Реаніматологія і анестезіологія

Акушерство і гінекологія

Алергологія

Альтернативна медицина

Ветеринарія

Гастроентерологія, проктологія

Генетика

Дерматологія та венерологія

Доказова медицина

Здоров'я та краса

Імунологія

Інфекційні хвороби

Кардіологія

Лабораторна діагностика

Медичне страхування

Медтехніка і технології

Наркологія

Неврологія і нейрохірургія

Онкологія і гематологія

Організація охорони здоров'я

Оториноларингологія

Офіційні документи

Офтальмологія

Педіатрія і неонатологія

Психіатрія і психологія

Пульмонологія, фтизіатрія

Радіологія і рентгенологія

Реабілітологи та фізіотерапія

Реаніматологія і анестезіологія

Ревматологія

Сексологія

Стоматологія

Судова медицина

Терапія

Токсикологія

Травматологія та ортопедія

Урологія і нефрологія

Фармакологія та фармація

Фундаментальна медицина

Функціональна діагностика

Хірургія

Ендокринологія

Принципи парентерального харчування

Принципи парентерального харчування - Штучне харчування (ентеральне або парентеральне) показано хворим, не отримують їжу протягом 7-10 діб, а також у тих випадках, коли самостійне харчування недостатньо для підтримання нормального поживного статусу.

Алгоритм діагностики та лікування синкопальні стани на догоспітальному етапі

Алгоритм діагностики та лікування синкопальні стани на догоспітальному етапі - синкопальні стани називаються стану, що характеризуються спонтанно виникають минущими порушеннями свідомості, як правило, приводять до порушення постурального тонусу і падіння. Слово синкопе має грецьке походження ('syn' - «с, разом»; 'koptein' - «відрізати, обривати»), пізніше це слово перекочувало в латинську мову - syncopa, з якого воно прийшло в музичну термінологію (Синкопа).

недиференційована терапія коматозних станів на догоспітальному етапі

недиференційована терапія коматозних станів на догоспітальному етапі - Коми, будучи гострим патологічним станом, вимагають невідкладної терапії на якомога більш ранніх етапах. За даними Національного науково-практичного товариства швидкої медичної допомоги, на догоспітальному етапі частота ком становить 5,8 на 1000 дзвінків.

Відновлення і підтримання прохідності дихальних шляхів при важкій інтубації трахеї

Відновлення і підтримання прохідності дихальних шляхів при важкій інтубації трахеї - За визначенням американської асоціації анестезіологів важка інтубація це «клінічна ситуація при якій досвідчений анестезіолог стикається зі складнощами проведення масочний вентиляції і /або інтубації хворого більш ніж у трьох спробах або протягом більше 10 хвилин ». При звичайній анестезії частота важкою інтубації трахеї складає від 1.8 до 2.5%, а в акушерській практиці досягає 7.9%

Серцево-легенева реанімація на догоспітальному етапі

Серцево-легенева реанімація на догоспітальному етапі - Серцево-легенева реанімація - це комплекс заходів, спрямованих на пожвавлення організму в разі зупинки кровообігу та /або дихання. Своєчасне (протягом перших хвилин) початок реанімаційних заходів може запобігти необоротне ушкодження мозку і, можливо, наступ біологічної смерті.

Розкрито механізм побічної дії загального наркозу

Розкрито механізм побічної дії загального наркозу - Дослідження, проведені співробітниками медичного центру при університеті м. Джорджтаун (США), дає наукове пояснення парадоксального дії загального наркозу, який усуває больові відчуття при операції, але після того, як операція закінчена і наркоз знятий, відчуття сильного болю залишається.

У США затверджено нові правила серцево-легеневої реанімації

У США затверджено нові правила серцево-легеневої реанімації - Американська кардіологічна асоціація опублікувала нові рекомендації з серцево-легеневої реанімації (СЛР), повідомляє Associated Press. Ці рекомендації призначені не стільки для медиків, скільки для тих, хто буде надавати пацієнтові першу допомогу при серцевому нападі.

Роль оксиду азоту та цитокінів у розвитку синдрому гострого пошкодження легень

Роль оксиду азоту та цитокінів у розвитку синдрому гострого пошкодження легень - Синдром гострого пошкодження легень (респіраторний дистрес-синдром дорослих, РДСВ) - одна з найбільш важких форм гострої дихальної недостатності, що виникає у хворих на тлі тяжкої травми, сепсису, перитоніту, панкреатиту, рясної крововтрати, аспірації, після великих оперативних втручань і в 50-60% випадків призводить до летального кінця

Пекучий перець допоможе вдосконалити анестезію

Пекучий перець допоможе вдосконалити анестезію - Комбінація похідного лідокаїну з речовиною, що забезпечує гострий смак стручкового перцю, здатна знімати больові відчуття, зберігаючи тактильну чутливість і моторні функції. До таких висновків прийшли вчені і Медичної школи Гарвардського університету, що опублікували звіт про свою роботу в журналі Nature. R

Половина пацієнтів реанімації страждають інфекціями

Половина пацієнтів реанімації страждають інфекціями - Як показало недавнє дослідження, більше половини всіх пацієнтів, що знаходяться у відділеннях реанімації по всьому світу, страждають від різних інфекцій, що підвищує для них ризик померти в стаціонарі.

