Радіологія і рентгенологія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Радіологія потребує в новому підході

Радіологія потребує в новому підході - Радіологія є невід'ємною частиною сучасної медицини, будь то променева терапія в онкології або візуалізуючих методи діагностики. Хоча традиційний рентгенівський знімок, як і раніше застосовується досить широко, йому на допомогу, а то й на зміну, все частіше приходить комп'ютерна томографія.

Великі дози кофеїну в три рази підсилюють ефект променевої терапії

Великі дози кофеїну в три рази підсилюють ефект променевої терапії - Виявлено ще одне хімічна речовина, що підсилює дію проникаючого випромінювання на злоякісні пухлини. Про це говорять лабораторні дослідження, проведені британськими онкологами з Брістольського університету.

ООН: Чорнобиль виявився не катастрофічним для здоров'я населення

ООН: Чорнобиль виявився не катастрофічним для здоров'я населення - Аварія на Чорнобильській АЕС зробила на здоров'я населення значно менший вплив, ніж спочатку побоювалися вчені, йдеться в доповіді організації 'Чорнобильський форум ', текст якого опублікований на сайті Всесвітньої організації охорони здоров'я. Зокрема, експерти відзначають, що до середини 2005 року 'менше 50 смертей були безпосередньо пов'язані з випромінюванням при катастрофі радіацією', в той час як вчені вважали, що ця цифра могла скласти більше 4 тисяч людей.

Остеопороз можна виявляти по рентгенограмах грудної клітини

Остеопороз можна виявляти по рентгенограмах грудної клітки - Остеопороз у людей похилого віку часто залишається невиявленим. Однак діагностику можна поліпшити, якщо ретельно переглядати рентгенограми грудної клітини, зроблені з іншого приводу, і шукати на них переломи хребців.

Про радіонуклідної візуалізації (сцинтиграфії) для лікаря загальної практики

Про радіонуклідної візуалізації (сцинтиграфії) для лікаря загальної практики - Перше застосування радіоактивних індикаторів відносять до 1911 року і пов'язують з ім'ям Дьєрдя де Хевеш. Молодий учений, що жив у дешевому пансіоні, почав підозрювати, що залишки їжі, які він не доїв, подавали йому знову на наступний день. Він додав радіоізотопний індикатор до нес'еденний порції і за допомогою детектора випромінювання довів своїй господині, що справа йшла саме так.

Американські вчені з'ясували, що наночастки з пігментом меланіном можуть зменшити побічні ефекти променевої терапії злоякісних пухлин

Американські вчені з'ясували, що наночастки з пігментом меланіном можуть зменшити побічні ефекти променевої терапії злоякісних пухлин - Звіт про дослідження групи фахівців під керівництвом Катерини Дадачова з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна Університету Йешива (Albert Einstein College of Medicine of Yeshiva University) опублікований в International Journal of Radiation Oncology.

Bayer Schering Pharma: через бачення до розуміння

Bayer Schering Pharma: через бачення до розуміння - На сьогоднішній день діагностична візуалізація є однією з основоположних галузей медицини, яка багато в чому визначає ефективність ранньої діагностики захворювань, а також лікування та контролю терапевтичного ефекту. Саме з цієї причини найбільші фармацевтичні компанії світу приділяють особливу увагу науковим розробкам у цій сфері.

Цифрова рентгенографічних установка МЦРУ 'Сибір-Н' з іонізаційній камерою як детектора

Цифрова рентгенографічних установка МЦРУ 'Сибір-Н' з іонізаційній камерою як детектора - В Інституті ядерної фізики в 1984 р. була розроблена і запущена цифрова рентгенографічних установка скануючого типу для медичної діагностики на основі Багатодрітний пропорційної камери, що працює в режимі прямого рахунку рентгенівських квантів.

Променева діагностика - техногенна зона ризику

Променева діагностика - техногенна зона ризику - В останні роки на різних світових форумах все частіше обговорюється роль іонізуючих випромінювань в медицині і відчутний пошкоджуючий ефект в результаті їх широкого використання в діагностичних цілях. Питання радіаційної безпеки, засобів контролю та захисту в променевій діагностиці стали темою спеціальних програм.

Променева терапія знижує ймовірність рецидиву раку грудей

Променева терапія знижує ймовірність рецидиву раку грудей - Променева терапія збільшує тривалість життя жінок, які пережили операцію з видалення ракової пухлини молочної залози. До таких висновків прийшли британські вчені, що вивчили результати 76 досліджень, присвячених ефективності різних методів післяопераційної терапії ракових захворювань.

НДПКІ «Електрон» представляє нове рішення для забезпечення ефективної роботи сучасних лікувальних установ

НДПКІ «Електрон» представляє нове рішення для забезпечення ефективної роботи сучасних лікувальних установ - 20 травня 2009, Санкт-Петербург, - інноваційний продукт науково- дослідної виробничої компанії «Електрон» буде представлений на спеціалізованій виставці, в рамках III Всеросійського національного конгресу з променевої діагностики та терапії «Радіологія 2009».

Ліки від радіації?

Ліки від радіації? - Вчені розробили ліки, які, за їхніми твердженнями, може захистити людину від наслідків радіаційного зараження. Препарат під робочою назвою HE2100 був створений американською компанією Hollis-Eden Pharmaceuticals. R Представітелі компанії стверджують, що ліки можуть допомогти більшості людей, що не були в безпосередній близькості від місця атаки із застосуванням 'брудної бомби'.

Співробітники лондонського Університетського коледжу розробили надзвичайно чутливий метод рентгенівського дослідження молочної залози

Співробітники лондонського Університетського коледжу розробили надзвичайно чутливий метод рентгенівського дослідження молочної залози - У його основі лежить одночасне використання двох детекторів, один з яких розташовується на шляху рентгенівського променя, а другий - під кутом до ньому.

Комп'ютер і позитрони допоможуть у боротьбі з раком

Комп'ютер і позитрони допоможуть у боротьбі з раком - Комбінація позитронно-емісійного томографа і стандартною комп'ютерної томографії виявилася більш інформативним інструментом для лікарів-онкологів, ніж зазвичай використовується в онкології метод магнітно- резонансної томографії.

Перспективи цифрової рентгенографії в діагностиці серцево-судинних захворювань

Перспективи цифрової рентгенографії в діагностиці серцево-судинних захворювань - Відомо, що хвороби серцево судинної системи-є найпоширенішими серед населення, часто призводять до інвалідності та лідирують серед причин смертності [ 6]. Їх раннє виявлення має велике значення для вибору тактики лікування та прогнозу життя хворого. У діагностиці перевага віддається безпечним для пацієнта і найбільш діагностично точним методам.

Діагностика туберкульозу легень методом малодозовой цифрової рентгенографії

Діагностика туберкульозу легень методом малодозовой цифрової рентгенографії - Справжні Методичні рекомендації знайомлять читача з принципами формування та видами цифрового рентгенівського зображення, а також пристроєм різних цифрових рентгенівських апаратів. Детально відображені питання організації, методики і техніки дослідження на малодозовой цифрової рентгенографічне установці «Сибір-Н» (МЦРУ).

Автоматизована дистанційна місцевопоширений і внутрішньопорожнинна гамма-терапія раку сечового міхура

Автоматизована дистанційна місцевопоширений і внутрішньопорожнинна гамма-терапія раку сечового міхура - Збільшення кількості хворих з місцевопоширений первинним раком сечового міхура і з рецидивами захворювання, що направляються останнім часом на опромінення , знову змушує звернути пильну увагу на вдосконалення клініко-методичної бази променевої терапії як одного з широкодоступних і економічно обгрунтованих способів протипухлинного лікування.

Росспоживнагляд захистить населення від радіоактивного металобрухту

Росспоживнагляд захистить населення від радіоактивного металобрухту - Росспоживнагляд видав постанову (24.02.2005 р., № 8) про посилення нагляду і контролю за забезпеченням радіаційної безпеки персоналу та населення при заготівлі, реалізації та переплавлення брухту, повідомляється на офіційному сайті служби. Дана постанова продиктовано тим, що в країні щорічно виявляється до 100 локальних джерел іонізуючого випромінювання в металобрухті, призначеному для переплавлення.

Жителі столиці стали менше опромінювати

Жителі столиці стали менше опромінювати - Кілька покращилася за минулий рік радіаційна обстановка в Москві. Якщо в 2002 році на кожного мешканця столиці припадало в середньому по 3,4 мілізіверта (мЗв), то в 2003-му середньостатистичний москвич отримав лише 2,93 мЗв (при цьому для здоров'я городян безпечна доза опромінення в 5 мЗв).

Американцям будуть робити укол від ядерної бомби

Американцям будуть робити укол від ядерної бомби - Американське управління з харчовим продуктам і ліків (Food and Drug Administration) допустило до застосування препарати від 'брудної бомби'. Мова йде про ліки 'трінатрій-пентенат кальцію' і 'трінатрій-пентенат цинку', перше з яких вже давно продається в Росії під назвою 'Пентацін'.

База МРТ знімків поразок ЦНС у новонароджених і грудних дітей

База МРТ знімків поразок ЦНС у новонароджених і грудних дітей - У цій статті відображені результати магнітно-резонансно-томографічного обстеження дітей першого року життя із застосуванням магнітносовместімой діагностичної інкубаторної системи LMT nomag IC 1.5 з вбудованою головний котушкою.

Космонавтів від радіації захистять серветки

Космонавтів від радіації захистять серветки - Космічна гігієнічна серветка захистить екіпажі Міжнародної космічної станції (МКС) двічі - від радіації і від бруду. Про це незвичайному пропозиції 'Інституту медико-біологічних проблем РАН (ІМБП) повідомляє ИТАР-ТАСС. R

Швейцарські медики створили тест, що дозволяє передбачити ймовірність виникнення серйозних ускладнень, зумовлених променевою терапією

Швейцарські медики створили тест, що дозволяє передбачити ймовірність виникнення серйозних ускладнень, зумовлених променевою терапією - Він заснований на визначенні темпів загибелі лімфоцитів у пробі крові, підданої дії проникаючої радіації. Подібне тестування дає можливість виявити хворих, яким можна без ризику для здоров'я збільшити загальну дозу опромінення.

Інформаційні технології в медицині

Інформаційні технології в медицині - Адміністрація, лікарі та інші працівники медичних установ стикаються з величезними обсягами інформації. З появою персональних комп'ютерів (ПК) почалося стихійне розвиток інформаційного простору практично у всіх медустановах. Кожен власник ПК, використовуючи найпростіші засоби, почав вести свій облік і робити звіти, хоча б просто підставляючи цифри в готовий шаблон. ПК, об'єднані в локальні мережі, дозволяють користуватися і обмінюватися інформацією відразу декільком співробітникам.

