Офтальмологія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Роль препарату Докса-Хем ® (добезілат кальцію) у лікуванні діабетичної ретинопатії

Роль препарату Докса-Хем ® (добезілат кальцію) у лікуванні діабетичної ретинопатії - Цукровий діабет (ЦД) є одним з найбільш поширених захворювань, а діабетична ретинопатія займає перше місце серед причин сліпоти та слабкозорістю. Згідно з даними ВООЗ, у даний час загальна кількість хворих на цукровий діабет у світі перевищило 100 млн чоловік (3% населення Землі). Щорічно воно збільшується на 57% і подвоюється кожні 1215 років.

Кожен третій може втратити зір

Кожен третій може втратити зір - Англійські офтальмологи описали нову форму сліпоти, при якій людина практично повністю втрачає кольорового зору, але при цьому зберігає здатність розрізняти предмети. Її причиною виявилося зменшення числа так званих 'колб' - клітин-фоторецепторів, що сприймають колір.

Ефективність, переносимість і зручність застосування очного гелю''Офтагель''у хворих з синдромом сухого ока

Ефективність, переносимість і зручність застосування очного гелю''Офтагель''у хворих з синдромом''сухого очі''- Синдром 'сухого ока' можуть викликати різні фактори, такі як зміни навколишнього середовища, кондиціювання повітря, зниження продукції сльози, уповільнене миготіння, лікарські засоби для системного застосування (наприклад, пероральні контрацептиви, бетаадреноблокатори, антихолінергічні засоби, седативні, антигістамінні препарати ), системні захворювання (наприклад, синдром Шегрена, ревматоїдний артрит), менопауза, і операції на оці носіння контактних лінз.

Офтальмоферон: перспективи подальших досліджень препарату

Офтальмоферон: перспективи подальших досліджень препарату - 23 листопада 2007 року в МНІІ очних хвороб ім. Гельмгольца в рамках Всеросійської науково-практичної конференції «ОФТАЛЬМОІММУНОЛОГІЯ: ПІДСУМКИ І ПЕРСПЕКТИВИ» відбувся сателітний симпозіум, присвячений використанню очних крапель Офтальмоферон в лікуванні інфекційних та запальних захворювань очей.

Британські мікрохірургії приступили до клінічних випробувань методики відновлення зору за допомогою точкового використання радіаційного випромінювання

Британські мікрохірургії приступили до клінічних випробувань методики відновлення зору за допомогою точкового використання радіаційного випромінювання - Про це повідомив британський телеканал 'Скай-ньюс'. Нова техніка грунтується на застосуванні дозованого потоку радіоактивних частинок, що впливає на площу всього в 5,4 мм. R

Контактні лінзи на основі силіконового гідрогелю знижують розвиток кератиту

Контактні лінзи на основі силіконового гідрогелю знижують розвиток кератиту - Новий матеріал для контактних лінз на основі силіконового гідрогелю істотно знижує ймовірність розвитку кератиту, до такого висновку прийшли британські офтальмологи. Особливо такий матеріал корисний для тих, хто, порушуючи рекомендації лікарів, не знімають контактні лінзи на ніч.

Жорсткі лінзи рятують від короткозорості

Жорсткі лінзи рятують від короткозорості - Носіння жорстких контактних лінз дозволяє не тільки поліпшити зір або змінити колір очей, але і уповільнити розвиток короткозорості. До такого висновку прийшли вчені з Університету штату Огайо. R

Вікова втрата зору пов'язана з дефектом двох генів

Вікова втрата зору пов'язана з дефектом двох генів - Три чверті всіх випадків захворювання віковою макулярною дегенерацією пов'язані з дефектом двох генів, повідомляє журнал Nature Genetics. R

Короткозорість залежить від способу життя

Короткозорість залежить від способу життя - Всупереч поширеному переконанню, жителі Азії не мають вродженої схильністю до короткозорості. Епідемія короткозорості в таких регіонах, як Сінгапур і Японія обумовлена змінами в способі життя.

Нові можливості препарату Офтальмоферон

Нові можливості препарату Офтальмоферон - У ФДМ МНІІ очних хвороб ім. Гельмгольца було проведено дослідження терапевтичної ефективності препарату Офтальмоферон у профілактиці та лікуванні ускладнень після Ексимерлазерная рефракційна хірургії рогівки.

Втрата зору, викликана дегенерацією макули, загрожує приблизно 7.3 мільйонам росіян

Втрата зору, викликана дегенерацією макули, загрожує приблизно 7.3 мільйонам росіян - У той час, як багато хто ніколи не чули про вікової дегенерації макули (ВДМ), під загрозою цього захворювання, що приводить до втрати зору, перебуває кожен 20й росіянин. З 7.3 мільйонів росіян, що знаходяться в групі ризику, більш ніж 2.3 мільйона страждають ВДМ. Про це свідчать розрахунки, засновані на міжнародному науковому аналізі. Ще більші побоювання викликає той факт, що за наступні 5 років кількість росіян, які страждають цим захворюванням, може зрости до 3.9 мільйонів.

Особливості розвитку глаукоми у молодому віці

Особливості розвитку глаукоми у молодому віці - У 83% пацієнтів з глаукомою молодого віку діагностована артеріальна гіпотонія, а захворювання характеризується невираженою клінічною картиною, до такого висновку прийшли Т. К. Ботабекова і Г . А. Мамекова (Казахський НДІ очних хвороб, Алмати) обстеживши 24 пацієнти з первинною глаукомою у віці від 11 до 40 років.

Анатомічні особливості підбору окулярів

Анатомічні особливості підбору окулярів - Велика кількість порад з підбору оправ направлена на створення певного іміджу людини, при цьому консультанти часто орієнтуються на останні віяння моди. Але оскільки мода мінлива, то ці поради з часом втрачають свою актуальність. Однак є «статичні» чинники, які завжди потрібно враховувати при підборі оправ, - це анатомічні особливості черепа людини.

Очі повідають про всі хвороби

Очі повідають про всі хвороби - Як швидко і безболісно отримати повні дані про стан здоров'я та особливості організму людини? На це питання знайшли відповідь російські вчені. За їх словами, всю необхідну інформацію можна дізнатися, грамотно глянувши пацієнтові в очі. Спеціальна комп'ютерна програма допомагає навіть розрахувати періоди часу, в які підвищений ризик отримання травм. R

Контактні лінзи нового покоління. Що це таке?

Контактні лінзи нового покоління. Що це таке? - Контактні лінзи коректують зір, як і окуляри, даючи гарне периферичний бачення при незначному спотворенні. Оскільки лінзи не запотівають і не випадають, вони зручні при активному способі життя, а також для тих, хто дуже стурбований своєю зовнішністю. Поговоримо трішки про переваги і недоліки різних контактних лінз.

Клініка туберкульозних уражень заднього відділу ока

Клініка туберкульозних уражень заднього відділу ока - Захворюваність на туберкульоз в РФ в останньому десятилітті зберігається на високому рівні. У 2000 р. офіційний показник захворюваності дорівнює 90,7, а показник смертності 20,4 на 100000 населення. Серед туберкульозних захворювань органа зору найбільш часто зустрічаються увеіти і хоріоретініти, що нерідко призводять до тривалої втрати працездатності та інвалідизації хворих.

Живильні речовини, необхідні для хворих з катарактою

Живильні речовини, необхідні для хворих з катарактою - Проведено огляд даних літератури про поживних речовинах, які надають сприятливий ефект у хворих на глаукому.

Підприємства оптики: як грамотно організувати роботу?

Підприємства оптики: як грамотно організувати роботу? - Організація підприємства оптики в наш час вимагає не тільки освоєння технологій виготовлення оптичної оптики та вивчення офтальмології, але й економічних, маркетингових, управлінських і інших знань.

Свинець викликає катаракту

Свинець викликає катаракту - Свинець - надзвичайно токсичний метал, він накопичується в кістках скелета і викликає достатньо важкі отруєння. Американські медики встановили зв'язок між рівнем свинцю в організмі, і частотою захворювань катарактою, до цих пір медики не знали про його здатність провокувати катаракту.

Очні інфекції

Очні інфекції - Основну групу звернулися з раптово виникли так званим 'синдромом червоного ока' складають хворі з очної інфекцією. У цілому запальні ураження очей інфекційної і рідше неінфекційної природи відносяться до числа найбільш поширених захворювань.

Антибактеріальні очні краплі Нормакс в офтальмологічній практиці

Антибактеріальні очні краплі Нормакс в офтальмологічній практиці - Ера антибіотиків почалася близько 70 років тому, після відкриття пеніцилінів. За цей короткий проміжок часу антибіотики міцно увійшли в арсенал медикаментозних засобів, що застосовуються в терапії та хірургії. Разом з тим, при застосуванні цієї групи препаратів, лікарі зіткнулися з низкою проблем, однією з яких є вироблення резистентності мікроорганізмів по відношенню до дії антибіотиків. З огляду на ці обставини, в даний час посилення інтенсивності антибактеріальної терапії відбувається в основному в двох напрямках: отримання нових ефективних антибіотиків і розробка методик, що забезпечують максимальну активність препаратів у вогнищі інфекції для ліквідації збудника.

Діагностика та лікування синдрому <сухого ока> у хворих, які отримують b-адреноблокатори

Діагностика та лікування синдрому <сухого ока> у хворих, які отримують b-адреноблокатори - Проблема діагностики та лікування хворих з синдромом 'сухого ока' ( ССД) на грунті систематичного місцевого застосування очних крапель на основі b-адреноблокаторів, перманентно використовуються в медикаментозному лікуванні хворих на глаукому, продовжує залишатися актуальною протягом останніх років [1, 2].

Промивання контактних лінз у водопровідній воді може закінчитися сліпотою

Промивання контактних лінз у водопровідній воді може закінчитися сліпотою - Дослідники з очному госпіталі Мурфілда у Великобританії виявила, що в деяких районах Європи (і в тому числі - Англії) досить ризиковано носити контактні лінзи. Справа в тому, що у водопровідній воді мешкає амеба acanthamoeba keratitis (АК). Цей простий мікроорганізм викликає якусь подобу коньюнктівіта, який набагато частіше звичайного запалення слизової оболонки очей приводить до сліпоти.

Засіб для очищення контактних лінз виявилося небезпечним для зору

Засіб для очищення контактних лінз виявилося небезпечним для зору - У США засіб для очищення контактних лінз, що випускається Bausch & Lomb, вилучається з аптек у зв'язку з що міститься в ньому рідкісної інфекцією , яка може стати причиною сліпоти.

Космічна медицина вирішує земні проблеми

Космічна медицина вирішує земні проблеми - Учені, що займаються розробками в галузі космічної медицини, запропонували ще одне рішення проблеми погіршення зору. Співробітник Хьюстоновского університету Алекс Ігнатьєв запропонував оригінальну модель штучної ретиніт, створену на основі заміни клітин очного яблука ... клітинами, отриманими з сонячної матерії, які здатні конвертувати світло в образи, розпізнавати і розуміти мозком людини.

Cтволовие клітини з очей трупів можуть знайти друге життя

Cтволовие клітини з очей трупів можуть знайти друге життя - Бренда Коліс (Brenda Coles) і її колеги з університету Торонто (University of Toronto) довели, що стовбурові клітини сітківки ока , пересаджені в інший організм, можуть перетворитися в клітини-фоторецептори. Це відкриття дає нові перспективи в лікуванні порушень зору.

Статеві стероїди, відіграють важливу роль у підтримці гомеостазу поверхні ока

Статеві стероїди, відіграють важливу роль у підтримці гомеостазу поверхні ока - На рогівці, епітелії кон'юнктиви та мейбоніевих залозах є естрогенових і андрогенового рецептори. Поверхня очі - складний комплекс взаємодіючих структур. Будь-яка дисфункція призводить до порушення її гомеостазу та розвитку так званого 'сухого ока', це своєрідний хронічний запальний процес, його частота збільшується з віком, особливо у жінок.

Горизонт''рятує зір

Горизонт''рятує зір - В суботу, 11 березня група фахівців очного центру Gemini в місті Злін, Чехія, вперше в світі використовувала при операції новий пристрій Horizon ('Горизонт'). Воно застосовується для лазерної корекції проблем із зором.

Нова методика в 20% випадків дозволяє відновити зір хворих макулопатіей

Нова методика в 20% випадків дозволяє відновити зір хворих макулопатіей - Рим. Фотодинамічна терапія, або лікувальний світло. Дані, опубліковані вчора 'Фондом офтальмологічних досліджень ім. Біетті 'після трьох років застосування нового методу лікування хвороб очей, говорять самі за себе. Більш ніж у 75% пацієнтів після фотодинамічної терапії вдалося зупинити дегенеративних макулопатію і не допустити погіршення зору.

Знайдений новий підхід до регенерації сітківки

Знайдений новий підхід до регенерації сітківки - У дослідах на акваріумні рибки даніо реріо було виявлено, що в очах знаходяться особливі клітки, що дозволяють сітківці регенерувати й відновлювати зір навіть після серйозних пошкоджень. Вчені вважають, що ці клітини - вони називаються «мюллеровскіе гліальні клітини» - допоможуть регенерувати пошкоджену сітківку і в людей. R

Глаукома. Просто про складне

Глаукома. Просто про складне - Вам (або комусь з Ваших родичів, друзів) поставили діагноз: глаукома? Ви і раніше чули цю назву, але не вникали - все це було далеко від Вас. Зараз же хочеться дізнатися, що вам загрожує насправді, чому це торкнулося Вас, і що ж робити?

Очкові лінзи для спорту

Очкові лінзи для спорту - Спортивні окуляри з лінзами коригуючі потрібні не тільки професіоналам, але і тим людям, які після роботи, у вихідні або під час відпустки грають у теніс, гольф, бадмінтон, займаються плаванням або їздою на велосипеді.

Пасивне куріння може приводити до сліпоти

Пасивне куріння може приводити до сліпоти - Пасивне куріння збільшує вірогідність появи у людини однією з найпоширеніших причин сліпоти, свідчить тільки що проведене дослідження.

Часте вживання червоного м'яса небезпечно для очей

Часте вживання червоного м'яса небезпечно для очей - Годуйте чоловіків червоним м'ясом, але не перегодовувати - це може призвести до сліпоти. Учені з Австралії спробували знайти зв'язок між надмірним вживанням червоного м'яса і ранньої втрати зору. Виявилося, що вживання цього продукту більше 10 разів на тиждень небезпечно для очей.

Ожиріння підвищує ризик очних захворювань

Ожиріння підвищує ризик очних захворювань - Вчені з ізраїльського Центру офтальмології 'Шиба' з'ясували, що ожиріння підвищує ризик розвитку очних захворювань, в тому числі, атрофії зорового нерва, катаракти та глаукоми.

Сучасні уявлення про патогенез аутоімунних увеїтом

Сучасні уявлення про патогенез аутоімунних увеїтом - При увеїт, що мають аутоіммунну природу, очей залучений у хронічний запальний процес, етіологія якого найчастіше залишається невідомою. Причинами Інтраокулярна запалення, що приводить до розвитку аутоімунного увеїту, можуть бути будь-які класи мікроорганізмів, включаючи Toxoplasma gondii, цитомегаловірус, вірус простого герпесу (Кацнельсон і Танковскій, 1998; Streilein, 2001).

Винайдені контактні лінзи, які виправляють зір під час сну

Винайдені контактні лінзи, які виправляють зір під час сну - Ортокератологія - нова методика поліпшення зору. У США винайдені лінзи, які коригують форму рогівки під час сну. Процедура розроблена для бажаючих відмовитися від окулярів або стандартних контактних лінз.

Вивчення фармакокінетики прямих нейропротекторів, застосовуваних у хворих глаукомою

Вивчення фармакокінетики прямих нейропротекторів, застосовуваних у хворих глаукомою - Останніми роками приділяється величезна увага розвитку методів нейропротекторну терапії глаукоми. В. М. Алексєєв виділяє два препарати надають пряме нейропротекторну дію у хворих глаукомою бетаксолол і супероксддісмутаза (СОД) [1]. R

Раціональне ведення післяопераційного періоду у офтальмології

Раціональне ведення післяопераційного періоду у офтальмології - Раціональне ведення післяопераційного періоду представляє важливу проблему в сучасній офтальмології. Його метою є попередження виникнення ранніх і пізніх ускладнень, серед яких найбільш серйозними є розвиток запалення і приєднання бактеріальної інфекції. Метою нашої роботи було дослідження застосування ряду антибактеріальних і протизапальних препаратів, в післяопераційному періоді після внутрішньоочних хірургічних втручань. Ми розглянули можливості застосування таких препаратів як гаразон, гараміцін, нетроміцін, целестон і Дипроспан.

13 листопада - Міжнародний день сліпих

13 листопада - Міжнародний день сліпих - Сьогодні виповнюється 262 роки з дня народження Валентина Гаюї /1745-1822 /, французького педагога, творця методів навчання сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я /ВООЗ /з 1984 року цей день відзначається як Міжнародний день сліпих.

Стовбурові клітини вилікують зір

Стовбурові клітини вилікують зір - Стовбурові клітини сітківки ока, пересаджені в інший організм, можуть перетворитися в клітини-фоторецептори, доку Бренда Коліс і її колеги з університету Торонто. Це відкриває нові перспективи в лікуванні порушень зору.

Кольорові контактні лінзи: ціна уявної краси очей

Кольорові контактні лінзи: ціна уявної краси очей - Рогівка і колір очей у кожної людини індивідуальний, саме через них йде надходження інформації в мозок. Нещодавно вченими було встановлено, що контактні лінзи негативним чином позначається на роботі головного мозку.

Про показаннях до вітректомії при посттравматичної патології очного дна

Про показаннях до вітректомії при посттравматичної патології очного дна - Травма органу зору посідає одне з провідних місць серед причин інвалідності по зору. При цьому більше половини випадків втрати зору пов'язане з травматичною патологією очного дна, такою як: набряк і ішемія сітківки, розриви і відриви сітківки від зубчастої лінії, відшарування сітківки і судинної оболонки, пре, інтра і субретинальної крововиливи, токсичні і посттравматичні дистрофічні зміни сітківки, проліферативна вітреоретінопатія, наявність чужорідних тіл на очному дні та інші види посттравматичних змін

Клітинна терапія у відновленні зору

Клітинна терапія у відновленні зору - Рогівка і сітківка ока є критичними елементами нашої системи зору. Якщо стовбурові клітини навколо рогової оболонки або фоторецептори сітківки - внаслідок впливу хімічних агентів, генетичних розладів або вікових змін - гинуть, людина втрачає зір.

Види відкладень, що виникають на контактних лінзах

Види відкладень, що виникають на контактних лінзах - Однією з причин, через які люди з часом відмовляються від носіння контактних лінз, є виникнення на лінзі різних відкладень, які можуть викликати почуття дискомфорту або ж призвести до серйозних ускладнень, таких як, наприклад, папілярний кон'юнктивіт. В області профілактики і боротьби з відкладеннями накопичений великий досвід, і його застосування допомагає скоротити число відмов від носіння лінз.

Комп'ютер

Комп'ютер - причина глаукоми - Цього року російські офтальмологи провели дослідження причин розвитку глаукоми. Глаукома, яка пов'язана з пошкодженням зорового нерва, у багатьох випадках може призвести до втрати зору.

Правда про контактні лінзи. Чому використовуються контактні лінзи?

Правда про контактні лінзи. Чому використовуються контактні лінзи? - Сучасні контактні лінзи є гідною альтернативою традиційним засобам корекції. Комфортні при носінні і легкі у догляді, контактні лінзи змінили на краще життя мільйонів людей, які потребують корекції зору.

Вчені з'ясували, як недолік вітамінів B9 і С шкодить зору

Вчені з'ясували, як недолік вітамінів B9 і С шкодить зору - Виявлено негативний вплив амінокислоти гомоцистеїну на зір. Вчені з медичного коледжу Джорджії показали негативну дію високого рівня амінокислоти на судини і клітини сітківки.

Лінзи для роботи

Лінзи для роботи - За оцінкою засобів масової інформації, сьогодні число користувачів Інтернету в нашій країні становить 2 мільйони чоловік, а в найближчі десять років воно збільшиться у вісім разів. І це значить, що кількість людей, що страждають різними проявами комп'ютерного зорового синдрому (КЗС - CVS), різко зросте. Чи знаєте ви про спеціальні очкових лінзах та покриттях, які випускають провідні світові та вітчизняні виробники?

Безконтактний і бескапельное визначення рефракції

Безконтактний і бескапельное визначення рефракції - Зниження гостроти зору не дозволяє бачити світ у всьому багатстві його фарб. Але не всі знають, що гарний зір забезпечуються не тільки функцією сітківки, зорового нерва, а й оптичною системою ока. У більшості випадків (70%), зниження гостроти зору обумовлено саме расфокусіровкой оптики очі.

Сучасні напрямки медикаментозного лікування непроліферативної діабетичної ретинопатії

Сучасні напрямки медикаментозного лікування непроліферативної діабетичної ретинопатії - За останні 50 років у діагностиці та лікуванні діабетичної ретинопатії були досягнуті великі успіхи. Тим не менше вона залишається основною причиною сліпоти серед осіб працездатного віку в економічно розвинених країнах.

Роль судинного фактора в патогенезі глаукоматозной оптичної нейропатії

Роль судинного фактора в патогенезі глаукоматозной оптичної нейропатії - В даний час більшістю дослідників загальновизнана теорія поліетіологічність первинної глаукоми. Протягом багатьох років це захворювання визначалося як специфічна оптична нейропатія з екскавації та атрофією зорового нерва і з характерними змінами полів зору. Ці зміни незмінно зв'язувалися з підвищеним внутрішньоочним тиском.

Гамма-глобулін ефективний для лікування коньюктівіта

Гамма-глобулін ефективний для лікування коньюктівіта - Вчені з Університету Пітсбурга (США) знайшли нове показання для застосування гамма-глобуліну. Виявилося, що препарат вкрай ефективний для лікування коньюктівіта.

Електрофізіологічні та психофізичні методи дослідження в ранній діагностиці глаукоми (огляд літератури)

Електрофізіологічні та психофізичні методи дослідження в ранній діагностиці глаукоми (огляд літератури) - У даний час поняття глаукома включає в себе значну групу захворювань очей, об'єднаних спільним глаукомного синдромом, в який входить: підвищення ВГД вище толерантного і оптична нейропатія, що виявляється атрофією зорового нерва з екскавації і характерними змінами зорових функцій.

Як естрогени впливають на наші очі?

Як естрогени впливають на наші очі? - До цих пір не ясно, чи чинить вплив замісна гормонотерапія на кровотік у сітківці.

Перевтома очей від комп'ютера знижується за допомогою дзеркала

Перевтома очей від комп'ютера знижується з допомогою дзеркала - Австралійський винахідник Стівен Еттвуд розробив АйМейт для зменшення навантаження на очі. АйМейт, комп'ютерне дзеркало, встановлюється на комп'ютерному моніторі зверху і дає ширококутний огляд офісу позаду вас.

У боротьбу з короткозорістю включається лінза-імплантат

У боротьбу з короткозорістю включається лінза-імплантат - Американське Управління з контролю над харчовими продуктами і медикаментами (FDA) схвалило нову імплантує в око лінзу, розроблену для людей із сильною короткозорістю.

захищають очі від яскравого сонця

захищають очі від яскравого сонця - Вирушаючи до синього моря або хоча б на міський пляж, ми зазвичай пам'ятаємо про те, що потрібно взяти з собою крем для засмаги та легку панамку, що захищають від сонячних опіків і сонячних ударів. Але мало хто згадує про необхідність захищати від яскравого сонця не лише шкіру, але і очі ...

Обережно! Декоративні контактні лінзи

Обережно! Декоративні контактні лінзи - Посадові особи федеральних органів охорони здоров'я попереджають американців не використовувати декоративні контактні лінзи як частину костюмів на свято Хелоуін (Halloween), інші костюмовані свята.

Робота за комп'ютером призводить до глаукомі

Робота за комп'ютером призводить до глаукомі - Постійна робота за монітором комп'ютера є одним з факторів, що провокують розвиток важкого захворювання очей - глаукоми. Про це повідомили офтальмологи з Японії.

Діабетична ретинопатія

Діабетична ретинопатія - Цукровий діабет (ЦД) - важке захворювання, часто призводить до інвалідності та смерті. Його лікування є одним із пріоритетних завдань сучасної світової медицини.

латанопросту (Ксалатан) у лікуванні глаукоми

латанопросту (Ксалатан) у лікуванні глаукоми - Гіпотензивна лікування глаукоми є однією з найбільш важливих проблем сучасної офтальмології. Близько 60% хворих постійно використовують гіпотензивні препарати з тією чи іншим ступенем успіху. Тим не менш, незважаючи на всі успіхи фармацевтики, лазерного та хірургічного лікування, в світі кожну хвилину один хворий глаукомою безповоротно втрачає зір. Загальна кількість сліпих від глаукоми перевищує 10 мільйонів чоловік.

Первинна відкритокутова глаукома: патогенез і принципи лікування

Первинна відкритокутова глаукома: патогенез і принципи лікування - Первинна відкритокутова глаукома (ПВКГ) - одна з головних причин слабкозорістю і сліпоти серед населення. Її поширеність збільшується з віком. Так, в 40-45 років ПВКГ страждає 0,1% населення, в 50-60 років - 1,5-2%, в 75 років і старше - близько 10%. Це вказує на важливу роль інволюційний процесів у виникненні та розвитку захворювання.

Нові контактні лінзи випускають ліки в очі

Нові контактні лінзи випускають ліки в очі - Сінгапурські учені з Інституту біоінженерії і нанотехнологій (Institute of Bioengineering and Nanotechnology - IBN) створили контактні лінзи, які випускають в очі дози лікарських препаратів для лікування захворювань, на кшталт глаукоми.

Московські офтальмологи обговорили проблему серйозного захворювання очей

Московські офтальмологи обговорили проблему серйозного захворювання очей - 28 жовтня в Москві в залі Павла Слободкіна відбулася науково-практична конференція Департаменту охорони здоров'я міста Москви «Вікова макулярна дегенерація». Дане захворювання є провідною причиною сліпоти у старшому віці. У Росії з'явився новий комбінований препарат, що дозволяє уповільнити прогресування цього захворювання очей і навіть покращити гостроту зору хворих.Постійне застосування спеціального комплексу антиоксидантів дозволяє попереджати і сповільнювати розвиток недуги: численні дослідження впевнено свідчать про ефективність та безпечність цього методу.

Класифікація та клінічна оцінка увеїтом

Класифікація та клінічна оцінка увеїтом - Існують різні класифікації увеїт, але перевага віддається класифікації, побудованої на анатомічному принципі

Офтальмологи обговорять проблему серйозного вікового захворювання очей

Офтальмологи обговорять проблему серйозного вікового захворювання очей - 28 жовтня в Москві в залі Павла Слободкіна відбудеться науково-практична конференція «Вікова макулярна дегенерація». Захід пройде під егідою Московського товариства офтальмологів.

Імунологічні і імуногенетичні особливості увеїтом при синдромі Фогта-Коянагі-Харада

Імунологічні і імуногенетичні особливості увеїтом при синдромі Фогта-Коянагі-Харада - У розвитку увеїтом провідна роль належить аутоімунним реакціям, обумовленим генетичним статусом хворого. Виявлення антитіл до меланоцитах і виявлення в високому титрі антитіл до зовнішніх сегментами фоторецепторів і мюллеровскім клітинам у хворих з активним увеїтом при синдромі Фогта-Коянагі-Харада, на думку багатьох авторів, є пусковим механізмом у розвитку аутоімунної реакції

Хронічні алергічні кон'юнктивіти: клінічні форми, нові засоби терапії

Хронічні алергічні кон'юнктивіти: клінічні форми, нові засоби терапії - Алергічні кон'юнктивіти - це запальна реакція слизової оболонки ока - кон'юнктиви на звичайні зовнішні фактори, що не викликають запальної реакції у інших людей

LASIK: добре для багатьох, але не для всіх

LASIK: добре для багатьох, але не для всіх - Американська Академія офтальмології (ААО) у січневому номері журналу Ophthalmology публікує доповідь, присвячену процедурою лазерної корекції зору - LASIK.

Тривале вживання стероїдних аерозольних препаратів може сприяти виникненню катаракти

Тривале вживання стероїдних аерозольних препаратів може сприяти виникненню катаракти - Тривале вживання стероїдних аерозольних препаратів, якими користуються для купірування нападів бронхіальної астми, може сприяти виникненню катаракти. Це попередження міститься в статті англійських очних лікарів, яка опублікована в 'British Journal of Ophthalmology'.

Новий метод комп'ютерної кампіметрії в практиці офтальмолога

Новий метод комп'ютерної кампіметрії в практиці офтальмолога - Неможливо собі уявити офтальмологію останнього десятиліття без автоматизованого дослідження поля зору клінічного стандарту у визначенні стану зорових функцій. Найпоширеніші периметри, що дозволяють всебічно досліджувати поле зору при різних захворюваннях аналізатор поля зору Humphrey (Humphrey Instruments Inc., USA) і Octopus (Interzeag AG, Switzerland).

Ультрафіолет викликає катаракту

Ультрафіолет викликає катаракту - Опромінення морських свинок ультрафіолетом (320-400 нм) низької інтенсивності (в 10 разів слабкіше сонячного світла на широті Нью-Йорка) протягом 4-5 місяців викликає утворення катаракти. Необхідно підкреслити, що 4 - 5 місяців життя морської свинки приблизно еквівалентні 11-12 рокам життя людини.

Космічне проміння - причина катаракти

Космічне проміння - причина катаракти - Як сітчаста оболонка ока на будь-яке зовнішнє роздратування відповідає светоощущеніем, так і у кришталика відповідь на будь-яке ушкоджуючу дію один - це помутніння, тобто розвиток катаракти.

Штучна сітківка: через 3 роки вже в клінічній практиці

Штучна сітківка: через 3 роки вже в клінічній практиці - Багато читали інтерв'ю з Робертом Фрайтасом, в якому він передбачав імплантацію безлічі нанопристроїв в сітківку ока для імітації зору в реальному часу для сліпих людей: «нанороботів також зможуть обмінюватися даними з живими клітинами, включаючи нервові клітини.

Будова очі

Будова очі - Людина бачить завдяки тому, що у нього є так звані зорові аналізатори. Таких зорових аналізаторів - два, і кожен складається з трьох частин

Поради людині, що замовляють окуляри

Поради людині, що замовляють окуляри - Сподіваємося, що публікуються на цій сторінці поради професора Ю. З. Розенблюм виявляться корисними для вас і допоможуть грамотніше зробити свій вибір.

Особливості маркування оправ, що містять дорогоцінні метали

Особливості маркування оправ, що містять дорогоцінні метали - У цій статті нам би хотілося звернути увагу на деякі, може бути, не всім відомі, особливості маркування оправ, що містять дорогоцінні метали.

12 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою

12 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою - Сьогодні у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою, який проводиться з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми /WGA /і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою /WGPA /. У Росії цей день відзначається в третій раз.

Торичні контактні лінзи для корекції астигматизму

Торичні контактні лінзи для корекції астигматизму - При астигматизмі поверхню рогівки ока нагадують не кулю, а скоріше м'яча для регбі (або диню) (читай статтю «Астигматизм»). Кривизна такий рогівки (а, отже, і її переломлююча сила) не однакова в різних її секторах.

