ.

Путін розпорядився знизити податки для інвалідів

Путін розпорядився знизити податки для інвалідів - Володимир Путін закликав уряд не приймати 'огульних рішень' щодо російських організацій та об'єднань інвалідів. Як передає РІА 'Новости', глава держави зустрівся 28 листопада з представниками цих організацій у Кремлі. Мова йшла про інтеграцію інвалідів у суспільстві, створення робочих місць, підвищення якості освіти для інвалідів.

Євросоюз виділив Росії гроші на підготовку сімейних лікарів

Євросоюз виділив Росії гроші на підготовку сімейних лікарів - Європейський Союз приступає до реалізації нового проекту 'Розвиток первинної медичної допомоги в Росії за принципом лікаря загальної практики (сімейного лікаря)', повідомляє РІА 'Новости' з посиланням на представництво Європейської комісії (ЄК) в Росії.

Мінсоцздравразвітія РФ планує посилити вимоги до майбутніх водіям

Мінсоцздравразвітія РФ планує посилити вимоги до майбутніх водіям - Як пише 'Комерсант' з посиланням на директора департаменту організації медичної допомоги та розвитку охорони здоров'я Ольгу Кривоніс, зміниться процедура видачі медичних довідок, а також розшириться список захворювань, при яких буде заборонено водіння автомобіля.

У Москві скорочують кількість державних аптек

У Москві скорочують кількість державних аптек - Голова Комітету охорони здоров'я Москви Андрій Сельцовскій вважає, що кількість столичних державних аптек «було б розумно скоротити майже вдвічі - з 315 до 180». Як заявив у вівторок Сельцовскій, до числа залишилися повинні бути включені окружні аптеки, аптеки, що займаються продажем наркотичних речовин, а також мають рецептурно-виробничого відділу.

У м. Архангельську буде створений Арктичний інститут сімейної медицини

У м. Архангельську буде створений Арктичний інститут сімейної медицини - Міжнародна конференція, присвячена відкриттю Арктичного інституту сімейної медицини, відбудеться в Архангельську 17 - 18.10.2002 р. На конференцію в Архангельськ прибудуть вчені та практикуючі лікарі зі Швеції, Норвегії та Фінляндії. Росію на конференції представлятимуть співробітники Північного державного медичного університету, органів управління охороною здоров'я адміністрацій Архангельської та Мурманської областей, Комі, Карелії та Санкт-Петербурга.

Вручено Нобелівську премію з медицини

Вручено Нобелівську премію з медицини - Британці Сідні Бреннер і Джон Салстон, а також американець Роберт Хорвіц отримали Нобелівську премію з медицини за 2002 рік за відкриття в галузі генетики. Вони досліджували 'процеси генетичного регулювання розвитку внутрішніх органів'.

Держстандарт відклав на місяць введення нових правил сертифікації імпортних ліків

Держстандарт відклав на місяць введення нових правил сертифікації імпортних ліків - Держстандарт відклав на місяць введення нових правил сертифікації імпортних ліків. Тотальна експертиза ввозяться препаратів розпочнеться з 01.12.2002 р. Перспектива ускладнення механізму імпорту змушує учасників ринку запасатися ліками на чорний день. Ввезення фармацевтичної продукції збільшився на 21% і продовжує рости.

Десять людей замерзли в Москві за три дні

Десять людей замерзли в Москві за три дні - Десять людей померли в результаті переохолодження в Москві за минулі три доби, повідомили в понеділок в службі швидкої медичної допомоги столиці.R Такім чином, з початку жовтня загальна кількість жертв холоду в Москві досягло 32 осіб.

Медична діяльність з планування сім'ї та регулювання репродуктивної функції людини

Медична діяльність з планування сім'ї та регулювання репродуктивної функції людини - Кожна повнолітня жінка дітородного віку має право на штучне запліднення та імплантації ембріона.

Поміняйте поліс!

Поміняйте поліс! - У столичних поліклініках йде обмін 'паперових' медичних полісів на більш практичні пластикові. Іде важко і повільно. Чому? Москвичі знають про обмін, але в поліклініки не поспішають - бояться черг. Запускаючи нову систему, страховики розраховували, що за два роки хоч по разок все обов'язково перехворіють.