Променеві методи в оцінці стану метастатичних вогнищ в кістках при РПЖ

Променеві методи в оцінці стану метастатичних вогнищ в кістках при РПЖ - Серед променевих методів (рентгено-, остеосцінті-, томографії), широко використовуються в сучасній урологічній практиці для ранньої діагностики локалізації та стадії перебігу метастатичного процесу в кістках, остеосцінтіграфія (ОСГ) в силу своєї високої чутливості займає пріоритетне положення [3]. Невисока специфічність даного методу значно зростає при додатковому використанні інших інструментальних методів (КТ, УЗД, МРТ і т. д.), особливо при діагностуванні змішаних і остеолітичних вогнищ метастазів, а також коли візуальні рентгенологічні ознаки метастатичного процесу відсутні [3].

Новий метод радіаційної терапії онкологічних захворювань

Новий метод радіаційної терапії онкологічних захворювань - Проведений в Англії цикл експериментів підтверджує можливість принципово нового методу радіаційної терапії онкологічних захворювань. У ході цих дослідів клітини ракових пухлин мозку обробляли пучком іонів гелію, діаметр якого складав одну тисячну частку міліметра.

Космос кличе, а діти поки почекають

Космос кличе, а діти поки почекають - Космос тягне людство до незвіданих далей і відкриттів, але політ у космос поки доступний дуже обмеженому колу людей. За все доводиться платити і за подорож в космос теж - тим, хто там буває. Адже вони піддаються опроміненню космічних променів, що містять високоенергетичні ядра важких елементів.

Променева терапія потрібна не всім?

Променева терапія потрібна не всім? - Все більше жінок літнього віку з пухлиною грудей можуть уникнути променевої терапії у зв'язку з можливістю раннього видалення пухлини.

Цифрова рентгенографія в лікувально-профілактичних установах

Цифрова рентгенографія в лікувально-профілактичних установах - Повсюдне погіршення своєчасного виявлення туберкульозу і раку легенів у РФ відбувається на тлі значного скорочення в останні роки так званих масових перевірочних флюорографічних оглядів населення. У зв'язку з цим впровадження вітчизняних цифрових рентгенографічних установок для дослідження легенів, що працюють при низьких дозових навантаженнях і володіють новими діагностичними можливостями, стає завданням державної ваги.

Комп'ютерна томографія не шкодить дітям

Комп'ютерна томографія не шкодить дітям - Вчені з Шеффілдського університету, Великобританія готові спростувати твердження, про те, що комп'ютерна томографія (КТ) головного мозку у дітей до двох років справляє негативний вплив на їх інтелектуальний розвиток і здатності до подальшого навчання, повідомляє British Medical Journal.

«День радіолога»

«День радіолога» - XIV Республіканська науково-практична конференція «День XIV Республіканська науково-практична конференція« День радіолога ». R

Росіян опромінюють в поліклініках

Росіян опромінюють в поліклініках - держсанепідслужби Росії провела чергове дослідження стану радіаційної безпеки в країні. Останні дані показали, що на території Росії працює близько 17 тисяч підприємств, діяльність яких пов'язана з радіоактивним випромінюванням.

Порівняльна оцінка ефективності ультразвукового (УЗД) і радіонуклідного сканування в діагностиці захворювань щитовидної залози

Порівняльна оцінка ефективності ультразвукового (УЗД) і радіонуклідного сканування в діагностиці захворювань щитовидної залози - До останнього часу основними методами діагностики щитовидної залози вважалися радіонуклідне та ультразвукове сканування, які використовувалися спільно. Проте нерідко висновки даних методів суперечили один одному. Ми спробували провести порівняльний аналіз радіонуклідного та ультразвукового сканування і дати свої рекомендації щодо їх подальшого використання.

Радіація повертає молодість

Радіація повертає молодість - Радіація може сповільнювати процес старіння. До такого висновку прийшли співробітники Інституту біології Комі. У ході експериментів, проведених на мухах-дрозофілах (вони були обрані в якості об'єктів дослідження за невелику тривалість життєвого циклу і генетична схожість з людиною), вчені виявили, що регулярне вплив малих доз іонізуючої радіації збільшує тривалість життя, а також збільшує нервово-м'язову активність .

Ультрасонографія органів черевної порожнини

Ультрасонографія органів черевної порожнини - Ехографія органів черевної порожнини проводиться вранці натщесерце після нічного голодування, однак в екстрених ситуаціях дослідження може бути виконано в будь-який час. У більшості випадків особливої підготовки не потрібно, хоча у огрядних пацієнтів, хворих з вираженим метеоризмом якісний огляд може бути ускладнено.

Рентген може стати причиною раку

Рентген може стати причиною раку - Вивчивши дані з різних країн, вчені прийшли до висновку, що за останні десятиліття шанс захворіти на рак, у результаті опромінення при рентгені та комп'ютерної томографії (СТ), виріс вдвічі. Результати дослідження опубліковані в журналі The Lancet. Дослідники Оксфордського університету виявили, що рентгені процедури випромінюють 14% від загальної кількості радіації в світі за рік.

Променеві навантаження на пацієнта при легеневій флюорографії

Променеві навантаження на пацієнта при легеневій флюорографії - Променева діагностика об'єднує багато видів інтраскопіі, з яких найбільш поширеним є рентгенологічний метод, який використовується в медицині вже понад 100 років. Профілактична флюорографія органів дихання у нашій країні традиційно вважається однією з найбільш поширених процедур. Однак за останнє десятиліття ставлення до флюорографії, як ефективному діагностичному методом, різко змінилося. Пов'язано це з поганим станом флюорографічної техніки, а звідси висока променеве навантаження на пацієнта, низька якість зображень плівкових флюорограм і трудомісткість архівування отриманих зображень.

Корінь імбиру жовтого містить речовину, яка може стати основою препаратів для пом'якшення негативних ефектів протиракової променевої терапії

Корінь імбиру жовтого містить речовину, яка може стати основою препаратів для пом'якшення негативних ефектів протиракової променевої терапії - Це з'єднання, зване куркумін, здавна застосовується в східній медицині, а останнім часом його відчувають як засіб лікування хвороби Альцгеймера і раку кишечника. Експерименти на тваринах, проведені в Рочестерському університеті, свідчать про те, що куркумін перешкоджає виникненню радіаційних опіків.

Променева терапія в лікуванні пухлин органу зору

Променева терапія в лікуванні пухлин органу зору - Променева терапія, як метод лікування, використовується практично при пухлинах будь-якої локалізації, у тому числі і при пухлинах органу зору. Вона представлена контактним опроміненням, яке отримало назву брахітерапії, внутрішньотканинного і зовнішнім опроміненням (опромінення електронним, вузьким медичним протонним пучком, дистанційна і короткодістанціонная рентгенотерапія). У офтальмоонкологіі набули поширення брахітерапії і зовнішнє опромінення.

Інтерактивний семінар «Теорія і практика в діагностичній візуалізації: методологія підходу»

Інтерактивний семінар «Теорія і практика в діагностичній візуалізації: методологія підходу» - У Росії продовжується серія інтерактивних семінарів для лікарів-рентгенологів, організованих компанією Bayer Schering Pharma . 5 вересня 2008 в Краснодарському центрі грудної хірургії відбулася зустріч фахівців з променевої діагностики Південного федерального округу з кращими фахівцями Москви - професором Ігорем Миколайовичем Проніним (НДІ нейрохірургії ім. М.М. Бурденко), професором Олександром Лук'янченко Борисовичем (РАМН ГУ Російський онкологічний науковий центр ім. М.М. Блохіна), а також зарубіжними фахівцями: професором Міхаелем Форстінгом (University Hospital Essen, Німеччина) і доктором Томасом С. Лауенштейном (University Hospital Essen, Німеччина).

Ліки проти маніяків захистить мозок від радіації

Ліки проти маніяків захистить мозок від радіації - Вчені вважають, що препарати літію, які застосовуються для лікування хворих з маніакально-депресивним психозом, можуть захистити головний мозок під час сеансів протипухлинної променевої терапії, повідомляється на сайті News-Medical.Net.

Рентгенологічне дослідження шлунку

Рентгенологічне дослідження шлунку - Важливе значення в діагностиці різних захворювань шлунка має рентгенологічне дослідження. До його проведення хворий повинен бути підготовлений. Перед рентгенологічним дослідженням випробуваний протягом 12 годин не повинна приймати їжу, а також сильних проносних засобів, які, викликаючи подразнення слизової оболонки шлунка, змінюють її рельєф. R

Основні віхи у розвитку магнітно-резонансної візуалізації

Основні віхи у розвитку магнітно-резонансної візуалізації - Берлін, жовтень, 2003 року - методи діагностичної візуалізації, такі як комп'ютерна томографія (КТ) або магнітно-резонансна томографія (МРТ) , підняли сучасну медицину на якісно новий рівень. Дані методи візуалізації дозволили сучасним лікарям більш точно і вірно діагностувати захворювання, а потім контролювати результати лікування. Американець Пол Лотербур (Paul C. Lauterbur) і британець Пітер Менсфілд (Sir Peter Mansfield) відкрили нові фундаментальні закономірності для подальшого розвитку подібних методів візуалізації.

ізраїльтянам роздають протирадіаційні таблетки

ізраїльтянам роздають протирадіаційні таблетки - Ізраїльська система безпеки має намір приступити найближчим часом до розподілу спеціальних антирадіаційні таблеток серед жителів міст, розташованих поблизу ядерного центру в Дімоні, повідомляє інформаційне агентство Cursor.

Лікування місцевих променевих ушкоджень

Лікування місцевих променевих ушкоджень - Місцеві променеві ушкодження, що розвиваються переважно при променевій терапії злоякісних пухлин, відрізняються торпидную до лікування різними медикаментозними засобами.

Комп'ютерна томограма нагадує атомне бомбардування

Комп'ютерна томограма нагадує атомне бомбардування - У вересневому номері журналу Radiology опубліковано дослідження, згідно з результатами якого, комп'ютерна томографія всього тіла істотно підвищує ризик розвитку ракових пухлин. Дози радіації, які отримують пацієнти під час даної діагностичної процедури, аналогічні тим, які отримали деякі жертви атомного бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Причому для таких доз чітко доведено канцерогенну дію.

Молода рентгенолог врятувала пацієнтів від опромінення

Молода рентгенолог врятувала пацієнтів від опромінення - За нову методику нешкідливою променевої діагностики ніжегородке Наталії Забавіной присудили престижну німецьку премію.

Рентген замінять мобільним телефоном

Рентген замінять мобільним телефоном - Мобільні телефони можуть полегшить працю рентгенологів. В одній з британських лікарень модель телефону, яка дозволяє пересилати фотографії, вже використовують для того, щоб відправити знімок рентгенограми консультує лікар. Невелике дослідження показало досить високу точність подібного інноваційного методу, що заміняє кур'єра.

21 бразилець загинув в результаті рентгенологічного дослідження

21 бразилець загинув в результаті рентгенологічного дослідження - У Бразилії 21 людина померла від застосування неякісного рентгеноконтрастної речовини, повідомляє BBC News. Основою бразильського препарату 'Celobar', який послужив причиною смерті пацієнтів, є сульфат барію - не пропускає рентгенівське випромінювання речовина, яке отримують із високотоксичного карбонату барію.