Типи штучної вентиляції легень

Типи штучної вентиляції легенів - Штучна вентиляція легень (ШВЛ) - це форма вентиляції, покликана вирішувати ту задачу, яку в нормі виконують дихальні м'язи. Завдання включає в себе забезпечення оксигенації та вентиляції (видаленні вуглекислого газу) пацієнта. Існує два головних типи ШВЛ: вентиляція з позитивним тиском і вентиляція з негативним тиском.

Наркоз губить здоров'я медсестер

Наркоз губить здоров'я медсестер - Ризик захворювання на розсіяний склероз для медичного персоналу, що працює в операційних, значно вище, ніж для інших людей. Як вважають шведські вчені, які виявили цю закономірність, вона може пояснюватися контактом з газоподібними речовинами, що використовуються в анестезії. Так для сестри-анестезісток ризик захворюваності був у три рази вище.

Генна інженерія допоможе перемогти ревматоїдний артрит

Генна інженерія допоможе перемогти ревматоїдний артрит - 12 жовтня, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день боротьби з артритом. У його очікуванні провідні російські фахівці, в числі яких основоположник вітчизняної ревматології академік РАМН Валентина Олександрівна Насонова, розповіли представникам ЗМІ про небезпеки найбільш підступного з усіх ревматичних захворюваннях - ревматоїдного артриту. За неофіційними даними цим захворюванням в Росії страждає більше 1 мільйона чоловік - практично кожен сотий житель країни.

Анестезіологічне забезпечення хірургічного експерименту на собаках

Анестезіологічне забезпечення хірургічного експерименту на собаках - Успішний результат хірургічного експерименту забезпечується, насамперед, застосуванням адекватного анестезіологічного посібника. Однак, не всі описані та застосовувані методи експериментальної анестезіології сприяють досягненню адекватного наркозу. Це призводить до високої летальності тварин (більше 30%) у першу добу після операції при відсутності на аутопсії ознак ускладнень самого хірургічного втручання (кровотечі, інфекційно-токсичні явища та ін.)

Методи усунення гострого болю

Методи усунення гострого болю - «Біль - це неприємне сенсорне і емоційний стан, обумовлений дійсним або можливим впливом на ушкоджують тканини» - це визначення болю, рекомендований Міжнародною асоціацією з вивчення болю. Завданням анестезіологів є її усунення.

Коми на догоспітальному етапі

Коми на догоспітальному етапі - «Кома» з давньогрецької перекладається як глибокий сон. За класичним визначенням, цим терміном позначається найбільш значний ступінь патологічного гальмування центральної нервової системи (ЦНС), що характеризується глибокою втратою свідомості, відсутністю рефлексів на зовнішні подразнення і розладом регуляції життєво важливих функцій організму.

Санація трахеобронхіального дерева у важких реанімаційних хворих: від простого до правильного

Санація трахеобронхіального дерева у важких реанімаційних хворих: від простого до правильного - Серед великої кількості внутрішньолікарняних інфекцій, інфекції дихальних шляхів, за частотою розвитку, посідають третє місце після інфекцій сечовивідних шляхів і ранової інфекції. Проте за ступенем тяжкості перебігу інфекційного процесу, вираженості клінічних проявів саме інфекції дихальних шляхів займають перше місце, не кажучи вже про те, що перше місце вони займають і в структурі інфекційних ускладнень, що визначають рівень післяопераційної летальності. R

Селективна деконтамінація (знезараження) шлунково-кишкового тракту знижує смертність

Селективна деконтамінація (знезараження) шлунково-кишкового тракту знижує смертність - Селективна деконтамінація хворих, які знаходяться в палатах інтенсивної терапії, знижує смертність серед хворих, які знаходяться в стаціонарі і госпіталізованих в реанімаційне відділення, що доведено рандомізованим дослідженням.

Розчини амінокислот у парентеральному харчуванні

Розчини амінокислот у парентеральному харчуванні - Повноцінне харчування становить основу життєдіяльності організму людини і є важливим чинником забезпечення резистентності до патологічних процесів різного генезу.

Автоматичні дефібрилятори ZOLL AED Plus. Врятувати життя просто!