Підписано постанову уряду, що міняє спосіб розрахунку бюджету з постачальниками ліків для пільговиків

Підписано постанову уряду, що міняє спосіб розрахунку бюджету з постачальниками ліків для пільговиків - 24.03.2005 голова МОЗ Михайло Зурабов повідомив про те, що підписано постанову уряду, змінює спосіб розрахунку бюджету з постачальниками ліків для пільговиків. З появою цього документа у територіальних фондів медстраха більше не залишиться підстав ухилятися від укладання договорів з компаніями, вже поставили в регіони 'у борг' ліків на суму 7 млрд. рублів. R

Московська влада розширюють мережу медичних установ

Московська влада розширюють мережу медичних закладів - У 2002 році в Москві буде відкрито три хоспісу. Про це повідомив журналістам у четвер голова столичного Комітету охорони здоров'я Андрій Сельцовскій. Перше таке установа відкрився на північно-сході столиці. Крім того, цього року в Москві здані в експлуатацію наркологічна клініка на Варшавському шосе на 600 місць, підстанція 'швидкої допомоги' і ряд інших медичних установ.

уральці лікуються фальcіфіцірованнимі ліками

уральці лікуються фальcіфіцірованнимі ліками - уральці лікуються фальсифікованими ліками, повідомляє REGIONS.RU. Тому підтвердження - перевірка 40 тисяч серій лікарських препаратів, що продаються в Свердловській області, яку здійснив Центр сертифікації та контролю за якістю лікарських коштів. З них 10 тисяч серій - були піддані повному хімічному аналізу.

Європейська Комісія підтримала створення стандартів для медичних сайтів

Європейська Комісія підтримала створення стандартів для медичних сайтів - Європейська комісія затвердила плани по введенню мінімальних вимог до якості інформації для сайтів, які розміщують різні відомості та поради на медичні теми. В останні роки, у міру того, як зростала кількість людей, що використали Інтернет для пошуку інформації про хвороби і лікарських препаратах, все частіше стали висловлюватися побоювання, що відомості, розміщені на таких сайтах, не завжди достовірні.

У Росії заборонили консерванти Е216 і Е217

У Росії заборонили консерванти Е216 і Е217 - Головний державний санітарний лікар Росії своєю постановою заборонив використання на території Російської Федерації харчових добавок Е216 і Е217, повідомляється на офіційному сайті Федеральної служби з нагляду в сфері прав споживачів і благополуччя людини (Росспоживнагляд).

Держдума не стала посилювати правила трансплантації органів

Держдума не стала посилювати правила трансплантації органів - Держдума не стала розглядати питання про більш жорсткої законодавчої регламентації питання про трансплантацію органів людини. Палата в середу відхилила в першому читанні і зняла з подальшого розгляду законопроект, внесений членом фракції 'Батьківщина' Олександром Чуєвим, пише 'Газета'.

Держдума відхилила поправки до КК РФ про експерименти на людях

Держдума відхилила поправки до КК РФ про експерименти на людях - Держдума відхилила поправки до Кримінального кодексу РФ, що вводять відповідальність за проведення медичних експериментів на людях без їхньої згоди, повідомляє РИА 'Новости'.

ВООЗ змінює санітарні правила світу

ВООЗ змінює санітарні правила світу - На засіданні міжурядової робочої групи Світової організації охорони здоров'я (ВООЗ), яке пройде з 1 по 12 листопада в Женеві, буде обговорюватися проект поправок до 'Міжнародних санітарних правил' .

Путін створив нове медичне агентство

Путін створив нове медичне агентство - Володимир Путін підписав указ про створення Федерального медико-біологічного агентства. Агентство утворене на базі скасованого Федерального управління медико-біологічних і екстремальних проблем.

МОЗ РФ ухвалив галузеву цільову програму"Швидка медична допомога"на 2003-2007 рр.

МОЗ РФ ухвалив галузеву цільову програму"Швидка медична допомога"на 2003-2007 рр. - Колегія МОЗ РФ прийняла 24.12. 2002 галузеву цільову програму 'Швидка медична допомога' (СМП) на 2003-2007 рр.. Про це повідомила журналістам після засідання колегії заступник міністра охорони здоров'я Тетяна Стуколова.