Випромінювання томографа подібно ядерного вибуху

Випромінювання томографа подібно ядерного вибуху - Процедури комп'ютерної томографії можуть приводити до виникнення ракових захворювань у пацієнтів.

Перегляд уявлень про дію іонізуючих випромінювань на злоякісні пухлини

Перегляд уявлень про дію іонізуючих випромінювань на злоякісні пухлини - Нью-йоркські вчені отримали експериментальні результати, які можуть привести до перегляду уявлень про дію іонізуючих випромінювань на злоякісні пухлини. Вважалося загальноприйнятим, що ефективність радіаційного лікування обумовлена лише руйнуванням спадкового апарату пухлинних клітин.

Американська армія шукає засіб проти радіоактивного опромінення

Американська армія шукає засіб проти радіоактивного опромінення - Вже багато років Пентагон квапив вчених зі створенням таких ліків. Спочатку мова йшла про те, щоб захистити солдатів у разі ядерної атаки. У 1997 році Радіобіологічні дослідний інститут збройних сил (AFFRI) при міністерстві оборони США починає всерйоз цікавитися роботами, що проводяться в цій області невеликий приватної лабораторією Hollis-Eden. R

Японці бачать жінок наскрізь

Японці бачать жінок наскрізь - У Японії розроблена технологія, яка дозволяє лікарям спостерігати за пацієнтами в буквальному сенсі зсередини, створюючи їх віртуальних двійників у тривимірному вигляді. Вчені з Медичного університету Дзікей збагатили метод магнітно-резонансної томографії комп'ютерною графікою і стереокінотеатром.

Нова рентгенівська установка більш ефективна для виявлення раку

Нова рентгенівська установка більш ефективна для виявлення раку - Особливо гарні результати нова рентгенівська установка дала при виявленні раку грудей на ранніх стадіях - понад півмільйона норвежек вже пройшли нову цифрову мамографію.

Промислове виробництво цифрових флюорографічних апаратів МЦРУ 'Сибір-Н'

Промислове виробництво цифрових флюорографічних апаратів МЦРУ 'Сибір-Н' - Одним з основних розділів Федеральної цільової програми боротьби з туберкульозом є виконання заходів з профілактики та своєчасного виявлення хворих. У медичній практиці для діагностики захворювань органів дихання використовується флюорографічний метод дослідження, який займає одне з головних місць в ранній діагностиці легеневого туберкульозу.

Методика визначення моменту появи введеного рентгеноконтрастного препарату в нирках і сечовивідних шляхах

Методика визначення моменту появи введеного рентгеноконтрастного препарату в нирках і сечовивідних шляхах - Рентгенологічне дослідження патології нирок і сечовивідних шляхів введенням рентгеноконтрастної препарату є одним з основних методів дослідження в урології .

Роль променевої терапії в комбінованому лікуванні захворювань органа зору

Роль променевої терапії в комбінованому лікуванні захворювань органа зору - В останні роки відмічено збільшення частоти пухлин органу зору. За даними Бровкін А.Ф. [28], загальна кількість хворих з новоутвореннями органу зору, щорічно звертаються до лікарів за допомогою, становить 110 120 чоловік на 1 млн. населення.

Цифрова радіографія недалекого майбутнього!

Цифрова радіографія недалекого майбутнього! - Добре відома в усьому світі фірма Siemens - BOSCH (Німеччина), а точніше її медичний підрозділ Siemens Medical Solutions, створила нову цифрову, радіографічних (рентгенологічну) систему Axiom Aristos FX - по справжньому революційний апарат - єдиний представник, у своєму найновішому класі діагностичного, медичного обладнання.

Розроблено нову рентгенологічна методика, яка вперше дозволила отримати бездоганно чіткі зображення м'яких тканин

Розроблено нову рентгенологічна методика, яка вперше дозволила отримати бездоганно чіткі зображення м'яких тканин - У Брукхейвенської Національної лабораторії розроблена нова рентгенологічна методика, яка вперше дозволила отримати бездоганно чіткі зображення м'яких тканин.

Цифрова рентгенопельвіметрія на МЦРУ Сибір-Н

Цифрова рентгенопельвіметрія на МЦРУ Сибір-Н - Міністерство охорони здоров'я України ПІСЬМО 26 листопада 20022510/11869-02-32

Рентген більше не безпечний?

Рентген більше не безпечний? - Безпека звичної всім медичної рентгеноскопії поставлена під великий сумнів. Німецькі вчені встановили, що клітини, які отримали навіть невелику дозу рентгенівського опромінення, перестають відновлювати пошкоджені ДНК, як це роблять нормальні клітини.

Вивчення вибуху в Хіросімі допоможе визначити безпечні дози опромінення

Вивчення вибуху в Хіросімі допоможе визначити безпечні дози опромінення - Через 58 років після того, як 6 серпня 1945 року на Хіросіму була скинута атомна бомба, вчені обнародували дані про рівень опромінення , якому піддалися вижили під час вибуху люди.

Трагедія Хіросіми і Нагасакі. Минуло 58 років, але враховані не всі несприятливі ефекти

Трагедія Хіросіми і Нагасакі. Минуло 58 років, але враховані не всі несприятливі ефекти - Майже п'ятдесят років тому дві атомні бомби були скинуті на Хіросіму і Нагасакі. Ці бомби забрали життя більш ніж 250 000 тисячам осіб. Таким чином було поставлено унікальний експеримент по канцерогенним ефектів радіації. До цих пір ці дані використовуються при виробленні норм про дію радіації.

Розпочав свою роботу форум''Питання рентгенологу''

Розпочав свою роботу форум''Питання рентгенологу''- У рамках медичних конференцій розпочав роботу форум 'Питання рентгенологу.

Рентгенодіагностика раку легені

Рентгенодіагностика раку легені - Рак легені (бронхогенною карцинома) став одним із самих грізних захворювань людини в останні роки. За своєю частоті в промислово розвинених країнах він поступається тільки злоякісним захворюванням шлунка. Питома вага раку легені серед онкологічних захворювань у Росії становить близько 15,0%. При цьому у чоловіків це найпоширеніша локалізація раку. У 35 індустріальних країнах світу бронхогенною карцинома є головною причиною смерті серед онкологічних хворих.

Можливості та методи цифрової рентгенодіагностики та радіаційної безпеки

Можливості та методи цифрової рентгенодіагностики та радіаційної безпеки - Можливості та методи цифрової рентгенодіагностики та радіаційної безпеки населення: Збірник доповідей наукової конференції - Управління Росспоживнагляду по Новосибірській області, 2007. - 60 з .

Хронічна недостатність лімфовенозная нижніх кінцівок і лімфосцінтіграфія

Хронічна недостатність лімфовенозная нижніх кінцівок і лімфосцінтіграфія - Набряки нижніх кінцівок спостерігаються при посттромбофлебітична синдромі у 80-100% хворих в залежності від форми захворювання. Відповідно до класифікації В. С. Савельєва, розрізняють набряклі, набряково-варикозну, варикозно-трофічну або трофічну форми захворювання. Головна увага при вивченні набряків у хворих з синдромом посттромбофлебітична приділялася венозної гіпертензії нижніх кінцівок. З цієї позиції розглядалися клапанна недостатність вен [3], дифузія води і протеїнів у тканинах на мікроциркуляторному рівні [1, 8], венозна гіпертензіонная мікроангіопатія [14].

Сучасні цифрові технології променевої діагностики

Сучасні цифрові технології променевої діагностики - Застосування в медичній практиці цифрових рентгенографічних установок МЦРУ 'Сибір-Н' створює цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними екранно-плівковими системами, головне з яких пов'язане з істотним зниженням променевих навантажень на пацієнта і персонал. А впровадження цифрових методик у систему флюорографічного скринінгу дозволяє одержувати готові зображення в лічені секунди, що сприяє значному скороченню діагностичного періоду і позитивно позначиться на рівні профілактики і лікування захворювань.

Медичний дисплей як інструмент рентгенівської діагностики. Критерії вибору

Медичний дисплей як інструмент рентгенівської діагностики. Критерії вибору - Рентгенологічне дослідження - один з найбільш доступних методів, заснованих на візуалізації, а при переході до цифрових методів отримання, зберігання і передачі зображень дисплей перестає грати другорядну роль периферійного пристрою, підключеного до робочої станції фахівця, безпосередньо впливаючи на якість зображення та його подальшу діагностичну оцінку

Вогнище інфекції тепер можна виявити за три години

Вогнище інфекції тепер можна виявити за три години - Дослідники Медичного центру «Синайський кедри» (Cedars-Sinai Medical Center) виявили, що нового контрастну речовину виявляє наявність інфекції і запалення швидше , ніж стандартні методики використовуються для цих цілей. Ця речовина значно знижує необхідність додаткових аналізів і зменшує ризик зовнішнього впливу на аналізи крові, які беруться для уточнення характеру інфекції.

Небезпечна чи ні радіація для людини, в яких випадках і за яких умов

Небезпечна чи ні радіація для людини, в яких випадках і за яких умов - Небезпечна чи ні радіація для людини, в яких випадках і за яких умов . Про це розповідає матеріал, тільки що опублікований в квітневому номері журналу «Егоїст generation». Це інтерв'ю з відомим в науковому світі вченим-радіобіологів Львом Олександровичем Булдакова, співробітником Державного наукового центру Російської Федерації «Інститут біофізики», академіком РАМН, доктором медичних наук, професором, лауреатом Державної премії.

Стереотаксична радіотерапія

Стереотаксична радіотерапія - Cтереотаксіческая радіохірургія поєднує принципи стереотаксіі (або 3-х мірної локалізації цілі) з генерацією джерелом радіації численних перехресних променів, направляючих точно сфокусований потік радіації на спеціально вибране ураження всередині тіла. Така техніка дозволяє забезпечити концентрацію високої дози радіації на об'єкті-мішені, в той час як оточуючі здорові тканини отримують нижчі, нешкідливі дози. Стереотакcіческая хірургія використовується понад 30 років для лікування доброякісних і злоякісних пухлин, судинних мальформацій та інших захворювань мозку з мінімальним ступенем інвазивного втручання.

Попереджений - значить озброєний

Попереджений - значить озброєний - 22 квітня в готелі «Swissotel Червоні пагорби» пройшов семінар для лікарів-радіологів «Теорія і практика діагностичної візуалізації: методологія підходу», присвячений застосуванню новітніх радіологічних методів точної діагностики захворювань на ранніх стадіях. Питома погляд на проблематику представили кращі російські і зарубіжні фахівці.

Відкрито гени, що дозволяють переносити великі дози радіації

Відкрито гени, що дозволяють переносити великі дози радіації - Deinococcus radiodurans є одним з найбільш дивних мікроорганізмів на світі - і не тільки тому, що створює яскраво-рожеві і помаранчеві колонії в чашці Петрі. Цей мешкає в грунті організм відомий своєю здатністю переносити великі дози іонізуючої радіації або ультрафіолетового світла, токсичних з'єднань і навіть повна зневоднення.