Автоматичні дефібрилятори ZOLL AED Plus. Врятувати життя просто! - Щорічно в Росії більше 200 000 чоловік помирає від 'раптової серцевої смерті'. У половині випадків це несподівано трапляється із, здавалося б здоровими людьми - займаються спортом, провідними здоровий спосіб життя і регулярно проходять медичні обстеження. Незалежно від місцезнаходження: вдома, на роботі чи під час занять спортом це може трапитися з кожним. Причиною розвитку 'раптової серцевої смерті' в більшості випадків є жізнеугрожающих аритмії серця. Передумовами захворювання служать не тільки фізичне перенапруження або емоційний стрес - часто жізнеугрожающих стан розвивається без будь-яких видимих зовнішніх причин.

Центральна Анальгезію стодоли в оперативній фтізіоурологіі

Центральна Анальгезію стодоли в оперативній фтізіоурологіі - На сьогоднішній день великий інтерес представляють розробки сучасних варіантів збалансованої загальної анестезії, що грунтуються на обліку механізмів дії нових препаратів, і, зокрема, на вивченні впливу комбінованих форм наркозу на больову і протибольовий системи. Проводячи тотальну внутрішньовенну анестезію, підбираючи набір препаратів для її здійснення, необхідно враховувати фармакодинаміку різних анестетиків.

Кваліфікаційні тести з анестезіології та реаніматології. (Видання друге)

Кваліфікаційні тести з анестезіології та реаніматології. (Видання друге) -

Реанімація: у знекровлене тіло вкачати підігріту кров

Реанімація: у знекровлене тіло вкачати підігріту кров - Американські фахівці розробили методику повного викачування крові, її підігріву, а потім вливання назад в організм пацієнта. Поки що такі експерименти пройшли вдалі випробування на свинях, але в недалекому майбутньому зможуть врятувати життя багатьом людям.

Популярно про загальної анестезії

Популярно про загальної анестезії - Найсумніше, що серед таких уболівальників часто зустрічаються і лікарі. Не хочу нікого образити, але дуже часто чую дивні по безграмотності і невігластву висловлювання про наркоз на цей рахунок не тільки від обивателів, але і від хірургів, гінекологів, терапевтів і лікарів інших спеціальностей.

Ризик застосування епідуральної і спинальної анестезії сильно перебільшений

Ризик застосування епідуральної і спинальної анестезії сильно перебільшений - Британські вчені встановили, що ризик застосування епідуральної і спинальної анестезії, який застосовується під час пологів і низки хірургічних операцій, сильно перебільшений.

Типи штучної вентиляції легень

Типи штучної вентиляції легенів - Штучна вентиляція легень (ШВЛ) - це форма вентиляції, покликана вирішувати ту задачу, яку в нормі виконують дихальні м'язи. Завдання включає в себе забезпечення оксигенації та вентиляції (видаленні вуглекислого газу) пацієнта. Існує два головних типи ШВЛ: вентиляція з позитивним тиском і вентиляція з негативним тиском.

Основи СО2 моніторингу

Основи СО2 моніторингу - Ці методичні рекомендації розраховані на анестезіологів і реаніматологів, не знайомих з СО2-моніторингом, і мають на меті в простій формі відповісти на запитання: 'навіщо і як проводиться СО2-моніторинг?' . Освоєння декількох основних принципів СО2-моніторингу забезпечує лікаря багатою інформацією про стан пацієнта та функціонуванні наркозно апаратури. Список літератури, рекомендованої для більш докладного вивчення, наведений у розділі 'Довідкова література'.

Клітинні та молекулярні механізми наркозу

Клітинні та молекулярні механізми наркозу - Незважаючи на значення загальної анестезії в медицині і більш ніж 100-річний період активних наукових досліджень, молекулярні механізми, відповідальні за анестезіологічне дію, залишаються однією з нерозгаданих таємниць фармакології . В даний час стають доступними молекулярні і генетичні інструменти дослідження, які дозволять у наступному десятилітті проникнути у механізми анестезії. R

антидот, що застосовуються при гострих отруєннях

антидот, що застосовуються при гострих отруєннях - Сучасна фармакологія динамічна і відображає прогрес медико-біологічних і фармацевтичних наук. Щорічно на фармацевтичний ринок надходять десятки нових оригінальних лікарських засобів, сотні препаратів з новими торговими назвами в різноманітних лікарських формах.

Принципи знеболювання в післяопераційному періоді

Принципи знеболювання в післяопераційному періоді - Боротьба з болем є однією з найбільш важливих завдань в післяопераційному періоді. Ефективне знеболення сприяє ранньої реабілітації хворого, знижує частоту виникнення післяопераційних ускладнень і хронічних больових синдромів

Дихання рот-в-рот не допомагає при зупинці серця

Дихання рот-в-рот не допомагає при зупинці серця - Поєднання непрямого масажу серця з диханням рот-в-рот при зупинці серця менш ефективно в порівнянні з простим масажем серця, вважають японські вчені.