Методика покращення зору

Методика покращення зору - 100% результат - Дана методика належить М. Норбекова, і заснована на його книзі 'Досвід дурня або ключ прозріння. Як позбутися від окулярів 'Мені присилали багато листів з цього питання і у свій час я сам лікував зір у міопіков спільно з одним фахівцем - лікарем-офтальмологом. Тому можу з упевненістю сказати, що маю достатній практичний досвід щодо поліпшення зору.

Російські офтальмологи навчилися робити малотравмірующіе операції і тривало зберігати донорські матеріали

Російські офтальмологи навчилися робити малотравмірующіе операції і тривало зберігати донорські матеріали - Методики унікальних хірургічних операцій у галузі офтальмології представили сьогодні на науково-практичній конференції 'Федоровські читання' фахівці МНТК 'Мікрохірургія ока' імені Святослава Федорова.

Лазерна хірургія очі. Чи є ризик?

Лазерна хірургія очі. Чи є ризик? - Про лазерної хірургії нині рассказиают легенди, причому протилежного властивості. Багато людей, пристрасно бажаючи позбутися від короткозорості або далекозорості, не вирішуються вдатися до послуг хірурга. Наскільки грунтовні їх страхи? На цей животрепетне питання відповідає людина, що знає про лазерні операціях чи не більше за всіх на планеті, - організатор і керівник московського Міжнародного центру охорони зору, професор Ігор Борисович Медведєв, засновник нової галузі в офтальмології - рефракційної кератопластики - у нашій країні.

Діагностика найбільш поширених захворювань століття

Діагностика найбільш поширених захворювань століття - Вмедіцінской практиці часто зустрічаються захворювання вік, з якими лікар загальної практики може впоратися самостійно. Умовно їх поділяють на три великі групи: запальні та інфекційні захворювання, доброякісні та злоякісні пухлини і деформації століття

Журнал''Офтальмологія''

Журнал''Офтальмологія''- Головний редактор і Редакційна рада наукового журналу «Офтальмологія», видаваного підрозділом Міжнародне інформаційне агентство «Новий погляд» (ЗАТ МНІОК «НОВИЙ ПОГЛЯД»), раді повідомити Вам про новий формат журналу, що відображає всі розділи сучасної офтальмології.

Вікова макулярна дегенерація. Питання патогенезу, діагностики та лікування

Вікова макулярна дегенерація. Питання патогенезу, діагностики та лікування - Вікова макулярна дегенерація (ВМД) характеризується незворотним прогресуючим ураженням центральної фотоактивних зони сітківки і є однією з нозологічних форм, найбільш часто викликають втрату зору серед населення розвинених країн світу.

Травми очей: перша допомога

Травми очей: перша допомога - Ніхто не буде сперечатися, що вдаритися коліном і зашкодити око - поняття не співставні. Друге набагато небезпечніше й часом спричиняє за собою куди більш серйозні наслідки, ніж синці або шишки. R

Катаракта - не проблема! Не хвилюватися і не панікувати!

Катаракта - не проблема! Не хвилюватися і не панікувати! - Про те, як повернути гарний зір при цьому захворюванні, розповідає Ірина Василівна Давидова, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, фахівець Клініки лазерної мікрохірургії ока р. Красноярська.

Завчасні прийом вітамінів і цинку оберігає від старечої сліпоти

Завчасні прийом вітамінів і цинку оберігає від старечої сліпоти - Вікова макулярна дегенерація є найчастішою причиною сліпоти у літніх людей. Виявляється, прийом препаратів містять вітаміни С, Е, бета каротин у поєднанні з оксидом цинку (чи терапія тільки одним цинком) здатні запобігти розвитку сліпоти у старечому віці або істотно сповільнити її розвиток.

Вітчизняні офтальмологи розробили лазерну установку, яка не поступається зарубіжним аналогам

Вітчизняні офтальмологи розробили лазерну установку, яка не поступається зарубіжним аналогам - Ярославські офтальмологи зробили прорив в російській медицині. Вперше в нашій країні з'явилася вітчизняна ексимерний лазерна установка, розроблена нашими вченими-медиками і не поступається зарубіжним аналогам. R

Можливість ефективного відновлення та стабілізації зорових функцій при спазмі акомодації і міопії середнього і високого ступеня у водіїв автотранспорту

Можливість ефективного відновлення та стабілізації зорових функцій при спазмі акомодації і міопії середнього і високого ступеня у водіїв автотранспорту - В даний час автомобільний транспорт перетворився в одну з важливих галузей народного господарства. Разом з тим його інтенсивний розвиток зумовило виникнення низки складних проблем.

Американські офтальмологи розвінчали найпоширеніші міфи про дитячий зір

Американські офтальмологи розвінчали найпоширеніші міфи про дитячий зір - Багато батьків виросли з чітким усвідомленням деяких медичних тверджень про дитячий здоров'я, які насправді можуть бути застарілими або навіть невірними. Експерти дитячої лікарні Лос-Анджелеса /США /проаналізували п'ять найпоширеніших переконань про здоров 'я дитячого зору і довели, що вони насправді є всього лише міфами.

Комп'ютер мій - ворог мій?

Комп'ютер мій - ворог мій? - З кожним днем персональні комп'ютери все більше і більше входять у наше повсякденне життя. За даними репрезентативного загальнонаціонального опитування компанії «GfK», у Росії в листопаді 2001 року близько 9% респондентів від 16 років і старше або члени їхніх родин мали вдома персональні комп'ютери. В абсолютних цифрах це означає, що більше 10 млн дорослих жителів Росії мають будинки комп'ютерами.

Штучна сітківка нітрохи не гірше звичайного

Штучна сітківка нітрохи не гірше звичайного - Англійські вчені розробили унікальний апарат, здатний практично повністю відновити сліпому людині зір. Новий пристрій, створене в Стенфордському Університеті, представляє собою імплантований чіп, який грає роль штучної сітківки. Він сприймає світлові імпульси і виділяє біологічно активні речовини (нейромедіатори), які стимулюють нервові клітини очі - тобто працює за тим же принципом, що і природна сітківка людини.

Методи лікування ішемічних станів зорового нерва і сітківки

Методи лікування ішемічних станів зорового нерва і сітківки - В даний час відзначається значне зростання кількості людей працездатного віку, що страждають на гіпертонічну хворобу, атеросклероз, ІХС та цукровим діабетом. Ці захворювання часто супроводжуються порушеннями кровообігу в судинах сітківки і судинах, що живлять зоровий нерв, віковими дистрофічними змінами і т.д. Значний відсоток таких хворих інвалідизуючих. Найбільш частою основою патології при цих захворюваннях є ішемія.

Light Adjustable Lens

Light Adjustable Lens - новітня технологія в лікуванні катаракти - У клініці технічного університету (Мюнхен, Німеччина) розпочато клінічна апробація нового типу штучного кришталика ока.

Чому варто вибирати очкові лінзи з гідрофобним покриттям

Чому варто вибирати очкові лінзи з гідрофобним покриттям - У сучасній оптичної практиці використання пластикових очкових лінз з зміцнюючих покриттям вважається своєрідним «золотим стандартом». Досить часто, при підборі лінз для окулярів, споживачеві пропонується також антиблікове (антірефлексное) покриття, особливо якщо клієнт працює за комп'ютером або з лампами денного світла. При цьому про інші варіанти покриттів пластикових лінз, зокрема гідрофобних, часто просто забувають.

Що потрібно знати при купівлі окулярів у салонах оптики

Що потрібно знати при купівлі окулярів у салонах оптики - Ваші очі безцінні і тому слід купувати окуляри з високоякісними очкових лінз відомих виробників, таких як NIDEK, ESSILOR, ZEISS, RODENSTOK , SEIKO і ін

Гіпотензивна лікування глаукоми

Гіпотензивна лікування глаукоми - Медикаментозна гіпотензивна терапія. К сучасним офтальмогіпотензівним лікарських засобів відносяться міотиками, a2-агоністи, препарати адреналіну, b-блокатори, простагландини Fa2 та інгібітори карбоангідрази.

Сучасні методи діагностики та корекції астигматизму

Сучасні методи діагностики та корекції астигматизму - Переважна більшість очей чинності асферичні рогівки має астігматіческую оптичну систему. Вона може бути обумовлена наявністю рогівкового і рідше кришталикових астигматизму двох видів: статичного (стійкого, нерасслабляемого при циклоплегії) і динамічного (нестійкого, розслаблююча) [6].

Розроблено прототип контактних лінз, здатних діагностувати глаукому

Розроблено прототип контактних лінз, здатних діагностувати глаукому - У м'який полімерний матеріал лінзи вмонтована електрична схема, яка контролює внутрішньоочний тиск, підвищення якої є головним симптомом глаукоми. Винахід дає можливість виявити загрозу здоров'ю в домашніх умовах, без відвідування кабінету офтальмолога.

Багатофункціональний покриття очкових лінз - сучасні технології

Багатофункціональний покриття очкових лінз - сучасні технології - Сучасні окулярні лінзи здатні не лише виправити порушення рефракції, але і поліпшити якість зображення, і тим самим задовольнити найширші запити користувачів. Однак, спектр сучасних очкових лінз настільки широкий, що розібратися в їх переваги та зробити оптимальний вибір в конкретній ситуації найчастіше важко навіть фахівцеві.

Он-лайн тестування стану сітківки ока тепер доступно всім

Он-лайн тестування стану сітківки ока тепер доступна всім - Відкрита новітня он-лайн система тестування стану сітківки ока по фотозображення.

Медикаментозна профілактика ускладнень Ексимерлазерная операцій: пошук нових шляхів вирішення проблеми

Медикаментозна профілактика ускладнень Ексимерлазерная операцій: пошук нових шляхів вирішення проблеми - Короткозорість найпоширеніше порушення рефракції; висока частота випадків розвитку даної патології в популяції пояснює той великий інтерес, що в останні роки виявляється до різних методів корекції аметропій.

Лікування старечої сліпоти

Лікування старечої сліпоти - Дослідження на лабораторних тваринах, проведені в ізраїльському медичному центрі Хадасса, показали можливість відновлення старечій дегенерації сітківки за допомогою людських ембріональних стовбурових клітин. Вчені вважають, що вже через два роки вони зможуть перейти до клінічних випробувань на людині.

Лікарі відновили жителю Великобританії зір за допомогою стовбурових клітин

Лікарі відновили жителю Великобританії зір за допомогою стовбурових клітин - 38-річний Рассел Тернбулл (Russell Turnbull) втратив зір на одне око, коли намагався розняти бійку. Один з тих, що билися порснув у праве око чоловікові розчином аміаку. У результаті Тернбулл отримав опік рогівки, після якого на ній утворилися рубці. R

Американські вчені виявили раніше невідомий спадкове захворювання сітківки

Американські вчені виявили раніше невідомий спадкове захворювання сітківки - Звіт про дослідження групи фахівців з Університету Айови (University of Iowa) під керівництвом ВІНІТІ Махаяна (Vinit Mahajan) опублікований в журналі Archives of Ophthalmology.

Причини виникнення та прояви синдрому сухих очей

Причини виникнення та прояви синдрому сухих очей - Синдром сухих очей, dry eye syndrome - це стан, що виявляється неадекватним зволоженням рогівки і кон'юнктиви. Він може бути самостійною патологією, а також бути одним з основних проявів певних захворювань.

Дослідження якості життя у хворих глаукомою

Дослідження якості життя у хворих глаукомою - Завданням раціонального лікування будь-якого захворювання є відновлення або збереження здоров'я. Традиційними показниками перебігу захворювання та ефективності лікування вважають результати клінічних досліджень. В офтальмології - це визначення стану зорових функцій, дані об'єктивного огляду, рівень внутрішньоочного тиску. Однак всі ці показники мають істотний недолік - залишається неясним сприйняття хворим власного стану, який відображається на його життєдіяльності та рівні благополуччя, тобто на якості життя.

Контактні лінзи для лікування очей електрострумом

Контактні лінзи для лікування очей електрострумом - У Японії розроблена установка нового типу для лікування певного класу очних захворювань. Лікувальний ефект досягається за рахунок пропускання через очні яблука електричного струму низької напруги.

Стовбурові клітини допомогли вилікувати помутніння рогівки

Стовбурові клітини допомогли вилікувати помутніння рогівки - Стовбурові клітини допомогли медикам вилікувати помутніння рогівки у мишей, повідомляє Американське товариство клітинної біології. Таким чином, досить розповсюджене захворювання людини в майбутньому стане можливим лікувати і без хірургічних операцій. R Помутненіе рогівки, або, в народі, більмо, зустрічається досить часто.

Широке користування побутовою акустичної апаратурою з надмірно гучними навушниками веде до необоротної втрати слуху

Широке користування побутовою акустичної апаратурою з надмірно гучними навушниками веде до необоротної втрати слуху - Широке користування переносними магнітофонами, стільниковими телефонами та іншої побутової акустичної апаратурою з надмірно гучними навушниками, вважають американські медики, веде до необоротної втрати слуху.

Тригонометрія допомагає нашому мозку визначати відстані до об'єктів.

Тригонометрія допомагає нашому мозку визначати відстані до об'єктів. - Американські вчені стверджують, що мозок оцінює відстань до об'єктів, вимірюючи кут між площиною землі і площиною зору. Такий висновок був зроблений після серії експериментів, учасникам яких пропонувалося поглянути на навколишній світ через призми, що збільшують цей кут.

Зміни очного дна при гіпертонічній хворобі

Зміни очного дна при гіпертонічній хворобі - Частота ураження очного дна у хворих з гіпертонічною хворобою (ГБ), за даними різних авторів, варіює від 50 до 95% [1]. Ця різниця викликана частково віковими та клінічними відмінностями вивчається контингенту хворих, але головним чином трудністю інтерпретації початкових змін ретинальном судин при гіпертонічній хворобі.

Більше мільярда чоловік в світі має вікову далекозорість

Більше мільярда чоловік в світі має вікову далекозорість - пресбіопії або старечій далекозорістю, за оцінками фахівців австралійського Університету Нового Південного Уельсу, страждає більше мільярда чоловік у всьому світі.

10 мільйонів американців страждають від''сухого ока''

10 мільйонів американців страждають від''сухого ока''- Три з чотирьох осіб, що працюють перед екраном комп'ютера, страждають від так званого 'сухого ока' (dry eye) - хвороби, серйозно порушує зір.

Носіння контактних лінз може привести до сліпоти

Носіння контактних лінз може привести до сліпоти - Контактні лінзи підвищують ризик інфікування патогенними бактеріями, що розвивають сліпоту. Окулісти довели, що високий відсоток контактних лінз забруднені мікробами аcanthamoeba, які не можна вбити за допомогою звичайних дезінфікуючих розчинів. Знайдені мікроби є одним з найбільш поширених видів найпростіших тваринних організмів у грунті і прісній воді.

Пацієнту з пігментного дегенерацією сітківки пересаджені стовбурні клітини

Пацієнту з пігментного дегенерацією сітківки пересаджені стовбурні клітини - Компанією StemCell Pharma розроблений новий метод лікування пігментного дегенерації сітківки, заснований на трансплантації теломерізованних амніотичної стовбурових клітин. R

Червоний очей: клініка та лікування

Червоний очей: клініка та лікування - Проблема діагностики та подальшого лікування синдрому червоного ока має важливе значення для лікарів загальної практики, постійно зіштовхуються з необхідністю встановлення діагнозу та визначення подальшої тактики ведення і лікування хворих з такими скаргами.

Австралійські офтальмологи знайшли несподівані причини розвитку глаукоми

Австралійські офтальмологи знайшли несподівані причини розвитку глаукоми - Австралійські офтальмологи виявили несподівані причини і чинники ризику високого внутрішньоочного тиску - за словами медиків, глаукому може викликати і сильне тертя очей, і сон особою на подушці. Крім цього тиск може збільшуватися якщо стояти на голові при заняттях йогою, грати на трубі, плавати, займатися важкою атлетикою або на тренажерах.

дальтоніки бачать відтінки, недоступні нормальному зору

дальтоніки бачать відтінки, недоступні нормальному зору - дальтоніки, які важко розрізняти червоні й зелені кольори, можуть розрізняти безліч відтінків кольору хакі, які здаються однаковими людям з нормальним зором.

8 серпня пройшов Міжнародний день офтальмології

8 серпня пройшов Міжнародний день офтальмології - 8 серпня у всьому світі святкують Міжнародний день офтальмології. Ініціатива відзначати це свято в день народження офтальмолога Святослава Федорова, належить президентові Медичної Палати Санкт-Петербурга Тамаз Мчедлідзе.

Як вибрати оправу для окулярів?

Як вибрати оправу для окулярів? - Вибір очкової оправи - зазвичай дуже складне завдання, яка часом ставить нас у глухий кут або приводить в повний розлад.

Очкові лінзи для спорту

Очкові лінзи для спорту - Активна пропаганда здорового способу життя, в яку все більше включаються засоби масової інформації, сприяє поступовому збільшенню кількості людей, що займаються різними видами спорту. Як наслідок - зростають продажі спортивного інвентарю та одягу, а також спортивних очок, у тому числі з коригуючі лінзами.

Вітаміни групи B знижують ризик вікової дегенерації жовтої плями

Вітаміни групи B знижують ризик вікової дегенерації жовтої плями - Учені з Гарвардської медичної школи, схоже, наблизилися до можливості запобігти вікову дегенерацію жовтої плями - одну з основних причин сліпоти у літніх людей.

Глаукома: просте лікування складної хвороби

Глаукома: просте лікування складної хвороби - Близько 15 мільйонів американців страждають глаукомою, з них 1.6 мільйонів вже мають деяку втрату зору, а чверть мільйона осліпли принаймні на одне око, 70000 чоловік знаходяться на межі сліпоти. Разом, глаукоми представляють другу саму часту причину сліпоти. Більше 2.5 мільярдів $ витрачається щороку на медикаментозне і хірургічне лікування глаукоми.

ЗАТ фірну М випустило новий препарат - «Штучна сльоза»

ЗАТ фірну М випустило новий препарат - «Штучна сльоза» - ЗАТ фірну М справило новий лікарський препарат - очні краплі «Штучна сльоза». Постачання здійснюватиметься через найбільших дистриб'юторів, у найближчі дні препарат з'явиться в аптеках. R

Глаукома міопічний очі

Глаукома міопічний очі - Проблема глаукоми по праву вважається одним з пріоритетних напрямків в офтальмології, перш за все, в силу своєї медикосоціальної значущості. До цих пір це захворювання є причиною незворотної сліпоти та слабкозорістю, займаючи рангове місце в переліку інвалідизуючих захворювань органа зору.

Організація виявлення, діагностики та лікування туберкульозу очей (питання інтеграції загальної лікувальної і фтизіатричної мережі)

Організація виявлення, діагностики та лікування туберкульозу очей (питання інтеграції загальної лікувальної і фтизіатричної мережі) - В останні роки в нашій країні та за кордоном відзначається зростання захворюваності населення на туберкульоз легенів, що обумовлено в основному несприятливими факторами соціальноекономічних і розповсюдженням ВІЛінфекції. Є окремі повідомлення і про зростання захворюваності позалегеневими формами туберкульозу, в тому числі на туберкульоз очей.

Особливості рефракції у пацієнтів з поєднаною патологією: глаукома, катаракта і міопія

Особливості рефракції у пацієнтів з поєднаною патологією: глаукома, катаракта і міопія - Глаукома, міопія і катаракта є домінуючою патологією в офтальмології, що визначає актуальність поглибленого вивчення особливостей цих асоційованих уражень органа зору.

Туго зав'язана краватка підвищує ризик сліпоти

Туго зав'язана краватка підвищує ризик сліпоти - Учені прийшли до висновку, що у чоловіків, що носять краватку, підвищується ризик розвитку глаукоми - хвороби, яка врешті-решт може призвести до втрати зору. Американські дослідники з'ясували, що дуже туго зав'язана краватка протягом декількох хвилин призводить до збільшення внутрішньоочного кров'яного тиску.

Японські вчені вирощують яблука. Очні

Японські вчені вирощують яблука. Очні - Група японських дослідників довела до логічного завершення експеримент, розпочатий їх колегами ще під час першої світової війни.

Російські офтальмологи прийняті до Міжнародної асоціації Офтальмологічний Товариств

Російські офтальмологи прийняті до Міжнародної асоціації Офтальмологічний Товариств - Це знаменна подія відбулася на Конгресі Американського товариства катарактальних і рефракційна хірургії у Вашингтоні.

Вікова макулопатія, звичайна причина сліпоти, може бути відвернена чи відстрочена прийомом антиоксидантів

Вікова макулопатія, звичайна причина сліпоти, може бути відвернена чи відстрочена прийомом антиоксидантів - Накопичення ліпофусцину пігментним епітелієм сітківки може бути важливою причиною в патогенезі вікової макулопатіі, пропонуючи можливість, що ця звичайна причина сліпоти могла б бути відвернена або відстрочена антиоксидантами.

Дорослі стовбурові клітини зупиняють дегенерацію фоторецепторів сітківки

Дорослі стовбурові клітини зупиняють дегенерацію фоторецепторів сітківки - У спільній роботі Moran Eye Center, University of Utah Health Science Center і Eye Institute, Oregon Health & Sciences University показано, що стовбурові клітини ( СК) можуть бути використані для відновлення зору.

Сліпі отримали шанс знову побачити світ

Сліпі отримали шанс знову побачити світ - Знайдений новий спосіб лікування, який дозволить повернути зір тисячам людей.

Дитячі окуляри

Дитячі окуляри - Дитячі оправи і сонцезахисні окуляри вже давно знайшли своє, далеко не останнє, місце у царстві очкової моди. Це природно. Дитяча мода багато в чому слід за дорослою. І оскільки сонцезахисні окуляри стали сьогодні найпрестижнішим аксесуаром, то, звичайно, юні споживачі не могли залишитися осторонь від цього феномена.R

Показано генетична причина старечого переродження сітківки

Показано генетична причина старечого переродження сітківки - Американські вчені ідентифікували ген, мутації якого викликають старече переродження центральній області сітківки, часто приводить до повної втрати зору.

Зміни органа зору у дітей при загальних захворюваннях

Зміни органа зору у дітей при загальних захворюваннях - Патологічні зміни органа зору у дітей, що виникають внаслідок спільних хвороб, становлять близько 75%. Очні прояви багатьох захворювань протягом тривалого часу можуть залишатися непоміченими.

Амбулаторне лікування атрофії зорового нерва в умовах поліклініки

Амбулаторне лікування атрофії зорового нерва в умовах поліклініки - Метою цього повідомлення є виклад результатів застосування зрошувальної катетеризації заднього відрізка ока і переднього відділу зорового нерва у пацієнтів з частковою атрофією зорового нерва (ЧАЗН ) в умовах поліклініки.

Порівняльна морфологічна характеристика впливу лазера на парах міді на райдужну оболонку в залежності від обраного хвильового режиму

Порівняльна морфологічна характеристика впливу лазера на парах міді на райдужну оболонку в залежності від обраного хвильового режиму - Офтальмокоагулятори нового покоління, до яких відноситься CVL -генератор, що мають більш м'яким характером коагулююча впливу на структури ока [1,2] знаходять все більш широке поширення в офтальмології. CVL-генератор відноситься до лазерам на парах металів, використовуючи розігріту до температури плавлення і випаровування металеву мідь. Лазер на парах міді (ЛПМ) випромінює дві хвилі довжиною 511 нм і 578 нм як у двохвильовому так і в моноволновом режимах.

Розмір очей залежить від зростання

Розмір очей залежить від росту - Учені з Австралії досліджували очі 1765 учнів перших класів, намагаючись встановити взаємозв'язок між зростом людини та розмірами органів зору. При цьому расова приналежність і спадкові особливості дітей у розрахунок не приймалися.

Вплив лазерів на парах металів на тканини ока (експериментальні дослідження)

Вплив лазерів на парах металів на тканини ока (експериментальні дослідження) - Селективна фотокоагуляція (або фототермоліз) заснована на виборчій поглинання лазерної енергії на певній довжині хвилі, що приводить до виборчого руйнування одного з компонентів біологічної тканини (мішені) без завдання шкоди навколишньому тканини. Цей процес залежить від двох чинників:

Застосування Азопта з метою передопераційної підготовки пацієнтів в хірургії катаракт

Застосування Азопта з метою передопераційної підготовки пацієнтів в хірургії катаракт - В даний час хірургія катаракти є тією областю втручань на очному яблуці, технології виконання яких цілком відпрацьовані і продовжують вдосконалюватися [ 2]. Мінімальна операційна травма призводить до зниження ризику ускладнень і швидкій реабілітації хворих. Проте результат операції нерозривно пов'язаний з гарною передопераційної підготовки хворих.

Кон'юнктивіти

Кон'юнктивіти - Нерідко на прийом до лікаря приходять хворі, скаржаться на те, що у них почервоніли очі. 'Червоні очі' - основний симптом запалення кон'юнктиви, тобто кон'юнктивіту. Кон'юнктивіти складають до 30% всієї патології очей. Крім гіперемії та набряклості кон'юнктиви важливо знати і інші симптоми, щоб мати можливість без труднощів провести диференціальний діагноз з ірит, склерітам, гострої закритокутовою глаукомою.

Вплив препарату''Міртікам''на функціональний стан сітківки хворих з центральної інволюційної хоріоретинальної дистрофією

Вплив препарату''Міртікам''на функціональний стан сітківки хворих з центральної інволюційної хоріоретинальної дистрофією - Різні захворювання (цукровий діабет, артеріальна гіпертензія , міопія, спадкові та вікові дегенеративні захворювання) можуть призводити до різних порушень в сітківці, в результаті чого значно знижуються зорові функції. Одним з напрямків лікування подібних станів є застосування лікарських препаратів, що отримуються з рослинної сировини, які містять різні біофлавоноїди і антоціанозіди.

Демодекоз очей

Демодекоз очей - Число хворих із захворюваннями вік і кон'юнктиви демодекозного етіології серед звернулися в очні кабінети поліклінік до теперішнього часу залишається досить значним. При блефарити і Офтадек Demodex виявлений у 3988% хворих, при множинних халязіонах, епісклеріти і крайових кератитах в 6475% випадків [3, 5, 16, 17, 23]. Актуальність вивчення проблеми демодекозу пояснюється не тільки високою частотою його розповсюдження, а й тим, що існуючі методи його лікування не завжди ефективні.

Яким методом корекції зору користуються росіяни?

Яким методом корекції зору користуються росіяни? - В опитуванні взяло участь понад 1100 респондентів. 30% осіб, що взяли участь в опитуванні, не можуть поскаржитися на свій зір, окуляри носять більше 38 % опитаних. Менш популярними виявилися контактні лінзи (17%) і лазерна корекція (всього 3.5%). 10% респондентів, незважаючи на поганий зір, не користуються жодним методом корекції зору.

Прихована небезпека контактних лінз

Прихована небезпека контактних лінз - Рогівка і колір очей у кожної людини індивідуальний, саме через них йде надходження інформації в мозок. Нещодавно вченими було встановлено, що контактні лінзи негативним чином позначається на роботі головного мозку.

Химерна дієта як фактор розвитку гіповітамінозу А

Химерна дієта як фактор розвитку гіповітамінозу А - Гіповітаміноз А - добре вивчене стан в багатьох країнах, що розвиваються. Однак у розвинених країнах цей діагноз часто відсутня або ставиться не відразу через його рідкість. Department of Ophthalmology, Royal Adelaide Hospital описали в статті в Clin. Experiment. Ophthalmol. в 2000 році чоловіка 67 років з Аделаїди (Австралія), який звернувся в клініку з приводу поступової, але серйозної двосторонньої втрати зору.

Вчені розробили контактні лінзи для боротьби з розвитком катаракти

Вчені розробили контактні лінзи для боротьби з розвитком катаракти - Німецькі вчені з університету Філіппсовского в Марбурзі (Philipps Universitat Marburg) розробили контактні лінзи для боротьби з розвитком катаракти.

нешкідливих моніторів не буває

нешкідливих моніторів не буває - Вчені стверджують, що абсолютно всі дисплеї, в тому числі і ЕЛТ, і РК, які вважаються безпечними, шкідливі для очей. Як з'ясувалося, згубний вплив моніторів у цьому випадку криється не в електромагнітному випромінюванні, а в тому, що люди менше кліпають при роботі за комп'ютером. При роботі з ПК користувач змушений часто жмуритися, щоб чіткіше розглянути деталі зображення на екрані або зменшити його яскравість. Це може призвести до астенопіі (зоровому стомленню) і сухості очей. Чим сильніше людина мружиться - тим рідше він моргає.

Таких не беруть у машиністи

Таких не беруть у машиністи - Учені говорять, що порушенням колірного зору (дальтонізм) страждає 8% чоловіків і 0,5% жінок. Вперше подібну аномалію описав у 1794 році англійський фізик і хімік Джон Дальтон, який сам у себе цю недугу і виявив: він не сприймав червоний колір. Спочатку серйозної уваги на цей дефект не звернули, так як було не зрозуміло, чи може дальтонізм призвести до будь-яких негативних наслідків.

Стовбурові клітини врятують світ від сліпоти

Стовбурові клітини врятують світ від сліпоти - Британські дослідники розраховують, що зможуть відновлювати ушкоджену сітківку ока за допомогою клітин, отриманих з ембріональних стовбурових клітин людини.

Американські окулісти розглянули проблеми зору, що виникають при роботі з комп'ютером

Американські окулісти розглянули проблеми зору, що виникають при роботі з комп'ютером - Дев'ять з десяти осіб, які щодня годинами проводять час перед екраном монітора, збільшують свої проблеми із зором. Самие загальні ознаки захворювань, придбані в результаті роботи за комп'ютером - зорове напруга, погіршення зору, надмірна сльозоточивість, сухість в очах і косоокість. Візуальні проблеми також можуть призвести і до фізичних проблем, типу головних болів і болів в плечах або шиї. R

Результати клінічних випробувань електронної апаратури, призначеної для часткової компенсації сліпоти

Результати клінічних випробувань електронної апаратури, призначеної для часткової компенсації сліпоти - Офтальмологи з університету Південної Каліфорнії опублікували перші результати клінічних випробувань електронної апаратури, призначеної для часткової компенсації сліпоти, що виникла внаслідок дегенерації сітківки.

Короткозорість залежить від способу життя

Короткозорість залежить від способу життя - Всупереч поширеному переконанню, жителі Азії не мають вродженої схильністю до короткозорості. Епідемія короткозорості в таких регіонах, як Сінгапур і Японія обумовлена змінами в способі життя. На думку Ian Morgan з Австралійського національного університету, чим більше діти проводять у замкнутих приміщеннях і за екраном комп'ютера, тим більше шансів, що у них розвинеться короткозорість.

Чи сумісні силікон-гідрогелеві контактні лінзи із засобами по догляду?

Чи сумісні силікон-гідрогелеві контактні лінзи із засобами по догляду? - Одне з питань, який останнім часом часто порушується в колі контактологов, - вибір засобів для догляду за силікон-гідрогелеві контактними лінзами. Питання це виникає з тієї причини, що силікон-гідрогель відрізняються за своїми властивостями від традиційно використовуваних гідрогелів, і вплив на них сучасних засобів по догляду також інше.