Вручено престижна премія Ернста Шерінга області променевої діагностики

Вручено престижна премія Ернста Шерінга області променевої діагностики - Санкт-Петербург, 7 квітня 2009. У Анічковому палаці Санкт-Петербурга пройшла урочиста церемонія вручення молодим дослідникам премії Ернста Шерінга області променевої діагностики.

Комп'ютерна томографія в діагностиці гострого та хронічного холециститу

Комп'ютерна томографія в діагностиці гострого та хронічного холециститу - Останні десятиліття ознаменувалися прогресом в променевій діагностиці. Одночасно розвивається широкий спектр методів медичної візуалізації. Лікарю поліклінічного ланки вже важко оцінювати їх ефективність при конкретних нозологічних формах. Типовим прикладом є хворі холециститом, які нерідко направляються для проведення комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії

Проти радіації допоможе''троянський кінь''

Проти радіації допоможе''троянський кінь''- Міністерство Оборони США замовило дослідження, метою якого є перевірка ефективності нового медичного препарату. Він називається NTH - Nanovector Trojan Horses - Нановекторние Троянські Коні.

Космічні експедиції можуть бути смертельно для людини

Космічні експедиції можуть бути смертельно для людини - Дослідники з Університету Джорджтауна прийшли до висновку, що тривалі космічні експедиції можуть бути смертельно небезпечні для людини. На навколоземній орбіті астронавти захищені від радіації магнітним полем Землі.

Діяльність соляріїв буде регулюватися спеціальними правилами

Діяльність соляріїв буде регулюватися спеціальними правилами - На засіданні круглого столу, в якому брали участь експерти німецької Служби по захисту від радіації (Office for Radiation Protection), був затверджений ряд посібників, розроблених з метою підвищення безпеки салонів для засмаги.

Вчені створили портативний рентгенівський апарат

Вчені створили портативний рентгенівський апарат - Сучасні рентгенівські апарати, використовувані в медицині, громіздкі, дороги, недовговічні і вимагають великої кількості енергії. Вченим з Університету Північної Кароліни вдалося створити пристрій, позбавлений всіх цих недоліків.

Тканина, що захищає від радіації

Тканина, що захищає від радіації - Вчені заявили про те, що їм вдалося створити першу в світі тканина, що захищає від радіації. Вона надає рівень захисту, порівнянний зі свинцевим жилетом, але важить набагато менше. Про це повідомив досягненні журнал 'Нью сайентіст'. Видання пише, що матеріал під назвою Демрон не токсичний і не містить свинцю. Для створення захисної тканини Демрон розміщується між двох шарів звичайного матеріалу.

Міжнародний форум з радіології STAR

Міжнародний форум з радіології STAR - 6 і 7 жовтня 2005 р. в конференц-залі Інституту кардіології РКНПК МОЗ і СР РФ (Москва) пройшов унікальний міжнародний освітній форум STAR, на якому зустрілися провідні фахівці в області радіології.

Можливості цифрової флюорографії при дослідженні легень

Можливості цифрової флюорографії при дослідженні легень - Висока захворюваність в Сибірському регіоні легеневими формами туберкульозу і раком легені вимагає широкого впровадження нових цифрових малодозних методик рентгенологічного дослідження органів грудної клітини. Встановлено, що при захворюваннях легенів чутливість цифрової флюорографії перевищує інформативність традиційної рентгенографії на 10-15%.

У чергу за пігулками від радіації, ставай!

У чергу за пігулками від радіації, ставай! - Сотні американців, що живуть поблизу атомної електростанції штату Іллінойс, скористалися недільної роздачею і поспішили запастися пігулками, блокуючими радіацію.

Поняття 'доказова медицина' у Росії поки мало відомо ...

Поняття 'доказова медицина' у Росії поки мало відомо ... - Інтерв'ю з завідувачем кафедри променевої діагностики і променевої терапії клініки Самарського медичного інституту Ігорем Петровичем Королюк .

Німецькі онкологи пропонують знижувати променеве навантаження на пацієнтів

Німецькі онкологи пропонують знижувати променеве навантаження на пацієнтів - Німецькі фахівці у галузі онкології з'ясували, що лікування хвороби Ходжкіна на початковій стадії може проводиться зниженими дозами радіації та хімітерапіей без втрати ефективності, повідомляє Newswise. Більш того, побічні ефекти для здоров'я пацієнтів, які завжди спостерігаються після променевої терапії, значно зменшуються. R

Клінічна комп'ютерна томографія

Клінічна комп'ютерна томографія - У сучасній медицині намітилася тенденція до технізації процесу обстеження хворого, коли пресинг інформації, добутої інструментальним шляхом, ставить під сумнів висновки лікаря, зроблені ним на підставі особистого досвіду і що базуються на традиційних методах діагностики. Ось під цим кутом зору, не перебільшуючи і не применшуючи достоїнств методу, хотілося б поговорити на тему, що таке комп'ютерна томографія (КТ), обговорити її роль у сучасному діагностичному процесі та можливі точки її застосування.

Обстеження носоглотки та придаткових пазух носа на МЦРУ Сибір-Н

Обстеження носоглотки та придаткових пазух носа на МЦРУ Сибір-Н - Досвід експлуатації мікродозовой цифрової рентгенографічне установки (МЦРУ) Сибір-Н в стаціонарі ЦКБ СО РАН (м. Новосибірськ) показав можливість використовувати її не тільки для досліджень органів грудної клітини (легені, серце, органи середостіння), а й інших органів і систем, зокрема придаткових пазух носа та носоглотки.

Магнітно-резонансна томографія хребта

Магнітно-резонансна томографія хребта - Загальної причиною болю в будь-якому відділі хребта є компресія спинного мозку. Його оболонок і корінців, що відходять від нього нервів, а компресія викликана центральним або бічним стенозом хребтового каналу. основну масу звертаються до лікаря з приводу болю в хребті становлять хворі з дегенеративно-дистрофічними ураженнями - комплексні поразки, що зачіпають кістки, суглоби і м'які тканини хребетного стовпа (остеохондроз, спондильоз, міжхребцевий артроз) ...

Онкологічне обстеження ПЕТ /КТ

Онкологічне обстеження ПЕТ /КТ - З серпня 2006 року в Швейцарії дослідження за допомогою ПЕТ /КТ (позитронно-емісійної томографії /комп'ютерної томографії) було внесено до списку обов'язкових медичних послуг при таких показаннях як меланома, немелкоклетчатие карциноми бронхів, лімфоми, рак молочної залози, шийки матки, підшлункової залози, щитовидної залози та ін

Лікування місцевих променевих ушкоджень за допомогою активатора місцевого імунітету

Лікування місцевих променевих ушкоджень за допомогою активатора місцевого імунітету - При променевої терапії злоякісних пухлин часто розвиваються місцеві променеві ушкодження, що відрізняються торпидную до лікування різними медикаментозними засобами. Променеві ушкодження покривних тканин (шкіри, слизових) і внутрішніх органів, що розвиваються після впливу іонізуючого випромінювання у сумарній осередкової дозі 60-70 Гр., Виявляються у вигляді хронічних епітеліітов і дерматитів, з прогресуванням їх у променеві виразки шкіри, променеві проктити, цистити і т . п.

Американські вчені розробили препарат, який захищає клітини кісткового мозку і кишечника від радіаційних пошкоджень

Американські вчені розробили препарат, який захищає клітини кісткового мозку і кишечника від радіаційних пошкоджень - Нові ліки може застосовуватися зниження побічних ефектів променевої терапії у пацієнтів з раком, а також служити в якості засобу невідкладної допомоги людям, які зазнали загального опромінення, повідомляє журнал Science.

бронхіолітом: можливості рентгенологічної діагностики

бронхіолітом: можливості рентгенологічної діагностики - бронхіоли - захворювання дистальних відділів бронхіального дерева (термінальних і респіраторних бронхіол). Термінальні (синонім - мембранозний) бронхіоли діаметром 1-2 мм переходять у респіраторні (0,6 мм у діаметрі), які через пори пов'язані з альвеолами. Термінальні бронхіоли відносяться до повітряпровідним шляхах, респіраторні - до перехідних відділам респіраторного тракту: вони беруть участь у проведенні повітря і газообміні.

Відображення цифрового рентгенологічного знімку на екрані комп'ютера: проблеми та шляхи їх вирішення

Відображення цифрового рентгенологічного знімку на екрані комп'ютера: проблеми та шляхи їх вирішення - Протягом останніх декількох років цифрова рентгенівська техніка стала широко застосовуватися для отримання медичних діагностичних зображень у всіх розвинених країнах. І в Росії за останній час частка, що припадає на цифрову техніку в загальному парку апаратів, що є в розпорядженні відділень променевої діагностики та флюорографічних служб, стала збільшуватися. Відбувається це, головним чином, за рахунок цифрових флюорографів, в основному, вітчизняного виробництва.

Рання діагностика і лікування

Рання діагностика та лікування - запорука швидкого одужання - Діагностіка туберкульозу важка через вельми бідною або зовсім відсутньою симптоматики. Класичні ознаки легеневого туберкульозу - кашель, кровохаркання, нічний піт і т.п. - З'являються зазвичай, коли захворювання, приховано прогресуючи, переходить у більш пізню стадію.

Рентген може зробити з пацієнта терориста

Рентген може зробити з пацієнта терориста - Минулі обстеження пацієнти з деякими захворюваннями серця або щитовидної залози тимчасово стають джерелом радіоактивного випромінювання пише, The Lancet, що може призвести до спрацьовування детекторів радіації устанавленних, до Наприклад, в аеропортах.

Інтерактивний семінар «Теорія і практика в діагностичній візуалізації: методологія підходу»

Інтерактивний семінар «Теорія і практика в діагностичній візуалізації: методологія підходу» - У продовження ряду успішних семінарів для лікарів-рентгенологів з використанням системи інтерактивного голосування, організованих компанією Bayer Schering Pharma, 1 вересня 2008 року в готелі «Renaissance Moscow» відбулася чергова зустріч фахівців з променевої діагностики Центрального регіону з кращими фахівцями Москви - професором Ігорем Миколайовичем Проніним (НДІ нейрохірургії ім. М.М. Бурденко), професором Олександром Лук'янченко Борисовичем (РАМН ГУ Російський онкологічний науковий центр ім. М.М. Блохіна), а також зарубіжними фахівцями: професором Міхаелем Форстінгом (University Hospital Essen, Німеччина) і доктором Томасом С. Лауенштейном (University Hospital Essen, Німеччина).

Росія - країна контрастів

Росія - країна контрастів - «Росія - країна контрастів»: під такою назвою в Санкт-Петербурзі відбулася науково-практична конференція, присвячена застосуванню контрастних засобів в діагностичній візуалізації. Її організатором виступила відома фармацевтична компанія Sсhering AG.

Метод магнітного резонансу не завжди працює правильно

Метод магнітного резонансу не завжди працює правильно - Нейробіологи з Колумбійського університету Нью-Йорка (Columbia University in New York) Євген Сиротін (Yevgeniy B. Sirotin) і Аніруддха Дас (Aniruddha Das ) показали, що один з головних методів яким сьогодні користуються психологи і нейробіологи при вивченні мозку - метод функціональної магнітно-резонансної томографії (fMRI) не завжди працює коректно.