Наркоз ксеноном

Наркоз ксеноном - новий напрямок у сучасній анестезіології - Сама ідея отримання з повітря сильного анестетика звучить сьогодні фантастично! Ксенон-без перебільшення унікальний інертний газ. Він виявився найбільш безпечним і перспективним анестетиком ХХ1 століття. Наукова розробка ксеноновим анестезії в Росії почалася на базі кафедри анестезіології та реаніматології РМАПО в 1990 році.

Сучасні підходи до фармакотерапії післяопераційного болю із застосуванням синтетичних

Сучасні підходи до фармакотерапії післяопераційного болю із застосуванням синтетичних - Проблема лікування больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді залишається актуальною. За даними багатьох авторів, якість знеболювання не цілком відповідає сучасним вимогам до анестезіологічному забезпеченні хірургічних операцій та післяопераційного періоду.

Післяопераційна Анальгезію

Післяопераційна Анальгезію - Інтерес до проблеми післяопераційного болю і знеболення обумовлена в першу чергу розумінням великої ролі адекватної аналгезії в реабілітації пацієнтів після операції, особливо пацієнтів високих ступенів ризику.

Танатологіческій аналіз потенційного донора зі смертю мозку

Танатологіческій аналіз потенційного донора зі смертю мозку - Клінічним матеріалом служили 60 B-DD у віці 14-45 років у результаті важкої ЧМТ, а терміни спостереження склали 2-9 добу. Слід зазначити, що вказаний вікову межу є найкращим для органного донорства.

Характер і спрямованість полісистемним порушень в організмі потенційного донора зі смертю мозку

Характер і спрямованість полісистемним порушень в організмі потенційного донора зі смертю мозку - Вивчення характеру та спрямованості клініко-функціональних порушень, що наступають в організмі B-DD

Анестезіологічне забезпечення pентгеноконтpастних томогpафіческіх досліджень в умовах поліклініки

Анестезіологічне забезпечення pентгеноконтpастних томогpафіческіх досліджень в умовах поліклініки - Ахмеджанов Ф. М., Федоpов С. В. Отделеніе компьютеpной томогpафіі Діагностіческого центp № 1 , кафедpа анестезіологіі і pеаніматологіі PГМУ, Москва

Операційний наркоз може стати причиною невиліковної втрати зору

Операційний наркоз може стати причиною невиліковної втрати зору - Класичний комбінований наркоз, який застосовують при більшості хірургічних втручань, при певних умовах може стати причиною повної втрати зору. До такого висновку прийшли вчені з Нової Зеландії, описали кілька випадків швидкого розвитку сліпоти після неофтальмологіческіх хірургічних операцій.

Досвід застосування дитячих поживних сумішей для ентерального харчування

Досвід застосування дитячих поживних сумішей для ентерального харчування - Для ентерального харчування розроблені різні суміші та їх перевага незаперечно, але, для багатьох хворих вони важкодоступні через високу комерційної вартості. Самостійне приготування поживних сумішей є трудомістким процесом і економічно не вигідним. Вартість сумішей для дитячого харчування значно нижче ...

Волювен новий гідроксиетилкрохмаль для клінічної практики

Волювен новий гідроксиетилкрохмаль для клінічної практики - Плазмазаменітелі представляють собою групу життєво важливих медичних препаратів, призначених для внутрішньовенного введення і здатних «протезувати» деякі функції крові

Американці відмовляються від штучного дихання

Американці відмовляються від штучного дихання - Служби 'швидкої допомоги' США перестають давати інструкції по штучному диханню. Мова йде про рекомендації, які отримують яка подзвонила по телефону 911. До приїзду рятувальників ці люди повинні спробувати зберегти життя постраждалим.

Вазопресин покращує прогноз при реанімації

Вазопресин покращує прогноз при реанімації - Додаткове попереднє введення вазопресину більш ефективно, ніж введення одного адреналіну, при позалікарняної терапії зупинки серця. 'Необхідно якнайшвидше включити відповідні доповнення в рекомендації по кардіо-респіраторної реанімації', вважають австрійські учені.

Кровотечі

Кровотечі - Кровотеча називається закінчення (вихід) крові з кровоносного русла. Кровотеча найчастіше зумовлена: механічною травмою (поранення); патологічним процесом з утворенням дефекту судинної стінки (аррозівное кровотеча при запаленні, що розпадається пухлини); порушенням проникності судинної стінки - діапедезних кровотеча (авітаміноз, сепсис, інтоксикація).

Стандарти оцінки витрат праці анестезіологічної бригади

Стандарти оцінки витрат праці анестезіологічної бригади - Нормативний підхід до визначення штатного розкладу та оплати праці не стимулює професійний ріст лікарів і медичних сестер, відсутнє їхнє зацікавленість у збільшенні обсягу та складності анестезіологічних посібників.