Одноразові контактні лінзи підходять навіть для 8-річних дітей

Одноразові контактні лінзи підходять навіть для 8-річних дітей - Одноразові контактні лінзи краще всього підходять для дітей 8-11 років, повідомляє Medical News Today. Дослідження, проведене ученими з Університету Огайо (Ohio State University), показало, що 9 з 10 дітей через три місяці цілком самостійно користувалися одноразовими лінзами і ніяких проблем у них не виникало.

Втрату зору викликають мікроби

Втрату зору викликають мікроби - Вікові порушення зору можуть мати інфекційну природу. До такого висновку прийшли американські вчені, які виявили, що у пацієнтів з віковою дегенерацією жовтої плями сітківки значно частіше, ніж у загальній популяції, виявляються ознаки перенесеної хламідійної інфекції. Вони вважають, що це може бути пов'язано з пошкодженням судин.

Кератоконус: відміну чоловіків і жінок

Кератоконус: відміну чоловіків і жінок - Титульним питанням задалися учасники мультіцентрового дослідження кератоконуса (CLEK) у США, на їхню думку, статеві відмінності повинні бути присутнім і в цьому приватному питанні, - така була тестуєма гіпотеза. В даний час в дослідженні, спонсорованому Національним офтальмологічним інститутом (NEI), беруть участь 1209 чоловік, які спостерігаються в 16 медичних центрах.

Гомеопатична терапія хворих відкритокутовою глаукомою

Гомеопатична терапія хворих відкритокутовою глаукомою - Незважаючи на великий арсенал алопатичних лікарських препаратів, досягнення мікрохірургічних і лазерних оперативних втручань, - лікування глаукоми залишається серйозною медико-соціальною проблемою. Поширеність глаукоми серед осіб старше 40 років у Росії та індустріально розвинених країнах Заходу сягає 1,7% [8]. Тому проблема консервативного лікування глаукоми є актуальною. В останні роки значно зріс інтерес до гомеопатичним методам лікування, що дозволяє розширити арсенал терапії різних захворювань.

Неврологічні аспекти патогенезу прогресування глаукоматозной оптичної нейропатії

Неврологічні аспекти патогенезу прогресування глаукоматозной оптичної нейропатії - Незважаючи на значні успіхи, досягнуті у вивченні питань етіології і патогенезу первинної відкритокутовою глаукоми (ПВКГ), сучасні методи лікування не завжди дозволяють попередити прогресування глаукоматозной оптичної нейропатії (Гон). Нормалізація офтальмотонуса не призводить до компенсації і збереження зорових функцій.

Число сліпих та слабозорих росіян досягла 1 млн.

Число сліпих та слабозорих росіян досягла 1 млн. - Число абсолютно сліпих росіян з кожним роком збільшується і на сьогоднішній день складає 280 тис. врахованих, зовсім незрячих людей. Про це заявила на проходить в Уфі Російському міжрегіональному симпозіумі з ліквідації завдає сліпоти голова Російського наукового товариства офтальмологів, професор Олена Лібман.

Гостре зір і гарний зір - не обов'язково синоніми

Гостре зір і гарний зір - не обов'язково синоніми - Говорячи про ті чи інші порушення зору, ми найчастіше маємо на увазі короткозорість або далекозорість. Рідше мова заходить про астигматизмі, ще рідше - про кольорову сліпоти. Тим часом, нітрохи не менш важливу роль у візуальному сприйнятті дійсності грає так зване контрастне зір. Людина може володіти надзвичайно гострим зором і при цьому погано розрізняти предмети, які зливаються з фоном. R

З-за брудної клавіатури хворіють .. очі

З-за брудної клавіатури хворіють .. очі - Дослідники проаналізували всі випадки захворювання на кон'юнктивіт серед студентів у минулому році в коледжі Датрмут в Нью-Хемпширі. У результаті вчені встановили, що існує прямий зв'язок між чистотою клавіатурою і здоров'ям очей користувача комп'ютера.

Лондонські лікарі довели, що з ускладненнями після офтальмологічних операцій можна успішно впоратися за допомогою іломастата

Лондонські лікарі довели, що з ускладненнями після офтальмологічних операцій можна успішно впоратися за допомогою іломастата - Цей препарат був створений американською фірмою Quick-Med Technologies як протипухлинну засіб, однак у цій якості він не приніс особливої користі.

Виявлено спосіб зробити контактні лінзи безпечніше

Виявлено спосіб зробити контактні лінзи безпечніше - Тед Рід (Ted Reid), співробітник медичного центру Техаського технологічного університету (Texas Tech University Health Sciences Center), заявляє, що він виявив спосіб зробити контактні лінзи безпечніше. Хоча повітропроникні контактні лінзи дозволяється носити не довше 30 днів, цього іноді вистачає, щоб на поверхні лінзи виникла бактеріальна плівка, що може призвести до помутніння лінзи і навіть до очних інфекцій.

глаукоми дитячого віку

глаукоми дитячого віку - На жаль в глаукомі дитячого віку значно більше проблем, ніж у глаукомі дорослих. Навіть у питанні класифікації глаукоми дитячого віку немає єдиної думки, в дитячій офтальмології НЕ впроваджені не перфорується види операцій віскоканакулостоміі, ексимерні види хірургії глаукому, не достатньо широко використовується гоніоскопію за негативного ставлення дітей до даної процедури. Багато методів дослідження більше пристосовані для дорослих, вимагають певного інтелекту і не можуть бути застосовані у дітей.

Інформація про штучно вирощеному фрагменті нерва була недостовірною

Інформація про штучно вирощеному фрагменті нерва була недостовірною - 1 березня газета «Известия» та багато інших російські засоби масової інформації повідомили, що співробітники Медичної школи Гарвардського університету штучно виростили фрагменти зорового нерва .

Підписано окрема ліцензійна угода про використання нового продукту в галузі офтальмології

Підписано окрема ліцензійна угода про використання нового продукту в галузі офтальмології - Берлін, 25 січня 2005 - Концерн Schering AG, Німеччина (FSE: SCH, NYSE: SHR), оголосив про те, що після отримання дозволу від адміністративних органів почне спільне з Novartis Pharma AG просування на ринках Європи, Північної Америки і Японії новітнього перорального інгібітора ангіогенезу PTK787/ZK 222584 (PTK /ZK) для всіх онкологічних свідчень. Угода про спільні дії дозволить обом компаніям максимально використовувати можливості даного препарату. R

Музика Моцарта поліпшує зір

Музика Моцарта поліпшує зір - Прослуховування «Сонати для двох фортепіано» Вольфганга Амадея Моцарта сприяє поліпшенню зору у пацієнтів з глаукомою і неврологічними розладами зорової функції.

Біоніческій очей поверне сліпим зір

Біоніческій очей поверне сліпим зір - Біоніческій очей - революційний винахід американських фахівців в галузі офтальмології розроблений з урахуванням високих технологій і, на думку вчених, зможе повернути зір людям, що страждають певними формами сліпоти.

Сліпі люди бачать монохромний синє світло

Сліпі люди бачать монохромний синє світло - Американські вчені пришили до висновку, що сліпа людина реагує на монохромний синє світло. На світ реагує паралельна оптичному зору світлочутлива система, що знаходиться в сітківці людини і що управляє добовим ритмом. Вчені показали, що паралельна система може давати слабкі візуальні відчуття.

Сухі очі

Сухі очі - ознака клімаксу - Приблизно 62% жінок старшого віку скаржаться на сухість очей, але тільки 16% знають, що це пов'язано з настанням менопаузи. Тим часом, поширеність сухості очей у жінок літнього віку збільшується і в багатьох випадках істотно знижує якість життя. Тільки в США від сухості очей страждають 3.2 мільйона американок у віці старше 50 років (це в два рази частіше, ніж американці).

Розроблено рідкі лінзи, подібні кришталику ока

Розроблено рідкі лінзи, подібні кришталику ока - Група американських вчених під керівництвом Хонгруі Цзяна (Hongrui Jiang) з Університету Вісконсіна в Медісоні (University of Wisconsin-Madison) створили рідкі лінзи, що міняють свою кривизну під дією системи «штучних м'язів», повідомляє New Scientist.

З захистом чи без?

З захистом чи без? - Шкідливий вплив УФ-випромінювання на орган зору в даний час є встановленим фактом. Інтенсивне і тривалий вплив прямого і відбитого ультрафіолетового випромінювання сонячного спектра і різних світлотехнічних пристроїв пов'язують з виникненням фотокератіта, катаракти, птерігріума і ряду інших патологічних змін органу зору.

У дітей, народжених взимку, набагато менше шансів стати короткозорими

У дітей, народжених взимку, набагато менше шансів стати короткозорими - У дітей, народжених взимку, набагато менше шансів стати короткозорими протягом життя, і краще зір удалину, ніж у народжених влітку, повідомляється в прес-релізі Тель-Авівського університету.

Вживання темного пива зменшує шанс захворювання катарактою

Вживання темного пива зменшує шанс захворювання катарактою - Пийте більше темного пива »- закликають канадські вчені, адже саме вони розпізнали в келиху темного пива ліки від катаракти (помутніння кришталика око). Виявляється присутність в даному напої антиоксидантів, яких багато в еле і портер, допомагає при профілактиці настільки страшного захворювання. R

Зір або потенція?

Зір або потенція? - Віагра, відома в усьому світі, як засіб для підвищення потенції, неприємно здивувала службовців Американського Управління з контролю за продуктами і медикаментами. Вся справа в тому, що дане ліки здатне викликати сліпоту. R

Хірургічне лікування відшарування сітківки і проліферативною вітреоретінопатіі. Сучасні тенденції

Хірургічне лікування відшарування сітківки і проліферативною вітреоретінопатіі. Сучасні тенденції - Серед причин інвалідності по зору відшарування сітківки становить до 9%, причому 84% страждаючих цією недугою - особи працездатного віку. Тому розробка ефективних методів лікування відшарування сітківки є важливим завданням офтальмології і має не тільки медичне, але й соціальне значення. R

Алергічні кон'юктивіту

Алергічні кон'юктивіту - Алергічний кон'юнктивіт - це незвичайна запальна реакція слизової очі - кон'юнктиви на звичайні дії, які не викликають реакцій у більшості людей. Кон'юнктивіт виникає при підвищеній, генетично закладеної чутливості організму до того чи іншої речовини. Алергічний кон'юнктивіт нерідко поєднується з алергічним ринітом, бронхіальну астму, дерматитом.

Чому сліпі люди чутливіші?

Чому сліпі люди чутливіші? - Загальновідомо, що у людей із сенсорними вадами загострюється сприйняття здоровими органами чуття. Елегантне доказ і деталізацію даного феномену відносно сліпих людей отримала міжнародна група дослідників з Данії та Квебеку. У рамках даного дослідження вивчалася взаємодія тактильного (торкання) і зорового (зір) аналізаторів.

Застосування фототерапії для корекції міопії у дітей

Застосування фототерапії для корекції міопії у дітей - У цьому посібнику для лікарів представлена нова технологія комплексної корекції слабкому ступені міопії у дітей. Лікувальний комплекс вперше включає застосування поєднаного впливу червоно-інфрачервоним випромінюванням і низькоінтенсивних магнітним полем на шийний відділ хребта з курсовим прийомом вітаміну А і комплексом вправ для зміцнення м'язів очей.

Захворіли на грип? Не користуйтесь контактними лінзами

Захворіли на грип? Не користуйтесь контактними лінзами - Холодна погода й низька вологість, скупченість у приміщеннях - усе це призводить до того, що взимку люди найчастіше занедужують застудою і грипом. Експерти з Університету Алабами (США) радять людям простудилися на якийсь час відмовитися від носіння контактних лінз.

Росіяни в страху перед сліпотою, але сліпі в захисті своїх очей

Росіяни в страху перед сліпотою, але сліпі в захисті своїх очей - Росіяни бояться сліпоти більше, ніж діабету або інвалідності, але при цьому не знають про найчастішою причини втрати зору у всьому світі - вікової дегенерації макули (ВДМ) і про заходи її профілактики.

Кава захищає від блефароспазм

Кава захищає від блефароспазм - Любителі кави у меншій мірі схильні до такого захворювання очей як блефароспазм, вважають італійські вчені. За їх даними, захисний ефект кави проявляється при вживанні як мінімум однієї чашки підбадьорливого напою щодня, повідомляє Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.

Застосування біоматеріалу Аллоплант в хірургії нейрофіброматоз століття

Застосування біоматеріалу Аллоплант в хірургії нейрофіброматоз століття - Нейрофіброматоз I типу (хвороба Реклінгаузена) - це вроджена системне захворювання, яке характеризується розвитком доброякісних новоутворень периферичних нервів (нейрофібром і неврином) різних органів і тканин організму, частіше шкіри. За даними А.Ф. Бровкін (1993), нейрофіброматоз становить від 1,4 до 1,5% усіх пухлин області орбіти, причому найбільш часто вражаються повіки.

Оновлення зору

Оновлення зору - В університетському коледжі Лондона відсвяткували отримання патенту. Відтепер сітківка, узята з очей донора, що має нормальний зір, буде застосовуватися для вирощування нових кліток сітківки ока пацієнта в штучних умовах.

Фармакотерапія глаукоми

Фармакотерапія глаукоми - Близько 20% людей старше 40 років у Росії та індустріально розвинених країнах Заходу хворі глаукомою. На жаль, захворюваність глаукомою не має тенденції до зниження. Так що питання її раннього виявлення та лікування є дуже актуальними.

Алергічні кон'юнктивіти

Алергічні кон'юнктивіти - Алергічний кон'юнктивіт це запальна реакція кон'юнктиви на вплив алергенів, що характеризується гіперемією і набряком слизової оболонки століття, набряком і свербінням століття, освітою фолікулів або сосочків на кон'юнктиві; іноді супроводжується ураженням рогівки з порушенням зору.

Китайська їжа псує зір

Китайська їжа псує зір - гарячність улюблена багатьма китайська їжа, як з'ясувалося в ході дослідження японських дієтологів з університету Хіросакі, речовини, що містяться в східних, і зокрема, в китайських приправах, істотно погіршують стан райдужної оболонки ока, що веде до зниження гостроти зору.

Ще один мінус куріння

Ще один мінус куріння - За даними, отриманими в Манчестерському університеті, курці піддають ризику свій зір. Це стосується не тільки запеклих любителів подиміти, але і тих, хто балується сигареткою не так і часто.

Профілактичне лікування периферичної дегенерації сітківки доцільне в окремих випадках

Профілактичне лікування периферичної дегенерації сітківки доцільне в окремих випадках - Для встановлення показань до проведення профілактичного лікування периферичної дистрофії сітківки необхідні проспективних рандомізовані клінічні дослідження. У настоящеее час видається обгрунтованим думку, що більшість видів і форм периферичної дегенерації не потребують лікування.

Від установки патогенезу до розробки лікування

Від установки патогенезу до розробки лікування - Однією з причин втрати зору у людини є діабетична ретинопатія, розвивається як ускладнення цукрового діабету. До недавнього часу патогенетичних методів її лікування не існувало.

У США сліпі люди отримали надію знов знайти зір

У США сліпі люди отримали надію знов знайти зір - І все це завдяки розробкам нейрохірургів з Нью-Йорка. Використовуючи новітні комп'ютерні технології, вчені створили унікальний прилад.

Окуляри для зміни біоритмів організму

Окуляри для зміни біоритмів організму - Австралійські вчені створили спеціальні окуляри світяться, які здатні позбавляти від неприємних відчуттів, викликаних порушенням біоритмів організму при перельотах на великі відстані через кілька часових поясів.

Розчини для догляду за контактними лінзами

Розчини для догляду за контактними лінзами - За останні роки догляд за контактними лінзами зазнав значних змін. Від скромних сольових розчинів і приладів для термічної обробки системи по догляду еволюціонували в ефективні багатоцільові розчини. Давайте подивимося, які системи по догляду за контактними лінзами існують в даний час.

Використання контактних лінз в лікуванні захворювань рогівки

Використання контактних лінз в лікуванні захворювань рогівки - Лікувальний ефект терапевтичних (або бандажних *) контактних лінз (КЛ) відомий давно. Ще в 1882 р. з'явилися повідомлення про практичне застосування на оці прототипів КЛ - желатинових чашечок, наповнюваний лікарськими речовинами.

Сучасні проблеми наскрізної реконструктивної пересадки рогівки

Сучасні проблеми наскрізної реконструктивної пересадки рогівки - Одним з найбільш значних досягнень у медицині ХХ століття є, безумовно, трансплантація органів і тканин. У 2005 році виповниться 100 років з дня першої успішної наскрізної пересадки рогівки, проведеної Едуардом Цірмом.

Силікон-гідрогелеві лінзи: як йдуть справи?

Силікон-гідрогелеві лінзи: як йдуть справи? - На передовому краю сучасної контактної корекції зору знаходяться силікон-гідрогелеві лінзи, виконані з матеріалів, які володіють надзвичайно високою газопроникністю, - це лінзи «Focus Night & Day» від «CIBA Vision» і лінзи «Pure Vision» від «Bausch & Lomb». Їх впровадження на ринок викликало різну реакцію з боку лікарів-контактологов.

Створено новий метод лікування далекозорості

Створено новий метод лікування далекозорості - Співробітник Прінстонського університету (США) Шимон Сакьюер подав патентну заявку на принципово новий метод застосування лазерного випромінювання в офтальмології для лікування далекозорості.

Розроблено програмне забезпечення для діагностики глаукоми на ранній стадії

Розроблено програмне забезпечення для діагностики глаукоми на ранній стадії - Фахівці лондонської офтальмологічної лікарні Мурфілдс (Moorfields Eye Hospital) розробили програмне забезпечення для діагностики глаукоми на ранній стадії. Програма, яка з'явиться в інтернеті, допоможе багатьом пацієнтам запобігти втраті зору, вважають британські вчені.

Нарощувати вії шкідливо для зору

Нарощувати вії шкідливо для зору - Американські вчені прийшли до висновку, що нарощування вій може призвести до втрати зору.

6 березня 2008 вперше відзначався Всесвітній день боротьби з глаукомою

6 березня 2008 вперше відзначався Всесвітній день боротьби з глаукомою - 6 березня 2008 р. вперше відзначався Всесвітній день боротьби з глаукомою. У Москві цій події була присвячена науково-практична конференція, організована за підтримки компанії Pfizer і покликана привернути увагу лікарів і широкої громадськості до необхідності впровадження ефективних заходів з сучасного діагностування та лікування глаукоми в Росії. R

Він буде бачити

Він буде бачити - Це стаття про сложнешей офтальмологічної операції і про те, що ніколи не треба впадати у відчай, і необхідності завжди докладатиме всіх зусиль для допомоги хворому.

Рисові страви з шафраном сприяють збереженню зору

Рисові страви з шафраном сприяють збереженню зору - Страви з рису з шафраном мають здатність попереджати ослаблення і навіть втрату зору в літньому віці. Це встановила спільна група вчених з австралійського університету міста Сіднея і італійської Аквіли, повідомила британська радіостанція Бі-бі-сі.

Двоє пацієнтів лондонській лікарні отримали біонічних очі

Двоє пацієнтів лондонській лікарні отримали біонічних очі - Двом пацієнтам лондонської офтальмологічної лікарні Мурфілдс зробили операцію, яку хірурги називають взятої зі сторінок науково-фантастичного роману. Повідомляється, що обидва пацієнта були прооперовані минулого тижня і зараз йдуть на поправку. У сітківку ока їм імплантували електронний пристрій, який дозволить хворим розрізняти розташовані поруч об'єкти.

Літній хворий. Чому погіршується зір?

Літній хворий. Чому погіршується зір? - Поступове прогресуюче зниження гостроти центрального зору є однією з найбільш поширених скарг серед осіб старше 40 років. Навіть незначне, всього на одну-дві рядки таблиці, погіршення зору завжди викликає у пацієнтів тривогу та невпевненість у майбутньому; некоррігіруемое зниження зору нижче 0,3 означає втрату можливості читати, писати, дивитися телевізор, а зір на рівні 0,03 і нижче визначається як практична сліпота і передбачає необхідність стороннього догляду за хворим.

Глаукома Франк-Каменецького

Глаукома Франк-Каменецького - Глаукома ФранкКеменецкого серед безлічі різних типів глаукому є рідкісною різновидом і відрізняється своєрідним клінічним перебігом. Вперше це захворювання описав професор Іркутського медичного інституту Захарій Григорович ФранкКаменецкій в 1925 р., пізніше цієї спадкової формі глаукоми було присвоєно його ім'я [1].

6 березня

6 березня - всесвітній день боротьби з глаукомою - 6 березня 2008 року відбувся перший Всесвітній день боротьби з глаукомою, організований Всесвітньої Асоціації глаукомного Товариств (WGA) та Всесвітньої Асоціації Пацієнтів з глаукомою (WGPA) за підтримки компанії Pfizer. Захід привернув увагу медичних фахівців до необхідності впровадження ефективних заходів щодо своєчасних методів діагностики та лікування глаукоми в Росії.

Лінзи для тенісу

Лінзи для тенісу - Англійські вчені розробили нові контактні лінзи, які допомагають тенісистам краще бачити м'яч. Швидкість м'яча часто досягає 200 кілометрів на годину.

Контактні лінзи, які можна не знімати протягом п'яти років

Контактні лінзи, які можна не знімати протягом п'яти років - Такий подарунок піднесли австралійські офтальмологи людям, що страждають поганим зором. Правда, на відміну від звичних лінз, 'довгограючий' примірник імплантується під рогівку.

Світлодіоди врятують від втрати зору

Світлодіоди врятують від втрати зору - Світлодіоди врятують від наслідків отруєння неякісними спиртними напоями. Як встановили американські вчені в дослідах на лабораторних щурах, у яких за допомогою метилового спирту викликали ураження сітківки та зорового нерва, їх світло має лікувальну дію, сприяє відновленню уражених тканин і запобігає наступ сліпоти.

Новий препарат для лікування герпетичних кератитів

Новий препарат для лікування герпетичних кератитів - Герпетична інфекція - одна з основних причин запальних процесів рогової оболонки ока. Інфікування вірусом простого герпесу відбувається в ранньому дитячому віці. Між вірусом і клітинами господаря існує біологічну рівновагу, порушення якого призводить до рецидиву офтальмогерпес. Лікування герпетичний кератит залишається складною проблемою, ці труднощі обумовлені генетичним паразитуванням вірусу, формуванням стійких до противірусних препаратів штамів.

Очі болять від нелюбимої роботи

Очі болять від нелюбимої роботи - Багато людей, скаржаться на болі в очах і порушення зору під час роботи на комп'ютері, на самом деле просто не отримують задоволення від своєї роботи. Італійські медики виявили, що у кожного третього такі скарги не пов'язані з якими-небудь відхиленнями здоров'я, повідомляє ВВС.

УПХ з імплантацією ІОЛ - найкращий вибір для гіперметропії

УПХ з імплантацією ІОЛ - найкращий вибір для гіперметропії - 'Видалення прозорого кришталика c імплантацією ІОЛ може бути операцією вибору для пацієнтів з гіперметропії високого ступеня, особливо для тих, хто досяг віку пресбіопії, '- вважає французький офтальмолог Joseph Colin. 'Стареющая популяція західноєвропейських країн вносить свій внесок до збільшення потреби у хірургічній корекції гіперметропії.

Зміна статусу розчину ReNu MultiPlus

Зміна статусу розчину ReNu MultiPlus - Національне управління США з контролю за якістю харчових продуктів, косметики і медикаментів (FDA) перевіривши дані клінічних випробувань прийшло до висновку, що багатоцільовий розчин ReNu MultiPlus виробництва компанії Bausch & Lomb може бути використаний для відходу за всіма типами м'яких контактних лінз ЯК ЗАСІБ, не вимагає механічного ОЧИЩЕННЯ (так звана No-Rub формула), незалежно від частоти їх заміни; в результаті компанії було видано відповідний дозвіл.

Відродження скла?

Відродження скла? - Як показують огляди багатьох зарубіжних ринків, всі останні двадцять років рівні продажів очкових лінз з мінерального скла продовжували знижуватися. У нашій країні лінзи зі звичайного мінерального скла поки займають лідируючі позиції на ринку, але споживання органічних очкових лінз неухильно зростає.Мимоволі виникає запитання: невже лінзи з мінерального скла настільки несучасні, що поступово зникнуть з оптичної практики? Аналіз останніх тенденцій оптичного ринку показує, що це не так.

Робота з комп'ютером за різних дефектах зору

Робота з комп'ютером за різних дефектах зору - Можливість роботи з монітором комп'ютера особам з дефектами зору визначається, з одного боку, видом і ступенем важкості роботи, з другого - характером дефекту. У відповідному документі Мінздравмедпрома РФ зазначено, що особи, що надходять на таку роботу, повинні пройти огляд лікаря-офтальмолога.

Зоркий протез допоможе незрячим прозріти

Зоркий протез допоможе незрячим прозріти - Австралійські вчені розробили 'електронний очної протез', який напевно зацікавить тих, хто не бачить з дитинства, або втратив зір.

Окуляри або контактні лінзи?

Окуляри або контактні лінзи? - Нерідко при відвідуванні кабінету контактної корекції зору людина при розмові з лікарем-контактологом задає питання: «А що краще, окуляри чи контактні лінзи?». Світова практика показує, що окуляри й контактні лінзи - це не два протилежних кошти, а речі, взаємодоповнюючі один одного, і їх спільне використання (у разі, якщо немає протипоказань до носіння тих чи інших) забезпечує достаток пацієнта (завдяки тому, що його очі здорові і зір гарне).

Аберація людського ока, способи їх вимірювання і корекції

Аберація людського ока, способи їх вимірювання і корекції - Сучасний світ пред'являє високі вимоги до здоров'я людини, і в першу чергу до зору, так як основний обсяг інформації надходить через зоровий аналізатор. Для виконання якісної і швидкої інтелектуальної роботи фахівець повинен не тільки мати хорошу гостроту зору, але задовільну зорову працездатність, яка залежить від якості що надходить у головний мозок зображення.

Від роботи в офісі болять очі? Винні лампи денного світла!

Від роботи в офісі болять очі? Винні лампи денного світла! - Кожна людина, що проводить більшу частину робочого дня перед екраном монітора в офісі, освітлюваному лампами денного світла, в тій чи іншій мірі страждає так званим комп'ютерним синдромом, або астенопіей. Це захворювання очей полягає в порушенні нормальної фокусування видимого зображення на сітківці, що розвивається внаслідок непомітного простим оком мерехтіння і специфічного спектру денного світла, і виявляється різзю в очах, головними болями, сльозотечею і короткозорістю.

Контактні лінзи безперервного носіння

Контактні лінзи безперервного носіння - Цілком можливо, ви вже чули про лінзах безперервного 30-денного носіння від свого лікаря або від знайомих. Мета цього огляду - дати вам повну інформацію, яка дозволить зробити усвідомлений вибір.

Краплі виліковують косоокість

Краплі виліковують косоокість - Учені знайшли спосіб позбавити дітей з косоокістю від необхідності тривалого лікування методом оклюзії, коли здоровий очей на кілька годин на день заклеюють для стимуляції роботи хворого очі. Виявилося, що закапування в здоровий очей розчину атропіну, які на час робить зір нечітким і розпливчастим, діє нітрохи не гірше.

фотохромні лінзи

фотохромні лінзи - фотохромні окулярні лінзи користуються стійким попитом у покупців, охочих мати окуляри, що забезпечують не тільки оптимальну корекцію зору, але й надійний захист від яскравого сонячного випромінювання. Наявний на сьогоднішній день вибір фотохромних лінз досить різноманітний.

Мінеральні лінзи

Мінеральні лінзи - мінеральними лінзами називають лінзи, виготовлені з безбарвного і кольорового неорганічного скла. Неорганічне скло - це тверда, аморфний, прозорий в певному оптичному діапазоні матеріал, що отримується при охолодженні розплаву стеклообразующіх компонентів (оксидів різноманітних хімічних елементів - кремнію, бору, свинцю, фосфору та ін).

Поляризаційні лінзи

Поляризаційні лінзи - Поляризаційні лінзи відомі вже більше 70 років - з тих пір, як засновник компанії «Polaroid» Едвін Ленд в 1929 році винайшов і випустив перші зразки. Ранні поляризаційні лінзи було виключно плановими і користувалися попитом лише у прихильників зимових і водних видів спорту. Сьогодні переваги цих лінз оцінили не тільки спортсмени - професіонали і любителі, а й звичайні покупці.

Важливість антиблікового покриття для якісного зору

Важливість антиблікового покриття для якісного зору - Поверхневі покриття відіграють важливу роль у забезпеченні високої якості очкових лінз. в повсякденному житті є три джерела погіршення якості очкових лінз, і в даний час добре відомо, що поверхневі покриття лінз здатні ефективно усувати їх негативний вплив.

Винахідник пропонує незвичайний спосіб збільшення терміну безперервного використання контактних лінз

Винахідник пропонує незвичайний спосіб збільшення терміну безперервного використання контактних лінз - Американський вчений пропонує покривати контактні лінзи антибактеріальними речовинами, збільшуючи, тим самим, тривалість їх безперервного використання. Існуючі зараз газопроникних лінзи можуть використовуватися лише протягом 30 днів, але навіть за цей період часу вони здатні покритися плівкою з бактерій і викликати зараження очі.

Прогресивні лінзи

Прогресивні лінзи - Після сорока років більшість людей починають відчувати труднощі при фокусуванні зору на ближньому відстані, що пов'язано з віковим зменшенням обсягу акомодації. Вживані для вирішення цієї проблеми монофокальние лінзи позитивної рефракції не можуть забезпечити оптимальну гостроту зору на всьому діапазоні відстаней від поблизу до дали.

Все про окулярах і не тільки

Все про окулярах і не тільки - На нашому сервері опубліковано цикл матеріалів про окуляри, лінзи та оправи (Окуляри і зір, окуляри і стиль, спеціальні окуляри). Читайте в розділі 'Корисна інформація про очки':

Причина короткозорості - надлишок у раціоні хліба

Причина короткозорості - надлишок у раціоні хліба - Вчені встановили, що короткозорість може бути наслідком надмірного споживання хліба в дитинстві, причому ризик від нього набагато більше, ніж читання на занадто близькій відстані. Вони заявляють, що якщо раціон харчування включає велику кількість вуглеводів, зокрема багато хліба, у дітей значно підвищується рівень інсуліну.

Контактні лінзи небезпечні для очей

Контактні лінзи небезпечні для очей - На перший погляд контактні лінзи за всіма ознаками краще очок: не натирають перенісся, не тиснуть на вуха, не викривляють простір і не змінюють зовнішність. Єдине, що до недавнього часу могло відлякати спраглих змінити оптику, - складність догляду за лінзами: їх треба щодня виймати з-під повік, зберігати зануреними у спеціальний розчин (який, до речі, коштує окремих грошей), чистити і дезінфікувати. Тому винахід таких лінз, які можна носити не знімаючи до 30 днів поспіль, дуже порадувало очкариків. Але радіти рано виявилося.

Етіологія кератоконуса і індукованої кератектазіі

Етіологія кератоконуса і індукованої кератектазіі - У статті описані сучасні уявлення про етоілогіі і патогенезі кератоконуса і індукованої кератектазіі.

М'які і жорсткі контактні лінзи

М'які і жорсткі контактні лінзи - Сучасні контактні лінзи в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені, діляться на два нерівних класу: м'які контактні лінзи і жорсткі контактні лінзи. Більше 90% світового ринку контактних лінз складають м'які контактні лінзи.