Російські радіологи отримали унікальний шанс по-новому поглянути на сучасні можливості променевої діагностики

Російські радіологи отримали унікальний шанс по-новому поглянути на сучасні можливості променевої діагностики - 25-26 травня 2010 року в Москві в виставковому центрі «Крокус Експо »пройде міжнарод-рідний освітній форум STAR (Specialized Training in Advancies in Radiology) -« Досягнення сучасної радіології ». Навчальний курс підготовлений за підтримки ком-паній Bayer Schering Pharma і Siemens Healthcare Sector /компанія «Сіменс» Сектор Охорони здоров'я.

Радіація лікує важкі форми раку

Радіація лікує важкі форми раку - Тиждень або дві променевої терапії голови допомогли загальмувати розвиток дуже важкої форми раку легенів, не давши захворюванню поширитися до головного мозку, і дали деяку надію кільком хворим на виживання.

Контрастні засоби для діагностики раку молочної залози

Контрастні засоби для діагностики раку молочної залози - Компанія Bayer почала дослідження стадії III для оцінки ефективності та безпеки Гадовіста ® при магніторезонансної мамографії.

"Радіоактивних"хворих приймають за терористів

"Радіоактивних"хворих приймають за терористів - контртерористичні заходи, що вживаються у США, викликали непередбачені ускладнення як у борців з тероризмом, так і у людей, що страждають на захворювання щитовидної залози.

Міжнародна науково-практична конференція''Радіаційна безпека в медицині''

Міжнародна науково-практична конференція''Радіаційна безпека в медицині''- Міжнародна науково-практична конференція 'Радіаційна безпека в медицині' пройшла з 6-8 жовтня в м. Суздаль. На конференції були розглянуті питання дозових навантажень на пацієнта і персонал та шляхи їх зниження. 7 жовтня відкрилося Всеросійське нарада головних рентгенологів (променевих діагностів) суб'єктів Російської Федерації та завідуючих кафедрами променевої діагностики та променевої терапії.

Цифрова скануюча рентгенографія

Цифрова скануюча рентгенографія - У журналі «Медична техніка» ми розповідали про виробництво цифрової мікродозной рентгенографічне установки «Сибір-Н» (МЦРУ) розробки ІЯФ ім. Г.І. Будкерам СО РАН на трьох підприємствах Росії [1]. Дана установка, що дозволяє отримувати цифрові знімки в вертикальному положенні пацієнта, спочатку призначалася для профілактичних досліджень органів грудної клітини. Поява нових науково-технічних можливостей в області реєстрації Y-квантів і подальше вдосконалення параметрів апарату, перш за все просторового дозволу та динамічного діапазону, призвело до появи різних рентгенологічних методик, що розширили діагностичний діапазон МЦРУ.

Радіація зміцнює імунітет

Радіація зміцнює імунітет - Професор Руді Бунстра і його колеги з університету Торонто довели, що епізодичне дія низьких доз радіації може чинити сприятливий ефект на здоров'я.

Методи комп'ютерної томографії в медицині

Методи комп'ютерної томографії в медицині - Найважливішим результатом робіт творців рентгенівської томографії обчислювальної стало освоєння неосяжних можливостей сучасних ЕОМ у формуванні та обробці, перш за все медичних, зображень. Відновлення медичних зображень математичними методами можливо для всіх існуючих і всіх мислимих в майбутньому методів променевої діагностики в проникаючому випромінюванні

«Хвороба лікуванню легше піддається, коли вона точніше розпізнається»

«Хвороба лікуванню легше піддається, коли вона точніше розпізнається» - Серія інтерактивних семінарів, що пройшли в Хабаровську, Новосибірську і Єкатеринбурзі, присвячених теорії та практиці діагностичної візуалізації, дала свої результати. Лікарям була надана унікальна можливість розібрати проблемні ситуації, що виникають при здійсненні моніторингу стану пацієнта, а також у режимі діалогу задати свої питання і отримати на них кваліфіковану відповідь.

Нові інформаційні технології в променевій діагностиці на прикладі використання апарату ФМЦ-НП /О

Нові інформаційні технології в променевій діагностиці на прикладі використання апарату ФМЦ-НП /Про - У сфері амбулаторно-поліклінічного охорони здоров'я практично в більшості випадках відсутні цифрові рентгенівські апарати, а також сучасні системи архівування та передачі цифрових зображень. Тому впровадження цифрових методів отримання зображень в променевій діагностиці радикальним чином змінить всю організацію і технологію проведення профілактичних обстежень. Тим не менше, при цифрової флюорографії основні принципи компонування кабінету зберігаються, з тією лише різницею, що управління апаратом здійснюється від АРМ рентген-лаборанта, а кімната рентгенолога оснащується АРМ лікаря-рентгенолога.

УЗД більше не має ніякого відношення до радіології

УЗД більше не має ніякого відношення до радіології - Рішення про необхідність створення самостійної служби ультразвукової діагностики стало одним з основних пунктів резолюції першого з'їзду спеціалістів ультразвукової діагностики, що проходив 27-28 березня в Ростові-на-Дону.

Відкрито новий форум: Питання радіолог

Відкрито новий форум: Питання радіолог - У рамках медичних конференцій 'Питання доктору' відкрито новий форум 'Питання радіологу'. Основна тематика форуму: питання радіонуклідної терапії. R Форум веде Шурине А. Ю. ГУ МРНЦ РАМН.

Чоловічий гормон лікує променеву хворобу

Чоловічий гормон лікує променеву хворобу - Компанія Hollis-Eden Pharmaceuticals з м. Сан-Дієго (штат Каліфорнія, США) опублікувала в журналі International Immunopharmacology дані про здатність одного з чоловічих статевих гормонів - 5-андростендіола (AED) - надавати лікувальну дію при гострої променевої хвороби. Гормон стимулює ріст клітин кісткового мозку і скорочує рівень смертності у піддослідних тварин (мавп) з 32% до 12%.

Молоко як контрастну речовину для томографії кишечника

Молоко як контрастну речовину для томографії кишечника - Виявляється, контрастні речовини на основі барію при комп'ютерній томографії тонкого кишечника можна замінити звичайним молоком.

Знайдена можливість багаторазово збільшити роздільну здатність апаратури для діагностики магнітнорезонансної

Знайдена можливість багаторазово збільшити роздільну здатність апаратури для магнітнорезонансної діагностики - Співробітник клініки Фрейбургского університету Валерій Кисельов і аспірант Массачусетського технологічного інституту Дмитро Новіков вважають за можливе багаторазово збільшити роздільну здатність апаратури для магнітнорезонансної діагностики.

Знайдено речовину, яка зберігає плодючість тварин, підданих дії радіації

Знайдено речовину, яка зберігає плодючість тварин, підданих дії радіації - Миші, які протягом двомісячного курсу рентгенівського опромінення отримували цей препарат, справили на світло абсолютно нормальне потомство. Ті ж експерименти показали, що ця речовина, перш за все, зберігає життєздатність яйцеклітин з непошкодженими спадковими структурами.

Нобелівська премія за томографію

Нобелівська премія за томографію - Нобелівська премія з медицини за 2003 рік присуджена британському вченому Пітеру Менсфілд і його американському колезі Полу Лотербуру за дослідження в області магнітно-резонансної томографії, яка використовується для діагностики різних захворювань.

відпрацьованим ураном можна лікувати рак

відпрацьованим ураном можна лікувати рак - радіолог Університету штату Мічиган розробили новий спосіб знищення злоякісних пухлин за допомогою радіоактивного урану. На відміну від традиційної радіотерапії, що передбачає опромінення безпосередньо злоякісних клітин, вони запропонували опромінювати кровоносні судини, завдяки яким пухлина одержує кисень і поживні речовини.

Клітки забезпечать захистом від радіації

Клітки забезпечать захистом від радіації - Пересадка спеціальних, стійких до радіації клітин в організм хворих з лейкозами та лімфомами допоможе тим, кому не допомагають традиційні підходи до лікування. Новий метод, який був розроблений фахівцями з Інституту Патерсона в Манчестері, дозволить посилити реакцію імунної системи на уражені хворобою клітини крові і поліпшити результати лікування.

Детектори в аеропортах реагують на «радіоактивних» пацієнтів

Детектори в аеропортах реагують на «радіоактивних» пацієнтів - Британські лікарі попереджають: пацієнти, що отримували радіаційну терапію, можуть зіткнутися з проблемами при проходженні контролю в аеропортах, банках та інших об'єктах , оснащених детекторами радіоактивності.

Ізраїль: починається роздача антирадіаційні таблеток

Ізраїль: починається роздача антирадіаційні таблеток - 8 серпня ізраїльська армія почне захід з роздачі спеціальних антирадіаційні таблеток жителям південних міст країни, що знаходиться неподалік від ядерного реактора. Мова йде про таблетки 'Логол', що сприяють висновку радіоактивних елементів з організму людини. Рішення про це було прийнято урядом Ізраїлю в червні.

У США почалися перші клінічні випробування лікарського препарату, призначеного для захисту організму від шкідливої дії радіації

У США почалися перші клінічні випробування лікарського препарату, призначеного для захисту організму від шкідливої дії радіації - Препарат ON 01210.Na («Ex-RAD»), розроблений компанією Onconova Therapeutics, Inc., Впливає на природні механізми «лагодження» пошкодженої ДНК. У випробуваннях на тваринах він істотно підвищував виживаність після радіоактивного опромінення. R

Музика бароко допомагає рентгенологам працювати

Музика бароко допомагає рентгенологам працювати - Американські вчені виявили, що відтворення музики в стилі бароко в кабінетах для читання рентгенограм поліпшує настрій рентгенологів і підвищує точність і ефективність діагностики.

Чай проти радіаційних пошкоджень шкіри

Чай проти радіаційних пошкоджень шкіри - Екстракт чаю, причому як зеленого, так і чорного, допомагає при лікуванні індукованих радіоактивним випромінюванням уражень шкіри.

Bayer Schering Pharma і Siemens провели міжнародний освітній форум для російських радіологів

Bayer Schering Pharma і Siemens провели міжнародний освітній форум для російських радіологів - У Москві у виставковому центрі «Крокус Експо» відбувся міжнародний освітній форум STAR (Specialized Training in Advancies in Radiology) - «Досягнення сучасної радіології».

Робот-рентгенолог знімає суглоби в русі

Робот-рентгенолог знімає суглоби в русі - Співробітник університету University of Florida Скотт Бенкс (Scott Banks) розробив робота, здатного отримувати відеозображення, що демонструє роботу травмованих суглобів і зняте методом рентгеноскопії, пише http://news.ufl.edu.