Керівництво з проведення реанімації

Керівництво з проведення реанімації - Основні зміни в наданні основної допомоги дорослим

Наркоз може призвести до хвороби Альцгеймера

Наркоз може призвести до хвороби Альцгеймера - Препарат ізофлуран, широко застосовуваний в якості засобу для наркозу, може спровокувати загибель нервових клітин і привести до утворення в тканинах мозку скупчень отруйних білків, що вважаються причиною хвороби Альцгеймера. До таких висновків прийшли американські вчені в результаті експерименту, звіт про яке опублікований в Journal of Neuroscience.

Наркоз буде більш екологічним

Наркоз буде більш екологічним - Німецькі вчені з Університету Ульма (University of Ulm) запропонували використовувати як препарат для загального наркозу ксенон, повідомляє DW-WORLD.de. Крім переваг в медичному плані, цей газ екологічно набагато більш безпечний, ніж використовувані в даний час речовини.

Застосування показників стану психіки в постнаркозном періоді для оцінки якості надання анестезіологічної допомоги

Застосування показників стану психіки в постнаркозном періоді для оцінки якості надання анестезіологічної допомоги -

Анафілактичний шок

Анафілактичний шок - Анафілактичний шок - це стан різко підвищеної чутливості організму, який розвивається при повторному введенні чужорідних білків і сироваток, медикаментів, при укусі перетинчастокрилих. Одне з найбільш грізних і складних ускладнень лікарської алергії, закінчується приблизно в 10-20% випадків летально. Швидкість виникнення анафілактичного шоку від декількох секунд або хвилин до 2 годин від початку контакту з алергеном. У розвитку анафілактичної реакції у хворих з високим ступенем сенсибілізації ні доза, ні спосіб введення алергену не грають вирішальної ролі. Однак більша доза препарату збільшує тяжкість і тривалість перебігу шоку

Деякі засоби для загального наркозу можуть сприяти посиленню болю після операції

Деякі засоби для загального наркозу можуть сприяти посиленню болю після операції - Так звані 'токсичні' препарати, якими широко користуються анестезіологи у всьому світі, продовжують чинити подразнюючу дію на нервову систему і після операції. Результати дослідження американських вчених, опубліковані в журналі Proceedings of National Academy of Sciences, судячи з усього, спонукають анестезіологів користуватися іншими препаратами. R

Сердечно

Серцево - легенева реанімація - Кожен з нас сподівається, що цього робити йому не доведеться, однак якщо нещастя все ж таки нагряне, необхідно діяти дуже швидко і чітко, лише за цих умов є шанси на перемогу смерті і повернення людини до життя

У Франції відбувся 13-й Всесвітній Конгрес Анестезіологів

У Франції відбувся 13-й Всесвітній Конгрес Анестезіологів - 18-23 квітня в паризькому Національному конгрес-центрі (Франція) відбувся 13-й Всесвітній конгрес анестезіологів. Конгрес проходить один раз на чотири роки і є найбільшою подією в області анестезіології та інтенсивної терапії. У заході взяли участь 9 тисяч фахівців з усього світу, у тому числі 30 - з Росії.

Невідкладні стани, з якими можна зіткнутися під час застілля

Невідкладні стани, з якими можна зіткнутися під час застілля - Спонтанний розрив стравоходу, синдром Бурхаве або банкетний стравохід - це особливий вид травми раніше здорового стравоходу у вигляді розриву його стінки , який виникає з-за раптового різкого підвищення внутріпіщеводного тиску.

Ведення синкопальні стани на догоспітальному етапі

Ведення синкопальні стани на догоспітальному етапі - Слово «синкопе» має грецьке походження («syn» - «з, разом»; «koptein» - «переривати»). Синкопальними називаються такі стани, які характеризують спонтанно виникають, минущими порушеннями свідомості, як правило, приводять до падіння.

Американський 'Червоний хрест': надлишки крові

Американський 'Червоний хрест': надлишки крові - Американський 'Червоний хрест' заявив, що сотні тисяч літрів донорської крові, зібраної після терористичної атаки на США, будуть піддані знищенню, так як закінчився термін придатності і використовувати кров у клініках вже не можна, повідомляє газета 'The Washington post'.

Охолодження мозку допоможе після зупинки серця

Охолодження мозку допоможе після зупинки серця - 18 травня в Сан-Франциско відкрилася конференція Наукового товариства швидкої медичної допомоги. Серед представлених робіт великий інтерес викликало дослідження, присвячене можливості зниження смертності від зупинки серця.

Холодна ванна - кращий метод лікування теплового удару

Холодна ванна - кращий метод лікування теплового удару - Найефективніший спосіб зниження внутрішньої температури тіла при сильному перегріванні - опустити людини в крижану воду. До такого висновку Brendon P. McDermott і його колеги з Університету Коннектикуту (США) дійшли в результаті проведення огляду досліджень на тему методів лікування теплового удару.