Ортокератологія

Ортокератологія - Установки вранці з ліжка, мільйони людей звичним рухом надягають окуляри або вставляють в очі контактні лінзи. А уявіть собі, що все навпаки - після пробудження людина знімає контактні лінзи і вже не потребує (принаймні, на цей день) у засобах корекції зору.

Штучна сітківка''Аргус''допомогла прозріти шістьом пацієнтам

Штучна сітківка''Аргус''допомогла прозріти шістьом пацієнтам - Розроблені фахівцями з університету Південної Каліфорнії (University of Southern California) та очного інститут Доені (Doheny Eye Institute ) штучні сітківки 'Аргус' (Argus), були успішно вживлені шістьом сліпим пацієнтам, дозволивши їм знову бачити світло і виявляти рух великих яскравих об'єктів.

Ультрафіолет викликає катаракту

Ультрафіолет викликає катаракту - Опромінення морських свинок ультрафіолетом (320-400 нм) низької інтенсивності (в 10 разів слабкіше сонячного світла на широті Нью-Йорка) протягом 4-5 місяців викликає утворення катаракти. Необхідно підкреслити, що 4 - 5 місяців життя морської свинки приблизно еквівалентні 11-12 рокам життя людини.

Сонцезахисні окуляри з лотка

Сонцезахисні окуляри з лотка - Попит на сонцезахисні окуляри великий, вони давно стали обов'язковим аксесуаром для більшості чоловіків, жінок і дітей. Але значна частина потенційних клієнтів охоче набуває дешевий товар у торговців, що розкинули свої лотки та стенди в самих жвавих місцях торгівлі.

Сучасний підхід до лікування проліферативної діабетичної ретинопатії

Сучасний підхід до лікування проліферативної діабетичної ретинопатії - Незважаючи на велику увагу, яку приділяють фахівцями проблеми вивчення проліферативної діабетичної ретинопатії (ПДР), вона з кожним роком стає все більш актуальною. Близько 70% вітреоретінальних втручань виконується з приводу проліферативної діабетичної ретинопатії. Це у великій мірі визначається зростанням захворюваності на цукровий діабет. Проте важливе значення мають своєчасна діагностика і лікування, адекватне стадії захворювання.

Поширеність короткозорості постійно зростає

Поширеність короткозорості постійно зростає - Ізраїльські дослідники, вивчивши динаміку поширеності короткозорості протягом 13 останніх років серед майже 1 мільйона молодих людей, прийшли до висновку, що поширеність короткозорості серед молодих людей від 16 до 22 років істотно і безперервно зростає.

Шведські і канадські вчені створили штучну рогівку

Шведські і канадські вчені створили штучну рогівку - Шведські і канадські вчені створили штучну рогівку - тонку плівку-матрицю з колагену і штучного речовини, яку вони мають намір використовувати для трансплантації в людське око.

Закритокутова глаукома може супроводжуватися втратою ендотеліальних клітин

Закритокутова глаукома може супроводжуватися втратою ендотеліальних клітин - На очах з гострою та хронічною закритокутовою глаукомою виявлено значне зниження щільності ендотеліальних клітин у порівнянні з нормою, а також бо?льшая, ніж в нормі товщина рогівки.

Дієтичні хлібці небезпечні для зору

Дієтичні хлібці небезпечні для зору - Вчені Австралії та Америки з'ясували, що харчування, що містить крохмаль сприяє порушенню зору в підлітків і дітей молодшого віку.

Хламідії - можуть виявитися однією з основних причин сліпоти старечої

Хламідії - можуть виявитися однією з основних причин старечої сліпоти - За даними листопадового випуску HealthDay News патологічно змінені тканини пацієнтів з «вологої» вікової макулярної дегенерації (АMD) містять бактерії звані Chlamydia pneumoniae, які можуть викликати хронічні запальні процеси і можуть бути пов'язані із захворюваннями серця. Крім того, підтверджені дані про те, що при AMD є генетичні зміни з боку імунної системи. AMD - одна з головних причин ослаблення зору і сліпоти в літньому віці.

Відкриття російських офтальмологів отримало визнання світової наукової спільноти

Відкриття російських офтальмологів отримало визнання світової наукової спільноти - Вчора на Щорічному Конгресі Американського товариства катарактальних та рефракційних хірургів (ASCRS) у Сан-Франциско в присутності понад 5 тисяч вчених з усього світу російський професор Андрій Золотарьов (м. Самара) зробив доповідь про своє наукове відкриття.

Окуляри чи гімнастика для очей?

Окуляри чи гімнастика для очей? - У вас хороший зір? Ну, якщо ви проводите за екраном комп'ютера майже весь день, те, найімовірніше, ідеальним його вже не назвеш. Що ж робити? Купувати окуляри чи контактні лінзи? А може бути, є якісь інші способи поліпшення зору? Виявляється є ...

Психологічні проблеми, що виникають при відборі та лікуванні пацієнтів методом фоторефракціонной терапія

Психологічні проблеми, що виникають при відборі та лікуванні пацієнтів методом фоторефракціонной терапія - Специфіка суб'єктивної оцінки пацієнтами результатів рефракційна хірургії полягає в тому, що в клініку їх приводить не складний недуга, а бажання змінити свій вигляд, розширити свої професійні можливості, обравши сучасний метод корекції зору замість обридлих окулярів і контактних лінз.

Синдром сухого ока

Синдром сухого ока - Якщо ви читаєте цей запис злегка примруживши очі, пам'ятайте, що ви в двох кроках від сідрома сухого ока. Такий висновок зробили вчені з Ohio State University. Люди, що звикли працювати біля монітора, примруживши очі очі, для отримання більш чіткого зображення, кліпають рідше, що призводить до більш швидкого зношування слізної плівки.

Щоденна робота за комп'ютером значно шкодить зору

Щоденна робота за комп'ютером значно шкодить зору - Люди, які проводять години біля монітора комп'ютера, ризикують значно погіршити свій зір, розвити ознаки надмірного очного напруги і втоми, головного болю та чутливості до світла. Комп'ютерний синдром зору - медичне умова, визнане американської Оптіметріческой асоціацією. Комп'ютерний монітор завдає істотної шкоди зоровій системі, оскільки при його випромінюванні і яскравості люди змушені напружувати очі, щоб прочитати текст або розглянути картинку, говорять офтальмологи з Іллінойського коледжу оптіметріі.

Правила для здоров'я очей

Правила для здоров'я очей - Очі найбільш вразливі при роботі на ПК, тому їм необхідно приділяти особливу увагу. Фахівці, які займаються дослідженням впливу комп'ютера на стан здоров'я користувача, погоджуються з тим, що збільшення кількості пацієнтів, які скаржаться на 'проблеми' з зором, безпосередньо пов'язано з роботою на ПК.

Нові методи дослідження гемодинаміки ока та головного мозку у хворих на первинну відкритокутову глаукому

Нові методи дослідження гемодинаміки ока та головного мозку у хворих на первинну відкритокутову глаукому - Роль Інтраокулярна гемодинамічних порушень у патогенезі глаукоми визнавалася ще глаукоматологамі кінця XIX - початку XX століть . Однак і в другій половині XX століття характер вазомоторних розладів при глаукомі багато в чому залишався невідомим. Стандартна реоофтальмографія не дозволяла з достатньою повнотою оцінити функціональний стан судин очей.

Рівень глікозильованого гемоглобіну і термін давності цукрового діабету у визначенні показань до імплантації ІОЛ

Рівень глікозильованого гемоглобіну і термін давності цукрового діабету у визначенні показань до імплантації ІОЛ - Бочаров В.Є., Іванов М.М., Ганцовскій П . І., Бєляєва М.І. (ГУ НДІ очних хвороб РАМН, Москва) вивчили критичні значення доопераційного рівня НвА1с і терміну давності цукрового діабету (ЦД) для визначення показань і протипоказань до інтраокулярної корекції афакіі у хворих на ЦД.

Американець прозрів після 40 років сліпоти

Американець прозрів після 40 років сліпоти - 43-річний американський бізнесмен Майкл Мей (Michael May), що втратив зір у віці 3 років, почав бачити правим оком після того, як йому були пересаджені стовбурові клітини. Повернення зору, нехай часткове, після 40 років сліпоти - це екстраординарний випадок, це сенсація.

Методи дослідження внутрішньоочного тиску в амбулаторній практиці

Методи дослідження внутрішньоочного тиску в амбулаторній практиці - Вимірювання ВГД один з найбільш діагностично значущих методів в амбулаторній практиці офтальмолога, в тому числі і при скринінгових оглядах. Вибір оптимального методу вимірювання ВГД має велике значення і при динамічному спостереженні хворих глаукомою.

Лазерна трабекулопластіка: літературний огляд

Лазерна трабекулопластіка: літературний огляд - В даний час відомо кілька способів лікування глаукоми. Існують три основні методи гіпотензивного лікування: медикаментозний, лазерний та хірургічний [3]. Офтальмологія стала першою галуззю медицини, що використовує енергію лазерного випромінювання для лікування пацієнтів, і до цих пір лідирує за кількістю лазерних операцій в порівнянні з іншими медичними спеціальностями [20].

Сонцезахисні окуляри відходять у минуле

Сонцезахисні окуляри відходять у минуле - Новий цікавий товар - сонцезахисні контактні лінзи Maxsight, дозволила випустити на ринок Американська FDA (орган, що контролює якість медикаментів і харчових продуктів). Лінзи, що захищають зіниці від ультрафіолетових променів, спочатку розроблялися для спортсменів - футболістів, гравців у гольф та інших, які змушені тривалий час перебувати на сонці без захисних окулярів.

Класифікація глаукоми

Класифікація глаукоми - У резолюції VII з'їзду офтальмологів Росії відмічений значний прогрес у вивченні патогенезу та клініки глаукоми і запропоновано внести зміни до її класифікацію. Мета цієї статті полягає у викладі нашого підходу до цієї проблеми.

ексфоліативна глаукома (ЕГ)

ексфоліативна глаукома (ЕГ) - Глаукома - хронічна прогресуюча оптична нейропатія незалежних від рівня внутрішньоочного тиску (ВГД) і не пов'язана з якою-небудь неврологічної або системної хворобою. ЕГ розглядається як відкритокутова глаукома в очах з ексфоліативний синдромом (ЕС). Оптична нейропатія характерна для всіх типів глаукоми і пов'язана з загибеллю оптичних нервових волокон, що веде до зниження зору і, врешті-решт, сліпоти.

Відновлення зорового нерва можливо

Відновлення зорового нерва можливо - Практично будь-яке пошкодження зорового нерва потенційно підлягає відновленню, - вважає група дослідників із США. За їх даними існує можливість збереження або навіть відновлення зір у пацієнтів практично будь-якого віку з травмою зорового нерва, спадковими або метаболічними проблемами, невритом, глаукомою, ішемічної зорової невропатії (порушення функції нерва в результаті зменшення надходження кисню і поживних речовин через недостатнє кровопостачання), і т.д.

Японці виростили штучний очей для пуголовка

Японці виростили штучний очей для пуголовка - Японським біологам вперше в світі вдалося виростити і пересадити штучний очей, повідомляє Reuters з посиланням на агентство Kyodo news. Стало відомо, що експеримент був проведений на пуголовка, а вихідним матеріалом для нового очі стали клітини, взяті з жаб'ячого ембріона.

Для створення моделі ризику розвитку глаукоми поки недостатньо інформації

Для створення моделі ризику розвитку глаукоми поки недостатньо інформації - WAIKOLOA, Hawaii - Kuldev Singh вважає, що розробка 'калькулятора ризику' для глаукоми в даний час достатньо складне завдання. На думку фахівців, лічильник ризику для глаукоми, можливо, стане хорошим інструментом для клініцистів, але недолік інформації робить розробку цього засобу діагностики в даний час неможливим.

Деякі відомості про лазерної корекції зору

Деякі відомості про лазерної корекції зору - Лазерна корекція аномалій рефракції викликає у людей, подумує про звернення до клініки, де проводять Ексімер-лазерні операції, чимало питань. І нерідко зі своїми питаннями на цю тему вони звертаються до оптометрист, що працюють в оптичному салоні, розраховуючи при цьому одержати достовірну інформацію.

Вікова дегенерація макули

Вікова дегенерація макули - вікової макулярної дегенерації: Хто в групі ризику? Вікової макулярної дегенерації (ВМД) - одне з найбільш поширених та маловивчених очних захворювань, що є основною причиною повної втрати зору у людей старше 60 років в індустріально розвинених країнах. R

Нове рішення проблеми короткозорості

Нове рішення проблеми короткозорості - Американські вчені розробили новий засіб проти короткозорості, тим більше, що ця проблема охоплює на даний момент близько 12 мільйонів чоловік Великобританії, а це вже чверть усього населення країни. Медики спроектували контактні лінзи спеціально спрямовані на позбавлення від короткозорості.

Відновимо зоровий нерв

Відновимо зоровий нерв - Сьогодні в науковій пресі з'явилася інформація про те, що офтальмологи з Англії знайшли можливість для управління механізмом регенерації очного нерва. Згідно з даними подібних розробок, отриманий результат перевищує існуючі в три-чотири рази.

Спостерігаючи за проходженням Венери, можна втратити зір

Спостерігаючи за проходженням Венери, можна втратити зір - Люди можуть надовго зіпсувати собі зір або навіть взагалі втратити його, якщо вони будуть без дотримання належних запобіжних заходів дивитися на Венеру, яка буде проходити по диску Сонця 8 червня цього року, попередив Головний державний лікар Великобританії сер Лайам Дональдсон (Liam Donaldson).

Амеба загрожує власникам контактних лінз

Амеба загрожує власникам контактних лінз - Умивання і носіння контактних лінз підвищує ризик зараження інфекцією, яка може призвести до сліпоти. За словами офтальмолога Джона Дарта з очної клініки Мурфілдс, найбільшій небезпеці піддаються жителі Великобританії.

Краплі для очей Н-ацетил-Л-карнозин Етос Ендіміон Брайт Айс в лікуванні катаракти

Краплі для очей Н-ацетил-Л-карнозин Етос Ендіміон Брайт Айс в лікуванні катаракти - Компанія Етосплан, Великобританія, один з провідних постачальників лікарських препаратів для лікування хвороб очей на ринках Західної Європи, анонсує вихід серії продуктів, рекомендованих для лікування катаракти, макулярної дегенерації та інших захворювань очей.

Показання до факоемульсифікації травматичних катаракт при великих проникаючих пораненнях рогівки

Показання до факоемульсифікації травматичних катаракт при великих проникаючих пораненнях рогівки - проникаюче поранення рогівки, як правило, супроводжуються травмою кришталика і розвитком травматичної катаракти. Терміни видалення катаракти травматичної залежать від ступеня її набухання, травми передньої капсули і випадіння кришталикових мас, а також розмірів і характеру рани рогівки.

Один ген

Один ген - дві хвороби - Американські вчені з Kellogg Eye Center Мічиганського Університету на крок наблизилися до розуміння генетики плямистого руйнування сітківки (macular degeneration), хвороби, що приводить до втрати центрального зору і що вразила вже 13 мільйонів американців .

Нинішньому поколінню тінейджерів, можливо, з віком окуляри не знадобляться ...

Нинішньому поколінню тінейджерів, можливо, з віком окуляри не знадобляться ... - Псевдоаккомодірующіе ІОЛ забезпечують чудовий діапазон зору. Новий Орлеан - 'Заміна природного кришталика на Acrysof ReSTOR (Alcon Laboratories) з рефракційної метою - ефективний спосіб досягнення чудового зору для пресбіопії (як з міопічний, так і з гіперметропіческой рефракцією),' - заявив Francesco Carones на засіданні секції рефракційна хірургії, що проходила в рамках чергового з'їзду AAO.

Сонцезахисні окуляри коригуючі

Сонцезахисні коригуючі окуляри - Відвідуючи оптичні магазини і салони в різних регіонах країни, наші кореспонденти завжди цікавляться продажами сонцезахисних окулярів. І багато оптики розповідають не тільки про те, як продаються сонцезахисні окуляри різних марок, але й відзначають, що виготовляють такі окуляри самі.

З чого зроблені наші оправи?

З чого зроблені наші оправи? - Список матеріалів, які використовуються при виготовленні очкових оправ, безперервно поповнюється. Створюються всі нові сплави, проводяться глибокі дослідження, пропонуються цікаві розробки. Нижче ми наводимо далеко не самий повний перелік матеріалів, які застосовуються при виробництві очкових оправ.

Кожен десятий росіянин страждає дегенерацією сітківки

Кожен десятий росіянин страждає дегенерацією сітківки - У Росії 10% населення страждає вікової макулярної дегенерацією - пошкодженням макули - центральної частини сітківки, що призводить до необоротного зниження зорових функцій, в першу чергу гостроти зору. Такі дані навів на прес-конференції доцент Державного інституту удосконалення лікарів Міноборони РФ, кандидат медичних наук Сергій Голубєв.

Щоки допоможуть відновити зір

Щоки допоможуть відновити зір - Така частина особи, як щоки, покликана носити на собі рум'янець або надуватися. Ще щоки можна використовувати при лікуванні рогівки ока, яка піддалася повному або часткового руйнування - таке відкриття зробили вчені з Японії.

Особливості гуморального імунітету у хворих юнацької глаукомою і прогресуючою короткозорістю

Особливості гуморального імунітету у хворих юнацької глаукомою і прогресуючою короткозорістю - Частота зустрічальності юнацької глаукоми у короткозорих хворих становить від 2 до 4% (Лапочкін В.І., 1998) . Діагностика цього захворювання на тлі прогресcірующей придбаної міопії викликає значні ускладнення, пізня постановка діагнозу приводить до необоротної втрати зорових функцій та інвалідизації (Левченко О.Г., 1985; Булошнік Г.Л., 1991).

Кошти від імпотенції збільшують ризик ішемічної невропатії зорового нерва

Кошти від імпотенції збільшують ризик ішемічної невропатії зорового нерва - Популярне засіб від імпотенції віагра збільшує ризик ранньої втрати зору у чоловіків з серцево-судинними захворюваннями. До таких висновків прийшли вчені з університету Алабамського в Бірмінгемі. R

Силікон-гідрогелеві контактні лінзи

Силікон-гідрогелеві контактні лінзи - Силікон-гідрогелеві (СГ) контактні лінзи з'явилися на ринку близько 10 років тому. Їх головна перевага перед традиційними гідрогелеві контактними лінзами в тому, що силікон-гідрогелеві контактні лінзи пропускають до рогівці набагато більше кисню, який необхідний для збереження здорового стану очі.

Сучасні аспекти фармакотерапії алергічних захворювань очей

Сучасні аспекти фармакотерапії алергічних захворювань очей - У всьому світі алергічні захворювання очей є актуальною проблемою офтальмології: ними страждає від 4 до 32% населення. У Росії захворюваність становить 16,5% і має тенденцію до зростання, що пояснюється перш за все погіршенням екологічної обстановки в індустріально розвинених регіонах.

Всі чоловіки дальтоніки?

Всі чоловіки дальтоніки? - Хоча класичний дальтонізм зустрічається не більше ніж у 10% чоловіків, але майже всі з них неправильно сприймають кольори.

Втомлені очі

Втомлені очі - проблема сучасної людини - Технічний прогрес все сильніше і сильніше змінює наше життя - екрани та дисплеї оточують людину вдома і на роботі. Навантаження на очі постійно зростає, стаючи непосильною.

Вживання великої кількості м'яса приводить до сліпоти

Вживання великої кількості м'яса приводить до сліпоти - Австралійські дослідники стверджують, що у людей, які вживають в їжу дуже багато м'яса - 10 і більше порцій на тиждень - імовірність виникнення сліпоти в літньому віці в 2 рази вище, пише The Telegraph.

Поєднання лазерної та фотодинамічної терапії в лікуванні судинних захворювань ока

Поєднання лазерної та фотодинамічної терапії в лікуванні судинних захворювань ока - У лікуванні судинних захворювань важливе значення має коагулююча вплив на змінені, неспроможні або новостворені судини переднього і заднього відділу ока. Як правило, з цією метою використовуються контактні та безконтактні лазерні джерела з різною довжиною хвилі. Для підвищення ефективності їх впливу в ряді випадків внутрішньовенно або місцево вводяться спеціальні фотосенсибілізатори.

Отримані детальні зображення живої сітківки ока

Отримані детальні зображення живої сітківки ока - Кожна людина сприймає кольори по-своєму, стверджують американські оптики з Рочестерського університету.

У очкариків інтелект вище

У очкариків інтелект вище - Традиційне ставлення до людей, що носять окуляри, як до більш розумним, несподівано знайшло своє підтвердження. Група офтальмологів із Центру медицини та біології Університету Іллінойсу обстежила 1500 чоловік у віці 15 - 60 років, що страждають міопією і далекозорістю.

Новосибірські лікарі створили новий спосіб лікування очних хвороб

Новосибірські лікарі створили новий спосіб лікування очних хвороб - Лікарі Новосибірська розробили нову методику лікування офтальмологічних хвороб, повідомило в п'ятницю ІА 'Pharmindex.ru'. Вчені НІІКіЕЛ Сибірського відділення РАМН спільно з лікарями МНТК 'Мікрохірургія ока' розробили нову методику, що впливають на очні хвороби через лімфатичну систему.

Далекозорість вилікують радіохвилі

Далекозорість вилікують радіохвилі - Мільйонам дорослих людей, що страждають від далекозорості, схоже, вже найближчим часом вдасться повернути собі нормальний зір. У п'ятницю революційна технологія буде вперше випробувана у Великобританії.R Новий метод - провідна кератопластики - полягає в зміні форми рогівки за допомогою радіохвиль. Як пише 'Дейлі телеграф', він вже давно був схвалений в Америці, і в цей час його застосовують в 150 медичних центрах по всьому США.R

На боротьбу з глаукомою ...

На боротьбу з глаукомою ... - В усьому світі глаукома є основною причиною незворотної втрати зору, у США це друга за частотою причина, що викликає сліпоту.

Сліпота і краватку

Сліпота і краватку - Звичка туго зав'язувати краватку на шиї може призвести до розвитку очних хвороб і навіть сліпоти. Такий висновок зробили американські дослідники Центру лікування вушних і очних хвороб Нью-Йорка.

Очні краплі «Офтальмоферон»

Очні краплі «Офтальмоферон» - У Московському науково-дослідному інституті очних хвороб ім. Гельмгольца і МНТК «Мікрохірургія ока» ім. акад. Федорова пройшли дослідження з оцінки терапевтичної ефективності очних крапель «Офтальмоферон» при лікуванні хворих з синдромом 'сухого ока'.

Актуальні питання офтальмології обговорили в Югрі

Актуальні питання офтальмології обговорили в Югрі - У Нижньовартовську (ХМАО-Югра) на базі окружний клінічної дитячої лікарні провідні офтальмологи округу обговорили проблеми сучасної офтальмології.

Контактні лінзи та спорт

Контактні лінзи і спорт - Останнім часом найбільші виробники випускають спеціальні види жорстких газопроникних і м'яких контактних лінз для людей, що займаються спортом на професійному або аматорському рівні. Усвідомлюючи перспективність ринку контактної корекції для спортсменів, багато компаній починають розробляти контактні лінзи для занять конкретними видами спорту, а професійні оптичні журнали обговорюють на своїх сторінках, які типи контактних лінз і режими носіння найбільш підходять спортсменам.

Далекозорість середнього віку вже не проблема?

Далекозорість середнього віку вже не проблема? - Скількох людей з далекозорістю Ви знаєте? А скільки намагалося жити без окулярів? А скільки вилікувалися або змогли без них обходитися? А у Вас яке зір? Може бути ця стаття стане переломним моментом у Вашому житті ....

Роль антиоксидантів у профілактиці вікової катаракти

Роль антиоксидантів у профілактиці вікової катаракти - У рамках The Age-Related Eye Disease Study - багатоцентрового подвійного-прихованого клінічного дослідження, зареєстровані учасники були випадковим чином розділені на групи, що одержували: 1) антиоксиданти (вітамін C 500 мг; вітамін E 400 МО; бета-каротин 15 мг); 2) цинк 80 мг, як окис цинку і мідь 2 мг, як окис міді; 3) антиоксиданти плюс цинк або 4) - плацебо.

Естрогени і катаракта

Естрогени і катаракта - Відомо, що катаракта є основною причиною порушення зору у дорослих. Частота катаракти значно зростає з віком тільки у жінок. Причому її поява збігається з виникненням естрогенодефіціта в менопаузі. Проте в даний час не виявлено зв'язок між поліморфізмом естрогенових рецепторів і катарактою.

Замісна гормонотерапія в менопаузі зменшує прояви синдрому''сухого ока''

Замісна гормонотерапія в менопаузі зменшує прояви синдрому''сухого ока''- Замісна гормонотерапія може перешкоджати патологічних змін слізної плівки, що відбувається у жінок в пост-клімактеричному періоді. Dr. Ozgul Altintas зі співавт. (Університет Kocaeli, Ізмір, Туреччина) обстежували 20 жінок в менопаузі з відсутністю очних і системних захворювань до і після призначення їм замісної гормонотерапії.

Японці винайшли окуляри''майбутнього''

Японці винайшли окуляри''майбутнього''- Японські інженери розробили окуляри, які не запотівають і не брудняться. Секрет диво-очок, які повинні значно полегшити життя своїх власників, полягає в тому, що на пластикові лінзи за допомогою складної обробки двоокисом вуглецю наноситься надтонка плівка з молекул фтору. R

Російські лікарі-офтальмологи розробили унікальну заміну кришталика ока

Російські лікарі-офтальмологи розробили унікальну заміну очного кришталика - Нову високотехнологічну розробку, здатну замінити природний кришталик ока людини, представили сьогодні лікарі-офтальмологи МНТК 'Мікрохірургія ока' ім. С. М. Федорова на VIII Міжнародній науково-практичній конференції 'Сучасний технології катаральною і рефракційна хірургії'.

Гіпотеза судинно-метаболічної причини смерті гангліозних клітин при глаукомі: можливе значення для лікування

Гіпотеза судинно-метаболічної причини смерті гангліозних клітин при глаукомі: можливе значення для лікування - Глаукома - прогресивна оптична нейропатія з характерними змінами ДЗН і відповідними дефектами поля зору. Структура і прогресія втрати поля зору внаслідок смерті гангліозних клітин розрізняються у пацієнтів з глаукомою, що пропонує наявність деякої варіабельності величини пошкодження, відповідального за загибель клітини.

Розроблено лінзи, які повертають зір

Розроблено лінзи, які повертають зір - Доктор Перрі Розенталь (Perry Rosenthal), засновник Бостонського фонду зору, більше 30 років працює в галузі офтальмології. Останнім його досягненням є розробка лінз, що дозволяють відновити зір сліпих, що раніше здавалося неможливим.

Акомодація та гідродинаміка очі

Акомодація та гідродинаміка очі - Відомо, що між акомодації і гідродинаміки ока існує тісний взаємозв'язок, що має безпосередній вплив на регуляцію офтальмотонуса. Більш того, інволюційних стану аккомодаційно апарату можуть мати відношення до патогенезу первинної глаукоми, оскільки розвиток глаукоми часто за часом збігається з появою пресбіопії (А. П. Нестеров 1997, 1999 р). Проте до теперішнього часу немає точних даних про механізми цієї взаємодії.

Важкий грип може привести до погіршення зору

Важкий грип може привести до погіршення зору - Близько 10% перехворіли важкими формами вірусних інфекційних захворювань стикаються з погіршенням зору, вважає лікар-нейроофтальмології центру нейротерапія Інституту мозку людини РАН І. Куликовська.

Імуномодулююча терапія при хронічному тонзиліті

Імуномодулююча терапія при хронічному тонзиліті - Проблема лікування хронічного тонзиліту (ХТ) залишається в наші дні в центрі уваги оториноларингологів, що визначається широкої поширеністю даного захворювання, переважно серед дітей та осіб молодого, найбільш працездатного віку, а також ймовірністю розвитку серйозних ускладнень і хронічних захворювань серцево-судинної системи, нирок і суглобів, що може призвести до тривалої втрати працездатності.

Захист очей від ультрафіолетового випромінювання з допомогою сонцезахисних окулярів

Захист очей від ультрафіолетового випромінювання з допомогою сонцезахисних окулярів - Засмагаючи влітку на пляжі, ми приймаємо мірою для захисту нашої шкіри від надмірного впливу сонячних променів, щоб не отримати опік. Однак більшість з нас не знає, що ще більш важливим є захист від сонячних променів наших очей.

Сучасні багатофункціональні покриття очкових лінз

Сучасні багатофункціональні покриття очкових лінз - Багатофункціональні покриття все більше стають невід'ємною частиною очкових лінз. Покриття значно збільшують споживчі властивості очкових лінз - окулярні лінзи можна довше носити, вони забезпечують більш високу якість зору, менше забруднюються, їх легше очищати.

ЗГТ зменшує проблеми з очима у жінок в період менопаузи

ЗГТ зменшує проблеми з очима у жінок в період менопаузи - Замісна гормональна терапія знижує ознаки подразнення очей, такі як свербіж, сухість, у жінок в пе6ріод постменопаузи, повідомляють дослідники з Університету Неаполя, Італія.

4-а Міжнародна конференція з контактної корекції зору

4-а Міжнародна конференція з контактної корекції зору - 17-18 квітня 2010 року в готелі «Редіссон САС Слов'янська» відбулася 4-а Міжнародна конференція з контактної корекції зору Eye Health Advisor. У заході взяли участь близько 600 лікарів-офтальмологів і оптометрист з Росії та України.

Спосіб лікування нестабілізованого первинної відкритокутовою глаукоми з''нормалізованому''офтальмотонусом

Спосіб лікування нестабілізованого первинної відкритокутовою глаукоми з''нормалізованому''офтальмотонусом - Лікування хворих глаукомою з нормалізованому офтальмотонусом і відсутністю стабілізації процесу проблема вельми складна. Пов'язана вона з тим, що одним з основних факторів призводять до падіння зорових функцій є інтолерантності сітківки та зорового нерва до рівня внутрішньоочного тиску і триваючий процес оптичної нейропатії (А. П. Нестеров, 1995; В. В. Волков, 2001; Е.А . Єгоров і співавт., 2001).

дієтою можна запобігти розвитку катаракти

дієтою можна запобігти розвитку катаракти - В останньому номері 'American Journal of Clinical Nutrition' з'явилася публікація результатів чергового дослідження, проведеного вченими Центру дієтології при Кембриджському університеті. Те, що правильна організація харчування може в значній мірі вирішити найрізноманітніший спектр проблем, пов'язаних зі здоров'ям людини, відомо практично кожному.

Насувається епідемія короткозорості

Насувається епідемія короткозорості - Розповсюдження короткозорості у Східній Азії обумовлено не генетичною схильністю що живуть там людей, а особливостями їх способу життя. Епідемія міопії, бурхлива в таких країнах, як Японія і Сінгапур, зумовлена виключно змінами роду занять людей - подібна епідемія може розвернутися і в Європі, якщо спосіб життя продовжить змінюватися і там.

Перевага LASEK перед PRK

Перевага LASEK перед PRK - Учені, проісследовав 92 пацієнта з міопією слабкою та середнього ступеня з'ясували, що лазерна терапія субепітеліальний володіє істотними перевагами перед PRK. LASEK забезпечує значно більш швидке відновлення зорових функцій, не супроводжується больовим синдромом і характеризується менш вираженими проявами флеру.