Про обмеження опромінення населення при проведенні рентгенорадіологіческіх медичних досліджень

Про обмеження опромінення населення при проведенні рентгенорадіологіческіх медичних досліджень - Медичні рентгенорадіологіческіе обстеження вносять найбільший внесок серед техногенних джерел у дози опромінення населення. У різних суб'єктах Російської Федерації цей внесок становить від 4,58 до 37,63% (у середньому по Російській Федерації 23,5%)

У Москві стало менше радіації

У Москві стало менше радіації - У Москві рівень радіоактивного опромінення населення знизився. Про це свідчить підготовлений НВО 'Радон' радіаційно-гігієнічний паспорт столиці за 2003 рік, повідомляє агентство екологічної інформації 'Радон-прес'.

Небезпеки рентген

Небезпеки рентген - дослідження! - За новими даними ризик розвитку раку від впливу рентген випромінювання або комп'ютерної томографії становить від 1 до 3%.

Ефективність радіаційної терапії онкологічних захворювань може бути істотно збільшена

Ефективність радіаційної терапії онкологічних захворювань може бути істотно збільшена - Ефективність радіаційної терапії онкологічних захворювань може бути істотно збільшена з допомогою речовини, яка за складом схоже на вітамін D. У останні роки багаторазово з'являлися повідомлення, що вітамін D може служити засобом профілактики і лікування деяких злоякісних пухлин.

Компанія «МІДІ Експо» проводить спеціалізовану Виставку «Радіологія - 2006»

Компанія «МІДІ Експо» проводить спеціалізовану Виставку «Радіологія - 2006» - З 25 по 28 квітня 2006 року в Центрі Міжнародної торгівлі пройде 7-а міжнародна спеціалізована виставка Радіологія - 2006, і всеросійський науковий форум «Від загальної рентгенології до молекулярної радіології», організований компанією МІДІ Експо, спільно з Російським науковим центром рентгенрадіологіі МОЗ РФ, Російської Асоціацією рентгенологів і радіологів та Російської асоціацією фахівців УЗ діагностики в медицині, за підтримки Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку Росії, і Російської академії медичних наук.

Застосування цифрової рентгенографії малодозной для діагностики постменопаузальному остеопенії

Застосування цифрової рентгенографії малодозной для діагностики постменопаузальному остеопенії - Проведено аналіз інформативності методу цифрової рентгенографії малодозной для кількісної оцінки кісткової тканини з метою діагностики постменопаузального остеопорозу. Визначено щільність кісткової тканини в фалангах лівої кисті та дистальному епіфізі лівої променевої кістки у жінок у віці від 20 до 79 років. Отримано достовірні відмінності кісткової щільності в периферичному скелеті у жінок різних вікових груп, а також між кісткової щільністю нігтьових фаланг кисті і дистального епіфіза променевої кістки.

Японські вчені довели, що пиво захищає від радіації

Японські вчені довели, що пиво захищає від радіації - Пиво, як і більш міцні алкогольні напої, здатне захистити організм від радіоактивного випромінювання. Це експериментально довели японські вчені з Інституту променевої медицини /місто Тіба /. Результати їх досліджень опубліковані сьогодні в токійській друку.

Позитронна емісійна томографія при нейротрансплантаціі

Позитронна емісійна томографія при нейротрансплантаціі - І. В. Галанін, Т. А. Скоромец, Н. І. Ананьєва, В. П. Берснев, Г. В. Катаєва, З. Л. Бродська, Т. Ю. Скворцова, М. С. Рудас, М. М. Бухарців

Більше 30 000 чоловік в Росії щорічно потребують операції з використанням технології Гамма-ніж

Більше 30 000 чоловік в Росії щорічно потребують операції з використанням технології Гамма-ніж - Але, за словами вчених, тільки в двох вітчизняних клініках є такі установки, а лікування в Європі обходиться в 10 тисяч євро. Для більшості росіян ця сума непідйомна.

Кожному округу

Кожному округу - по дозі - На скільки природний радіаційний фон столиці перевищує норму? Хіба можна в такому забрудненому місті, як Москва, жити в квартирах на першому поверсі?

Клінічне значення транскутанної втручань на органах заочеревинного простору та малого тазу під контролем ультразвукового сканування

Клінічне значення транскутанної втручань на органах заочеревинного простору та малого тазу під контролем ультразвукового сканування - Ефективність використання транскутанної пункційні методів з діагностичною і лікувальною метою безсумнівна. Для контролю за проведеної пункцією найбільш часто використовується залежно від походження, що пов'язано з появою вдосконалених ультразвукових апаратів останнього покоління зі спеціальними датчиками наведення на пунктіруемий орган. Це, а також використання автоматичних біопсійної голок і пістолетів різко спрощує інвазивні маніпуляції, зменшує відсоток ускладнень.

У Білорусії створено засіб захисту від радіації

У Білорусії створено засіб захисту від радіації - Унікальне засіб для захисту живих організмів від радіації розробили вчені з Інституту генетики і цитології Національної академії наук Білорусі. Як повідомляє кореспондент 'Известий', на основі пігменту меланіну їм вдалося одержати препарат, який істотно знижує дозу опромінення людини, тварин і рослин.

Предіктор ішемічної хвороби серця

Предіктор ішемічної хвороби серця - Виявлення при електронно-променевої комп'ютерної томографії відкладення кальцію в коронарних судинах може бути предиктором ІХС.

Зниження колективної ефективної дози при масовій флюорографії органів грудної клітини

Зниження колективної ефективної дози при масовій флюорографії органів грудної клітини - В умовах епідеміологічного неблагополуччя з туберкульозу, а також значного вкладу медичного опромінення в річну колективну ефективну дозу опромінення населення, підвищення якості масових профілактичних флюорографічних оглядів органів грудної клітини (ОГК) є важливою медико-соціальним завданням.

До питання про формування організаційно-методичної схеми застосування цифрової флюорографії в практичній охороні здоров'я РФ

До питання про формування організаційно-методичної схеми застосування цифрової флюорографії в практичній охороні здоров'я РФ - Масове поширення частоти легеневих захворювань, і перш за все, туберкульозу та раку, вимагає пошуку дієвого механізму профілактичних заходів, в основі яких лежить раннє їх виявлення.

Еволюція ультразвуку в радіології

Еволюція ультразвуку в радіології - Д-р Джон С. Пеллеріто, керівник відділення ультразвуку, комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії в госпіталі університету Норд Шор, Манхессет, штат Нью-Йорк, розглядає практику радіології як процес, в ході якого турбота про пацієнта поліпшується у міру появи нових розробок.

Розроблено комп'ютерну програму, яка виявляє найдрібніші відмінності між схожими один на одного зображеннями, записаними в цифровій формі

Розроблено комп'ютерну програму, яка виявляє найдрібніші відмінності між схожими один на одного зображеннями, записаними в цифровій формі - Співробітники американської Національної лабораторії інженерних та екологічних досліджень розробили комп'ютерну програму, яка виявляє найдрібніші відмінності між схожими один на одного зображеннями, записаними в цифровій формі.

Що цікавить рентгенолога в цифрової флюорографії?

Що цікавить рентгенолога в цифрової флюорографії? - По-перше, сучасні методи реєстрації рентгенівського випромінювання дозволяють проводити обстеження при істотно меншою променеве навантаження на пацієнта (в п'ять - десять разів менше, ніж при обстеженні на плівковому флюорограф 12Ф9 з КФ-400), чого неможливо досягти на плівкових флюорографії.

Біенергетіческая цифрова рентгенографія

Біенергетіческая цифрова рентгенографія - В результаті проведеного на скануючому рентгенодіагностичних апаратів дослідження тест - об'єктів із застосуванням рентгенівського випромінювання різної енергії доведена можливість їх якісної оцінки. На думку авторів, біенергетіческая цифрова рентгенографія у багатьох випадках позбавляє від необхідності застосування лінійної томографії, розширює можливості діагностики. Розглянуто конструкція скануючого рентгенівського апарату, на якому даний спосіб може бути здійснений.

дозові навантаження на пацієнта і персонал при проведенні рентгенологічних досліджень на МЦРУ СИБІР-Н

дозові навантаження на пацієнта і персонал при проведенні рентгенологічних досліджень на МЦРУ СИБІР-Н - Комп'ютерна технологія отримання діагностичних зображень дозволила перейти на більш прогресивний і виправдав себе на практиці метод - безплівкову рентгенологічне дослідження за допомогою однокоордінатного газового приймача випромінювання. Застосування високоефективного приймача випромінювання в скануючих системах дозволило максимально знизити дозу опромінення пацієнта і персоналу в порівнянні з апаратами традиційної рентгенології і подолати або, точніше, відсунути мінімальний дозовий межа при істотному підвищенні діагностичних можливостей.

Розроблена нова технологія: руйнування злоякісних пухлин за допомогою направлених пучків іонів вуглецю

Розроблена нова технологія: руйнування злоякісних пухлин за допомогою направлених пучків іонів вуглецю - Німецький концерн «Сіменс» придбав ліцензію на право промислового виробництва апаратури, яка руйнує злоякісні пухлини за допомогою направлених пучків іонів вуглецю. Цей метод дозволяє боротися з цілою низкою онкологічних захворювань, які практично не піддаються лікуванню за допомогою решти видів радіаційної терапії.

Творець томографа''Неприборканий''вимагає Нобелівську премію через центральні американські газети

Творець томографа''Неприборканий''вимагає Нобелівську премію через центральні американські газети - Реймонд Дамадьян (Raymond Damadian), один з винахідників магнітно-резонансної томографії , має намір добиватися перегляду рішення Нобелівського комітету і отримати премію з медицини.

Полуниця - кращий засіб від радіації

Полуниця - кращий засіб від радіації - Звичайна полуниця може допомогти астронавтам краще справлятися з роботою в космосі під час тривалих місій. Про це свідчать результати досліджень, проведених в лабораторії космічної радіації. Про це свідчать результати досліджень, в ході яких у лабораторних умовах відтворювалася космічна радіація. Щоденна доза заморожених плодів додавалася в звичайний раціон щурів, що помітно поліпшило їх мозкову діяльність, повідомляє у вівторок американське видання Nature.

Т-промені замінять рентген і УЗД

Т-промені замінять рентген і УЗД - На зміну сучасним методам дослідження тіла людини незабаром прийдуть T-промені, які названі по аналоги з рентгенівськими X-променями. Новий метод використовує короткий, триває всього кілька пікосекунд імпульс у далекій інфрачервоній області електромагнітного спектру.

Провідні радіологи країни зберуться в Ростові-на-Дону

Провідні радіологи країни зберуться в Ростові-на-Дону - 19-20 жовтня в Ростові-на-Дону відбудеться 1-й З'їзд променевих діагностів Південного Федерального округу. Провідні російські фахівці в області радіології обговорять актуальні проблеми променевої діагностики та заходи, які будуть сприяти її розвитку в Росії.

Комп'ютерна томографія збільшує ризик раку

Комп'ютерна томографія збільшує ризик раку - Повне сканування за допомогою комп'ютерної томографії може призвести до раку, повідомляє Reuters. Люди, які в надії виявити ракову пухлину на ранній стадії проходять повне обстеження з використанням комп'ютерного томографа, ризикують заробити рак саме в результаті обстеження.