Уряд стурбований браком йоду в організмах росіян

Уряд стурбований браком йоду в організмах росіян - Необхідність збагачення продуктів харчування мікронутрієнтів, в тому числі йодом, обговорить сьогодні урядова комісія, яка пройде в Будинку уряду під головуванням віце-прем'єра, міністра сільського господарства Олексія Гордєєва. Про це повідомили в апараті міністра.

Незаконний обіг наркотиків у Росії: Рада Федерації прийняла звернення до Уряду РФ

Незаконний обіг наркотиків у Росії: Рада Федерації прийняла звернення до Уряду РФ - Пленарне засідання Ради Федерації прийняло Звернення до Уряду РФ. У ньому парламентарії піднімають питання боротьби з незаконним обігом наркотиків і поширенням наркоманії в Російській Федерації.

ФАС винесла на обговорення законопроект про конфлікт інтересів пацієнтів і фармкомпаній

ФАС винесла на обговорення законопроект про конфлікт інтересів пацієнтів і фармкомпаній - Дві робочі групи за участю представників фармацевтичних компаній і лікарського співтовариства будуть створені для для доопрацювання законопроекту Федеральної антимонопольної служби , покликаного обмежити можливості фармфірм за впливом на медичних працівників. Таке рішення було прийнято на засіданні експертної ради ФАС з розвитку конкуренції в соціальній сфері та охороні здоров'я, повідомляє прес-служба відомства.

Московські власті хочуть ввести добровільну сертифікацію працюють у місті психологів

Московські власті хочуть ввести добровільну сертифікацію працюють у місті психологів - Чиновники стверджують, що хочуть за допомогою цього заходу захистити жителів мегаполісу від шарлатанів.

Учасники саміту''великої вісімки''закликали заснувати Глобальний центр з розробки вакцини проти вірусу імунодефіциту людини

Учасники саміту''великої вісімки''закликали заснувати Глобальний центр з розробки вакцини проти вірусу імунодефіциту людини - Із закликом до заснування Глобального центру з розробки вакцини проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) виступили у четвер на саміті в Сі-Айленді лідери 'великої вісімки'.

Буш заборонив стероїди

Буш заборонив стероїди - Президент США Джордж Буш підписав закон, що забороняє застосування в медицині і спорті стероїдних гормонів - допінгів. У число заборонених потрапили 18 лікарських препаратів. R

Мосгордума прийняла закон, що передбачає страхування лікарів від професійних помилок

Мосгордума прийняла закон, що передбачає страхування лікарів від професійних помилок - Мосгордума прийняла закон «Про охорону здоров'я в місті Москві», що передбачає страхування лікарів від професійних помилок. Передбачається, що страхування буде проводитися за рахунок медустанов.

Володимир Путін підписав постанову''Про одноразову грошовому заохоченні кращих лікарів''

Володимир Путін підписав постанову''Про одноразову грошовому заохоченні кращих лікарів''- Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін підписав постанову 'Про одноразову грошовому заохоченні кращих лікарів ', що засновує урядову премію' Кращий лікар року '.

Донорам дозволили бути холоднокровними

Донорам дозволили бути холоднокровними - Здавати кров дозволили, нарешті, людям із зниженою температурою тіла. Сьогодні набуває чинності наказ МОЗ РФ про внесення змін в діючий порядок обстеження донора крові та її компонентів.

У російських аптеках заборонять продавати БАДи

У російських аптеках заборонять продавати БАДи - Мінздоровсоцрозвитку РФ запропонувало внести до перебуває на розгляді в Держдумі законопроект 'Про звернення лікарських засобів' поправки, які заборонять продавати біологічно активні добавки (БАДи) в аптеках .

Держдума прийняла в 1-му читанні законопроект"Про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2003 рік"

Держдума прийняла в 1-му читанні законопроект"Про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2003 рік ' '- Держдума на пленарному засіданні в п'ятницю, 27.09.2002 прийняла в першому читанні проект закону 'Про бюджет Федерального фонду обов'язкового медичного страхування на 2003 рік'. Законопроект, внесений урядом, передбачає затвердження бюджету фонду на наступний рік.