Стандарти основного анестезіологічного моніторингу

Стандарти основного анестезіологічного моніторингу - Ці стандарти ставляться до всіх видів анестезіологічної допомоги, хоча у невідкладних ситуаціях перевага віддається відповідних заходів з підтримання життя. Ці стандарти можуть доповнюватися в будь-який час за рішенням відповідального анестезіолога.

Алгоритм діагностики та лікування синкопальні стани на догоспітальному етапі

Алгоритм діагностики та лікування синкопальні стани на догоспітальному етапі - синкопальні стани називаються стану, що характеризуються спонтанно виникають минущими порушеннями свідомості, як правило, приводять до порушення постурального тонусу і падіння. Слово синкопе має грецьке походження ('syn' - «с, разом»; 'koptein' - «відрізати, обривати»), пізніше це слово перекочувало в латинську мову - syncopa, з якого воно прийшло в музичну термінологію (Синкопа). Проте, в клінічній медицині для позначення патологічних станів прийнято користуватися термінами, етимологічно пов'язаними з грецькою мовою, тому більш вірним є все-таки слово «синкопе». У російській мові слово синкопе є синонімічним слову непритомність.

болезаспокійливий насос дозволяє скоротити використання наркотиків для післяопераційного знеболювання

болезаспокійливий насос дозволяє скоротити використання наркотиків для післяопераційного знеболювання - Північно-західний меморіальний госпіталь в Чикаго почав впровадження пристрою нового пристрою для місцевого післяопераційного знеболювання. Пристрій, який називається болезаспокійливу насосом, являє собою невеликий пластиковий балон, наповнений ненаркотичних знеболюючим засобом.

Охолодження головного мозку при проведенні серцево-легеневої реанімації збільшує шанси на виживання

Охолодження головного мозку при проведенні серцево-легеневої реанімації збільшує шанси на виживання - Охолодження головного мозку пацієнта при проведенні в автомобілі швидкої допомоги серцево-легеневої реанімації /СЛР /збільшує його шанси вижити без порушень мозкової діяльності, свідчать результати нового дослідження американських учених. Матеріал про це був розміщений інформаційної інтернет-службою Уеб-Ем-Ді /WebMD /.

Клінічні прояви ксеноновим анестезії

Клінічні прояви ксеноновим анестезії - При проведенні ксеноновим моно-анестезії в масочний варіанті при невеликих оперативних втручаннях (грижесеченіях, венектомія) ми встановили 4 стадії.

Прийом''дихання рот в рот''відправлений у відставку

Прийом''дихання рот в рот''відправлений у відставку - Спочатку зателефонувати за номером 118 (в американців телефон для екстрених медичних випадків - 911), а потім відразу ж почати масаж серця. Ось що має робити кожен, хто опиниться поряд з людиною, у якого сталася зупинка серця, нехай навіть рятувальник не медик і ніколи не відвідував курси реанімації. Досить цієї простої процедури, яку може виконати кожен, щоб врятувати людське життя.

Відкритий лист 10-го Всеросійського з'їзду Федерації анестезіологів і реаніматологів до анестезіології та реаніматології Росії

Відкритий лист 10-го Всеросійського з'їзду Федерації анестезіологів і реаніматологів до анестезіології та реаніматології Росії - Подальший розвиток державно-адміністративного управління в країні, як неодноразово підкреслює Президент країни В. В. Путін, неминуче пов'язано з зростанням ролі громадських організацій в регулюванні професійної діяльності в різних сферах, в тому числі і в охороні здоров'я.

Анальгезію післяопераційного періоду

Анальгезію післяопераційного періоду - Не існує точного визначення болю. У звичайній лікувальній практиці це інтегроване поняття, яке включає відчуття больових, ноцицептивних подразнень (від лат. Noceo - пошкоджують, percepcio - сприйняття) емоційного дискомфорту, вегетативних порушень і функціональних розладів.

16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога

16 жовтня - Всесвітній день анестезіолога - 16 жовтня на всій планеті відзначається Всесвітній день анестезіолога. Саме в цей день в 1846 році була зроблена перша у світовій історії анестезія - американський зубний лікар Вільям Мортон провів операцію під ефірним наркозом. Мортон і його вчитель, лікар і хімік Чарльз Джексон, який і запропонував використовувати ефір - визнані винахідниками наркозу і першими анестезіологами.

Більше половини випадків медичних помилок у відділеннях невідкладної допомоги мають людський фактор

Більше половини випадків медичних помилок у відділеннях невідкладної допомоги мають людський фактор - Шістдесят відсотків ненавмисних лікарських помилок у відділеннях невідкладної допомоги пов'язані з людським чинником, з'ясували експерти Netherlands Institute for Health Services Research.

На дітей наркоз діє слабкіше, ніж на дорослих

На дітей наркоз діє слабкіше, ніж на дорослих - Згідно з результатами дослідження, проведеного австралійськими вченими, діти частіше приходять до тями під час операції під наркозом, ніж дорослі.