Прийом статинів може зменшити ризик розвитку катаракти

Прийом статинів може зменшити ризик розвитку катаракти - Прийом статинів асоціюється зі зменшенням на 45% ризику розвитку ядерної катаракти, що найбільш часто зустрічається у літніх пацієнтів форми катаракти, повідомляється в Journal of the American Medical Association.

Клітинна терапія для порятунку зору

Клітинна терапія для порятунку зору - Мільйонам людей, повільно слепнущіх в результаті дегенеративних очних захворювань, нейральние стовбурові клітини дають надію на збереження зору. R

Зроблено крок до створення штучної сітківки

Зроблено крок до створення штучної сітківки - Британські вчені навчилися примушувати клітки ока реагувати на світло, тим самим відкривши можливості для нових методів лікування сліпоти. Фахівці в Імператорському коледжі Лондона разом з колегами з Університету Манчестера виявили нові властивості в процесі дослідження протеїну меланопсін.

Кремнієвий протез сітківки повертає зір сліпим

Кремнієвий протез сітківки повертає сліпим зір - Шістьом сліпим пацієнтам вдалося частково повернути зір завдяки імплантації штучної сітківки ока. Протез сітківки, створений американськими офтальмологами, не дає повноцінного зору, але дозволяє бачити світло, ідентифікувати предмети і помічати їх рух.

Дослідження товщини слізної плівки під лінзою в процесі її носіння

Дослідження товщини слізної плівки під лінзою в процесі її носіння - Десять осіб (середній вік 30.2 + /-8.6 років; семеро чоловіків) носили силікон-гідрогелеві лінзи з балафілкона А на обох очах для того, щоб дослідити вплив змикання століття на товщину слізної плівки під лінзою під час носіння силікон-гідрогелевих лінз.

Лікарі-офтальмологи не рекомендують після сорока років відновлювати 100-відсоткове зір

Лікарі-офтальмологи не рекомендують після сорока років відновлювати 100-відсоткове зір - Показники очної захворюваності в Росії неухильно зростають і в більшості регіонів перевищують середньоєвропейські 1,5 - 2 рази. Тим часом, завдяки новим технологіям сьогодні операція по лікуванню катаракти з імплантацією штучного кришталика триває всього 15 хвилин, а лазерна операція по виправленню короткозорості - 30 секунд.

Куріння руйнує зір

Куріння руйнує зір - Більше 81% росіян боїться втрати зору більше, ніж будь-якого іншого захворювання. Незважаючи на це, 35,8% опитаних є курцями, що ставить їх у групу ризику розвитку захворювання, яке призводить до зниження гостроти зору.

Штучна сітківка

Штучна сітківка - Американські вчені працюють над електронним пристроєм, який, на їхню думку, допоможе мільйонам людей з вадами зору знов знайти зір. Крихітний комп'ютерний чіп, який дослідники пропонують імплантувати безпосередньо в око, спроектований так, щоб стимулювати клітини сітківки. Ті, у свою чергу, повинні допомогти таким, що відповідає за зір клітинам головного мозку знову навчитися сприймати інформацію.

Російські вчені першими у світі відновили кришталик ока

Російські вчені першими у світі відновили кришталик ока - Унікальна розробка російських біологів допоможе мільйонам людей, що страждають помутнінням кришталика. Дивовижною здатністю відрощувати собі втрачений орган, приміром хвіст або очей, природа наділила лише холоднокровних тварин. Теплокровних подібне диво непідвладне. І ось наука намагається підкоригувати природу.

Створені контактні лінзи, ефективно захищають очі від ультрафіолету

Створені контактні лінзи, ефективно захищають очі від ультрафіолету - Контактні лінзи, блокуючі ультрафіолетові промені, можуть зменшити або ліквідувати наслідки шкідливого сонячного випромінювання. Такі лінзи, розроблені американськими вченими з Університету штату Огайо та Асоціації по дослідженню зору та офтальмології, допомагають блокувати надмірний ультрафіолет, який загрожує шкідливими змінами в рогівці, кон'юнктивітом і катарактою, найбільш поширеною причиною поганого зору в усьому світі.

Щоб повернути зір, в око вставили зуб

Щоб повернути зір, в око вставили зуб - Сліпий жінці відновили втрачене зір, використавши для цього її власні зуби, повідомляє BBC News. 42-річної Жюдіт Сміт (Judith Smith) британські хірурги провели унікальну операцію, названу остеоодонтокератопротезірованіем (osteo-odonto-keratoprosthesis - OOKP).

Клітинна терапія покращує зір пацієнтів з анірідіей

Клітинна терапія покращує зір пацієнтів з анірідіей - В одній з британських клінік людям з рідкісним генетичним захворюванням, що приводить до природженого відсутності райдужної оболонки (анірідія), проводять лікування стовбуровими клітинами, завдяки чому їх зір поліпшується.

FDA схвалило перші контактні лінзи для тривалого носіння

FDA схвалило перші контактні лінзи для тривалого носіння - Американське управління з контролю харчових продуктів і лікарських засобів (FDA) днями схвалило використання контактних лінз 'ACUVUE OASYS' для тривалого носіння ( до 6 ночей /7 днів поспіль).

Завершилася чергова серія експериментів з імплантації штучного очі

Завершилася чергова серія експериментів з імплантації штучного ока - У ході експерименту група вчених, очолювана професором біології Токійського Університету Макото Асашімо (Makoto Asashima), виростила очне яблуко з недиференційованих ембріональних клітин жаби та вживу їх в очну порожнину пуголовка, у якого попередньо видалив ліве око.

Захистіть очі від комп'ютера!

Захистіть очі від комп'ютера! - Гострота нашого зору і робота за комп'ютером, тісно взаємопов'язані. Візьмемо, наприклад, доповідь Американської асоціації офтальмологів, яка в 2001 році вперше ввела в ужиток термін комп'ютерний зоровий синдром (Сomputer Vision Syndrome, CVS) і докладно описала причини і наслідки його появи.

Фонова підсвітка телевізора допомагає розслабитися й знизити навантаження на зір при перегляді телевізора

Фонова підсвітка телевізора допомагає розслабитися й знизити навантаження на зір при перегляді телевізора - Як показують дослідження, проведені за замовленням компанії Philips, телевізор може бути більш «природним »для очей.

Відкрився дослідний центр для боротьби з вікової дегенерації макули

Відкрився дослідний центр для боротьби з вікової дегенерації макули - Перший Європейський Дослідницький центр Пігменти макули (ЕЦПМ, European Macular Pigment Research Group Centre) в Ірландії досліджує дію нутрицевтиків, призначених для боротьби з основною причиною сліпоти в світі - вікової дегенерації макули.

Метал допомагає зору

Метал допомагає зору - За даними журналу Архіви Офтальмології різноманітні порушення зорових функцій, наприклад, при катаракті, цукровому діабеті з ретинопатію можуть служити маркерами процесів пов'язаних з психологічним старінням і передчасною смертю.

Високопреломляющіе окулярні лінзи

Високопреломляющіе окулярні лінзи - Однією з головних характеристик очкових лінз є показник заломлення матеріалу, з якого окулярні лінзи виготовлені.

Контактні лінзи пошкоджують очі

Контактні лінзи пошкоджують очі - Носіння м'яких контактних лінз може призводити до пошкодження оболонок ока навіть при правильному догляді за ними. Як встановили американські дослідники з Університету Штату Огайо, більше половини людей, що використовують контактні лінзи, мають пошкодження поверхневих шарів рогівки хоча б одного ока. У кожного тринадцятого пошкодження вже становлять небезпеку для зору.

Випробування штучного очі

Випробування штучного ока - В ході випробувань штучного очі двоє прооперованих сліпих пацієнтів з його допомогою навчилися розрізняти зміна ступеня освітленості і зміну дня і ночі.

Хірурги повернули пенсіонерові зір через 67 років

Хірурги повернули пенсіонерові зір через 67 років - Джон Грей, якому виповнилося вже 87 років, отримав серйозне поранення в 1941 році під час нальоту Luftwaffe на Клайдсайд, міську агломерацію на заході Шотландії, і втратив здатність бачити правим оком. З віком Грей осліп і на ліве око, і лікарі вирішили повторно досліджувати його травму, отриману під час війни.

''Російські гірки'': нова очна терапія

''Російські гірки'': нова очна терапія - До цього моменту доктора недооцінювали терапевтичну цінність парків розваг. Проте з'явився перший приклад їх лікувальної дії: покатавшись на 'російських гірках' (атракціон, який у Росії називають 'американськими гірками'), пацієнт позбувся 'котячого ока'.

Китайські офтальмологи повернули зір 100-річному чоловікові

Китайські офтальмологи повернули зір 100-річному чоловікові - Завдяки успішній операції, 101-річному старця, 20 років тому осліплого від катаракти, було повернуто зір.

Віртуальна корекція зору

Віртуальна корекція зору - Традиційно амбліопії, або «ледачий очей» лікують за допомогою пов'язки на здоровий очей, яку слід носити близько 400 годин. Вчені з Ноттінгемського університету запропонували більше простий і швидкий спосіб корекції зору - гри у віртуальній реальності.

Проведення операції ЛАСІК можливо після хірургії відшарування сітківки

Проведення операції ЛАСІК можливо після хірургії відшарування сітківки - Операція ЛАСІК безпечна і ефективна в тих випадках, коли їй передує хірургічне лікування відшарування сітківки. Під спостереженням знаходилися 10 очей пацієнтів з міопією високого ступеня після операції ЛАСІК, якій передувала хірургія відшарування сітківки.

Контактні лінзи особливо небезпечні для англійців

Контактні лінзи особливо небезпечні для англійців - Жителі південних областей Англії, що користуються контактними лінзами, ризикують отримати ускладнення, що загрожують повною втратою зору. Як встановили вчені з лондонської офтальмологічної лікарні, ризик акантамебного кератиту там приблизно в дев'ять разів вище, ніж на інших територіях, повідомляє BBC News. Це пояснюється відмінностями в якості води.

Свіже повітря - перешкода від дитячої короткозорості

Свіже повітря - перешкода від дитячої короткозорості - У дітей, які проводять багато часу на свіжому повітрі, менш ймовірно розвинеться короткозорість, виявили австралійські дослідники. Медики проаналізували зір учнів з 55 шкіл Сіднея і виявили захисний ефект знаходження дитини на відкритому повітрі для очей у 80% дітей. Часті прогулянки і рухомі ігри на вулиці дозволяли ослабити напругу очей при читанні, перегляді телевізора, роботі на комп'ютері і підготовці домашньої роботи.

Голландці роблять пірсинг на очах

Голландці роблять пірсинг на очах - Голландські офтальмологи розробили новий вид пірсингу: платинове прикраса розміром в декілька міліметрів вживлюється в кон'юнктиву, cообщает BBC News. Така операція була зроблена шести жінкам і одному чоловіку в Роттердамському інституті інноваційної очної хірургії. Як запевняють голландські фахівці, платинове прикраса не відторгається, а операція абсолютно безпечна. Ювелірне виріб вживлюється в око під місцевою анастезії за більш ніж 500 євро.

Зелений чай захищає від очних хвороб

Зелений чай захищає від очних хвороб - Учені підтвердили, що корисні речовини з зеленого чаю, відомі своїми потужними антиоксидантними властивостями, проникають у тканини ока і можуть боротися проти очних хвороб.

У Москві 100 тисяч осіб страждають глаукомою

У Москві 100 тисяч осіб страждають глаукомою - Близько 100 тис. москвичів страждають таким захворюванням очей, як глаукома. Такі дані представив академік РАМН, завідувач кафедрою очних хвороб лікувального факультету РГМУ Євген Єгоров.

Великий відсоток жінок похилого віку може очікувати розвитку з віком серйозних захворювань очей

Великий відсоток жінок похилого віку може очікувати розвитку з віком серйозних захворювань очей - Великий відсоток жінок похилого віку може очікувати розвитку з віком серйозних захворювань очей, стверджують американські дослідники на сторінках Archives of Ophthalmology, 2003; V.121; P.1303-1310.

У рогівці знайшли ліки від дистрофії

У рогівці знайшли ліки від дистрофії - Вчені виявили протеїн, що перешкоджає утворенню посудин у роговиці ока. Це відкриття може привести до створення принципово нових ліків для лікування вологої форми дистрофії жовтої плями сітківки (макулярної дегенерації) і онкологічних захворювань.

Працюючі очі вирощені в пробірці

Працюючі очі вирощені в пробірці - Японські вчені, яким вперше вдалося виростити штучний очей і пересадити його пуголовки, повідомили подробиці свого експерименту, який експерти вже називають великим проривом. На початку січня ми вже розповідали про їх дослідах, проте на той момент було відомо небагато. Нові дані були повідомлені на Міжнародному конгресі офтальмологів в Сіднеї.

Неінвазивні методи лікування гострих синуситів

Неінвазивні методи лікування гострих синуситів - Статистичні дослідження, проведені в ряді західних країн, показують, що запальні захворювання верхніх дихальних шляхів нерідко перевищують за виявляємості хворих з серцево-судинними захворюваннями. Синусит стоїть на п'ятому місці серед захворювань, при лікуванні яких використовується протизапальна терапія.

Вірогідність втрати зору у пацієнтів з глаукомою відкритокутовою

Вірогідність втрати зору у пацієнтів з глаукомою відкритокутовою - Дослідження стану зорових функцій і чинників ризику втрати зору у пацієнтів з глаукомою відкритокутовою показали, що виражене зниження зорових функцій наступає у пацієнтів при пізній постановці діагнозу і недотриманні лікувальних призначень. У 2000 році було проведено ретроспективне обсерваційне дослідження зорових функцій (гостроти та поля зору) ста вісімдесяти шести пацієнтів з відкритокутову глаукому.

Американці вивчили статистику травм, пов'язаних з носінням окулярів

Американці вивчили статистику травм, пов'язаних з носінням окулярів - Американський інститут дослідження дитинства 'Коламбас' опублікував дані про травми, пов'язаних з носінням окулярів. За медичними показаннями окуляри носить 96 мільйонів американців. Щорічно реєструється 13 тисяч травм, пов'язаних з окулярами.

Будь-яку хворобу очей можна вилікувати ще до її початку

Будь-яку хворобу очей можна вилікувати ще до її початку - Сучасні технології обробки зображень можуть вирішити проблему ефективної діагностики захворювань органів зору. Таку заяву зробили вчені з Університету Уатта.

Вплив бета-каротину на розвиток катаракти

Вплив бета-каротину на розвиток катаракти - Досліджено вплив харчової добавки, що містить бета-каротин на формування вікової катаракти. 12-річні спостереження показали, що бета-каротин не впливає на формування вікової катаракти у некурящих, а в кращих знижує ризик захворювання на чверть.

Австралійські лікарі виготовили штучну рогівку

Австралійські лікарі виготовили штучну рогівку - Матеріалом для нової рогівки стали декілька видів м'яких пластиків - це принципова відмінність від жорстких моделей, які використовувалися раніше.

Пофарбований контактні лінзи

Пофарбований контактні лінзи - Кажуть, що очі - дзеркало душі. А що робити, якщо людина страждає від вродженого або післяопераційного косметичного дефекту очі? Або якщо йому просто захотілося змінити колір або відтінок своїх очей? Оптимальне рішення - купити косметичні або відтінків контактні лінзи.R

Пілоти авіалайнерів втричі частіше хворіють катарактою

Пілоти авіалайнерів втричі частіше хворіють катарактою - Пілоти авіалайнерів втричі частіше хворіють катарактою, ніж середньостатистична людина саме через польотів, так вважають офтальмолог Вільгалмур Рафнсон (Vilhjalmur Rafnsson) з університету Ісландії (Haskoli Islands) і його колеги з інших наукових установ, які провели нове дослідження.

Вчені розробили лікуючі контактні лінзи

Вчені розробили лікуючі контактні лінзи - Японська фірма розробила контактні лінзи, які не тільки виправляють зір, але і позбавляють від дискомфорту і проблем із зором, викликаних алергією. R

Вивчення можливості використання електроретінографіі для оцінки фармакокінетики лікарських препаратів, що надають ретінопротекторное дію

Вивчення можливості використання електроретінографіі для оцінки фармакокінетики лікарських препаратів, що надають ретінопротекторное дію - Використовувані методи аналізу розподілу лікарського препарату в тканинах ока багато в чому відповідають тим методам, які застосовуються в системній фармакокінетиці.

Ускладнення LASIK: аналіз 12500 операцій

Ускладнення LASIK: аналіз 12500 операцій - Рефракційна ламеллярная хірургія рогівки почалася в кінці 1940-х років з робіт доктора Jose I. Barraquer, який першим усвідомив, що оптична сила ока може бути змінена за допомогою видалення або додавання рогівковий тканини [1].

Знайдено спосіб, як позбавити пацієнтів від спадкового захворювання сітківки

Знайдено спосіб, як позбавити пацієнтів від спадкового захворювання сітківки - У понеділок увечері було оголошено, що тисячі людей, яким загрожує сліпота, зможуть відновити зір завдяки новаторській технології введення в очі здорових генів. Поки лікарям вдалося істотно поліпшити зір трьом пацієнтам трохи старше 20 років з уродженим амаврозом Лебера, тобто спадковим захворюванням сітківки, що характеризується загибеллю світлочутливих клітин і сліпотою. R

Офтальмологи ідентифікували білок, здатний уповільнити або навіть повністю зупинити прогресуюче розвиток аутоімунної різновиди увеїту

Офтальмологи ідентифікували білок, здатний уповільнити або навіть повністю зупинити прогресуюче розвиток аутоімунної різновиди увеїту - Бостона офтальмологи ідентифікували білок, здатний уповільнити або навіть повністю зупинити прогресуюче розвиток аутоімунної різновиди увеїту, запалення судинної оболонки очного яблука. Ці висновки зроблені на підставі експериментів на лабораторних тваринах, проте співробітники Інституту очних хвороб імені Шепенса практично впевнені, що вони вірні і по відношенню до людини.

Сучасні окулярні лінзи

Сучасні окулярні лінзи - У сучасному суспільстві, де інформатизація й високі технології проникають практично в будь-яку сферу людської діяльності, збільшується зорова навантаження людини.

Сльози необхідні людині

Сльози необхідні людині - Під час кліпання по поверхні ока розподіляється слізна плівка, що складається з трьох шарів: слизового, водяного та ліпідного. Переважним компонентом ліпідного шару слізної рідини виявився олеамід, а порушення його кількості може бути пов'язане з таким захворюванням, як сухість очей, що супроводжується порушенням слізної плівки. Від цього захворювання страждають від 12 до 14 мільйонів американців.

Нашестя полікарбонату

Нашестя полікарбонату - Продажу полікарбонатних очкових лінз складають в даний час 25 відсотків від загального обсягу продажів лінз у США, однак у країнах Європи (у тому числі і в Росії) вони поки не настільки об'ємні. У даній статті ми розглянемо, чому ці лінзи стали так популярні в США і що заважає їх більш активного впровадження на ринки інших країн.R

Особливості перебігу первинної глаукоми відкритокутовою

Особливості перебігу первинної відкритокутовою глаукоми - Однією з основних причин прогресування нейропатії зорового нерва при глаукомі откритоугольіой з нормалізованому ВГД є хронічна ішемія і гіпоксія, пов'язані з дефіцитом гемодинаміки і реологическими порушеннями крові регіонарного і системного характеру .

Екстракорпоральна гемокорекція при лікуванні аутоімунних захворювань очей у дітей

Екстракорпоральна гемокорекція при лікуванні аутоімунних захворювань очей у дітей - Проблема лікування аутоімунних захворювань очей у дітей має велике соціальне значення і є однією з найважливіших в офтальмології внаслідок широкого розповсюдження і тяжкості захворювань, складності патогенезу та високого інвалідизуючих фактора внаслідок розвитку численних ускладнень: ускладнена катаракта, глаукома, фіброз склоподібного тіла, відшарування сітківки.

Захистити очі від глаукоми тепер можна буде за допомогою спеціальних контактних лінз з добавками вітаміну Е

Захистити очі від глаукоми тепер можна буде за допомогою спеціальних контактних лінз з добавками вітаміну Е - Глаукома займає друге місце після катаракти як провідна причина втрати зору і сліпоти і зачіпає зір майже 67 млн. чоловік у світі. Лише близько одного-п'яти відсотків існуючих ліків від глаукоми досягають рогівки ока, крім того багато препаратів всмоктуються в кров, надаючи побічні ефекти на здоров'я.

Унікальні операції провели дітям Югри

Унікальні операції провели дітям Югри - У Нижньовартовську на базі дитячого офтальмологічного відділення Окружний клінічної дитячої лікарні пройшов майстер-клас за участю кандидата медичних наук, асистента кафедри офтальмології Тюменської державної медичної академії, лікаря вищої категорії Олени Починок.

Лінзи виправляють дефекти зору раз і назавжди

Лінзи виправляють дефекти зору раз і назавжди - Нова методика хірургічного імплантації контактних лінз, що дозволяє виправити серйозну короткозорість або далекозорість, тепер доступна в 11 приватних клініках Великобританії. 30-хвилинна процедура включає імплантацію тонких лінз між кришталиком ока та райдужної оболонкою для коригування далекозорості й короткозорості. До недавнього часу ця операція проводилося на експериментальній основі, тепер вона доступна всім.

Акомодація та гідродинаміка очі

Акомодація та гідродинаміка очі - Відомо, що між акомодації і гідродинаміки ока існує тісний взаємозв'язок, що має безпосередній вплив на регуляцію офтальмотонуса. Більш того, інволюційних стану аккомодаційно апарату можуть мати відношення до патогенезу первинної глаукоми, оскільки розвиток глаукоми часто за часом збігається з появою пресбіопії (А. П. Нестеров 1997, 1999 р). Проте до теперішнього часу немає точних даних про механізми цієї взаємодії.

Новий гель для лікування зору літніх людей

Новий гель для лікування зору людей похилого віку - Мільйони читачів старшого покоління зможуть заощаджувати на покупці окулярів для читання дрібного шрифту, якщо буде доведено безпеку та ефективність нового методу лікування, розробленого австралійськими вченими.

Їжа жовтого кольору корисна для очей

Їжа жовтого кольору корисна для очей - Вчені з Університету Вісконсіна (США) і група, що проводить дослідження Carotenoids in Age-Related Eye Disease Study (CAREDS) вивчили здатність жовтої їжі попереджати вікові захворювання очей. З'ясувалося, що жінки молодше 75 років, які вживають у їжу продукти, багаті жовтими пігментами лютеїн і зеаксантин, менше ризикують захворіти віковою дегенерацією жовтої плями. Вікова дегенерація жовтої плями - одна з основних причин сліпоти у літніх людей. Існуючі види лікування здатні лише загальмувати розвиток захворювання, тому основна роль належить профілактиці.

Сигарети можуть стати причиною сліпоти

Сигарети можуть стати причиною сліпоти - Куріння може призводити до втрати зору. Як встановили британські вчені, ця шкідлива звичка в чотири рази підвищує ймовірність розвитку вікової дегенерації сітківки ока. Вони стверджують, що тільки у Великобританії куріння стало причиною 53900 випадків цього захворювання органу зору, з яких 17800 випадків закінчилися повною сліпотою.

Вчені зрозуміли, чому в роговиці ока немає кровоносних судин

Вчені зрозуміли, чому в роговиці ока немає кровоносних судин - Міжнародний колектив учених із США, Японії, Італії та Австралії, у який входить група під керівництвом Джона Коллінсона з університету в Абердіні (Martin Collinson at the University of Aberdeen) зробив важливе відкриття: було виявлено речовину, що перешкоджає утворенню посудин у роговиці ока - передньої прозорої частини зовнішньої оболонки.

Катаракта доживає останні дні

Катаракта доживає останні дні - На катаракту, яка розвивається з віком, здається, знайдена управа. Російські вчені з'ясували, чому в людей похилого віку каламутніє кришталик, вони розробляють ліки, який може запобігти і призупинити цей процес.

Чай рятує зір

Чай рятує зір - Проведене індійськими вченими дослідження показало, що звичайний чай може запобігти початок розвитку катаракти. Експеримент на щурах підтвердив, що чай стримує розвиток катаракти. Причому настільки корисними властивостями володіють як зелений, так і чорний сорти чаю. Однак чорний чай виявився дещо ефективніше. Превентивне дію роблять що містяться в чаї антиоксиданти.

Залежність приживлення пошарового трансплантата від фенотипу ацетилювання при лікуванні більмо після метагерпетіческого кератиту

Залежність приживлення пошарового трансплантата від фенотипу ацетилювання при лікуванні більмо після метагерпетіческого кератиту - Діденко Т.М. (Центр лазерної мікрохірургії ока ЦКБ МПС РФ, Москва) порівняв результати приживлення донорського трансплантату при пошарової кератопластики після перенесеного метагерпетіческого кератиту (38 хворих (38 очей) з помутнінням рогівки, захоплюючим 1 /3 поверхневих шарів її строми, середній вік пацієнтів 35,7 ± 2 , 6 років) в залежності від фенотипу ацетилювання (об'єктивний біохімічний тест інтенсивності відновних процесів в ферментних системах окислення, що визначають активність імунних реакцій організму.

віагра може викликати тимчасову втрату зору

віагра може викликати тимчасову втрату зору - Американські дослідники впливу Віагри на організм пацієнтів прийшли до невтішних для всіх, що зазнають проблеми з ерекцією, результатами - цей препарат може викликати тимчасову втрату зору.

Сага про лінзах пролонгованої носіння

Сага про лінзах пролонгованої носіння - За останні тридцять років індустрія контактних лінз зазнала небачене зростання - завдяки науковим розвідкам, розробкам нових матеріалів і методів виробництва. У 1970 році по всьому світу налічувалося 2 мільйони користувачів лінз, в 1986 році їх було вже 25 мільйонів чоловік, а в наші дні це число становить 95 мільйонів.

Дослідження ефективності і безпеки комбінації Азопта і Бетоптіка у пацієнтів з первинною відкритокутовою глаукомою

Дослідження ефективності і безпеки комбінації Азопта і Бетоптіка у пацієнтів з первинною відкритокутовою глаукомою - Мета дослідження: оцінити ефективність, безпека, переносимість і вплив на якість життя комбінації препаратів фірми ALCON Азопта (брінзоламіда 1%) і Бетоптіка (бетаксалола 0,5%) у пацієнтів, які не досягли тиску ? цілі ? при монотерапії Бетоптіком

Жертви очок

Жертви очок - У 2002-2006 роки американці, що постраждали в результаті травм, нанесених їх власними окулярами, 27 тис. разів зверталися до шпиталів США по термінову допомогу. Більше, ніж в 1 тис. випадків, постраждалим знадобилася госпіталізація. Більшість подібних травм і поранень можна було легко запобігти.

Вчені відновили світлочутливість сітківки за допомогою генів водоростей

Вчені відновили світлочутливість сітківки за допомогою генів водоростей - Вченим вдалося відновити чутливість клітин сітківки до світла за допомогою генів зелених водоростей.

Причини травм від окулярів

Причини травм від очок - За медичними показаннями окуляри носять 96 мільйонів американців. Щорічно реєструється 13 тисяч травм, пов'язаних з окулярами. Американський інститут дослідження дитинства «Коламбас» опублікував дані про травми, пов'язаних з носінням окулярів.

У більшості дітей з косоокістю до 20 років розвинеться короткозорість

У більшості дітей з косоокістю до 20 років розвинеться короткозорість - У більш ніж 90% дітей з косоокістю до 20 років розвинеться короткозорість, показало американське дослідження клініки Мейо. Згідно з висновками окулістів, темпи розвитку міопії або короткозорості серед дітей з уродженим або діагностованим в ранньому віці косоокістю складають 7,4% серед 5-річних дітей, 46,5% - у віці 10 років і 91,1% - коли дитині виповниться 20 років .

Відеоігри поліпшують зір

Відеоігри поліпшують зір - Вчені з США довели, що відеоігри покращують зір. За даними дослідження, проведеного в університеті міста Рочестер, люди, які проводять за відеоіграми кілька годин на день, можуть поліпшити свій зір на 20%.

Рибна дієта зміцнює зір

Рибна дієта зміцнює зір - Офтальмологи з Австралії виявили, що люди вживають рибу, щонайменше, 2 рази на тиждень, менш схильні до вікової макулодистрофії (AMD).

Вітаміни зупиняють сліпоту

Вітаміни зупиняють сліпоту - Коктейль з вітамінних препаратів і мікроелементів може бути ефективним засобом для профілактики порушень зору. Про це повідомили співробітники медичної факультету Університету імені Джона Хопкінса (Балтімор, США).

Частіше за всіх сліпнуть малозабезпечені і ... жінки

Частіше за всіх сліпнуть малозабезпечені і ... жінки - Огляд досліджень, що проводилися в області проблем із зором, показав, що малозабезпечені люди набагато частіше втрачають зір, ніж люди середнього та високого достатку.

Терміни летального результату взаємопов'язані зі ступенем виразності вікових захворювань ока

Терміни летального результату взаємопов'язані зі ступенем виразності вікових захворювань ока - Новий Орлеан - Нова важлива інформація продовжує надходити в ході дослідження, присвяченого вивченню вікових очних захворювань (AREDS). У цій великій клінічної роботі, в якій взяло участь 4753 пацієнта та науковці з 11 штатів, оцінювався ефект антиоксидантів вітамінів С і Е, а також цинку в порівнянні з плацебо в лікуванні вікової макулодистрофії (AMD).

короткозорість або далекозорістю страждають 100 відсотків росіян

короткозорість або далекозорістю страждають 100 відсотків росіян - Порушеннями рефракції - тобто короткозорістю або далекозорістю тією чи іншою мірою - страждають до 100 відсотків населення Росії. Про це заявив у четвер на прес-конференції директор НДІ очних хвороб РАН Сергій Аветісов, повідомляє кореспондент Mednovosti.ru. 'Коли мова заходить про відсотки рефракційних порушень хтось називає цифру 30, хтось 70. Я вважаю, що такі проблеми є у 100 відсотків населення, тому що кожен з нас у той чи інший період життя обов'язково з ними стикається ', - пояснив Аветісов.

Еволюція досягнень у лікуванні вікової макулодистрофії

Еволюція досягнень у лікуванні вікової макулодистрофії - Новий Орлеан - На джексоновського Меморіальної Лекції, що пройшла в рамках засідання AAO Stuart L. Fine (директор Scheie Eye Institute, Пенсільванський Університет) висвітлив еволюцію підходів до вивчення вікової макулодистрофії за останні 35 років. Він відзначив, що в аналізі причин і методів лікування цього захворювання можна виділити чотири періоди: c 1969 по 1979, з 1979 по 1994, з 1994 по 2004, і період з 2004 і далі.

Клітини сітківки схожі на мильні бульбашки

Клітини сітківки схожі на мильні бульбашки - Вчені з Північнозахідного університету в Чикаго виявили, що палички та колбочки в сітківці ока упаковані за принципом зменшення площі поверхні, повідомляє Medical News Today. Саме так поводяться улюблені дітьми мильні бульбашки, а значить закони елементарної фізики застосовні не тільки до неживої кулькам з задачника, а й до живих організмів, починаючи з клітин.