Вчені відкинули поправки Мінздоровсоцрозвитку до Статуту РАМН

Вчені відкинули поправки Мінздоровсоцрозвитку до Статуту РАМН - Прийнятий сьогодні проект нового Статуту РАМН не містить кількох важливих пунктів, на внесення яких наполягає Міністерство охорони здоров'я і соціального розвитку. Як передає АМІ-ТАСС, про це заявив сьогодні голова статутної комісії РАМН Валерій Биков, виступаючи на загальних зборах Академії. R

Держдума відхилила три альтернативні законопроекти, звільняють ліки і медтехніку від ПДВ

Держдума відхилила три альтернативні законопроекти, звільняють ліки і медтехніку від ПДВ - Депутати Держдуми на пленарному засіданні в середу відхилили три альтернативні законопроекти, що пропонували звільнити від податку на додану вартість (ПДВ) лікарські засоби, вироби медичного призначення та медичну техніку.

Всесвітньою Організацією Охорони здоров'я прийнятий новий Кодекс по боротьбі з курінням

Всесвітньою Організацією Охорони здоров'я прийнятий новий Кодекс по боротьбі з курінням - Згідно з новим Кодексу ВООЗ, у боротьбі з курінням лікарі повинні подати позитивний приклад і самі відмовитися від сигарет.

У Росії заборонять продаж алкоголю особам молодше 21 року

У Росії заборонять продаж алкоголю особам молодше 21 року - Федеральна служба з нагляду у сфері охорони здоров'я (Росздравнадзор) планує здійснити ряд заходів, які спрямовані на те, щоб знизити вживання алкоголю громадянами країни. Про це пише газета 'Час новин'. Ініціативи, розроблені відомством, були представлені на засіданні круглого столу 'Пріоритети державної алкогольної політики' в Раді Федерації.

Лауреати Нобелівської премії 2008 року в області фізіології і медицини

Лауреати Нобелівської премії 2008 року в області фізіології і медицини - Нобелівська премія 2008 року в області медицини і фізіології присуджена німецькому вченому Харальду цур Хаузену і французам Франсуаз Барре-Сінуссі і Люку Монтаньє.

Лужков заборонив генно-модифіковані продукти в школах і дитячих садах

Лужков заборонив генно-модифіковані продукти в школах і дитячих садках - За розпорядженням мера Москви Юрія Лужкова в міських школах і дитячих садах заборонять використовувати продукти, що містять генно-модифіковані компоненти (ГМК), повідомляє АМІ-ТАСС.

Ліки подорожчають на 30%

Ліки подорожчають на 30% - На що відкрився в четвер першому з'їзді фармацевтичних працівників РФ заступник міністра охорони здоров'я РФ Антон Катлінскій підтвердив, що нові правила сертифікації лікарських засобів набудуть чинності з 1 грудня 2002 року. Це значно збільшить витрати виробників. Таким чином, ціни на ліки знову зростуть.

Міноборони РФ посилює вимоги по здоров'ю до призовникам і контрактникам

Міноборони РФ посилює вимоги по здоров'ю до призовникам і контрактникам - Міноборони РФ посилює вимоги по здоров'ю до призовникам і контрактникам. Про це заявив сьогодні журналістам начальник Головного військово-медичного управління Міноборони РФ генерал-майор медичної служби Володимир Шаппо. R

Забороняється здійснювати торгівлю лікарськими засобами на території метрополітену

Забороняється здійснювати торгівлю лікарськими засобами на території метрополітену - З 1 жовтня 2004 року набирає чинності постанова уряду Москви 'Про впорядкування використання території метрополітену і 25-метрової зони наземних вестибюлів станцій і споруд метрополітену ', підписане мером столиці Юрієм Лужковим (РІА« Новини », 27.09.2004).

За відсутність сертифікату виробників ліків будуть судити

За відсутність сертифіката виробників ліків будуть судити - З 15 грудня імпортні та вітчизняні ліки в Росії підлягають обов'язковій сертифікації, заявив заступник міністра охорони здоров'я Антон Катлінскій, за даними РІА' Новости '. Як уже повідомляли 'Mednovosti.ru', з введенням нових правил сертифікації витрати виробників можуть істотно вирости, а з ними піднімуться і ціни.

Російська медицина буде розвиватися по чилійському варіанту

Російська медицина буде розвиватися по чилійському варіанту - Російська медицина буде розвиватися по шляху збільшення частки платних послуг, повідомляє РИА 'Новости'. За зразок може бути взята система охорони здоров'я Чилі, де чверть населення лікується в приватних медичних закладах. Ця схема вже довела свою ефективність.