Інновації Schering в радіоіммунотерапіі В-клітинної лімфоми низького ступеня злоякісності

Інновації Schering в радіоіммунотерапіі В-клітинної лімфоми низького ступеня злоякісності - Позитивний висновок Комітету з патентованим медичних препаратів у відношенні радіоіммунотерапіі препаратом Zevalin ® в Європі. Німецький фармацевтичний концерн Schering AG оголосив про отримання позитивного висновку CPMP (Комітету з патентованим медичних препаратів) за розробленим їй радіоіммунотерапевтіческому препарату Zevalin ®.

Комп'ютерна томографія всього тіла відбирає час і гроші даремно

Комп'ютерна томографія всього тіла відбирає час і гроші даремно - Скринінгова комп'ютерна томографія (КТ) економічно та діагностично неефективна, пише журнал Radiology. Фахівці з Массачусетського госпіталю (Massachusetts General Hospital) та медичного факультету Гарварду (Harvard Medical School) провели різнопланове дослідження ефективності цієї діагностичної методики, під час якої проводиться рентгенівське сканування всього тіла. R

Вчені винайшли вакцину від радіації

Вчені винайшли вакцину від радіації - Вчені з Північної Осетії створили вакцину, що нейтралізує дію радіації на живі організми, повідомляє Newsru.com. Тварини, прищеплені вакциною, без наслідків для здоров'я переживали смертельні дози радіації. Якщо б така вакцина була у ліквідаторів Чорнобильської аварії, то ніхто б не загинув, кажуть вчені.

Томографія може підвищити ризик раку в молодих жінок

Томографія може підвищити ризик раку в молодих жінок - Вчені Колумбійського університету в Нью-Йорку (Columbia University in New York) прийшли до висновку, що сучасні методи комп'ютерної томографічної ангіографії небезпечні для пацієнтів.

Робити рентген стане безпечніше

Робити рентген стане безпечніше - Фахівці Інституту хімії твердого тіла УрВ РАН вже приступили до випробувань нової речовини на пацієнтах. На думку вчених, їх винахід - це подія російського масштабу, воно стане новим словом у проведенні рентгенологічних досліджень і вирішить проблему дефіциту препаратів для цих досліджень. За словами авторів розробки, нове контрастне речовина буде мати широку сферу застосування у рентгенології для проведення знімків при самих різних захворюваннях.

Діагностична цінність трансабдомінально ультрасонографії у виявленні ковзних гриж стравохідного отвору діафрагми

Діагностична цінність трансабдомінально ультрасонографії у виявленні ковзних гриж стравохідного отвору діафрагми - Ковзні грижі стравохідного отвору діафрагми (СГПОД) - одне з найбільш часто зустрічаються захворювань органів травлення, що діагностуються у 9% хворих, яким проводиться рентгенологічне дослідження стравоходу та шлунка (2).

Пийте пиво пінне ... і радіація вам не страшна

Пийте пиво пінне ... і радіація вам не страшна - Всього півлітра пінного напою здатні уберегти вас від дії радіоактивного випромінювання. До таких висновків дійшли японські дослідники.

Здорові люди не повинні робити томографію мозку

Здорові люди не повинні робити томографію мозку - Зростаючий ринок послуг для проведення сканування головного мозку викликає занепокоєння медиків. Платні аналізи на сканування мозку за допомогою томографії стають все більш популярними серед здорових людей, які хочуть розвіяти свої побоювання з приводу ризику діагнозу раку мозку або інсульту. Проте лікарі попереджають, що така медична перевірка може принести більше шкоди, ніж користі.

Вчені створили вакцину від радіації

Вчені створили вакцину від радіації - Вчені з Північної Осетії створили вакцину, що нейтралізує дію радіації на живі організми. Тварини, прищеплені вакциною, без наслідків для здоров'я переживали смертельні дози радіації. Якщо б така вакцина була у ліквідаторів Чорнобильської аварії, то ніхто б не загинув, кажуть вчені.

На початку квітня в Санкт-Петербурзі зберуться провідні фахівці-радіологи з Росії та зарубіжжя.

На початку квітня в Санкт-Петербурзі зберуться провідні фахівці-радіологи з Росії та зарубіжжя. - 6 квітня, 10.00 - відкриття Невського радіологічного форуму. Місце проведення: Санкт-Петербург, Анічков палац (Невський пр., 39), концертний зал «Карнавал».

Рентгенівські знімки важать все менше

Рентгенівські знімки важать все менше - Не дивно, що хірурги під час операції свідчать рентгенівські знімки своїх пацієнтів колегам по роботі, з тим щоб дізнатися їх думку з даного питання. Так, лікар з Мадрида може переслати цифровий знімок іншого лікаря з Нью-Йорка, щоб порадитися з ним, як вчинити у певній ситуації. Але проблема в тому, що ці знімки висилаються по Інтернету у формі архіву достатньо важкого по вазі, і тому його візуалізація через Інтернет потребує багато часу, яким, в окремих випадках, лікар просто не має в своєму розпорядженні.

Невидимі промені лікують пухлина

Невидимі промені лікують пухлина - За допомогою рентгенівського випромінювання можна 'мобілізувати' людські гени на боротьбу з раковими пухлинами - такий сенс відкриття, зробленого дослідниками з університету Ольстера в Ньютаунеббі. Вчені шукали спосіб підвищити ефективність радіотерапії при лікуванні раку. R

Американські лікарі змушені рекомендувати своїм пацієнтам обстежитися в Росії

Американські лікарі змушені рекомендувати своїм пацієнтам обстежитися в Росії - Російські пацієнти вже давно звикли до того, що за деякими видами медичної допомоги їм доводиться звертатися до європейських та американським фахівцям. Але, виявляється, тим теж доступні далеко не всі останні досягнення медицини. Наприклад, американські лікарі змушені рекомендувати пацієнтам, у яких підозрюється хвороба Паркінсона, проходити обстеження в Східній Європі і навіть в Росії.

Можливості радіологічного виявлення хвороби Альцгеймера

Можливості радіологічного виявлення хвороби Альцгеймера - У Пітсбурзькому університеті успішно завершено клінічний експеримент, який дозволив оцінити можливості радіологічного виявлення хвороби Альцгеймера. Для постановки діагнозу в кров хворого вводять радіоактивний препарат, який осідає тільки на бета-амілоїдних бляшках, що виникають у головному мозку жертв цього захворювання.

Променева діагностика

Променева діагностика - Досвід застосування МЦРУ Сибір-Н в МСЧ № 107 ФУ 'Медбіоекстрем'.

У Югре продовжується впровадження цифрових технологій в діагностичній службі

У Югре продовжується впровадження цифрових технологій в діагностичній службі - У рамках реалізації пріоритетного національного проекту «Здоров'я» цього року в дитячій поліклініці Окружний клінічної лікарні «травматологічний центр» (г .Сургут) встановлено цифровий рентген.

Досвід застосування мікродозовой цифрової рентгенівської установки «Сибір-Н» в діагностиці захворювань навколоносових пазух і носоглотки

Досвід застосування мікродозовой цифрової рентгенівської установки «Сибір-Н» в діагностиці захворювань навколоносових пазух і носоглотки - В останні роки був відзначений істотний зростання числа захворювань носа і навколоносових пазух як в абсолютних цифрах, так і їх питомої ваги в структурі загальної ЛОР - захворюваності. За спостереженнями С.З. Піскунова і Г.З. Піскунова (1991), за період з 1981 по 1990 роки число випадків синуситу на 1000 населення зросла з 4,6 за 12,2

Після променевої терапії можна буде мати дітей

Після променевої терапії можна буде мати дітей - Знайдено речовину, яка зберігає плодючість тварин, підданих дії проникаючої радіації. Миші, які протягом двомісячного курсу рентгенівського опромінення отримували цей препарат, справили на світло абсолютно нормальне потомство. Ті ж експерименти показали, що це з'єднання перш за все зберігає життєздатність яйцеклітин з непошкодженими спадковими структурами.

Створено томограф зі зниженим рівнем випромінювання

Створено томограф зі зниженим рівнем випромінювання - Компанія Philips Medical Systems розробила новий томограф, який може відтворити тривимірне зображення підвищеної чіткості внутрішніх органів. При цьому вдалося домогтися скорочення випромінювання приблизно на 80%.

Екстракт Gingko Biloba захищає клітини від радіації

Екстракт Gingko Biloba захищає клітини від радіації - антиоксидантного екстракти з листя дерева Gingko biloba можуть захистити клітини від ушкодження радіацією - такий висновок зроблений у роботі, опублікованій в International Journal of Low Radiation. Можливо, це відкриття допоможе зменшити побічні ефекти радіотерапії при лікуванні ракових захворювань.

85 тисяч молочних зубів для колекції

85 тисяч молочних зубів для колекції - Несподівану знахідку зробили працівники університету Вашингтона. При збиранні в старому бункері вони виявили колекцію молочних зубів, які свого часу стали матеріалом для вивчення ефекту ядерних випробувань на здоров'я дітей. Тепер дослідження будуть продовжені.

Рентгенологічна інформаційна система

Рентгенологічна інформаційна система - З тих пір, як медицина отримала статус державного інституту, багато сил і часу у медиків стала віднімати 'паперова' робота, виконувана вручну: систематизація, статистика, облік хворих і багато іншого. І нарешті, в кінці минулого століття в результаті стрімкого розвитку інформаційної індустрії був здійснений переворот, що дозволив полегшити працю багатьох фахівців, у тому числі працюючих в галузі медицини.

Ризик захворювань у ліквідаторів чорнобильської аварії в 1,6 рази вище, ніж у решти дорослого населення

Ризик захворювань у ліквідаторів чорнобильської аварії в 1,6 рази вище, ніж у решти дорослого населення - Відносний ризик захворювань у ліквідаторів чорнобильської аварії в 1,6 рази вище, ніж у решти дорослого населення Білорусі. Винятків практично не зустрічається по всіх класах захворювань. Про це свідчать статистико-аналітичні матеріали, які вміщують база даних Державного регістра осіб, які зазнали впливу радіації внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.

Досвід застосування цифрової малодозовой рентгенографічне установки 'Сибір-Н' для діагностики захворювань опорно-рухового апарату

Досвід застосування цифрової малодозовой рентгенографічне установки 'Сибір-Н' для діагностики захворювань опорно-рухового апарату - Останні десятиліття ХХ століття ознаменувалися бурхливим розвитком і впровадженням у медицину цифрових рентгенологічних систем. Відрадно відзначити, що Росії належать пріоритети в створенні і вдосконаленні цього класу медичної техніки. В даний час вітчизняними розробниками виробляються різноманітні цифрові рентгенографічні прилади, що відрізняються один від одного технологією отримання зображення і його параметрами і, в кінцевому підсумку, діагностичними можливостями.

Доступ пацієнтів до описів своїх рентгенограм визнали недоцільним

Доступ пацієнтів до описів своїх рентгенограм визнали недоцільним - Американські вчені виявили, що забезпечення прямого доступу пацієнтів до результатів досліджень (наприклад, описам рентгенівських знімків) підвищує тривожність хворих і перевантажує лікуючих лікарів , повідомляє EurekAlert!.