Вперше в Росії імплантована Інтраокулярна лінза СА-60АТ-АкрісофНАТУРАЛ

Вперше в Росії імплантована Інтраокулярна лінза СА-60АТ-АкрісофНАТУРАЛ - 5 червня 2003 року, вперше в Росії, в нашому Центрі Відновлення Зору, була імплантована Інтраокулярна лінза SA -60AT-АкрісофNATURAL.

Британці хочуть збанкрутувати"Мікрохірургія ока"

Британці хочуть збанкрутувати"Мікрохірургія ока"- Робота Міжгалузевого науково-технічного комплексу (МНТК) 'Мікрохірургія ока' імені Святослава Федорова може бути припинена англійськими кредиторами. Як повідомляє 'Коммерсант ", судові виконавці вже спробували заарештувати його рахунки. У понеділок, рішення про арешт було припинено, проте рішення московського арбітражу про стягнення боргів за зобов'язаннями МНТК залишається в силі.

Щоки рятують очі

Щоки рятують очі - Лікарі навчилися використовувати найтонші зрізи тканини з щік для відновлення зору у людей з пошкодженими роговими оболонками. R

Біогель, як альтернатива лінзи і рогівці

Біогель, як альтернатива лінзи і рогівці - Команда вчених з університету Стенфорда прорив в галузі офтальмології. Їм вдалося розробити штучну роговицю, що відрізняється від всіх колишніх спроб створення таких матеріалів. Новий матеріал відрізняється унікальними параметрами, як оптичними, так і біологічними. При пересадці матеріалу в око в нього переходять живі клітини з навколишніх тканин, які охоче розмножуються на новому місці й виробляють колаген, надійно з'єднує імплантації штучну рогівку з очним яблуком пацієнта. А зовні на диску «рогівки» виростає найтонший шар прозорих клітин епітелію.

Диско-лазери нічних клубів небезпечні для зору

Диско-лазери нічних клубів небезпечні для зору - Диско-лазери, що використовуються для створення світлових ефектів у нічних клубах, можуть бути небезпечними для зору відвідувачів. Фахівці Британського Національної ради з радіологічного захисту вважають, що ці джерела монохромного світла достатньо потужні, щоб викликати серйозні ураження очей.

Фрукти рятують від сліпоти

Фрукти рятують від сліпоти - Регулярне вживання фруктів дозволяє уникнути «вікового» захворювання очей, здатного стати причиною розвитку сліпоти. До такого висновку прийшли дослідники з Жіночого госпіталю в Бостоні (США).

Успішний досвід лікування макулярної дистрофії сітківки

Успішний досвід лікування макулярної дистрофії сітківки - Літні люди часто втрачають зір не тільки з-за глаукоми або катаракти, але і внаслідок такого неприємного захворювання, як макулярна дегенерація сітківки. Ця хвороба підкрадається непомітно, без болю, і поступово вихоплює з поля зору все більші і більші фрагменти. Чи можна перемогти її?

Вплив комп'ютера найбільш сильно позначається саме на короткозорих і може призвести до глаукомі

Вплив комп'ютера найбільш сильно позначається саме на короткозорих і може призвести до глаукомі - Японські медики опублікували сьогодні в 'Британському офтальмологічному журналі' результати широкого дослідження, що стосується впливу роботи за комп'ютером на розвиток глаукоми у короткозорих людей. На думку дослідників, ця категорія користувачів комп'ютера схильна до ризику виникнення серйозного захворювання.

Одночасне застосування апаратів,, скенар,, і,, Чакра,, в офтальмологічній практиці

Одночасне застосування апаратів,, скенар,, і,, Чакра,, в офтальмологічній практиці - Щодня більшість офтальмологів стикаються з важкими клінічними ситуаціями , де ефективність традиційних медикаментозних і навіть хірургічних методів недостатня.Виникає необхідність впровадження в лікуванні очної патології нових технологій, таких як,, скенар,, і,, чакри,,.У зв'язку з цим ми визнали цікавим вивчити можливості застосування апарату,, скенар,, в офтальмологічній практиці, а також дослідити сполучуваність останнього з апаратом чрезкожной електростимуляції,, чакра-2,,. R

Відмова від контактних лінз. Чому?

Відмова від контактних лінз. Чому? - Проблема «відмовників» існує стільки ж, скільки і самі контактні лінзи, і в західному світі накопичився певний досвід її дослідження і рішення. У даній статті, яка була опублікована в журналі «Contact Lens Spectrum», зроблено ще один аналіз причин відмови від носіння лінз і вказані деякі можливі шляхи зменшення числа людей, які припиняють їх використання.

Для активних курців шанси втратити зір в літньому віці в 3-4 рази вище, ніж у некурящих

Для активних курців шанси втратити зір в літньому віці в 3-4 рази вище, ніж у некурящих - Для активних курців шанси втратити зір в літньому віці через макулярної дегенерації сітківки в 3-4 рази вище, ніж у некурящих. Ця інформація міститься в статті англійських і австралійських офтальмологів, яка 5 березня буде надрукована в 'British Medical Journa'.

Багато оправ різнокольорових та різних. Оправи з ацетату целюлози

Багато оправ різнокольорових та різних. Оправи з ацетату целюлози - Триває посилена наступ максималізму на очкову моду. Але якщо в моді на сонцезахисні окуляри максималізм з його багатством оздоблення, розмаїттям форм і яскравими фарбами отримав рішучу перемогу, то оправи для корегуючих окулярів, як і раніше залишаються невагомими і майже невидимими оці.

Водіям радять триматися від акумуляторів подалі

Водіям радять триматися від акумуляторів подалі - тривожні тенденції спостерігаються останнім часом фахівці одного з провідних офтальмологічних установ столиці - МНІІ очних хвороб імені Гельмгольца. В інститут все частіше надходять автомобілісти з опіками очей, отриманими від акумуляторної сірчаної кислоти. R

Чому моргати треба частіше?

Чому моргати треба частіше? - Американська Академія Офтальмології повідомила, що дослідження, проведені у державних (некомерційних) лабораторіях США свідчать про досить низькому рівні небезпечного для очей іонізуючого (типу рентгенівських променів) і неіонізуючого (ультрафіолетового) випромінювання, що виходить від екранів.

Американські офтальмологи розробили новий метод боротьби з найбільш важкою формою сухого кератокон'юнктивіту

Американські офтальмологи розробили новий метод боротьби з найбільш важкою формою сухого кератокон'юнктивіту - Це дуже поширене захворювання веде до висушування, запалення та атрофії рогівки і кон'юнктиви ока. Воно може бути обумовлено різноманітними причинами, і зокрема, супроводжувати ревматоїдного артриту, системного червоного вовчаку та іншим аутоімунним розладів.

З ринку відкликають мільйони упаковок рідини для очищення лінз

З ринку відкликають мільйони упаковок рідини для очищення лінз - Американська фірма Advanced Medical Optics Inc. Заявила у вівторок про відкликання зі світових ринків трьох мільйонів упаковок рідини для очищення контактних лінз Complete Moisture Plus. У декількох партіях рідини були виявлені бактерії, здатні викликати очні інфекції. Проведене розслідування виявило серйозні порушення санітарних норм на належних фірмі заводах у Китаї.

Їжа з ресторанів швидкого харчування - небезпека для зору

Їжа з ресторанів швидкого харчування - небезпека для зору - Здорова дієта може запобігти розвитку сліпоти. Неправильне харчування, нестача вітамінів - цинку, лютеїну і зеаксантину можуть призвести до розвитку вікової дегенерації макули (ВДМ), і, як наслідок, незворотною втрати зору.

Сліпота у старості пов'язана з мутацією

Сліпота у старості пов'язана з мутацією - Основна причина сліпоти 15 мільйонів літніх американців - дегенерація певної частини сітківки (макули) пов'язана з генною мутацією. Є надія, що ці дані дозволяє раніше виявляти патологію і починати лікування, а значить запобігати втрату зору. Тим не менш, поки що існують препарати, здатні сповільнювати прогресування хвороби.

Світле майбутнє

Світле майбутнє - Група Алекса Ігнатьєва з дослідницької лабораторії NASA завершила проект по створенню штучної очної сітківки і виготовила пристрій, здатний взяти на себе функції внутрішньої оболонки ока. Протез складається зі ста тисяч мікроскопічних керамічних платівок - оптичних детекторів, «сприймають» світло майже так само, як світлочутливі нервові клітини.

Погано збалансована дієта може вчинить закляттям очі

Погано збалансована дієта може вчинить закляттям очі - Вчені з двох провідних медичних установ США (Brigham and Women's Hospital and Schepens Eye Research Institute) з'ясували, що незбалансоване харчування або жорсткі дієти явлются причиною розвитку синдрому 'сухих очей' у жінок, повідомляє Newswise. Зокрема, ключову роль у виникненні цього неприємного захворювання грають неправильні пропорції різних жирних кислот в раціоні.

Контактні лінзи: 30 днів, не знімаючи

Контактні лінзи: 30 днів, не знімаючи - Американські офтальмологи створили нові контактні лінзи так званого тривалого носіння. Нові лінзи можна носити, не знімаючи, до 30 днів. До недавнього часу матеріали, з яких виготовлялися контактні лінзи, передбачали термін їх носіння не більше 7 днів.

'Розумні' очки самі дізнаються, куди дивиться їх господар

'Розумні' очки самі дізнаються, куди дивиться їх господар - Більшість людей до 40-50 років у зв'язку з віковим ослабленням здатності ока до акомодації починають гірше бачити близько розташовані предмети, розвивається далекозорість, для читання доводиться надягати окуляри. Однак ці ж окуляри роблять розмитими зображення всіх видалених предметів.

Амбліопія при косоокості

Амбліопія при косоокості - часта причина монолатерального зниження зору - На великій кількості пацієнтів встановлено, що амбліопія внаслідок косоокості є частою причиною одностороннього зниження зору. У ході дослідження також було виявлено, що міопія майже в два рази частіше зустрічається у людей з вищою освітою, ніж серед решти населення. Проведено епідеміологічне дослідження гостроти зору і стану рефракції 970 чоловік у віці від 30 до 60 років.

Зір псують гени, але іноді

Зір псують гени, але іноді - книги - ТБ та відеоігри не роблять істотного впливу на зір у дітей. Як встановили американські вчені, найважливішим сприяючих чинників для розвитку короткозорості є спадковість - наявність порушень зору у одного або обох батьків. Дослідники, проте, відзначили, що до деякої міри шкоди можуть завдати книги і навчання.

Як йдуть справи на ринку контактної корекції зору?

Як йдуть справи на ринку контактної корекції зору? - Даний огляд підготовлений кореспондентами професійного оптичного журналу 'Веко', грунтуючись на бесідах з представниками провідних оптичних компаній на міжнародній виставці SILMO 2002 .

У Москві впроваджується система глобальної перевірки зору у дітей

У Москві впроваджується система глобальної перевірки зору у дітей - У Москві в навчальних закладах впроваджується система перевірки зору у школярів прямо в школах. За допомогою комп'ютерної діагностики патології будуть виявлятися до того, як зір почне погіршуватися.

Новий метод дослідження сітківки ока дав цінну інформацію

Новий метод дослідження сітківки ока дав цінну інформацію - Іспанські офтальмологи успішно скористалися новим методом дослідження очного дна для виявлення початкових стадій діабетичної ретинопатії.

Інженер випадково врятував себе від сліпоти

Інженер випадково врятував себе від сліпоти - Шотландський інженер випадково виявив у себе розрив сітківки, ніж, можливо, зберіг собі зір. Він встановлював очної сканер і перевіряв правильність його настройок, скануючи власне око. Коли картинка була отримана, звиклий до зображення здорового очі інженер помітив знебарвлені ділянку і звернувся до лікаря.

Генна терапія амаврозом Лебера

Генна терапія амаврозом Лебера - Дослідники з США та ЄС представили звіт про новий етап клінічних випробувань методики генної терапії амаврозом Лебера - генетичного захворювання, що веде до поступової втрати зору.

Товщина рогівки визначається спадковістю

Товщина рогівки визначається спадковістю - Товщина рогівки має велике значення для вимірювання внутрішньоочного тиску, також при лазерній корекції зору, а також за будь-яких хірургічних операціях на органах зору. Вимірювання товщини рогівки - актуальне питання для офтальмології.

Комп'ютер і контактні лінзи''висушують''очі

Комп'ютер і контактні лінзи''висушують''очі - Десятки мільйонів японців страждають від синдрому 'сухих очей', пов'язаного з надмірними навантаженнями під час роботи за моніторами комп'ютерів. Про це свідчать опубліковані в п'ятницю результати дослідження, проведеного фахівцями Медичного університету Кіото.

ослабивши вузол на краватці, ви можете врятувати свої очі

ослабивши вузол на краватці, ви можете врятувати свої очі - Вчені вважають, що якщо комір сорочки вашої, краватка чи шарф сильно стискають шию, це може згубно позначитися на вашому зорі. Занадто туго зав'язана шийну хустку підвищує очний тиск, що з часом може призвести до розвитку глаукоми.

інтраокулярної лінзи майбутнього об'єднають в собі найкращі сучасні розробки

інтраокулярної лінзи майбутнього об'єднають в собі найкращі сучасні розробки - Richard Lindstem (США) пророкує, що ІОЛ майбутнього будуть представляти собою аккомодірующіе лінзи з великим діаметром оптичної частини, виконані з нових матеріалів, що поєднують еластичність силікону і високий показник заломлення акрилу, причому їх оптична сила буде керована за допомогою технології хвильового фронту в залежності від побажань пацієнта.

Шпинат допоможе зцілити від сліпоти

Шпинат допоможе зцілити від сліпоти - Вчені вважають, що скромний шпинат зможе вилікувати деякі форми сліпоти. Зараз дослідники працюють над методикою вилучення зі шпинату светопоглощающіх пігментів і введення їх в нервові клітини сітківки.

Електронний протез сітківки ока зможе повернути зір

Електронний протез сітківки ока зможе повернути зір - Американська фірма Optobionics незабаром завершить трирічні клінічні випробування протеза електронного сітківки ока. Творці цього напівпровідникового пристрою брати Стівен і Алан Чоу вважають, що воно зможе частково повернути зір людям з далеко зайшла дегенерацією сітківки. Новий протез являє собою круглий двухмілліметровий кремнієвий чіп, який імплантують в пошкоджену зону сітківки.

Трансплантація зору

Трансплантація зору - Групі британських і американських учених вдалося досягти помітного успіху в роботі над створенням нових способів лікування макулодистрофії (дегенерації жовтої плями сітківки). Це захворювання, яке в розвинених країнах є основною причиною сліпоти у людей старше 50 років, не піддається терапії методами, прийнятими в офтальмологічній практиці.

Повільні потенціали головного мозку у хворих глаукомою і міопією

Повільні потенціали головного мозку у хворих глаукомою і міопією - Єдиним достовірним електрофізіологічних критерієм, що дозволяє оцінити енерговитратні процеси головного мозку, на сьогоднішній день вважається рівень постійного потенціалу головного мозку (УПП) . Всі процеси, що відбуваються в мозку і забезпечують його нормальне функціонування, вимагають певних витрат енергії.

Американські хірурги відновили жінці зір за допомогою штучного кришталика, закріпленого на пересадженому в око зубі

Американські хірурги відновили жінці зір за допомогою штучного кришталика, закріпленого на пересадженому в око зубі - Шеррон Торнтон (Sharron Thornton) зі штату Міссісіпі, якій зараз 60 років, осліпла в 2000 році з-за розвитку синдрому Стівенса-Джонсона (важкої алергічної реакції, що викликає загибель клітин епітелію шкіри і слизових оболонок).

Часткова корекція зору шкодить очам

Часткова корекція зору шкодить очам - Мільйони людей у світі сліпнуть через те, що їм неправильно коректували зір в дитинстві. Дослідження, яка мала підтвердити істинність загальноприйнятого підходу, було перервано, оскільки дало зворотні очікуваним результати. Протягом багатьох десятиліть лікарі-окулісти практикували часткову корекцію короткозорості, прописуючи окуляри чи контактні лінзи, фокусувати світло не на сітківці, а перед нею.

Вибір оправи

Вибір оправи - Замовлення очок являє собою досить серйозну процедуру. Багато людей, особливо жінки, ставляться до вибору оправи як до купівлі костюма або прикрас. Працюючи лікарем в очковій лавці, я спостерігаю, як деякі пані проводять біля стендів з оправами і біля дзеркала багато годин. Оправа повинна бути сучасною, «стильної» і разом з тим йти до особі клієнта, кольором і укладанні волосся, прикрас.

Офтальмологи Югри - за якість життя!

Офтальмологи Югри - за якість життя! - III-я окружна науково-практична конференція, присвячена актуальним питанням офтальмології пройде 9 квітня в Нягані (Ханти-Мансійський автономний округ - Югра).

У старості можна буде обходитися без окулярів

У старості можна буде обходитися без окулярів - Результати досліджень, проведених вченими з США, дозволять уникнути вікових утруднень в роботі з предметами і читанні на близькій відстані (так звана стареча пресбіопія).

Звіт про проведення клінічних досліджень препарату Стрікс

Звіт про проведення клінічних досліджень препарату Стрікс - У відділенні патології сітківки та зорового нерва Московського НДІ очних хвороб ім. Гельмгольца були проведені клінічні випробування препарату Стрікс (виробництво компанії «Ферросан Інтернейшнл А /С», Данія) у пацієнтів з різною офтальмопатологіей з метою виявлення його клінічної ефективності.

Зарядка для очей

Зарядка для очей - З деякими очними проблемами можна успішно впоратися за допомогою спеціальних вправ. R Есть чудова профілактика, спрямована на збереження гостроти зору і зняття напруги стомлених очей. Це - зарядка.

Ще одні аргумент проти куріння

Ще одні аргумент проти куріння - Британські дослідники стверджують, що куріння, крім інших небезпек, подвоює ризик сліпоти в зрілому віці. Про це пише 15 квітня газета The Sun.

Ірландці наблизилися до розгадки феномену незворотної сліпоти

Ірландці наблизилися до розгадки феномену незворотної сліпоти - Понад 150 мільйонів людей у світі страждають макулярною дегенерацією - захворюванням, яке призводить до необоротної сліпоти. За оцінкою офтальмологів поширеність даного захворювання зросте в три рази протягом наступних десятиліть. «Це справжня епідемія», - заявлет доктор Стефан Бітті з регіональної лікарні Уотерфорда та клініки Уайтфілда в Ірландії.

Стовбурові клітини для відновлення прозорості рогівки

Стовбурові клітини для відновлення прозорості рогівки - Ученими з University of Navarra розроблений новий метод вирощування дорослих стовбурних клітин, що дозволяє отримувати стовбурові клітини рогівки. Цей метод передбачається використовувати для лікування хвороб рогівки, за допомогою стовбурових клітин відновлюючи її прозорість.

Високі дози вітаміну E можуть повністю ліквідувати деякі з змін в судинах нирок і сітківки у хворих на цукровий діабет

Високі дози вітаміну E можуть повністю ліквідувати деякі з змін в судинах нирок і сітківки у хворих на цукровий діабет - Нещодавно з'явилася гіпотеза, що початок і погіршення цукрового діабету тісно пов'язані з рівнем вільних радикалів. На думку Division of Experimental Surgery, Department of Surgery, Duke University Medical Center (США) окислювальний стрес має несприятливий ефект на метаболізм глюкози.

Австралійські офтальмологи вперше в світі відновили зір за допомогою стовбурових клітин

Австралійські офтальмологи вперше в світі відновили зір за допомогою стовбурових клітин - Вперше у світі австралійським вченим вдалося відновити зір пошкодженим очам за допомогою стовбурових клітин. Вчені Університету Нового Південного Уельсу називають результати експерименту захоплюючими: подібний метод, за їх словами, покращує зір пацієнта протягом кілька тижнів.

Синдром сухого ока""у хворих з клімактеричним синдромом, які отримують b-адреноблокатори

Синдром сухого ока""у хворих з клімактеричним синдромом, які отримують b-адреноблокатори - Проблема діагностики та лікування хворих з синдромом ' сухого ока '(ССД) в останні роки привертає все більшу увагу офтальмологів нашої країни. При цьому в структурі даного симптомокомплексу досить помітне місце займають медикаментозно індуковані його клінічні форми [1]. Серед таких лікарських речовин найбільше значення для клінічної практики мають препарати на основі bадреноблокаторов, довгостроково використовуються в медикаментозному лікуванні хворих на глаукому.

Окуляри ... всередині очей

Окуляри ... всередині очей - На XVII Міжнародному конгресі з біоматеріалам, що закінчився в Барселоні, була представлена нова методика корекції зору. Велика група іспанських лікарів і хіміків із міст Сан-Себастьян і Лехона запропонувала встановлювати коригуючі лінзи прямо всередину ока, під рогову оболонку.

Вторинна глаукома при внутрішньоочних пухлинах

Вторинна глаукома при внутрішньоочних пухлинах - При внутрішньоочних пухлинах можливий розвиток глаукоми, яка завжди монолатеральна, нерідко супроводжується гіфемой, високу внутрішньоочний тиск (ВГД) не контролюється ні медикаментозно, ні хірургічно. Чим же це обумовлено? Розглянемо проблему з урахуванням локалізації пухлини і характеру її зростання.

Більшість вчителів страждають від постійних проблем з голосом

Більшість вчителів страждають від постійних проблем з голосом - Більше 60% шкільних викладачів страждають від регулярний проблем з голосом, з'ясували терапевти Університету Малаги /Іспанія /. Такі професії, як викладання, потребують високої стійкості до голосової втоми, щоб мати можливість впоратися з вокальною навантаженням.

Клініко-експериментальне вивчення глаукомного нейроретінопатіі, перспективи медикаментозної терапії

Клініко-експериментальне вивчення глаукомного нейроретінопатіі, перспективи медикаментозної терапії - Кінець XX століття характеризувався лавиноподібним накопиченням знань про сутність глаукомного процесу, в якому виявлялися все нові і нові фактори ризику, досліджувалися нові патологічні механізми, як у передньому, так і в задньому відділах очного яблука, вивчалися молекулярні рівні клітинного метаболізму, розроблялися нові методи дослідження, що дають унікальні можливості неінвазивного вивчення різних структур, що до цього було доступно тільки експериментаторам або морфології.

Англійці отримали тривимірне зображення сітківки

Англійці отримали тривимірне зображення сітківки - Нова модель ока людини позбавлена побічних ефектів. Тривимірне зображення запропонували британські вчені з Групи прикладної оптики фізичного факультету Університету Кента в Кентербері. Дослідникам вдалося поєднати в одному приладі відразу два раніше використовуваних, щоб отримувати комбіноване тривимірне зображення сітківки в різному дозволі.

Імплантація інтраокулярної лінзи Iris-claw IOL при ускладнених формах афакіі

Імплантація інтраокулярної лінзи Iris-claw IOL при ускладнених формах афакіі - Імплантація задньокамерної Інтраокулярна лінз (ЗКІОЛ) в капсульний мішок є методом вибору в інтраокулярної корекції афакіі. Але імплантація цих лінз при повному або частковому відсутності задньої капсули представляється важко виконуваної завданням у зв'язку з вибором моделі лінзи, що забезпечує її стабільне положення в оці. Використовувані в даний час моделі зінична Інтраокулярна лінз не позбавлені істотних недоліків, головним з яких є сама можливість її дислокації.

Створено штучну сітківка ока, яка може бути імплантована незрячим

Створено штучну сітківка ока, яка може бути імплантована незрячим - У Японії створена штучна сітківка ока, яка в перспективі допоможе повернути зір осліплим пацієнтам. Як тут стало відомо, технологія розроблена фахівцями корпорації 'Сейко-Епсон' і базується в Кіото Університету Рюкоку. R

Контактні лінзи в 2008 році

Контактні лінзи в 2008 році - За відомостями журналу Contact Lens Spectrum (№ 1, 2009), ринок м'яких контактних лінз в США дуже схожий на загальносвітовий ринок. Чи не половина ринку (48%) належить компанії Johnson & Johnson Vision Care; рівні частки (по 18%) - компаніям CIBA Vision і Cooper Vision, трохи менше (12%) - компанії Bausch & Lomb.

Окуляри потрібно носити з дев'яти місяців

Окуляри потрібно носити з дев'яти місяців - Окуляри в деяких випадках потрібно носити навіть немовлятам. Як стверджують британські вчені з Університетського коледжу Лондона, вже з дев'ятимісячного віку діти, у яких виявляються порушення зору, повинні користуватися окулярами. Це має вберегти їх від можливих проблем із зором, таких як амбліопія, або «сліпота від бездіяльності», і косоокість, у старшому віці.

Ліки від дистрофії сітківки знайшли в роговиці

Ліки від дистрофії сітківки знайшли в роговиці - Вчені виявили протеїн, що перешкоджає утворенню посудин у роговиці ока. Це відкриття може привести до створення принципово нових ліків для лікування вологої форми дистрофії жовтої плями сітківки (макулярної дегенерації) і онкологічних захворювань.

Денне носіння м'яких контактних лінз може змінювати анатомію рогівки

Денне носіння м'яких контактних лінз може змінювати анатомію рогівки - Дослідники проаналізували товщину рогівки і щільність клітин ендотелію рогівкового у пари монозиготних жінок-близнюків 1931; одна носила контактні лінзи 15 років , друга не носила лінз. Була виявлена менша щільність ендотеліальних клітин на обох очах у близнюка, який носив лінзи. Крім того, у неї ж була виявлена менша товщина рогівки в центрі.

У віковій втраті зору винен генетичний дефект

У віковій втраті зору винен генетичний дефект - Половина всіх випадків захворювання віковою макулярною дегенерацією викликана генетичним дефектом. До такого висновку одночасно і незалежно один від одного прийшли вчені з трьох американських науково-дослідних центрів.

Сон у контактних лінзах

Сон у контактних лінзах - Сон у контактних лінзах може привести до збільшення ризику серйозної інфекції ока, повідомляється в новому дослідженні. Навіть, якщо використовуються контактні лінзи нового покоління, зменшення ризику подібних ускладнень після сну відбувається не істотно.

Людські ЕСК відновили зір у сліпих пацюків

Людські ЕСК відновили зір у сліпих пацюків - Американські вчені повідомили про результати дослідження, які говорять про можливості часткового відновлення зору у сліпих пацюків за допомогою людських ембріональних стовбурових клітин (ЕСК).

Встановлено швидкість передачі даних між оком і мозком

Встановлено швидкість передачі даних між оком і мозком - Дослідники на чолі з доктором Крістін Кох (Kristin Koch) з Медичної школи Університету Пенсільванії (University of Pennsylvania School of Medicine) з'ясували, який обсяг інформації передає в мозок кожен людське око.

Ведення хворих з глаукомою в загальній практиці

Ведення хворих з глаукомою в загальній практиці - На перший погляд, неможливо класифікувати різноманітні прояви глаукоми і позначити терапевтичні підходи. Але зробити це цілком реально, якщо пам'ятати, що вона не є якимось одним захворюванням, а об'єднує групу очних хвороб з різною етіологією

Традиційні схеми терапії аутоімунних увеїтом з використанням препаратів широкого спектру дії

Традиційні схеми терапії аутоімунних увеїтом з використанням препаратів широкого спектру дії - Розуміння молекулярноклеточних механізмів іммунорегуляціі розкриває унікальні можливості для створення та розвитку новітніх технологій лечебнореабілітаціонних в практиці захворювань аутоімунної природи, до яких належить аутоімунний увеїт.

Антіхолестеріновие кошти не тільки рятують судини, але й зберігають зір

Антіхолестеріновие кошти не тільки рятують судини, але й зберігають зір - Японські вчені довели, що сучасні лікарські засоби, які знижують рівень холестерину в крові (статини), мають властивість поліпшувати кровообіг у судинах сітківки за діабетичної ретинопатії і інших захворюваннях очей. Виявлено позитивний вплив місячного курсу симвастатину simvastatin (Zocor) на кровообіг у сітківці і внутрішньоочний тиск хворих з діабетичними ураженнями очей.

Споживання антиоксидантних мікронутрієнтів знижує частоту нуклеарного катаракти

Споживання антиоксидантних мікронутрієнтів знижує частоту нуклеарного катаракти - Ефект антиоксидантних мікронутрієнтів на частоту нуклеарного катаракти був досліджений в когорті дорослих у віці 43-84 років у Beaver Dam Eye Study (Beaver Dam, Вісконсін , США), розпочатого у 1988-1990 роках і тривав до 1993-1995 років.

фотохімічна спайка для рогівкових розрізів

фотохімічна спайка для рогівкових розрізів - Вчені з Гарвардського університету, використовуючи звичайний лабораторний барвник і аргоновий лазер, навчилися склеювати рогівковим розрізи так, що вони витримують колосальний тиск. Барвник «бенгальська троянда» наносили на краю розрізів рогівки очей лабораторних кроликів, довжина яких була стандартною у всіх випадках - 3.5 мм.

стероїдний імплантат зменшує частоту рецидивів увеїту

стероїдний імплантат зменшує частоту рецидивів увеїту - На засіданні Товариства ретінологов в Рочестері Robert Devenyi повідомив про віддалені (34 тижні) результати імплантації системи дозованої подачі стероїдного препарату пацієнтам з увеїтами. Ретісерт (Bausch & Lomb) це система подачі лікарської речовини, в даному дослідженні містить флуоцінолона ацетонід для лікування заднього увеїту. У науковій роботі взяли участь 239 пацієнтів.

Самарські мікрохірургії провели унікальну операцію з одночасної трансплантації кришталика та пересадці рогівки

Самарські мікрохірургії провели унікальну операцію з одночасної трансплантації кришталика та пересадці рогівки - У Самарській клінічної офтальмологічної лікарні ім. Т.І. Єрошевський проведена унікальна для російської офтальмології операція з трансплантації одночасної кришталика та пересадці рогівки.

Кожен другий мешканець має порушення органів зору

Кожен другий мешканець має порушення органів зору - 13 листопада відзначається Всесвітній день зору. У Росії від різних захворювань органів зору страждають 76 млн. росіян. Ці дані привели 'Інтерфаксу' у четвер в інформаційному відділі НДІ очних хвороб ім. Гельмгольца.

Подивись на сонце - прозреешь

Подивись на сонце - прозреешь - Для покращення зору з давніх часів люди час від часу вдавалися до споглядання сонця і місяця, що набагато ефективніше впливало на сітківку ока, ніж просте спостереження горизонту. Сучасна медицина довела, що світла, рівного за інтенсивністю і корисності сонячного, просто не існує.

Синдром сухого ока''''у хворих з вродженою глаукомою

Синдром сухого ока''''у хворих з вродженою глаукомою - В останні роки все більшу значимість у низці офтальмологічних проблем набувають профілактика, діагностика і лікування так званого синдрому «сухого ока» (ССД) [1-4]. Традиційно характерний для дорослого населення, цей симптомокомплекс також має значення і в дитячому віці. Зокрема, зміни очей ксеротіческого характеру часто можна виявити у дітей з вродженою глаукомою. Проте до теперішнього часу відсутнє патогенетичне обгрунтування, не вивчені вираженість і частота розповсюдження, а також методи профілактики та лікування синдрому «сухого ока» у таких хворих.

Pfizer і University College у Лондоні оголошують про початок співпраці, спрямованої на розробку методів лікування макулярної дистрофії

Pfizer і University College у Лондоні оголошують про початок співпраці, спрямованої на розробку методів лікування макулярної дистрофії - Мета співпраці між Підрозділом відновної медицини Pfizer (Pfizer Regenerative Medicine) і University College у Лондоні (UCL) - розробка методів лікування макулярної дистрофії.