Путін заборонить лікарям лобіювати інтереси фармкомпаній

Путін заборонить лікарям лобіювати інтереси фармкомпаній - Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував внести зміни до законодавства, які заборонять лікарям лобіювати інтереси фармкомпанії, повідомляє АМІ-ТАСС. З такою пропозицією глава уряду виступив в п'ятницю на нараді з питань розвитку фармацевтичної промисловості.

Лікарі скасували клятву Гіппократа

Лікарі скасували клятву Гіппократа - У вівторок американські та європейські лікарі отримали новий професійний кодекс, який прийшов на зміну клятві Гіппократа. На думку авторів нового документа, текст, запропонований грецьким лікарем ще 2,5 тисячі років тому, абсолютно не відображає реалій сьогоднішнього дня.

Депутати не змогли домовитися, чи варто вносити поправки до закону про лікарські засоби

Депутати не змогли домовитися, чи варто вносити поправки до закону про лікарські засоби - 16.05.2005 на засіданні комітету з охорони здоров'я було вирішено створити робочу групу для доопрацювання поправок до закону «Про лікарські засоби». Таким чином, розгляд проекту поправок на пленарному засіданні, яке повинне було відбутися завтра, переноситься на невизначений термін.

Уряд РФ планує залучити позику у МБРР у розмірі 30 млн. дол. Для фінансування технічного сприяння реформі системи охорони здоров'я

Уряд РФ планує залучити позику у МБРР у розмірі 30 млн. дол. Для фінансування технічного сприяння реформі системи охорони здоров'я - Уряд РФ планує залучити позику у Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) у розмірі до 30 млн. дол. для фінансування проекту 'Технічне сприяння реформі системи охорони здоров'я'. Як повідомляє ДПІ, відповідне розпорядження підписав голова уряду РФ Михайло Касьянов.R

Уряд Росії дозволило хворим сифілісом служити в армії

Уряд Росії дозволило хворим сифілісом служити в армії - Уряд Росії 25 лютого затвердив нове положення про військово-лікарську експертизу. Постанова, яка набере чинності з 1 липня 2003 року, було опубліковане на сайті Уряду РФ 4 березня. R Согласно з цим документом, ріст менше 150 см і вага менше 45 кілограм тепер не є абсолютними протипоказаннями до проходження військової служби.

Підмосков'ї розробило свою програму боротьби зі СНІДом

Підмосков'ї розробило свою програму боротьби зі СНІДом - Мособлдума прийняла програму по боротьбі зі СНІДом, повідомляє РИА 'Новости'. Документ, затверджений депутатами в середу, називається 'Про заходи щодо попередження розповсюдження в Підмосков'ї захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ-інфекції), на 2002-2007 роки'.

Визначені переможці 1-го Всеросійського конкурсу 'Кращий лікар року'

Визначені переможці 1-го Всеросійського конкурсу 'Кращий лікар року' - 11 лікарів з різних регіонів Росії стали переможцями 1-го Всеросійського конкурсу 'Кращий лікар року' .

Підписано угоду про співпрацю між МОЗ Росії та Європейським бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я

Підписано угоду про співпрацю між МОЗ Росії та Європейським бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я - Угода про співробітництво на 2002 - 2003 рр.. Між МОЗ Росії та Європейським бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) підписана в п'ятницю, 22.02.2002 р., в Москві.

Країни ШОС домовилися разом боротися з інфекціями

Країни ШОС домовилися разом боротися з інфекціями - Росія запропонувала країнам Шанхайської організації співпраці (ШОС) спільно боротися з інфекційними захворюваннями і в цілому співпрацювати в галузі охорони здоров'я. Таку заяву зробив у середу 14 жовтня на засіданні ради глав урядів ШОС у Пекіні прем'єр-міністр Росії Володимир Путін.

Єкатеринбург. Дітей з дитячого саду N102 перевіряють на отруєння клофеліном.

Єкатеринбург. Дітей з дитячого саду N102 перевіряють на отруєння клофеліном. - Діти дитячого садка N102, в якому сталося масове отруєння дітей клофеліном, зараз знаходяться в міських медустановах. Четверо з них, хто отримав важке отруєння, знаходяться в реанімації 4-ї дитячої лікарні.