Практичні аспекти експлуатації малодозового цифрового флюорографа ПроСкан-2000

Практичні аспекти експлуатації малодозового цифрового флюорографа ПроСкан-2000 - Три роки тому був розроблений і почав встановлюватися в лікувально-профілактичні установи малодозовий цифровий флюорограф ПроСкан-2000 фірми ЗАТ «Рентгенпром» . До справжнього моменту продано більше сотні таких апаратів. Вони працюють по всій Росії: від Калінінграда до Білібіно і Південно-Сахалінська, від Норильська до Селенги. Така велика географія експлуатації апаратів, складність самої техніки і можливість впливу її на здоров'я людини визначили вимогу до якості, як найважливішу з стоять перед нами завдань.

НДПКІ''Електрон''візьме участь у конференції з питань променевої діагностики

НДПКІ''Електрон''візьме участь у конференції з питань променевої діагностики - 19 травня 2005 року в Омській Клінічної лікарні відбудеться Науково-практична конференція, присвячена питанням променевої діагностики легеневих патологій, організатором якої виступило Міністерство охорони здоров'я Омської області. Фахівці Науково-дослідної виробничої компанії «Електрон» познайомлять учасників конференції із сучасними тенденціями розвитку медичної рентгенівської техніки. R

Учені на дві третини знизили променеве навантаження при КТ-ангіографії серця

Учені на дві третини знизили променеве навантаження при КТ-ангіографії серця - Американські радіологи знайшли спосіб зменшити променеве навантаження при проведенні комп'ютерно-томографічної ангіографії (КТА) серця, повідомляє Medical News Today.

Вітаміни С, Е і бета-каротин є радіопротектор

Вітаміни С, Е і бета-каротин є радіопротектор - Вітаміни С, Е і бета-каротин знижують пошкодження ДНК при опроміненні лімфоцитів людини гамма-випромінюванням.

Створено медична система для обліку рентгенівського опромінення

Створено медична система для обліку рентгенівського опромінення - В університеті Буффало розроблена система, яка дозволяє в реальному часі відстежувати дозу рентгенівського опромінення, отриману пацієнтом і лікарем під час складних хірургічних операцій.

Незвичайна історія нейтронзахватной терапії

Незвичайна історія нейтронзахватной терапії - світі медицини з'явилася одна незвичайна методика, яка називається 'Neutron Capture Therapy' (нейтронзахватная терапія). Сенс цієї методики полягає в наступному: в ракових клітинах накопичуються ліки, які діють на клітку не фармаколоіческі, а в результаті мікроатомних реакцій, індукованих нейтронним випромінюванням.

Сліди Чорнобильського лиха залишаються в серці до самої смерті

Сліди Чорнобильського лиха залишаються в серці до самої смерті - Дослідники з національного медичного університету (Київ) встановили, що в серцях померлих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції, не залежно від причин їх смерті, вдається виявити Гранулярні освіти (зерна псевдоамілоіда).

імунодепресивним вплив передопераційної хіміопроменевої терапії у хворих на рак молочної залози

імунодепресивним вплив передопераційної хіміопроменевої терапії у хворих на рак молочної залози - Рак молочної залози (РМЗ) є системним захворюванням, вже на ранніх стадіях проявляється порушеннями стану імунної системи. Прогресуючий ріст пухлини пов'язаний з наростанням зрушень клітинно-опосередкованого і гуморального імунітету, з превалюванням іммунодепрессірующіх механізмів: з активацією клітин-супресорів, підвищенням рівня блокуючих факторів в сироватці крові (1,2,3,4,5).

Компанія Bayer Schering Pharma взяла участь у всеросійському конгресі «Радіологія-2009»

Компанія Bayer Schering Pharma взяла участь у всеросійському конгресі «Радіологія-2009» - Москва, 28 травня 2009 Компанія Bayer Schering Pharma взяла участь у III Всеросійському Національному конгресі променевих діагностів і терапевтів «Радіологія-2009», що проходить в Москві з 26 по 29 травня.

Небезпеки рентгенологічного дослідження

Небезпеки рентгенологічного дослідження - За новими даними ризик розвитку раку від впливу рентген-випромінювання або комп'ютерної томографії становить від 1 до 3%. Про те, що невеликий ризик є, відомо давно, але вчені з Oxford University і Cancer Research UK, вирішили дати фактом точну оцінку.

МАГАТЕ закликає до вмілій рентгенографії

МАГАТЕ закликає до вмілій рентгенографії - Експерти МАГАТЕ попередили, що по всьому світу пацієнти страждають від рентгенівських опіків, так як лікарі недостатньо підготовлені. На зустрічі кардіологів у штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні обговорювалися шляхи боротьби даними опіками.

Впровадження малодозовой цифрової рентгенографії в ЛПУ Орловської області

Впровадження малодозовой цифрової рентгенографії в ЛПУ Орловської області - У Орловській охороні здоров'я одним із підходів для впровадження медичних технологій, що зменшують витрати на надання медичної допомоги при збереженні і поліпшенні її якості, є планове переоснащення ЛПЗ сучасним малодозовимі цифровими рентгенівськими установками (МЦРУ) «Сибір-Н». МЦРУ вигідно відрізняється від традиційних плівкових флюорографів високою якістю зображення, малими дозовими навантаженнями на пацієнта, зручним архівуванням. Всього по області введено в експлуатацію 11 установок. У 1999 р. на них виконано 42672 досліджень.

Міська влада виділила більше мільярда рублів на забезпечення радіаційної безпеки в Москві в 2010 році

Міська влада виділила більше мільярда рублів на забезпечення радіаційної безпеки в Москві в 2010 році - Столична влада виділили понад 1 млрд рублів на заходи щодо забезпечення радіаційної безпеки в Москві в 2010 році. Це трохи більше, ніж у 2009-му, коли місто направив на ці цілі 962 300 000 рублів. R

Норвезькі медики прийшли до висновку, що магнітно-резонансна спектроскопія може стати ефективним засобом ранньої діагностики раку грудей

Норвезькі медики прийшли до висновку, що магнітно-резонансна спектроскопія може стати ефективним засобом ранньої діагностики раку грудей - З її допомогою вдається визначити цілий ряд біохімічних характеристик живої тканини. Доктор Інгрід Гріббестад і її колеги виявили, що магнітно-резонансне сканування молочної залози дозволяє відрізнити доброякісні новоутворення від злоякісних з точністю, якій не вдається досягти при мамографічному обстеженні.

Організація променевого обстеження на амбулаторно-поліклінічному етапі

Організація променевого обстеження на амбулаторно-поліклінічному етапі - Своєчасна діагностика зумовлює проведення адекватної терапії і надає прямий вплив на прогноз і результат захворювання. В даний час існують певні недоліки в організації та забезпеченні служби променевої діагностики. Відсутня єдина система стандарту променевих досліджень на амбулаторно-поліклінічному етапі, застосовується застаріле обладнання, променеві дослідження, виконані в амбулаторних умовах, як правило, дублюють в стаціонарі.

Розроблено метод опромінення кровоносних судин

Розроблено метод опромінення кровоносних судин - У Массачусетському технологічному інституті розроблено метод, що дозволяє селективно піддавати радіоактивного опромінення кровоносні судини, не зачіпаючи інші тканини організму. Для цього в потік крові вводяться наночастинки ліпосоми, що містять атоми бору.

Азіати бояться радіації, що не бояться раку легень

Азіати бояться радіації, що не бояться раку легенів - Міністерство охорони здоров'я Монголії має намір з'ясувати вплив радіації на людей азіатської національності.

Флюорографія нині не в пошані

Флюорографія нині не в пошані - Економічно недоцільним проводити флюорографічні дослідження населення в тому ж обсязі вважає начальник головного управління лікувально-профілактичної допомоги МОЗ Білорусії Олександр Цибіна.

Зупинка ядерних реакторів залишила хворих на рак без діагностики

Зупинка ядерних реакторів залишила хворих на рак без діагностики - Діагностика пухлин ракових в американських клініках стала неможливою через ремонт ядерних реакторів. Два реактори, робота яких тепер припинено, забезпечували більшу частину світового виробництва необхідного для тестів речовини. R

Ультразвук і медицина

Ультразвук і медицина - Ультразвук - високочастотні коливання, що лежать у діапазоні вище смуги частот, що сприймаються людським вухом (більше 20 000 Гц). Випромінювання в тіло пацієнта, ультразвукові коливання відбиваються від досліджуваних тканин, крові, а також поверхонь, таких як границі між органами, і, повертаючись в ультразвуковий сканер, обробляються і вимірюються після їх попередньої затримки для отримання фокусувати зображення.

Застосування магнітносовместімой діагностичної інкубаторної системи LMT nomag IC 1.5

Застосування магнітносовместімой діагностичної інкубаторної системи LMT nomag IC 1.5 - Застосування магнітносовместімой діагностичної інкубаторної системи LMT nomag IC 1.5 є унікальною можливістю ранньої і точної діагностики різних патологій недоношених, а також у термін народжених і грудних дітей. Раніше МРТ обстеження цієї групи пацієнтів було неможливо через особливості їх фізіологічного статусу і по ряду технічних причин.

Онищенко захистить росіян від старих рентгенівських апаратів

Онищенко захистить росіян від старих рентгенівських апаратів - Головний державний санітарний лікар РФ, керівник Росспоживнагляду Геннадій Онищенко незадоволений тим, що проведені в Росії медичні обстеження з застосуванням рентгенівського випромінювання підвищують середні дози опромінення населення .

Schering AG і Siemens Medical Solutions спільно випробовують нову технологію комп'ютерної томографії

Schering AG і Siemens Medical Solutions спільно випробовують нову технологію комп'ютерної томографії - Компанії Schering AG (Німеччина) і Siemens Medical Solutions об'єднають свої зусилля в дослідженні потенціалу нової розробки Siemens - технології комп'ютерної томографії Dual Source КТ, вперше застосовується на апараті SOMATOM ? Definition у поєднанні з рентгеноконтрастних засобом Ультравіст ? виробництва Schering.

Рентгенодіагностика світового рівня для пацієнтів петербурзької поліклініки

Рентгенодіагностика світового рівня для пацієнтів петербурзької поліклініки - 30 липня 2009, Санкт-Петербург - у міській поліклініці № 4 (13 лінія В.О., 16) завершено монтаж нового діагностичного обладнання - цифрового рентгенодіагностичного комплексу на три робочих місця, виробництва НДПКІ «Електрон». Постачання і введення в експлуатацію здійснені на кошти міського бюджету.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-14 16:59:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-14 07:15:58

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-14 15:41:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-14 16:19:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-13 11:28:09

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-14 13:10:10

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-14 16:12:10

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-13 21:54:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-14 09:30:25

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-13 15:28:04

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-14 16:27:11

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-13 17:26:49

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-13 21:04:42

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-14 15:31:09

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-13 15:23:43

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-13 07:04:37

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-13 15:06:29

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-13 21:43:53

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-14 15:22:02

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-13 16:03:54