очне дно у хворих, що перенесли перервану механічну асфіксію

очне дно у хворих, що перенесли перервану механічну асфіксію - М. М. Давидович, В. В. Родіонов, В. В. Іванов (МУЗ ДКБ № 20 ім. І. С. Берзон, м. Красноярськ) обстежували 21 хворого (20-45 років) після перерваної механічної асфіксії. Час асфіксії 2-10 хвилин, термін огляду - 1-3 доби після суїциду.

Лазерна корекція зору в армії США вже обійшлася платникам податків 15 мільйонів доларів

Лазерна корекція зору в армії США вже обійшлася платникам податків 15 мільйонів доларів - Лазерна корекція зору вважається зараз єдиною процедурою, що дозволяє більш-менш вилікувати міопія або далекозорість. На жаль, вона доступна лише обраним - не кожен росіянин здатний заплатити тисячу доларів за хороший зір. А ось американські солдати проходять лазерну корекцію зору безкоштовно - за них платить уряду.

Щороку інвалідами по зору стають близько 45 тисяч жителів РФ

Щороку інвалідами по зору стають близько 45 тисяч жителів РФ - Такі дані навів на минулому прес-конференції головний офтальмолог РФ, директор МНІІ очних хвороб імені Гельмгольца Володимир Неро .

Вчені намагаються створити окуляри від безсоння

Вчені намагаються створити окуляри від безсоння - Дослідники працюють над створенням очок від безсоння. Принцип дії очок полягає в дії на біологічний годинник людини за допомогою світла різнокольорових LED-елементів.

Поглянь на світ по-свинськи

Поглянь на світ по-свинськи - Офтальмологи з Данії, Швеції та США, що займаються проблемами дегенерації жовтої плями - основної причини вікового погіршення зору, - проведуть серію дослідів на свинях, щоб знайти засіб від цієї хвороби.

Від чого залежить товщина рогівки?

Від чого залежить товщина рогівки? - Товщина рогівки має велике значення для вимірювання внутрішньоочного тиску, також при лазерній корекції зору, а також за будь-яких хірургічних операціях на органах зору. Вимірювання товщини рогівки - актуальне питання для офтальмології.

Контактні лінзи: нова загроза зору

Контактні лінзи: нова загроза зору - Використання для очищення й зберігання контактних лінз розчину AMO Complete Moisture Plus Multi-Purpose Solution може завершитися важким захворюванням, наслідком якого стане часткова або повна втрата зору, попереджає американський центр контролю та профілактики захворювань (US Centers for Disease Control and Prevention). Як повідомляє Associated Press, користувачам цього розчину в США рекомендовано позбутися від нього негайно.

Австралійські вчені стверджують: риба і горіхи запобігають сліпоту на ранній стадії

Австралійські вчені стверджують: риба і горіхи запобігають сліпоту на ранній стадії - Австралійські вчені прийшли до висновку, що їжа, що містить жирні кислоти Омега-3, знижує ризик розвитку дегенерації жовтої плями (ДжП), вікового захворювання, що є головною причиною сліпоти.

100%

100% - лазерна коррекіця зору. ФемтоSuperLasik - У 1999 р. вчені з Америки та Німеччини винайшли Фемтосекундний лазер, за який були удостоєні Нобелівської премії. Через деякий час офтальмологічні клініки Європи і Америки, оцінивши революційні можливості нового винаходу, повністю перейшли на Фемтосекундний технологію. R

У містах Югри можна безкоштовно продіагностірвать свій зір на найсучаснішому обладнанні

У містах Югри можна безкоштовно продіагностірвать свій зір на найсучаснішому обладнанні - У місті Райдужний (Ханти-Мансійський автономний округ - Югра) на базі дорослої поліклініки працює кабінет оптометрії.

До 2020 року осліпне 76 мільйонів чоловік

До 2020 року осліпне 76 мільйонів чоловік - Всесвітня організація охорони здоров'я спільно з Міжнародним агентством по запобіганню сліпоти фінансує програму 'Бачення 2020 року - право на зір'.

віагра і розлад зору

віагра і розлад зору - Один з різновидів побічної дії ВІАГРИ - порушення зору - чомусь відразу приковує до себе увагу. Розлад зору, яке найчастіше зустрічається при прийомі ВІАГРИ, описують так: людина бачить все в блакитному кольорі і трохи нечітко, як ніби дивиться через яскраво-синю сітку. Деякі пацієнти відзначають розпливчастість зображень і підвищену чутливість до яскравого світла.

Окуляри виписують неправильно

Окуляри виписують неправильно - Поширена практика неповної корекції зору, яка, як вважали, допомагає призупинити прогресування короткозорості, насправді призводить до протилежного ефекту.

Гормони впливають на очі

Гормони впливають на очі - Доктор Wong TY і його колеги представили дослідження, в якому проводився взаємозв'язок між замісної гормонотерапії та кровотоком сітківки ока. Встановлювалася залежність між особливостями репродуктивної функції жінки і калібром судин сітківки ока.

Хромосомна транслокація клітин пігментного епітелію практично можлива, але функціонально неефективна

Хромосомна транслокація клітин пігментного епітелію практично можлива, але функціонально неефективна - Клінічними дослідженнями доведено принципову можливість транслокації периферичних клітин пігментного епітелію сітківки. Доктор Jan C. Van Meurs, MD і Співробітники очний госпіталь і Медичного центру Erasmus (Роттердам) повідомили про результати трансплантації клітин пігментного епітелію у 8 пацієнтів з субфовеальнимі неоваскулярного мембранами розміром 2 - 4 діаметра диска.

Кожен 10-й росіянин

Кожен 10-й росіянин - сліпне - У Росії 10% населення страждає макулярною дегенерацією - пошкодженням сітківки ока, що призводить до необоротного зниження зорових функцій, в першу чергу гостроти зору.

Заміна роговиці при опіках

Заміна роговиці при опіках - Перші австралійські випробування нової методики трансплантатів для осіб, що мали травматичні ушкодження очей або їх опіки, як очікується, будуть відбуватися в штаті Квінсленд в цьому році. Випробування в Королівській Лікарні Брісбена будуть включати пересадку спеціальних трансплантатів частин ока, штучно вирощених в лабораторії від власної тканини пацієнта.

менінгіоми зорового нерва

менінгіоми зорового нерва - Перші відомості про менінгіоми орбіти з'явилися в XIX столітті, коли Scarpa в 1816 р. і Leber у 1877 р. описали віддалену з орбіти пухлину. Тривалий час користувалися термінами ендотеліома, мезотеліома, дуральні ендотеліома, а з 1922 р., за пропозицією Cushing, утвердився термін менінгіоми.

Наскільки вистачає операції з видалення катаракти?

Наскільки вистачає операції з видалення катаракти? - Цікаво дізнатися, що з цього приводу думає кілька сотень вже прооперованих з приводу катаракти людей? У шведських докторів є цифри на цей рахунок. Цифри були отримані на підставі думки 445 пацієнтів, які перенесли операцію з приводу катаракти з 1995 по 2002 роки в одній лікарні невеликого шведського містечка.

Метастатичне ураження органу зору

Метастатичне ураження органу зору - Перші повідомлення про метастазах в орбіту та судинну оболонку ока з'явилися давно: у 60-70 роках XIX століття. Horner F. в 1864 р. вперше описав орбітальний метастаз раку молочної залози, а в 1872 р. Perl M. опублікував статтю з описом внутрішньоочного метастазу.

Окуляри в усьому світі виписують неправильно

Окуляри в усьому світі виписують неправильно - Поширена практика неповної корекції зору, яка, як вважали, допомагає призупинити прогресування короткозорості, насправді призводить до протилежного ефекту. У досить невеликому, але, тим не менше, найбільшому на даний момент дослідженні британським ученим вдалося продемонструвати хибність існуючих уявлень.

макулярної дистрофії і ЗГТ

макулярної дистрофії і ЗГТ - Haan і співавт. Вивчали ефективність лікування монотерапії естрогенами та комбінованої ЗГТ при возратсной макулярної дегенерації.

Нові дослідження препарату «Офтальмоферон»

Нові дослідження препарату «Офтальмоферон» - У Московському науково-дослідному інституті очних хвороб ім. Гельмгольца і МНТК «Мікрохірургія ока» ім. акад. Федорова пройшли дослідження з вивчення терапевтичної ефективності очних крапель «Офтальмоферон» для попередження герпетичний кератит і хвороби трансплантанта після кератопластики.

Контактні лінзи для корекції пресбіопії

Контактні лінзи для корекції пресбіопії - контактними лінзами можна користуватися не тільки в молоді роки, але і при настанні ознак пресбіопії. Існує два основних принципи корекції пресбіопії за допомогою контактних лінз: одночасне зір і моновіденіе.

Сліпота від Віагри або від самої імпотенції?

Сліпота від Віагри або від самої імпотенції? - Експерти департаменту охорони здоров'я США перевіряють повідомлення про розвиток сліпоти у десятків чоловіків, що приймають Віагру і інші препарати для підвищення потенції. Разом з тим, висловлюється гіпотеза про те, що втрата зору може бути пов'язана власне з тими ж захворюваннями, які ведуть до імпотенції.

Інтернет і окуляри спеціального призначення

Інтернет і окуляри спеціального призначення - Крім звичайних, звичних нам очок, оптична індустрія випускає і окуляри «спеціального призначення» - для вузького кола споживачів. Людство досить винахідливо, тому з кожним роком з'являється все більше видів подібних виробів.R

Генетичний підхід може полегшити діагностику і лікування глаукоми

Генетичний підхід може полегшити діагностику і лікування глаукоми - Новий Орлеан - У міру подальшого вивчення генетики глаукоми, коли-небудь людина зможе оцінити, чи загрожує йому це складне захворювання. Будуть винайдені специфічні препарати, які дозволять замінити дефектний протеїн і запобігти 'запуск' процесу пошкодження гангліонарних клітини.

Знайдені коріння еволюційного розвитку зору

Знайдені коріння еволюційного розвитку зору - Фахівці Європейської молекулярно-біологічної лабораторії в Гейдельберзі повідомляють, що їм вдалося вирішити загадку знамениту Дарвіна про еволюційний походження очі. При дослідженні морських черв'яків (Platynereis dumerilii), які збереглися практично без змін за останні 600 мільйонів років, виявилося, що деякі клітини мозку черв'яків нагадують за формою колбочки і палички людської сітківки.

У Санкт - Петербурзі пройшов круглий стіл з вікової дегенерації макули

У Санкт - Петербурзі пройшов круглий стіл з вікової дегенерації макули - У рамках XIII офтальмологічного конгресу «Білі Ночі» 21 травня 2007 року в Санкт - Петербурзі пройшов круглий стіл по вікової дегенерації макули (ВДМ) - прогресуючого очного захворювання, яке призводить до зниження центрального зору. Основним спонсором круглого столу виступила найбільша міжнародна офтальмологічна компанія Bausch & Lomb.

Нове покоління очних кришталиків від Baush & Lomb

Нове покоління очних кришталиків від Baush & Lomb - Компанія Bausch & Lomb оголосила, що вона отримала сертифікацію Американського Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) на поширення на території Сполучених Штатів нового асферичні штучного кришталика Akreos ™ (модель AO60).

Досвід застосування ендолазеркоагуляціі в лікуванні ускладнених форм відшарування сітківки

Досвід застосування ендолазеркоагуляціі в лікуванні ускладнених форм відшарування сітківки - Худяков А.Ю., Жигулін А.В. (Хабаровський філія ГУ МНТК 'Мікрохірургія ока' ім. акад. Св. Федорова) - вивчили ефективність ендолазеркоагуляціі (Елк) при лікуванні ускладнених форм відшарування сітківки (ОС) у 27 хворих (30 очей) віком від 14 до 65 років.

Розрахунок оптичної сили ІОЛ у дітей

Розрахунок оптичної сили ІОЛ у дітей - Питання методики розрахунку оптичної сили ІОЛ у дітей завжди є темою дебатів. Thomas Kohnen з Університету В. Гете у Франкфурті спробував дати відповіді на багато питань у своїй презентації, представленої на секції хірургії катаракти у дітей, що проходила в рамках Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів у Парижі.

Імунодепресанти проти офтальмологічних захворювань

Імунодепресанти проти офтальмологічних захворювань - Імунодепресанти mycophenolate mofetil, що застосовується для запобігання відторгнення при трансплантації органів, може боротися з офтальмологічними захворюваннями. До такого висновку прийшли лікарі-офтальмологи. R

Створені окуляри для фанатів відеоігор

Створені окуляри для фанатів відеоігор - Японська компанія, що виробляє окуляри, які, до речі, носить екс-губернатор Аляски і кандидат у віце-президенти США Сара Пейлін, представила високотехнологічне рішення для фанатів відеоігор і великих книголюбів, чиї очі висихають через те, що рідко блимають.

склеральним лінзи при дефектах рогівки

склеральним лінзи при дефектах рогівки - Результатом більш ніж 30-ти річної роботи засновників Boston Foundation for Sight стало створення принципово нових, революційних контактних лінз, які отримали назву «Бостона склеральним лінзи» (Boston scleral lens).

Контактні лінзи: Ділимося досвідом

Контактні лінзи: Ділимося досвідом - У цій статті ми познайомимо вас з деякими практичними прийомами, що допомагають вирішити ту чи іншу проблему з контактними лінзами, які використовують американські контактологі.

Нова методика дозволить полегшити огляд склоподібного тіла у випадку його випадання в передню камеру

Нова методика дозволить полегшити огляд склоподібного тіла у випадку його випадання в передню камеру - Метою експериментального дослідження японських офтальмологів була розробка нової техніки, що полегшує візуалізацію склоподібного тіла у разі його випадання в передню камеру в разі розриву задньої капсули кришталика. В якості маркера використовувався 11-деоксікортізол - попередник кортизолу, що не володіє стероїдної активністю.

Американським ученим вдалося знайти метод лікування макулярної дегенерації

Американським ученим вдалося знайти метод лікування макулярної дегенерації - Американським вченим вдалося знайти метод лікування макулярної дегенерації - захворювання викликає дальтонізм і що є основною причиною втрати зору людьми похилого віку.

Зір і харчові добавки

Зір і харчові добавки - Вчені з Портланд (США, штат Орегон), вивчивши медичну літературу з нетрадиційних методів лікування, прийшли до висновку, що різні харчові добавки і деякі 'народні' лікарські препарати, які використовуються в лікувальних цілях, можуть завдати шкоди зору.

Досвід лікування отслоек сітківки протікають на тлі периферичного увеїту

Досвід лікування отслоек сітківки протікають на тлі периферичного увеїту - Лікування отслоек сітківки, навіть на сучасному етапі розвитку офтальмохірургії, залишається однією з найбільш важковирішуваних проблем. Хірургічне лікування рецидивів відшарування змушує включати в арсенал засобів лікування такі технічно складні і дорогі методи, як вітректомія з введенням рідких або газоподібних ПФОС або силіконів.

Підходи до оцінки якості життя хворих офтальмологічних

Підходи до оцінки якості життя офтальмологічних хворих - В останні роки спостерігається значне зростання інтересу до поняття 'якість життя' (ЯЖ) з боку представників різних галузей медицини, в т.ч. офтальмологів, і збільшення числа публікацій з даної проблеми. При цьому в літературі відзначаються значні різночитання як у тлумаченні поняття і його складових, так і в підходах до оцінки якості життя на практиці. У даній статті представлені основні тенденції, що стосуються трактування ЯЖ та способів його оцінки, прийнятих в даний час в медицині і, зокрема, в офтальмології.

Піклуватися про зір? Дізнайся більше про ВМД

Піклуватися про зір? Дізнайся більше про ВМД - Останні дослідження показали, що зір є одним з найбільш важливих аспектів здоров'я для росіян, у той час як 51% з них ніколи не чули про основну причину втрати зору вікової макулярної дегенерації і про те, що прийом вітамінно-мінеральних комплексів є ефективним методом ранньої профілактики цього невиліковного недугу.

Створюється штучна рогівка ока

Створюється штучна рогівка очі - У Європі здійснюється міжнародний біомедичний проект, щодо створення штучної рогівки ока, яка могла б повністю замінити донорську. R

Лінзи планової заміни:"за"і"проти"

Лінзи планової заміни:"за"і"проти"- Традиційні м'які контактні лінзи використовують до тих пір, поки вони забезпечують належну корекцію зору і комфорт, тобто приблизно 12 місяців. Контактними лінзами планової заміни (planned replacement) називають лінзи, що підлягають заміні після 1 або 3 місяців використання.

Що б ви хотіли запитати про просвітлюючих покриттях?

Що б ви хотіли запитати про просвітлюючих покриттях? - У більшості країн Західної Європи та США відзначається збільшення продажів очкових лінз з прояснюючим покриттями. В останні роки ця тенденція почала проявлятися і на російському оптичному ринку.

Чай запобігає катаракту

Чай запобігає катаракту - Індійські вчені виявили, що чай допомагає уникнути сліпоти. В експериментах на щурах група вчених з університету в Хайдарабад встановила, що речовини, що містяться в чаї, сповільнюють розвиток катаракти. R Результати дослідження з'явилися в останньому номері 'Journal of Experimental Eye Research'.

У Росії відкрився перший The Vision Care Institute - професійний освітній центр для лікарів-офтальмологів і оптометрист

У Росії відкрився перший The Vision Care Institute - професійний освітній центр для лікарів-офтальмологів і оптометрист - 8 жовтня 2009 року відкрився перший в Росії The Vision Care InstituteTM компанії Johnson & Johnson LCC - професійний освітній центр для лікарів-офтальмологів і оптометрист.

Поєднана фармакотерапія увеїтом

Поєднана фармакотерапія увеїтом - увеїт - широко розпрощався-поранене захворювання з-судістой оболонки очного яблука. За даними різних авторів, питома вага увеїтом в офтальмологічній практиці складає від 5 до 7%. При переохолодженні, порушеннях обміну речовин, імунітету та аутоімунних процесах судинна оболонка утягується в запалення.

Спалах грибкової інфекції очей в США пішла на спад

Спалах грибкової інфекції очей в США пішла на спад - Відкликання з продажу рідини для очищення контактних лінз MoistureLoc, можливо, зупинив поширення грибкової інфекції очей серед жителів США. До таких висновків приходять автори звіту, опублікованого у вівторок Центром з контролю і профілактиці захворювань (CDC).

Одноденні контактні лінзи - самий здоровий вигляд контактних лінз

Одноденні контактні лінзи - самий здоровий вигляд контактних лінз - У слізної рідини очі містяться різні речовини: білки, жири, кальцій та інші субстанції, що є продуктами функ-ціонірованія різних структур очі.

Як уберегти зір «змолоду»?

Як уберегти зір «змолоду»? - 'Що маємо - не бережемо, втратимо - плачемо'. Ця приказка про наш зір! Дійсно, коли ми молоді і зір гарне, це залишається не поміченим. Але коли зір погіршується, то нерідко доводиться вдаватися до допомоги очних лікарів, причому домогтися колишнього результату вже не представляється можливим.

Дітям часто виписують окуляри, в яких вони не потребують

Дітям часто виписують окуляри, в яких вони не потребують - Підсумки великого ретроспективного вивчення результатів перевірки зору у школярів штату Теннессі, свідчать про те, що дітям після скринінгу-діагностики найчастіше призначають окуляри, в яких вони не потребують. Sean P. Donahue вивчив результати обстеження більше 100 000 дітей, проведеного в Теннессі з 1997 по 2003 рік.

Виявлено ще один чинник зростання патологічних судин

Виявлено ще один чинник зростання патологічних судин - Дуже багато літні люди втрачають зір за вологої макулодистрофії у результаті патологічного зростання кровоносних судин в центральній зоні сітківки ока. Актуальність вивчення механізмів розвитку цієї хвороби неможливо переоцінити. Так, наприклад, давно відома і непогано вивчена патологічна роль білка - Фактора зростання судин. Але всі розуміють, що загальна картина набагато складніше, ніж підступи одного, нехай і дуже важливого білка.

Московським школярам будуть регулярно перевіряти зір

Московським школярам будуть регулярно перевіряти зір - Уряд Москви видало розпорядження, згідно з яким кожен московський школяр буде перебувати під постійним наглядом лікаря-офтальмолога. Крім того, в найближчому часі понад 800 московських шкіл отримають спеціальне комп'ютерне обладнання для попередньої діагностики порушень зору, за допомогою якої школярів можна буде обстежити просто в навчальних закладах.

Пацієнти африканських хірургів можуть позбутися очей

Пацієнти африканських хірургів можуть позбутися очей - Член британського парламенту Еван Харріс (Evan Harris) звернувся до перевіряючим органам з проханням проінспектувати діяльність південноафриканської фірми Netcare, яка здійснює операції з приводу катаракти пацієнтам національної системи охорони здоров'я, повідомляє BBC News. Хотя більшість для більшості пацієнтів операції проходять нормально, у кількох з них розвинулися дуже важкі й рідкі ускладнення, в одному з випадків закінчилися видаленням очі.

Жирні кислоти допоможуть зберегти зір

Жирні кислоти допоможуть зберегти зір - Дослідження, проведені американськими вченими в Національному інституті очі (National Eye Institute - NEI), показали, що дієта з високим вмістом жирних кислот класу омега-3 може допомогти запобігти одну з провідних причин сліпоти серед літніх людей.

Окуляри в пластмасовій оправі надійніше

Окуляри в пластмасовій оправі надійніше - Canadian Journal of Ophthalmology публікує результати дослідження надійності та безпеки очок, а конкретніше - оправ, в які вставляються лінзи.

Перегляд відео у метро призводить до проблем із зором

Перегляд відео у метро призводить до проблем із зором - Перегляд у метро й наземному транспорті нових модифікацій мобільних відеоплеєрів призводить до зростання в Москві числа молодих людей, що страждають від проблем із зором .

Діагностика та лікування увеїтом герпесвірусної та хламідійної етіології

Діагностика та лікування увеїтом герпесвірусної та хламідійної етіології - Запальні захворювання очей є найпоширенішою очної патологією. За даними А.М. Южакова, 80% тимчасової непрацездатності і більше 10% сліпоти пов'язано із запаленням очей. У інфекційної патології органу зору захворювання, що викликаються вірусами простого герпесу, цитомегаловірусу, хламідіями, за частотою виникнення, тяжкості перебігу та труднощів лікування займають одне з провідних місць. Неухильно зростає кількість хворих з увеїтами вірусної та хламідійної етіології.

У міру подальшого вивчення генетикою схильності до глаукомі, коли-небудь людина зможе оцінити, чи загрожує йому це складне захворювання

У міру подальшого вивчення генетикою схильності до глаукомі, коли-небудь людина зможе оцінити, чи загрожує йому це складне захворювання - У міру подальшого вивчення генетикою схильності до глаукомі, коли-небудь людина зможе оцінити, чи загрожує йому це складне захворювання. Будуть винайдені специфічні препарати, які дозволять замінити дефектний протеїн і запобігти «запуск» процесу пошкодження гангліонарних клітини.

Для здоров'я очей

Для здоров'я очей - Тривала робота з документами або за комп'ютером, тривалий перегляд телевізора, слабке або сильне освітлення, випромінювання, яскраві фарби - все це призводить до втоми очей. Як часто в аптеку приходять пацієнти з проханням допомогти їм зняти це неприємне відчуття!

Як вибрати очкову оправу?

Як вибрати очкову оправу? - Вибір очкової оправи - зазвичай дуже складне завдання, яка часом ставить нас у глухий кут або приводить в повний розлад.

Зберігайте контактні лінзи в ... мікрохвильової печі

Зберігайте контактні лінзи в ... мікрохвильовій печі - Австрійські вчені стверджують, що люди, які використовують контактні лінзи, повинні в обов'язковому порядку обробляти контейнери для їх зберігання в мікрохвильових печах, оскільки дезінфікуючі розчини НЕ завжди вбивають шкідливі для очей бактерії.

Споглядання невидимого допоможе вилікувати сліпоту

Споглядання невидимого допоможе вилікувати сліпоту - Шляхом тренувань можна навчитися бачити навіть те, що потрапляє в сліпі зони очі. Це відкриття вчених з інституту Макса Планка дає надію постраждалим від інсульту людям якщо не на відновлення повноцінного зору, то як мінімум на його часткову компенсацію.

Вчені Гарвардської медичної школи змогли виростити фрагмент зорового нерва

Вчені Гарвардської медичної школи змогли виростити фрагмент зорового нерва - Важливий крок на шляху розробки технології з відновлення зору зроблений американськими вченими з Гарвардської медичної школи. Вони змогли виростити фрагмент зорового нерва, проте повернути при цьому зір поки не зуміли.

Класифікація глаукоми

Класифікація глаукоми - У резолюції VII з'їзду офтальмологів Росії відмічений значний прогрес у вивченні патогенезу та клініки глаукоми і запропоновано внести зміни до її класифікацію. Мета цієї статті полягає у викладі нашого підходу до цієї проблеми.

увеїт і артеріальна гіпертензія на молекулярному рівні мають чимало спільного

увеїт і артеріальна гіпертензія на молекулярному рівні мають чимало спільного - Широко використовується в даний час ліки, для зниження артеріального тиску у гіпертоніків, пригнічує процеси, що керують розвитком внутрішньоочного запалення.

Брудний повітря викликає катаракту

Брудний повітря викликає катаракту - Постійна робота або проживання в регіонах, де в навколишньому середовищі міститься багато свинцю, сприяє розвитку одного з найважчих захворювань очей - катаракти. До такого висновку прийшли лікарі з Жіночого госпіталю в Бостоні.

Подушка безпеки в машині небезпечна для очей

Подушка безпеки в машині небезпечна для очей - Пневматична подушка безпеки в машині, хоча і рятує від загибелі багатьох автомобілістів при зіткненнях, становить серйозну небезпеку для очей водія і пасажирів, попереджають іспанські окулісти .

Десятки мільйонів людей в усьому світі можна врятувати від сліпоти

Десятки мільйонів людей в усьому світі можна врятувати від сліпоти - Десятки мільйонів людей в усьому світі можна врятувати від сліпоти, якщо ефективно використовувати існуючі та розробляються зараз методи лікування. До такого висновку прийшли офтальмологи, які брали участь у програмі Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міжнародного агентства з запобігання сліпоти.

Аналіз сльози дозволить визначити захворювання очей

Аналіз сльози дозволить визначити захворювання очей - Hовосібірскіе офтальмологи спільно з ученими лабораторії імунології Наукового центру клінічної та експериментальної медицини СВ РАМН розробили унікальну методику виявлення захворювань ока, засновану на аналізі сльози людини.

Рідина для очищення лінз MoistureLoc відкликають з ринків Європи, Азії та Африки

Рідина для очищення лінз MoistureLoc відкликають з ринків Європи, Азії та Африки - Компанія Bausch & Lomb прийняла рішення про повне тимчасове припинення продажу рідини для очищення контактних лінз ReNu MoistureLoc у всьому світі. Згідно з офіційною заявою Bausch & Lomb, використання даного продукту може призвести до зараження рідкісної, але вкрай небезпечною грибкову інфекцію очей, жертвами якої вже стали кілька десятків жителів США.

Застосування кератопластики і пластики кон'юнктиви в лікуванні глибоких кератитів

Застосування кератопластики і пластики кон'юнктиви в лікуванні глибоких кератитів - Пошкодження та захворювання рогівки займають одне з провідних місць серед причин сліпоти та слабкозорістю [10]. У таких екстрених ситуаціях, як проникаючі поранення ока з дефіцитом тканини рогівки, опіки очного яблука, виразки рогівки, ускладнені десцеметоцеле і перфорації її при інфекційних, трофічних, алергічних та ін кератитах, необхідно ургентної хірургічне втручання на рогової оболонці.

Сонцезахисні кліпси

Сонцезахисні кліпси - Сонцезахисні кліпси з'явилися на ринку очкової оптики досить давно. На Заході вони стали необхідним елементом асортименту оптичного магазину. Там можна придбати не лише готові кліпси, але і виготовлені на замовлення. Сьогодні випускаються кліпси будь-яких форм і забарвлень, забезпечені звичайними сонцезахисними, поляризаційними або іншими видами лінз.

Новий метод дослідження побудує тривимірну модель ока

Новий метод дослідження побудує тривимірну модель ока - Абсолютно новий підхід до інструментальних методів досліджень в офтальмології запропонували британські вчені з Групи прикладної оптики фізичного факультету Університету Кента в Кентербері (Canterbury). Як повідомляє BBC News, їм вдалося поєднати в одному методі відразу два раніше використовуваних, щоб отримувати комбіноване тривимірне зображення сітківки в різному дозволі.

Застосування цітомедінов в офтальмології

Застосування цітомедінов в офтальмології - Французьким фізіологом Броун-Секара наприкінці XVIII століття вперше була зроблена спроба використовувати ендогенні фізіологічно активні речовини для лікування різних захворювань. Він використовував екстракти з сім'яних залоз різних тварин як омолоджувального кошти. R в подальшому для лікування різних захворювань почали застосовувати речовини поліпептидного природи, отримані з різних органів і тканин (головного мозку, гіпоталамуса, кісткового мозку, селезінки, лімфатичних вузлів, кровоносних судин, легенів, печінки, вилочкової залози, сітківки та інших). R Еті речовини одержали назву пептидних біорегуляторів або цітомедінов.

Нетрадиційні погляди на розвиток короткозорості

Нетрадиційні погляди на розвиток короткозорості - Міопія, або короткозорість є однією з форм аномалій рефракції. При короткозорості людина зазвичай досить добре бачить об'єкти, розташовані в сантиметрах двадцяти-сорока від себе і ближче, і дуже розпливчасто об'єкти, розташовані в метрах трьох і далі від очей. Очне яблуко при короткозорості має видовжену форму, що не дозволяє віч точно сфокусуватися на віддалених об'єктах. Щоб компенсувати цей недолік, лікарями прописуються окуляри з увігнутими лінзами.

Жінки після менопаузи краще бачать

Жінки після менопаузи краще бачать - Вчені оцінили ефекти замісної гормональної терапії (ЗГТ) на зорову функцію жінок після менопаузи. Guaschino S, Grimaldi E з колегами (University of Trieste, Italy) опублікували результати даного експерименту в журналі Menopause 2003 Jan-Feb.

Доведено ефективність та безпечність анестезії кетаміном при офтальмологічних операцій у дітей

Доведено ефективність та безпечність анестезії кетаміном при офтальмологічних операцій у дітей - Кетамін ефективний і безпечний при анестезії Інтраокулярна і екстраокулярних операцій у дітей. З різними формами офтальмопатологіі були прооперовані в очному госпіталі Тілганга (Катманду, Непал) 679 дітей з застосуванням внутрішньовенної анестезії кетаміном.

Синдром пігментного дисперсії

Синдром пігментного дисперсії - фактор ризику розвитку пігментного глаукоми - Критеріями синдрому пігментної дисперсії є: видимі при трансіллюмінаціі радіальні дефекти райдужки на середній периферії, 'веретено Крукенберг', масивна пігментація трабекулярної мережі.

Американські військові медики робили солдатам суперзреніе

Американські військові медики робили солдатам суперзреніе - Понад 16 тисяч американських військовослужбовців були прооперовані з метою поліпшення гостроти зору, пише італійська газета Corriere Della Serra в статті, переклад якої публікує InoPressa. З травня 2000 року по вересень 2003 року 16111 солдат армії США були піддані хірургічному лікуванню в рамках Програми рефрактівной хірургії, що проводилася військовими медиками.