Скасувати сертифікації ліків відкладена до наступного року

Відміна сертифікації ліків відкладена до наступного року - Уряд відклав до 1 січня 2007 року скасування обов'язкової сертифікації лікарських засобів.

Розмір податкових вирахувань на лікування буде збільшений

Розмір податкових вирахувань на лікування буде збільшено - Починаючи з 2007 року в Росії буде збільшено розмір податкових відрахувань, що компенсують витрати на лікування та навчання. Відповідні поправки до Податкового кодексу були схвалені урядом РФ.

Заборгованість по заробітній платі медичним працівникам за минулий тиждень знизилася на 292,5 млн. крб

Заборгованість по заробітній платі медичним працівникам за минулий тиждень знизилася на 292,5 млн. руб - Заборгованість по заробітній платі медичним працівникам в Росії за минулий тиждень знизилася на 292,5 млн. руб. Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я РФ, за даними на 31.10.2002 вона склала 904,2 млн. руб.R

Держдума встановила 10-процентну ставку ПДВ на лікарські засоби і вироби медпризначення

Держдума встановила 10-процентну ставку ПДВ на лікарські засоби і вироби медпризначення - Держдума прийняла в другому читанні законопроект, що встановлює 10-відсоткову ставку податку на додану вартість /ПДВ /для деяких видів ЗМІ, на лікарські засоби і вироби медичного призначення. Як передає кореспондент РІА 'Новости', за прийняття поправок до статей 149, 162, 164 другої частини Податкового кодексу РФ при необхідних 226 голосах проголосували 319 депутатів.

З 1 вересня буде діяти новий галузевий стандарт на фармринку - правила оптової торгівлі лікарськими засобами

З 1 вересня буде діяти новий галузевий стандарт на фармринку - правила оптової торгівлі лікарськими засобами - Наказом МОЗ Росії № 80 від 15.03.02 затверджено галузевий стандарт ОСТ 91500.05.0005-2002 «Правила оптової торгівлі лікарськими засобами». Цей стандарт є обов'язковим для всіх організацій, які здійснюють оптову торгівлю лікарськими засобами, незалежно від форми власності. У дію він вступить з 1 вересня цього року.

Мінздравом РФ буде посилена політика відносно санаторно-курортних установ

Мінздравом РФ буде посилена політика відносно санаторно-курортних установ - Сьогодні з 2,5 мільйонів здравниць більше 80% включають в перелік своїх послуг лікувально-профілактичні заходи, залучаючи клієнта привабливим пропозицією 'і відпочити, і підлікуватися'. Причому найчастіше, щоб догодити всім, обіцяють лікувати максимум захворювань і присвоюють собі додаткові 'зірки'. При цьому буває випадки, коли в номери не подається навіть гаряча вода, не кажучи вже про спеціальні лікувальні процедури.

Медикам знову не платять

Медикам знову не платять - Незважаючи на те, що в більшості територій Росії заробітна плата медичним працівникам виплачується регулярно і заборгованість по заробітній платі не перевищує двох тижнів, у ряді муніципальних утворень заборгованість висока.

Парламент Бельгії обговорює сьогодні закон про евтаназію

Парламент Бельгії обговорює сьогодні закон про евтаназію - Нагадаємо, це прискорення смерті невиліковного хворого з його згоди, щоб припинити його страждання. Вчора, в перший день дебатів, в сенаті розгорілася гостра дискусія. Представники двох християнських партій заявили, що голосуватимуть проти.

Єкатеринбург. Лікарні 'Швидкої допомоги' в місті не буде.

Єкатеринбург. Лікарні 'Швидкої допомоги' в місті не буде. - Єкатеринбург. Лікарні 'Швидкої допомоги' в місті не буде. Зданіе ДКБ 'Швидка медична допомога' буде передано на баланс госпіталю УрВО N354. Зараз будівлю законсервовано, а всі служби 'Швидкої допомоги' переведені в різні лікарні Єкатеринбурга.