Пропорційна Допоміжна вентиляція при гострих респіраторних захворюваннях у новонароджених з низькою масою тіла

Пропорційна Допоміжна вентиляція при гострих респіраторних захворюваннях у новонароджених з низькою масою тіла - Для порівняння аспектів фізіологічної ефективності та безпеки пропорційно допоміжної (proportional assist-РА), допоміжної /контрольованої (assist /control - A /C) переривчастою примусовою вентиляцією (intermittent mandatory ventilation - IMV) при народженні з гострими респіраторними захворюваннями у новонароджених з дуже низькою масою тіла і для того, щоб перевірити гіпотезу про те, що при РА в порівнянні з IMV, або з A /C потреба у вентиляції під тиском знижується, як і до потрібного артеріальний насичення киснем нижче в еквівалентній фракції кисню.

ШОК - лікування під позалікарняною (амбулаторному) відділенні (протокол лікування)

ШОК - лікування під позалікарняною (амбулаторному) відділенні (протокол лікування) - ШОК - лікування під позалікарняною (амбулаторному) відділенні (протокол лікування)

Особливості анестізіологіческого допомоги та реабілітації пацієнтів з ліпосакції великих обсягів

Особливості анестізіологіческого допомоги та реабілітації пацієнтів з ліпосакції великих обсягів - В останні роки відзначається підвищений попит пацієнтів на пластичні операції, пов'язані з корекцією фігури. Проведення таких операцій, в тому числі і ліпосакцій, в більшості випадків здійснюється не за вітальним показаннями і не пов'язане з відновленням життєздатності органів і систем людини. Є деякі особливості хірургічного та анестезіологічного ведення пацієнтів при проведенні пластичних операцій, відмінних від ведення хворих з традиційною хірургічною патологією. Таким пацієнтам важливо не тільки змінити свою зовнішність, але і зробити це максимально безболісно

Британські експерти: телебачення показує «неправильну» реанімацію

Британські експерти: телебачення показує «неправильну» реанімацію - Експерти Британської медичної асоціації вважають зображення реанімаційних заходів у телевізійних серіалах (на зразок «Швидка допомога»), що не відповідає дійсності.

Марихуана - каталізатор болю

Марихуана - каталізатор болю - Дослідження американських вчених вказує, що марихуана у великих кількостях не пом'якшує, а, навпаки, посилює біль. Марихуана давно відома своїми болезаспокійливими властивостями, і в деяких країнах вона легалізована саме як засіб, що полегшує біль. Проте, як пишуть вчені Каліфорнійського університету в журналі Anesthesiology, все залежить від дози наркотику.

Міграція епідурального катетера як одна з основних причин неадекватної епідуральної аналгезії: стан проблеми та способи її вирішення

Міграція епідурального катетера як одна з основних причин неадекватної епідуральної аналгезії: стан проблеми та способи її вирішення - В останні роки істотно зросла частота використання епідуральної анестезії /аналгезії (ЕА) як в якості компонента інтраопераційної захисту пацієнта від хірургічної агресії, так і для післяопераційного знеболювання, досягнутої тривалої інфузією місцевих анестетиків (МА) в епідуральний простір.

Порівняльна характеристика псіхоповреждающего дії анестезії у дітей шкільного віку

Порівняльна характеристика псіхоповреждающего дії анестезії у дітей шкільного віку

Жінку приспати складніше

Жінку приспати складніше - приспати жінку під час операції, виявляється, набагато важче, ніж чоловіка, стверджують американські вчені-медики. Дослідженнями, проведеними в Університеті Північної Кароліни, Массачусетському госпіталі та університеті Дьюка в США із залученням спеціальної апаратури, що дає змогу аналізувати рівень несвідомості пацієнта під час операції, показано: жінки під час операції, буває, частково або повністю приходять до тями.

Бездротова електрична анестезія

Бездротова електрична анестезія - Винайдено новий метод знеболювання, що не вимагає застосування фармакологічних препаратів і будь-якого проникнення в організм. Замість цього використовуються електричні імпульси, що діють через шкіру на нервові закінчення.

Проблема стерильності інтубаціонних трубок при повторному використанні

Проблема стерильності інтубаціонних трубок при повторному використанні - Поліпшення результатів лікування хворих у критичних станах (КС), підвищення виживання пацієнтів, обумовлені впровадженням нових медичних технологій і перш за все, прогресивних методів штучної вентиляції легень (ШВЛ), в той же час породили нові форми госпітальних інфекцій у т.ч. пов'язаних з ураженням легень.