Чи всім можна носити лінзи пролонгованої носіння?

Чи всім можна носити лінзи пролонгованої носіння? - Пацієнти із синдромом сухого ока, кератит або блефарити в анамнезі - невдалі кандидати для призначення лінз пролонгованого носіння. Серед тих, хто використовує такий режим носіння - пацієнти з міопією високим ступенем або ті, хто шукає альтернативу нехірургіческіх ЛАСІК.

Країна очкариків

Країна очкариків - З розвалом Радянського Союзу багато що змінилося в нашому житті, і одне з таких змін - це повне зникнення єдиної системи дитячої диспансеризації. Міністр охорони здоров'я говорить про це так: 'Сьогодні практично кожен випускник школи має 2 - 3 захворювання функціонального характеру або хронічну патологію, і лише 10% дітей закінчують школу здоровими'.

Щоб захистити зір, треба їсти жирну рибу щотижня

Щоб захистити зір, треба їсти жирну рибу щотижня - Жирна кислота омега-3, що міститься в тунці і лососеві, захищає зір від вікової прогресії дегенерації жовтої плями, що приводить до сліпоти в літньому віці.

Амеба загрожує власникам контактних лінз

Амеба загрожує власникам контактних лінз - Умивання і носіння контактних лінз підвищує ризик зараження інфекцією, яка може призвести до сліпоти. За словами офтальмолога Джона Дарта (John Dart) з очної клініки Мурфілдс (Moorfields Eye Hospital), найбільшій небезпеці піддаються жителі Великобританії.

Морфологічні дослідження внутрішньоочних рідин в оцінці патофізіологічних механізмів розвитку тих, що набухають катаракти

Морфологічні дослідження внутрішньоочних рідин в оцінці патофізіологічних механізмів розвитку тих, що набухають катаракти - Ускладненням прогресуючої катаракти може бути різке підвищення внутрішньоочного тиску. Факогенная глаукома може розвитися в незрілої стадії старечої катаракти - при бурхливому оводненіі кришталика (тих, що набухають катаракта) - це факоморфіческая глаукома. Кришталик значно збільшується в об'ємі за рахунок акумуляції в собі водянистої вологи, блокує кут передньої камери, викликаючи підвищення внутрішньоочного тиску. Розвивається типова картина гострого нападу глаукоми (Нестеров А.П., 1995).

Офтальмологи попереджають: готувати яйця в мікрохвильовій печі небезпечно

Офтальмологи попереджають: готувати яйця в мікрохвильовій печі небезпечно - Британські медики зажадали від виробників побутової техніки попереджати покупців про небезпеку того, що яйця, приготовані в мікрохвильовій печі можуть вибухнути, в результаті чого людина може отримати серйозні травми обличчя та очей.

Контактні лінзи з нового матеріалу більш безпечні

Контактні лінзи з нового матеріалу більш безпечні - Як показало дослідження американських вчених, контактні Лизніть, виготовлені з силікон гідрогелю, значно рідше стають причиною інфекційних захворювань очей.

Велике протистояння

Велике протистояння - Останнім часом на сторінках зарубіжних спеціалізованих оптичних журналів ведуться жваві дискусії, часто переходять у свого роду наукові баталії, з приводу майбутнього контактних лінз, які вважаються прямими конкурентами м'яких контактних лінз, а саме жорстких газопроникних лінз (останнім часом їх стали називати просто газопроникними лінзами).

Правила догляду за контактними лінзами

Правила догляду за контактними лінзами - Правильний догляд за контактними лінзами та дотримання рекомендацій лікаря - це необхідна умова безпечного носіння м'яких гідрогелевих лінз. У цю умову включається не тільки проведення всіх етапів догляду за лінзами, але й дотримання режиму носіння (тривалість денного носіння і термін планової заміни), повторні відвідування лікаря, а також всі інші аспекти носіння м'яких контактних лінз. Проте багато користувачів як і раніше не схильні дотримуватися того, що говорить їм лікар, і діють на власний розсуд. R

гіперліпідемія, артеріальна гіпертонія і цукровий діабет є значимими факторами ризику оклюзії вен сітківки

гіперліпідемія, артеріальна гіпертонія і цукровий діабет є значимими факторами ризику оклюзії вен сітківки - У системному огляді показано, що гіперліпідемія, артеріальна гіпертензія і цукровий діабет є значимими факторами ризику оклюзії вен сітківки.

Надлишок солі в їжі приводить до сліпоти

Надлишок солі в їжі приводить до сліпоти - Надлишок солі в їжі збільшує ризик виникнення катаракти - захворювання, яке призводить до зниження гостроти зору, повідомляє Reuters. Австралійські вчені в дослідженні, опублікованому в останньому номері American Journal of Epidemiology, стверджують, що сіль має як пряме, так і опосередковане негативний вплив на очі.

Клітини сітківки вдалося виростити зі шкіри дорослої людини

Клітини сітківки вдалося виростити зі шкіри дорослої людини - Група дослідників з американського Університету Вісконсіна в Медісоні, очолювана Девідом Гаммом (David Gamm) і Джейсоном Мейєром (Jason Meyer) повідомила про успішне отриманні несколькоіх типів сприймають світло клітин сітківки з клітин шкіри дорослої людини, передає ScienceDaily з посиланням на що вийшов в понеділок номер Трудів Національної академії наук США.

Вітамін А сприяє профілактиці катаракти

Вітамін А сприяє профілактиці катаракти - Вітамін А як фактор профілактики катаракти за даними популяційного дослідження POLA (Pathologies Oculaires Liees a L 'Age).

Аптекарі створили рекламу короткозорості

Аптекарі створили рекламу короткозорості - Зазвичай у рекламі лікарських засобів говориться, що вони рятують від хвороб та інших неприємностей. Працівники однієї з найбільших аптек Кірова пішли далі: вони заявили про самостійну цінності лікарського засобу.

Епідемія короткозорості загрожує Європі

Епідемія короткозорості загрожує Європі - Короткозорість стає все більш поширеною у багатьох місцях, але в таких країнах, як Сінгапур, вона придбала неймовірний розмах. Тут до 80% людей до 18 років виявляються короткозорі; причому 30 років тому таких було лише 25%. Поліція та інші служби відчувають нестачу людей з нормальним зором; крім того, поширилися випадки крайньої короткозорості, яка може призвести до сліпоти.

Добавки цинку продовжують життя слабозрячим

Добавки цинку продовжують життя слабозрячим - У травневому номері Archives of Ophthalmology повідомляється, що різні порушення зору наприклад, при катаракті, цукровому діабеті з ретинопатію можуть служити маркерами процесів пов'язаних з психологічним старінням і передчасною смертю . Загальна активація окислювальних процесів в організмі характерні для катаракти та процесів старіння.

Препарати, що застосовуються при діабеті можуть підвищувати ризик розвитку макулярної набряку

Препарати, що застосовуються при діабеті можуть підвищувати ризик розвитку макулярної набряку - Результати досліджень показали, що пероральні препарати групи тіазолідіонов - TZD (або, як їх ще називають 'глітазонов ') можуть збільшувати ймовірність виникнення периферичних набряків і дифузного макулярного набряку.

Органічні фотохромні лінзи

Органічні фотохромні лінзи - фотохромні лінзи в просторіччі нерідко називають хамелеонами, вказуючи на їх здатність змінювати світлопропускання залежно від кількості і складу падаючого на них ультрафіолетового випромінювання. Ці універсальні лінзи вдало поєднують у собі дві основні функції очкових лінз: корекцію зору і захист від надлишкового сонячного випромінювання.

При правильному застосуванні вітаміни ефективніше будь-яких ліків

При правильному застосуванні вітаміни ефективніше будь-яких ліків - Вітамінотерапія при правильному застосуванні не тільки зберігає літній людині зір, але і допомагає йому заощадити на більш дорогих лікарських препаратах. Докази правомірності такого висновку було представлено на що відбулася в Орландо (США) щорічної конференції Американської асоціації офтальмологів.

Глава Папської ради закликає зцілити сліпих

Глава Папської ради закликає зцілити сліпих - До всесвітнього об'єднання зусиль у справі запобігання та лікування сліпоти закликав з нагоди відзначається сьогодні Всесвітнього дня сліпих глава Папської ради з охорони здоров'я архієпископ Жавье Лозано Бараган. Він звернув увагу на той факт, що 80% захворювань очей сьогодні виліковні, відзначає портал Credo.

МНТК''Мікрохірургія ока''буде вести наукові дослідження в Китаї

МНТК''Мікрохірургія ока''буде вести наукові дослідження в Китаї - МНТК «Мікрохірургія ока» ім. Академіка С. М. Федорова та Харбінському медичний університет уклали угоду про проведення спільних наукових досліджень.

Розпочато широкомасштабне дослідження ністагму

Розпочато широкомасштабне дослідження ністагму - Одним із найнеприємніших наслідків будь патології головного мозку є ністагм - мимовільні рухи очей. На відміну від паралічів і парезів, супроводжуючих інсульти, він розвивається набагато частіше і не піддається ніякому лікуванню. Саме тому широкомасштабне дослідження проблеми ністагму, розпочате у Великобританії, відразу ж привернуло увагу офтальмологів усього світу.

Різні та однакові зорові образи

Різні та однакові зорові образи - Вчені з офтальмологічного центру Рочестерського університету встановили, що вміст світлочутливих клітин в очах різних людей значно розрізняється. Зокрема відносний вміст чутливих клітин різного типу в очах різних людей може відрізнятися до 40 разів. Раніше вчені вважали, що це співвідношення не дуже сильно варіюється від людини до людини.

Вибір системи по догляду за лінзами

Вибір системи по догляду за лінзами - Сучасні методи догляду за контактними лінзами можна розділити на три категорії:

Сибірські офтальмологи почали випробування штучного кришталика російського виробництва

Сибірські офтальмологи почали випробування штучного кришталика російського виробництва - Новосибірському філії 'Мікрохірургія ока' ім. Академіка С. Федорова розпочато апробація штучного кришталика, розробленого клінікою спільно з Інститутом Автоматики і електрометрії СО РАН.

непроникаюче мікрохірургія первинної глаукоми відкритокутовою

непроникаюче мікрохірургія первинної відкритокутовою глаукоми - У Росії щорічно число хворих глаукомою збільшується приблизно на 60 тис. осіб. Тому проблема ефективного лікування глаукоми залишається однією з найбільш актуальних, важливих і складних в сучасній офтальмології, незважаючи на багаторічний інтенсивний пошук причин, що викликають глаукому, вивчення факторів, що призводять до прогресуючого зниження зорових функцій при даному захворюванні. Особливо плідними в цьому відношенні були останні десятиліття.

Схід - справа тонка

Схід - справа тонка - У цій статті нам хотілося б поговорити про окуляри з Південно-Східної Азії. На наш погляд, сьогодні на російському ринку оптичному склалася дещо дивна ситуація. З одного боку, окуляри виробництва Китаю, Кореї, Гонконгу можна зустріти практично у всіх магазинах оптики, в тому числі і в тих, де основний асортимент складають вироби європейських марок.

У майбутньому ленсхірургія стане ще безпечнішим

У майбутньому ленсхірургія стане ще безпечніше - Оттава - Randall Olson пророкує, що хірургічні втручання з приводу катаракти, а також заміна кришталика з рефракційної метою стануть ще безпечніше в майбутньому, ніж зараз. 'Обладнання майбутнього дозволить зробити ці процедури настільки ж безпечніше, наскільки й ефективніше', - заявив Olsen симпозіумі Sally Letson по катарактальних хірургії та рефракційних ІОЛ.

Стовбурові клітини вилікують зір

Стовбурові клітини вилікують зір - Стовбурові клітини сітківки ока, пересаджені в інший організм, можуть перетворитися в клітини-фоторецептори, довели Бренда Коліс і її колеги з університету Торонто. Це відкриває нові перспективи в лікуванні порушень зору.

Як зберегти зір у світі цифрових технологій?

Як зберегти зір у світі цифрових технологій? - За даними досліджень, більшість людей, що працюють за комп'ютером, відчувають ті чи інші проблеми із зором. Чим більше часу проводить людина перед дисплеєм, тим більший дискомфорт він відчуває. Додаткове навантаження зору дають і маленькі екрани кишенькових комп'ютерів і мобільних телефонів.

Метод''моновіжн

Метод''моновіжн - ЛАСІК''для пацієнтів з пресбіопії та перед-пресбіопії - Метою офтальмологів Danielle Miranda і Ronald R. Krueger з відділення рефракційна хірургії Cole Eye Institute (Клівленд, США) була оцінка результатів та успіху методу моновіжн - ЛАСІК у пацієнтів з пресбіопії, а також що знаходяться на порозі розвитку вікової далекозорості.

Росія сліпне через розвал системи диспансеризації

Росія сліпне через розвал системи диспансеризації - Однією з основних причин зростання в Росії числа захворювань очей, в тому числі, що призводять до інвалідності, є розвал системи диспансеризації населення. Про це заявила в четвер на прес-конференції головний офтальмолог бюро медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Олена Лібман, повідомляє кореспондент Mednovosti.ru.

Людина майбутнього стане короткозорим

Людина майбутнього стане короткозорим - Невелика короткозорість в 1-1,5 діоптрії в не настільки віддаленому майбутньому може стати нормою для людини. Про це в четвер на прес-конференції заявили провідні вітчизняні офтальмологи, повідомляє кореспондент Mednovosti.ru. R

просвітлюючі покриття

просвітлюючі покриття - Лінзи з прояснюючим покриттями представлені сьогодні в асортименті кожного оптичного салону. Напевно, ви вже встигли переконатися, що ці покриття помітно покращують якість готових очок і підвищують комфорт користувача. Чому це відбувається і які види просвітлюючих покриттів є в даний час на оптичному ринку?

Віртуальний офтальмолог скоро почне приймати пацієнтів

Віртуальний офтальмолог скоро почне приймати пацієнтів - Японська компанія Vision Optic планує відкрити Web-сайт, відвідувачі якого зможуть самостійно перевірити зір і замовити окуляри в он-лайні. В основі системи перевірки зору, яку планує використовувати Vision Optic, лежить методика, розроблена компанією NEC спільно з фахівцями дослідницького інституту м. Кансай.

Задня гіалоідная мембрана: анатомо-фізіологічні особливості, роль в розвитку вітреоретінальной проліферації

Задня гіалоідная мембрана: анатомо-фізіологічні особливості, роль в розвитку вітреоретінальной проліферації - Розвиток вітреоретінальной проліферації у хворих із захворюваннями заднього відділу ока, таких як діабетична ретинопатія, дистрофічна відшарування сітківки, тромбоз центральної вени сітківки та її гілок, призводило багатьох клініцистів до думки про необхідність з'ясування причин її виникнення та прогресування.

Вітаміни А і Е слід застосовувати після фоторефрактивному кератектоміі

Вітаміни А і Е слід застосовувати після фоторефрактивному кератектоміі - Eye Institute, Department of Ophthalmology Otorhinolaryngology (Італія) оцінювали ефект високих доз вітамінів А і E на епітелізацію рогівки, візуальну гостроту і помутніння після фоторефрактивному кератектоміі в рандомізованому подвійному-прихованому дослідженні.

Деякі антидепресанти можуть підвищити ризик розвитку катаракти

Деякі антидепресанти можуть підвищити ризик розвитку катаракти - Такі висновки за результатами дослідження одержали фахівці Університету Британської Колумбії і Університету МакЖілль /Канада /. Обстеживши понад 200 тис. осіб віком від 65 років і старше, лікарі знайшли статистичну зв'язок між діагнозом «катаракта» і застосуванням класу психотропних препаратів, званих селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, а також між розвитком катаракти та конкретними ліками цього класу.

Нові контактні лінзи можна носити цілий місяць

Нові контактні лінзи можна носити цілий місяць - Американське Управління з контролю якості харчових продуктів і медикаментів дозволило широке використання контактних лінз фірми Сiba Vision, які можна не знімати протягом 30 діб.

Паління призводить до сліпоти

Паління призводить до сліпоти - Число хворих вікової дегенерації макули (ВДМ) серед кращих значно вище, ніж серед тих, хто не піддається цієї шкідливої звички.

Новий матеріал для контактних лінз терпиміше до порушення правил використання

Новий матеріал для контактних лінз терпиміше до порушення правил використання - Британські офтальмологи виявили, що новий матеріал для контактних лінз на основі силіконового гідрогелю помітно знижує ймовірність розвитку кератиту - запалення рогової оболонки ока.

Глаукома

Глаукома - Усім відомо про користь прогулянок по лісу і поїздках на природу. А як радіє око, споглядаючи заливні луки і безкраї поля в сонячний літній день! Все це приносить не тільки естетичне задоволення, але і в комплексі з іншими заходами, є складовою при профілактиці багатьох захворюваннях, серед яких можна виділити страшна недуга-глаукому. Глаукома - це хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск, вражається зоровий нерв і зір знижується аж до сліпоти. Сліпота при цьому носить безповоротний характер, тому що гине зоровий нерв.

Гіпертензія додатковий фактор ризику розвитку глаукоми

Гіпертензія додатковий фактор ризику розвитку глаукоми - Dr. Miglior зі співавторами (Монза, Італія) виявили додаткові фактори ризику розвитку глаукоми. Результати дослідження були повідомлені на конференції Міжнародного товариства візуалізації очі (International Society for Imaging of the Eye).

Синдром сухого ока після операції ЛАЗІК може бути знижений превентивними заходами

Синдром сухого ока після операції ЛАЗІК може бути знижений превентивними заходами - Зниження слезопродукціі може мати місце у будь-якого пацієнта через кілька місяців після операції ЛАЗІК, про це повідомив Dr. Frank A. Bucci. Dr. Frank A. Bucci запропонував заходи, спрямовані на профілактику та лікування синдрому сухого ока в передопераційний, ранній і пізній післяопераційний періоди.

Розроблено новий спосіб діагностики очних захворювань у дітей

Розроблено новий спосіб діагностики очних захворювань у дітей - Палючі промені австралійського, що сходить вельми негативно позначаються на зорі людини, і особливо сильно - дитячих очах. Причому, на думку фахівців, дефекти дитячого зору, що знаходяться на ранній стадії, фактично неможливо виявити за допомогою стандартних фотографічних методів, загальноприйнятих в оптометрії.

Порівняльна характеристика кінетичної і статичної периметрії в стаціонарній і амбулаторній практиці у хворих глаукомою

Порівняльна характеристика кінетичної і статичної периметрії в стаціонарній і амбулаторній практиці у хворих глаукомою - Глаукома хронічне захворювання, що вимагає обов'язкового динамічного спостереження протягом багатьох років. В даний час близько 1015% хворих навіть при адекватному лікуванні приречені на сліпоту. Такий високий відсоток несприятливих результатів пов'язане насамперед з пізньої діагностикою процесу. У зв'язку з цим винятково важливе значення має виявлення початкових ознак цього захворювання, що значною мірою визначає тактику лікування і протягом глаукоматозного процесу.

Китайська кухня погіршує зір

Китайська кухня погіршує зір - Популярна в усьому світі китайська кухня може негативно сказиваеться на зорі. Згідно з останніми даними дієтологів, речовини, що містяться в східних, і зокрема, в китайських приправах, істотно погіршують стан райдужної оболонки ока, що веде до зниження гостроти зору.

Моргай як можна частіше

Моргай як можна частіше - Небезпечні чи комп'ютерні монітори для зору? Проблема безпеки моніторів привертає все більшу увагу, так як до офтальмологів звертається безліч пацієнтів зі скаргами на печіння, почервоніння і неприємні відчуття в області очей після роботи за комп'ютером.

8 жовтня відзначається Всесвітній день зору

8 жовтня відзначається Всесвітній день зору - Сьогодні на всій планеті відзначається Всесвітній день зору, який проводиться щорічно у другий четвер жовтня і являє собою всесвітню ініціативу з ліквідації запобіжної сліпоти до 2020 року. У цьому році в ході проведення заходів Дня основна увага буде приділятися здоров'ю очей та забезпечення рівного доступу до медичної допомоги.

Деякі відомості про традиційну рефракційної офтальмохірургії

Деякі відомості про традиційну рефракційної офтальмохірургії - Велику популярність у наш час отримали активно рекламуються в ЗМІ Ексимерлазерная операції. Вони забезпечують швидку і безболісну корекцію аномалій рефракції, що імпонує багатьом людям. Однак крім Ексимерлазерная операцій існують й інші методи хірургічної корекції зору, такі як радіальна кератотомія, термокератопластіка, імплантація Інтраокулярна лінз і факічних Інтраокулярна лінз.

Генна терапія повернула сприйняття світла сліпим пацієнтам

Генна терапія повернула сприйняття світла сліпим пацієнтам - Американські вчені повідомляють про довгострокове позитивному ефекті експериментального методу генної терапії спадкового захворювання, що веде до втрати зору. За даними дослідників, позитивний ефект лікування у трьох пацієнтів зберігався більше року, причому у одного з них було зафіксовано поступове поліпшення зору.

Продукція CIBA Vision підкорила Еверест

Продукція CIBA Vision підкорила Еверест - В офіційному прес-релізі, опублікованому компанією' CIBA Vision '15 липня 2002 повідомляється, що 27-річний Сін Сворнер (Sean Swarner), став першою людиною , вилікуватися від раку, який підкорив найвищу гірську вершину на планеті-Еверест.

Виростили очей. Поки у жаби

Виростили очей. Поки у жаби - Втрата ока в результаті травми, невдалої хірургічної операції або важкого гнійно-запального захворювання необоротна. Щоправда, є надія, що в майбутньому ситуація зміниться. Принаймні, учені змогли виростити очне яблуко жаба на місці віддаленого.

Навіки сліпі отримали шанс побачити цей світ

Навіки сліпі отримали шанс побачити цей світ - Японські вчені замінили клітини райдужної оболонки ока на фоторецептори, тим самим вони підвищили ступінь ймовірності того, що сліпих можна буде знову зробити зрячими.

Нові контактні лінзи не потрібно знімати перед сном

Нові контактні лінзи не потрібно знімати перед сном - FDA схвалила до продажу лінзи, які не потрібно знімати на ніч. Ці лінзи дозволяють очам отримувати майже в шість разів більше кисню, що відрізняє їх від лінз більш ранніх моделей. Раніше випускалися лінзи, які потрібно було знімати перед сном і зберігати в спеціальному розчині, тільки в цьому випадку вони ставали придатними для багаторазового використання.

Чути шкірою

Чути шкірою - Професор радіології Вашингтонського університету Дін Шібата (Dean Shibata) досліджував здібності глухих людей до сприйняття музики. Про свою роботу він повідомив на щорічній конференції радіологічного суспільства Північної Америки (RSNA) від 26 листопада.

Під Флориди університеті створені експериментальні контактні лінзи, які одночасно служать і ємностями для очних крапель

Під Флориди університеті створені експериментальні контактні лінзи, які одночасно служать і ємностями для очних крапель - Вони не тільки виправляють дефекти зору, а й постійно постачають очей мікроскопічними порціями ліки. Вчені вважають, що подібні лінзи вдасться використати для введення антибіотиків і препаратів для боротьби з глаукомою.

Сліпий фермер отримав електронні очі

Сліпий фермер отримав електронні очі - Канадські лікарі зуміли частково повернути зір 39-річному фермеру, осліплого 20 років тому в результаті нещасного випадку. Як повідомляє видання C-Health, цій людині в центральну нервову систему були вживлені штучні електронні очі.

Дослідження якості життя хворих з первинною відкритокутовою глаукомою

Дослідження якості життя хворих з первинною відкритокутовою глаукомою - Мета дослідження: порівняльна оцінка якості життя хворих з ПВКГ, а також виявлення чинників, що впливають на нього

силіконовими очима

силіконовими очах - Інженери-мікроелектронники на увазі під штучним оком щось зовсім інше, ніж нефункціональні скельця. Спільно з офтальмологами і неврологами вони розробляють протези, здатні хоча б частково відновити втрачене зір.

Японські лікарі розробили нову методику лікування травматичних пошкоджень рогівки ока

Японські лікарі розробили нову методику лікування травматичних пошкоджень рогівки ока - Зазвичай для цієї мети застосовують пересадку законсервованій трупної рогівки, однак організм хворого нерідко її відторгає, незважаючи на введення потужних імунодепресантів .

В 2025 році в світі буде мільярд сліпих

В 2025 році в світі буде мільярд сліпих - В даний час все більше людей піддаються ризику до старості отримати вікове захворювання очей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), таким захворюванням страждає 161 мільйон чоловік у світі, повідомляє newsinfo.ru.

Споживання кави призводить до глаукомі

Споживання кави призводить до глаукомі - Кава - серйозний напій, який як позитивно, так і негативно впливає на багато систем людини, в тому числі на серцево-судинну та зорову діяльність. Вчені Австралії вивчили звички за вживання кофеїн-містять напоїв у 3654 учасників і прийшли до висновку, що існує достовірний зв'язок між вживанням кави і підвищенням внутрішньоочного тиску (ВГД).

Перший досвід використання флоксалу для лікування хламідійної кон'юнктивіту

Перший досвід використання флоксалу для лікування хламідійної кон'юнктивіту - В даний час фторовані хінолони склали велику групу антимікробних препаратів широкого спектру дії. Дані лікарські засоби ефективні відносно грамнегативних та грампозитивних аеробних бактерій і збудників з внутрішньоклітинною локалізацією хламідій, мікоплазм, легіонелл. У загальній медичній практиці найбільш вивченим препаратом з групи фторхінолонів є офлоксацин.

Ліки від прищів зберігає зір

Ліки від прищів зберігає зір - Ліки, які вже успішно застосовується для лікування прищів, може знайти застосування в офтальмології для лікування спадкового захворювання, яке може призвести до втрати зору. Мова йде про препарат Аккутан, назва якого останнім часом на слуху через можливу зв'язку зі зростанням числа самогубств, і про макулярної дистрофії Штаргардта.

Переплакав

Переплакав - і готовий діагноз ... - У Смоленській державної медичної академії розроблено метод діагностики ранньої стадії глаукоми. Автор його - керівник кафедри офтальмології Леонід Олексійович ДЄЄВА.

Стовбурові клітини врятували мишей від сліпоти

Стовбурові клітини врятували мишей від сліпоти - Ін'єкція стовбурових клітин врятувала зір мишей, яким у противному випадку загрожувала повна сліпота, повідомляє Nature.

Надмірна вага призводить до сліпоти

Надмірна вага призводить до сліпоти - Надмірна вага вважається одним з основних факторів, що провокують розвиток серйозних захворювань серцево-судинної і ендокринної систем. Але, як показують дослідження, це стан насправді є фактором ризику і багатьох інших патологій. Наприклад, вчені з Гарвардського Інституту громадського здоров'я виявили зв'язок між надлишковою вагою і ймовірністю розвитку катаракти.

Кожні п'ять секунд у світі сліпне одна людина

Кожні п'ять секунд у світі сліпне одна людина - За даними ВООЗ, близько 80% випадків сліпоти можна було уникнути, якби пацієнти окулістів вчасно отримали необхідне лікування. Близько 180 млн людей у світі є інвалідами по зору, близько 45 млн. з них - сліпі. Кожні п'ять секунд у світі сліпне одна людина.

Порівняльна характеристика кінетичної і статичної периметрії в стаціонарній і амбулаторній практиці у хворих глаукомою

Порівняльна характеристика кінетичної і статичної периметрії в стаціонарній і амбулаторній практиці у хворих глаукомою - Глаукома хронічне захворювання, що вимагає обов'язкового динамічного спостереження протягом багатьох років. В даний час близько 1015% хворих навіть при адекватному лікуванні приречені на сліпоту. Такий високий відсоток несприятливих результатів пов'язане насамперед з пізньої діагностикою процесу. У зв'язку з цим винятково важливе значення має виявлення початкових ознак цього захворювання, що значною мірою визначає тактику лікування і протягом глаукоматозного процесу.

Шпинат замінить сліпим очі

Шпинат замінить сліпим очі - Американські учені збираються замінювати очі сліпих шпинатом. Вони виявили в цьому рослині білок, який діє подібно фоторецептор людини і при попаданні на нього світла виробляє електричний струм. Дослідники вважають, що ця особливість дозволить вилікувати багато випадків сліпоти.

Створено штучну рогівку ока

Створено штучну роговиця ока - Штучна рогівка ока (AlphaCor), розроблена в Австралії, готова до промислового виробництва і продажу в клініки всього світу. AlphaCor була створена дослідниками з Інституту Очі (Lions Eye Institute) у Західній Австралії та Argus Biomedical Pty Ltd.

Яд для очей

Яд для очей - Величезний шкоду, яка завдає куріння організму людини, не обмежується серцевим інфарктом, раком легенів і атеросклероз. Не менше від куріння страждають і очі.

Що треба знати про розміри очкової оправи

Що треба знати про розміри очкової оправи - При виборі нової очкової оправи ми зазвичай спочатку звертаємо увагу на її зовнішній вигляд і лише потім, приміряючи її, перевіряємо, чи підходить вона, зручно Чи «сидить». Однак слід підкреслити важливість правильної 'посадки' очкової оправи.

Любителям хліба загрожує ... короткозорість

Любителям хліба загрожує ... короткозорість - До такої оглушливої висновку дійшли вчені, які доводять, що у тих, хто в дитинстві занадто захоплюється хлібобулочними виробами, набагато більше шансів з роками заробити короткозорість.

В Індії вітаміном A отруїлися 15 дітей

В Індії вітаміном A отруїлися 15 дітей - Число дітей, померлих в індійському штаті Ассам після прийому вітаміну A в ході програми з профілактики сліпоти, що фінансується Фондом допомоги дітям при ООН (UNICEF) , зросла до 15, повідомляє The Times of India. Про ці випадки розповів міністр охорони здоров'я Бхумідар Барман (Bhumidar Barman).

Жінки люблять плачуть чоловіків

Жінки люблять плачуть чоловіків - Англійські медики встановили, що частими причинами порушення припливу сліз, є зміна хімічного складу слізної рідини, що призводить до швидкого її випаровуванню. Такі процеси оголюють очей, призводять до його висихання і подразнення.

Про деякі етіологічних факторах інфекційних ускладнень після LASIK

Про деякі етіологічних факторах інфекційних ускладнень після LASIK - У даний час кількість рефракційних операцій зростає з кожним роком. За даними К.Б. Першина і Н.Ф. Пашінова (2001) з 1997 р. збільшується питома вага виконуваної в усьому світі операції LASIK Laser in situ keratomileusis. Дана операція є ефективним методом для корекції міопії різних ступенів. Але, на жаль, зі збільшенням кількості лазерних втручань з'являється проблема ускладнень, що викликають почуття незадоволеності операцією і у пацієнта, і у лікаря.

Періпапіллярная географічна хоріопатія

Періпапіллярная географічна хоріопатія - Періпапіллярная географічна хоріопатія (ПГС) - рідкісне, але тяжке хронічне захворювання хоріокапіллярного шару судинної оболонки і пігментного епітелію сітківки, вперше описане в 1939 р. Кг. Sveinsson, який назвав його chorioiditis areata [64].

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-03 13:05:45

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:45:35

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 12:39:55

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 13:06:56

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 07:52:13

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 07:32:50

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 11:50:51

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02