Уряд змінив робочий графік лікарів

Уряд змінив робочий графік лікарів - Уряд Росії змінив тривалість робочого дня лікарів, повідомляє РИА 'Новости' з посиланням на Департамент урядової інформації. Постанова уряду передбачає, що графік роботи лікарів буде змінений відповідно до їх видом діяльності і посадою. В урядовій документі медичні працівники поділені на 4 категорії. Згідно кожної з них, лікарі будуть працювати 24, 30, 33 і 36 годин на тиждень.

На зустрічі з Путіним міністр охорони здоров'я Шевченко відмовився займатися медичним страхуванням

На зустрічі з Путіним міністр охорони здоров'я Шевченко відмовився займатися медичним страхуванням - Володимир Путін провів у четвер робочу зустріч з міністром охорони здоров'я Юрієм Шевченко. Міністр повідомив журналістам після зустрічі, що він інформував президента Росії «про етапі проходження диспансеризації дитячого населення» в Росії, яка почалася 15 квітня.

Медики будуть йти на пенсію раніше

Медики будуть йти на пенсію раніше - 4 листопада російський уряд уточнило список професій, представники яких мають право на дострокову пенсію по старості. З'явився шанс на дострокову пенсію і у медиків, повідомляє 'МК' з посиланням на джерело в апараті Білого дому.

Володимир Путін зажадав посилити відповідальність за розповсюдження СНІДу

Володимир Путін зажадав посилити відповідальність за розповсюдження СНІДу - Володимир Путін вважає за необхідне вдосконалити законодавство в сфері боротьби зі СНІДом. Про це президент Російської Федерації заявив сьогодні на засіданні президії Держради, повідомляє АМІ-ТАСС. R

Торгівлю донорськими органами або легалізують, або повністю заборонять

Торгівлю донорськими органами або легалізують, або повністю заборонять - Жінка з Молдови, не маючи можливості прогодувати свою сім'ю, продала одну нирку багатому європейцеві за 3000 доларів - суму, що значно перевищує її річний дохід, але зовсім незначну для покупця.

Балтійські країни підписали новий договір про співробітництво в галузі охорони здоров'я

Балтійські країни підписали новий договір про співробітництво в галузі охорони здоров'я - У п'ятницю, 26.04.2002 р., у Вільнюсі представники Литви, Латвії та Естонії підписали новий договір про співпрацю в області охорони здоров'я, який враховує інтеграцію країн до Європейського Союзу.

Калінінград. Зареєстрована асоціація приватнопрактикуючих лікарів.

Калінінград. Зареєстрована асоціація приватнопрактикуючих лікарів. - У Калінінграді зареєстрована асоціація приватнопрактикуючих лікарів, покликана цивілізувати стихійно виник в ринкових умовах сектор народного охорони здоров'я. Про це заявив голова об'єднання Сергій Верченко.

Заборона на працю іноземців в торгівлі алкоголем і ліками викликана турботою про здоров'я росіян

Заборона на працю іноземців в торгівлі алкоголем і ліками викликана турботою про здоров'я росіян - Заборона на використання праці іноземних громадян в роздрібній торгівлі алкогольними напоями і фармацевтичними товарами продиктований необхідністю охорони здоров'я російських громадян, забезпечення безпеки продукції. Так прокоментували в прес-службі Міністерства охорони здоров'я РФ постанова уряду РФ про заборону в 2009 році праці іноземців в роздрібній торгівлі алкоголем, ліками, а також в торгівлі на ринках.

Сенатори пропонують узаконити процедури лікування рідкісних захворювань восени 2010 року шляхом ухвалення поправок до відповідних законів

Сенатори пропонують узаконити процедури лікування рідкісних захворювань восени 2010 року шляхом ухвалення поправок до відповідних законів - Медики вважають, що політики займаються «словоблудством». Співробітники громадських організацій говорять про складну ситуацію з лікуванням рідкісних хвороб в Росії, яку можуть дозволити лише комплексні заходи. R

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-14 16:59:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-14 07:15:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-14 15:41:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-14 16:19:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-13 11:28:09

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-14 13:10:10

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-14 16:12:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-13 21:54:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-14 09:30:25

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-13 15:28:04

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-14 16:27:11

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-13 17:26:49

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-13 21:04:42

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-14 15:31:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-13 15:23:43

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-13 07:04:37

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-13 15:06:29

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-13 21:43:53

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-14 15:22:02

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-13 16:03:54