Проблема незапланованого відновлення свідомості у оперованого хворого під час анестезії

Проблема незапланованого відновлення свідомості у оперованого хворого під час анестезії - Проблема незапланованого відновлення свідомості (НВС) в ході операції та анестезії в даний час розглядається як досить актуальна і їй приділяється певну увагу в сучасній клінічній анестезіології. В Таблиці № 1 (див. додаток) наведено класифікацію форм обізнаності пацієнта під час анестезії.

Проблема персистуючого вегетативного стану в реаніматології

Проблема персистуючого вегетативного стану в реаніматології - Інтенсивний розвиток реаніматології неухильно веде до появи дедалі більшої кількості тих, що вижили, але не можуть самостійно обслуговувати себе людей, так само як і осіб, які не можуть бути визнані дієздатними.

Сучасні принципи та препарати для штучного ентерального харчування хворих

Сучасні принципи та препарати для штучного ентерального харчування хворих - Штучне харчування стає все більш затребуваним методом лікування пацієнтів у різних областях клінічної медицини. Якщо на етапі становлення (50-80-ті рр.. XX ст.) Штучне харчування призначалося в основному хірургічним пацієнтам, то сьогодні воно все більш широко починає використовуватися в гастроентерології, неврології, кардіології, нефрології і т.д.

Британську''швидку допомогу''закликають оживляти навіть мертвих

Британську''швидку допомогу''закликають оживляти навіть мертвих - Не всі люди, яких вважають померлими під час виклику 'швидкої допомоги', дійсно мертві, деякі потребують невідкладних реанімаційних заходах. До такого висновку прийшли Уельський вчені, які обробили статистику і встановили, що до таких викликів потрібно ставитися як до невідкладним.

Клінічні прояви ксеноновим анестезії

Клінічні прояви ксеноновим анестезії - При проведенні ксеноновим моно-анестезії в масочний варіанті при невеликих оперативних втручаннях (грижесеченіях, венектомія) ми встановили 4 стадії. R

Рудоволосий треба більше анестетика

Рудоволосий треба більше анестетика - Учені виявили ще одну особливість, властиву тільки людям з рудим волоссям: підвищена чутливість до болю. За твердженнями доктора Едвіна Лайема (Edwin Liem) з Університету Луїсвілля (University of Louisville) в штаті Кентуккі, рудоволосий потрібно приблизно на 20% більше анестетиків, ніж усім іншим, для того, щоб відключити у них больові відчуття.

Рудоволосий для наркозу потрібні великі дози анестетиків, ніж брюнетам...

Рудоволосий для наркозу потрібні великі дози анестетиків, ніж брюнетам ... - Серед анестезіологів широко поширене переконання, що люди з рудим волоссям реагують на медикаментозну терапію по іншому, ніж особи з іншим кольором волосся. Зараз з'явилися дані, що в цій байці є доля правди. У дослідженні, яке опубліковано в серпневому номері Anesthesiology зроблена спроба перевірити цю парадигму.

Британці впевнені

Британці впевнені - анестезіологів не існує - Хто такий анестезіолог? Чи є така медична спеціальність? Здавалося б, смішні питання - без анестезіології немислима сучасна хірургія, а підготовка фахівця-анестезіолога займає кілька років. Але, виявляється, цього не знають майже 40 відсотків населення.

ШВЛ у хворих з істинним кардіогенний шоком на догоспітальному етапі

ШВЛ у хворих з істинним кардіогенний шоком на догоспітальному етапі - На підставі аналізу викликів до хворих з ГІМ ускладненим істинним кардіогенний шоком за період з січня по листопад 2003 року можна виділити .

антигіпоксантів в реаніматології та неврології

антигіпоксантів в реаніматології і неврології - Сучасної неврологією та реаніматології сформульовані положення про провідну роль гіпоксії та ендогенної інтоксикації у виникненні будь-якого критичного стану, а також у дезінтеграції регуляторно-трофічної діяльності центральної нервової системи. Ця дезінтеграція обумовлює прогресування розладів систем гомеостазу, зниження неспецифічної резистентності організму, розвиток та прогресування вогнищевої і дифузної неврологічної патології, значно посилює тяжкість фонового захворювання.

Американці запропонували новий метод реанімації

Американці запропонували новий метод реанімації - Вчені з університету Північної Кароліни, США, розробили принципово новий підхід до реанімаційних заходів, який допоможе рятувати людей, що вважаються приреченими в даний час.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-07-02 13:31:13

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-07-03 12:01:20

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-07-03 12:00:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-07-03 12:26:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-07-03 12:13:30

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-07-03 11:46:44

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-07-02 13:31:48

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-07-03 11:47:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-07-03 10:43:01

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-07-03 11:54:21

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-07-03 04:42:31

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-07-03 07:43:23

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-07-03 07:52:13

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-07-03 07:44:46

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-07-03 07:49:46

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-07-03 07:32:50

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-07-03 11:50:51

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-07-03 11:47:18

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-07-03 08:23:38

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-07-03 11:59:02